De Echo van het Zuiden Jubilerende broeders ondergingen hartelijke en spontane hulde KAATSHEUVEL ASSAR! De moord op President Kennedy Lee Oswald vermoord MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 85e JAARGANG No. Namens de Waalwijkse^bevolking werd een kruisweg aangeboden GOUDEN MUNTEN NICOLAAS Readies uiimde gehele wereld bereiken Amerika ->£ enorme verdiensten In Memoriam Loon op Zand Gelaten en dankbaar gestemd, hebben de Broeders van de Onbe vlekte Ontvangenis, zondag de gehele dag, gelukwensen, waarde rende woorden en cadeaus in ontvangst mogen nemen, ter gelegen heid van het gouden jubileum dat de broeders deze dag vierden. De viering werd bijgewoond, door de algemeen overste uit Maas tricht, broeder Avellino, door a 111e broeders, die langer dan 10 jaar in Waalwijk werkzaam zijn geweest, door 23 uit Waalwijk afkom stige broeders en door het bestuur van de Congregatie. De besloten ontvangst die om één uur 's middags in het klooster werd gehouden, werd o.m. bijgewoond door burgemeester Teijssen en wethouder v. d. Hoven. Tijdens deze ontvangst ook, is het ge schenk door de heer A. van Loon, voorzitter van het werkcomité, namens de gehele Waalwijkse bevolking, die hiertoe een bedrag van f 4.500.bijeen had gebracht, aan de jubilerende broeders aangeboden. VEEL MEDEWERKING De heer A. v. Loon bracht tijdens zijn toespraak naar voren, dat de broeders gedurende vijftig jaar on afgebroken aan de vorming van de Waalwijkse jeugd hebben gewerkt. "Wat is er belangrijker dan zich vol ledig aan de jeugd te geven?" zo vroeg de heer van Loon zich af. Hij zei dat het spreekwoord „Wie de jeugd heeft, heeft ook de toekomst", altijd zal blijven gelden. De heer v. Loon toonde zich bijzonder ver heugd over het feit, dat de Waal wijkse bevolking zoveel medewer king tot het slagen van dit feest had gegeven, waardoor de taak van het werkcomité niet erg moeilijk was geweest. "Heel Waalwijk viert met U dit feest", zo betoogde hij. De heer van Loon zei het bijzonder jammer te vinden, dat deken v. d. Hurk dit feest niet kon bijwonen. Hij bracht hulde aan de werkers van het eerste uur, van wie hij mgr. Rutten, broeder Bernardus en pas toor Brands met name noemde. "Wij mogen hen wel uiterst dank baar zijn", aldus de heer van Loon, die naar voren bracht dat de broe ders gedurende de afgelopen 50 ja ren ook veel tegenslagen te incas seren hadden gekregen. In totaal zijn gedurende deze periode 226 broeders en 11 oversten in Waal wijk werkzaam geweest. De heer van Loon besloot met te zeggen "Broeders van Maastricht, wij zijn U dankbaar, U in ons mid den te mogen hebben. Wij hopen tevens dat gij nog lang hier in Waalwijk werkzaam zult mogen zijn. Het verheugd mij dan ook ten zeerste U een cadeau aan te mogen bieden, waartoe de Waalwijkse be volking zo zeer haar medewerking heeft verleend. WIJ MOETEN "IEMAND" ZIJN "Wij zijn hier bij elkaar gekomen om in dankbaarheid het 50-jarig ju bileum te vieren", aldus de alge meen overste, broeder Avellino, die hierbij het pionierswerk van een tweetal oprichters, broeder Accasius en broeder Angellus, die beiden te genwoordig waren, in herinnering bracht. Hij meende, dat, wanneer buiten staanders zoveel waarderende woor den hadden voor het onderwijs aan de scholen, dat de vrucht was van de leerkrachten, waarbij hij allen wilde betrekken, die in de afgelo pen vijftig jaar bij dit onderwijs be trokken zijn geweest. Hij betoogde dat opvoeding