SPORTSPIEGEL Korte berichten 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 MAART 1964 8 R.K.C. Baardwijk R.W.B. DESK Berkdijk R.K.D.V.C. Vlijmense Boys BLAUW GEEL—VLIJM. BOYS N.E.O. Wit Zwart H.N.C. GEMERT—R.K.C. 3—2 Wederom heeft RKC de punten moeten afstaan. Zij hebben uit de laatste drie wedstrijden slechts één punt vergaard en daardoor is de fraaie positie op de ranglijst wel lelijk in het gedrang gekomen. Doordat een viertal plaatsen door nieuwe spelers bezet waren, zou men verwacht hebben dat de com binaties hieronder zou hebben ge leden. Toch is dit niet juist, want linksbuiten Leo Pullens, linksbin nen H. Bool en rechtsbuiten v. Hel- voirt gaven een fris spelletje te zien. Alleen een schutter ontbreekt nog steeds. Voor rust had RKC de wind te gen en Gemert was het eerst aan vallend. Reeds na 3 minuten spelen kroop RKC door het bekende oog van de naald toen uit een harde kopbal het ieder de deklat beukte. Het was uitstel van executie, want enkele minuten later trof de Ge- mert-middenvoor met een goede kopbal de roos; 10. RKC gaf spoedig antwoord en een handige poging van v. Helvoirt stuitte af op de Gemert-doelman. Na een goede actie van Kuys, schoot H. Bool naast de paal. De midvoor van de gastheren, R. v. Gemert, kopte na 20 minuten tegen de paal. Enkele goede RKC-aanvallen werden afge wisseld met een safe van doelman Eekels. Een voorzet van v. Helvoirt was juist iets te hoog voor Pullens. Vijftien minuten voor rust kon Gijs v. Dalen vanaf de doellijn met het hoofd een doelpunt voorkomen, ter wijl de linksbinnen van Gemert in vrije positie naast schoot. Ook Du- quesnooy moest vóór rust nog eens al zijn krachten inzetten om een zeker schijnend doelpunt te voor komen. Juist voor rust kreeg Henk Passier de bal aangespeeld, gaf op zijn beurt goed door aan H. Bool, die met een prachtig schot, juist on der de kruising van lat en paal, de stand op 11 bracht. In de tweede helft zat RKC sterk op het Gemert-doel en zij boften toen Henk Passier na 10 minuten keihard tegen de binnenkant van de paal schoot en de doelman de te- rugstuitende bal tot hoekschop kon stompen. De linksbinnen van Ge mert schoot in goede positie over de lat. In de 26e minuut deed deze speler het beter, want onhoudbaar schoot hij in de uiterste rechterhoek, 21. Er zullen ongeveer 30 minuten gespeeld zijn toen de Gemert-mid- denvoor eerst v. d. Leur omspeelde en daarna de uitlopende Eekels pas seerde en gemakkelijk wist te doel punten. RKC leek geslagen, doch gaf de strijd nog niet op. Het bleef aan beide zijden een snelle wed strijd, ongeveer zoals destijds in Waalv/ijk en zelfs Verhoofstad waagde nog een schot. Uiteindelijk slaagde v. Helvoirt er in de eind stand op 23 te brengen met een enorm .hard schot, dat de doelman nog wel tegen de onderkant van de lat wist te drukken, maar toch niet kon houden. Het laatste schot was van Kuys, doch het leder ging langs de verkeerde kant van de paal. Bij het eindsignaal had Gemert revanche genomen voor de neder laag in Waalwijk. Ook nu was de strijd fel, maar uitermate sportief. R.K.C. 2—D.E.S.K. 2 2—1 De reserves hebben het, precies als alle lagere elftallen, buitenge woon moeilijk gehad. Een viertal spelers moest worden afgestaan aan het eerste elftal en dat werkte door naar alle lagere elftallen. Na de zo prachtige overwinning 