wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt President het Johnson congres voor en het volk gemeenteraad Heusden Raad van Waalwijk herdacht president J. F. Kennedy Zo maar een bril of zó'n Van Maar en bril is wel een héél verschil VAN MAAREN „Alles wat ik bezit zou ik graag hebben gegeven om hier vandaag niet te hoeven staan". Met deze dramatische woorden begon Lyndon B. Johnson woensdagmiddag zijn eerste rede als president van de Ver enigde Staten in het Congres. Hij herinnerde voortdurend aan zijn voorganger en drong er bij het parlement op aan, in de figuur van de vermoorde Kennedy inspiratie te zoeken bij de wetgevende arbeid van de komende maanden. Johnson, die 31 maal door applaus werd onderbroken, drong er bij het Congres op aan, het wetsontwerp op de burgerrechten zo spoedig mo gelijk aan te nemen, de wet, „waarvoor Kennedy zich zozeer heeft inge spannen". Hij riep de afgevaardigden tevens op, het belangrijke wets ontwerp op de verlaging van de inkomstenbelasting met elf miljard dol lar, snel aan te nemen. In de presidentiële loge van de vergaderzaal zaten mevrouw Johson en haar neger-kokkin Zephir Wright. Grootste leider „De grootste leider van onze tijd is neergeslagen bij de gemeenste aan slag van deze tijd", zo begon de nieu we president de lofrede op zijn voor ganger. „John Fitzgerald Kennedy leeft voort, nu, in zijn onsterfelijke woor den en daden. Hij zal voortleven in de geest en in de herinnering van het mensdom en hij zal levend blijven in de harten van zijn landgenoten." „Het Amerikaanse volk heeft on der leiding van John Kennedy ge toond, dat het de moed bezit, de vre de te zoeken, en de geestkracht om een oorlog uit de weg te gaan. En dit volk zal nu zijn verplichtingen nako men, van Zuid-Vietnam tot West- Berlijn". Johnson riep het Amerikaanse volk op te bewijzen, „op dit kritieke ogen blik in staat te zijn, vastberaden te handelen", en te tonen, dat het wre de verlies van onze leider ons niet zal verzwakken, maar versterken. Dit is het ogenblik van onze uitdaging. Wij kunnen niet omkijken en blijven stil staan bij dat duivelse ogenblik (van de moord op Kennedy - Red.). Ame rika moet zijn weg vervolgen." Johson liet er geen twijfel aan be staan, dat hij - ondanks zijn zuide lijke afkomst - vastbesloten is, te vechten voor gelijke rechten voor de negers. „Ik heb er in 1957 en in 1960 op aangedrongen, een wet op de bur- gerredhten aan te nemen, opdat elk spoor van onderscheid en onderdruk king op basis van ras of kleur uit de ze natie zal worden verwijderd. Wij hebben in dit land lang genoeg ge praat over gelijke rechten. Wij heb ben er honderd jaar of meer over ge praat. Ja, het is nu tijd, het volgende hoofdstuk te schrijven - en dit ook in het wetboek te schrijven. Geen herdenkingsrede of lofrede kan op welsprekender wijze de nagedachte nis van Kennedy eren dan een snelle aanvaarding van het wetsontwerp op de burgerrechten". Politiek wordt voortgezet De president maakte duidelijk, dat zijn regering de politiek van Kennedy in binnen- en buitenland zal voort zetten.„De strijd tegen armoede en el lende, tegen onwetendheid en ziekte in de Verenigde Staten en daarbuiten zal worden voortgezet. Amerika zal de UNO op ondubbelzinnige wijze steunen, het zal de verplichtingen te genover de bondgenoten nakomen en het zal er voor zorgen, dat geen mo gendheid ter wereld militair sterker wordt dan de Verenigde Staten". Johnson beloofde de buitenlandse handel te zullen uitbreiden en de kracht en stabiliteit van de dollar te zulten verdedigen. Het slot van de presidentiële rede bevatte een beroep op alle Amerika nen, begrip op te brengen voor el kaar. „Laat ons een einde maken aan de leer en de prediking van haat, kwaad en geweld. Laten wij ons af wenden van de fanatici van uiterst links en rechts en de apostelen van de bitterheid en de,dweperij de rug toe keren. Laten wij ons afwenden van de wetsovertreders en van hen, die ve nijn storten in het levensbloed van ons volk". „De kogel van een mooradenaar is er verantwoordelijk voor, dat ik deze loodzware last van het presidentschap moet dragen", zo besloot Johnson. „Ik sta hier nu voor u, om u te zeggen, dat ik uw hulp nodig heb. Ik kan deze last niet alleen dragen. Ik heb de hulp nodig van alle Ameri kanen." de bedoeling was dat in de toekomst in dit gebouw ook V.V.V.