wAAlwnkse en lAnqstRAAtse couRAnt Gunstige weersomstandigheden veroorzaken afname van het aanbod DRUNEN VLIJMEN WASPIK Ilit do Langstraat Sprang-Capelle s.s.c. Zilver voor de heer Hornes van Hollandia Arbeidsbureau Waalwijk Nieuwkuijk Capelle VAN OERMENS TOT VANDAAG. Biljarten Voetbalsport MAANDAG 9 MAART 1964 86e JAARGANG No. 19 De tcho VAD het Zuièen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) ƒ1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post f 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO" Opnieuw heeft het aanbod in de maand februari een verdere afna me te zien gegeven. Werd in januari reeds gewag ge maakt van een minimaal aanbod, namelijk 213, in februari nam dit cijfer nog verder af en daalde tot 209. In vergelijking met het vorig jaar februari komt het grote ver schil eerst duidelijk naar voren. De maand februari noteerde toen een aanbod van 378. Deze afname wordt voornamelijk veroorzaakt door de gunstige weersomstandig heden, die uiteraard in de bouw wereld een grote rol spelen. Het aanbod in de bouwnijverheid bedroeg de vorige maand 51, te gen 166 in februari 1963. Ook de vraag naar bouwvakkers is dit jaar groter en wel 122 tegen 114 in 1963. De werkgelegenheid in zijn tota liteit mag zonder meer gunstig ge noemd worden. Het aanbod in de schoen- en le dersector, gerekend over het ge hele gewest nam iets, zij het niet noemenswaard, toe, en wel van 3 in januari op 7 in februari van dit jaar. Het vorige jaar februari no teerde het gewestelijk aanbod in de schoen- en ledersector 9. De metaalnijverheid gaf even eens een stijging van het aanbol te zien, met 14 de schoen- en leder industrie overtreffend. Voor het gewest Waalwijk no teert het aanbod, 9 voor de bouw nijverheid, 5 schoen en leder en 5 metaalnij verheid. De vraag nam eveneens iets af en daalde hierdoor van 1231 in ja nuari tot 1169 in februari. De gewestelijke vraag in de bouw nijverheid noteerde 122 (129), schoen en leder 501 (521), metaal nijverheid 215 (220). Voor het ge west Waalwijk liggen de cijfers als volgt bouwnijverheid 59 (62), voor schoen en leder 284 (302) en me taalnijverheid 215 (220). De getal len tussen de haakjes geven de vraag in januari 1964 weer. De schoenindustrie biedt 'n gun stig zij het iets rustiger beeld, het geen echter voor de tijd van het jaar normaal te noemen is. Van een bevredigende toestand kan men echter niet bij de zoolleerlooierijen spreken die in het vervangings artikel een sterke concurrent ont moeten. In deze industrie wordt naarstig naar compensatie gezocht, die vaak wordt gevonden in de ver vaardiging van toeleveringsproduk- ten en het toeleggen op de pré- finish. De vraag naar arbeidskrachten in de landbouw is ook in februari groot te noemen, namelijk 150. Deze vraag wordt veroorzaakt door het rayon Almkerk, waar men met grote tekorten aan arbeidskrachten in de landbouw kampt vanwege de grient- en rietoogst. Het werkeloosheidspercentage voor het gewest Waalwijk noteerde over februari 0,8 en voor de rayons Waalwijk, Almkerk en Dongen resp. 0,7, 1,9 en 0,4. Het landelijk percentage ligt op 1,4 en provinciaal op 1,3. GYMNASTIEK In de gymnastiekzaal van SHJ zijn j.l. zaterdag de districts-compe- ti tie wedstrijden gehouden voor jongens- en meisjes-junioren. Deze wedstrijden, onder auspi ciën van de Ned. Kath. Gymnas- tiekbond werden dit jaar voor het eerst gehouden. Dank zij de voor treffelijke organisatie door SHJ had alles een vlot, spannend en ge animeerd verloop. De uitslagen waren: Jongens-junioren: 1. SHJ, Drunen 366.5 pt 2. Prins Hendrik, Vugt 364 pt 3. De Adelaar, Vught 340.1 pt 4. Kunst en Kracht Waalw. 