WASPIK Sprang-Capelle M. Avontuur 25 jaar in dienst bij Teurlings Meelfabrieken N.V. f 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 NOV. 1963 7 Sprang B. van Engelen 78 jaar - nam afscheid De Auto-rijschool H. Bouman Capelle Vrijh.-Capelle Johannes Vrijhoeven Bekendmaking gegeven van de wijze waarop me nu's kunnen worden samengesteld. VROEGTIJDIG EIEREN RAPEN AAN DE ALTENAWEG Het leek zaterdagmiddag op de hoek van Zomerdijkweg Altena- weg in Waalwijk een groot vroeg tijdig Paasfeest, toen tientallen per sonen druk aan het eieren rapen waren geslagen, die her en der over de weg verspreid lagen. De bewo ners voornamelijk, afkomstig uit de Noordstr. en omgeving, maakten druk gebruik van de verleende toe stemming de nog in goede staat zijnde eieren te rapen. Met em mers en teilen werden de eieren naar elders afgevoerd. De oorzaak van dit eierenfestijn was het omkantelen van een vracht wagen met aanhang, die was gela den met 144.000 eieren. In de bocht van de Zomerdijkweg, nabij Louter ge uit Waspik afkomstige J. H. S. N.V. trapte de chauffeur de 24-jari- door zijn remmen, waardoor de wa gen in de berm van de weg terecht kwam waar hij kantelde. Een grote hoeveelheid eieren werd in lekaar gedrukt. De lading, die in de aan hanger was geladen kon voor het overgrote deel behouden blijven. FEESTAVOND BIJ MACHINEFABRIEK VERHULST. Vrijdagavond werd in„De Linde boom'' door de directie van Machi nefabriek Verhulst aan haar perso neel met hun dames een feestavond aangeboden. Na een muzikaal openingsnum- een korte toespraak, piertje hield de heer A. Ver hulst Namens de directie heette hij al len welkom en deelde mee, dat het in de bedoelig ligt, elk jaar zo'n feest te organiseren. Voorts kondig de hij aan, dat de toegezegde winst uitkering op maandag 25 november zal worden uitgereikt. Ook de nieu we personeelsleden, die in de loop van dit jaar in dienst zijn getreden, zullen hierin ten volle delen. Binnenkort, zo deelde hij mee, zal worden begonnen met de fabri cage van een geheel nieuw product, waarvan de directie heel veel ver wacht. Zeer optimistisch was de heer Verhulst omtrent de werkgelegen heid. De orderportefeuille is goed gevuld, vooral dank zij een zeer grote order voor het nieuwe bank gebouw van „De Nederlandsche Bank" te Amsterdam. Hij besloot met de mededeling, dat zeer spoedig zal worden begonnen met de uitbreidig van de fabriek, terwijl ook de personeelsbezetting zal worden opgevoerd. Hierna zorgden het Enclave-Combo uit Baarle-Nassau en de Lachbre- kers uit Tilburg, dat iedereen zich uitstekend vermaakte. In de loop van de avond vond nog een huldiging plaats van 8 personen wegens 12%-jarig dienstverband. Door de directie werd hun een cadeau onder couvert aangeboden en voor hun dames had de directie ook iets in petto. Na deze prachtig geslaagde feest avond dankte een afgevaardigde uit het personeel de directie har telijk. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE. Gisteren nam een aantal leden van de W.Z.V. deel aan de kringwedstrij- den die in Tilburg door de Kring Noord-Brabant werden georgani seerd. De meestal jeugdige deelnemers kwamen tot veelbelovende presta ties. J. v. d. Zande en A. van Well zwomen een keurige 50 meter rug slag en Fr. v. Loon behaalde op dit nummer met 38.een 1ste plaats bij de zomerverenigingen. T. Hulst zwom naar een ereplaats op de 50 meter schoolslag dames in 47.6. Deze tijd zou zeer zeker nog be ter zijn geweest als zij niet even ingehouden had omdat zij in de me ning verkeerde dat er vals gestart was. Ook A. Hellings (48.8), M. Schoemans, A. Rullens, J. Pulles, M. Hens, I. v. Osch, D. Hens en A Hooymayer zwommen deze afstand in een keurige stijl. Het was jammer dat door foutief aantikken enkele zwemsters gediskwalificeerd wer. den. Bovengenoemde dames namen ook deel aan de 56 meter vrije slag. T. Hulst behaalde hier een 2de plaats in 38,6 sec. en J. Pulles werd 3e op deze afstand in 43.2 sec. Op de estafettes wisselslag startte W.Z.V. met 2 ploegen. De goede or ganisatie stond er borg voor dat we op een geslaagd zwemfestijn kunnen terugzien. Rest ons nog te vermel den, dat voor de aanvang van de wedstrijden een minuut stilte in acht werd genomen i.v.m. de dood van president Kennedy. W.S.C.