-activitei ten worden gepleegd. De heer Derck- sen (Prot. Chr.) drong er op aan 'n ambtenaar aan te stellen die voor de nodige explicaties kan zorg dragen. De heer Brouwer hield een kort plei dooi voor het opstellen van 'n straat- namenbord met plattegrond op deze expositie. De heer Smits (K.U.) informeerde of het mogelijk was tegemoet te ko men in de kosten die waren gemaakt aan betimmering door iemand die de toezegging had gekregen dit pand te kunnen betrekkenmaar waarvan la ter bleek dat dit niet kon doorgaan. De heer Teijssen deelde mee, dat 't zeker niet de bedoeling is dat in pand Grotestraat 228 ook V.V.V.-activi- teiten gepleegd zouden worden. Hij zei dat t.a.v. de V.V.V. activiteiten andere plannen bestonden. Tevens zal door de gemeente een technisch en een administratief amb tenaar worden aangewezen, die be langhebbenden voor deze expositie de nodige inlichtingen kan verschaffen. Naar aanleiding van de vraag van de heer Brouwer deelde burgemeester Teijssen mee, dat B. en W. overwe gen om te komen tot het plaatsen van plattegronden in de verschillende de len van de gemeente. De zaak die door de heer Smits werd aangeroerd zal worden bekeken. Aangekooht werden gronden van J. H. Klijn, de Maatschappij v. Wel stand, J. H. de Jong, J. A. v. Woen- sel en M. J. de Haan voor het uit breidingsplan Laageinde I en II. Met deze aankoop zal de gemeente in het bezit zijn geraakt van nagenoeg alle benodigde gronden in dit uitbrei dingsplan. In het uitbreidingsplan Meerdijk werd grond aangekocht van J. Bee- rens, L. van Bladel, de Maatschappij tot bevordering van de Welstand en De Binnenpolder van Waalwijk. Ten Oosten van de Sprangseweg werd grond aangekocht van de Gemeente lijke Instelling van Maatschappelijke Zorg in Sprang-Capelle. Vaste expositie-ruimte voor belangrijke gemeente opjecten Donderdagavond heeft de gemeen teraad van Waalwijk bij monde van de voorzitter, burgemeester J. Teijs sen, het overlijden van president Kennedy herdacht. De heer Teijssen noemde president Kennedy een grote figuur, waarnaar de gehele vrije wereld in die drie jaar dat hij het presidentschap vervulde, had opgezien. "Hij was de vriend van West-Europa"aldus de heer Teijs sen, die zei dat het college zal over wegen op welke wijze president Ken nedy door een naamgeving geëerd kan worden. Tegen elven Het was inmiddels tegen elf uur, toen de gemeenteraad, na de uitge breide discussies over de geplaatste etalageruimten vóór de Openbare La gere School en de Nuts Ulo-school, een aanvang nam met de resterende '19 punten van de agenda. Vastgesteld werden de vergoedingen, waarop de besturen van de bijzondere scholen in de gemeente aanspraak hébben ter be strijding van de onkosten over het jaar 1962. De,bedragen zijn door de minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschap bepaald op f 895 per lokaal en op f 14 per kleuter. Een aanvullend voorschot werd verleend op de exploitatievergoeding over 1963, waartoe door het bestuur van de Stichting Hervormd Kleuter onderwijs aan het college een verzoek was gericht. Vastgesteld werd het ontwerp be sluit voor de vijfjaarlijkse afrekening van de Openbare Lagere School, en de vijfjaarlijkse afrekening ingevolge de L.O. wet 1920 en het besluit bui tengewoon lager onderwijs 1949. Aan de harmonie St. Crispijn werd VOOR BRILLEN I Vughterstraat 25 Hinthamerstraat 156 Tel. 32555 Den Bosch Tel. 39339 Van Maaren „vermaard" om z'n brillen! Tilburg, Markt 32 - Breda, Nieuwe Ginnekenstr. 