Eerst in 1965 mindere vraag op arbeidsmarkt l* Gemeenteraad Waalwijk Zwembadtarieven zullen een niet onaanzienlijke stijging ondergaan Ogen vragen brillen van STASSAR Een historische dag Wie niet adverteert, wordt vergeten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 Rivaliteit Overige punten Neusden aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa eerste zijn mening over de aankoop liet horen zei weinig te voelen voor de herbouw van de veiling. Hij zei meer te zien in een streekveiling die dan bij voorkeur in Vlijmen zou moeten komen. Om de grond aan te kopen voor tuinbouwdoeleinden noemde hij de vierkante meter prijs (2,20) te duur. De heer Pulles zei dezelfde me ning te zijn toe gedaan. Hij meende dat de knuppel in het hoenderhok gegooid zou zijn, wanneer de ge meente er toe zou overgaan tegen een dergelijke prijs grond te kopen. Hij zei liever te zien dat wanneer deze grond niet te gebruiken zou zijn voor een streekveiling, ze aan te wenden voor de bouw van lichte industriehallen. Ook de heer Broe- ren zei alles in het werk te willen stellen de streekveiling in Vlijmen te krijgen Hij zei er van overtuigd te zijn dat een plaatselijke veiling onmogelijk nog rendabel te maken zou zijn. De heer Broeren zei verder te weten dat het veilingbestuur in Den Bosch geneigd zou zijn de vei ling te sluiten op voorwaarde dat de streekveiling in Vlijmen zou ko men. Burgemeester Schweitzer onder streepte dat ook het gemeentebe stuur de overtuiging is toegedaan dat de streek het meest gebaat zou zijn met een centrale streekveiling. Door onderlinge rivaliteit is daar van tot op heden niets van kunnen komen. Hij wees erop dat bedoeld terrein voor de toekomstige veiling bijzonder gunstig was gelegen ge zien het feit, dat Haarsteeg steeds meer een tuinbouw centrum wordt, of het veilingbestuur ooit gebruik zal maken van deze grond is niet zeker. De beslissing hiertoe zal door het veilingbestuur zelf genomen moeten worden. In de veel vroeger dan andere jaren gepubliceerde samenvatting van het centraal economisch plan wijst het Centraal Planbureau er op, dat het snelle accres van de binnenlandse bestedingen in hoge mate bepalend is voor het algemene beeld voor 1964. Zowel de consumptie - van parti culieren en overheid - als de investeringen in vaste activa en in voorra den - nam namelijk sterk toe. Naar aanleiding van een tweetal percelen grond in het uitbreidings plan De Vliedberg aan H. J. Gilbers vpor de bouw van een bungalow en aan de Zeeuw voor de bouw van een dubbelwoonhuis, merkte de heer Broeren na goedkeuring van deze twee agendapunten op, dat het misschien wel eens nodig kon zijn deze grondprijzen te herzien. „Mis schien ligt de prijs nog zo laag om dat hier sprake is van verkoop aan een ambtenaar van 'de gemeente" zo meende hij. Burgemeester Schweizer ant woordde dat de grondprijs hiermee niets uit te staan had. De grondprijs is inderdaad door de raad zelf vast gesteld. Grond werd vervolgens verkocht aan W. van Lieshout voor de bouw van 3 middenstandswoningen op de Vliedberg en ten behoeve van het uitbreidingsplan Vliedberg II werd o.a. grond aangekocht van J. v. d. Ven en Th. v. d. Wiel. Aan J. van Helvoirt werd een bedrag van f 2080.- uitgekeerd als vergoeding voor het vrijwillig af stand doen van pachtrechten. Aan N. van Mierlo werd eveneens een schadevergoeding toegekend. Ingetrokken werd het genomen besluit tot verkoop van een perceel grond aan de westzijde van de Burg. v. d. Venstraat aan L. G. Kivits. Aan de heer Kivits werd nu een perceel grond verkocht gelegen aan de noordzijde van de Oranjelaan. Vergoedingen in exploitatiekos ten werden toegekend aan het Bij zonder Gewoon Lager Onderwijs Bijzonder voorgezet gewoon lager onderwijs, en bijzonder uitgebreid lager onderwijs over het jaar 1963. Vervolgens werd vastgesteld de voorschotten op de exploitatiever goeding over 1964 voor deze drie onderwijsinstellingen en voor jde bijzondere kleuterscholen. Tot slot werd het aantal werke lijke lesuren vakonderwijs en het verlenen van voorschotten daarop voor de r.k. meisjesschool voor v. g.l.o. vastgesteld en besloot de raad financiële medewerking te verlenen aan de bejaardenhulp. Vrijdag 28 februari komt de ge meenteraad van Heusden in open bare raadsvergadering bijeen ter behandeling van onderstaande agenda. De vergadering begint om 8 uur. Agenda 1. Opening. 