-JEUGD-TOTO De inzet van de 12e week was f 534,90, niemand heeft deze inzet precies geraden, maar de eerste prijs groot f 80,24, was voor R. Moonen, Grotestraat 92, Waalwijk, geraden bedrag f 534,81. De tweede prijs, groot f 53,49, was voor H. A. Bergmans. Bloemenoord- plein 10, Waalwijk, geraden bedrag f 534,76. De derde prijs moet door 5 prijs winnaars worden gedeeld, zij ont vangen eik f 5,35. Het zijn: P. v. d. Zanden, Antoniusstraat 3, Waal wijk, J. Klijn, Hoofdstraat 142, Kaatsheuvel, E. J. van Houdt-Mar- ly- Westerlo-België, v. d. Pluym, Grotestraat 229, Waalwijk, Leny Zeebregts, Burgt Akkerdreef 100, Oisterwijk, zij allen hebben f 535,10 geraden. Er blijven nog 3 weken te spelen de jeugdcommissie hoopt ook in de ze laatste weken op U allen te mo ge rekenen, zij is bijzonder dank baar dat alle deelnemers het werk voor de jeugdafdeling financieel 'n stuk gemakkelijker heeft gemaakt. SINT NICOLAAS EN DE DUIVENSPORT Naar wij vernemen zal St. Nico- laas op zondag 1 december om 12 uur een bezoek brengen aan de kinderen van de leden van de Post duif om met zijn goede gaven de kleintjes een blijde middag te be zorgen. Wij verwachten dat allen op tijd zullen zijn. AGENDA Woensdag GEEN repetitie voor dames koor. Zondag 12 uur repetitie mannenkoor. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Wieldop Goggomobiel, rode portemonnee, hansOhoenen, autoband met velg, sjaal, judopak, padvindersriem, jonge collie, wollen das, wandelwagentje, kinder tasje. Verloren rode portemonnee, heren portemonnee, pak voeringstof, zwarte poe del, dubbele rijwieltas (De Stem), bril in etui. AANRIJDINGEN. Op de kruising Wdlhe'lminastraat - Irene- straat kwamen een vrachtauto en een per sonenauto met elkaar in botsing. De per sonenauto bestuurd door B. uit Waalwijk naderde op de Wilhelminastraat de Irene- straat en verzuimde om de vrachtauto, die uit deze straat kwam voorrang te geven. B. werd bij de aanrijding licht gewond, ter wijl de personenauto licht beschadigd werd. De vrachtwagen liep ook enkele beschadi gingen op. Óp de kruising van Lovenlaan - Burg. de Goeylaan kwamen ook een vrachtwagen en een personenauto in botsing. De heer van C. die de vrachtauto bestuurde wilde zonder richting aan te geven van de van Loven- laan de van Goeylaan indraaien, doch botste bij het draaien tegen de personenauto be stuurd door de heer A. S. te Waalwijk, die op de kruising de vrachtauto inhaalde. Bei de wagens werden beschadigd. Ook twee bakfietsen werden de dupe van een aanrijding. Op het Hoogeinde stond een bakfiets onder een straatlantaarn gepar keerd, en werd plotseling door een brom fietser A. K. uit Drunen aangereden. Vol gens zijn verklaring had K. de bakfiets niet zien staan. Ook in de Grotestraat deed zich eenzelf de geval voor, toen een bakfiets van de heer C. B. uit Waalwijk werd aangereden door een personenauto bestuurd door D. v. L. uit Veen. De heer B. die naast zijn bak fiets stond, kreeg deze op zijn been en werd daaraan gewond. De bakfiets zelf werd zwaar beschadigd. Van L. verkeerde lich telijk onder invloed. in de Grotestraat ter hoogte van perceel 320 deed zich een aanrijding voor tussen twee personenwagens