1.1. zondag bij Sarto 2, hadden de RKC-reserves de leiding genomen. Gisteren tegen Desk 2, ook nog kanshebber, stond het er met de rust niet zo mooi voor. Wel waren de RKC-ers met 't windvoordeel enigszins in de meer derheid, doch doelpunten waren er niet bij. Wel slaagde Desk er in na 24 minuten, tegen de verhouding in, de score te openen. Enkele dek- kingsfouten in de blauw-gele ver dediging gaven de Kaatsheuvelna ren daartoe de kans. Na de hervatting herstelde RKC zich en ondanks (of moeten we stel len: dank zij) de tegenwind vlotte het veel beter in de voorhoede. Na 14 minuten slaagde v. Heumen er in een goede voorzet van rechts ineens af te ronden tot een treffer; 1- Tenslotte benutte C. Leijtens 12 minuten voor het einde een ge boden kans en schoot de reserves naar volle winst; 21. R.K.C. 3—BAARDWIJK 3 0—1 De mannen van het derde, die zo fraai de leiding in hun afdeling had den veroverd, verloren in een on fortuinlijke wedstrijd met 10 van Baardwijk. Ook hier speelden de vele wijzigingen in de ploeg 'n rol. Niettemin werd de situatie wel wat al te kalm bezien en toen de vele kansen kwamen, was het te laat, want telkens stond er wel een been in de weg. Volgende keer beter, jongelui. Denk om je mooie kansen. RKC 4 won met 2—1 van WSC. Goed werk, jongens. BaardwijkWSC 20 WSC heeft geen kans gezien zich te revancheren op de 20 neder laag die de oranje-zwarten in haar eerste duel van Baardwijk te slik ken hebben gekregen. Integendeel. Het spel van de WSC-ers was slechts van zeer matig gehalte. Baardwijk, in dit treffen opper machtig, had aan een WSC in deze vorm slechts een zacht eitje. Hoe wel uit de score het bovenaange haalde nu niet direct valt op te maken, is Baardwijk gedurende de gehele wedstrijd de beste ploeg ge weest. Ook na de pauze toen de Baard wij kers tegen de straffe wind op moest tornen, kon WSC geen tegenstand bieden. Ook in die twee de helft heeft Baardwijk voortdu rend het heft in handen gehad en speelde de wedstrijd zich hoofdza kelijk op de WSC helft af. Al met al een zege dus, die de kracht van de geel-zwarten op eigen terrein nog eens duidelijk onderstreept, ook in plaatselijke ontmoetingen. Met de wind in het voordeel trapt v. d. Lee af voor Baardwijk en uit de eerste de beste aanval krijgt de zelfde speler een prachtige sco ringskans, waarvan echter geen ge bruik wordt gemaakt. Het doel van WSC komt onder zeer zware druk te staan, doch met kunst- en vlieg werk weten de WSC-ers doorborin gen te voorkomen. Vele malen moesten de oranje-zwarten door 't weggeven van corners de zaak ge sloten houden, wat moge blijken uit de cornerverhouding van de eerste speelhelft 12 tegen 1. Een goede kans voor v. d. Lee in de 12e min. leverde geen resultaat op, terwijl B. v. Cromvoirt zijn goe de schot in de 24e min. gekeerd zag door de opvallend goed keepende WSC-doelman. WSC kon! al dat Baardwijk geweld maar met wei nig positieve daden beantwoorden, want wanneer zij eens dicht bij het heiligdom van doelman v. Geenen kwamen dan waren er altijd de zeer attente Baardwijk-verdedigers die alle gevaar in de kiem smoor den. Een tweede goede schot van v. Cromvoirt in de 37e min. werd al even mooi door de WSC-doelman gestopt. Het kon niet uitblijven er moest een doelpunt komen. De Baardwijk-aanhang kon pas even voor theetijd juichen toen links