KAATSHEUVEL Nederlandsche Middenstands- bank opende in Waalwijk 165e vestiging Volksuniversiteit opende met geslaagde avond J. TAUSCH Agrarisch-sociale voorlichting brengt gevarieerd programma 18 DE ECHO VAN HE3T ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 kj 18 Aa nmelding nieuwe leden beneden verwachting Keltum jolie KeÊtum jolie UW KELTUMLEVERANCIER heeft het I Biljarten gem. pt. 1 C. Bergmans 1.34 12 2 T. van Wanrooij 1.33 11 3 H. Timmers 1.40 10 4 A. Biemans 1.07 7 5 C. Laros 1.05 6 6 H. Kemmeren 1.02 5 7 M. Zeebregts 1.01 4 8 A. Koenen 0.81 0 „Bloemisterij Fioriade" Korte berichten techniek, rythmiek en toonvorming stelt, maakt de opleiding van leer lingen steeds moeilijker. De Stichting stelt zich niet uit sluitend ten doel muzikanten van de grond af op te leiden, maar ook en vooral om gevorderde muzikanten de gelegenheid te geven een cursus te volgen, die door vakmensen gegeven wordt, waarin ze het Diploma B of C kunnen behalen. Ieder korps in de Langstraat zou toch met zulke leden gebaat zijn, en wat de kosten betreft, deze zijn, dank zij gemeentelijke subsidie, een kleine bijdrage van het korps en/of door de leerling zelf, wel te overzien. Wanneer ieder korps 1 of 2 leer lingen brengt, dan steunt men daar mee ook de Stichting L.M.O. en mo gelijk wordt de basis gelegd mede voor de reeds lang verbeide en lang verwachte Muziekschool te Waal wijk, wat toch voor de toekomst een streekbelang kan zijn. E.M.S. BOUWT 246 WONINGEN IN UITBREIDINGSPLAN LAAGEINDE. De Exploitatie Maatschappij Sche- veningen zal in het uitbreidingsplan Laageinde 1 246 eengezinswoningen gaan bouwen. Als de raad van Waal wijk er eind deze maand zijn fiat aan geeftzal in november met de bouw van de woningen worden gestart. Niet alleen in Waalwijk zal de E.M.S. wo ningen bouwen, ook in andere plaat sen in ons land zal zij in totaal rond de 2000 woningen neerzetten. Ook volgend jaar hoopt zij hetzelfde aan tal huizen in Nederland te bouwen. VISWEDSTRIJD BIJ "ANITA" EN "VAN BLADEL". Voor zaterdag 5 oktober hadden de schoenfabrieken Anita en Van Bladel een onderling visconcours ge organiseerd, waaraan door 60 perso neelsleden van beide fabrieken werd deelgenomen. Het organiserend co mité, dat ter gelegenheid van deze wedstrijden in het leven was geroe pen, had alles tot in de puntjes ge regeld, maar op het laatste moment leek het er op, dat de regen nog roet in het eten zou strooien. De deelne mers trokken zich van Pluvius' on gezindheid weinig aan en streden dapper om de eer. Toen om 4 uur dan ook het eindsignaal had geklon ken bleek, dat er niet minder dan 94 vissen en visjes waren verschalkt, het geen een uitstekend resultaat te noe men is, temeer daar de helft van de deelnemers nog nooit een hengel van dichtbij had gezien. Dit mooie succes stak dan ook een riem onder het hart van de doorregende vissers en het was een uitermate vrolijk gezelschap, dat 's avonds in de zaal van "Roman tica" bijeen was. Toen iedereen aanwezig was heet te de voorzitter van het organiserend comité alle deelnemers hartelijk wel kom en zegde dank aan de directie voor de spontaan geschonken prijzen en de mogelijkheid die zij geboden had zon prijsje in de wacht te slepen. De voorzitter zei tevens, dat het in de bedoeling lag dit concours ieder jaar te herhalen. Nadat deze woorden waren uitgesproken, kreeg de heer H. de Bruine het woord, die onmiddel lijk overging tot het uitreiken van de prijzen. De eerste prijs