bestuurd door mej. J. v. H. en mej. A. v. d. B. beiden uit Waal wijk. Mej. v. H. stopte achter enige andere wagens om tegenliggers voorrang te ver lenen, doch werd toen van voren aangere den door de voor haar staande auto die achteruit reed. Het voorspatbord van de auto van mej. van H. werd aanzienlijk be schadigd. De heer W. W. uit Waalwijk, die met een bromfiets aan de hand plotseling de Grotestraat overstak, werd door een scooter bestuurd door A. v. A. uit Dorst aange reden. Gelukkig liepen geen van beiden enig letsel op, doch de bedde voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Een bestelauto die vanuit de Crispijn- straat de Past. Kuypersstraat naderde ver zuimde een uit deze straat komende auto voorrang te verlenen. De besteldauto die bestuurd werd door A. V. uit Waalwijk en de personenauto bestuurd door J. M. even eens uit Waalwijk werden allebei bescha digd. Op de kruising van de Vessemstraat met de Burg. de Goeylaan kwam mej. A. v. E. uit Waalwijk met haar bestelwagen bij het parkeren, tegen een reeds geparkeerde be stelwagen aan. De schade die de beide voertuigen opliepen was gelukkig niet bij zonder groot. In de Putstraat ter hoogte van het Luxor- theater kwamen twee bromfietsers met el kaar in botsing. De eerste brommer be stuurd door F. van B. wilde de rijwiel stalling van de bioscoop inrijden, doch liet daardoor de doorgang niet vrij, waardoor hij tegen een andere brommer botste die werd bestuurd door A. v. R. Van R. werd aan zijn knie en zijn hoofd gewond. Beide bromfietsen werden ernstig beschadigd. RECTIFICATIE. Ons beridht omtrent het diamanten feest van het echtpaar Ophorst-van der Schans was niet geheel juist. Wij schreven dat het echtpaar van de buurt een plaid ten ge schenke had gekregen; dit moest echter zijn van de buurt waar het echtpaar tot voor kort woonachtig was. Door de tegenwoordige buurtbewoners werden aan het diamanten paar resp. siga ren en fruit aangeboden. Onze excuses voor deze fout. NED. HERV. KERK De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk be noemde de heren J. M. v. d. Hoven en D. A. Vos resp. tot ouderling en diaken in de a.s. vacatures van de heren H. de Bie en A. van Thielen. WINKELIERS-ACTIE Door de Winkeliersvereniging te Sprang- Capelle werd vorige week in het gebouw van de Chr. Volksbond een show gehouden met het oog op St. Nicolaas. De opening werd verricht door burgemeester M. van Prooijen, die de winkeliers uit de gemeente prees om hun initiatief tot deze actie en hen veel succes toewenste. Er was voor de- Zaterdagmorgen heeft de direc tie en het personeel van Teurlings meelfabrieken N.V. in Waalwijk, bij café v. d. Pluijm aan de Hugo de Grootstraat, de zilveren jubilaris, M. Avontuur uit Waalwijk in de bloemetjes gezet, terwijl deze bij eenkomst tevens werd benut, om afscheid te nemen van de Waalwij- ker Bart van Engelen, die vanaf 1939 bij de N.V. in dienst was. De heer A. Teurlings, een van de oud-firmanten, voerde als eerste 't woord, waarbij hij zich speciaal tot de zilveren jubilaris richtte. De heer Teurlings memoreerde o.m. dat het al weer geruime tijd geleden was, dat de directie en personeel bijeen konden komen om een zil veren jubilaris te huldigen. „Ik stel 't bijzonder op prijs de heer Avon tuur te mogen toespreken, niet al leen omdat ik tot de oud-firmanten behoor, maar tevens omdat ik de familie Avontuur persoonlijk erg goed ken." De heer Teurlings zei dat noch de heer Avontuur noch de directie van de N.V. er spijt van behoefden te hebben, dat de heer Avontuur in dienst was gekomen. Hij noemde de jubilaris een goede en betrouwbare chauffeur, die al tijd correct en beleefd tegenover de directie was, terwijl hij zich eveneens een goede