23 in verband met het behalen van een eerste prijs in de vaandelafdeling tij dens een nationaal Federatief con- - cours, een extra subsidie verleend van f 750. De raad ging tevens over tot aankoop van verkeersborden voor de Kloosterweg en de Stationsstraat. Bij de reconstructie van de Klooster- weg en de Stationsstraat is o.m. ook voorzien in de aanleg van parkeer- stroken, waardoor de parkeergelegen heid in beide straten aanzienlijk is uitgebreid. Om verzekerd te zijn van een vlotte doorstroming van het ver keer heeft de raad op voorstel van het college van B. en W. besloten om voor deze straten voor beide zijden een wachtverbod in te stellen, hetgeen echter niet geldt voor de aanwezige parkeerhavens. De verkeersborden die hiertoe geplaatst zullen moeten worden, vroegen een bedrag van bedrag van f 4.070. De heer van Eijl (K.U.) vroeg wan neer aan de verwarrende situatie in de Grotestraat iets gedaan zou wor den. Wethouder van Heeswijk deel de hierop mee, dat eerst deze beide straten aan enkele voorzieningen geholpen moesten worden, omdat hier nog geen enkele voorziening is getroffen. Vaste expositieruimte Goedkeuring hechtte de raad ook aan de beschikbaarstelling van een krediet van f 1.550 voor de aankoop van een nieuwe schrijfmachine tJb.v. de dienst gemeentewerken. De heer Smits (K.U.)) informeerde of ook plaatselijke leveranciers voor leve ring in aanmerking kwamen. De ge meente-aankopen voor wat betreft deze zaken geschieden echter via het Rijksinkoopburean, waar de gemeen te een korting van 10 geniet. Een krediet van f 2.800 werd be schikbaar gesteld voor de aankoop van straatnaamborden voor het plan Laageinde. De heer Brouwer sugge reerde om de naam van het Europa- plein te veranderen in Pres. Kenne- dyplein. Voorzitter Teijssen vroeg de heer Brouwer (vrije lijst) hiermee geduld te hebben, omdat een vast omlijnd plan in deze door het college nog niet is gevormd. Voor de uitbreiding van de indu striehal van Holland Heating werd door de raad een krediet beschikbaar gesteld van f 227.900. Bij de beschikbaarstelling van een krediet van f 5.000 voor de inrich ting van een vaste expositieruimte in hte pand Grotestraat 228, informeer de de heer van Engelen (K.U.), of het MAANDAG 2 DECEMBER 1963 85e JAARGANG No. 96 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 -2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO" - In de Tweede Kamer werd President Kennedy door de voorzitter, mr. van Thiel en door de minister-president mr. Marijnen, en in de Eerste Kamer door de voorzitter mr. Jonkman, herdacht. - H. M. de Koningin woonde een plech tige requiem-mis in de St. Jacobskerk in den Haag voor wijlen president Kennedy bij. - Een jong echtpaar is te Steenwijk op een bromfiets gezeten, op een onbewaakte overweg door een trein gegrepen en gedood. - Minister Veltman heeft de loongrens voor de sociale verzkeringen per 1 januari gebracht op f 9.700.-. Tot aan dit bedrag is men dus voortaan verplicht verzekerd. Ook heeft hij een wetsontwerp ingediend voor verhoging van uitkeringen voor wedu wen en voor kinderbijslagen. Ouden van da gen krijgen per echtpaar f 25, vrijgezellen f 16 per maand meer. De kosten zijn f 400 miljoen. - Woensdag zijn twee ernstige verkeers ongelukken gebeurd, waarbij 3 busjes be trokken waren. In Ommen gebeurde een on geval met 2 doden en 3 gewonden. Bij Roos teren (D.) kwam een man om 't leven en werden vijf gewond. HERDENKING PRESIDENT KENNEDY. - ONDERZOEKNAAR LEK IN DE RAAD I.V.M. ARTIKEL OVER JACHTHAVENPLAN. - BOUW 30 WONINGEN DOOR WONINGSTICHTING. - WORDT IN HEUSDEN DE KLOK TERUGGEZET DOOR HET WEDEROM PLAATSEN VAN GASLANTAARNS? Den Boscb - Tilburg - Breda - Eindhoven - Venlo - Helmond De raad der gemeente Heusden kwam dinsdag 26 november j.l. in openbare ver gadering bijeen. Na opening door de voorzitter, de edel achtbare heerAvan Delft, werd op diens verzoek enige ogenblikken stilte in acht ge nomen ter nagedachtenis aan de door moor- denaarsgeweld omgekomen President der Verenigde Staten, John F. Kennedy De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Volgens een bericht in het Brabants Dag blad zou dit een belangrijke vergadering worden in verband met een eerder geplaatst artikel in datzelfde blad betreffende het jachthavenplan. De voorzitter zou in ver band hiermede graag vernemen wie van de raadsleden gegevens betreffende dit jacht havenplan aan dit blad verstrekt had. Op een door de voorzitter aan elk raadslid