8.Beëdiging benoemd verklaard raadslid, de heer H. Klaren. 3. Notulen. 4. Ingekomen stuken. 5. Omschrijving opdracht stede- bouwkundige. 6. Voorstel tot het verlenen van opdracht aan het E.T.I. voor het samenstellen van een economisch- sociologisch-agrarisch rapport en tot beschikbaarstelling van het daarvoor nodige krediet. 7. Verzoek van de heer Ir. Piet haan, om een strook grond te huren gelegen naast zijn pand, Hert. Jo hanna van Brabantstraat 11. 8. Voorstel tot aanvaarding vn 't Interim-verslag Streekraad Mid den-Brabant en tot het aangaan van de verplichting bij wijze van gentlemens agreement de in het rapport neergelegde conclusies in het door de Raad te voeren beleid na te streven. 9. Voorstel tot kredietverlening voor verbetering zuidelijk einde Hert. Johanna van Brabantstraat en de Oudheusdensestraat. 10. Rapport begrotingscommissie1 1964 en het antwoord van Burge meester en Wethouders. 11. Voorstel tot reservering bouw terrein aan de Irenestraat groot ongeveer 3536 m2. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Ondanks de verslechtering van de Nederlandse concurrentiepositie in 't buitenland (vanwege de sterk geste gen lonen en dus produktiekosten) zal het nationale produktie-apparaat in 1964 „vermoedelijk in het alge meen volledig bezet blijven", hetgeen dus betekent dat er „geen belangrijke ontspanning op de arbeidsmarkt te verwachten is". Maar tegen het ein de van dit jaar is „enige ontspanning niet uitgesloten". Zelfs is in 1965, bij een aanzienlijk snellere groei van de beroepsbevolking, „een nog gro tere ontspanning op de arbeidsmarkt niet uitgesloten". Bij de particuliere consumptie vormt de zeer grote stijging van het looninkomen de voornaamste stimu lans. Daarnaast is het geringere- accres van het niet-looninkomen in 1963 van invloed. Voorts neemt de gemiddelde druk van de directe be lastingen, o.m. in verband met de verschuiving in de inkomensverde ling, niet toe. Deze zelfde verschuiving is er de oorzaak van, dat de consumptiequote uit het totale particuliere beschikbare inkomen een lichte stijging vertoont. De particuliere besparingen dalen dan ook naar schatting van 13.8 tot 13.3 pet. van het nationale inkomen. Een en ander impliceert een waar devermeerdering van de particuliere consumptie met 14 pet. Bij de particuliere consumptie wordt de volumestijging mede be paald door de prijsontwikkeling. Het consumptieprijspeil staat onder ster ke opwaartse druk. Een volledig ex terne invloed is die van het invoer- prijspeil. Daarnaast is er het effect van de maatregelen die in het kader van de EEG worden genomen. Prijsverhogend werken voorts ook een aantal door de regering aange- kondigde maatregelen, zoals de op trekking van enige indirecte belas tingen, de huurverhoging en de ver meerdering van de agrarische inko mens door verhoging van de richt prijzen. Ten slotte komen prijsstijgingen van een aantal produkten, zoals vlees, op de vrije markt tot stand. De in vloed van al deze factoren is op 2,5 pet. gesteld. De totale investeringen van bedrij ven nemen aanzienlijk sneller toe dan de particuliere besparingen. Hierbij speelt de „technische" factor van de zowel op grond van weersinvloeden als van capaciteitsvergroting sterk expanderende bouwnijverheid een be langrijke rol. Daarnaast is er sprake van bijzon der