wAAlwijkse en UnqstRMtse couRAnt filmjournaal Langstraat Geen dametje te klein om modieus te zijn Bfonchiletten Luxor loon op zand ISIS SüCfElül 28.75 47.75 22 cent per week nieuwe uitgave. Berndijk Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 haar kan bezoeken. Zij vermoedt, dat zij later priesteres moet worden, om dat de hogepriester Benakon over haar waakt. Ondanks haar afzon dering komt zij in kontakt met een jongeman, Tumos genaamd, die met haar wil trouwen en daarom besluit het tweetal te vluchten. De vlucht wordt verijdeld, en Tumos, die nog juist kan vluchten, wordt al bij voor baat ter dood veroordeeld. Hij zoekt hulp bij zijn vriend, de kroonprins Amephonis, die hem be looft te helpen. Deze prins echter wordt Pharao en het is de plicht van Tanit om met hem te trouwen. Tumos wordt gevangen genomen en Tanit wordt verteld, dat hij dood is. Hij is echter ontvlucht en hij krijgt de op dracht een beeld van Tanit te maken, waarbij hij tijdens het poseren de hele toedracht te horen krijgt. Het huwelijk tussen Tanit en Amephonis is echter niet gelukkig en de priester Ber.akon wil van de gelegenheid gebruik maken om het volk tot een opstand op te hitsen; dat lukt hem en al spoedig wordt het pa leis bestormd, waarbij de koning om het leven komt. Tanit echter weet van geen ophouden en zij houdt de tegenstand vol, tot er van het leger hulp komt. Nadat het paleis is ont zet is de toestand weer volkomen in handen der koninklijke troepen, en niets staat de liefde tussen Tanit en Tumos nog in de weg. In de hoofd rol Jeanne Crain. Vrijdag t.m. zondag, toegang 14 j. DE GOUDROVERS VAN FORT BENTON. kwartaal franco p.p 10 cent per m.m. Advertentieprijs: Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres Tel. 04167-2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Kaatsheuvel oude voetganger door een bromfiet ser doodgereden, in Aelhem een fiet ser en in Oegstgeest een bromfietser. In den Haag viel ook een bejaarde voetgangster als slachtoffer. 'n Vrouw uit Alphen N.B. werd door een bus met Belgische arbeiders voor een leerfabriek te Dongen, aangere den en gedood. BILJARTERS VOOR WEST-BERLIJN. De Nederlandse ploeg, die zal deel nemen aan een drielanden-biljart- toernooi, dat van 27 tot en met 30 november a.s. in West-Berlijn zal worden gehouden tussen Nederland, Frankrijk en Duitsland, is als volgt samengesteld: libre: K. de Ruijter, Waalwijk; 47/2 H. Scnolte, Eindho ven; 71/ M. Wijnen, Oss; bandsto ten:' H. Vultink, Aalten; driebanden: H. Popeijus, Zwijndrecht. Pluimvee De legnesten vragen nu in het bij zonder onze aandacht wanneer de jonge hennen met het leggen begin nen. Deze mogen niet te klein zijn, maar ook niet te groot. De maat van 35 x 35 cm of 35 x 40 cm is het meest geschikt, de eerste voor de lichte rassen, de laatste voor de zwaardere. Aan de voorkant moet natuurlijk HET SPOOK VAN DE OPERA. In de beroemde Londense Opera is iets bijzonders aan de hand. Iers my sterieus, waarvoor niemand een ver klaring kan geven. Tijdens een uit voering van een opera komt plotse ling een enorm coulisse naar beneden gevallen en het lijk van de toneel meester bengelt plotseling aan een touw op het toneel. Natuurlijk breekt er een enorme paniek uit onder het publiek. Er worden vele onderzoe kingen ingesteld en bij het onderzoek van een privé-detective blijkt, dat het spook waarvan heel Londen spreekt, de beroemde musicus Prof. Petrie moet zijn, die dood wordt gewaand. Deze Petrie is een zeer begaafd mu sicus, die bij een brand echter af schuwelijk werd verminkt, en die toen in een rivier is gesprongen, waarin hij vermoedelijk is verdronken. Dit blijkt echter niet het geval te zijn. De jonge detective weet de zaak ge heel op zijn poten te zetten, waarna het leven in de opera weer zijn ge wone gang kan gaan. In de hoofdrol Herbert Lom, met naast hem Teather Sears. Toegang 14 jaar. Vrijdag t.m. zondag. BENGAALSE BRIGADE. Deze film