persoonlijk gestelde vraag hieromtrent werd door allen ontkennend geantwoord. De heer de Vroome vroeg zich af wie er na die vertrouwelijke vergadering nog con tact gehad had met het Brabants Dagblad. Deze vraag werd door de voorzitter over genomen en weer persoonlijk aan elk raads lid gesteld, die allen ontkennend antwoor den. Alleen de heer van Herpt zei wel con tact te hebben gehad met een verslaggever van het Brabants Dagblad i.v.m. zijn 70e verjaardag, doch hij kon zich niet meer precies de datum herinneren en of dit vóór of na de vertrouwelijke vergadering ge weest was. De heer Jonker zei dat de heer van Herpt de vraag van de voorzitter omzeilde en vroeg een duidelijk antwoord. De heer van Herpt zei dat de pers hoofd zakelijk bij 'hem op bezoek was geweest i.v.m. zijn 70e verjaardag. Er is mij, aldus de heer van Herpt, ook wel gevraagd naar de jachthavenplannen, doch hierop heb ik gezegd, dat ik daarover geen inlichtingen mocht verstrekken. En heeft U dat toen ook niet gedaan, vroeg de 'heer Jonker. De heer van Herpt nam het heel kwalijk op dat er een blaam op hem geworpen zou worden in verband met deze affaire. De heer de Vroome stelde voor dat de verslaggever van het Brabants Dagblad in de krant zou vermelden dat de heer van Herpt niet de schuldige is, dan is de heer van Herpt van alle blaam gezuiverd. Nadat de voorzitter de discussie gesloten had, kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Hierbij waren o.m. diverse goedkeu ringen van Ged. Staten op reeds eerder ge nomen raadsbesluiten. Verder was er een schrijven van „For- tuna", waarin deze accoord gaat met de toe wijzing van het pand Drietrompetterstr. 6 aan de heer Wiechmann, directeur van het- gemeentelijk gasdistributiebedrijf, maar ver zocht daarbij dat het pand rechtstreeks aan de gemeente verhuurd kan worden. Hier mee ging de raad accoord. De gemeente Purmerend verzocht de raad om adhaësie te betuigen aan hun motie be treffende de opheffing van de rijksbijdrage in de kosten van sc'hoolmelk. De raad be sloot zich hierbij aan te sluiten. Voorstel van de heer van Herpt c.s. tot aankoop van perceel Herpt B 72. Door aankoop van dit perceel zou 't mo gelijk zijn een wegverbinding tot stand te brengen tussen de nieuwe ruilverkavelings- weg Herpt - Oudheusden en de Hoogstraat en het Herptse Veld. Burgemeester en wethouders waren ech ter van ooTdeel dat de te betalen koopsom veel te hoog is en stelden voor niet op dit verzoek in te gaan. De heer van Herpt kon zich hiermede uiteraard niet verenigen en hield hierop een nogal scherp gesteld betoog om aan zijn verzoek kracht bij te zetten. O.a. zei de heer van Herpt dat de voorzitter zich in alle mo gelijke bochten en draaien wringt om dit punt te laten kelderen. Het gezegde van de voorzitter dat Herpt gerust uit mag sterven kwam hier ook weer eens tot zijn recht. Verder zei de heer van Herpt dat de nieu we route van de busdiensten via de nieuwe ruilverkavelingsweg thans een zeer smal weggedeelte moeten volgen, waar het levens gevaarlijk is elkander te passeren en welke route langs mestvaalten en krotten is gele gen. Door aankoop van bedoeld perceel zou een wegverbinding tot stand kunnen worden gebracht met de Hoogstraat en daardoor ook een veiliger en aantrekkelijker route voor de busdiensten. Andere gemeentebe sturen waarschuwen hun grondeigenaren voor grondspeculanten, ons gemeentebestuur speelt deze speculanten in de kaart. Ik kan Uw politiek in deze niet ernstig behandelen, zei spreker, daar ben ik nog niet oud ge noeg voor. De heer Jonker had ook graag gezien dat er een situatietekening bijgevoegd was. De prijs vond hij ook te hoog, daar het een krot van een boerderij betrof. De bewoners van Oudheusden, zei spreker verder, zijn heel erg blij met deze nieuwe busroute, al gaat hij dan in Herpt over een smal weggedeelte. De heer Verschuur vond ook dat de Schoolstraat in Herpt beslist te smal is. Hij vroeg of het niet mogelijk was deze te ver breden, de kosten hiervan zijn misschien maar een derde van de koopsom van het betreffende perceel waar een mogelijke weg verbinding tot