hoge, investeringen in openbare nutsbedrijven, met name in het aard gasleidingnet. Hiertegenover staat een verdere daling van de investeringen in sche pen. Voor 1964 voorziet het Plan min der grote vraag naar Nederlandse produkten in Frankrijk en Italië te genover verbetering van de uitvoer- goederen naar West-Duitsland en de Angelsaksische landen; de we- reldinvoer zal 9 pet. toenemen (1963: 8 pet.). Men gaat uit van normale weersomstandigheden, die nl. vorig jaar soms bijzonder ongunstig waren. In totaal bedraagt het accres van de bedrijfsinvesteringen in vaste ac tiva in volume naar schatting 13 pet., bij een voortgezette prijsstijging van inveseringsgoederen (4 pet.), daar naast moet men een belangrijke stij ging van de investeringen in voorra den worden gerekend. In totaal zal het volume van de binnenlandse bestedingen, naar ra ming met ca. 8 pet. toenemen. Donderdagavond 27 februari om half acht komt de gemeenteraad van Waalwijk in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onder staande agenda. 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 30 januari 1964. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van de woningen Grote straat nrs. 50, 52, 95 b 95 c en 95 d. De ontruimingstermijn voor de wo ningen 50, 52, 95 b en 95 d is ge steld op een half jaar en die van de woning Grotestr. 95 c (onbewoond) op 1 dag. 4. Voorstel tot het aangaan van geldleningen tot een bedrag van f 350.000.-. 5. Aanbieding interimverslag omtrent de stand van de werkzaam heden van de streekraad „Midden- Brabant" met betrekking tot de op stelling van een streekstructuurplan. 6. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling, bedoeld in de artikelen 55bis en 101 der L.O.-wet 1920 voor het openbaar en bijzonder l.o. en u.l.o. voor 1964. 7. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling, bedoeld in art. 34 van het besluit buitengewoon lager onderwijs 1949, voor 1964. 8. Voorstel tot vaststelling van het bedrag van het voorschot op de vergoedingen, bedoeld in de artikelen 75, vierde lid, 126 en 127 der kleu teronderwijswet, voor 1964. 9. Nota inzake de positie der commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs. 10. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de Stichting Jeugddrumband „Ons Genoegen", voor aanschaffing van uniformen. 11. Voorstel tot wijziging der zwembadtarieven 12. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Sprangse Weg en ten noorden van de Meerdijk, van de N.H. Diaconie van Sprang. 13. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Gansoyense Steeg, van J. A. G. Piggen. 14. Voorstel tot aankoop van on roerend goed te Baardwijk, van L. J. van Woensel en H. C. van Woensel- Baijens. 15. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Meerdijk, van L. van Bladel. 16. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Meerdijk van C. N. van Haren. 17. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Ambrosiusweg, aan L. A. M. Hermans en C. W. Su- oss. .18.' Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet ten behoeve van de aanschaffing van enkele hulpmid delen voor de gemeentelijke licht- en waterbedrijven. 19. Voorstel tot 21e wijziging van het algemeen ambtenarenregle ment. 20. Wijziging begroting. Straks ook knipkaarten voor stalling van brommers, auto's en motors De gemeenteraad van Waalwijk zal donderdagavond 27 februari te beslissen krijgen over het voorstel van het college van B. en Wtot ver hoging van de zwembadtarieven. Het college is namelijk van oordeel, dat gezien de voortdurende stijgende personeelskosten en de steeds groei ende nadelige saldi van het bedrijf een verhoging van de zwemta- rieven niet langer uit kan blijven. In dit verband wijst het college nog op het nadelig saldo van f 45.433, volgens de begroting van 1963. Voorlopig vallen onder deze verho gingen alleen de abonnementstarie ven. Door deze verhoging zal 'n nor maal abonnement voor volwassenen van f7.