339.2 p 5. KGV, Kaatsheuvel 338.7 pt 6. OWS, Waalwijk 337.6 pt 7. Aktief II, Kaatsheuvel 331.6 pt 8. Aktief I, Kaatsheuvel 312.7 pt 9. OSS-Volo, 's-Bosch 303.8 pt STILLE OMGANG AMSTERDAM In de nacht van zaterdag 14 o-p zondag 15 maart zal in Amsterdam een stille om gang worden gehouden. Zij die willen deel nemen kunnen zich opgeven bij M. v. d. Heuvel, Catharinastraat te Vlijmen. De meeste spoed voor opgave wordt verwacht, voor de goede regeling, NED. KRUISBOOGBOND. Op de gehouden vergadering van de Ned. Kruisboogbond, die in Breda plaats vond, had een bestuursverkiezing plaats voor de Langstraatse Kruisboogbond was P. van En gelen van Rozenjacht te Vlijmen candidaat gesteld; met van het aantal stemmen werd hij als bestuurslid van de NKB ge kozen. WIELRENNEN. Zaterdag werd in België weer éen grote prof-wedstrijd gehouden, waanaan ook de Vlijmense prof. Bart van de Ven deelnam. Ondanks het koude weer werd het een span nende wedstrijd, met in het begin reeds uit lopers. Half de strijd vormde zich een kop groep van 15 renners, waaronder B. v. d. Ven deze wisten stand te houden tegen het aanvallende peloton, maar moedig streden de 15 uitlopers door en wisten ruim 8 min. uit te lopen op het peloton. In de sprint moest v. d. Ven met de 14e plaats genoe gen nemen, wat toch een succes genoemd mag worden. Na afloop van de wedstrijd kreeg van de Ven de mededeling deel te nemen aan de grote wedstrijd Parijs - Nice, een wedstrijd over 9 etappes, aanvang 9 maart. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 7 maart hield de Postduiven vereniging De Zwaluw haar maandvergade ring in café Ant. Klerks. De opkomst was matig toen de voorzitter de aanwezigen ver welkomde. Na presentie en notulen volgde bestuursaanvulling; daar er maar 2 candi- daten waren ingediend werden beide bij ac- clematie benoemd, n.l. de heren Am. Dek kers en Th. v. d. Heijden. Met algemene stemmen werd als nieuw lid aangenomen dhr. v. d. Heijden. Hierna volgden ingeko men stukken en mededelingen over de Mi- debo, waar Vlijmen dit seizoen mee speelt. Hierna werden klökkenstellers en -lichters en inkorvers aangesteld. Enkele jeugdige le den zullen een cursus volgen voor de klok ken. Het afridhten van duiven werd bespro ken. Het is de bedoeling zoveel mogelijk af te richten, vooral met de jonge duiven. Hierna volgde de rondvraag, waarvan druk gebruik gemaakt werd en allen bevredigend werden beantwoord. De voorzitter sloot de vlotte vergadering met een dankwoord voor de opkomst. De klokken moeten zo spoedig mogelijk ingeleverd worden voor registra tie. Leden, denkt daar zeker aan. GROOT MUZIEKFESTIJN. De Vlijmense Muziekvereniging Crescen do presenteerde op zaterdag 7 maart een muziekavond, waaraan verschillende amu- sements-orkesten aan meewerkten; verder mej. Thea v. d. Schoot, bekend van radio en televisie, en Mieke Corvers en P. v. d. Steen. Algehele leiding Walter van Hirtum. Het programma was als volgt: 1 Vlijmen se Muziekver. Crescendo, welke veel bijval °°gstte; de vooruitgang van het orkest werd bewezen in enkele goede nummers. 1 Orkest Gitacorda uit Someren o.l.v. H, v. Otterdijk, gaf goede muziek, die bij het publiek in de smaak viel; 3 Ammoto uit Beugel .eveneens een goed orkest. ;4 Echo van het Zuiden uit Eindhoven, o.l.v. A. v. Erp, oogstte veel bijval van het puibliek.. 