Smidje Verholen en de rare alchimist mm Sprang-Capelle Bloch en Stibbe huldigde de heer J. Samuels bij zijn zilveren dienstjubileum Directie en personeel van Van Gent en Co. huldigden zilveren jubilaris Herman Slaats uit Waalwijk kampioen van Nederland gewichtheffen Wie niet adverteert, wordt vergeten 2 2 3 A. v. d. Nieuwegiessen onderscheiden met zilveren me daille van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel HET LIJK IN DE MAND Krachtsport Sprang Capelle Vrijdag 13 maart kon de heer D. Stibbe, president-directeur van de Hollandia Schoenfabrieken, de 3de zilveren jubilaris in het nieuwe jaar huldigen, in de persoon van de heer J. Samuels. De jubilaris werd ver gezeld door zijn vrouw en de twee oudste kinderen van 8y2 en 5 jaar. Met zijn 41 jaren werd de jubila ris het op één na jongste lid van de Zilverkring. En het gebeurde heel zelden in de geschiedenis van Hol landia dat nog zulke jonge kinderen bij de huldiging van hun vader aan wezig konden zijn. „Als het een beetje meeloopt, zullen we ook uw gouden dienstjubileum kunnen vie ren", zei de heer Stibbe. Bij deze huldiging was een vol tallige directie aanwezig, alsmede verschillende leden van de onder nemingsraad en talrijke bedrijfs- functionarissen. „Een bedrijfsgemeenschap kent vogels van velerlei pluimage en als wij u vandaag'mogen huldigen om dat u 25 jaar bij ons werkt, dan spreken wij tot een man, die in de 'i aren dat hij bij ons in dienst is, waarschijnlijk nooit een onvertogen woord heeft laten vallen. Graag he ten wij u hier samen met uw vrouw en twee oudste kinderen van harte welkom. En ons woord van welkom aan u, mevrouw, willen wij graag vergezeld laten gaan van bloemen, die ik u hierbij namens de directie aanbied", aldus de heer Stibbe, waarna mevrouw Samuels 'n prach tig boeket anjers kreeg aangeboden. „Bij de mensen die met u samen werken staat u vooral bekend om uw gelijkmoedigheid en collegiali teit. Wat kwaad worden is, weet u niet. U staat niet bekend als een prater, maar als u wat zegt, is het meestal wel raak". Na deze woorden overhandigde de heer Stibbe het cadeau onder cou vert en de Hollandia legpenning met oorkonde. De heer Biekens speldde de jubilaris de draagme- raille op, behorende bij het getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor Handel en Nijverheid. LID VAN DE ONDERNEMINGSRAAD „U beschouwt het als de gewoon ste zaak van de wereld om steeds uw plicht te doen en de woorden van lof die u vandaag worden toe gezwaaid, zult u overbodig vinden", zei de heer Gouda, „maar het feit dat u gekozen werd tot lid van de ondernemingsraad, getuigt onder meer dat u een man bent die plichtsbetrachting en verantwoor delijkheid op de eerste plaats stelt". Hierna bood de heer Gouda een en veloppe met inhoud aan namens 't jubileumfonds. De heer Hamers memoreerde ge woontegetrouw weer enkele grap pige voorvallen uit het leven van de jubilaris, waarna hij hem de Zilver- kringmedaille opspeldde. Op het overleermagazijn vond de huldiging van de heer Samuels door zijn collega's plaats. In tegenstelling tot anders soms, hing er geen ner veuze spanning over deze huldiging, maar kreeg alles een spontaan ka rakter door de diverse opmerkingen over en weer. Als eerste bracht hier de heer Wentink (secretaris van de Zilverkring) zijn gelukwensen uit. De heer Heinen zei veel waardering te hebben voor het flegmatische ka rakter van de jubilaris, die „met geen mogelijkheid op de kast te krijgen was. Wel kon hij rustig en op een keurige manier de waarheid zeggen. En toch zo, dat je het voel de", aldus de heer Heinen. Tot slot overhandigde de heer Kouwenberg een fleurig bloemstuk aan mevrouw Samuels en een an tieke lamp aan de heer Samuels met de woorden: „De meeste men sen