Gemeente Waalwijk ging geldleningen aan tot een bedrag van f 6,200,000.- Smidje Verholen en de rare alchimist Gemeenteraad Drunen aan verdere Gemeenteraad werkte mee afwerking van zwembad Raadslid de Veer nam afscheid DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 NOV. 1963 Abonneert U op dat blad HET LIJK IN DE MAND De gemeenteraad van Waalwijk heeft vrijdagavond goedkeuring ge hecht aan het voorstel van het col lege van B. en W. tot het aangaan van enkele geldleningen tot een total bedrag van 6.200.000. Deze leningen zullen worden aan gegaan door bemiddeling van H. P. Verbist in Den Haag voor een bedrag van 1.700.000.door be middeling van de Nederl. Handel Mij. N.V. voor een bedrag van 2.000.000.en bij de Coöp. Cen trale Boerenleenbank in Eindhoven voor een totaal bedrag van 2.500.000.—. Het aangaan van deze geldlenin gen op de vrije markt, vloeit voort uit de inwerkingtreding van de Wet kapitaaluitgaven publiekrechtelijke lichamen op 1 november jl. NIEUWE KAPITAALSUITGAVEN Burgemeester Teijssen deelde mee dat het gemeentebestuur niet be kend was geweest met de in wer king treding van genoemde wet, die tot gevolg heeft, dat nieuwe 'paden betreden moeten worden wat betreft het kapitaalbeleid. Hij wees er op, dat de door de raad in het verleden gevoteerde kredieten tot een bedrag van 6.151.306.nog niet door het college van Gedep. Staten waren goedgekeurd, omdat het college alleen dan zijn goed keuring geeft indien vaste finan cieringsmiddelen aanwezig zijn. Burgemeester Teijssen vestigde er bij de raad tevens de aandacht op, dat in de toekomst 'n nieuwe groep van kapitaalsuitgaven nodig zullen zijn, namelijk voor de aankoop van gronden. De heer Teijssen zei, dat het col lege van B. en W. bijzonder ver heugd was geweest de raad dit voorstel te kunnen doen, omdat 't college van B. en W. nu in contact kan treden met Gedeputeerde Sta ten om goedkeuring te verkrijgen van de reeds genomen raadsbeslui ten. Tevens meende burgemeester Teijssen, dat de ontwikkelingen op de kapitaalmarkt zodanig zijn, dat er nu reeds geen sprake meer van is om een soortgelijke lening tegen de nu geldende voorwaarden af te sluiten. NIET RECHTSTREEKS De heer van Heesbeen (K.U.) in formeerde bij de voorzitter nog of het niet mogelijk geweest was, om rechtstreeks met de financierings maatschappijen in contact te tre den. Alleen bij de Coöp. Boeren leenbank in Eindhoven heeft het college 2.5 millioen zonder bemid delaar kunnen krijgen. De heer Teijssen noemde dit een exceptie, omdat het bij geen enkele andere Bank of financieringsmij. mogelijk is om zonder bemiddelaar dergelijke geldleningen te verwer ven. De raad had verder geen enkele opmerking aangaande het voorstel van het college, zodat het voorstel zonder stemming onder de hamer van de voorzitter kon door gaan. Donderdag 28 november zal de ge meenteraad van Waalwijk voor de maandelijkse raadsvergadering weer bijeenkomen. De raad van Drunen, vrijdagavond in openbare vergadering bijeen, vo teerde op deze vergadering een cre- diet van 165.000 gulden voor afwer king van het zwemhad en wegenaan leg rond het sportpark. Tevens werden diverse credieten verleend voor het onderwijs, alles tesamen tot een bedrag van 11.000. Ook werd besloten om de 6 loka len, waarin de St. Paulusschool is gevestigd, te kopen, alsmede de twee lokalen van de Kleuterschool in Els- hout. Verder werd een crediet ver leend voor de aankoop of huur van twee lokalen voor de Kleuterschool in de Pr. Bernhardstraat en twee lokalen bij de St. Paulusschool. De koopsom werd geraamd op 44.000. Voor verdere verzorging en tuinaan leg rond deze gebouwen werd nog een bedrag gevraagd van 24.000. Ook kwam op deze vergadering de woningbouw ter sprake, dit i.v.m. de verschillende grondverkopen, die aan