5 Eindhovens Amusementsorkest onder 't motto: Muziek is troef,, een zeer goed or kest, dat zowel voor de jeugd als voor de ouderen goede muziek presenteerde; 6 Tea van der Schoot, met haar succesnummers oogstte veel bijval en werd enkele malen terug geklapt, een bewijs dat het in de smaak viel; 7 Naar Tirol met de Tiorlei Kapel en met zang van Tea v. d. Sdhoot, werd het hoogtepunt van de avond, wat bij het publiek veel bijval oogstte; 8 Mieke Korvers met orgelbegeleiding; ook dit was naar de zin van de aanwezigen, gezien het langdurig applaus; 9 Eindhovens Amuse ment-orkest, werd ook een succes. Het ge heel: goede muziek en zang, wat om her haling vraagt. Er was gpte belangstelling, welke voldaan huiswaarts gingen. Crescen do, het was TAFELTENNISVER, „SMASHER" Zaterdag j.l. speelde het eerste heren team van de tafeltennisver. "Smashers" te gen „J.C.V." uit Vught. Zij wonnen met 8-2. Door deze overwinning zijn zij nu on- bedrijgd kampioen in de eerste klas. Een mooi succes. Na afloop van de competitie moeten zij de promotiewedstrijden spelen voor de overgangsklasse. Wij wensen hen hiefbij veel succes. „VRIENDEN VAN DE FANFARE". Door het comité „Vrienden van de Fan fare" werd aan het bestuur verslag uitge bracht van de laatst gehouden toto. Er bleef een batig saldo van f 996,83 over_ Door de voorzitter van de fanfare werd aan het comi té dank gebracht voor zijn activiteiten. De voorzitter sprak de hoop uit dat het comité zich ook in de toekomst nog veel voor de fanfare zou willen doen. De samenwerking was buitengewoon en daardoor was het ook mogelijk de financiële zorgen van de fanfare te verlichten. A.s. zaterdag zal de fanfare aan haar ereleden, donateurs en begunstigers een mu ziekavond aanbieden, die gedeeltelijk ver zorgd zal worden door de fanfare zelf en gedeeltelijk door de fanfare St. Cecialia te Handel. Om half 8 zal men gezamenlijk vanaf café Klerks vertrekken naar het pa rochiehuis. De uitvoering begint om 8 uur. Tijdens de pauze zal een attractieve verlo ting géhouden worden, waarvoor leuke prij zen beschikbaar zijn. JAARVERGADERING. In café Klerks hield de gemengde zang vereniging Uitspanning door Inspanning haar jaarvergadering. De voorzitter de heer Joh. v. Venrooy gaf een overzicht van de verschillende activiteiten van het afgelopen jaar en dankte de leden, maar meer speciaal de directeur de heer C. Lambrechts voor de moeiten die zij zich getroost hadden. Het financieel verslag gaf een batig saldo aan. In de bestuursvacature, ontstaan door het vertrek van mej. N. Wolfs werd voorzien door mej. Jo van Son. De aftredende be stuursleden mevr. v. Iersel-v. Sluisveld en dhr. Fr. v. Wezel werden herkozen. In de kascommissie werd de heer B. v. Lier ge kozen. Besloten werd om 28 juni deel te ne- Meis jes-junioren 1. De Adelaar I, Vught 447.8 pt 2. OSS-Volo, 's-Bosch 442.8 pt 3. SHJ I, Drunen 439.1 pt 4. Kunst en Kracht, Waalw. 438.9 pt 5. OWS, Waalwijk 418.8 pt 6. De Adelaar II, Vught 418.2 pt 7. SHJ II, Drunen 404.3 pt 8. KGV I, Kaatsheuvel 396.1 pt 9. KGV II, Kaatsheuvel 386.1 pt 10. Pr. Hendrik, Vught 385.4 pt Hulde aan de jongens van SHJ uit Drunen die zich no. 1 en de meisjes die zich no. 3 wisten te klasseren. QUOS EGO-TOTO De uitslag van de toto was deze week als volgt. Inzet 187.70. Ie prijs: J. Vos, Burg. v. d. Heyden- straat 45, 28.06. 2e prijs: G. van Son, Bindstraat 45, 18.77. 3e prijs, idem 9.39. SCHOUWBURGBUS Het programma voor de schouw burgbus is voor maart als volgt: Donderdag 12 maart: Toneelgroep „Ensemble", met „Robert Bertram en Comp." klucht v. H. Heyermans. Zaterdag 14 maart: Dansensemble Susana y José. Maandag 16 maart: „Nieuw Rott. Toneel" met, .Schakels" van Hey ermans. Woensdag 18 maart: „Nederlandse Comedie: „Het sprookje van de wolf" van Molnar. Vrijdag 20 maart: „Don Carlos" De Nederlandse Opera. Zondag 29 maart: Toneelgroep „Theater": „Mensen van nu". Maandag 30 maart: Toneelgroep „Theater": „Mag ik meespelen". Vrijdag 3 en zaterdag 4 april: „Een avond met Wim Sonneveld". Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Ton Noyons, Pr. Bernhardstraat 17. men aan het zangconcours te Nijmegen. Het kinderkoortje, waarvoor veel belangstelling bestaat zal het komende seizoen met het seniorenkoor optreden. De voorzitter dankte ook nog de eigenares van het clublokaal mej, Klerks voor de goede ontvangst en verzor ging. VEILING-VERENIGING. Vrijdagavond hield de Tuinbouwveiling- vereniging Vlijmen en Omstreken in café Onsenoort een alg. ledenvergadering. De voorzitter dhr. v. d. Water deelde de ver gadering mee dat het bestuur het gemeente bestuur heeft kenbaar gemaakt dat zij het door de gemeente aangekochte terrein voor de lbouw van een nieuwe veiling in de Hoe ve minder geschikt achten. Zoals bekend zal het huidige vedlinggdbauw t.z.t. plaats moe ten maken voor de aan te leggen nieuwe prov. Langstraatweg. Destijds heeft de raad zich akkoord verklaard met de aankoop van de grond voor een nieuw veiling gebouw in de Hoeve. In de laatst gehouden vergade ring lieten de raadsleden en het college van B. en W. zich uit over de bouw van een nieuwe streekveiling en keurde de plannen voor de bouw van een nieuwe! veiling uit sluitend ter vervanging van de huidige af. Indien er geen streekveiling komt, moet er een nieuwe Vlijmense veiling komen, doch dan op een andere plaats. Het bestuur zal trachten een gunstige plaats te krijgen. Besloten werd verder op voorstel van het bestuur om met ingang van 1 april de tuin- derse zelf de aanvoerkosten naar de veiling te doen betalen. De veilingkosten zullen met 1 pet. worden verlaagd. De aanvoerkosten hebben de veiling in 1963 meer dan 10 mille gekost. Uit protesten van de vergadering bleek dat de Drunense veiling goedkoper zou zijn. De veilingkosten zouden met 2 pet. moeten worden verlaagd en de pmzet zou opgevoerd moeten worden. Dit pröbleem zal na een jaar nog eens nader worden bekeken. Men zal voortaan zaken gaan doen met de Vlijmense Boerenleenbank. Voor nieuwe le den zal voortaan geen entreegeld meer wor den tgdheven. Opzeggen als lid kan tot 1 oktober gebeuren. De em'ballagehuur blijft het komende jaar ongewijzigd en is ook bij doordraaien van de aanvoer verschul digd. Op vrijdagmorgen werd in de konferentiezaal van de N.V. Bloch en Stibbe de heer J. Hornes gehul digd bij gelegenheid van zijn zil veren dienstjubileum. De heer Hor nes was de tweede zilveren jubila ris die dit jaar bij Bloch en Stibbe gehuldigd werd. Op verzoek van de heer Hornes werd zijn jubileum een week eer der herdacht dan de eigenlijke da tum. Dit in verband met het feit dat een van zijn zonen onder de wapenen zal gaan. De heer Stibbe, president-direkteur, die bij deze vervroegde plechtigheid helaas ver hinderd was, stuurde een geluk- wenstelegram, dat door de heer Thomas werd voorgelezen. De heer Thomas noemde de ju bilaris een blijmoedig, plichtsge trouw en evenwichtig mens, waar iedereen graag mee samenwerkte. Hij bood mevrouw Hornes een fleu rig boeket anjers aan als dank voor al die jaren dat zij haar man trouw terzijde stond. Voorts memo reerde hij enkele grappige voor vallen uit de loopbaan van de jo- bilaris, waarmee hij hem typeerde als een man met een bijzonder vro lijke natuur, altijd wel voor een grap te vinden. Onder het toeziend oog van zijn vrouw, zonen Jan, Martin, Theo en dochter Liesbeth, werd de jubilaris de zilveren draagmedaille opgespeld behorende bij het getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid. Voorts kon de heer Thomas de Hollandia-leg- penning met bijbehorende oorkonde een cadeau onder couvert over handigen. Namens de ondernemingsraad bracht de heer Siegenthaler woor den van felicitatie aan de jubilaris, waarna hij hem eveneens een en veloppe met inhoud aanbood, na mens het jubileumfonds. De heer Siegenthaler noemde de heer Hornes een prima vakman, een