zeggen dat de huldiging het mooiste gedeelte van de dag is, maar ik vind dat het vanavond pas komt, want let maar eens op, Sam: „Je krijgt ons zo gauw nog niet de deur uit In tegenwoordigheid van zijn echtgenote en drie kinderen is vrijdag middag bij Van Gent en Co. de heer A. v. d. Nieuwegiessen, stempel steller bij dit bedrijf, zowel door directie als personeel gehuldigd, van wege het feit dat de heer v. d. Nieuwegiessen 25 jaar lang bij Van Gent en Co. N.V. werkzaam was. Na een huldiging door de directie, waarbij de heer A. van Gent de jubilaris een cadeau onder couvert aanbood, kreeg tegen half zes het personeel gelegenheid de jubilaris te fêteren. De heer A. van Gent noemde de 25 jaar een hele tijd, waarbij hij er in het bijzonder op wees, dat de ju bilaris nog geen veertig jaar oud is. „Recht van de schoolbanken bent u naar dit bedrijf gekomen en u heeft het gediend, niet alleen onder mak kelijke, maar ook onder moeilijke omstandigheden", zo betoogde hij. De heer v. Gent schetste de plichts betrachting van de jubilaris, zijn prima humeur en zijn gevoel voor humor. Om deze drie eigenschappen meende hij de heer v. d. Nieuwe giessen tot voorbeeld van velen te mogen stellen. De heer v. Gent be toogde, dat het ook voor mevrouw v. d. Nieuwegiessen een groot ge noegen moest zijn dit zilveren jubi leum van zo nabij te mogen mee vieren. „Ook aan u komt een groot gedeelte van de lof toe". Namens de directie kreeg mevrouw v. d. Nieu wegiessen roze anjers aangeboden. De zilveren jubilaris mocht naast de zilveren draagpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en het bijbehorende getuig schrift het was voor de eerste keer in de geschiedenis van dit be drijf dat dit kon worden uitgereikt nog een geschenk onder couvert in ontvangst nemen. DOOR PERSONEEL Later op de middag werd in de cantine van het bedrijf de jubilaris door het personeel gehuldigd. De heer C. Foekens, bedrijfsleider, me moreerde hoe de jubilaris op 14- jarige leeftijd als jongste bediende in het bedrijf was gestart. „Er is sedertdien heel wat veranderd" zo 'betoogde hij, „maar de gemoedelijke verhoudingen zijn gebleven". De heer Foekens zei, dat de jubilaris op de cambreurafdeling een goede indruk had achtergelaten. Spreker, die in zijn huldebetoon ook mevr. v. d. Nieuwegiessen betrok, over handigde de jubilaris een cadeau. Namens het personeel van Van Gent en Co. en Gerolanda, voerde de heer C. de Boer het woord, die tevens als lid van de ondernemings raad de jubilaris een horloge aan bood. Ook mevr. v. d. Nieuwegies sen kreeg een cadeautje geoffreerd. De heer L. Rombouts, die lofprij- FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door George Bagby 39 In het ogenblik van aarzeling kreeg ik wel reden mijn geluk te ver wensen. Ik kreeg een malse klap op mijn schouder en ik hoefde me niet eens om te keren om te weten wie dat deed. Dat moest Roscoe Webb zijn, Roscoe Webb uit Dallas! Ik had goed geraden en hij klamp te me gelijk aan. Bij elke ontmoeting werd de knaap hartelijker en jovialer. Deze keer sloeg hij zijn armen om me heen, drukte me aan zijn borst als een beer en draaide me naar zich toe,. t Toen moest en zou hij aan onze zwarte steekdragers vertellen wat een moordkerel ik wel was. „Dit is nou wat je noemt een toffe jongen", riep hij uit. „Vroeger dacht ik altijd dat geen enkele Spanjaard een echte fijne vent kon zijn, maar hij is er eentje, 't Is de beste man die jullie bij de hele politiebende hebben, en ik ben bereid dat tegen iedereen in de stad hier vol te houden." De waakhonden deden net of hun neus bloedde. Ze hielden zich nog steeds of ze geen Engels verstonden, maar ik wist wel beter. Dit zou zeker in het rapport aan de kolonel komen, woordelijk zelfs. Ik was te