collega toon de. Hij wees erop, dat de jubilaris ook bij de klanten bijzonder goed gezien was. De heer Teurlings stel de; de jubilaris, die wegens ge zondheidsredenen zijn chauffeurs- baan er aan heeft moeten geven en momenteel op het bedrijf werk zaam is als menger, ten voorbeeld aan het overige personeel. „U bent er nog een van de oude garde, zoals we er helaas niet veel meer kennen," zo besloot de heer Teurlings. De jubilaris kreeg van de directie een cadeau onder cou vert aangeboden, terwijl mevrouw Avontuur werd verrast met een prachtig gevulde bloemenbak. De heer Avontuur zal in verband met zijn jubileum, tevens nog enkele vrije dagen mogen opnemen. De heer Bart van Engelen, af komstig uit Waalwijk, werd door de heer W. Teurlings, eveneens oud-firmant, gehuldigd. Hij be toogde dat de heer van Engelen al tijd klaar had gestaan en steeds had weten bij te springen waar dat nodig was. „Bart heeft het werk nooit geschuwd en het steeds met veel ambitie gedaan." De heer W. Teurlings bracht de heer van En gelen dank voor al hetgeen hij voor het bedrijf had gepresteerd, waar bij hij hem als blijk van waarde ring een horloge aanbood, terwijl meyrouw van Engelen een gevulde bloemenbak in ontvangst mocht nemen. De heer v. Schayk bood namens het personeel de heer Avontuur 'n cadeau onder couvert aan, terwijl de heer van Engelen een fruitmand aangeboden kreeg. Beide jubilarissen brachten hier na een woord van dank voor de hartelijke huldiging en de ontvan gen geschenken. voor SPRANG-CAPELLE en omgeving Julianalaan 26 Sprang-Capelle Vamor gediplomeerd, dus ge rechtigd uw examen bij te wonen. ze show een flinke belangstelling. HOOGHEID; UW KAMEEL STAAT VOOR Zoals wij reeds meedeelden geeft de to neelvereniging Gezelligheid, a.s. zaterdag avond 8 uur, in de zaal van de Ghr. Volks bond haar eerste wdnteruitvoering. Opge voerd zal worden het blijspel in drie bedrij ven van Max Andrea: Hoogheid, uw kameel staat voor. Het stuk dat door een 9-tal dames en he ren zal worden opgevoerd, zal zeker in staat zijn de bezoekers een paar gezellige uren te bezorgen. Het handelt over een Oosterse Prins, die drie jaar lang briefwisseling on derhouden heeft met een Hollands meisje en uit deze briefwisseling is een grote lief de gegroeid. De prins komt naar Holland om het meisje tot zijn bruid te maken, maar dan blijkt dat 'het meisje drie jaar geleden niet haar eigen foto heeft gestuurd, maar die van haar vriendin en dit wordt natuur lijk aanleiding tot grenzeloze verwarringen. Ieder die een prettige avond wil, gaat zaterdagavond dit stuk zien. MUZIEKUITVOERING KUNST NA ARBEID. Woensdag- en donderdagavond j.l. hield de muziekvereniging Kunst na Arbeid de eerste winteruitvoering. Was de zaal de eerste avond niet geheel bezet, de tweede avond was dit wel het geval, ja de zaal was wel iets te vol. De voorzitter van K.n.A., de heer Kerst, mooht op de eerste avond de ere-voorzitter, burgemeester van Prooijen met zijn echtgenote en de beschermheer Dr. N. L. Gearlach met zijn echtgenote begroe ten. Spr. vond het prettig, dat nog zovelen de uitvoeringsavonden van K.n.A. met een bezoek vereerden. Het stemt ons, zowel als directeur en leden, tot grote tevredenheid, aldus de heer Kerst, dat onze muziekavon den nog zulk een grote belangstelling trek ken. Hieruit mag geconcludeerd worden, dat het werk der vereniging nog zeer wordt gewaardeerd. Tot slot spoorde de voorzitter allen aan zich te blijven beijveren voor de muziek. Na het korte openingswoord van de heer Kerst, werd een aanvang genomen met het eerste gedeelte van de muziekavonden, n.l, het muzikale gedeelte. Onder leiding van de heer Moors werd als eerste nummer uit gevoerd Nightfall in Camp van