op de eerste plaats betekent, dat van het kind datgene gemaakt wordt, wat 't nog niet is, en wel zo, dat het op eigen benen verder de toekomst te gemoet kan gaan. St ders". Hij besloot met de hoop uit te spreken, dat de Broeders in team work met leken en lekenonderwij- zers nog lang in Waalwijk hun vruchtbaar werk zouden mogen voortzetten. Ook burgemeester Teijssen wees er op dat de Broeders in de afgelo pen jaren veel voor Waalwijk heb ben betekend. Hij zei, dat ingezete nen en oud-lèerlingen deze gelegen heid hadden aangegrepen om hun genegenheid en dankbaarheid op treffende manier naar voren te brengen. „Gij hebt daar recht op", aldus burgemeester Teijssen, die zei er van overtuigd te zijn dat de Broeders in Waalwijk zowel in gees telijk als in maatschappelijk opzicht veel tot stand hebben gebracht. „Gezegd mag worden dat gij, ieder voor zich, iemand was. Zelfs meer dan dat, dat gij de jeugd op doeltreffende wijze hebt geleid en beïnvloed". Burgemeester Teijssen zei bijzon der verheugd te zijn dat de Broe ders zich van het begin af aan met de Waalwijkse gemeenschap had den weten te associëren. Hij bracht dank voor het feit, dat verschillen de van de Broeders zich een plaats je hadden weten te verwerven in de diverse groeperingen in Waal wijk en tevens, dat de Broeders steeds met het gemeentebestuur 'n allerprettigst contact hadden weten te onderhouden. De heer Warnars, inspecteur van het Lager Onderwijs, liet eveneens zijn blik teruggaan op het werk, dat gedurende vijftig jaar door de Broeders was verzet. De heer Joossen, die namens de Katholieke Onderwijzersbond afd. Waalwijk-Heusden het woord voer de, wees er op dat het lekenperso- neel in het onderwijs nu zover ge vorderd was, dat het goeddeels op eigen benen kon staan. Hij meende dat de Broeders hierin een groot aandeel hadden gehad. DANKBAAR GESTEMD Broeder Overste bracht aan het eind van deze besloten ontvangst dank aan het comité, speciaal aan de voorzitter, de heer v. Loon, en over de hoofden van 't comité heen aan de gehele Waalwijkse bevol king. Ook hij zei het bijzonder jam mer te vinden dat Deken v. d. Hurk deze feestviering niet kon bijwonen. Hij toonde zich niet aleen erkente lijk voor het werk dat de 25 Broe- 94ieders, die de Waalwijkse communi-# teit vormen, de afgelopen jaren had den verzet, maar eveneens voor het werk van allen die vanaf het begin aan het welslagen van de onder neming hadden meegewerkt. „Ik dank ook hen, die de Broeders steeds hebben bijgestaan in de moeilijke jaren, waaronder de oorlogsjaren. Wanneer ik zie, dat vanuit Waal wijk 25 jongeren tot onze communi teit zijn toegetreden, dan ben ik wel bijzonder dankbaar gestemd". In antwoord op de heer Joossen zei broeder Liberius, dat het voorlopig nog niet de bedoeling is dat de Broeders Waalwijk gaan verlaten. SERENADE Voorafgegaan aan deze besloten ontvangst, had 's morgens in de pa rochiekerk van St. Jan kapelaan Lempens, hierbij geassisteerd door pastoor Oomens en kapelaan van Gastel, een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. De vaste gezangen uit de Mis van Casciolini werden uitgevoerd door het Haags Matrozenkoor o.l.v. Sipke de Jong, terwijl de wisselende gezangen door het parochiekoor o.l.v. de heer J. W. v. d. Griendt werden gezongen. Pas toor G. J. J. M. Witlox hield tijdens deze Mis de feestpredikatie. 