wAAlwijkse en UnqstRMtse couraiu KAATSHEUVEL Echtpaar v.d. Nieuwenhuizen-Ypelaar te Loon op Zand viert diamanten bruiloft Jeugdpuistjes Stassar - Waalwijk H. Heuveling van B.V. Ons Genoegen kampioen blombergen - 8VI. Duquesnoy Tilburg FANTASTIES IN Restaurant „Duinrand" Persoonlijk kampioenschap 4e klasse district Waalwijk K.N.V.B. e BAR LOON OP ZAND VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 85e JAARGANG No. 85 tcho VAD het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement per kwartaal 2.85 22 cent per week 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" GILDE ST. JAN. Zondag j.l. nam het gilde St. Jan deel aan het nationaal wildconcours te Haarsteeg. Van de 27 beschikbaar gestelde prijzen wist St. Jan er maat liefst dertien in de wacht te slepen. De beste resultaten werden behaald door A. v. Wijgerde, le prijs extra aanbieding en 2e prijs personeel vrije hand, P. van Nieuwstadt sr. 2e prijs extra aanbieding en 3e prijs personeel vrije hand, C. Dingemans, 3e prijs personeel opgelegd, H. van Balkom 4e prijs korps en Th. Sperber 8e pr. GOUD - KELTUMPLEET UURWERKEN J. S. SCHAGEN Juwelier Hoofdstr. 63, Kaatsheuvel Tel. 2465 JUDOCLUB-KAMPIOEN SCHAPPEN. Zondag j.l. werden in café-restau rant Modern te Breda de Nederland se Judokampioenschappen A en B- klasse gehouden, waarvoor de publie ke belangstelling buitengewoon groot was. Op het programma stond voorts een internationale Judo-ontmoeting tussen Nederland (NJJA) en België (IBC), terwijl de Eerste Judoclub Breda een demonstratie verzorgde. Hoogtepunt van de avond was on getwijfeld de demonstratie Aikido, die door Juliën Naessens uit Brussel voor de eerste keer in Nederland werd gebracht. Bij de nationale clubkampioen schappen traden als arbiters op de heren J. van de Bruggen uit Den Haag, discipline-praeses van de I.W. J.F., J. Poels en A. Adriaensen, bei den uit Turnhout (B.). De finale in de A-klasse ging tus sen Avanti uit Ooud-Gastel en Jigo- ra Kano uit Tilburg, met als tresul- taat dat Avanti met 30 punten Ne derlands kampioen is geworden. Til burg brachth het niet verder dan 5 punten, waarvoor B. Kemmeren, le dan, uit Kaatsheuvel zorgde. In de B-klase is de Judoclub Breda met 20 punten Nederlands kampioen gewor den met als tweede Avanti uit Oud- Gastel, die 10 punten behaalde. De internationale ontmoeting werd door Nederland met 20 punten ver schil gewonnen. België behaalde 10 punten. Van de Nederlandse ploeg wist B. Kemmeren zijn partij tegen de Belg Bieintose, 2e dan, te winnen met een wazarie vijfde beenworp. OVERZICHT BEVOLKINGS ONDERZOEK OP T.B.C. IN 1963 In september j.l. heeft het bevol kingsonderzoek op tuberculose in de ze gemeente plaats gehad, waaraan werd deelgenomen door inwoners die op 1 juli 1963 15 jaar of ouder wa ren, alsmede een aantal werknemers uit buitengemeenten. Het aantal op te roepen personen bedroeg 11.111. Hiervan namen 2068 mèt geldige reden niet aan het onderzoek deel, terwijl het aantal niet-deelnemers zonder geldige re- Gouden Munten den 1250 bedroeg. Van deze laatsten bedroeg het percentage in de door lichtingsgelegenheid te St. Joachims- moer 11.65 te Loonopzand 16,13 te Berndijk 34.48 (een hoog percentage, maar met deze parochie werd het onderzoek in de gemeente beëindigd. Degenen, die niet op de voor hen bestemde datum waren ver schenen, konden