reparateur die altijd de juiste kollegialiteit ten toon spreidde. Ook de heer Hamers somde en kele grappige voorvallen uit de loopbaan van de jubilaris op, waar blijkbagr geen tekort aan was. Hierna kreeg de jubilaris het speldje van de Zilverkring over handigd. In de montage vond de huldiging door kollega's van de heer Hornes plaats. De belangstelling uit alle delen van de fabriek was enorm groot. De heer Van de Westen bood namens het gehele bandpersoneel nogmaals een enveloppe met in houd aan. Als laatste in de rij uitte de heer Klomp, direkte chef van de heer Hornes z'n waardering voor het werk dat de heer Hornes in zijn vijf-en-twintig dienstjaren ver richtte. Tot slot betuigde de heer Hornes zijn erkentelijkheid tegenover di- rektie, stafpersoneel en kollega's voor de hulde die hem op deze dag gebracht werd. BIDUUR VOOR GEWAS EN ARBEID In de Geref. Kerk zal dinsdagavond 8,15 uur biduur voor gewas en arbeid gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. P. Visser van Tilburg. In de Ned. Herv. Kerk zal woensdag avond half 8 biduur worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. P. J. Bos. RIKAVOND NEO. Vrijdagavond is er weer gerikt ten bate van de NEO-Supportersclub, bij de heer Veldkamp. Het was er, evenals de andere avonden, weer gezellig en zeer druk en we mogen wel zeggen dat deze avond weer bij zonder geslaagd is. Er waren weer prach tige prijzen. Over 14 dagen, is het de op één na laatste rikavond, in café Trompen, 't clubhuis dus. We hopen ook hier weer, naast de prachtige prijzen die er ongetwij feld weer zullen zijn, op vele rikliefhebbers te mogen rekenen. Op vrijdag 20 maart dus in 't clubhuis Trompen, maar we komen hier nog nader op terug. UITVOERING. De plattelandsmeisjes Sprang-Capelle e.o. afd. van de Jongeren-organisatie van de N.Br. Mij. v. Landbouw, geeft op vrijdag 13 maart a.s. een uitvoering in de zaal van de heer H. van Veen aan het Bruggetje. Aanvang 7.45 uur. Opgevoerd zal worden een blijspel in 2 bedrijven, getiteld: Geen geld en toch geen zorgen, van B. Steyaart en W Brandt. TOTO WHITE BOYS. Buiten verwachting vertoont de inleg van de jeugdtoto welke The White Boys orga niseert, nog steeds een stijgende lijn. De 5e week passeerde met een inleg van f 725,90 ruimschoots de grens welke de organisato ren als een droomwens voor de geest stond. Niettemin bleken de heren W. van Wezel Vaartstr. 36 Kaatsheuvel en A. Dees Mr. Spronklaan 16 Gorinehem deze hoge inzet te hebben verwacht. Voor hun juiste schat ting werden zij beloond met f 54,44. Dhr. Th. v. d. Broek Kerkstr. 31 pikte de hele 2e prijs van f 72,59 mee door f 725,91 te schatten. De 3e prijs f 36,29 was voor me vrouw Smits-Dekkers, Arn. Verschurenstr. 25, geraden f 725,98. In het kader van de ontwikkelrngsavon- den, welke de Volksuniversiteit Waspik dit seizoen weer belegt, hield drs. Stalpers uit Bilthoven in het gemeenschapshuis een in leiding over het onderwerp "Van oermens tot vandaag" In een boeiend betoog schetste de heer Stalpers de ontwikkeling van het mensdom vanaf het eerste leven tot aan vandaag. Zijn lezing vormde een zeer be langrijke bijdrage in het totaal der geplan de bijeenkomsten. De bespiegelingen van de toekomst zoals spr. die zich voorstelde wa ren niet het minst interessant. Mej. Bogaers van het diocesaan sociaal saritatief centrum te 's-Bosch zal dinsdag 10 maart a.s. een inleiding houden over het onderwerp „Wat is nu eigenlijk maatschap pelijk werk?" Zaal gemeenschapshuis, 8 uur. WASPIK - SAB 5-2. Bij de rust van de wedstrijd Waspik-SAB Breda zag het er niet naar uit dat de thuis club een royale overwinning tegemoet zou gaan. Wel opende Waspik al in de 8e min. de score toen Ad in 't Veld