D. A. Pope. Vervolgens werden uitgevoerd de beide con coursnummers van de afdeling uitmuntend heid van dit jaar, Alberta Suite van Jack Harvey en Contest Day van Eric Ball. Deze zware nummers werden op zeer verdienste lijke wijze ten gehore gebracht. Beide num mers werden zeer goed genuanceerd en mu zikaal voorgedragen. Ook de trompetsolo in het werk Contest Day werd zeer naar beho ren uitgevoerd. Na deze beide zware mu zieknummers werden vervolgens een twee tal lichtere werken, die beter in bet gehoor van het publiek liggen, uitgevoerd, n.l. Three little Pictures van Jack Harvey en Chinese Straatserenade van L. Siede. Het is zeer goed gezien van de directeur om naast enkele zware nummers, enige nummers van een liohter genre in bet programma op te nemen. Met een pittige mars werd het mu zikale gedeelte besloten. Dat de uit te voe ren werken zeer in de smaak vielen van het publiek werd onderstreept met een harte lijk applaus na elk uitgevoerd nummer. De heer Moors en zijn muzikanten kunnen te rug zien op een zeer geslaagde uitvoering van de muzieknummers. Dit bleek ook uit de woorden van voorzitter Kerst en van bur gemeester van Prooijen. De heer van Prooij en stelde het erg op prijs een enkel woord te mogen zeggen na deze uitvoering. Spr. stelde het zeer op prijs, dat men in Capelle zo meeleefde met de muziek en dat men van zijn belangstelling ook daadwerkelijk medeleven toonde. Spr. toonde zich zeer verheugd over de wijze waarop de diverse muzieknummers werden uitgevoerd. Dit be looft goede vooruitzichten voor de toekomst. Na het muzikale gedeelte was het woord aan de leden van de toneelclub De Spieghel uit den Bosch, die voor de vereniging op voerde de thriller in drie bedrijven van Harald Mc. Pherson: „Gieren op het vei lig nest". Ook dit onderdeel van het pro gramma werd op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Vooral zeer te loven viel het spel van Jack Gable (P. Koppens). De korte inhoud van dit stuk was als volgt Het ging om misdadigers, die rust zoch ten in Hotel Het Veilig Nest, dat gelegen was op een eiland. De gasten werden dooi Patricia (mevr. Zoetekouw), de dochter des huizes, met een roeiboot van de vaste wal gehaald, waar de wonderlijke waard-bar- keeper Tony Bryce (A. v. d. Bergh) achter de tapkast coctails maakt en kruiswoord- puzzles oplost, om dan plotseling - binnen een kwartier - voor de maaltijd te zorgen. Als de dochter met de roeiboot aankomt is de boot - dn letterlijke en figuurlijke zin - aan, want de gieren zijn dan op het veilig nest neergestreken. Ze hebben de buit bij zich: een zak vol diamanten, die ze buit hebben gemaakt. Maar een van hen is in de gevangenis terecht gekomen en de twee handlangers hopen er met de buit vandoor te kunnen gaan. Het loopt echter allemaal verkeerd, want de gevangene heeft kans ge zien te ontsnappen en komt met zijn hand- langer-adjudant naar het veilig nest om de twee trouweloze trawanten uit te roeien en de ibuit zelf te incasseren. Het stuk werd, zoals reeds opgemerkt, op zeer verdienste lijke wijze vertolkt. Aan het eind van beide uitvoeringsavonden 'bracht de voorzitter dank aan allen die er het hunne toe hadden bij gedragen om deze muziekavonden té doen slagen. Spr. hoopte, dat allen zich ook in de toekomst zullen blijven inzetten om de vereniging naar een nog hoger peil te doen brengen. Uit het talrijke bezoek aan deze muziek uitvoering mag men toch wel concluderen, dat, ondanks de televisie, er 'belangstelling bestaat voor de amateurmuziek. Burgemees ter van Prooijen merkte dit ook op in zijn toespraak. Wat zou een dorp zijn zonder muziekvereniging? Niets. Want de muziek brengt toch leven in het eentonige dorpsbe- stel. Een feest zonder muziek is