buiten v. Hooff de bal uit een voor zet van Bruurmijn met een prach tige hoofdknik tegen het net druk te. 1—0. Wie gedacht had dat WSC na de pauze vanwege het windvoordeel sterker voor de dag zou komen, kwam bedrogen uit. Opnieuw moes ten de oranje-zwarten in haar ver dediging alle manschappen te hulp roepen om treffers te kunnen ver hinderen. Baardwijk dat er lustig op los schoot en vaak met goede combinaties haar toch wel zeer goe de vorm duidelijk aantoonde, maak te het de WSC-defensie erg lastig. Dat het slechts bij een treffer ge bleven is, danken de oranje-zwar ten deels aan het kundige keepers werk van v. d. Anker en deels ook aan het onfortuin dat Baardwijk achtervolgde. Alleen in de 25e min. school er werkelijk gevaar in een WSC-aanval doch het harde schot van Eibers belandde in de handen van doelman v. Geenen. In de 40e min. schoot v. Cromvoirt tegen de staander en pas in de 43e min. kwam Baardwijk op 20. Een mooie boogbal van H. v. d. Lee rolde langzaam in het verlaten WSC-doel. Baardwijk, dat met deze zege voor de vierde achtereenvol gende maal een overwinning be haalde, heeft indien het zo blijft spelen een hoge plaats op de rang lijst zeker binnen haar bereik. Baardwij kers, proficiat. RWBBerghem Sport 00 Tegen Berghem Sport schijnt RWB moeilijk tot doelpunten te kunnen komen. Werd het in de uit wedstrijd een doelpuntloze strijd, ook gisteren in Besoijen wisten de tricolores, evenmin als de gasten tot scoren te komen. Kansen zijn er zeker voldoende geweest. Vooral voor rust waren deze er, maar deels door pech, deels door onzuiver schieten en ook door goed werk van de Berghem-keeper, die trou wens over geluk niet te klagen had, kon men het net niet vinden. De speler die ongetwijfeld het meeste pech had, was midvoor Han Bruur mijn, die, hardwerkend, verschei dene kansen wist te scheppen maar of zijn schoten op een haar na naast zag gaan, door de wind iets van richting veranderd, of ze op het nippertje door de keeper zag ge stopt. Een half uur na de rust dacht men dat het dan toch gebeurde, maar toen stond de kruising van paal en lat een doelpunt van Han in de weg. Toen om even over half drie scheidsrechter Aarts beginnen blies trad RWB met twee invallers aan voor D. v. d. Schans en H. v. d. Schans. Maar al direct ging RWB in de aanval tegen de sterke wind in. Berghem Sp. verdedigde zwaar en vooral midvoor Bruurmijn ge noot extra aandacht. Maar toch kwamen er goede kansen. Huub Bruurmijn schoot juist naast en zag even later zijn goede kopbal na een op maat gegeven voorzet van Pruyssers door de keeper gestopt. Op goede schoten van Han Bruur mijn reageerde de Berghem-goalie uitstekend. Na een half uur brak hij alleen door maar de uitlopende keeper wist weer op het nippertje te redden. De enkele uitvallen van Berghem brachten voor rust geen gevaar en de stand bleef dus dubbelblank. Na de rust zal het dan wel ge beuren, dacht men bij RWB, het zal met de wind mee wel lukken. Het lukte echter niet en de bijna onaf gebroken aanvallen, strandden alle op de verdediging van Berghem. Zelfs werd Berghem af en toe met uitvallen zeer gevaarlijk en een maal wist na een scrimmage voor het RWB-doel, stopper Schaefer op het nippertje te redden, toen de keeper al geslagen was. Tien minu ten voor het einde wist de Berg- hem-doelman nog een keiharde vrije trap van M. Bergmans met 'n zweefsprong te keren. Wat RWB ook probeerde er kwam geen doel punt en ging voor RWB een kost baar punt verloren. Overige uitslagen: White Boys 2—RWB 3 3—5 Dussense Boys 3RWB 4 02 RWB 6—RKC 5 4—0 D.E.S.K.