w/AAtwijkse en lanqstRA^tse couRAnt Eclatant succes in Aalsmeer bezorgde harmonie St. Crispijn uit Waalwijk Federatie vaandel Tl waterdicht Pater van leyden werd grootse ontvangst bereid VLIJMEN I Uit do Langstraat BANK STASSAR Eerste H. Mis in de St. Clemenskerk Plechtige H, Mis MAANDAG 18 NOVEMBER 1963 85e JAARGANG No. 92 Klein aantal jaren Royale gift Reeks van successen verkrijgbaar bij: Zeven eerste prijzen Receptie Haarsteeg Waarom de beslissing nog uitstellen? Stort per giro f 250,- op de girorekening van het dichtstbijzijnde N.H.M.-kantoor, onder vermelding "eerste storting op spaarrekening". U hebt dan voortaan profijt van: •3J% rente een soepele opvragingsregeling volledige bankservice Oe rcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieier. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.ra. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Het anders zo rustige bloemenstadje Aalsmeer heeft op 2, 9 en 16 no vember in de vorm van een federatief concours een uniek muziekfeest mogen meemaken, waaraan harmonie St. Crispijn uit Waalwijk bij zonder prettige herinneringen zal bewaren. De deelname aan dit fe deratief nationaal concours op zaterdag 16 september, leverde harmo nie St. Crispijn in totaal 103 punten, op waardoor aanspraak ge maakt kon worden op een le prijs, bestaande uit het federatievaandel, dat door de voorzitter, de heer Fr. Smolders, tijdens de prijsuitreiking in ontvangst genomen mocht worden. Harmonie St. Crispijn behaalde voor het verplicht gestelde num mer, rhapsodie Norvegiènne no. 3 van Joh. Suendsen in een arrange ment van Joh. Pala in totaal 53 punten en voor het keuzewerk, Arca dia, landelijke dansen, van P. van Mever, 50 punten. Een totaal dus van 103 punten. Het concours was uitgeschreven door de Aalsmeerse Harmonie en werd gehouden in Bloemenlust in Aalsmeer. Tegen twaalf uur zaterdagavond bracht burgemeester Teijssen een bezoek aan zaal Thalia, waar de leden van harmonie St. Crispijn, de directeur de heer Duijvelaar en zijn echtgenote en het voltallig be stuur in een feestelijke stemming bijeen waren, 't Voorbeeld van bur gemeester Teijssen werd kort daar op gevolgd door de loco-burgemees ter de heer van Hees wijk. Burgemeester Teijssen, die me moreerde dat het alweer even ge- geleden is dat harmonie St. Cris pijn een plaatsje had weten te ver overen in de vaandelafdeling, noemde het een niet geringe pres tatie om in een klein aantal jaren de ladder tot de bovenste trede te bestijgen. „Vandaag heeft de har monie door een eclatant succes op nieuw bewezen, dat het de ver overde plaats waard is. Het ge meentebestuur leeft met U mee, en steunt waar mogelijk is. Het ge meentebestuur van Waalwijk ver wacht in de toekomst nog meer van U." Burgemeester Teijssen stelde te vens een andere vorm van waarde ring in het vooruitzicht, door mee te delen dat het gemeentebestuur zich nog nader zou beraden in wel ke vorm de dank voor de geleverde prestatie kan worden uitgedrukt. De heer Teijssen feliciteerde in het bijzonder de heer Duijvelaar. Hij merkte tot slot nog op, dat allen aan dit succes een aan deel hadden gehad, de leden door hun prestatie en het bestuur door de begeleiding. „Maar", zo besloot burgemeester Teijssen, „de heer Duijvelaar steekt zeer ver boven deze verdiensten uit." Leden en bestuur van harmonie St. Crispijn onderstreepten deze woorden met een enthousiast ap plaus. De heer Fr. Smolders, voorzitter van harmonie St. Crispijn, die in Aalsmeer uit handen van de voor zitter van de prij zencommissie, de heer J. Burger, het federatie-vaan- del in ontvangst had mogen nemen, bracht burgemeester Teijssen en wethouder van Heeswijk hartelijk dank voor hun komst naar zaal Thalia. De heer J. van Riel, lid van har monie St. Crispijn, bracht later de gedachten van de leden nog