handelt over de rebel- lenstrijd in India, waar een jonge Brits-Indische officier de opdracht krijgt een belangrijke strategische pas te ontzetten van de Hindoese rebel len. Deze officier, Jeff Claybourne, is welbewust ongehoorzaam aan de bevelen van zijn meerdere, maar ver geet daarbij het lot van zijn man schappen niet. Zijn actie wordt met succes bekroond. Hij wordt voor de een opstaande lat er voor gesla gen worden om het uitrollen van de eieren te voorkomen. Verder nog een flinke brede lat, eigenlijk een plank er langs, waar de kippen eerst opvliegen en dan over heen lopen, om het nest te kiezen. Men bestrooie als bodembedekking t legnest met fijn machineschaafsel van de timmerman, waardoor de nesten rein blijven. Vooral bij de aanvang van de eer ste leg hebben sommige kippen nogal eens last om het ei kwijt te raken. Opgericht lopen ze dan rond, met hangende vleugels en staart, zoeken telkens het nest op om het spoedig weer te verlaten, zonder gelegd te hebben. Dat is wat men noemt leg- nood. Verschillende oorzaken kunnen er bestaan a. vervetting, b. ontsteking van de eileider, c. kalkgebrek, zodat er een windei aanwezig is, d. een ab normaal groot ei. Men kan proberen met een ge oliede vinger, inwendig, het ei naar buiten te schuiven. Door de olie lukt het soms. Anders zit er niets op, dan het ei zeer voorzichtig stuk te drukken, doch men passé op, dat daarbij geen kwetsing ontstaat. Daarna het dier warm en droog afzonderen in een schemervertrek, want het heeft voorlopig rust nodig. Benaming Leghorn. Reeds eerder bereikte mij de vraag hoe men toch aan de benaming Leg horn is gekomen. Reeds eerder heb ik deze vraag beantwoord, maar ter- wille van de heer v. d. K. te Scher- penzeel doe ik het nog eens. Velen denken, dat deze verband houdt met de grote eierproduktie van dit ras. Dit is onjuist. De leghorns zijn van oorsprong Italiaanse hoenders. Vroeger werden ze wel eens Italiaanders genoemd. In Italië ligt een stad Livorno genaamd, die in het Engels "Leghorn" heet. De naam leghorns duidt dus op de afkomst en heeft niets uit te staan met de goede eigenschap "leggen". In 1880 kwamen ze in ons land. Over het algemeen zijn het goede legsters en fabriceren een goed ei. In het be gin hadden ze hoge poten en grote kopversierselen Het nut- of Amerikaanse type wint steeds meer terrein, de bouw is slank, korte poten en zwaar bevederde staart. Als eierlegsters staan ze mede boven aan er beginnen reeds op jeugdige leeftijd te leggen, n.l. als ze 5 of 6 maanden oud zijn. Ze zijn zeer beweeglijk en daarom past dit soort niet in een kleine ruim te, een flinke oppervlakte is zeer ge wenst. Nog enige ingekomen vragen zal ik een volgende maal behandelen. krijgsraad gedaagd om voor zijn on gehoorzaamheid te boeten en het vonnis is, dat hij uit-het leger wordt ontslagen. Hij wordt nu jager op groot wild en bemerkt, hoe het gist onder de inheemsen. Hij komt door zijn spionnen steeds meer aan de weet en omdat hij het toch als een plicht voelt voor zijn vaderland op te komen, gaat hij naar zijn vroegere overste en vertelt hem de hele situatie, en hoe het leger in gevaar is. Dank zij zijn aanwijzingen kan men een aanslag op de vorst verijdelen, en met ere wordt hij weer in dienst geno men. In de hoofdrol Rock Hudson. Zondagmiddag voor personen van tenminste 14 jaar. DE WRAAK DER BARBAREN. Galla Placidia, de zuster van de Romeinse keizer, is een zeer knappe, maar ook sluwe vrouw. Het Romein se kamp wordt belegerd door een Barbarenhorde en zij dreigen te ver liezen. Nu wil Galla door een list de Westgoten verslagen. Zij stelt voor om met een groep Romeinen t kamp binnen te dringen. Het voorstel wordt aanvaard en als een groep danseres sen en dansers komen de Romeinen in het kamp. Al spoedig brandt dan een barbaarse strijd los, die uitgroeit tot een complete oorlog. Deze prach tige kleurenfilm is maandag en woensdag te zien voor personen van tenminste 