—SARTO 0—1 De als duidelijk favoriet gestarte thuisclub is er niet in geslaagd re vanche te nemen voor de in Til burg geleden nederlaag, waardoor haar mooie kansen op het kampi oenschap weer belangrijk zijn ge daald. Het begin van de strijd was bijzonder hoopvol voor het thuis- legioen, dat zich voor de aanvang warm had kunnen houden met een gezamenlijke jacht op een op het terrein verdwaalde haas, die overi gens nog geen zin had in een voor tijdig einde. Desk ging immers bij zonder agressief van start en tal men van de Sarto-linksachter bij'' deze eerste Desk-aanval gaf Mossel veld gelegenheid de bal te bemach tigen en voor te zetten. De andere Desk-voorwaartsen hadden op dit buitenkansje blijkbaar nog niet ge rakend, want er was niemand ter plaatse voor de afwerking. Vlak daarop loste rechtshalf Herman Da- men onverwacht een keihard schot dat de Sarto-doelman nog net over de lat kon tippen. En toen Mossel veld in dezelfde minuut de bal op een presenteerblaadje voor het doel deponeerde, was de afwerking nog maar een formaliteit. Maar tot gro te teleurstelling van alles wat Desk een goed hart toedraagt, belandde de bal tegen de lat en kon nog wor den weggewerkt. Dit was wel een heel slechte beurt van de Desk voorhoede, die reeds vanaf dit mo ment het vertrouwen in eigen kun nen begon te verliezen. Er ontston den' misverstanden in de rechter vleugel, mede doordat Maton al spoedig liep te hinken en zich even later liet vervangen. De gasten wa ren intussen maar sporadisch aan bod gekomen, doch doordat de voor hoede van Desk steeds duidelijker haar grote tekortkomingen begon te demonstreren, kregen de Tilburgers meer gelegenheid de Desk-achter hoede af te tasten. Deze laatste bleef echter duidelijk meester van de si tuaties en drong zelf mee op om 'n voorsprong te forceren. Dat lukte echter niet en tegen de verhouding in trad met blanco stand de rust aan. Ook in de tweede helft begon Desk overdonderend en al spoedig dienden zich een paar droomkansen aan om de overwinning veilig te stellen. Het mocht echter niet zo zijn en daarna begon het in de ge hele Desk-ploeg zodanig te ramme len, dat niemand nog een cent gaf voor haar kansen. Er werd op alle fronten hopeloos geknoeid en mede doordat speciaal linksback v. d. Houdt z'n tegenstander veel te vrij liet, kregen de Sarto-aanvallen een uitgesproken gevaarlijk karakter. Wat iedereen aan zag komen, ge beurde dan ook in de 75e minuut, toen bij een van deze aanvallen de rechtsbinnen een goede kans kreeg en Tausch passeerde; 01. Dat was voor een deel van het publiek het sein om de uitgang op te zoeken, hetgeen een verstandig besluit was, want in de resterende tijd was het geklungel niet om aan te zien. Het scheelde niet veel of Sarto had de voorsprong nog vergroot, maar het schot van dezelfde rechtsbinnen ging echter naast. BREDA—BERKDIJK 2—2 De vrij gunstige resultaten welke Berkdijk in de laatste wedstrijden heeft bereikt, hebben de hoop ver levendigd op het behoud van het vierde klasserschap. Ook zondag in Breda tegen de club van die naam, waarvan thuis bij het begin van de