eens in het openbaar naar voren. „Wij hebben alles aan onze directeur te danken", zo betoogde hij. De heer J. Maiburg, bescherm heer van harmonie St. Crispijn, fe liciteerde eveneens leden en be stuur van de harmonie, waarbij hij in het bijzonder de heer Duijvelaar in zijn felicitatie betrok. „Door zijn enthousiasme heeft de harmonie deze prestatie weten te bereiken", aldus de heer Maiburg. Hij bracht zijn erkentelijkheid tot uiting door mee te delen dat hij een royale gift in de kas van de harmonie zou doen. De eerste keer dat de in 1911 op gerichte Waal wij kse harmonie aan een concours deelnam was in 1914. Van deelnemen, kon echter niet worden gesproken, omdat het fe deratief concours, dat op 15 augus tus in Tilburg gehouden zou wor- Vanavond, maandagavond, van 8 tot 9 uur houdt harmo- J J nie St. Crispijn in zaal Thalia een receptie, die zal worden begonnen met de uitvoering J van de twee concoursnum- mers, die in Aalsmeer door f de jury, bestaande uit G. H. Boudijn, P. van Mever en G. Nieuwland, met een eerste 2 prijs werden gehonoreerd. t J Het bestuur meent, dat zich 4 vanavond een specifieke ge- legenheid voordoet, om de i 4 Waalwijkse bevolking, die 4 4 hierbij van harte welkom is, mee te laten profiteren. den in verband met de mobilisatie niet kon doorgaan, waardoor het bij een inschrijven bleef. Het eerste eigenlijke concours, waaraan harmonie St. Crispijn daadwerkelijk deelnam, werd in 1921 in Princenhage gehouden, waar glansrijk een eerste prijs in de vierde afdeling werd behaald. Op 29 juni 1922 werd deelgenomen aan een concours in Wychen waar een le prijs in de derde afdeling marswedstrijd en een 2e prijs in de derde afdeling concertwedstrijd werd behaald. Hetzelfde jaar, na melijk op 10 september nam har monie St. Crispijn deel aan 'n con cours in Schiedam, waar de harmo nie er echter niet in slaagde uit de derde afdeling te komen. In augus tus 1924 werd deelgenomen aan 'n concours in 's-Gravenhage. Hier werd een eerste prijs behaald in de mars- en in de concertafdeling. Behalve deze eerste prijzen behaal de harmonie St. Crispijn tevens nog een ereprijs voor het hoogste aantal punten van het gehele con cours, een ereprijs voor het hoogst aantal punten van de harmonie korpsen, een voor het hoogst aan tal punten in de marswedstrijd, een voor de muzikale opvatting in de marswedstrijd en een directeurs- prijs voor het hoogst aantal punten muzikale opvatting in de concert wedstrijd. Na de promotie naar de eerste afdeling werd een tijd rust geno men, en eerst op 20 mei 1929 werd opnieuw aan een concours deelge nomen in Oosterbeek, waar de har monie beslag legde op een eerste prijs in de mars wedstrijd, terwijl Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037 voor de concertwedstrijd genoegen moest worden genomen met een 2e prijs. 1932 bracht opnieuw een succes. Tijdens het concours, georganiseerd door het Kon. Zeister Muziekgezel schap legde de harmonie beslag op de eerste prijs en bovendien nog op een ereprijs voor op één na het hoogst aantal punten van het ge hele concours. Het gevolg was een promotie naar de afdeling uitmun tendheid. Een concours georgani seerd in Loon op Zand in '34 waar aan ook harmonie St. Crispijn deel nam, betekende voor leden en di recteur een tegenvaller. De harmo nie moest zonder een prijs naar Waalwijk terug keren. Met deze opsomming van succes sen willen we niet achterwege la ten te vermelden, dat op 6 oktober 1935 de heer A. Straver bedankte voor zijn functie van directeur. Hij werd opgevolgd door de heer G. Duijvelaar, die op het ogenblik nog de directie voert van harmonie St. Crispijn. In 1939 trad de heer Fr. Passier af als voorzitter. Hij werd in deze functie opgevolgd door de heer Fr. Smolders, De eerste maal dat harmonie St. Crispijn na de tweede wereldoor log deelnam