's Middags vond om 2 uur, even eens in het klooster, een receptie plaats, waarbij tallozen de gelegen heid te baat namen de Broeders te komen feliciteren. Om 5 uur brach ten 't Waalwijkse Jachthoornkorps Cornu Copiae, harmonie St. Jan en de jeugddrumband van St. Crispijn nog een serenade. Om 7 uur beslo ten de Broeders en genodigden de viering met een diner. Burgemeester J. Teijssen en broeder overste, broeder Liberius, bekij ken de kruisweg die de jubilerende broeders namens de Waalwijkse bevolking door de heer A. van Loon kregen aangeboden. WAALWIJK, Stationsstraat 88 _"Wij moeten niet zozeer IETS zijn voor de leerling, maar IEMAND". De algemeen overste stelde, dat het er niet naar uit ziet, dat het met de opvoeding van de jeugd gemakkelijker zal gaan in de toekomst. „Blijf u zelf er van bewust, dat een gezond en diep geestelijk leven u zal helpen de jongens de weg te wijzen naar een verder leven". De algemeen Overste bracht de jubilerende broeders dank voor het geen in Waalwijk tot stand was kunnen komen. „Ik dank u voor de vele offers, maar vooral voor de ongeziene offers. Er is hier sprake van dankbaarheid bij het bestuur van de Congregatie en de burgerij". De algemeen Overste besloot met de hoop uit te spreken dat deze her denking voor de jongeren een sti mulans zou betekenen om voort te bouwen aan datgene, wat door har de werkers is begonnen en is voort gebracht. Kapelaan Lempens voerde namens het schoolbestuur en het kerkbe stuur van de parochie St. Jan het woord. Hij bracht naar voren dat er op het ogenblik enorm veel priesters zijn die hun roeping aan de ouders en aan de onderwijs krachten te danken hebben. Hij noemde het feit, dat de Broeders vijftig jaar in Waalwijk werkzaam zijn geweest een enorme verdienste. „Er kan hierbij op zichtbare resul taten gewezen worden", aldus ka pelaan Lempens, die zei, dat ook op godsdienstig gebied veel door de Broeders tot stand is gebracht. „Namens het kerkbestuur en na mens Deken v. d. Hurk breng ik mijn hulde en dank aan de Broe- RAADS VERGADERING Woensdagavond 27 november om half 8 komt de gemeenteraad van Loon op Zand- Kaatsheuvel in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande agenda. 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 12 en 30 oktober. 2. Ingekomen stukken. a. van Gedeputeerde Staten b. van het Centraal Bureau voor Verifi catie en Financiële Adviezen van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. c. van het gemeentebestuur van Purme- rend een schrijven van 1 oktober 1963, houdende een verzoek om een beroep op de regering te doen de rijksbijdrage in de kos ten van sohool-melkvoorziening te doen voortduren, 3. Voorstel tot het doen van grond- transacties. Voorgesteld wordt grond te verkopen aan mevr. M. S. P. Brekelmans-Zwaans, De grond, ongeveer 240 m3, is gelegen aan de oostzijde van de Potgieterstraat. Op dit per ceel zal een vrijstaande woning worden ge bouwd. Aan de heer W. Donders zal enkele me ters grond worden verkocht, gelegen achter zijn woning Berndijksestraat 56. 4. Voorstel tot het verstrekken van een subsidie aan de Paters Jezuieten te Vught. De subsidie, f 16.000, is bedoeld voor de bouw van een nieuw retraitehuis in Vught, ter vervanging van "Loyoala". 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Dreefseweg 6. 6. Voorstel tot verlenging van de ter mijnen binnen welke onbewoonbaar ver klaarde woningen ontruimd moeten zijn met 1 jaar. Het betreft hier de woningen Bern dijksestraat 9, 11 t.m. 21, 23 t.m. 35 on even, en 33 t.m. 51 oneven. 