waaLwij kse en LanqstRMtse couRAnt Grandioze viering van de 100ste verjaardag van de Kon. Harmonie Sophia's vereniging VLIJMEN 207 Uit do Langstraat Sprang-Capelle te Loon op Zand Mijlpaal 100 Sophia: Vivat fioriat Pracht handen MAANDAG 24 FEBRUARI 1964 86e JAARGANG No. 15 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) ƒ1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p.week (0.24+ let. inc.k.) ƒ0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO" en nimmer ruw of schraal korting Nieuwkuijk Haarsteeg ESsSiout Sprang De tcho van het Zuióen Een verjaardag is op zichzelf al een groot feest. Telkens als hij terug komt komen de herinneringen van het voorbije jaar naar voren, maar ook de toekomst wordt dan bespro ken en wat daarbij heel belangrijk is, zijn de goede wensen die men elkaar bij deze gelegenheid toe wenst. Zo is het ook zaterdag j.l. geweest bij de Kon. Harmonie Sophia's Vereeniging. De eigenlijke verjaardag is 19 februari ge weest, maar ter wille van de muzikanten is deze verschoven naar de eerstvolgende za terdag en zondag, opdat allen het feest zou den kunnen meemaken en... ze hebben het ook gevierd, en hoe... want het was een honderdjarige. Zeer nauw is dit gezelsohap verbonden geweest met de adelijke familie Verheijen, dus een eeuw lang verknocht aan de Loonse bodem. Steeds stond de harmo nie onder het patronage van deze familie. Heel intiem kan men niet zeggen, dat dit feest is gevierd, maar dat behoeft ook niet, daarvoor was de leeftijd van het corps te respectabel. Een grote mijlpaal is bereikt en dat mag ook gerust gevierd worden. Al len hebben er toe bijgedragen, dat deze dag niet is vergeten en nog het hele jaar 1964 zal de feesteling delen in de muzikale mani festatie welke voor haar bereid zal worden. EEN GOED BEGIN Zaterdag is de dag begonnen met een plechtige H. Mis voor de geestelijke en tij delijke belangen van Sophia in de parochie kerk. De harmonie trok er in "volle wapen rusting" naar toe. Pastoor Mommers droeg de H. Mis op en het parochieel zangkoor voerde de klankrijke "Spatzenmesse" uit, die zeer goed bij dit muziekjubileum paste. Na de H. Mis trokken allen naar de zaal, waar om 11 uur een vergadering werd ge houden, welke onder voorzitterschap van de heer M. van Esoh verliep. Vooreerst heette hij allen welkom, waaronder in het bijzon der de edelachtbare heer Burgemeester van Erp en vele anderen welke hij in de loop van zijn relaas persoonlijk de revue liet pas seren. HEEL VEEL DANK Na de verwelkoming bracht de heer van Esch dank voor het vele goede werk, dat de burgemeester in zijn korte ambtsperiode nu al voor Loonopzand deed. In deze dubbele gemeente is bet bijzonder moeilijk en telt het werk dubbel zwaar. Spr. verheugde het dat de burgemeester met "ons" het eeuw feest mocht 'herdenken. Mevrouw Ten 'Hom-Verheijen, de be schermvrouwe, was met de ere-voorzitter, Jhr. Arnold Verheijen uit Leur de ware ver tegenwoordiging van het geslacht Verheijen, dat de harmonie een bijzonder warm hart toedraagt. De heer en mevrouw van den Heuvel-Vermeeren hebben samen heel veel werk verricht, waarvoor het bestuur en le den hen zeer erkentelijk zijn. De ouderdom brengt consequenties met zich mede. De voorzitter wenste hen beide heel veel rust en nog vele jaren. De heren van het feestcomité dat de eeuwfeestviering zal verzorgen, wacht veel werk. Er is al reeds veel gedaan, doch de voorzitter verwacht dat allen hun beste krachten zullen geven. EEN BLIK TERUG Naast de noeste arbeid van de bevolking een eeuw