beduusd om iets te zeggen, maar ik begon ge lijk te prakkizeren hoe ik het aan ko lonel Martinez zou moeten uitleggen, als hij er naar zou vragen. Inspecteur Schmidt kwam me te hulp en ik stond er als verdoofd bij en liet hem maar begaan. „Wat is er aan de hand, broer?" vroeg hij Webb. „Heb je te lang in de zon gelopen?" Webb grinnikte en knipoogde. Hij gaf me nog eens een stevig teken van zijn bewonderende affectie en porde de inspecteur met zijn elleboog in zijn ribben. „Sorry, waarde heer," fluisterde hij me toe. „Ik was straal vergeten dat u van de Spaanse Ge heime Dienst was. Die stomme gfote mond van me. Ja, die stomme grote mond van hem. 't Was een fluisterpartij die je aan de overkant van de straat gehoord moet hebben. En de knapen van ko lonel Martinez waren niet eens aan de overkant van de straat ze waren flink binnen gehoorsafstand. Schmitty trok me los van de groot- schreeuwer en loodste me naar de auto. Ik had wel gewild dat de aarde zich had geopend en mij had ver zwolgen. Ik had de motor al gestart en reed al weg toen ik me herinnerde zende woorden namens de ponzerij liet horen, overhandigde de jubilaris eveneens een cadeau. De heer G. Gouda, namens de V.G.O.V. (Van Gent's Ontspannings Vereniging) het woord voerende, bood de jubilaris een sigarettenaan steker aan. klasse middengewicht Zoals we reeds in onze vorige editie meedeelden, heeft Herman Slaats, lid; van de Waal wij kse Krachtsportvereniging, tijdens de kampioenswedstrijden gewichthef- fen die in Den Haag werden gehou- den in de klasse middengewicht het kampioenschap van Nederland op zijn naam gebracht. De Waal wij kse athleet heeft dit kampioen schap echter niet cadeau gekregen, doch heeft er hard voor moeten vechten. Hij moest het daarvoor op- j nemen tegen de top-athleten A. Zaal en P. van Es uit Rotterdam. Toen eerstgenoemde zijn laatste beurt drukken al had verwerkt en hij op 92 y2 kg. stond, begon Slaats met 95 kg., evenals P. van Es. Slaats druk te niet alleen dit gewicht, doch ging verder naar de 100 kg., hetgeen eveneens lukte. In zijn derde beurt, toen hij 102y2 kg. naar boven wilde drukken, faalde de Waalwijker echter. Toen ook P. van Es in zijn derde beurt eveneens 100 kg. druk te, stonden Slaats en v. Es gelijk met A. Zaal op de derde en laatste plaats. Deze stand veranderde echter bij het onderdeel trekken, toen laatst genoemde zijn totaal behoorlijk wist op te trekken, waardoor hij na dit onderdeel met Slaats en v. Es ge lijk kwam met een totaal van 200 kg. Na het stoten had v. Es zijn totaal op 320 kg. gebracht. A. Zaal bereikte een totaal van 330 kg. H. Slaats begon met 132y2 kg. stoten; deze beurt lukte. Ook zijn volgende beurt 137 y2 kg. lukte eveneens, hoewel de Waalwijker veel last van een knieblessure had. A. Zaal trachtte in zijn derde beurt 137y2 kg. te stoten, om daarmee ge lijk met H. Slaats te komen. Toen deze poging echter mislukte, was Slaats met in totaal 337 y2 kg. kam pioen van Nederland; een pracht prestatie. In zijn derde beurt trachtte H. Slaats 145 kg. te stoten, hetgeen echter niet lukte. Was dit wel het geval geweest, dan zou de Waalwijk- se athleet in een extra beurt ge tracht hebben 147 y2 kg. te stoten, hetgeen een nieuw Nederlands re cord zou hebben betekend. Dit neemt echter niet weg dat Herman Slaats een prachtige prestatie heeft geleverd, die nog groter wordt als men weet dat de leden van de W.K.V. moeten trainen in 'n schuur tje van 6x6 meter, doch zelfs deze moeilijke omstandigheden van de training kunnen niet verhinderen dat de W.K.V.