ondenkbaar. En zo behoren deze beide muziekavonden weer tot het verleden. Met genoegen heeft men kunnen vaststellen, dat het muzikale peil der vereniging, en dit is toch het aller belangrijkste, nog steeds omhoog gaat. Van af deze plaats spreken wij de hoop uit, dat thans nog velen zich zullen aanmelden als lid van Kunst na Arbeid. Muziek maken is een zeer mooie vrije tijdsbesteding. En dit is bij Kunst na Arbeid zeer wel mogelijk. De vereniging heeft een bij uitstek kundig directeur in de heer Moors en wat eveneens belangrijk is, men beschikt ook over een pracht repetitielokaal. KERKDIENST. Donderdagavond a.s. om half 8 hoopt voor de jeugdverenigingen in deze ge meente voor te gaan Ds. W. van Tuyl uit Rijssen. ST. NICOLAAS KOMT. Vrijdagmiddag, 29 november a.s., hoopt St. Nicolaas met zijn gevolg een bezoek te brengen aan de openbare kleuterschool Prin ses Beatrix en aan de openbare school Ko ningin Juliana alhier. Op de kleuterschool zal de Sint verwelkomd worden door de hoofdleidster mej. van Engelenburg en de Oudercommissie, terwijl het hoofd van de openbare sühool, de heer L. Poldervaart en de Oudercommissie, hem aan deze school zullen verwelkomen. Voor ouders die hun kinderen volgend jaar op de openbare school zullen doen inschrijven, bestaat er gelegen heid om met hun kinderen kennis te ma ken met de Sint en zijn gevolg en wel in een der lokalen van de Kon. Julianaschool.. BILJARTCLUB Hedenavond, maandag, houdt de biljart club van café Cové-van der Haart, leden vergadering. Aanvang 8.30 uur. WIT-ZWART JEUGDTOTO. De 8e week van de Wit-Zwart Jeugdtoto had een inzet van f 151.30. Niemand heeft deze inzet juist voorspeld. iDe le prijs gaat naar J. Ie Sage, School straat 8, Capelle met een geraden bedrag van f 151.31. De uit te keren prijs is f 22.70. De 2e prijs is voor F. Stokman, Slachthuis, Haarlem. Geraden bedrag f 151.34. Hij ontvangt f 15.13. Voor de 3e prijs komen 3 deelnemers in aanmerking, n.t. mevr. Jelier, Geldeloze- pad 105, Dordrecht; mevr. M. de Rooij- Rosenbrand, Wittedijk 3, Capelle en Felix van Tilborgh, Haven 2, Capelle. Zij had den resp. geraden f 151.20, f 151.40 en f 151.20 en ontvangen daarvoor ieder f 2.52. De jeugdcommissie bedankt ook deze week weer alle deelnemers. Deze toto draait nog 2 weken; zij hoopt ook deze 2 weken op uw steun te mogen rekenen. V.V. S.S.C. Wij maken de belanghebbenden er op at tent dat de formulieren voor de jeugdtoto moeten worden ingeleverd donderdagavond tussen 7 uur en half 9 in de clubtent op het terrein. In een bejaardentehuis in Ohio is brand uitgebroken, waarbij 78 per sonen werd engedood en 21 gered. ST. NICOLAAS DEED INTOCHT. In Waspik verheugden jong en oud zich zondag met de blijde inkomste van St. Nico laas. Vanzelfsprekend was de jeugd uitbun dig enthousiast hun grote kindervriend weer in hun midden te hebben. Voor de volwas senen stond de goed-heilig man een ogen blik "in zijn eerbiedwaardig hemd" toen Hem de mantel van de schouders gleed op het moment dat. Hij juist de tocht door Waspik had aangevangen. Het duurde even alvorens hulp-biedende handen dit tot speel bal van de wind geworden kledingstuk de Sint weer konden omhangen. Ook de schim mel deelde een moment in het tumult dat hierdoor ontstond. Ondanks deze strubbe lingen mag ook deze intocht joviaal ge noemd worden. Bij de Theresiakerk heete de voorzitter van het St. Nicolaas-comité de heer Th. de Graauw de hoge gast wel kom om klokslag 3 uur. Vergezeld van de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak maakte de Sint vervolgens een rijtoer door de gemeente om tegen 4 uur op het bordes van het raadhuis door loco-burgemeester J. van Dongen te worden ontvangen. "Ik ben blij", zo sprak de Sint