geleden, was er toch plaats voor inspanning en ontspanning en het kon niet anders, dan aan de vroegere leden en be stuur van de oude harmonie een warme hulde te brengen voor het werk wat door allen nu is bereikt in deze harmonie. Deze vereniging is niet meer weg te denken in de Loonse gemeenschap; zij heeft reeds een klank verworven buiten onze landsgrenzen. Dit alles is bereikt door plaatselijke revali- teit, liefde voor muziek, door ijver en wil om door te zetten. Daarbij kwam de goede onderlinge verhouding onder de leden. Honderd jaar geleden heeft de burge meester van Loonopzand, Jhr. Mr. Arnold Verheijen, met zijn broer Jhr. J. Vetheijen de toen bestaande twee fanfaren, Het Hoorn- en het Veldmuziek 'bijeengebracht en hiehiit een nieuwe Fanfare gevormd on der de naam van hun moeder Sophia. Deze "Sophia's Vereeniging" had dus als be schermheer J. B. Verheijen en als ere-voor zitter Arnold Verheijen, terwijl de eerste voorzitter, Notaris Bossdhers was. Latere voorzitters waren A. Cools, A. Verster tot 1917, J. D. E. v. d. Heuvel tot 1963 en nu de heer M. van Esch. Zodra de Kon. Ned. Federatie voor Fan faren en Muziekgezelschappen was opge richt meldde Sophia zich als lid; zij was een der eerste en naar de richtlijnen van de Federatie heeft zij zich een grote vooruit gang weten te verwerven. In 1913 was haar eerste concours al met een eerste prijs be loond en dat ging zo door tot dat zij in 1933 permanent houder was van de beker van de Federatie, to ende hoogste onder scheiding. Daarna werd een andere maat regel genomen om de hoogste harmonie te kunnen klasseren. Zo kwam het Federatie vaandel, wat echter voor Sophia weer be reikbaar is geworden in 1938. Als klap op de vuurpeil kwam bij haar 75-jarig bestaan In 1939 het predicaat "Koninklijk" op -grond van haar muzikale prestaties. Tijdens de oorlog heeft het corps veel geleden, doch ondanks alles was 1947 weer een jubeljaar, want toen was de wimpel van de Federatie haar hoogste trofee. Direct daarop in 1949 werd zij winnaar van het Internationaal con cours te Oosterbeek. Zo moest echter weer een andere uitweg gevonden worden, want Sophia bleef bovenaan hangen: de Top klasse werd ingevoerd en vanaf 1960 heeft dit corps daaraan meegedaan met de ver melding dat Sophia hierin blijft, dus in de hoogste klas van de Ned. Federatie uit komt. Te Luxemburg werd in 1963 het concours gewonnen met 119 van de 120 pt.. Aan de laatste successen heeft de toenma lige dirigent de heer Kotter een groot aan deel. Hij heeft het corps naar de top ge voerd, maar ook de oud-voorzitter, de heer J. v. d. Heuvel, heeft zijn mannen opge weckt op een morele wijze. De heer van Esch kon dan heden niet beter doen dan aan de oud-voorzitter, die deze functie meer dan 60 jaren heeft vervuld, een harmonie aanbieden, welke fris en monter voorwaarts gaat en 'hij hoopte dat dit voor de komende generaties zou behouden Wijven. Spr. twij felde er niet aan, want met de hulp van de fam. Verheijen zou dat beslist gaan. Hij dankte nogmaals mevr. Ten Horn, Jhr. Ar nold en de familie Verheijen, voor al het geen zij hebben gedaan in het belang van de harmonie. De hulp die thans het gemeentebestuur verleend aan dit corps is zeer dankbaar, vandaar dat de voorzitter burgemeester van Erp dankte voor het optrekken van de sub sidie naar de maatstaf van de Ned. Fede ratie. De burgemeester had "dure onder danen", aldus de voorzitter, maar hij hoop te op blijvende steun. Om de vereniging in stand te houden is onlangs een Raad van Bestuur