aan een federatief con- iJ'iW - S3 f& De directeur van harmonie St. Crispijn, de heer G. Duijvelaar cours was op zondag 1 augustus 1954 waar te Groesbeek, na een hernieuwd begin in de tweede af deling een eerste prijs werd be haald. Zondag 4 september 1955 nam harmonie St. Crispijn deel aan een concours in Schijndel, waar in de le afdeling een eerste prijs Werd behaald en daarmee promoveerde harmonie St. Crispijn weer naar de afdeling Uitmuntendheid. Het vol gend concours waaraan de harmo nie deelnam werd in Leerdam ge houden op 11 juni 1957. Een eerste prijs was ook hier het resultaat. Een jaar later werd ingeschreven voor een concours in Eindhoven. Een verdiende eerste prijs voor St. Crispijn zorgde ervoor dat de pro motie naar de ere-afdeling werke lijkheid kon worden. Ook de deel name aan het concours in Delft in 1959 resulteerde in een behalen van een eerste prijs. De eerste goe de stap in de ere-afeding was dus gezet. 1960. Het concours in Kaats heuvel betekende voor harmonie St. Crispijn een hoogtepunt in haar geschiedenis. Na het deelnemen aan 6 concoursen sedert 1954, bereikte harmonie St. Crispijn in 1960 de topafdeling en wel de vaandelafde ling. Het afgelopen concours be zorgde harmonie St. Crispijn het vaandel. De weg naar verdere suc cessen is opengelegd. DE MIJNRAMP IN JAPAN. Deskundigen, die een onderzoek hebben ingesteld naar de ramp in de steenkoolmijn van Mikawa, in Zuid- Japan, zijn tot de slotsom gekomen, dat de ramp vermoedelijk is veroor zaakt door het losraken van lorries. Bij deze ramp zijn, zoals gemeld, 451 mijnwerkers van de ruim 1300, die zich ten tijde van het ongeluk on dergronds bevonden, om het leven gekomen. Een vijftigtal mijnwerkers, die aan de dood ontsnapt zijn na de ontplof fing van vorige week zaterdag in de Japanse mijn, lijden aan volkomen geheugenverlies. De parochianen van de St. Clemensparocliie hebben zaterdag en zondag op spontane en treffende wijze meegeleefd met de jonge priester-missionaris Pater Wim v. Leijden en uiting gegeven aan hun vreugde dat een zoon uit hun parochie tot de priesterlijke waardig heid werd geroepen. De neomist, die op 7 juli 1.1. in Camaragibi in Brazilië tot priester werd gewijd, keerde zaterdag na 'n 6-jarige afwezigheid in zijn geboor teplaats terug, om hier zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk van St. Clemens op te dragen. Toen Pater v. Leijden zaterdag middag omstreeks 5 uur met zijn familie per auto bij het viaduct aan de Hoogeindserondweg arriveerde, stond daar een feestelijke stoet op gesteld om de neomist een grootse intocht in de St. Clemensparochie te bereiden. Voorop reden standaard rijders van het St. Ambrosiusgilde te paard en vendeliers demonstreer den hun vaardigheid in het vendel- zwaaien. Daarachter volgden de drumband met hoornblazerscorps „Cornu Copiae" (voorheen K.A.J.) die er kranig op los tromden en blie zen en veel luister aan deze plech tige intocht bijzetten. Junioren-af delingen van de R.K. Gymnastiek vereniging „Kunst en Kracht", van de voetbalvereniging Baardwijk, alsmede de Verkenners marcheer den mee in de stoet, die gesloten werd door de leden van het feest comité en gevolgd werd door een aantal auto's, waarin de neomist met zijn ouders en familieleden. Op zijn tocht naar de St. Clemens kerk passeerde de fleurige stoet de smaakvol versierde en geïllumineer de ouderlijke woning van de jonge priester, terwijl de vele uitgestoken vlaggen aan de straat een feestelijk aanzien gaven. Toen de neomist met zijn ouders, en de zeereerw. heer pastoor v. d. Brekel, gevolgd door de overige fa milieleden en het comité naar de kerk schreed, vormden de deelne mende verenigingen op het kerk plein een erehaag, terwijl vele be langstellenden van deze intocht ge tuigen waren. In het bijzonder smaakvol versier de