door een formi dabele sprint zijn rechtsbuiten Paul Smits in Tijdens de pauze zullen de ge'br. Ram- steijn dit programma met zang opluisteren. Voorts komt op het programma nog voor een quiz en een schets: De Drilsergeant. DE LUCHTVAART. De heer A. Klootwijk die voornemens was zijn functie als voorzitter van de P.V. De Luchtvaart neer te leggen, is op dit besluit terug gekomen en op een j.l. zaterdagavond gehouden bijeenkomst van de duivenclub is de heer Klootwijk weer herkozen in zijn functie. De Luchtvaart is hiermede uit de moeilijkheden gekomen, die waren ontstaan door het voornemen van hun voorzitter. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING In de oude huishoudschool aan de Nieu- wevaart zal op dinsdag 19 maart a.s. des n.m. 2 uur een huishoudelijke voorlichting worden georganiseerd. Op deze middag zal worden behandeld: 1 Hoe ben ik een goe de gastvrouw, en 2. De berging in de wo ning. De middag zal worden besloten met enkele filmvertoningen. Ieder is van harte welkomen. POLS GEBROKEN. Tijdens haar huishoudelijke werkzaam heden ds mevr. Quist alhier van een keuken trapje gevallen met 't gevolg dat zij haar rechterpols brak. FEESTAVOND. De spaarkasvereniging, gevestigd in café Havenzicht, van de heer Ph. van Tilborgh, zal a.s. vrijdagavond 13 maart haar jaar lijkse feestavond houden. de gelegenheid stelde te doelpunten, maar SAB stond nog geen twee minuten later al op gelijke hoogte. De rechtsachter en aan voerder Ad Smits onderschatte toen ken nelijk de snelheid van de Bredase aanval lers. Zijn terugspeelbal op de doelman werd n.l. door een van hen behendig overgeno men, waarna het scoren voor hem geen moeilijkheid meer was. Het enige vermel denswaardige feit uit de eerste helft was een vuurpijl van Willy Vervoort, die in de 20e min. de lat scheerde. Henk Seevers leverde hiertoe het voorbereidend werk middels een vakkundige voorzet. Voor het overige was het een matige vertoning, waarvoor de straf fe wind wel een excuus was. Uit een cor ner, op links genomen door Jos Smits, ont stond in de 7e minuut van de tweede helft een schermutseling voor het SAB-doel, waarvan Cor Smits profiteerde en de ba) van dichtbij hard inschoot, 2 - 1Schiep Waspik zich tot nu toe meer kansen, de aanvallen van SAB waren beslist beter van opzet en van meer gehalte. De 2 -1 stand was op dit moment dan ook iets tegen de verhouding. Gezien het spelbeeld van de laatste 20 min. echter verdiende Waspik de overwinning beslist. Het had vaak iets weg van een partijtje doelschieten. We no teerden: 24e min. 3-1 door Paul Smits; 26e min. een onverwacht en hard schot van Ad in 't Veld tegen de lat; 29e min. een kop bal van dezelfde speler uit een corner van links, 4-1; 31e min. kopbal van Willy Ver voort 5-1; 34e min. een sdhot van Jos Smits tegen de paal. Dat SAB in de laatste secon de de achterhoede van Waspik verschalkte en de stand op 5 - 2 bracht was een ver diende beloning voor het feit dat de Breda- naars tot het laatst partij bleven geven. CHAAM - WHITE BOYS 3-5. Gelukkig voor White Boys had de achter hoede van haar elftal niet meer dan 10 min. nodig om in Chaam te acclamatiseren. Van af dat moment werd de voorhoede van Chaam en met name haar aanvalsleider aan banden gelegd. Juist op tijd overigens, want de schietgrage centervoor was er al twee maal in geslaagd doelman Luyten te pas seren. De 2 - 0 achterstand deprimeerde de Boys echter geenszins. Zij legden een grote ijver aan de dag en het was hen duidelijk aan te zien dat zij spoedig verandering in de stand van zaken wilden brengen. De voor hoede was weer in haar oude samenstelling tussen de lijnen verschenen. Dit bleek een gelukkige ingreep want het liep in deze linie