14 jaar. Bij Fort Benton, wordt een post koets overvallen door een bende, die onder leiding staat van sherriff Plummer en diens hulp Silver. De speciale sheriff Mac Dowell krijgt de opdracht de daders van de roof moord op te sporen. Hij komt op fort Benton met twee bedoelingen, ten eerste de misdaad op te lossen en ten tweede, om te trouwen met zijn verloofde, die hem echter zeer teleurstelt, door te zijn vertrokken en een briefje achter te laten, dat zij van een ander is gaan houden. Om tij dens de receptie 's avonds geen fi asco te slaan, laat hij een ander meisje voor zijn verloofde spelen. Wanneer 's avonds tijdens de recep tie iedereen aanwezig is, wil hij be kend maken, dat het huwelijk nog wat uitgesteld is, doch het wild vreemde meisje laat dan blijken om toch direkt te willen trouwen. Nood gedwongen moet hij in het huwelijk toestemmen en hiermee is het begin ingeluid van een half-komische, doch zeer spannende film die ieders hart zal opluchten door de dwaze en spannende gebeurtenissen die er in te zien zijn. De rol van de dappere sheriff is aan James Philbroock wel toevertrouwd, terwijl ook Nancy Ko- vack de rol van het gestrandde meisje zeer goed vertolkt. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. NEFERTITE KONINGIN VAN DE NIJL Sinds haar prilste jeugd, leeft het knappe meisje Tanit in afzondering, in een groot paleis, waar niemanc KONINKLIJK BEZOEK AAN PERZIË. Het bezoek van 't Koninklijke Paar en prinses Beatrix aan Perzië gaat volgens programma voort en vergt van de bezoekers door de grote hitte beel wat, hoewel dit alles wordt ver goed door de geweldig enthousiaste ontvangst die ze overal ontmoeten. Zij hebben tal van prachtige palei zen en moskeeën bezocht, alsook de ongekende pracht der kroonjuwelen gezien; ook een Philipsfabriek en een stuwdam die door de Heide-Maat- schappij werd aangelegd. Ook het dorp Doudjuz dat door de Nederlanders wordt herbouwd, onder leiding van prinses Beatrix is door de Koningin en prinses be zocht. Officiële diners hebben natuurlijk niet ontbroken. 9 DODEN DOOR HET VERKEER De verkeersdood heeft weer flink met de zeis gezwaaid. Minstens ne gen personen schoten er het leven bij in. Nabij Purmerend kwam een ver loofd paar om. Op de weg Sittard- Geleen werden twee arbeiders ge dood, die met een busje op weg naar Duitsland waren. In Sittard werd een 6 jaar VRIJDAG U OKTOBER 1963 De tcho \v\n het Zuiöen 85e JAARGANG No. 81 ÜfSUMiksche Stoomdrukkerij ffaalwijkscne Ant0on Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN X per week Opgericht 1878 E.H.B.O. Dinsdag j.l. is men wederom begonnen met de nieuwe cursus voor Eerste Hulp bij Ongelukken in het Wit-Gele Kruisgebouw. De lessen staan onder leiding van Dr. A. de Vries en worden elke dinsdagavond gehou den De deelname is dit jaar groter dan voorheen het geval was; 24 nieuwe leden toe. In het begin van de zomer hebben enige studerende jongelui de hoofden bij elkaar gestoken om voor de Loonopzandse scholie ren, die elders op een school zijn en waar voor 's avonds een gelegenheid bestaat in de Jongensschool alhier te studeren en hun htm taken te maken, een maandblad uit te geven. Het is genoemd: "S.e.O. Nova", d. w. z. Studie en Ontspanning Nieuwtjes. Enige studenten vormen de redactie, terwijl zij onder supervisie staan van de beide hoofden der lagere scholen. Het geheel is een stencilwerkje, voorzien van advertenties, waardoor de kosten der uitgave worden gedrukt. Men vindt er naast studenten-aangelegen heden, nieuws van scholen, ook actialiteit- jes in, o.a. muziek, sport, auto-bijzonder heden en alles wat van belang kan zijn om op te steken. In een der eerste nummers wordt in het kort een geschiedenis van Loonopzand en omgeving gegeven. Kortom een welkom blaadje voor de "rijpende jeugd. De artikelen komen van de hand van de studenten zelf. Laten we hopen, dat ook dit werkje zijn nut zal afwerpen. BOERINNENBOND. Zoals