7. Voorstel tot het verlenen van optie op een perceel industrieterrein. De N.V. van Kuijkdoorn in Tilburg gaat zich vestigen in de bedrijfsgebouwen waar tot op heden de stalenmeubelenfabriek van Blehk N.V. is gevestigd. De firma vraagt optie voor koop op een terrein, gelegen ach ter deze bedrijfsgebouwen, om straks het bedrijf eventueel te kunnen uitbreiden. De afmetingen van dit terrein zijn pl.m. 105 bij 62,5 m. 8. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de Stichting Pensioen fonds voor het Personeel van de Neder lands Hervormde Inrichtingen voor Zenuw en Geesteszieken en Geestelijke Hulpbehoe venden te Soesterberg. Het gaat hier om een bedrag van f 200.000. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van f 5000 voor het aan brengen van een centrale verwarming in de dienstwoning Jan de Rooijstraat 51. 10. Rondvraag. ST. NICOLAAS OP BEZOEK BIJ HANDBALVERENIGING DESK Op donderdag 28 november orga niseert het bestuur van de handbal vereniging DESK voor de meisjes- en jongens-adspiranten en de jong ste junioren in het gebouw „De Kin kenpolder" een surprise-avond in verband met komende St. Nicolaas- feest. Vanzelfsprekend zal Sinter klaas deze avond met z'n tegenwoor digheid opluisteren. Voor de oudere leden, donateurs vrienden en keniss wordt zaterdag 30 november in het clublokaal café de Steenbakker, een St. Nicolaasbal georganiseerd, dat om half acht aan vangt. Het K.R.O.-orkest zal hierbij voor de dansmuziek zorgen. Ook op deze ongetwijfed gezellige avond zal de goedheiligman in hoogst eigen persoon aanwezig zijn. INBRAAK In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het kantoor van de contre- fortfabriek W.E.K. aan de Jan de Rooij straat. De diefstal werd zaterdagmiddag ontdekt door de kantoorschoonmaakster. Gebleken is dat de insluipers door verwij dering van een ruitje een daarboven liggend raam konden openen en zich aldus toegang verschaften. Vermsit wordt een bedrag van f 124, dat de dieven vonden in een geld kistje, dat in een der bureaus stond. De po litie stelt een onderzoek in. ONTSPANNINGSAVONDEN K.A.B. UITGESTELD. Wegens droeve omstandigheden in de fa milie van een der medewerkenden zijn de ontspanningsavonden voor de leden van de K.A.B., welke zaterdag en zondag door de toneelvereniging Kunst naar Kracht ver zorgd zouden worden, tot nog nader te be palen data uitgesteld. ST. NICOLAAS BEZOCHT KAATSHEUVEL Begunstigd door uitstekend weer heeft St. Nicolaas zondagmiddag een bezoek ge bracht aan Kaatsheuvel. Voorafgegaan door het Kon. Muziekgezelschap Euphonia ver trok Sinterklaas op z'n schimmel met z'n Zwarte Pieten vanuit het missiehuis St. An- tonius om eerst 'n rondgang te maken door het westelijk gedeelte. Tegen drie uur arri veerde de stoet bij het gebouw Openbare werken, waar zich inmiddels een enorme massa kinderen had verzameld. Hier sprak burgemeester L. van Erp een welkomst woord tot de goedheilig man. Nadat de kin deren op diens verzoek St. Nicolaas hadden toegezongen, sprak deze zijn grote bewon dering uit over de prachtige uitbreiding in Kaatsheuvel-west sinds z'n laatste bezoek en z'n vreugde over de invoering van veikeers- brigadiertjes. Hij hoopte dat alle inwoners van Kaatsheuvel zich zouden opgeven als lid van het Verbond voor Veilig Verkeer. Ook tegenover de burgemeester had de Sint nog enkele speciale wensen in de vorm van verbeteringen aan straten en realisering van verbindingsstraten. Z'n grootste