de orde werden gesteld. Aan het einde van de vergadering nam de heer de Veer afscheid van de raad, in verband met zijn ver trek naar elders.. De heer de Veer die 10 jaar lid is geweest van de raad, dankte de leden van de raad voor de bijzonder prettige samen werking en in het bijzonder Burge meester en Wethouders voor de wij ze, waarop hij steeds met hen de problemen, welke er waren, heeft kunnen uitspreken. Spreker dankte ook het secretarie- personeel, alsmede de technische dienst van de gemeente voor de ma nier waarop deze hem steeds hadden geholpen als het er om ging bepaal de punten nader te bestuderen. Spr. zei dat hij het werk altijd graag en met veel interesse had gedaan en dat hij nog dikwijls terug zal denken aan de tijd, dat hij hier mocht wo nen en werken. Burgemeester Stieger dankte in zeer hartelijke woorden de heer de Veer voor het werk dat hij in het raadscollege heeft verricht. In het bijzonder wees de voorzitter er op dat de heer de Veer steeds met zeer veel interesse zijn werk heeft ge daan en steeds alvorens een oordeel te vellen, zich van de stand van za ken op de hoogte ging stellen. Burgemeester Stieger hoopte dat het de heer de Veer in zijn nieuwe werkring en gemeente voorspoedig zou mogen gaan. ONDERWIJS Het onderwijs vroeg deze avond van de raad door de vele credieten die werden gevraagd wel een zeer bijzondere aandacht. De r.k. Meisjesschool te Drunen kreeg a. voor aanbrengen van en speel- en bergruimte 2200. b. aanschaf blokfluiten 500. c. aanbrengen van afscheiding r.k. Meisjesschool en Kleuterschool 1.400.—, bestrating speel plaats gedeelte 1793. De St. Paulusschool kreeg a. voor aanschaf vak handenarbeid 400.— b. inrichting bestuurskamer 600. De ULO-school kreeg-: a.. voor aanschaf meubilair en leer middelen 3600 b. voor het geven van een vakon derwijs handenarbeid 50.p. maand. Al deze credieten werden verstrekt gehoord het advies van de inspec teur. Met 't bestuur van de ULO-school werd een rekening-courant-overeen- komst gesloten tot een maximum- crediet van 10.000. Aan de orde werd ook gesteld de aankoop van 6 lokalen van de St. Paulusschool en 2 lokalen van de Kleuterschool in Elshout. Zoals de raad bekend was werden van Jarino N.V. te Roden 6 lokalen gehuurd, staande langs de Prins Hendrikstraat voor een bedrag van 14.280.per jaar, dit voor een periode van 10 jaar. Na 10 jaar zouden deze gebouwen eigendom van de gemeente kunnen worden door betaling van 3000. Deze huurvergoeding is berekend op basis van een 6 annuïteit. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben onlangs verzocht deze lokalen te kopen. De gemeente betaalt aan geldgevers thans 4%%. Het is dus voor de gemeente voor delig de lokalen te kopen. Jarino N.V. is bereid tot verkoop voor de resterende boekwaarde ad 97.755.terwijl de oorspronke lijke bouwkosten bedroegen 105.000.—. Door de gemeente worden even eens 2 lokalen gehuurd ten behoeve van de Kleuterschool te Elshout. De oorspronkelijke bouwkosten bedroegen 33.284. Per 1 november 1963 kan deze school worden gekocht van Jarino N.V. te Roden voor 30.854. Uiteraard gelden voor aankoop van deze lokalen dezelfde, hiervoor aangegeven, motieven. Op grond van bovenvernoemde motieven besloot de raad tot aan koop over te gaan. Verder was ook aan de orde de bouw van twee lokalen aan de kleuterschool in de Prins Bernhard straat. De kleuterschool in de Prins Bernhardstraat heeft 2 lokalen in de Prins Bernhardstraat en 2 lokalen van de Paulusschool in de Prins Hendrikstraat in gebruik. Deze laat ste lokalen heeft de Paulusschool in 1964 zelf nodig, nl. het ene lokaal op 1 maart .en het andere op 1 sep tember 1964. Het was daarom nood zakelijk de school in de Pr. Bern hardstraat uit te breiden met 2 lo kalen. De ruimte hiervoor is reeds gereserveerd. De lokalen kunnen worden gehuurd of gekocht. De koopsom bedraagt 44.200.