gebruikelijk vieren de Boerinnen haar jaarlijkse Moederdag. Deze heeft plaats gehad op donderdag 10 oktober. Bij de zuns- ters in de kapel is 's middags een Lof op gedragen, waarna een bijeenkomst is ge houden in zaal Vermeulen, waarbij de eerw. pater Otmaris, Cap., een lezing hield over het onderwerp: "Maria als Vrouw". Voor en na de pauze zijn declamaties gebracht door de oudere leden van de Boerinnenbond en de Jonge Boerinnen. Genoemde organi satie houdt regelmatig diverse cursussen voor hobby en huishoudelijke aangelegenhe- den. Hiervoor h bben zich diverse leden ge meld. KENNISMAKING MET NIEUWE BURGEMEESTER. Volgens de verzonden uitnodigingen zal de nieuwe burgemeester L. M. J. J. van Erp a.s. zondag een receptie houden in het pa rochiehuis, om nader kennis te maken met de gehele bevolking van het Kerkdorp Loon- op Zand en De Moer. Om 12 uur zullen de besturen van ver enigingen en genodigden worden verwacht en om half 2 de overige leden van de onder scheiden verenigingen en de burgerij. We vertrouwen dat velen hiervan gebruik zullen maken om de nieuwe burgervader een hartelijk welkom in Loonopzand toe te roepen. DOKTERSDIENST Door Dr. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167 2550 zal het weekend van zaterdag 12 en zondag 13 ok tober worden waargenomen. AGENDA. Voetbal Uno Animo - RKVVU Boxtel 2 - Uno Animo 2. Uno Animo 3 - Veerse Boys 4. Hieronymus 4 Uno Animo 5. Uno Animo 7 - RKC 6. Uno Animo 8 - Baardwijk 8. „ECHO Zaal Coomans: Jaarvergaderoing van het Gilde St. Hu- bertus, vrijdag 11 okt. 8 uur. Zaal Vermeulen Zondag 13 oktober Dansen, The All Stars, 7 uur. Café Rust Wat Hendriks, zaterdag 12 oktober, Kaart- concours van de Vrolijke Vissers. Zaal Parochiehuis Receptie nieuwe Burgemeester, 12 uur voor genodigden en om 1.30 uur voor de gehele bevolking. PATER JAN DONDERS WEER TERUG NAAR DE MISSIE. Op 11 juli 1.1. werd Pater Jan Donders van de Paters van de H. Geest weer be noemd voor de missie in Afrika. Bijna 2Vz jaar was hij hier in het land werkzaam aan de missie-propagandadienst in Rhenen. Gelukkig als hij is voor deze herbenoe ming, zal het toch weer een groot offer zijn de eenzaamheid van het missionarisleven te zoeken boven het vele mooie en goede in eigen vaderland, familie, vrienden en ken nissen vaarwel te zeggen en zich weer he lemaal in te zetten voor het heil van vreem den en onbekenden. Maar de Heer zal zijn Herder zijn en naar het woord van de psalmist zal hem dan niets ontbreken. Met deze tekst begon hij ook zijn af scheidspreek in de parochiekerk. Voor de gulle bijdragen die de parochianen hem schonken in de collecte die f 803 opbracht, dankte hij nogmaals met bewogen hart. Ook voor alle giften van hier en daar ontvangen. Pater Jan Donders gaat nu terug als pas toor van een andere missie, in welk gebied 55.000 mensen wonen, voor het overgrote deel nog heidenen. Zij werken daar met 4 priesters, een broeder, vier zusters en een leek. Zijn toekomstig adres zal dan zijn: R. P. J. Donders,- Mission Catholique, Alindao, République Centrafricaine. 23 oktober hoopt hij per vliegtuig vanuit Parijs te vertrekken. Wij wensen hem een goede reis en vrucht baar apostolaat. Hoestdrank In tabletvorm.95ct Pakjes zijn mode en dus... maakt moeder haar blij met 'n hartveroveren- de kombinatie van rok met hesje - in een frisse ruit. Van zorgeloos Trevira. Veel speelruimte biedt dit stolpplooi rokje, in 'n (modieuzel) Schotse Clan ruit. 2 jaar Daar 'n praktisch, warm Dralon-pull- overtje bij, - in mooie nieuwe winter kleuren; rood, bottle p— en canard. 4 jaar f Al deze modelletjes met stijging t/m 12 Jr. Weer noch wind kan op tegen deze coat van koesterwarm flausch mohair. Met capuchon en zeer bijzondere Noorse wollen voering en originele buffelknopen. In camel, grijs of marine. UTRECHT EINDHOVEN ARNHEM DEN BOSCH DORDRECHT RIJSWIJK (Koopcentrum In de Bogaard)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13