dus niet meer mid dels een herhaalde oproep worden uitgenodigd aan het onderzoek deel te nemen), te Zuidhollandsedijk met omliggende wijken 48.90 bejaar dencentrum "Rosagaerde" 6.66 en de rest van Kaatsheuvel 2.42 Het percentage deelname aan dit röntgenologisch borstonderzoek be droeg 86.18 tegenover 84.95 in 1960, 79.41 in 1957 en 75.49 in 1955. In beide laatste jaren wa ren ook de jaarklassen 12, 13 en 14 opgenomen. MISSIETENTOONSTELLING Op zaterdag 26 en zondag 27 ok tober gaat de Missienaaikring der pa rochie St. Jan weer haar tweejaar lijkse tentoonstelling houden in het Patronaatsgebouw. De leden van de naaikring hebben zich zoals altijd weer bijzonder geprepareerd, zodat er ongetwijfeld veel moois te bewonde ren zal zijn. De expositie is zaterdag geopend van vier tot negen uur en zondag van twaalf tot negen uur. Daarna volgt de gebruikelijke verloting. R.K. BOERINNENBOND GAAT 25-JARIG BESTAAN i VIEREN. De R.K. Boerinnenbond te Kaats heuvel bestaat 25 jaar, en natuurlijk gaan de leden dit zilveren jubileum op gepaste wijze vieren, en wel op dinsdag 29 oktober. Om negen uur zal er in de paro chiekerk van St. Jan een H. Mis wor den opgedragen voor de overleden en levende leden. De kerkzang zal wor den verzorgd door de jeugdafdeling van de Boerinnenbond. Na de Mis is er een feestelijke bij eenkomst in de zaal van de Gilden bond, waar eerst gezamenlijk het ont bijt zal worden gebruikt. Aansluitend hierop volgt de feestvergadering, tij dens welke mej. Hoenselaar de feest rede zal uitspreken. Verder zullen tij dens deze vergadering achttien zilve ren jubilarissen worden gehuldigd. Tot besluit van deze dag begint om 7 uur de feestavond, waarbij ook de echtgenoten van de leden worden ge nodigd. Deze feestavond zal worden opgeluisterd door het bekende caba retgezelschap „Confetti". HANDBALVER. DESK. Afgelopen weekend sloeg de ba lans van de handbalcompetitie weer door ten gunste van Desk. De resul taten waren namelijk Meisjes-adspiranten: Desk I - DV S 4 - 2; Desk 2 - Were Di 1 - 5. Jongens-adspiranten. Desk - Uno Animo 13-7. Dames-jun.: Desk - Tachos 7-0. Heren-jun.: Desk-Boemerang 16-6 'Heren-sen.: Desk 2 Tachos 2 9-9 ;EVV - Desk I 5 - 20; Taxan- dria - Desk 2 5-4. Het wedstrijdprogramma voor het komend weekend luidt Zaterdag; meisjes-adsp.: Desk 2 - brengt voor het najaarsseizoen een „ENORME" collectie aparte modellen van Franse, Weense en andere vooraanstaande modehuizen. Wij hopen onze klanten, alsmede nieuwe rela ties, van dienst te zijn en nodigen U vriendelijk uit een bezoek te brengen aan onze zaak. NIEUWLANDSTRAAT 10 Telefoon 04250 - 25012 Een goed advies door een vertrouwde modiste, zal steeds uw keus vergemak kelijken Blauw Wit; Were Di - Desk I. Jongens-adsp.: Were Di-Desk I. Zondag Jongensadsp..:Rapid - Desk 2. Heren-jun.: Desk I - Were Di; Desk 2 - Uno Animo. Dames-jun.: Desk - Were Di. Heren-sen.: Velocitas - Desk. VOLKSUNIVERSITEIT. Buiten verwachting was er maan dagavond nog vrij veel belangstelling voor het onderwerp "jacht onder wa ter", dat de Volksuniversiteit op haar programma had staan. Voor het diep- zeeduiken, een van de modernste sporten, verwacht men immers meer interesse van de zijde der jeugd. Doch ook het, over het algemeen uit ouderen bestaande, auditorium was vol belangstelling voor dit onderwerp, dat verzorgd werd door de bekende fotograaf en cineast Bernard Kruijsen uit Amsterdam, die middels een aan tal fraaie dia's en een kleurenfilm de aanwezigen meenam naar de bodem van de Middellandse Zee in de om geving van de Balearen. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6 te Loon op Zand, tel. 04166 250. Zaterdag na twaalf uur en zondag zal de praktijk van dokter K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waarkenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. AGENDA Apollotheater Zaterdag 8 uur en zondag 6 uur: Te Vuur en te Zwaard. 14 jaar. Zondag 8.30 uur: Nachtclub De Groene Spin. 18 jaar. Euphonia Vrijdag 25 oktober, toepconcours harmonie. Zondag 27 oktober, 7.30 uur. jeugdbal. Efteling Zondag 14.30 uur Voetbal Desk I - RKC I. Patronaat Zaterdag en zondag missieten toonstelling. In de loop van deze week vermeldden we reeds de diamanten bruiloft van het echt paar Jan van de Nieuwenhuizen (89) en Fien IJpelaar (84). Morgen, zaterdag 23 oktober zullen zij dit feit herdenken en op donderdag 31 ok tober zal de gehele familie dit bijzondere feest vieren in zaal Vermeulen. Deze twee nog zeer krasse oudjes heb ben een zeer muzikaal leven achter de rug. De vele huiselijke zorgen, die zij even goed gekend hebben als ieder ander gezin, zijn door muziek verlicht geworden. Het gezin, waarvan alle vier de jongens en ook de mannen van de beide dochters en nu weer hun kleinkinderen - bij de harmonie volg" open? Alles wat maar muziek was of wat er meet te maken had was welkom. Mevrouw v. d. Nieuwenhuizen zal menige keer de goede gastvrouw geweest zijn voor al wat harmonie was. De heer Jan v. d. Nieuwenhuizen was lange tijd de tweede directeur van de Kon. Harmonie Sophia, waarbij hij een grote re putatie op zijn naam heeft staan. Het suc ces der harmonie zal zeker wel voor een groot deel aan hem zijn te danken. Onge twijfeld zullen velen deze stoere werker dankbaar gezind zijn op de hoogtijdag. Naast de Loonse Harmonie was hij nog directeur van de Harmonie van Haren hij Oisterwijk, van Prinses Juliana-Harmonie te Moergestel, van Moed en Volharding te Udenhout en van St. Jan te Berndijk; een pracht leven, dat was zijn glorietijd, sa mengesteld uit hard werken in de fabriek en een weloverwogen succesvolle hobby. Voor de grote verdiensten op bovenge noemd terrein heeft de heer v. d. Nieuwen huizen een tiental jaren geleden de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau verkregen, waarmede de gehele muzikale gemeenschap der harmonie ver eerd was. Bijzonder leuk is het dat dit diamanten jubileum bijna samenvalt met de aanstaan de grote festiviteiten van de viering van het eeuwfeest van Sophia. Het is een mooie aanloop voor deze beide oudjes, want 1964 zal een bijzonder jaar gaan wórden. Op deze dag zal het ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken, ondanks de huiselijke viering van dit feest, waarom zij uitdrukkelijk hebben verzocht. zijn, heeft zich in de muziek grote bekend heid verworven, zelfs met buitengewone kwaliteiten. Een zeer groot deel van het leven van de bruidegom heeft beslag gelegd op de toepassing: van de harmoniemuziek in het dorp en ver daar buiten. Hoeveel jongens heeft de heer van de Nieuwenhuizen niet de eerste beginselen van de muziek aangeleerd? Het is niet te zeggen, maar wel is waar, dat practisch alle leden van