competitie met grote cijfers werd verloren, werd er met veel élan ge- voetbald en het resultaat is niet uit gebleven. In de laatste minuut ging de overwinning aan Berkdijk voor bij, maar men heeft thans de rode lantaarn aan Velocitas overgedra gen en ongetwijfeld zal men hieruit de nodige moed weten te putten om met 't zelfde enthousiasme door te gaan. In de eerste helft met de straffe wind tegen, hadden de Bredanaars een overwicht, dat zij echter slechts in een 10 voorsprong wisten uit te drukken. De jeugdige Berkdijk doelman, Birsak, die 'n fantastische wedstrijd speelde, zorgde er name lijk voor dat de Breda-voorhoede met haar talrijke schoten geen suc ces wist te boeken. In de tweede helft waren de bord- jeg verhangen en was het Berkdijk dat van de wind profiteerde en Bre da onder druk zette. Na een kwar tier profiteerde J. v. Wanrooij hier van, toen de Breda-doelman bij een uittrap hinder ondervond van de wind. Hij omspeelde een Breda-ver- dediger en scoorde de gelijkmaker. Vijf minuten voor het einde deed j zich een identieke situatie voor en weer was het v. Wanrooij die van deze kans gebruik maakte en z'n ploeg de leiding gaf. Vlak voor het einde profiteerde Breda, dat gedu rende de gehele tweede helft op ei gen helft was teruggedrongen, van het opdringen van Berndijk. Bij een van de zeer schaarse uitvallen slaagde men er namelijk in nog de gelijkmaker te doen aantekenen, waardoor Berkdijk op het laatste moment nog de verdiende zege ont ging. RKDVCJan v. Arckel 90 RKDVC startte met de wind in de rug. Na tien minuten werd het door T. v. d. Wiel 10, even later gevolgd door een treffer van v. d. Velden. 2O. Even ging het spel op en neer. Na een half uur spe len werd het door Smits 30 en nog voor rust maakte v. d. Wiel er 40 van. Na de thee dacht men dat de rol len omgedraaid zouden zijn, maar de gasten waren machteloos. Na 10 min. schoot v. d. Velden Drunen op 50 en in de 15e min. zelfs op 60. In de 28e min. zorgde Wagen makers voor 7—0 en kort voor het einde scoorde v. d. Velden nog twee keer en werd de eindstand 90. 2—5 Gisteren speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Blauw Geel in Veghel, een gegadigde voor de bovenste plaats. Voor deze ont moeting bestond grote belangstel ling, vooral van Vlijmen. Precies op tijd werd afgetrapt en het spel ging in het begin vlug op en neer. Enkele goede aanvallen van de Boys werden afgeslagen, maar ook BI. Geel stelde de Boys verdediging op de proef doch deze wist stand te houden. Bij een goede aanval van Vlijmen kwam de bal bij linksbuiten Ekels, die met een hard schot 01 liet aantekenen. Blauw Geel pakte nu flink aan en de Boys-verdediging kreeg moeilijk werk, doch wist na een kort over wicht van Blauw Geel het spel te verplaatsen en zette goede aanval len op, zowel over links als rechts. Uit een vrije trap kwam de bal bij de rechtsbuiten van Blauw Geel, deze gaf een afgemeten pass aan de linksbinnen, die op zijn beurt de Boys-doelman passeerde en daar- I mee de stand op 11 bracht. Dit gaf Blauw Geel moed, maar tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust pakten de Boys weer flink aan en goede aanvallen wer den opgezet; uit een daarvan schoot v. O verdijk naast. Bij een volgende aanval had Ekels meer succes en met een goed gericht schot gaf hij de Blauw Geel-doelman geen