-. De jaarlijkse huurprijs is 6.200.- ge durende een periode van 10 jaren. Zou het gebouw na afloop van de huurperiode alsnog aangekocht wor den dan is de gemeente nog een bedrag verschuldigd van 2.500.-. Financieel gezien is het uiteraard aantrekkelijker tot directe aankoop over te gaan. Indien B. en W. de vereiste goedkeuringen kunnen ver krijgen is aankoop aan te bevelen. De bijkomende kosten o.m. ont graving, zandaanvulling, riolering, vloerbedekking, aanleg verwarming en elektrische installatie, jalousieën, berging, zandbak en tuinaanleg worden geraamd op rond 24.000.-. De inspectrice heeft inmiddels mon deling medegedeeld in principe met de uitbreiding accoord te gaan, doch moet nog over het bedrag der kos ten advies uitbrengen. De raad, door burgemeester mr. Stieger nog eens uitvoerig op de hoogte gebracht van de stand van zaken gaf zijn goedkeuring aan dit voorstel. WONINGBOUW Aan de orde was de verkoop van gronden aan de volgende firma's en particulieren. A. Smits, aannemer te 's-Herto- genbosch, voor de bouw van 11 wo ningen in uitbreidingsplan Braken West, op de beide hoeken van de Lij sterbesstraat-Kastanj elaan, aan de Esdoornstraat en aan de Dr. Ak kermansstraat, in totaal tot een ge zamenlijke oppervlakte van plm. 2927 m2, prijs 14.75 per m2. G. C. van der Aa, aannemer te Elshout voor de bouw van 6 wonin gen in uitbreidingsplan Braken West, op de hoek Meidoornstraat- Kastanjelaan met een gezamenlijke oppervlakte van plm. 1234 m2, prijs 14.75 per m2. H. J. Mouthaan, makelaar te Waalwijk, voor de bouw van 2 bun galows aan de Kastanjelaan, met 'n gezamenlijke oppervlakte van plm. 1145 m2. Prijs 14.75 per m2. F. Peters, Pr. Beatrixstraat 3, voor de bouw van een woning aan de Pr. Bernhardstraat, met een op pervlakte van plm. 287 m2. Prijs 16.30 per m2. De Vlissingse Aannemings Mij. te Papendrecht voor de bouw van 14 premiewoningen in het uitbrei dingsplan „Noulanden", met 'n ge zamenlijke oppervlakte van plm. 2434 m2. Prijs! 16.65 per m2. De Stichting Lips' Woningbouw voor een strookje grond ter grootte van plm. 84 m2 aansluitend aan de westzijde van 't reeds aan genoem de Stichting in eigendom toebeho rende bouwterrein langs de Nor- bertij nerstraat. M. A. Scheutjes, Kamperfoelie straat 14, voor de bouw van een woning aan de Norbertijnerstraat in uitbreidingsplan Elshout ter grootte van plm. 437 m2. De grondprijs in het uitbreidings plan Elshout is vastgesteld op 7.50 per m.2. De voorzitter gaf op de verschil lende punten enige toelichting. Zo als bekend zal de Vlissingse Aanne mers Mij. in Drunen 32 woningwet woningen bouwen. In combinatie zal deze Mij. in Drunen nu ook overgaan tot de bouw van 14 pre miewoningen, welke straks zullen worden verhuurd. Het betreft hier een aantal goed uitgevoerde wonin gen, waarvan gedacht wordt deze straks toe te wijzen aan de indus trie met name de schoenindustrie, welke in het verleden voor wat be treft woningtoewijzing steeds in de verkeerde hoek heeft gezeten en welke industrie steeds nog kampt met de moeilijkheid om personeel te huisvesten. Mej. v. d. Heyden vroeg naar aan leiding van dit punt hoe het stond met de mogelijkheden voor particu liere bouw en de mogelijkheden daartoe i.v.m. grond toewijzing door de gemeente. De voorzitter beantwoordde deze vraag zeer uitvoerig waarbij in het algemeen gesteld werd dat de ge meente de particuliere bouw in het algemeen zeer toejuicht. Voor wat betreft het toewijzen van grond en de mogelijkheid daartoe is de ge meente enigszins beperkt al kan tot nu toe in practisch alle gevallen grond worden toegewezen. Voor wat het plan West betreft zijn er zo goed als geen mogelijkheden meer. Voor wat betreft plan Oost