de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging door hem zijn opge leid, ongeacht voor welk instrument, want hij bespeelt ze allemaal. En... hoe kan het ook anders? Stond zijn huis niet voor iedere leerling en „zijn ge- Voor HAZERUG, HAZEBOUT 4 of FAZANT eten natuurlijk naar D R U N E N Tel. 04163 - 498 voor te reserveren. doch hij wilde deze gaarne aanvaarden, om dat hij een echte gildebroeder is. De middag werd doorgebracht met ge zellige muziek en om pl.m. 6 uur trok men feestelijk naar café de Leeuw, terwijl de koffietafel werd klaargemaakt. Later op de avond kwam weer een ver rassing De Overdeken kon mededelen dat het gilde nu ook een Beschermheer rijk is in de persoon van de heer August Bierings uit Tilburg. Onder zijn bescherming zal het gilde St. Hubertus omhoog moeten. De heer Bierings heeft de functie graag aan genomen, doch kon niet op deze avond aan wezig zijn. Zijn installatie volgt spoedig. Al bij al was deze statiedag er dus een met bijzonder cachet. St. Hubertus zij alle goeds voor de toekomst toegewenst. Dit was dan ook de mening van allen die op dit feest aanwezig waren. Elders lazen we dat dit gilde het 165- jarig bestaansfeest vierde. Volgens de gilde- archieven en "Jolles 1933" (die zeer be trouwbaar zijn) is het gilde St. Hubertus in 1842 opgericht. BOEKENTENTOONSTELLING. Zoals elk jaar gebruikelijk is en als de wintermaanden in aantocht zijn, zal ook nu weer een boekententoonstelling plaats heb ben in de lokalen van de r.k. Jongensschool alhier. Door het oudercomité is dit jaar me dewerking toegezegd, opdat het onderwij zend personeel dan vrij komt t.b.v. de ouders der kinderen, die dan de gelegen heid krijgen de onderwijzers te spreken in dien dit wenselijk zal zijn. Een ongedwon gen gesprek met de leerkrachten zal tege lijkertijd van deze tentoonstelling een z.g. oudersdag worden. De tentoonstelling wordt gehouden van 11.30 tot 1 uur, van 3.30 tot 5.30 uur en van 7 - 9.30 uur op a.s. zon dag. Boeken kunnen worden besteld op deze tentoonstelling en zullen later worden thuis bezogd. Om een en ander vlotter te doen ver lopen zijn ook enkele jongens en meisjes gevraagd van de Studentenclub S. en O.. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de Boekhandel en Drukkerij Erven v. d. Boogaard N.V. te Oisterwijk en staat onder leiding van mej. v. d. Eerden. Om voor de komende St. Nicolaas goe de voorlichting te verkrijgen op lectuur- gebied voor de kinderen is een bezoek aan de Jongensschool beslist de moeite waard. KAARSKENSPROCESSIE. Opgaven voor deelnamen aan de z.g. Kaarskensprocessie te Scherpenheuvel tot dinsdag 29 oktober bij dhr. E. v. d. Nieu- wenboer, Hoogesteenweg alhier. KAARTNIEUWS. In zaal Vermeulen zal zaterdag 26 okto ber a.s. een kaartconcours worden gehou den door de Kaartvereniging Tot Onderl. Vriendschap. 'Mooie prijzen zijn weer be schikbaar gesteld. AGENDA. Doktersdienst De doktersdenst zal het komende weekend van zaterdag 26 en zondag 27 oktober worden waargenomen door Dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loonop zand, Tel. 04166-250. Zaal Vermeulen Zaterdag 26 okt. Kaartconcours, 7.30 u. Zondag 27 oktober Bal. The All Stars, 7.30 uur. Zaal De Leeuw Zondag 27 okt. Bal, The Playing Rockets, 7 uur. Jongensschool Boekententoonstelling. Grotestraat 154 - Waalwijk Geopend tot 1 uur GILDE ST. HUBERTUS