kans; 12. De Boys bleven sterker, doch desondanks kwam Blauw Geel en kele malen gevaarlijk voor 't doel van de Boys, maar hun schoten wa ren te onbesuisd en hadden geen succes. Dan kwam de bal bij P. Verschuuren, die geen fout maakte en de Boys op 13 bracht. Blauw Geel zette nu alles op alles, drong de Boys op eigen helft terug, maar dezen werkten zich weer los van de druk en trokken ten aanval, waar bij de bal bij de rechtsbuiten be landde, deze zette prachtig voor doel, waarbij uit de ontstane scher mutseling een overtreding werd be gaan van de rechtsachter, wat een strafschop tot gevolg had. Deze werd door H. v. O ver dijk feilloos ingeschoten; 14. Toch wist Blauw Geel haar achterstand nog te ver kleinen tot 24, maar de midvoor van de Boys zorgde voor opluchting toen hij 25 liet aantekenen. Hier mee was de overwinning een feit. NEOWoudrichem 44 Met een felle, koude wind dwars over het terrein fluit scheidsrech ter Denée de elftallen bij elkaar en van de aftrap af zit NEO fel op de bal en wordt Woudrichem voor rust geheel overrompeld. De NEO-achterhoede had er goede kijk op en de voorhoede schoot er lustig op los. Vooral de rechtervleu gel de Rooy-Vugts, was deze mid dag op dreef. Invaller Mast deed het op de linksbinnenplaats niet onverdienstelijk. NEO wist voor de rust tegen de wind in een 20 voorsprong te nemen. Het was in de 15e min. dat de Rooy een kogel inzond, waarop de toch goed kee pende Woudrichem-doelman geen kans had. In de 30e min. was het weer raak toen Vugts een pracht voorzet gaf, die de Rooy met een ferme kopstoot afrondde. Met deze stand kwam de rust. Veel suppor ters dachten dat NEO gemakkelijk zou gaan winnen maar dat kwam toch anders uit. Een jverkeerde manoeuvre van stopper van Tiggelen na rust bracht de snelle rechtsbuiten van Woud richem in goede positie en tegen zijn schuiver had doelman Vos geen kans. Even later werd het toch 3-1 toen Chabot een toegekende penal ty benutte. Maar Woudrichem bleef komen en toen van Tiggelen zijn tweede fout maakte door de bal in eigen doel te plaatsen zag het er voor NEO minder goed uit. De ach terhoede ging nu opeens rammelen. NEO kreeg nog even moed toen de Rooy zijn derde doelpunt maakte en de stand daarmee op 4-2 bracht. Maar uit een corner kwam Woud richem op 43 en toen Vos de bal verkeerd beoordeelde en te vroeg uit zijn doel kwam maakte de mid voor van Woudrichem daar dank baar gebruik van. Toen Chabot de Woudrichem-rechtsbuiten vloerde dachten we al aan de gelijkmaker, maar de penalty werd gemist. Het werd toch nog gelijk en wel in de laatste minuut, toen de midvoor al vallend een voorzet van rechts tus sen een haag van spelers in kon koppen. Een gelijk spel dat zeker niet nodig was geweest als de NEO- achterhoede de mandekking beter had toegepast. Was anders de voor hoede de zondebok, nu was het na rust zeker de achterhoede, die na •enkele fouten volkomen de kluts kwijt raakte. In elk geval heeft de NEO-ploeg vooral voor rust toch bewezen dat het een behoorlijke partij kan voetballen. Nu nog 1 punt uit drie wedstrijden en het derde klasserschap is behouden. Veel succes. Het 2e elftal verspeelde de laat ste kans op het kampioenschap door met 41 bij HNC te verliezen. Het 3e elftal speelde thuis te gen Roda uit Oosterhout en won deze wedstrijd verdiend met 30 door doelpunten van