werd toege kend aan de heer W. Kleijne, die door het behalen van de eerste prijs tevens koningsvisser werd. De ver dere uitslag was als volgt; 2 A. Heeffer; 3 J. de Bruine; 4 V. van Ravensteijn; 5 K. Treffers; 6 A. van Zeist; 7 J. Vrijhoeven; 8 W. Alebeek; 9 P. Roomer; 10 C. v. Eeten. De prijs voor de grootste vis was voor J. de Bruine, terwijl de dames- prijs werd toegekend aan mej. C. v. Velthoven, die een paling had weten te verschalken. Tijdens de prijsuitrei king werd door de heer de Bruine medegedeeld, dat er goede kans is dat de nieuwe koningsvisser naar een concours in het binnenland zal wor- werd met gejuich begroet, hetgeen wel bewees, hoezeer men dit op prijs stelde. De tijd na de prijsuitreiking werd nog in gezellig samenzijn doorge bracht en natuurlijk sloeg het klok je van gehoorzaamheid weer veel te vroeg. Nadat de nieuwe koning na mens alle deelnemers de directie had bedankt, ging eenieder voldaan huis waarts. Maandagavond mocht de heer W. van Nieuwstadt, voorzitter van de Volksuniversiteit, in de Levensschool een groot aantal belangstellenden ver welkomen voor de opening van het vierde winterseizoen van deze instel ling. Na dank gebracht te hebben aan de afgetreden bestuursleden, mevr. v. d. Heijden en de heer Fran ken, deelde hij o.a. mede, dat men in de drie afgelopen jaren telkens ca. 200 leden had mogen registreren, maar dat zich voor het komende win terseizoen tot heden slechts 131 le den hadden opgegeven. Verantwoord programma. Ondanks pogingen om een verant woord programma samen te stellen en alle mogelijke gevoerde propagan- dat viel er dus een teruggang in de belangstelling te constateren, hetgeen het bestuur uiteraard ten zeerste be treurde. Overigens bestaat er nog 'n kans dat verschillende leden van de Middenstandsverengiing zich nog als lid zullen aanmelden. Als oorza ken van deze teruggang meende hij ten aanzien van de jongere garde te moeten zien o.a. werkzaamheden en gezinsverplichtingen, waardoor men zich niet voor een aantal avonden kan vastleggen, terwijl voor de oudere deelnemers de gepresenteerde stof wel eens te zwaar was. Overigens waren er verschillende reacties bin nengekomen, die het komende pro gramma als zeer aantrekkelijk aan merken, en daarvoor was het bestuur natuurlijk zeer erkentelijk. De heer v. Nieuwstadt meende, dat men dit in- ROMANTISCH EN PRACTISCH CHARMANT EN ELEGANT GROTESTRAAT 231 WAALWIJK Ondanks het feit, dat het bestuur van de agrarisch-sociale streekverbe- tering nog onderhandelingen voert met enkele inleiders is er toch reeds een programma samengesteld voor de komende maanden. Op het programma staat onder meer een buurtbijeenkomst, die te Waalwijk zal worden gehouden, on der leiding van de paters Norbertus en Adnoldus. Er zullen op deze bij eenkomst gesprekken worden ge voerd over de verandering in het boerengezinsleven. Voor boerinnen en tuindersvrou wen zijn er speciale buurtbijeenkom sten georganiseerd, die zullen wor den gehouden in Haarsteeg. Hier zal mej. Mes van de N.C.B. spreken over de vrijheid en de zelfstandig heid van de jeugd. Ook de kadercursus zal worden voortgezet. Deze cursus is vooral aan te bevelen voor bestuursleden, maar ook andere belangstellenden zullen er nog veel van kunnen leren. Drs. A. Verdijk uit Tilburg zal spreken over "Welvaart en welzijn", terwijl mej. Dra. A. van Lierop de onderwerpen "arbeidsverkorting, arbeidsbesparing, vrije tijd, en vrije tijdsbesteding op het platteland" zal