opgericht, waarin vele prominenten zitting hebben, die ook nu bij het 100-jarig bestaan der ver eniging hun vriendschap aan de harmonie zullen laten blijken. De harmonie is trots op deze raad. JUBILARISSEN Velen hebben de hitte van de dag ge dragen. Het is vooral aan de al 'heel oude Jan van de Nieuwenhuizen te danken, dat deze harmonie zulke goede krachten heeft en waarmede vele successen zijn behaald. Hij was tweede dirigent en leraar voor de jongeren. Tachtig procent van de krachten van nu is door hem opgeleid. Zonder zijn doorzettende hulp zou Sophia niet gewor den zijn wat het nu is. De voorzitter kon hem dan ook niet genoeg bedanken. Hij was de grootste pionier van deze harmonie. Bij deze hulde betrok de heer van Esch van zelfsprekend mevr. v. d. Nieuwenhui- zen en hij schetste 'hoeveel uren er in dit vruchtbare leven door beiden is besteed aan de harmonie en wat daar al zo bij behoort. Als stoffelijk blijk reikte de voorzitter aan de thans 90-jarige heer v. d. Nieuwerihui zen een modem tableau uit, dat vervaar digd was door de bekende ceramiker Henk Potters. Op het bord staan symbolisch de successen van de 'harmonie. Tevens ont ving hij wegens zijn 75-jarig lidmaatschap hierbij een oorkonde. Mevrouw ontving een boeket tulpen. Dat allen met deze hulde getroffen waren, blijkt uit de grote ovatie welke hem werd gebracht. Een 75-jarig lidmaatschap in een vereniging is zeldzaam, vooral als men daarbij zijn activiteit in aanmerking neemt. Deze was de "zon v'j Sophia". Andere jubilarissen waren er nog en met evenveel woorden van dank en hulde werden de tableaux met oorkonden uitgereikt aan de 50-jarige Nelis v. d. 'Nieuwenhuizen en Jan v. d. V,'lden. Hun echtgenoten werden weer bloemen geoffreerd en Louw v. d. Vel den, welke musiceerde tot dat het licht in zijn ogen het begaf. Veertig jaar lang heeft hij actief meegeblazen en de laatste 10 ja ren heeft" hij alles van 'heel nabij gevolgd. Hij was overal als er iets te doen was van Sophia. Ook hij kreeg een tableau met oor konde. Aan de 40-jarige jubilarissen werd een oorkonde verstrekt met de versierselen voor het uniform, waarbij nog een fles drank werd aangeboden door mevr. Ten Hom. Het waren Willem van Iersel, Ger. IJpe- laar, Fons de Kort en Jos v. d. Nieuwen huizen. Na deze hulde sprak de voorzitter nog enige woorden van medeleven met de leden in het verenigingsverband. De vereniging is aldus de heer van Esch als een keten, waarbij dus geen enkele schakel gemist mag worden en hij hoopte dat de leden en het bestuur het hem mogelijk zouden maken de moeilijke taak die op hem rast, krachtig te zullen steunen, om zo te trachten de faam te behouden en de mooie traditie voort te zetten. corps namens het gemeentebestuur en hoopt dat de eeuwfeestviering plaats 'heeft op een niveau de harmonie waardig. Hij besloot zijn toespraak met: "Crescendo - Vivat Fioriat", Kon. Harmonie Sophia, de Ge meente Loonopzand en Loonopzand. TRADITIE Vervolgens sprak mevr. Ten Hom-Ver heijen over de band welke traditioneel is gegroeid tussen de harmonie en deze ade lijke familie. Speciaal bracht zij dank aan de heer H. de Jong, welke nu 47 jaar lang penningmeester van de vereniging is. Hij kreeg een mooi boeket bloemen aangeboden. Dank aan Dr. Ten Hom, die verknocht is aan Sophia en aan Jhr. Arnold Verheijen. Eveneens dankte zij bestuur en leden en had een vast vertrouwen in de komende plannen, onder de leiding van de eminente dirigent Anne de Vries. "Laten bestuur en leden toch één zijn", dat was haar vurige wens op dit