zijn de gronden ook bijna alle weg of heb ben een bestemming gekregen. Blijft dus nog open plan Naulanden waar voor particuliere bouw ver schillende gronden zijn opengelaten. Inmiddels is het gemeentebestuur ook bezig gronden aan te kopen in plan West 2 en in plan Zuid. Bij de opzet van al deze plannen zal naar de mening van de voorzitter, vol doende ruimte moeten worden opengelaten voor particuliere bouw. Naar aanleiding van deze punten wees de voorzitter er op dat men in de gemeente Drunen zo mogelijk zal moeten komen tot stichting van een bouwvereniging waarin diverse instanties zitting zullen moeten heb ben. Dit vooral ook ten aanzien van de bouw van premiewoningen. De raad keurde de grondverko pen goed. HULPPOSTKANTOOR IN ELSHOUT Hierover zegt het pre-advies: De tegenwoordige eigenaresse van het hulppoststation te Elshout, ge vestigd Schanswijk 25 heeft te ken nen gegeven, dat zij in verband met de uitvoering van een verbou wing van haar pand dit zo spoedig mogelijk weer geheel tot haar be schikking wenst te hebben. De te genwoordige posthouder, de heer A. Luypen, bewoont het pand Nor bertijnerstraat 24. In kleine plaat sen huurt de PTT een ruimte van de posthouder. Aangezien de ge meente eigenaresse is van het door de posthouder bewoonde pand heeft de PTT de gemeente verzocht ach ter het huis Norbertijnerstraat 24 een hulpkantoor te bouwen op kos ten van de gemeente. De kosten worden geraamd op 10.000.-. De huurprijs dient zodanig te zijn, dat alle kosten kunnen worden gedekt. De huurprijs is berekend op 60.- per maand. Van de PTT zal worden geëist, dat zij deze huur gedurende ten minste 20 achtereenvolgende ja ren zal betalen of garanderen. De raad keurde de bouw van dit hulpkantoor goed al was men van mening dat het toch eigenlijk in eerste instantie niet de taak van de gemeente is om een poststation te bouwen. Het is echter bekend dat de PTT in kleinere gemeenten haar gebouwen niet financiert. Naar aan leiding hiervan merkte de voorzit ter op dat ook straks bij de bouw van een nieuw postkantoor in Dru nen de verhouding naar alle waar schijnlijkheid wel zo zal zijn dat de gemeente dit gebouw plaatst en fi nanciert, terwijl de PTT dit gebouw dan zal huren. Voor wat betreft de bouw van een nieuw postkantoor in Drunen hierover is door de PTT al beslist. Waar en hoe dit er zal ko men en wanneer hierover zijn nog geen beslissingen gevallen. ALGEMEEN Voor de verfraaiing van 't zwem bad, waaronder wordt verstaan 'n zonneweide, beplanting en rijwiel stalling werd aan de raad een kre diet gevraagd van 65.000.-, terwijl voor aanleg van toegangswegen naar zwembad en sportvelden een bedrag van 100.000 werd ge vraagd. Met de Bank van Nederlandse Gemeenten werd een rekening courant overeenkomst gesloten van 260.000.- en met de plaatselijke Boerenleenbank van 150.000.-. In de commissie van onderzoek der gemeente-rekeningen werden COPYRIGHT STUDIO AVAN 51. Smidje Verholen nam onmid dellijk de ruwe spreekwijze van de forse kerel over en gromde: „Mot ik jou dan misschien met me harde vuisten effe uitlegge, wie ik ben? Het je dan geen ore aan je domme hoofd? Heb je niet begrepen, wat ik bedoelde, toen ik zei, dat ik een veilige slaapplaats zocht en 'n héél veilige ook? Ik zal jou 'es effe een geheimpie in je flapoor fluistere." De smid liet zijn stem dalen tot een geheimzinnig gefluister en zei: „Ssssst! Je ken me helpe! Ik word gezocht!!" Onmiddellijk trok er .een soort van vriendelijke grijns over het gelaat van de ruwe kerel. „Aha! ben je er zó eentje!" zei hij bewonderend. „Kom dan maar mee. Wat heb je gedaan? Een platvink gepikt? Een tikkertje gelicht' Een blikkie gekraakt?" Voor wie niet zo thuis is in de boeventaal ver melden we dan nog maar det een platvink een portefeuille isEen tikkertje