belichten. De heer E. Grosveld, zal "Vrije tijdsbeste ding in gezinsverband" bespreken. Toon Kortooms en J. Eekels zul len de kunstzinnige en literaire boer behandelen, terwijl de heer H. Kerk- hoffs uit Nijmegen zal spreken over de onderwerpen "Wij zijn niet alleen op de wereld" en "Gemeenschap, ge meenschapszin en samenwerking". Als laatste spreker noemen wij nog Drs. van Vijfeyken uit St. Oedenro- de, die de overgang van de boer op andere beroepen onder de loupe zal nemen. Verder worden er groepsvoorlich- tingen gegeven aan gegadigden voor boerderijverplaatsing. Tijdens deze voorlichtingen kunnen gegadigden hiervoor inlichtingen inwinnen over de financiering, voorfinanciering, in vesteringen en rationalisatie bij boer derijverplaatsing. Over dergelijke problemen zal ook worden gesproken voor degenen die een nieuw tuin bouwbedrijf willen vestigen. Er zullen tevens diverse excursies worden ge maakt. Er zullen ook nog forumavonden worden gegeven over de veranderin gen in het gezinsleven, de bedrijfs structuur en bedrijfsvoering in de huishouding. In deze forums zullen o.a. rector A. Merx, Ir. V. v. Schen- del en Dra. A. van Lierop zitting hebben. Hierover kan men meer te weten komen in het oktobernummer van "De Oostelijke Langstraat". vèfcfc->_ stituut zou zien ais de plaats, waar meegewerkt wordt aan de toekomst van de plaatselijke gemeenschap, en waar via de deelnemers gedachten worden uitgezaaid bij de medemen sen. Het werk der Volksuniversiteit moet gezien worden als een streven naar meer culturele standing en rijk dom voor ieder afzonderlijk en voor de gemeenschap in het algemen. Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat door avonden en door een meedoen aan de gedachtenwisseling weer een prettige GOUD - KELTUMPLEET UURWERKEN J S. SCHAGEN Juwelier Hoofdstr. 63, Tel. Kaatsheuvel 2465 sfeer zou heersen, zodat dit instituut ook in het komende seizoen een we zenlijk en belangrijk element in de plaatselijke samenleving zou kunnen zijn. De heer van Nieuwstadt besloot met dank te brengen aan het gemeen tebestuur voor de belangstelling en finantiële steun, aan het bestuur van de Levensschool voor de gunstige voorwaarden waaronder weer onder dak was verleend, en aan de pers voor haar waardevolle medewerking. Vervolgens introduceerde de heer Annegarn, na een korte inleiding over de gang van zaken tijdens de ko mende avonden, de hoofdfiguur van deze avond, de journalist 'en letter kundige Henri Knap, die de aanwe zigen gedurende anderhalf uur een bont mengsel van conférence, anek doten en voordracht uit eigen werk voorschotelde, waarmee deze zich kostelijk hebben vermaakt. Het werd een in alle opzichten geslaagde ouver ture van het nieuwe seizoen. OPRICHTINGSVERGADERING C.C. KAATSHEUVEL. Er bestond zondag veel belangstel ling in de Gildenbond voor de op richtingsvergadering van de nieuwe postduivenvereniging, waaraan men de voorlopige naam "Concoursclub Kaatsheuvel" heeft gegeven. Deze bijeenkomst, welke door circa 200 liefhebbers werd bijgewoond, stond onder leiding van de heer Fr. van Woensel, die het bestuur van de Bra bantse Bond dankte om op deze ver gadering een uiteenzetting te kunnen geven over de problemen, welke zich in de duivensport van Midden- Brabant opstapelen, en langs welke wegen deze kunnen worden opge lost om de zo zeer gewenste eenheid weer terug te krijgen. De heer Stoopen, voorzitter van de Brabantse Bond, sprak z'n erkente lijkheid uit dat