groot feest. Om de spreuk van het wapen der Ver- heijens gestand te doen sprak Jhr. Arnold. "Provide et Constanter", d.w.z. vooruit zien en standvastigheid, viel terug op deze mooie oude vereniging. Zij had gehoor gegeven aan dit devies van zijn voorouders. Om de jeugdafdeling van Sophia op gang te bren gen, reikte hij een geschenk onder couvert over. Tevens begroette hij de heer Hen driks als nieuw bestuurslid. THE RIGHT MAN De man die op de juiste plaats gestaan heeft en het nog doet, doch wegens ge zondheidsredenen niet meer kan, is de heer J. D. E. van den Heuvel, de oud-voorzitter. Hij sprak over "zijn" harmonie en roemde de heer J. v. d. Nieuwenhuizen, met wie hij zoveel werk heeft mogen doen tot instand houding van dit corps. Namens hem sprak zijn zoon J. v. d. Heuvel Jr. en schoot enige pijlen af op een manier als zijn vader dit ook gedaan zou hebben. Hij zei o.m. dat de vereniging nu vaart onder een voorzitter met een eigen kompas. Hij prees de voorzitter met zijn jeugdkorps, waaruit straks de men sen zullen komen voor de grote harmonie en had speciale woorden voor de heren Kotter en Anne de Vries. 'Mocht er iets zijnrin de vereniging, dan is het beste remedie nog altijd praten. Dit gaf hij de verzamelde leden mee. Terwijl nog geduid werd op een goede financiële positie, welke in een organisatie aanwezig moet zijn. Over de vernieuwing in het korps zei de heer v. d. Heuvel Jr. dat deze zichtbaar is waar te nemen en wenste 'het bestuur hiermede proficiat. OORKONDE Namens de leden was de heer Flipsen de tolk. Hij sprak temperamentvol zijn ge lukwensen uit aan bestuur en leden, vooral de oud-voorzitter vergat hij niet in zijn werk dat hij voor harmonie en Federatie verricht heeft. In een oorkonde welke hij overhandigde, was de grote vreugde van de leden met dit eeuwfeest gecaligrafeerd. DE GROTE PLANNEN 1964 Als laatste spreker gaf de heef Eijke- mans, als voorzitter van het feestcomieté zijn mening weer. Hij noemide deze teerdag van de vereniging er een met een bijzonder tintje. Hoe kan het ook anders. Zo'n har monie, met zo'n grote staat van verdien sten, moet een feestprogramma brengen dat klinkt. Het comité zal de herdenking van dit 100-jarig bestaan op een waardige ma nier gaan vieren. De prestaties brengen ook verplichtingen met zich mede; laten we ho pen dat ze nagekomen zullen worden. Ad Muitos Annos, was zijn besluit. Ja, nu met goede moed de tweede eeuw tege moet. WIE DE JEUGD HEEFT Na het voorlezen van de telegrammen en de kaartjes van de bloemen, volgde de presen tatie van het jeugdkorps. De heer Ad v. d. Nieuwenhuizen Jzn., kondigde de jeugd- harmonie aan; 39 jongens zijn er lid van en zijn thans allen geüniformeerd. Hiermee hebben zij zich voor het eerst officieel op dit grote feest vertoond. De heer van Esch zei dan ook verheugd te zijn over dit resul taat. Het grote werk dat de leider de heer Jos Dankers had gehad in de totstandko ming er van was onbeschrijfelijk. Dankers wist steeds door te zetten en heeft hard ge studeerd met de jongens en het is gelukt. De ere-voorzitter, Jhr. Arnold Verheijen deed de toezegging, dat het jeugdkorps van hem een vaandel zou krijgen. De statiedag voor hen zal plaats hebben op 15 maart a.s. Besluit. Het is onnodig te zeggen hoe Sophia's Vereeniging nu ibij dit grote jubileum in de bloemetjes is gezet. De viering van het eeuwfeest is pas begonnen met deze statie dag en zal in de komende maanden meer van zich laten horen. De voorbereidingen zijn nu al weer verder gevorderd en rond