weer gesmeerd. Het kon niet anders of de snelle aanvallen moesten tot succes lei den. In de 20e min. verkleinde P Kuijten de achterstand tot 1-2 om in de 40e min. zijn ploeg naast Chaam te schieten. In de 2e helft nam White Boys weer direct het ini tiatief in eigen hand. Door doelpunten in de 5e en de 20e min. resp. van P Kuyten en Han van Btten nam de overwinning vas tere vormen aan. Chaam kwam echter nog even terug en slaagde er spoedig in de ves ting van White Boys te nemen, 3-4. Om aan alle onzekerheid een einde te maken, scoorde P Kuyten zijn 4e doelpnt in deze aantrekkelijke wedstrijd, 3-5. VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, le klasse driebanden groot biljart. Jan van Helvoirt uit Waalwijk ein digt als no. 1; Cor Soeterboek uit Kaatsheuvel promoveert naar de hoofdklasse. Op uitstekende wijze heeft de B.V. van den Brandt, gevestigd bij de heer Henny de Ruyter te Waalwijk, voor wedstrijden georganiseerd voor het kampioenschap van Nederland le kl. driebanden groot biljart. Aan deze voorwedstrijden werd o.m. deelgenomen door drie leden van de organiserende vereniging, waarvan J. van Helvoirt als no. 1 eindigde en derhalve zal deelnemen aan de finale-wedstrijden voor dit kampioenschap, die van 16 t.m. 19 april a.s. te Zeist zullen worden ge speeld, terwijl Cor Soeterboek uit Kaatsheuvel, die als no. 2 eindigde met een dermate hoog gemiddelde dat deze speler gepromoveerd werd naar de hoofdklasse, met een gemid delde van 0.603 (proficiat Cor). De derde deelnemer van B.V. van den Brandt, de heer J. van Alphen, eindigde op de 4e plaats met een ge middelde van 0,557, in dit gezel schap in ieder geval een zeer ver dienstelijke prestatie. De uitslag van deze voorwedstrij den was als volgt 1 Jan van Helvoirt Waalwijk, gem. 0.586, h.s. 8, pt. 8 2 Cor Soeterboek Kaatsheuvel, gem. 0.603, h.s. 7, pt. 7 3 J. Franken, Tilburg gem. 0.577, h.s. 6, pt. 7 4 J. van Alphen Waalwijk gem. 0.557, h.s. 6, pt. 6 5 C. Morel Eindhoven gem. 0.504, h.s. 6, pt. 2. We wensen onze plaatselijke crack de heer Jan van Helvoirt, in Zeist 't meest denkbare succes en hopen, dat hij in staat zal zijn het kampioen- schop van Nederland in deze klasse mee naar Waalwijk te brengen. Bij deze zware finalewedstrijden weet hij zich gesteund door alle biljartlief- hëbbers van Waalwijk, hetgeen voor hem een stimulans zal zijn, zich tot het uiterste te geven. Daar zaterdag de ontmoeting Ar- nemuidenSSC niet is doorgegaan betekent dit voor beide uitstel van executie. Dinteloord dat het klaar speelde om in Axel te winnen, blijft nu stevig in de running. Deze ploeg schijnt goed in vorm te zijn en zal voor SSC een zeer zware, zo niet de zwaarste opgaaf worden. Aal burg speelde zich practisch veilig, daar we moeten aannemen dat Ril- landia nog wel een veer zal laten. Sprang achten we ook in staat om nog enkele punten in de wacht te slepen, dan is ook daar het gevaar geweken. Woudrichem zowel als AZVV zullen wel in de midden moot eindigen. SSC 2—BWR Al voor de rust kon de thuisclub een 10 voorsprong nemen. Het bleek beslissend te zijn voor deze ontmoeting. Fel werd er echter ge vochten voor de gelijkmaker, maar even fel werd deze voorsprong door SSC verdedigd en met succes. Het bleef tot het einde spannend. Het 3e elftal kreeg geen loon naar werken. Zeker 70 minuten van de wedstrijd was de thuisclub in de aanval, maar er kwam geen doel punt uit. Door een blunder van de SSC-doelman kwam Beatrix voor rust op 10. Na de thee werden de Boschenaren op eigen helft te ruggedrongen. Vijf minuten voor het einde scoorde Beatrix met een ver schot de tweede goal weer door een blunder van de keeper.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5