- komen op f 9.-. Voor kin deren beneden 16 jaar van f 5.- op f7.-. Voor een abonnement voor per sonen deel uitmakende van een gezin komt de prijs voor een eerste kaart van f 7.- op f 9.-, voor de tweede van f 5.- op f 7.-, voor de derde kaart van f 3.. op f 5.-, voor een vierde en vijfde kaart van f 2.- op f 3.- en voor de zesde en volgende kaart van f 1.50 op f 2.-. Zoals dat ook de vorige jaren was wordt dit bedrag met 20% verlaagd, mits echter het abonnement wordt af gehaald tussen 15 oktober en 15 mei. Gebaseerd op de, uitkomsten over 1963, toen de totaalopbrengst van de zou deze verhoging een meer-op- brengst bij de abonnementen van f 8.850 teweeg brengen. KNIPKAARTEN Het college stelt daarnaast de raad voor het in 1963 ingevoerde systeem van knipkaarten voor het gebruik van de rijwielstalling uit te breiden tot 't parkeren van auto's, motors en brom fietsen. De abonnementstarieven voor laatstgenoemde voertuigen zijn zoda nig vastgesteld dat per bezoek aan 't zwembad bij een abonnement de kos ten ongeveer de helft bedragen van i hetgeen zou moeten worden betaald, I wanneer men geen gebruik maakt van een parkeerabonnement. Dit komt j neer op een bedrag van f2.- voor 40 keer stallen van een brommer, en op f 2.50 en f 1.25 voor 20 keer par keren van een auto resp. motor. Het schoolzwemmen zal voor het middelbaar, voorbereidend, hoger of nijverheidsonderwijs gebracht wor den van f 0.10 opf 0.15 per leerling. Uit de mededeling van het college van B. en W. blijkt, dat het Rijk - voor zover dat hier bemoeienis mee heeft - in het kader van de subsi- dieering met deze verhoging rekening houdt. „ONS GENOEGEN" VRAAGT GELDLENING AAN VAN f 1.500. Uniformen en instrumentarium moe ten worden vervangen en vernieuwd. Het bestuur van de Jeugddrum band „Ons Genoegen" heeft zich middels een schrijven tot het college van B. en W. gericht met het verzoek „Ons Genoegen" een geldlening van f 1.500 te verstrekken. De Jeugddrumband, die bestaat uit leden van 8 tot 14 jaar, heeft slechts de beschikking over totaal versleten uniformen, die op zeer kor te termijn moeten worden vervangen, terwijl verschillende instrumenten aan vernieuwing toe zijn. Om de kos ten van aankoop te kunnen financie ren, moet het bestuur de beschikking hebben over een bedrag van f 1.500. BEZOEK AAN VERMAKELIJK HEDEN IN 1962 OPNIEUW TERUGGELOPEN Blijkens de statistiek van het be zoek aan vermakelijkheidsinstellingen 1962 van het Centraal Bureau voor de Statistiek is 'het totale bezoekcij fer aan vermakelijkheden in 1962 (90.4 min.) seder 1961 met 5.3 min. (85.6 pet.) teruggelopen. Hiermee zette de daling, die sedert 1957 kon worden vastgesteld, zich voort. Vergeleken met 1961 leed het bi oscoopbezoek het zwaarste verlies - 7.3 pet), maar ook het bezoek aan sportuitvoeringen - 4.3 pet.) en aan opera, operette, ballet en musical (-3.3 pet.) lag lager dan een jaar tevoren het geval was. Daarentegen kon voor concertbezoek een opmer kelijke opleving (+28.7 pet) wor den vastgesteld, welke zich vooral buiten het westen des lands voordeed. In West Nederland is de teruggang van het bezoek aan vermakelijkheden op langere termijn gezien aanzienlijk sterker geweest dan in de rest van 't land. Deze uitgave bevat ook een histo risch overzicht sedert 1937, waaruit o.m. blijkt dat het bezoek aan musea zich geheel anders heeft ontwikkeld dan het bezoek aan vermakelijkheden. Voor beide categorieën geldt dat zij kort na de oorlog een top beleefden, maar sindsdien is het bezoek aan ver makelijkheden eerst langzaam, daar na sneller, teruggelopen, terwijl het bezoek aan musea een onophoudelijke en gestage opgang heeft te zien gege ven. In feite ligt het bezoek aan mu sea thans tweemaal zo hoog als in 1950 het geval was. Het