Pinksteren zullen we weer bedrijvigheid in het dorp hebben, waarover ver buiten onze gemeentegrenzen zal worden gesproken. Sophia Nog een lengte van jaren, zij U toegewenst. HUISELIJKE VIERING Voor de leden was zaterdag een feestdag. Om pl.m. 4 uur trok de harmonie door het dorp om iedereen daaraan te laten meege nieten. De dames van de leden en bestuur voegden zich om 7 uur bij het gezelschap, om mee aan te zitten aan de koffietafel. Daarna werd een cabaretuitvoering gegeven waaraan veel plezier werd beleefd. Zondag had een uitvoering plaats van 't gemengd toneelgezelschap D.O.T.O., dat bij Sophia reeds een goede vertrouwde is geworden, want telkenjare keert het in ons dorp terug. Dit keer brengt het voor het voetlicht: "Achter de muur". De avond was toegankelijk voor de leden en donateurs met hunne dames. Het was een genoeglijke avond die een waardig besluit vormt van de eerste feestviering van het eeuwfeest. OP SOCIAAL GEBIED Burgemeester van Erp was naar het eeuw feest gekomen om op familiale wijze de harmonie Sophia te mogen begroeten. Hij was nog zo kort in deze gemeente en nog is alles niet duidelijk. Hij kwam met enige schroom en voorzichtigheid. Een voornaam aspect, aldus de burgemeester, is niet zo zeer het culturele in zo'n vereniging, maar hoe men samen gezellig doet en dat dan wat cultureel klinkt; het sociale in een ver eniging is van groot belang ;de omgang met elkaar in een bestede vrije tijd. Het cultu rele en sociale slaat immers altijd terug op het werken en 'het leven. Dit is duidelijk als we de voorbije 100 jaren bekijken. Sophia heeft een zeer belangrijke plaats in dit sa mengaan. Burgemeester van Erp feliciteert het BOERENLEENBANK HAD RUIM f 6000 NETTO WINST. ,Op deze gehouden vergadering op don derdag 20 febr. 'bleek uit het financieel overzicht van de Boerenleenbank Vlijmen en mededelingen van de kassier dhr. M. Wagenberg, dat de netto winst van de bank over 1963 f 6351,88 bedroeg. Dit bedrag zal worden benut voor nader te bepalen subsidies en bijzondere noden of instellingen. Dit werd de leden op de jaar vergadering in hotel Prinsen meegedeeld, als onderdeel van de jaarlijkse Boerenge zinsdag voor leden van de Boerenleenbank, R.K. Boerenbond, Boerinnenbond en R.K. Jongeboerenstand. De dag begon met een H. Mis, opgedra gen door Pastoor van Sinnen. Om half 10 vond een bijeenkomst plaats in de zaal van hotel Prinsen, waarbij tevens de jaarverga dering van de Boerenleenbank gehouden werd. Hierbij waen o.m. aanwezig: Pastoor van Sinnen, Kapelaan van Zutphen, de he ren van Arendoilk en Doorstein van de Rijksvoorlichtingsdienst en de heer P. Ver cruysse van de Coöp. Centrale Boerenleen bank. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de Boerenleenbank de heer M. H. van Engelen. Het jaarverslag, aldus het financieel over zicht, gaf een verdere ontwikkeling te zien van de Vlijmense Boerenleenbank. Dit kwam tot uiting in de toename der toe vertrouwde middelen en in de stijging van de uitleningen in de vorm van voorschotten en kredieten in lopende rekening. De Boerenleenbank wil een bank zijn waar alle financiële zaken kunnen worden verricht. Sinds 1 januari kunnen er ook alle verzekeringen worden afgesloten. Hij zette uiteen wat er tot nu toe op dit ge bied is gedaan en bereikt. In 1963 bedroe gen de inlagen op de spaarrekeningen f 2.143.699,45, de terugbetalingen bedroe gen f 1.475.795,23. Hierdoor ontstond een spaaroverschot van f 667.904,21, waardoor het totaal aan spaargelden op 31 dec 1963 steeg tot f 