priesterkoor richtte pastoor v. d. Brekel zich met een hartelijk wel komswoord tot Pater v. Leijden die thans als jonge priester-missionaris de kerk betrad, waar hij in zijn jeugd de grondslag voor zijn roe ping heeft gelegd en waaraan voor hem zoveel herinneringen waren verbonden. Hij wees op de beteke nis van dit Danklof en van de eer ste plechtige H. Mis van zondagmor gen voor de neomist en voor de pa rochianen en bood de jonge priester, diens ouders, broers en zusters zijn hartelijke gelukwensen aan. Zondagmorgen 10 uur droeg Pa ter v. Leijden in de St. Clemens kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Een stoet van bruidjes en het feest comité bracht de neomist en familie van de ouderlijke woning naar de kerk. De celebrant werd aan het al taar geassisteerd door Pater de Kroon als diaken, rector de Vries De neomist Pater W. van Leijden, die zijn eerste H. Mis in de St. Clemenskerk heeft opgedragen. als sub-diaken, terwijl pastoor v. d. Brekel als presbyter assistens fun geerde. De treffende feestpredicatie, waar in de verhevenheid van het pries terschap en de schone maar zware taak van de missionaris voor een ge boeid luisterend gehoor werd ge schilderd, werd gehouden door pa ter Porren, een vroegere leraar van de neomist. De predikant betrok in zijn gelukwensen zowel de nieuwe priester als diens ouders, broers en zusters en alle parochianen. Het goed bezette kerkkoor met gemengd kinderkoor voerde onder leiding van directeur v. Boxtel de „Studenten-Messe" van Antonio Lotti uit, voor koorgebruik gearran geerd door Alfons Schlögl. Dit mooie, rijk geschakeerde koorwerk, speciaal voor deze eerste H. Mis in gestudeerd, kreeg een uitstekende vertolking met dito accompagne ment van organist J. Lombarts en droeg niet weinig bij tot de luister van deze kerkelijke plechtigheid. Aan het slot van de dienst werd 't Laudate Dominum van S. H. Tychon door het gemengd mannen- en kin derkoor gezongen. Bijzondere ver melding verdient nog de mooie bas- solo, die door het koorlid, de heer Kemps, op loffelijke wijze werd uit gevoerd. schapshuis de neomist en zijn fami lie gelukwensen, alsmede vele ge schenken aangeboden. Hier had ook de aanbieding plaats van de ge schenken van de parochianen door het feestcomité. De heer de Munnik vertolkte daarbij de vreugde en het mede leven van de parochiegemeenschap met het feit dat een Baardwijkse jongen, die velen van zo nabij ge kend hebben, zijn ideaal in vervul ling zag gaan en priester-missionaris werd. De aangeboden geschenken be stonden o.a. uit 'n koffer-schrijfma chine, een bandrecorder, kazsuifels en andere misgewaden en kleding en tenslotte nog een bedrag dat de neomist naar eigen wens kan be steden. Ook het Gilde St. Ambrosius gaf acte de presence, waarbij de hoofd man, de heer Adr. v. Huiten, de jonge priester en de familie toe sprak. Onder de velen die hun geluk wensen kwamen aanbieden, merk ten we ook burgemeester Teijssen. In zijn felicitatie namens het ge meentebestuur wees spr. op de gro te taak die de priester in de ge meenschap te vervullen heeft. In zijn hartelijk dankwoord zei de neomist dat de grootse ontvangst die men hem bij zijn terugkeer in de parochie bereid had, hem zeer had getroffen. Zoiets had hij zich niet kunnen voorstellen vóór zijn vertrek uit Brazilië. Grote steun had hij bij zijn priesteropleiding van vele parochianen ondervonden, waarvoor hij hen steeds dankbaar zou blijven. Hij schilderde de ar moede die er in zijn missiegebied heerste en het grote gebrek aan priesters. Bijzonder dankbaar gestemd was spr. voor de prachtige cadeaux die hem waren aangeboden. Deze zullen hem in zijn missiegebied zeer van pas komen. Van de bandrecorder zullen vooral de mensen in Camafa- gibi veel plezer beleven. Pater v. Leijden betrok in zijn dankwoord allen die er toe