wens was wel dat hij nog eens in een nieuw gemeen tehuis verwelkomd zou mogen worden. Na dat de kinderen met begeleiding van Eu phonia nog een lied hadden gezongen, ver trok Sinterklaas met z'n gevolg voor een be zoek aan het oostelijk gedeelte, onder de opgewekte tonen van de harmonieën St. Jan en Apollo. GUNNINGEN. Het bouwen van een woonhuis annex kip penfarm voor de heer Th. Habraken in St. Joachimsmoer is onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel gegund aan de aannemer J. Caron te Dongen. Het bouwen van een herenhuis aan de Cicerostraat te 's-Hertogenlbosch voor Dr. Geertzen aldaar en onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel is ge gund aan de aannemersfirma M. B. Scha pendonk en Zn. te Drunen. JEUGD-TOTO HANDBAL VERENIG. D.E.S.K. De Toto-commissie maakte vorige week voor toto nr. 11 een inzet be kend van f 155.70 en dit terwijl in zet voor toto nr. 10 nog 183.60 was. De laatste weken dus een inzet wel ke regelmatig omlaag gaat. Dit ver loop is teleurstellend, temeer daar de eerste weken zo hoopvol was ge start met inzetten van circa f 250.- per week. Wij doen nogmaals een beroep op het sport- en jeugdminnend pu bliek de handbal vereng. „DESK" niet in de steek te laten. De toto draait deze week voor de laatste maal en hopen de handballers deze jeugd-toto met een mooie week- inzet te kunnen besluiten. Prijswinnaars van toto nr. 11 zijn: le prijs: F. v. d. Mortel, Julianastr., Kaatsheuvel, f 23,36 met geraden f 155.79. 2e prijs: A, Netten, Huygenstraat 13, Kaatsheuvel, f 15.57 met gera den f 155.50. 3e prijs: J. Emmers, Willem de Zwijgerstraat 29, Kaatsheuvel f 7.79 met geraden f 155.40. Prijsuitreiking: Dhr. A. v. d. Ven, Jul. v. Stolbergstr. 11, Kaatsheuvel. VOLKSUNIVERSITEIT. Woensdag 27 november komt de bekende filmresencent B. J. Bertina uit Amstelveen voor de tweede maal naar de Levensschool om een avond te verzorgen voor de deelnemers aan de Volksuniversiteit, waarbij hij films zal laten zien en bespreken van Nederlandse cineasten. Aanvang zoals gebruikelijk om acht uur. BILJART-COMPETITIE DISTRICT KAATSHEUVEL. le Klas, Groep 1 KOT - HKS 7 - 0; Efteling - HGL geen uitslag ontvangen; Groep IICentrum - Euphonia 0-7; A. Raak-NAS 5-2. Het is HKS niet gelukt om ook maar een enkel puntje af te snoepen van KTO, on danks de matige wedstrijden die hier ge speeld zijn. Nelis - Cobi en Theo Netten wonnen hun partijen met resp. 9.40, 4.45 en 3,80. Euphonia maakte korte metten met het Centrum, door geen enkele veer in Loon ten laten. Altijd Raak wist twee partijen te winnen door M v Corstanje 8.38 en M Klijn 6.36, terwijl J Damen voor NAS nog twee punten wist te behalen met 3.28. 2 e Klas: HGL - Poedelvrees 7-2; Eu phonia - Efteling geen uitslag ontvangen; Ons Genoegen - HGL 2 2-7. Het is HGL 3 gelukt winst te behalen op Poedelvrees, door een goede partij van A Emmers 2.80. Maar ook Th v Riel en H v Zeist wisten hun partijen te winnen. H v Mook redde de eer voor Poedelvrees met 4.78. HGL 2 wist in een matige wedstrijd de punten te vergaren door M Kemmeren, A. Grootzwagers en M de Nijs. Voor Ons Genoegen was het kopman M Dingemans die dit deed. 4e Klas, Groep I: HKS III-Ons Ge noegen II 7 - 2. Alleen A Voogd wist in deze ontmoeting voor Ons Genoegen de eer te redden. S. Zeebregts kreeg zelfs maar 10 brt., en toen had z'n tegenstander T v Wanrooij de 40 car. reeds bereikt. Ook B Musters speel de een goede 2.52 gem. L. Laros