3.695.734,85, verdeeld over 2442 spaarrekeningen. Het gemiddelde spaar-te- goed per inlegger bedroeg op 31 dec. 1963 f 1.513,40. De creditsaldo in lopende reke ningen bedroegen f 688.937,36. Het totaal waarbij hij een speciaal woord richtte tot de heer L. Peijnenborg als nieuws secretaris en dankte hem tevens voor het aanvaarden van deze functie.Verder kwam het voornaamste punt van de agenda, n.l. de vervanging van het oude Con Brio, dat nu plaats moest ma ken voor de nieuwe naam en wel Crescen do, waar alle leden mee instemden. Hierna sprak de directeur de heer van Hirtum en gaf een korte toelichting over al het gebeu ren. Besloten werd nog een donateurs- en een glazen-actie te organiseren, waarna de voorzitter de leden met hun ouders een feestavond op korte termijn in het vooruit zicht stelde. De heer van Hirtum sprak hierna enkele woorden en hij was zeer ver heugd over de bloei der vereniging. Alvorens met de rondvraag te beginnnen kreeg de nieuwe secretaris L. Peijnenborg nog het woord, die dank bracht aan de leden voor het vertrouwen in hem gesteld; hij 'beloofde alles te doen om de vereniging nog hoger op te voeren. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een dankwoord voor de grote opkomst. CARNAVALSVER. OPGERICHT. Nu carnaval dit jaar wel bijzonder goed geslaagd is, werd de laatste avond van de carnaval een actie opgezet om de deel- - name voor de optocht en het groepen lopen op maandag en dinsdag te vergroten. De groepsleiders werden aangespoord in 1965 de carnaval weer te doen slagen en mede werking te verlenen. In de Pastoor van Akenstraat werd een actie gevoerd en werd een vergadering be legd en de opkomst was zeer bevredigend.. Staande de vergadering gaven 27 leden zich op en werd besloten mee deel te nemen voor de ouderen zondags met de optocht; de grote jeugd zal met een groep uitkomen op maandag en dinsdag en de jeugd zal deelnemen aan de jeugdoptocht. De con tributie per lid werd vastgesteld en zal we kelijks worden opgehaald. Tubel60^95ct Hamea-GeSei BUDDEMEYEB chemisch reinigen grotestraat 9 5 waalwijk VERGADERING N.C.B. Op donderdag 27 februari a.s. zal in café „De Vliedberg" n.m. 8 uur een vergadering worden gehouden voor de afd. Nieuwkuijk en Vlijmen van de N.C.B., met als onder werp: „De mogelijkheden van grove tuin bouw op gemengde landbouwbedrijven. Sprekers van deze avond zullen zijn de heren Vinkevleugel, van de tuinbouwvoor- lichtingsdienst en Kooien, van de landbouw- voorlichtingsdienst. MISWEEK. De gehouden misweek werd een groot succes. Tijdens de plechtige sluiting op zon dag, bracht' een der paters vanaf de kansel dank aan de gelovigen voor de buitenge wone grote deelname en trouwe opkomst van de oefeningen. Nieuwkuijk heeft ge toond aan de onstuitbare 'hernieuwing in de kerk die aan het groeien is, niet achter te blijven. VERHOGING SUBSIDIE. Door het gemeentebestuur is aan het klooster Mariënkroon alhier een verhoogd subsidie van f 1300 toegekend. der toevertrouwde gelden was op 31 dec. f 4.384.672,21. In 1963 werd f 859.185 aan nieuwe voorschotten geplaatst, terwijl f 325.370,28 aan aflossingen werd ontvan gen; op 31 dec. was totaal f 2.190.121,21 aan voorschotten verstrekt, verdeeld over 296 voorschotnemers. De debetsaldo in de lopende rekeningen beliep f 221.498,22. De rentabiliteit gaf in 1963 opnieuw een verbetering te zien, ondanks de stijging der bedrijfskosten. Hierdoor werd het mogelijk de statutaire reserve verder te versterken. Na reservering voor belastingbetaling van f 5000, bedraagt het