-ers tot de beste ath- leten van Nederland in de kracht sport behoren. Voor zijn uitzonder lijke prestatie zal Herman Slaats op zaterdag 4 april a.s. op grootse wij ze worden gehuldigd. Twee andere athleten van de W.K.V. namen eveneens deel aan de nationale kampioenschappen, n.l. C. IJpelaar en A. Heesters. Laatstge noemde moest uitvallen wegens een rugblessure, terwijl C. IJpelaar met 302 y2 kg. zevende werd. Al met al is een gelukwens aan de Waalwijkse Krachtsportvereni ging ons inziens dubbel en dwars verdiend. JEUGDAPPÈL. Zaterdag 21 maart a.s. des avonds om half 8 zal in het gebouw van de Chr. Volks bond een Jeugdappèl worden gehouden, uit gaande van de Ned. Herv. jeugdverenigin gen. Er zal o.m. het woord gevoerd worden door Ds, Smit uit Lopik, over het onder werp „Wat nu...??, terwijl verder decla- matorium zal worden opgevoerd, getiteld: „Gaat dan heen...". CAKE-ACTIE. Vbor het te stichten jeugdcentrum van de Ned. Herv. Kerk zal zaterdag 21 maart een cake-actie worden georganiseerd. Huis aan huis zullen voor dit doel cake's worden te koop aangeboden. BEJAARDENCENTRUM. Tot consierge-tuinman van het Bepaar- den-centrum Achter de Hoven is met ingang van heden benoemd de heer J. Groeneveld. GESLAAGD. Op het te Rotterdam gehouden examen slaagde voor het diploma machineschrijven volgens het blind- 10-vingersysteem onze plaatsgenote Wdlma van Gèlder. Zij genoot haar opleiding aan de Eerste Sprangse Ste- no-Typeschool, Oosteind 59. PASSIEDIENST. Ieder huis heeft zijn kruis. Ja, dat zeg gen wij vaak en met dat kruis zijn wij vaak bezig, te meer wanneer wij ons kruisje ook nog wel een beetje gewichtig vinden. Wat men met dit kruis 'bedoelt? Och, dat is nogal duidelijk. We denken dan heus niet aan een Hugenotenkruisje of aan een kruis aan de muur in een woning, maar we heb ben dan ons "zorgenpakket" op het oog, dat voor de één licht, voor de ander on draaglijk zwaar is. Wat het Kruis met een hoofdletter betekent, dat realiseren wij ons meestal niet. Dat kruis, dat ook op aarde is geweest, overschaduwt al onze kruisjes. Dat kruis werpt een inkzwarte schaduw op de wereld, omdat het een afgrond van lijden in zich bergt, waarbij al onze kruisjes in het niet verzinken. Maar dat kruis overstraalt ook al onze kruisjes, want het kruis van onze Heer is een lichtend kruis, eeen hope loos, maar een hoopvol kruis. De verticale balk symboliseert de herstelde verbinding tussen hemel en aarde, tussen God en mens en de horizontale balk symboliseert de be tekenis van het Kruis voor de gehele we- veld. Het kruis is geworden de Boom des Levens. Op het teken van het kruis willen de Ge reformeerde jeugdverenigingen ter plaatse ziéh bezinnen in een Passiedienst op zon dagavond 22 maart a.s. om 7.30 uur in de Gerei. Ketk aan het Bruggetje. Men hoopt dit te doen, in zo groot mogelijke getale, in het besef van nauwe verbondenheid met de ganse Christenheid. Want de Christenheid behoort todh eensgezind rond het kruis te staan. De veelvuldige samenzang zal wor den afgewisseld met schriftlezing en decla matie. Ds. L. Schellevis uit Gouda, een zeer goede bekende van vorige wijdingssamen komsten, zal een meditatie houden, welke getiteld is "Getékende mensen?" Het Kin der- en Dameskoor van de Chr. Gem. zang vereniging Hallelujah onder leiding van de heer H. Spierings zal medewerking verle nen. De geref. jeugdvereniging zal het pret tig -winden indien men in zo groot mogelijke getale deze bijzondere dienst zal bijwonen. LEDENVERGADERING. De leden van de muziekvereniging Kunst na Arbeid zijn opgeroepen tegen vrijdag avond half 2 voor de jaarlijkse ledenverga dering, in de 'bovenzaal van café De Witte Brug aan de Nieuwevaart. Naast de ge bruikelijke agendapunten vermeld de agen da o.m. bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heren Mr. J. W. Maris, vi ce-president en H. M. J. Kommers, scecre- taris, die herkiesbaar zijn. Voorts zal wor den voorzien iin de vacature ontstaan door 't overlijden van het bestuurslid wijlen de heer E. 