HAD EEN SCHITTEREND FEEST. Nadat de leden met trommen en vendel naar de kerk gegaan waren om dinsdag j.l. hun statiedag te vieren, had in de gildezaal een feestelijke bijeenkomst plaats welke dit keer een apart karakter droeg. In zijn openingswoord richtte Overdeken van den Hoven zich tot de Gildebroeders Hein van der Velden en Frans Snoeren. Deze twee oudgedienden van St. Hubertus feliciteerde hij met hun 50-jarig lidmaat schap. Hun werd de medaille van 50 jaar op de borst gespeld met de nodige goede woorden voor hun verdiensten. Een ander jubileum werd gevierd, n.l. Gildebroeder Jo Moonen was 25 jaar lid en tevens 15 jaar secretaris-penningmeester. Om hem draaide zo goed als alles en hij heeft van het stille gilde van St. Huber tus een levendige vereniging weten te ma ken. Namens alle leden feliciteerde de Overdeken hem en bood hem als dank een fraaie vulpenset aan. Aan mevrouw Moonen werden bloemen aangeboden. De heer Moo nen dankte allen hartelijk voor deze mooie geste. Ondanks het bedanken van de oude hoofdman, Dr. Smals te Nijmegen, kon op deze vergadering de prettige mededeling worden gedaan, dat de heer Menno Norden - de oude koning - thans zich bereid heeft verklaard de functie van hoofdman te aanvaarden. "Norden was een waardig ko ning, een aristocratische figuur", aldus de Overdeken, "'hij was een werkelijk koning". "Wij twijfelen er niet aan of U zult een werkelijke hoofdman zijn". De leden werd deze mededeling onverwacht gedaan en iedereen feliciteerde hem met zijn benoe ming. Eveneens aan mevr. Norden werden bloemen aangeboden. Hoofdman Norden, die heel veel voor St. Hubertus had gedaan al die tijd, was onder de indruk van deze onverwachte benoeming, De wedstrijden om het persoon lijk kampioenschap 4e klasse van het district Waalwijk van de K.N. B.B. die in de afgelopen dagen in het clublokaal van de B.V.B.V.O. bij de heer H. v. d. Heuvel zijn ge speeld, hebben een buitengewoon vriendschappelijk en sportief ver loop gehad. De spanning bleef tot de laatste partij behouden. Deze laatste partij ging tussen H. Heu velring van „Ons Genoegen" en J. van Hoofd van D.V.O. die uiteinde lijk H. Heuvefling de overwinning en het kampioenschap bracht, waar mede de districtvoorzitter de heer P. van Engelen deze jonge speler van harte feliciteerde. Vooraf liet de heer van Engelen de prestaties van alle deelnemers de revue pas seren beginnende met de laatst ge- eindigde. De heer C. van Oirschot van K.O.T. Elshout, die hij felici teerde met de wijze waarvoor deze speler uit Elshout voor zijn kans heeft gevochten, daarbij echter nimmer de sportiviteit uit het oog verliezend. Ook de als no. 7 geëin digde Joh. v. d. Wiel van K.O.T. uit Elshout mocht de gelukwensen van de voorzitter in ontvangst nemen voor zijn prestatie om met een gem. van 1.72 deze wedstrijden te beeindigen, waarbij hij tevens nog een mooie serie van 14 carambol", scoorde. BUDDEMEYER chemisch reinigen ogrotestraat 95 waalwijk A. van Mook van H.B.S. die op de 6e plaats was geëindigd mocht een extra felicitatie in ontvangst ne men. Hij was het toch, die de hoog ste serie van het tournooi n.l. 20 carambols op zijn naam bracht. D. Demmers van HBS mag volgens de voorzitter in dit gezelschap ook zeer tevreden zijn met zijn vijfde plaats, waarmee hij een goede pres tatie leverde. J. van Hoofd van