netto resultaat f 6351,88. Bij de bestuursverkiezing voor de raad van toezicht wed het aftredend lid de heer H. A. Boom-Klerkx herkozen. Bij verkie zing van een lid van het dagelijks bestuur werd het aftredenle lid de heer C. A. Peijnenburg eveneens 'herkozen. Er hadden drie huldigingen plaats, de he ren P. Dekkers en A. van Heivoort werden door de voorzitter van de Boerenbond ge- huldigt, resp. voor een 25-jarig jubileum als lid van het bestuur van de Boerenbond en vanwege het uittreden uit dit bestuur wegens leeftijd. Beide heren kregen geschen ken aangeboden. De heer M. H. van En gelen werd door de heer Vercruijsse van de Coöp Centrale Boerenleenbank Eindhoven gehuldigd vanwege zijn 25-jarig jubi leum als voorzitter van het bestuur van de Boerenleenbank en de raad van toezicht. Hij mocht hiervoor een oorkonde in ontvangst nemen. Tevoren had de jubilaris van de 'heer van Wegenberg al geschengen ontvangen. Tot slot hield drs. J. G. A. Dorrestein van de C.C.B. een lezing over de land- en tuinbouw in EEG-verband. JAARERGADERING MUZIEKVER CRESCENDO. In café de Witte hield bovengenoemde muziekvereniging haar jaarvergadering, die bij deze gelegenheid met een nieuwe naam Crescendo, de wereld in ging. Om 8 uur opende de voorzitter de heer Th. van Overdijk deze goed bezochte ver gadering, waarbij speciaal de ouders van de leden waren uitgenodigd. In zijn openings woord stelde de voorzitter het bestuur voor, BILJARTEN Uitslagen onderlinge competitie BW I - De Knoeiers I, 6 - 6 J Herman 55 - J v Vugt 50 55 - 43 H v Overdijk 45 - W Kivits 40 37 - 40 R Laros 55 T Kooien 50 55 33 A v Alebeek 50 G Maas 45 41 45 M de Laat 85-P Engelen 90 71 - 90 J Kuis 80-H v d Lee 70 80-63 De Muntel I - BW I, 6 - 6 D v Herpt 45 - J Kuis 80 27 - 80 Sj v d Brandt 40 - R Laros 45 40 - 43 G Kooien 40 - H v Overdijk 45 35 - 45 H v Bijnen 40 A v Alebeek 50 40 46 N v Engelen 45 - J Herman 55 35 - 55 J de Vaan 50 M de Laat 85 50 70 't Hoekje 2-Onsenoort 2, 0-10: B v Bijnen 45 - J Stevens 55 25 - 55 W v Bijnen 35 J v d Wens 45 32 45 A v d Wens 30 - A v d Wiel 45 25 - 45 W Walk 45 - J Luyten 50 36 - 50 R v d Wens 30 - A v d Aa 40 28-40 Voor de competitie van de KNBB speel den beide'viertallen van DES een wedstrijd: DES I-St. Joris I Vught 6-2 C v d Loo 350 c - Sj Berkelmans 300 350-153 P v d Loo 195 Abelen 165 106 165 A Treuren 180-J Berkelmans 150 180 - 104 T Legiësse 100 J Lommers 110 100 103 DES II - Schuttershof II Vught, 6 - 2 L v d Wiel 80- J v Vessem 80 80-33 B v Bijnen 70 A de Werdt 75 70 51 F v Liempde Jr. 70-Fr v Mierlo 70 69 70 Th Vugts 65 - K de Werdt 70 65 - 60 TAFELTENNIS. Zoals te verwachten was heeft het eerste damesteam van Smashers de overwinning behaald op Victoria '51 uit Haarsteeg en veroverden hierdoor 'het kampioenschap on de dames 2e klasse. Namens het bestuur werden bloemen aangeboden. Wij wensen de dames bij de promotiewedstrijden heel veel succes. Overige uitslagen: DVS 2 - Dames 2 1-9; Heren 1 - Never Down I Zaltbommel 6-4. STATIEDAG. De statiedag van de fanfare heeft weer een vlot verloop gehad. Het bijzonder mooie weer nodigde voor een muzikale mandeling. Van de natuurlijke rustplaatsen werd een goed gebruik gemaakt en de stemming kwam er steeds beter in. Om 8 uur kwamen de ereleden en de dames der leden. Ook de Z.E. heer pastoor gaf acte de presence. Met muziek en zang werd de avond in gezellig heid doorgebracht. Een welkome afwisse ling was de vertoning van een tweetal film pjes door de heer C. v. d. Aa. De fragmen ten waarbij de leden der fanfare