is een horloge en een blik kie is een brandkast. Maar de smid had met al dit soort zaken niets van doen en siste: „Niks gepikt, niks gekraakt en niks gelicht. Het was uitbraak uit een zwaar be waakte cel. Dat ik daarbij een brig- ges effe moest uitschakele, spreekt wel vanzelf." „Da's knap werk broer," zei de grote vent bewonder end. „Maar eh dan is het duike geblazen, hè? Kom dan maar mee, man. Bij mij in de Zatte Kakkerlak vind je Franse Sjarl. Die is in zijn eerlijke dage kappert geweest. Die kan je mooi vermomme." „Da's net wat ik moet hebben," grinnikte smidje Verholen en liep opgetogen mee de morsige herberg binnen. Daar zat een ongelofelijk slonzig mannetje een krant te lezen. Hij had een grote spuuglok in zijn sterk gepomadeerde haren en keek de smid nieuwsgierig aan. „Ah die Sjarl," riep de dikke boef uit. „Hier breng ik een frisse jonge van de vlakte mee. Hij heet Verholen en is zojuist uit een cel gebroke! Nou gaan ik effe wat andere klere voor hem zoeken. Misschien ken jij hem intussen dan vermomme. D'r zal wel haast bij zijn, denk ik." Dat was blijkbaar spekje naar Sjarl's bekje. Hij vloog onmiddellijk over eind, haalde zijn kappersspulletjes te voorschijn en koos uit zijn voor raad pruiken en snorren een fraai hangende knevel, die hij onder de neus van smidje Verholen plakte. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door George Bagby Ik sprong in de taxi en gooide de deur met een klap achter me dicht. Op hetzelfde moment viel ik met een schok in de hoek van de achter bank: De snorder had nadere aan wijzingen niet afgewacht. Hij schoot met zijn wagen van het trottoir weg en slipte netjes midden tussen de verkeersstroom. We hadden de verkeerslichten tegen bij de krui sing van de José Antonio, maar dat bracht mijn bestuurder niet van z'n stuk. Hij bracht zijn claxon in 't geweer en maakte bliksemsnel linksomkeer. De twee agenten schreeuwde wat tegen hem, maar hij brulde even hard iets terug over dringende po litie aangelegenheden of iets derge lijks indrukwekkends, zwiepte de plaza over en liet ons doeltreffend verdwijnen in de mengeling van onschuldige taxi's. Er zijn maar weinig steden waar een taxichauffeur zo snel van han delen zou zijn, maar Madrid is er wel zo een. In een politiestaat kan je nu eenmaal geen wagen bestu ren zonder bijzonder bij de pinken te zijn. Ik frommelde een sigaret uit mijn zak en stak hem aan. Opeens voelde ik behoefte de situatie eens grondig te bezien. Ik dacht er even over na. De taxi ging er behoorlijk van door en dat was prachtig. Het jochie zat naast me op de bank. Ik kon me weer een beetje ontspannen. Er! was te veel verkeer en we gingen snel: achtervolgd zouden we wel niet worden. Allengs drong het tot me door dat ook de jongen weer ruimer adem haalde. Hij had zijn schoen poetsbankje laten schieten: het stond tussen zijn voeten op de vloer van de wagen. Hij keek me aan met een onderzoekende blik. Ik ontwaarde de vragende en tevens verwonderde uitdrukking. Ik grijnse tegen hem. Heel even glimlachte hij terug, maar erg overtuigend was het niet. Alleen zijn lippen deden het, zijn ogen bleven bezorgd. „Hokee, mister", zei het jochie. „Wat zit er eigenlijk achter?" Hij sprak met een raar Engels accent, maar hij deed het vlot en gemakkelijk. Ik lachte. „Puur dank baarheid," zei hij. De bestuurder kwam tussen bei den. Zijn Engels was lang niet zo vlot en gemakkelijk, maar het was begrijpelijk. ,Heb je geen fatsoen?" gromde hij. „Moet je de senor niet bedan ken? En moet je mij óók niet be danken? Hij wendde zich vol ver achting van het jochie af en keerde zich tot mij. „Misschien hadden we hem beter kunnen laten oppikken door die zwarthoed. Die had hem wel manieren geleerd. In de kelder van het bureau hangen ze iemand bij zijn