stand gebracht zou kunnen worden. Men zou dan twee-derde van dit bedrag kunnen besparen. De heer de Kort zei, dat, wanneer men dit perceel zou aankopen en een wegverbin ding tot stand zou brengen, er van dit per ceel nog een strook grond zou overblijven van 85 meter lang en 35 meter breed, waar op minstens 6 woningen gebouwd zouden kunnen worden. De'koopsom van het per ceel zou hierdoor lager komen te liggen dan men voor een eventuele wegverbreding zou moeten betalen, vooral daar de prijs thans veel hoger ligt voor de verbreding van deze weg dan destijds is opgegeven toen de aan nemer deze weg nog moest verharden. De heer Verschuur zei dat als het inder daad mogelijk zou zijn op het resterende gedeelte van dit perceel een 6-tal woningen te boudwen, dat de situatie dan heel anders komt te liggen. Spr. vroeg dan ook om Bit eens nauwkeurig te laten bekijken. De voorzitter stelde hierop voor door de C.T.D. deze aangelegenheid te laten onder zoeken en dit agendapunt aan te houden tot de volgende vergadering. De raad besloot een aanvullend krediet te verschaffen ingevolge art. 50 der Kleuter onderwijswet aan de Stichting Herv. On derwijs te Heusden van f 373,91. Besloten werd tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 150.000.-. Vastgesteld werd een verordening rege lende de tegemoetkoming in vervoerskosten schoolbezoek. Besloten werd tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Oudheusden aan de Woningstichting, voor de bouw van 30 wo ningen; tevens werd gegarandeerd een geld lening hiervoor tot een bedrag van maxi mum f 170.000. en verder werd besloten tot overdracht van enige complexen wo ningwetwoningen aan die Stichting. Besloten werd een perceeltje grond aan te kopen van de heer W. Prinse, gelegen ach ter een gemeentewoning in de Putterstraat voor de prijs van f 100. - Vaststelling verordening reinigingsrechten. De heer Sluijmers vroeg of het niet mo gelijk was iedereen te verplichten een vuil nisemmer te nemen. Een algemene verplichting is niet moge lijk, aldus de voorzitter; er zal echter streng worden opgetreden tegen diegenen die hun huisvuil hier of daar op verboden terrein deponeren. De heer Jonker zou graag zien dat de eerste twee jaren de reinigingsrechten twee gulden lager gesteld werden, dit ter com pensatie van de emmers welke de bewoners destijds zelf hebben moeten aanschaffen en nog niet zijn afgeschreven en thans, bij het in gebruik nemen van de nieuwe vuilnis auto, niet meer gebruikt kunnen worden. Dit is niet mogelijk, zei de voorzitter, daar de dienst toch al met een groot nadelig saldo moet werken. Hierna werd de verordening vastgesteld, zoals was voorgesteld door B. en W. Voor de aankoop van vuilnisvaten, 800 sfüks, werd een krediet beschikbaar gesteld van f 7000. - Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een krediet voor de vernieu wing van de rioleringrin de binnenstad (2e en 3e phase). Gevraagd werd een krediet hiervoor be schikbaar te stellen groot f 520.000, onder uitdrukkelijke voorwaarde dat met de werk zaamheden eerst wordt begonnen als vast staat dat op een rijksbijdrage kan worden gerekend. De heer Schipper zei dat er zo weinig toelichting gegeven was wat er zoal met dat half miljoen gedaan zou worden.' Spr. zou graag zien dat een deskundige hierover de raad eens een duidelijke uiteenzetting zou geven. Zou het ook niet wenselijk zijn, zei spreker, dat men eerst het eerste gedeelte afwerkte en wanneer, vroeg hij, denkt men te beginnen met de huisaansluitingen. De voorzitter zei gaarne aan het verzoek van de heer Sohipper te willen voldoen en een ambtenaar van de C.T.D. te verzoeken om nadere toelichting te komen geven. Wat de huisaansluitingen betreft, zei de voor zitter, hiermede kan het best gewacht wor den tot het komende voorjaar. Ook de heer de Vroome zag graag een toelichting, ook over de aansluiting van de woningen en wat hiervan de kosten zullen zijn. Ook sprak de heer de Vroome de me ning uit dat de nieuwe stedebouwkundige geraadpleegd diende te worden i.v.m. deze rioleringswerken. De heer Jonker was van mening dat men nog niet