zelf op het wite doek verschenen hadden natuurlijk meer dan bijzondere belangstelling. SOLISTENCONCOURS. Door de Bond van Harmonieën en Fan faregezelschappen in de Langstraat is be sloten om zondag 12 of 19 april het bonds- solistenconcours te houden. Met de organi satie heeft zich beiast de Harmonie Dru- nen. Het bondsfestival zal worden gehouden in Ammerzoden. Voor een vlot verloop van de organisatie dienen solisten voor het con cours zich voor 1 maart te melden. JAARVERGADERING SIRENA. In de zaal van de heer 'H. van Veen kwam j.l. dinsdagavond "Sirena" in jaarvergade ring bijeen, onder leiding van 'haar voor zitter de heer Jac. Vos. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het overlijden ilan de heer J. H. van Eeuwijk, welke 15 jaren lang op voor treffelijke wijze de vereniging heeft ge diend. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werd door de secretaris dhr. C. Hoevenaars het jaarverslag voorge lezen. In dit verslag werden de verschillende activiteiten der vereniging in het afgelopen jaar vermeld. Zo werd er o.a. een onder ling solistenconcours gehouden, waaraan door 17 leden werd deelgenomen. Bij de junioren werd een wisselprijs die voor de eerste maal beschikbaar was gesteld, gewon nen door de heer J. v. d. Schans. Bij de senioren werd dit jaar de wisselprijs gewon nen door C. de Cloe, die een half puntje meer kreeg van de jury dan de winnaar van het vorige jaar. Het korps was ook diverse malen uitgerukt, o.m. voor het brengen van een serenade aan S.S.C. i.v.m. promotie naar de derde klasse; begeleiding van de schoolkinderen naar het gemeentehuis; inha len wandelaars Avond-Vierdaagse, mede werking bij de streekdag van de Jonge Boe renstand, alsmede bij de J. H. de Rooij- mars. Er werd ook een oliebollenaktie gehou den, terwijl voorts nog steeds oud papier wordt opgehaald. In de ontstane vacature van de heer van Eeuwijk was de heer Jac. Vos in het be stuur gekozen, die tevens voorzitter der ver eniging was geworden. Hierna werd door de penningmeester de heer W. Heijmans, het financieel jaarver slag voorgelezen, waaruit bleek dat de boe ken met een batig saldo waren afgesloten. Door de kas-controle-commissie, de heren J. Hoevenaars Jr. en P. v. d. Laar, waren boeken en bescheiden gecontroleerd en iri orde bevonden. De voorzitter bracht dank aan de secre taris ten de penningmeester voor hun ver slagen, alsmede aan de controle-commissie voor de géhouden controle. In de nieuwe controle-commissie werden benoemd de heren C. de Cloe en J. de Jong. De bestuursleden C. Hoevenaars, A. Nieuwkoop en A. de Rooij, waren aftredend en werden met algemene stemmen herko zen en namen allen 'hun herbenoeming aan. Door de voorzitter van de Jeugd-contact- commissie, dhr. P. v. d. Laar, werd ver slag uitgebracht van de activiteiten door de jeugd verricht, en hieruit bleek dat dit werk in het belang van het corps zeer te waarde ren valt. Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt, waama de voorzitter een dankwoord sprak voor de geanimeerde be spreking en de leden opwekte om trouw de repetities te bezoeken en mede te werken bij het ophalen van oud papier, welke aktie een belangrijke financiële steun voor de vereniging is. OUDERAVOND. A.s. woensdagavond half acht, zal in de Chr. Séhool de jaarlijkse Ouderavond ge houden worden. Het programma voor deze avond luidt als volgt 1. Opening door de voorzitter de heer W. H. Spuijbroek. 2. Voordrachtjes door enkele leerlingen.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5