hadden bijgedragen hem deze onvergetelij ke dagen te bereiden, speciaal het comité, het Ambrosiusgilde, de har monie en drumband, de Gymnas tiekvereniging en Verkenners. Ook pastoor v. d. Brekel, die hem in het volgen van zijn priesterroeping tot zo grote steun was geweest, bracht hij hartelijk dank. De buitengewoon druk bezochte receptie werd besloten met een mu zikale hulde door de harmonie „St. Jan" onder leiding van de heer E. Hoevenaars, waarbij de voorzitter en de heer J. v. Mierlo een woord van gelukwens tot de neomist en familie richtte. MGR. VAN KESSEL OP VAKANTIE. De Vlijmense Bisschop, Mgr. L. A. M. van Kessel, die thans deelneemt aan het tweede Vaticaans Concilie, zal na afloop daarvan korte tijd in Vlijmen op vakantie komen. BILJARTEN DISTRICT 's-BOSCH. De Vlijmense biljartverenigingen speelden afgelopen week in het district 's-Bosch; uit slag als volgt Klasse C libre: Poedelvrees Limburgia 4-4; OBK - 't Zwaantje 0-8; de Unie - NAO 6-2. Klasse D I Altijd Cadre - OBK 2 4-4. Klasse D 2: NAO 2 - Schuttershof 4-4; DVS 3 - OBK 3 8-0. Klasse E I: Poedelvrees 2 - Rust Wat 6 -2; Arendje 2 - OBK 4 4-4. Klasse E 2: NAO 3-Luk Raak 4 4-4. Programma voor deze week Klase C libre: Poedelvrees - EBBC; OBK -NAO. Klasse D I: 't Arendje 2-OBK 2. Klasse D 2: NAO 2 H. v. Brabant 3; Schotse Roos - OBK 3. Klasse E I: Pas Buiten 2-OBK 4; Poe delvrees 2 - H. v. Brabant 4. VELDVERGIFTIGING. Duivenliefhebbers, opgepast, daar reeds enkele liefhebbers uit Haarsteeg melding maakten van veldvergiftiging; ook uit Vlij men kwam meldingen binnen. Bij J. Oosterwaal bleef het bij 3 duiven, maar donderdag was het de liefhebber P. Wijkmans, die maar liefst 9 duiven mistte; 6 dood in het hok, drie keerden van het land niet terug. Men zij gewaarschuwd. TENTOONSTELLING DE REISDUIF. Jan Kuis V.B. Algemeen kampioen C. van Dal schoonste oude doffer. Uitslag 4e etappe; keurmeester C. v. d. Bhoek 's-Bosch 1 C v Dal; 2 J Kivits; 3 J v d Heuvel; 4 P Vermeulen; 5 P Diepstraten; 6 Nic v Dal; 7 P Vermeulen; 8 W v Ravenstijn; 9 P Diepstraten; 10 J Kuis V.B.; 11 P v Dal; 12 G v d Wiel; 13 P v Dal; 14 J Kivits; 15 Th v Overdijk; 16 G v Esdonk; 17 A v d Heuvel; 18 C v Dal. Na 4 zondagen, eindklassement als volgt 1 J Kuis V.B.; 2 J Kivits; 3 P v Dal; 4 W v Ravenstijn; 5 J v d Heuvel; 6 P Ver meulen; 7 Jos Kuys; 8 P Diepstraten; 9 Nic v Dal; 10 G v Esdonk. TRAGISCH STERFGEVAL. Zoals iedere zaterdagavond zijn gewoonte was verliet j.I. zaterdagavond omstreeks 10 uur onze dorpsgenoot, de 72-jarige Kees de Vaan zijn woning, om de pompen, die in het kader van de ruilverkavelingswerken in de polder zijn geplaatst om de bouwputten watervrij te houden, van de nodige brand stof te voorzien. De uitoefening van zijn taak is hem op wel zeer tragische wijze noodlottig geworden, want toen zijn afwe zigheid, in tegenstelling tot andere avon den, veel te lang duurde, maakten zijn vrouw en kinderen zich ongerust. Een op bezoek zijnde schoonzoon ging daarom eens op onderzoek uit en trof hem met een bran dende zaklataarn in zijn hand, ter plaatse dood aan. Men kan zich de consternatie, die dit zeer tragisch sterfgeval allerwege ver oorzaakte wel voorstellen en iedereen is be gaan met het lot dat de betrokken familie heeft getroffen. De ijlings ontboden ge neesheer constateerde dat een hartverlam ming een einde aan zijn leven had gemaakt. BILJARTEN. Uitslagen gespeelde wedstrijden in onder linge competitie: Centrum 2 - BW 2 J Oosterwaal 45 - W v d Heuvel 35 45 - 31 J Schuurs 55 - L Laros 45 55-21 H v Weert 30 - W de Haan 30 30 - 28 Van 2.30 tot 4 uur namiddag heeft een onafgebroken stroom van paro chianen, geestelijken, autoriteiten, verenigingen, deputaties en andere belangstellenden in het Gemeen- sPaar veilig spaar b'J^NHM NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5