'H. Spierings. Verder komt aan de orde een bespreking over de deelname aan een federatief concours dit jaar. ORANJEVER. WILHELMINA. De Oranjevereniging Wilhelmina zal voor de kinderen der beide plaatselijke lagere scholen, alsmede voor de beide kleuterscho len op 30 april a.s., verjaardag van H. M. Koningin Juliana, kinderspelen organiseren. Voorts heeft het 'bestuur der vereniging besloten de jaarlijkse Oranjedag dit jaar te houden op zaterdag 4 juli a.s. Voor de e dag heeft het bestuur beslag weten te leg. gen op de alom bekende drumband "De Tiommelaeren van Rlosendaele" uit Roosen daal, die een ongekende vermaardheid ge niet. Op het wereldmuziekconcours te K?xk- rade in 1958 en 1962 'heeft men de we- I reldtitel weten te behalen, terwijl vele -uit voeringen werden gegeven in België,' Frankrijk en Duitsland. In 1963 is deze drumband opgetreden in Genève voor leden van de Verenigde Naties. Nadere bijzonder heden zullen nog volgen. JAARVERGADERING De plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft op 12 maart j.l haar jaarvergadering gehouden in het café De Witte Brug. De opkomst van de leden viel nog mee. Na de opening van de jjresi- dente, mevr. Maris, en de notulen door de heer Stein, las de penningm. 'het financieel 1 overzicht van de afdeling voor. Hoewel het kassaldo per 31 dec 1963 niet slecht was. liet de penningmeester een somber geluid horen, door te vertellen dat hij op dit ogen blik niets -in kas had, dit door de Veilig- verkeersidag die dn januari gehouden'was en die vee'l geld had gekost. De kascontrole- commissie sprak haar voldoening uit over 't keurig in orde zijn van 'de boekhouding. De aftredende bestuursleden de heren de Raat, de Vries en v. d. Schans werden her kozen. Voor de hoofden der lagere scholen geldt een wisseling, dit jaar traden af de he ren Poldervaart en Hoevenberg, welke plaat- sen voor 1964 worden ingenomen door mej. Rijken en de heer Kamphorst. Door het af treden van de heer Stein, werd op voorstel van het bestuur de heer Braat voor deze functie gekozen. Voor de rijscholen heeft in 1964 de heer Fr. van Zeist zitting in het bestuur. Op het programma voor 1964 staan o.a. Jeugdverkeersexamens, Vertkeersavond voor de bejaarden; Sleutelcursus, Filmavonden, Verkeerstuin voor de schoolkinderen, on derricht aan de -kleuterscholen etc. Het be stuur hoopt dat de mogelijkheit en de fi nanciën aanwezig zullen zijn om de plannen te verwezenlijken. Door de presidente werd een woord van dank gesproken aan de af tredende secretaris en als blijk van waar dering voor het vele werk dat hij voor de afdeling heeft gedaan overhandigde zij hem een boeken'bon. 7~ COPYRIGHT sruoto AVAH 83. De buitenwijken van de stad werden boven verwachting snel be reikt, doch toen begonnen er gekke dingen te gebeuren. Oude manne tjes bijvoorbeeld, bleven stilstaan op de rand van de stoep en fluister den afgunstig: „Wat een prachtige moderne wagen is dat! Vast een gloednieuwe Amerikaan! Echt een auto voor zo'n rijke snoevert!" De smid had niet dadelijk door wat de oorzaak kon zijn van deze vreemde reacties, en daarom liet hij die ou de mannetjes maar kletsen. En als dat ongeluk niet was gebeurd, dan had hij misschien helemaal nooit wat gemerkt. Ongeluk Had de smid dan een ongeluk? Nou en of! Op een gegeven ogenblik moest hij komende van rechts een straat kruisen. Nu weet iedereen wel, dat gemotoriseerd verkeer, dat van rechts komt, voorrang heeft. De chauffeur echter van een machtige twaalf-cylinder Gortmouth scheen van deze regel niet zo goed op de hoogte te zijn en tuinde dus door. recht op de smid afDe bra ve Verholen toeterde nog uit alle macht, doch het was al te laat. Pats boem