Versteeg en tweè van Brouwers. Met deze over winning blijven jullie mee boven aan de ranglijst. KogelvangersWit Zwart 50 Kort voor de rust kon linksbuiten Beerendonk profiteren van een voorzet van rechts 10. Spoedig na de hervatting had Kogelvangers andermaal succes toen een hoekschop van de rechts buiten ineens doel trof. 20. Wit Zwart liet zich geheel overspelen en met een prachtig schot van mid voor Saarloos liep de club uit Wil lemstad uit tot 30. Enkele minu ten daarna zeilde weer een corner ineens in het Capelse doel. 40. Vlak voor het einde kwam nog 'n vijfde goal voor Kogelvangers van haar midvoor. Wit Zwart 2PTT Doordat PTT voor de rust met de sterke wind in de rug 'n 1—0 voor sprong had kunnen nemen, leek het er op dat ook ditmaal de punten weer gedeeld zouden worden. Na de rust was Wit Zwart 2 dan ook steeds op de PTT-helft te vin den, maar tot doelpunten kwam het niet. PTT wist zelfs de voor sprong tot 20 te vergroten. Het 3e elftal moest in haar thuis wedstrijd tegen Heusden 3 de'pun ten met 14 afstaan. De training is deze week i.v.m. de TV-wedstrijd FC Zürich-PSV op maandagavond. HNC—Sprang 2 4—1 Reeds kort na het begin bezorgde rechtsbinnen Kees Mandemakers HNC met een fraai doelpunt de lei ding. Eén van de achterspelers van HNC schoot daarna in eigen doel. HNC kwam enthousiast terug en de Sprangenaren konden niet ver hinderen dat midvoor Gerrit de Bie keeper van der Mast met een su bliem schot het nakijken gaf. 2—1. Sprang trachtte de kansen te doen keren, maar toen van der Mast de bal uit zijn handen liet springen, schoot de Bie nummer drie in. HNC opereerde gevaarlijk en op nieuw was het raak toen Mande- makers een schietkans kreeg. 4—1. Sprang poogde na de rust de uit slag wat dragelijker te maken, maar <de fris spelende HNC-ers zorgden er voor dat het 41 bleef. HNC 2Dussense Boys 4 23 Kort voor der ust kon linksbuiten Het 2e elftal speelde vooraf te gen Dussense Boys 4. Met de rust stond het met goede doelpunten van Haverhals en Groeneveld met 2—0 voor. Toch ging de wedstrijd nog met 32 verloren. Jammer dat enkele spelers niet van de partij waren. Volgende keer beter. BRABANTS Z ATERD AG V OETB AL Het Zevenbergse Seolto heeft za terdag Olympia op eigen veld met 30 verslagen. Een nederlaag die voor de Dongenaren hard aankomt, want het is nu duidelijk dat de strijd om het kampioenschap alleen nog gaat tussen Seolto en ONI. De ontmoeting WHSONI werd afgelast en dat betekende voor de ONI-ers dat zij de eerste plaats moesten afstaan aan Seolto. Overi gens staat ONI er relatief iets be ter voor dan Seolto. Sprang 2 heeft tegen HNC geen kans gekregen zich te herstellen van de nederlaag van vorige week. De HNC-ers hadden met de rust al een 41 voorsprong, een score die na rust ongewijzigd bleef. Uitermate op dreef was Kogelvan gers tegen Wit Zwart. Een verras send resultaat boekte Vrederust. Het won van Good Luck 2 met 3—1. Er is dus voor Vrederust nog een kansje op behoud van het le klasserschap. De stand in de le klas: Seolto 14 21 ONI 13 20 Olympia 13 17 Sprang 2 14 16 Wit Zwart 14 15 HNC 15 14 WHS 13 10 Kogelvangers 14 10 Good Luck 2 14 8 Vrederust 14 5 In de 2e klas kwam Tholense Boys op gelijke hoogte met Roda. De Boys hadden het niet gemakke lijk tegen PTT in Breda, maar wis ten met 20 te winnen. De andere kampioensgegadigde Roda