duimen aan de zoldering op. Dan kunnen ze hem gemakkelijk aftuigen. Het gebeurt wel eens een keertje dat de man nog leeft als ze hem los maken. Als ze klaar zijn heeft ie natuurlijk niet veel meer van een mens, maar beleefd is ie dan wel, beleefd tegen iedereen." De jongen trok een wrang ge zicht tegen de chauffeur. Hij sprak hem aan, nu in het Spaans. „Werk je soms voor die Amerikano?" vroeg hij. De snorder spuwde uit het raampje. „Ik werk alleen voor mijn meter," zei hij. „En ik poets schoenen," lachte de jongen. „Ik weet mijn wetje. Nie mand hoeft me wat proberen wijs te maken. Het kan me niet schelen wie van jullie het woord voert, maar ik wacht. Kom op met jullie voorstel." „Ik schop de benen onder je ach terwerk vandaan," vloekte de chauffeur, overigens op de meest blijmoedige manier. „Wat denk je van zo'n voorstel." De jongen wendde zich weer tot mij, weer in het Engels. „Een rare pias", grinnikte hij. „Maar als U niet verstaan heeft wat hij tegen mij zei, hindert het niet. U zult me heus een beter voorstel moeten doen, of ik vertik het verder." „Niks te verdienen," zei ik. De bestuurder scheen zich weer te concentreren op het verkeer. Ik nam het schoenpoetsertje eens goed op, maar hij was moeilijk te door gronden. „Van de veiligheidspolitie bent U niet," zei hij. Zijn manier van doen was lichtelijk ernstig. Ik voel de dat ie me duidelijk wilde maken dat ik geen onzin met hem uit moest halen. Plotseling had ik behoefte te lachen. Dat was nou wat je noemt aanmatiging van het zuiverste wa ter. Nog geen vijf minuten had ik de kleine schurk van een zeker onheil gered. En nu probeerde hij me zo'n beetje de les te lezen. Ik lachte inderdaad. „Laat me maar een ding recht zetten," zei ik. „Ik ben geen toerist." De jongen viel me in de rede. „Zo gaat ie goed," gromde hij. „Nou komt de aap uit de mouw." Mijn lach verdween en ik vroeg de jongen zich koest te houden. De chauffeur was nu zowat de stad door en zette koers naar Buen Retiro. Op de bochtige paden door het park had hij zijn snelheid ge minderd en tufte genoegelijk onder het schaduwrijk geboomte. Nu het verkeer wat minder aandacht opeis te, mengde hij zich weer in het ge sprek. „Laten we elkaar goed begrijpen," zei hij. „Ten eerste is mijn taxi een doodeerlijk geval. Zo nu en dan mag ik zelf dan geen eerlijke kerel zijn, maar mijn wagen is dat altijd wel, zelfs als ie gebruikt wordt voor een raar zaakje. Wat mijn meter aanwijst, dat is wéér wat anders. Voor de wagen krijg ik altijd wat de meter aanwijst. Voor mezelf. och, twee verstandige mensen kun nen altijd tot een overeenstemming komen." Omdat hij er zo nadrukkelijk over begon, keek ik eens naar de meter. Voor zover ik kon nagaan tikte die niet meer af dan de wet telijk geoorloofde centimo's en pe seta's. Wat je meter aangeeft krijg je heus wel," zei ik, „Hou je gemak maar. Je kan zelfs een fooi van me krijgen misschien." Dat misschien liet ik er een bee tje achteraan bengelen. „Je kan der in met je fooi", zei de snorder ijzig kalm. „Als er een zaakje op te knappen is, heb ik recht op mijn behoorlijke portie. Begrijp eens en voorgoed dat dat niks te maken heeft met het taxi tarief. Da's heel wat anders, heb ik je al gezegd!" De toestand was alles behalve ge zellig. We reden maar zo'n beetje rond, maar allengs belandden we in de stillere gedeelten van het park, verderop. Ik begon me te realiseren dat ik ook te kalm kon zijn en te gereserveerd. „Niks te verdienen," gromde ik. Het jochie naast me boog zich naar voren. Hij grabbelde met zijn hand in zijn zak en toen hij hem er weer uithaalde, leek hij iets in zijn gesloten vuist te hebben. Snel bracht hij zijn hand vooruit en hield hem zo dat de man voorin kon zien wat erin zat. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2