verloor met 3.06. Van de overige wedstrijden in deze groep kwamen geen uitslagformulieren binnen. Groep II Nooit Volleerd II - Alt. Raak II 7-2. In deze groep van de 4e klas kwam tijdens deze ontmoeting alleen D. v. Ee van Altijd Raak tot een uitstekende pres tatie door in 13 brt. de 64 vol te maken, hetgeen een gem. van 4.92 betekende. De overigee spelers van beide teams bleven ver beneden hun normale kunnen. H. van Riel met 1.45 was nog de beste. Van de andere wedstrijden kwamen geen formulieren binnen. De teamleiders van de 4e klas wordt er met nadruk op gewezen, dat de uitslagformulieren uiterlijk dinsdag 19 uur bij de wedstrijdleider moeten zijn ingeleverd, anders volgen er onherroepe lijk boeten en worden geen uitslagen of Uit alle delen van de wereld stroomden de afgelopen dagen re acties binnen op het tragisch over lijden van president John Fitzege- rald Kennedy. Z.H. Paus Paulus zei hevig ge schrokken te zijn van het bericht waarin melding werd gemaakt van de moord op president Kennedy. Hij zond telegrammen naar me vrouw Kennedy en de Amerikaan se regering, waarin hij zijn diep me deleven betuigde. Na het vernemen van de ongelukstijding begaf Paus Paulus zich dadelijk naar zijn ka pel om er voor de zielerust van de president te bidden. Zaterdag droeg de Paus nog een requiemmis op voor de overleden president. Premier Kroetsjef heeft een te legram gezonden aan mevrouw Kennedy en aan de Amerikaanse regering. Hij noemde president Kennedy een man die steeds op de bres stond voor een vredig naast elkaar bestaan van de volkeren. In Amsterdam werd zaterdag middag op de Dam een korte her denkingsplechtigheid gehouden, waarbij burgemeester van Hall een treffende toespraak hield. Talloze staatshoofden uit de ge hele wereld hebben zonder enige aarzeling mevrouw Kennedy en de Amerikaanse regering hun medele ven betuigd, waarbij nagenoeg al len meedeelden diep geschokt te zijn, door deze laffe aanslag van Lee Oswald. Zaterdagavond is het stoffelijk overschot van de overleden presi dent van het Witte Huis overge bracht naar het Capitool, waar, na dat de autoriteiten de laatste eer aan hun president hadden bewezen, de Amerikaanse bevolking de ge legenheid kreeg langs het stoffelijk overschot te defileren. Vanuit Nederland zal de begrafe nis van de president, die vandaag plaats heeft, worden bijgewoond door prinses Beatrix, Prins Bern- hard en minister Luns. Minister Luns heeft direct na het bekend worden van het overlijden van pre sident Kennedy, vrijdagavond een indrukwekkende herdenkingsrede uitgesproken. De begrafenis zal verder o.m. worden bijgewoond door koningin Frederika van Griekenland, de ko ning van Denemarken, prins Phi lip van Engeland, minister Home, president de Gaulle van Frankrijk en rijkskanselier Erhard van Duits land. Rusland zal op de begrafenis vertegenwoordigd worden door de vice-president Mikojan. De moordenaar van president Kennedy, Lee Oswald, is zelf door een moordaanslag om het leven ge komen. Miljoenen Amerikanen zijn zondag via hun televisietoestel ge tuigen geweest van deze moordaan slag, die door een eigenaar van een nachtclub werd gepleegd. Jack Ruby, een 50-jarige vrijge zel, zei Lee Oswald te hebben neer geschoten uit wraak en uit mede lijden met mevrouw Kennedy, die hij voor het proces tegen Lee Os wald wilde sparen. Lee Oswald overleed in hetzelfde ziekenhuis waar ook president Ken nedy stierf. S standenlijsten meer gepubliceerd. 