D.V.O. die op de 4e plaats eindigde en op het laatste moment moest invallen voor C. Diepstraten, was tot de laatste partij nog een ernstige ge gadigde voor het kampioenschap. Als hij deze partij b.v. van H. Heu- verling had gewonnen was hij ge ëindigd met 10 matchpunten, tegen H. Heuverling 9, nu echter waren de rollen omgekeerd hetgeen echter niet weg neemt, dat J. van Hoofd een mooie prestatie heeft geleverd, waarmee de voorzitter hem harte lijk feliciteerde, evenals no. 3 in dit gezelschap, Joh. v. d. Heuvel van B.V.O. die met het gem. van I,95 en een h.s. van 14 car. is ge ëindigd. Een ernstige gegadigde voor het kampioenschap was even eens A. Verkooijen van D.V.O. die nu op de tweede plaats is geëindigd, doch het hoogst gemiddelde van 't tournooi n.l. 1,97. Met een beetje meer geluk, aldus voorzitter had hier een promotie ingezeten. De voorzitter hoopt dan ook, dat dit bij het volgend kampioenschap wel zal lukken. In ieder geval is zijn prestatie een hartelijke gelukwens waard. Tenslotte komt de heer van En gelen aan no. 1 de heer H. Heuver ling van „Ons genoegen" die het kampioenschap 4e klasse behaalde. Dat U in de biljartsport een heel stuk bent vooruit gegaan, aldus de voorzitter, bewijst het feit, dat U vorig jaar kampioen werd in de 5e drogen in met Purolpoeder.fi.60«nfl.- klasse, terwijl U nu al no. 1 en kampioen in de 4e klasse bent ge ëindigd. Een prestatie, die hoog moet worden aangeslagen en die belofte inhoud voor de toekomst. Ik feliciteer U dan ook gaarne na mens het districtbestuur met het behaalde kampioenschap en ik hoop dat U op de ingeslagen weg zult voortgaan, en voor U nog vele successen zullen zijn weggelegd. Hierna reikte hij de kampioen on der applaus de kampioensmedaille en het daarbij behoorende diploma uit. Tot slot dankte de heer van En gelen de B.V.B.V.O voor de perfec te organisatie en de heer H. v. d. Heuvel, voor het beschikbaar stel len van zijn prima materiaal. De voorzitter van de organiseren de vereniging de heer G. van Velt- hoven dankte de districtsvoorzit ter voor zijn vriendelijke woorden en alle aanwezigen voor de getoon de belangstelling Namens B.V.B.V. O. bood hij de kampioen bloemen aan. De eindstand was als volgt: 1 H. Heuverling van B. V. „Ons Ge noegen" gem. 1.85, winstp. 11 2 A. Verkooyen van D.V.O., gem. 1,97 winstp. 8 3 Joh. v. d. Heuvel van BVO, gem 1,95, winstp. 8 4 J. van Hoofd van D.V.O., gem. 1,70, winstp. 8 5 B. Demmers van HBS, gem. 1.74 winstp.6 6 A. van Mook van H.B.S., gem. 1,74, winstp. 5 7 Joh. v. d. Wiel van K.O.T. (Els hout), gem. 1,72, winstp. 5 8 C. v. Oirschot van K.O.T. (Els hout), gem. 1,48, winstp. 5. Hoogste serie, A. van Mook met 20 caramboles. Hoogste partij gem. A. Verkooyen met gem. 2.77. POMPBEDIENDE ZET OVERVAL IN SCÈNE Een 22-jarige pompbediende heeft een overval geënsceneerd om uit zijn financiële moeilijkheden te komen. Zondagavond belde hij de politie en zijn patroon dat hij was overvallen door een onbekende man, die hem met een onbekend voorwerp zou heb ben neergeslagen. De jongeman ver telde bewusteloos te zijn geraakt en toen hij bij kwam 350 gulden te mis sen. Toen de politie hem duchtig aan de tand voelde, viel hij door de mand en bekende het geld zelf te hebben gestolen. Een restant werd in zijn auto teruggevonden.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13