behoef- niet aan te treden, want de ontmoe ting tegen WHS 2 werd afgelast. Spannend was het bij Dinteloord 2 tegen The Gunners 2, wat de thuis club met 21 won. Ook Good Luck 3 won met 10 van VVN 2. SSC 2 bleef op eigen veld met 10 de baas over BWR uit Roosendaal. Uitslagen: le klas VrederustGood Luck 2 WHS—ONI HNCSprang 2 KogelvangersWit Zwart OlympiaSeolto 3-1 afg. 4-1 5-0 0-3 2e klas SSC 2—BWR 1—0 Dinteloord 2The Gunners 2 21 WHS 2—Roda afg. PTTTholense Boys 02 Good Luck 3—VVN 2 1_o 3e klas D SSC 3—Beatrix HNC 2Dussense Boys 4 PTT (T)Wit Zwart 2 Wit Zwart 3Heusden 3 Sprang 3Roda 5 UITSLAGEN BETAALD VOETBAL Eredivisie SpartaEnschede AjaxDWS DOSFeijenoord GVAVBlauw Wit le divisie BWVeendam 2e divisie A HVC—PEC ZwartemeerHaarlem EDOHeerenveen 2e divisie B AGOVVBaronie LimburgiaHelmondia Roda JCVitesse N O ADW ageningen GraafschapSVV Hermes DVSLonga AMATEURS le klas E HelmondMiddelburg BrabantiaSparta '25 TongelreSpechten de ValkValkenswaard TOPBoxtel MOC '17Vlissingen 2e klas A GemertRKC BudelSchij ndel UNABladella Best Vooruit—UDI '19 Reusel Sp.St. Mich. Gestel DESK—Sarto 2e klas B HulstRood Wit W Zeeland Sp.Kaaise Boys AllianceRoosepdaal TaxandriaVeerse Boys SteenbergenTerneuzen InternosV O AB 3e klas B RKSVAConcordia SVD RKJVVZwaluw VFC RWBBerghem Sport Baardwijk—WSC Blauw GeelVlijm. Boys I 3e klas C i GilzeUno Animo DongenSET Gloria—WVO RKVVURKTVV TACOns Vios 0—2 2-3 2—0 1-4 3—0 2—2 1-1 1—2 2—0 1—3 2—1 2—1 2—2 1—3 2—3 6—1 2—4 3—3 4—0 3—0 3—3 1—2 2—2 2—1 1—1 3—2 0—0 2—2 2—1 0—1 0—1 2—1 1—0 2—1 0—1 0—0 1—1 4—3 1—0 0—0 2—0 1—5 5—2 0—1 2—6 7—0 1—0 4e klas B De stand in de 2e klas: Tholense Boys 14 24 Roda 14 24 -Dinteloord 2 13 18 The Gunners 2 15 18 VVN 2 14 16 SSC 2 15 13 Good Luck 3 13 11 PTT 15 8 Seolto 2 13 7 BWR 15 7 WHS 2 11 2 De stand in de 3e klas: PTT (T) 13 24 Beatrix 13 22 Sprang 3 13 20 SSC 3 15 19 Dussense Boys 4 14 14 Heusden 3 12 12 Wit Zwart 2 13 12 Wit Zwart 3 15 11 HNC 2 10 5 ONI 3 11 3 Roda 5 13 0 ZaltbommelSBC 22 (gest.) RKOSC—GW 1—2 RKDVCJan v. Arckel 90 Linge BoysIrene 31 OVH—Buren 1—2 4e klas E BredaBerkdijk 22 Velocitas '31Oisterwijk 03 HieronymusRKSSS 13 Gudok—SVG 0—0 4e klas F AdvendoMadese Boys 32 Right 'Oh—DHV 1—1 RaamsdonkBavel 72 VirtusZundert 50 SprundelGroen Wit 23 Zaterdagvoetbal 3e klas AZVVDinteloord 13 RillandiaAalburg 13 SprangWoudrichem 44 4e klas A Good LuckVVN 41 GunnersSpui 50 4e klas B SleeuwijkRoda Boys 22 WijkKrabbendijke 22 ZuilichemSmerdiek 11 De minister van financiën gaat twee nieuwe staatsleningen uitge ven, ter vervroegde aflossing van de 3% lening 1962-1964. Een monteur van de Ned. ma rine is er in geslaagd, om van het eiland Malta, waar de marine oefent, een vliegtuig te kapen en is daarmee naar Bengassi in Lybië gevlogen. Hij had geen vliegbrevet. Een magazijnbediende te OSS heeft een 12-jarige scholier op zijn fiets naar een bos gereden en hem daar ernstig mishandeld tot hij be wusteloos was. Een boswachter met zijn hond wisten de dader te arres teren, nadat hij eerst nog ontsnapt was. Met 1 januari waren er voor 3% miljard aan projecten die wa ren ingestemd, door de regering uitgesteld. De ontvoerders van Frank Si natra Jr. in Los Angeles, voor wie 'zijn vader 240.000 dollar losgeld had betaald, zijn beiden tot levens lang veroordeeld.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 8