Kaatsheuvel hieraan wil meewerken, om vervolgens uit voerig op de betreffende kwestie in te gaan. Tijdens deze eerste vergadering lieten zich reeds 40 liefhebbers ais lid inschrijven. De inlegkosten wer den bepaald op f 2.50 per jaar. Belgische, Franse en Fondvluch- ten kosten resp. 25, 35 en 65 cent, met een prijs van 50 cent. om de 4 duiven. Alle oefenvluchten kosten 5 ct. per duif, ook voor Herenthals. De eerstvolgende ledenvergadering werd bepaald op zondag 12 uur in de Gildenbond, waarbij o.a. een voor lopig bestuur zal wordwen gekozen, en nieuwe leden zich kunnen aanmel den. Dit laatste is ook mogelijk bij Fr. v. Woensei, Roestenbergstr. 4, P. Hendriks, Rozenstr. 7 en P. v. d. Velden, Roestenbergstr. 79. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel i DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. AGENDA. Apollotheater Zaterdag 8 uur en zondag 6 uur De markies met de ijzeren vuist. 14 jaar. Zondag 8.30 uur. Het moeras der liefde, 18 jaar. Café L. Snoeren Zaterdag 3 uur, zondag 3 uur, maandag 7 uur finale persoon lijk kampioenschap 4e klas. Café L. v. Ee Vrijdag, zaterdag en zondag om 7 uur: selectiewedstrijden drieban den groot biljart. Gildenbond Zondag 12 uur; vergadering C.C. Kaatsheuvel. HANDBALVER. DESK. De handbalvereniging Desk heeft voor het komende weekend de vol gende wedstrijden op het programma staan. Zaterdag: Meisjes-adsp.: Blauw- Wit Desk I; Desk 2 Tachos. Jongens-adsp.: Desk I - Tachos; Desk 2 - DVS. Zondag: Heren-sen.: Longa- Desk I; Juliana-Desk 2. Dames-ujn.; Boemerang - Desk I; VCW-Desk 2. Heren-jun.: Gilze - Desk I; DVS - Desk 2. DISTR. KAATSHEUVEL KNBB. Finale persoonlijk kampioenschap 5e klas libre. Cor Bergmans kampioen. Afgelopen weekend organiseer de de b.v. DJS sinds haar korte be staan in de Gildenbond een kampi oenschap, in casu de titelstrijd in de 5e klas libre, welke tot het laatste moment een spannend karakter droeg en uiteindelijk de titel bij Cor Berg mans terecht deed komen, waarmee deze de eerste kampioen werd van 't nieuwe seizoen. Voordat maandagavond de laatste partijen aanvingen, waren er nog drie kanshebbers, n.l. C. Bergmans, H. Timmers en T. van Wanrooij, die elk tien punten verzameld hadden. Van deze drie viel T. van Wanrooij als eerste af, toen hij in z'n partij tegen H. Kemmeren remise speelde met 'n gem. van 1.51. De ontmoeting Berg- mans-Timmers moest dus de beslis sing brengen, en het was eerstge noemde die zich hierin met 50 tegen 35 in 35 brt. de sterkste toonde. Alle drie promoveerden echter naar de 4e klas. Districtsvoorzitter J. v. d. Kaa was zoals gewoonlijk aanwezig om de nieuwe kampioen te huldigen, de spe lers te danken voor hun sportiviteit, de b.v. DJS te complimenteren met hun uitstekende organisatie en hos pes Koning en diens echtgenote voor hun prima verzorgd materiaal. Voory zitter Dekkers van DJS dankte ten slotte voor het geschonken vertrou wen en hoopte uiteraard in de toe komst nog meer kampioenschappen te mogen verzorgen. Voor het na afloop gebruikelijke samenzijn, waaronder genoten werd van heerlijk bereide haantjes, was de tijd natuurlijk te vlug verstreken. De eindstand was werden gehouden, is ais volgt car. brt. gem. W Soeterboek KOT 238 H Soeterboek Euph 139 C v Boxel NAS L Laros O.G. G Snoeren HKS H Snoeren KOT J v Rooij Euph. 123 120 122 139 130 284 364 390 393 446 333 454 0.838 0.381 0.315 0.305 0.273 0.417 0.286 pt. 8 8 6 6 6 4 4 De bescheiden plaats van H. Snoe ren op de