aan de riolering toe was, dit is n.l. het laatste punt van de prioriteitslijst; laten wij eerst de voorgaande punten afhandelen aleer hierover te spreken. Het is toch al niet veel, wat er. van deze prioriteitswerken tot stand is gekomen in een heel jaar tijd, zei spr., het enige wat is gebeurd, is de aankoop van een nieuwe vuilnisauto, het geen een kwestie is van twee minuten. Vol gens spreker is thans punt 3 aan de orde: zwemgelegenheid. De voorzitter zei dat het heel goed mo gelijk is dat punt 3 van deze lijst eerder uitgevoerd zal zijn dan de thans aanhangig gemaakte rioleringswerken, maar wij moe ten met de riolering een aanvang nemen om de rijksbijdrage aan te kunnen vragen, hetgeen nog geruime tijd kan vergen. Wethouder de Winter zei dat men geen zwembad aan kan leggen wanneer men niet over grond beschikt waar dit zwembad aan gelegd zou kunnen worden. Door de ruil verkavelingscommissie is al wel een perceel grond toegezegd, doch zolang dit nog niet eigendom is van de gemeente, kan men daarmede nog niets beginnen. Besloten werd dit punt aan te houden en eerst een toelichting te laten geven door een deskundige. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbegro- tingen 1964. Tot de commissie van onderzoek werden hiervoor aangewezen de heren de Kort, Jonker, Verschuur, v. Herpt en de Vroome. Rondvraag. De heer Schipper vroeg, hoe het kwam dat het comité Herdenking 150 jaar Ko ninkrijk, welke f 600 subsidie had aange vraagd, slechts f 250 kreeg toegewezen. De voorzitter zei, dat het comité plannen had om op 30 november een concert te laten geven door een korps dat daarvoor f 500 vroeg. Gezien de tijd van het jaar, zouden slechts weinig mensen het weer trot seren om naar dit concert te gaan staan luisteren, vandaar dat B. en W. het comité hebben laten weten dat voor dat concert geen subsidie zou worden verleend. De heer Schipper vroeg of de viering van het 150 jaar Koninkrijk niet kon wor den gecombineerd, met de feestelijkheden welke volgend jaar zullen worden gehouden ter herdenking van de opening van de-nieu we Maasmond. Dit is wel mogelijk, zei de voorzitter; de subsidie kan dan verdubbeld worden. De heer de Vroome vindt de dam in de Singel niet mooi, hij had liever een brug getje gezien. Als wij iets aan Heusden doen moeten wij het mooi doen. Verder vroeg spr. om zebrapaden aan te leggen aan weerszijden van die dam, het voetpad van Oudheusden door te trekken tot die dam en verkeersborden „Pas op, school" te plaatsen in de Lombardstraat, dit alles ter beveiliging van de kleuters van de Prot. Kleuterschool. Verder zag de heer de Vroome graag dat in de binenstad de moderne straatverlich ting zou verdwijnen en daarvoor in de plaats weer de oude gaslantaarns te plaatsen, dat hoort in zo'n oud stadje, aldus spreker. De heer de Vroome meende dat 't Heus- dense tsadhuis een grote zolder had; daar zou hij graag een tentoonstelling zien opge richt. Mr. Lith zou zoiets wel kunnen orga niseren dacht hij. De heer van Herpt pleitte weer eens voor een voetpad van Herpt naar Heusden. Waar een wil is, is een weg, zei hij. De heer Verschuur stelde voor om na mens de vergadering een bloemstuk of fruitmand aan te bieden aan wethouder van der Pol, die reeds enkele weken in het zie kenhuis ligt. De heeT Sluijmers informeerde naar de af sluithekken van het hertenkamp, de water overlast in Oudheusden en de verbetering in de Oudheusdensestraat. De heeT Jonker merkte op dat door het ontbreken van afsluithekken bij de opge broken straten de vastgelopen automobilis ten door het plantsoen reden, dat daardoor erg beschadigd werd; hij vroeg of verhaal op de aannemer mogelijk was. Verder had de heer Jonker aanmerking op de vaststelling van de datum van de raadsvergadering. Er is. destijds besloten om elke derde vrijdag van de maand te vergaderen, doch tot op heden is dat slechts één keer gebeurd; het zijn steeds andere dagen. De heer de Kort zag graag ook in Herpt het huisvuil opgehaald, nu binnenkort de nieuwe vuilniswagen in gebruik komt. Hierna sluiting.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5