hier o.m., "dat het verlanglijstje van het gemeentebestuur van vorig jaar grotendeels kon worden ingewil ligd. Voor de voetballiefhebbers in Waspik is de grote wens van dit jaar: Waspik een 4e klasser! Ik zal zien wat ik hieraan kan doen, aldus de hoge gast. Na deze of ficiële ontvangst werd de Sint en zijn ge volg in het gemeentehuis genodigd. BIBLIOTHEEK. De uitleenbibliotheek in de Bartholomeus- parocfaie heeft haar deuren weer geopend. Voortaan kan men zondags van 12 tot half 1 weer de gewenste boeken bemachtigen in de lokaliteiten van de voormalige meisjesschool in de Kerkstraat. U hebt daarbij de keuze uit meer dan 1000 boeken. RAADSVERGADERING De raad der gemeente Waspik zal a.s. woensdag in openbare vergadering bijeen komen om een tamelijk korte agenda onder de loupe te nemen. Practisoh alle voorstel len zijn hamerstukken. Ze betreffen meren deels verkoop van grotere of kleinere stuk jes grond voor particuliere woningbouw, alsmede voor de bouw van een industriehal in Waspik-Boven door de Bouwcombinatie Stad Dordrecht. Twee andere voorstellen brengen onderwijszaken aan de orde. Ten slotte wordt voorgesteld bij te dragen in de kosten van verbouwing van het gemeen schapshuis te Waspik-Boven. De vergade ring begint om half acht. WIJKVERPLEEGSTER. Met ingang van maandag heeft mej. Wahl uit Hedel zich als wijkverpleegster verbon den aan het Wit-Gele Kruis te Waspik. Mej. Wahl volgt in deze functie mej. van Kerk- voort op, die op haar beurt zuster van Wee- senlbeek verving, die al geruime tijd met ziekteverlof is. CAECILIA. De leden van het kerkkoor der Bartholo- meusparochie vierden hun jaarlijkse Caeci- liadag. Als opening van het programma dat voor deze festiviteiten was opgesteld werd in de parochiekerk om 10 uur een H. Mis opgedragen door pastoor Roovers, waarna men in Hotel v. d. Schoot de lunch ge bruikte. Een feestcomité droeg er zorg voor dat de deelnemers aan deze dag een aan trekkelijk en uitgebreid middagprogramma kregen voorgeschoteld, 's Avonds gebruikte men het diner weer in hotel v. d. Schoot, dat met de nodige omlijsting gepaard ging. JEUGDTOTO WASPIK. Uitslag week 2; totale inzet f 445,20. le prijs gewonnen door B. Rekkers 't Vaartje 96 Waspik, die f 66.79 ontvangt; 2e prijs gewonnen door A. Langermans Margriet laan 30, geraden bedrag f445,30 en G. Fa ro Carmelietenstr. 32, geraden bedrag f 445,10. Zij ontvangen elk f 22.26; 3e prijs M. van Turnhout Molendjwarsstraat 25 Vught; geraden bedrag f 445,50, hij ont vangt f 22.26. De prijzen kunnen worden afgehaald bij het secretariaat, Veerstraat 4 Waspik, 's avonds na 7 uur, onder overleg ging van de controlestrook. De inleg bedroeg deze week f 484. De le prijs werd gewonnen door mevr. Schel- lekens Carmelietenstraat 13; geraden bedrag f 484, zij ontving f 72,60. De 2e prijs ging naar M. Feyneman Scbarlo 120, hij ont vangt f 48.10. De 3e prijs moest worden gedeeld door J. Koppens Wilhelminakanaal 82 N, Oosterhout en C. Rosenbrand Was- piksedijk 29 Capelle, zij ontvingen f 12,10. VOLLEYBAL. Het eerste 6-tal van de Volleybalclub Atakl versloeg in Tilburg de le k Ölympia met 2-1. Atak 3 won met dezelfde cijfers yan Red Stars 4. KORFBAL De korfbalvereniging Amicitia speelde 'n thuiswedstrijd voor de le klas distr. Tilburg. De Tilburgse dames van Topsie, vorig jaar kampioen le klas, die als tegenspeelsters aantraden, bleken de korfbalsport beter te beheersen dan Amicitia en wonnen dan ook met 7-3. Voor Amicitia betekende dit de eerste nederlaag van dit seizoen. WASPIK 2 VERLOOR. Het 2e elftal van Waspik 2 heeft haar voorsprong van 2 pt. op nr. 2 van de rang lijst prijs moeten geven. Door een 3-1 ne derlaag tegen Veerse Boys moeten zij nu de leidersplaats delen. Waspik 