publiek besteedde in 1962 ruim f 131 miljoen aan toegangsbe wijzen. Bezoek aan concerten, uitge voerd door beroepsgezelschappen, geschiedt voor 30 pet. door middel van abonnementen, bezoek aan be roepstoneel voor 20 pet., bezoek aan beroepsopera-, operette, enz., voor 14 pet. en bezoek aan beaald voetbal voor 10 pet. Als men zich herinnert het sociaal- economische deel van de Nieuw jaarsrede van burgemeester Teijs- sen en het rapport en de bespre kingen leest in de vergadering der 24 gemeenten in Midden-Brabant in ons vorig nummer, dan zal men verbaasd staan over 't feit, dat voor een der daar aangewezen kernge meenten, n.l. Waalwijk, het doel zo spoedig reeds voor een deel tot werkelijkheid is gekomen, n.l. de belangrijke mededeling, die burge meester Teijssen 1.1. maandag in een speciaal daartoe belegde vergadering kon doen, n.l. de vestiging van een Philips-nevenbedrijf in onze ge meente. Philips zal aanvangen in de on langs door de gemeente aangekochte Timtur-cantine met 100 man perso neel, dat later na het bouwen van een nieuw bedrijf zal uitgebreid worden tot 500 man. Dit mag toch 'zeker wel een feit van unieke betekenis genoemd wor den voor onze plaats en de gehele streek, maar vooral ruim gezien tegen de achtergrond van de werk gelegenheid van 10.500 plaatsen in de industrie-sector, die in de ko mende jaren in Midden-Brabant om bezetting zullen vragen. Hoe belangwekkend deze mede deling ook is en hoe verheugend, toch kunnen wij ons voorstellen, (waarover andere bladen zich mis prijzend uitlieten) dat de leden van de K. U., die, hoe verblijd enerzijds ook, toch even een korte schorsing vroegen voor een beraad, juist waar ze hier geheel plotseling voor een dergelijke belangrijke aangelegen heid werden gesteld, vooral met 't oog op de sociaal-economische con sequenties en naar wij mogen ver moeden, op de krappe arbeidsmarkt en de behoefte aan personeel in elke bedrijfstak, hier en elders. Zij hebben zich daarover beraden,maar al hadden ze dan enkele bedenkin gen of vragen, later bleek toch dat ruim denken ook in hun gelederen niet vreemd was. Zoals wij schreven, personeelsge brek is er overal, daar weten wij zelf van mee te praten; maar op die gronden zou men elke nieuwe in dustrie moeten weigeren, maar ge zien het feit dat in de laatste jaren in onze gemeente talrijke nieuwe schoenfabrieken en nieuwe indus triële bedrijven zich hebben geves tigd, hebben deze toch ook, al is 't moeilijk, personeel kunnen aantrek ken en er blijft toch nog een reser ve in verschillende plaatsen in de Langstraat en omgeving en 't Land van Heusden en Altena, wat eer lang nog bevorderd zal worden door de bouw van een brug over de Bergse Maas bij onze gemeente en in welke sector voorts de snelle woningbouw een grote rol speelt door de vestiging van nieuwe ge zinnen, die weer nieuwe werkers leveren. Waarom worden grote havenwer ken aangelegd die miljoenen kos ten: om handel en industrie te sti muleren in plaats en in Midden-Bra bant en om de vestiging van nieu we zware industrie aan te trekken op de bij die haven opnieuw aan te leggen industrie-terreinen. Dit alles zal natuurlijk het werkpatroon van plaats en streek wel enigszins van aanzien doen veranderen, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen, wil men met z'n tijd meegaan en van Waalwijk een industriële centrum gemeente maken, waarop toch reeds jaren is gemikt en dat door activi teiten van B. en W. en anderen wonderwel is gelukt. De tijden zijn voorbij dat men een groot graanbedrijf afwees aan de haven, dat men een schutssluis bij het graven van de Bergse Maas, waardoor wij direct een belangrijke haven hadden gekregen, niet accep teerde, omdat de gemeente alleen het weekloon van de sluiswachter op zich moest nemen (dat is nu bij na 60 jaar geleden), dat de bekende lederfabriek „Oisterwijk" hier haar