ranglijst is een gevolg van het feit dat hij drie partijen verloor met slechts één car. verschil. W. Soeterboek, die 40 car. moest spelen tegen z'n tegenstander 25, no teerde een fraaie hoogste serie van 11, en een hoogste partijgem. van wereldklasse, n.l. 1.176. De deelnemers in groep II, welke vrijdag om 7 uur, zaterdag en zondag om 3 uur in dezelfde gelegenheid aan de start komen zijn: C. Soeterboek KOT, R. v. Dinteren 't Centrum, A. Snoeren HKS p. v. Laarhoven Eu- phonia, M. Fyneman NAS, T VPr hiel KOT en J. Kemmeren Euphonia" FINALE PERSOONLIJK KAM PIOENSCHAP 4e KLAS LIBRE. De b.v. Poedelvrees organiseert 't komende weekend in haar clublokaal café Snoeren, de finale van het per' soonlijk kampioenschap 4e klas libre' De supervisie is in handen van wed strijdleider M. Zeebregts. De partij, lengte bedraagt 75 car. Deelnemers zijn: M. de Nijs en A Emmers, beiden HGL, A. Voogd Ons Genoegen, Fr. Laros De Dreef, D. v Ee Altijd Raak, H. v. d. Wouw HKS J Hendriks Efteling en P. v. d. Hout Poedelvrees. Res.. B. Musters. De wedstrijden beginnen zaterdag en zondag om 3 uur en maandag om 7 uur. Selectiewedstrijden driebanden groot biljart. De uitslag van de selectiewedstrij den driebanden groot biljart, welke afgelopen weekend in café L. v. Ee In tegenwoordigheid van burge meester J. L. P. M. Teijssen, de wet houders van Laack en v. d. Hoven, mr. Hagemans, gemeentesecretaris, de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord- Brabant de heer J. Timmermans, het bestuur van de r.k. Middenstands vereniging afdeling Waalwijk én tal rijke zakenrelaties, heeft de Neder landsche Middenstandsbank, waarvan het hoofdkantoor in Amsterdam is gevestigd, donderdagmorgen de 165e vestiging geopend. De Nederlandsche Middenstands- bank in Waalwijk is ondergebracht in de voormalige directeurswoning van de I imtur schoenfabrieken in de Grotestraat - hoek Mr. vany Cooth- straat. BANKWEZEN NIET MEER WEG TE DENKEN Burgemeester Teijssen, die na de verwelkoming van drs. C. Blase, lid van de hoofddirectie in Amsterdam, het woord voerde, zei dat het bank wezen in Nederland de laatste tien tallen jaren een geheel ander levens patroon had gekregen. "In deze jaren bedient zich ieder een geregeld van dit moderne finan ciële verkeersmiddel, zowel particu lier als overheid", zo betoogde hij. Burgemeester Teijssen zei, dat het bankwezen uit het levenspatroon van vandaag niet meer weg valt te den ken. "Kennelijk heeft de Nederlandsche Middenstandsbank zich gerealiseerd dat voor haar nog een plaats in Waalwijk beschikbaar was, of dat deze hier nog te veroveren viel". Hij wees er tevens op dat de Nederland sche Middenstandsbank zich bezig houdt met een voorname groep in de Nederlandse Maatschappij, namelijk de Middenstand. "Ik spreek hierbij de hoop uit", zo besloot burgemeester Teijssen, "dat in dit gebouw goede zaken gedaan zullen worden en dat U in Uw dienen de functie veel te doen zult krijgen in het belang van de vooruitgang van stad en streek. Immers de bank betekent in onze samenleving een betekenende relatie die men niet kan missen. Ik hoop dan ook, dat Uw vestiging hier zal beantwoorden aan Uw verwachtingen en dat zij zal voorzien in 'n zekere be staande behoefte." Burgemeester Teijssen noemde de Nederlandsche Middenstandsbank in Waalwijk let terlijk en figuurlijk een hoekpunt. BRABANT IN DE BELANGSTELLING Drs. C. Blase begon met de ker kelijke overheid dank te brengen voor de bereidwilligheid het gebouw