3e Klasse DJS I - De Dreef 2 2-7' NAS 2 - N Volleerd 15-4; HKS 2-KOT 2 2-7. De beste prestatie werd hier verricht door K. Groenendaal met 3.66 gem. J. Ko ning was de meerdere van N. Damen en speelde 3.73. De 2.8' van J. Brouwer was niet voldoende voor een overwinning, welke door J. Groenendaal dank zij z'n 2.59 werd opgeëist. A. van Dijk is kennelijk beter op dreef dan vorig seizoen en won ditmaal met 2.42. Het tweede viertal van KTO deed het weer niet slecht, ditmaal bij HKS II. De jeugdige spelers weerden zich uitstekend tegen de HKS-veteranen, die het niet kon den bolwerken. Alleen J. Rombouts wist goed partij te geven en won met 2.38 gem. M. v. d. Linden (2.560), G. Netten (2,42) en J. Poolers (2.20) behaalden de over winningen voor KTO. BILJARTPROGRAMMA Maandag 25 nov.: le klas groep I KOT - HKS; De Efteling - KTO; groep II: De Dreef-Euphonia; Alt. Raak-'t Centrum. 2e klas: HGL 2 Efteling 2; Poedelvrees I - Ons Genoegen I; Euphonia 2 - HGL 3. 3e klas: HKS 2 - NAS 2; KTO 2 - DJS I; Nooit Volleerd I-De Dreef 2. 4e klas: DJS 2 - KOT 2; 't Centrum 2 - N. Vol leerd 2. Zaterdag 23 nov. 4e klas: De Dreef 3- HKS 3; Ons Genoegen 2 - KTO 3. ST. CECILIAFEEST. Het parochieel kerkkoor St. Cecilia vier de dinsdag haar jaarfeest in hotel Brands. De dag werd begonnen met een plechtige gezongen H. Mis - hoe kan het anders, ze doen het immers zelf, - opgedragen door pastoor Mombers. Na de Mis hielden de leden haar gebruikelijke vergadering. 's Avonds zaten de leden aan een uit stekend diner aan, dat prima door de hos pes was verzorgd. Zeer voldaan keerden al len huiswaarts, want het was een feest, zo als de vereniging in geen jaren heeft ge kend. Het zangkoor heeft een zeer ge zellige dag achter de rug. BALAVOND. In zaal „De Echo der Duinen" van de heer de Leeuw, wordt zaterdagavond om 7 uur een bal gehouden, waarvan de muziek wordt verzorgd door The Black Devils. - In zaal Vermeulen wordt zondag bal gehouden om 7 uur. De muziek wordt ver zorgd door The All Stars. ST. NICOLAAS. Zoals we reeds mededeelden komt voor de UNO-veteranen de Sint in Zaal Con cordia om 3 uur a.s. zaterdag. De kinderen van de leden met hun ouders worden om kwart voor drie verwacht. Het is dit keer de eerste maal dat de Uno-veteranen zo'n feest organiseren. De vereniging heeft alle moeite gedaan om het een prachtige mid dag voor de kinderen te doen worden. - De rondgang van de Heilige Man in het dorp heeft dit jaar plaats op zondag 1 december a.s. De beide harmonieën met hun drumbands zullen aan deze tocht deel nemen. DOKTERSDIENST. Het a.s. weekend zal de döktersdienst worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, telefoon 04166 - 250. AANRIJDINGEN Doordat de wielrijder P. G. zon der licht maandagavond over het fietspad reed, werd hij door een te gemoetkomende brommer bestuurd door J. E. uit Kaatsheuvel niet op gemerkt en reed deze tegen de wiel rijder. De slechte weersomstandig heden zullen echter ook wel een rol hebben gespeeld, want door de gierende storm en de harde regen vlagen werd het uitzicht sterk be lemmerd. Gelukkig liep alles tame lijk goed af, want de beide be stuurders konden weer spoedig om hoog krabbelen, zij het met de schrik in de benen. De bromfiets werd licht beschadigd. Bij een botsing op de kruising Stil en laag hingen de wolken Kil voelde de aarde aan Want een Leider van de Volken Was plots van ons heengegaan. In een roemvolle carrière Kwam opeens een onverlaat