terreinen niet kon kopen omdat de looiers bang waren personeel te moe ten afstaan en zij zich daarom in Oisterwijk vestigde. Die tijden zijn, zoals wij zeiden, voorbij, en geluk kig. Men heeft ruimer leren zien, al zijn er al bij al misschien ook scha duwzijden, maar regeren is vooruit zien en daarom alle hulde aan B. en W. en de raad, speciaal aan de burgemeester, voor hun niet afla tende activiteit, om van onze ge meente een werk- en leefgemeente ite maken, die zij als centrum-ge meente der Langstraat e.o. verdient te zijn. En daarom plaatsten wij hierbo- -ven: „Een historische dag". Wij lazen nog elders, en dat is onze verslaggever door enige hila riteit op de publieke tribune heus ontgaan, dat de heer van Seters de pers en speciaal de plaatselijke pers kappittelde, omdat zij niét alles weergaf wat ieder raadslid zei. Wij hebben hem al meer geant woord dat wij, ook in het belang van ons blad, ons zoveel mogelijk beijveren om onze raadsverslagen (uit 8 gemeenten) zo uitvoerig en objectief mogelijk te geven; maar van ieder der sprekers alles woor delijk weer te geven behoort tot de onmogelijkheden, zodat soms een samenvatting nodig is, om her halingen of instemmingen met het gesprokene in ongeveer dezelfde woorden, te voorkomen. Daarbij is iedere spreker niet even vlot te volgen. Nogmaals, wij doen ons best, ge achte heer van Seters, maar 't on mogelijke moet men niet van ons •vergen en er moet wat plaats over blijven voor andere, soms ook be langrijke aangelegenheden. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD: GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters en drukkers BOUWNIJVERHEID Timmerlieden en 1.1. Metselaars en 1.1. Tegelzetters Opperlieden Huisschilders Uitvoerder wegenbouw HOUTINDUSTRIE Mach. Houtbewerkers Meubelmakers Af werkers (Meubel) Meubelstoffeerder (Jeugd.) KLEDIN G-REIN1GIN G Stiksters-Afwerksters Persers Naaisters Snijders Vrl. arbeidsters wasserij Mnl. arbeider wasserij L.l. herenkapper CARTONNAGE Vrl. personeel Mannelijk personeel SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE Kwaliteitscontroleur Schoenstikkers-Stiksters Omboeksters/Plaksters Lederwarenbewerkers Overleerstanzers Zoolleerstanzers Schalmers Overhalers Doorzetters Machinezwikkers Lijmzwikker Aankloppers Afmakers/Schrooier Hakkenbouwers - Lijmers Ophalers/Ophaalsters Schoenenreinigers Looierij arbeiders voor droog- en nathuis Schavers Slijpers (Suède) Spanners METAALINDUSTRIE Vrl. personeel evt. gehuwd Montage-arbeidsters/arbeiders Draaiers Electro-monteurs Electr. Lassers Metaalponser Machine-bankwerkers Plaatwerkers Vuurwerkers Pijpfitters VOEDING- EN GENOTMIDD. Inpaksters Vrl. ongeschoolden voor banketfabriek Banketbakker (halfwas of 1.1.) HANDEL Vrl. winkelbediende VRIJE BEROEPEN Vrl. kantoorbedienden Typiste Jeugdige magazijnbediende Sjouwers in vaste dienst Personeel voor chemische indus trie Steno-typiste Magazij nbediende Jongste bediende HUISHOUDELIJK PERSONEEL Dagmeisje, hele en hadve dagen Werksters, hele dagen of 1 a 2 dagen per week BIEDEN ZICH AAN: BOUWNIJVERHEID Uitvoerder B U Grondwerker Dekknecht KLEDING-REINIGING L.L. Kapster SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE Modeleur Modeleur/Snij meester Expeditiemeester Snij meester HANDEL Verkoopster VERKEER Serveerster Kelners VRIJE BEROEPEN V er tegen woordigers Kantoorbedienden/boekhouders Boekhoudster Vrl. kantoorbediende voor halve dagen (gehuwd) Vrl. kantoorbediende voor enige dagen per week (geh.) Pers. in algemene dienst: vrouwen evt. gehuwd Radiomonteur L.l. chef Technische Dienst Artisten en musici Chauffeurs Deze opgave is geldig vanaf heden t.m. vrijdag 28 februari 1964. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur voormiddag op het Gewestelijk Arbeidsbureau, Grotestraat 405, tel. 2131, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2