in te zegenen. Dit was eerder op de mor gen gebeurd door kapelaan Lempens. De heer Blase bracht tevens dank aan het gemeentebestuur die deze morgen belangstelling had willen to nen bij de opening van deze 165e vestiging in Nederland. "Wij mensen van de Middenstands bank gaan steeds meer geloven dat wij het goed doen", zo betoogde hij. Hij wees erop dat Brabant bij de hoofddirectie zeker die belangstelling kreeg, die het verdiende. Voor de oorlog had de Nederlandsche Mid denstandsbank vestigingen in Den Bosch, Tilburg en Eindhoven, na de oorlog werd de uitbreiding verder doorgezet door vestigingen in Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Deur- ne en Waalwijk. Over enkele wpken zal bovendien in Helmond een vesti ging worden geopend, terwijl de bouwplannen voor de gemeente Oss al op papier staan. Drs. Blase benadrukte dat de aan dacht van de directie van de Neder landsche Middenstandsbank speciaal uitgaan naar de Middenstand, het klein- en middengroot bedrijf. "Wij hebben onze activiteiten echter niet alleen beperkt tot de middenstand, omdat wij ons op een algemeen vlak moeten begeven. Onze activiteiten omvatten dan ook het totale assorti ment van diensten, die een bank kan geven." Als een belangrijke taak van de Nederlandsche Middenstandsbank DE TUINAANLEG en ONDERHOUD van de Nederlandse Middenstandsbank werd in handen gesteld van LAMBERT VAN BLADEL Grotestraat 192 b, Waalwijk Telefoon 3505 zag hij het adviseren van de ver- verschillende odernemingen. Hij toonde zich bijzonder erkente lijk voor de wijze waarop Aannemers bedrijf Couwenberg uit Waalwijk de verbouwing ter hand had genomen, dit op aanwijzing van de bouwkun dige afdeling van de Nederlandsche Middenstandsbank en met medewer king van de Gemeentewerken Waal wijk. Als symbool van de overdracht overhandigde hij aan de heer Israël de sleutels van de kluis. Namens de Brabantse directeuren van de Neder landsche Middenstandsbank felici teerde de heer H. J. J. Bulten de Waalwijkse directie van de Neder landsche Middenstandsbank. De heer Schoonbrood, directeur van de Middenstandsbank in Den Bosch, die de supervisie heeft over de gang van zaken in Waalwijk, bracht dank aan de heer Blase voor het gestelde vertrouwen. De Nederlandsche Middenstands bank in Waalwijk bevat een ruime publiekhalijkantoor, spreekkamer en directiekamer. In de kelder is de safe van de bank ondergebracht. Bo vendien bezit de Nederlandsche Mid denstandsbank in Waalwijk een zo genaamde nachtkluis. Boven de bank is het woonhuis van de heer Israël ondergebracht. - Amerika heeft besloten graan te leveren aan Rusland en andere Oosterse landen. - Venetië is door een waterramp getroffen, doordat een grote stuw dam is doorgebroken, waardoor het water verscheidene dorpen heeft ver woest, alsook de stad zelf grote scha de heeft toegebracht. Cijfers hiervan of van eventuele doden zijn nog niet bekend. - Ben Bella heeft zijn reis naar de Verenigde Naties in New-York uitgesteld met het oog op de toestand in Algerië. - In Frankrijk is een vee-trans- portvliegtuig neergestort, waarbij 8 bemanningsleden en de inhoud van het vliegtuig omkwamen. - In Groningen is een personen auto te water geraakt, waarbij de be stuurster is verdronken. Ook in Alk maar raakte een auto in de Oude gracht. De bestuurster wist zich en een dochtertje uit de wagen te red den, het andere verdween met de auto in de diepte. f

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 20