Die zijn harte eens ging luchten Dat brandde van moord en haat. Heel de wereld is in rouwe Voor de grote President Die alsmaar voort ging met bouwen Aan een Vrede ongekend. Iedereen hier op de aarde Moest een menselijk bestaan Was het parool van de Oudstrijder Die pardoes moest henengaan. Vriend en vreemde allen treuren Om deez onbezonnen daad Daar het niet alleen om Kennedy Maar om de hele wereld gaat. Laat ons allen steeds gedenken Wat de wereld is aangedaan En nu geldt nog meer dan anders Allen als een man te staan. Dan is er wat te bereiken Wat door hem niet kon worden ge bracht Daar hij voortijdig moest scheiden Door een hand der duistere macht Achtergebleven vrouw en kinderen Allen leven met U mee Moogt Ge eens getuige wezen Van Uw echtgenoots idealen Het verwezenlijken der Wereldvree. P. Brouwer Floris V-laan-Kerkstraat is de per sonenauto van de heer S. uit Til burg zwaar beschadigd. De botsing ACTIE WIJ EN ZIJ. De actie welke door de KAB en KAV met hun onderafdelingen deze week in ons dorp werd gevoerd met de huis-aan-huis- collecte voor Wij en Zij, heeft f 340 op gebracht. VETERANENCLUB UNO ANIMO Het Sinterklaasfeest van bovengenoemde vereniging voor hun kinderen is buitenge woon geslaagd De gehele Concordiazaal was bij aankomst van de Sint gevuld met kleintjes tot 10 jaar, met hun ouders. De voorzitter van de Uno-Veteranen verwel komde de Heilige man en in een kernach tige toespraak richtte hij zich tot'de Sint, de kleinen en de ouders. Het was de eerste keer dat de Veteranen van onze voetbalclub BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk een speciaal kinderfeest hebben georgani seerd. Tijdens de middag werd aan de da mes koffie en gebak gepresenteerd, terwijl de heren een rokertje werd aangeboden. Een voor 1 kwamen de kleintjes bij de Eint om de verrassingen en de vermanende woorden in ontvangst te nemen. Het was een bijzonder mooi kinderfestijn. Een aparte gelegenheid deed zich voor: het erelid van de v.v. Uno Animo, de heer Willem Beerens, was ook hierbij aanwezig en vanwege zijn verjaardag (22 nov.) werd hij bij dit feest betrokken. De Sint compli menteerde hem extra, al zeer verdienstelijk man in de Loonse voetbalwereld. Een doos sigaren als surprise mocht hij ontvangen. Na een dankwoord door de voorzitter nam de Sint afescheid, welke zijn bewon dering uitsprak over de goede geest die er in deze "afdeling der ouderen" in de voet balclub heerste. De veteranen van Uno kunnen op een goed geslaagd St. Nicolaasfeest terugzien. VOETBAL. Uno Animo - St. Michielsgestel. Het is geen nabeschouwing, die wij hierbij geven, want daarvoor is de wedstrijd reeds te oud. Het was een bekerwedstrijd, waarbij door de Uno-mannen weer zeer veel is geleerd. Ze ker was het begin van de wedstrijd goed te noemen, alleen wat onrustig was het spel, ondanks dat het de lakens uitdeelde. Het doelpunt Q -1 voor de rust gaf tevreden heid en gaf menigeen de gelegenheid tijdens de rust tot even praten en aanmoedigen. De kansen keerden zich spoedig tot dat bij het einde men moest ervaren, dat de tegen stander gelukkiger naar huis ging, 2-1. In de lopende competitie staan nog twee wedstrijden te spelen om dan op de helft van het seizoen te zijn. De stand laat een en ander zien, waaruit nogal wat is op te ma ken. Een volledig concentreren voor de rest van het seizoen - aldus Uno-Geluiden - (Zie vervolg pag. 8)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5