3 verloor de uitwedstrijd tegen Berndijk met 3-1. WASPIK BE READY 2-0. Voor de 8e maal in deze competitie is de verdediging van Waspik trots overeind gebleven. Tocb is het heiligdom van keeper Jos Smits zondag in de thuiswedstrijd tegen Be Ready uit Hank ternauwernood aan een doorboring ontsnapt. Dit speelde zicb af in de openingsfase van dit voor de rust zo aantrekkelijke duel. Waspik begon enigszins aarzelend, waarschijnlijk omdat het een fie re leidersplaats heeft te verdedigen, maar het duurde niet lang of het team als ge heel leverde weer het bewijs niet zomaar toevallig als de primus inter pares te fun geren. De achterhoede grendelde haar do mein potdicht af, de middenlinie droeg een overvloed aan munitie aan. Het was nu aan de voorhoede om haar geschut in de juiste stelling te brengen. Dit lukte tot tweemaal wonderwel. In de 13e min. lanceerde Paul Smits op keurige wijze zijn aanvalsleider Ad in 't Veld, die met een fraai schot de nul op het scorebord deed vervangen door 'n 1. Nog voor de thee ging het aanvalskwintet als een bliksemschicht door de verdediging van de bezoekers. Jos Smits toonde tijdig een juist spelinzicht en sprintte in de vaste overtuiging dat hem de bal zou worden toegespeeld naar de linkervleugel .Luttele seconden later lag Paul Smits op rechts al in volle ren. De combinatie klopte tot in de kleinste bijzonderheden. Van links priem de Jos Smits de bal naar de doelmond; een ferme uithaal van Smits met het rechter been en het net zwiepte achter de doelman van de gasten hoog op, 2-0. De 2e helft was voor de bezoekers niet de aantrekke lijkste. Beide ploegen toonden nog wel een maximum aan ijver, maar het raffinement van de le helft was er niet meer. De ver dediging, gaf de aanvallers van Waspik geen enkele kans meer. DE REISDUIF. Op zaterdag 30 nov. en zondag 1 dec. houdt de postduivenver. De Reisduif een duivenshow in café v. d. Broek in de Be nedenkerkstraat. Als keurmeester treedt op de heer v. Helmond uit Made, die de vogels zal keuren in aCht klassen, t.w. oude, jari ge, jonge en late jonge duiven, verdeeld in doffers en duivinnen. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, geheel onverwacht, in het St. Nicolaasziekenhuis, voorzien van de H. Sacramenten der zieken, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader echtgenoot van Petronella van der Zande in de leeftijd van 79 jaren. Waalwijk P. Vrijhoeven-van der Zande A. M. Vrijhoeven M. A. Vrijhoeven P. L. Vrijhoeven-Steenbekkers, kinderen en kleinkind Kaatsheuvel P. M. Vrijhoeven C. F. Vrijhoeven-Grootzwagers en kinderen Drunen A. J. Kok-Vrij hoeven Th. Kok en kinderen Waalwijk J. M. Vrijhoeven J. M. Vrijhoeven-v. Bokhoven en kinderen G. M. de Leyer-Vrijhoeven J. B. de Leyer en kinderen H. Vrijhoeven P. C. Vrijhoeven-v. d. Putten en kinderen P. J. Pullens-Vrijhoeven J. H. Pullens en kinderen Waalwijk, 23 november 1963 Condoleance-adres: Crispijnstraat 23 De plechtige requiëmmis zal plaats vinden op dins dag 26 november a.s. om 11.00 uur in de parochie kerk van St. Antonius te Waalwijk, waarna begrafe nis op het r.k. kerkhof aldaar. Vertrek vanaf Cris pijnstraat 23 om 10.45 uur. Avondmis maandag 18.30 uur. Burgemeester en Wethouders van SPRANG-CAPEL LE brengen ter openbare kennis, dat zij hebben be sloten voor de Loonsestraat een doorgangsverbod in te stellen voor het verkeer uit beide richtingen, in gaande 27 november 1963 tot 24 december 1963 of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken. Het doorgaand verkeer zal worden om geleid via Kaatsheuvel. Sprang-Capelle, 25 november 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester M. v. Prooijen

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7