klets! Rinkeldekink! Met een machtige klap vlogen de twee wa gens tegen elkaar! Toen de stof wolken waren opgetrokken, werd er een vreemd tafereeltje zichtbaar, want de auto van de smid had dik gewonnen. Blijkbaar bouwden ze de wagens vroeger dus héél wat stevi ger. De enige schade, die Verholen's wagen opgelopen had, was een ge knakte koplamp en kapotte voor ruit. Van de grote Gortmouth was echter slechts een hoop naargeestig verwrongen onderdelen over. Uit deze verwarde massa kroop een deftig heer naar buiten, die han denwringend op smidje Verholen afkwam. „Daar zal je 't hebben..," dacht die nog. dat ik het nummer van de taxi had willen opnemen. Ik keek nog om, maar natuurlijk was hij al verdwenen. 't Kon me eigenlijk al niet veel meer schelen. „Nou zit ik erin", kreunde ik. „Niet zo heel erg", troostte Schmit ty. ,Als de kolonel je erover aan spreekt, vertel je hem alleen dat dit nu een echte Amerikaanse grap was. Je hebt alleen Webb er goed tussen willen nemen. Webb heeft gelukkig niets gezegd in hoeverre je dat ge daan hebt. Gewoon voet 'bij stuk hou den, meer niet. Wat voor een soort hotel is Paz?" Ik moest me helemaal weer om schakelen voordat ik die vraag kon beantwoorden. Mijn eigen moeilijk heden hadden die van Horsham en Sally volkomen uit mijn gedachten verdreven. „Ik ken het niet", zei ik. „In ieder geval is het geen van de bekende gro te hotels. Ik heb er nooit van ge hoord." Ik reed maar voort zonder erbij na te denken. Ik keek over mijn schou der en ik zag dat onze politiemannen ons nog steeds volgden. In ieder ge val waren ze dus niet achtergebleven om nog verdere bijzonderheden uit Webb te pompen. „We kunnen het misschien het best even vragen bij Cook's reisbu reau. Waar is dat?" „In de Castellanastraat." „Goed. Laat ons er naar toe gaan." „Je moet maar niet te veel hoop stellen op Loretta Quinn", zei ik somber. Ik kon het niet goed zetten dat Schmitty zo opgewekt was terwijl ik in de put zat. „Ze is tenminste één hoop meer dan ik dacht te kunnen koesteren", zei hij. „Wat zegt het nu dat we een meis je gevonden hebben die 'hetzelfde handschrift sdhrijft als Sally White. Misschien komen ze dan wel van de zelfde school, maar wie weet is ze veel ouder. Misschien zat ze al wel op die school vóór Sally er was." „Ja.als ze niet.Sally White is! Er is niet alleen gelijkenis met het handschrift van Sally, 't Is precies hetzelfde. Dat zie je duidelijk aan al le mogelijke details". „Maar zelfs de meeste obscure da me zou zich daar niet onder een an dere naam inschrijven", wierp ik te gen. "Wat zou dat voor nut Voor haar hebben?" „Wel voor iemand die de andere naam zou kennen", antwoordde Schmitty zonder aarzelen. „Ze zal niet willen dat haar ene vriend Hors ham haar vindt, maar zé zal nog wel een ander vriendje hebben dat weet dat ze zich Loretta Quinn gaat noe men, zo gauw de grond haar te heet onder de voeten wordt." Ik schudde mijn hoofd. „Je ver geet één ding", zei ik „Herinner je je nog wat er gisteravond in het hotel gebeurde toen je aankwam? Ze vra gen je paspoort op om de papieren voor de politie in orde te maken. Dus ze kan niemand in hotel Paz wijs maken dat ze Loretta Quin is, haar pas wijst dat wel uit". „Ze kan wel een tweede paspoort hebben", redeneerde Schmitty. "Maar dat is niet eens nodig. In 'hotel Paz kan ze gewoon ingeschreven staan als Sally White. Maar degene die haar nodig heeft gaat naar de American Express, zoekt daar naar het adres van Loretta Quinn en gaat dan ge woon naar het Paz-hotel en vraagt naar Sally White. Daarom heeft ze denkelijk juist een weinig bekend ho tel gekozen." „Dat zou betekenen dat 'ze een be rekend wicht is en dat ze erop uit is 'n niet zo fraai spelltje met (Hors- ham te spelen", concludeerde is. „Tenzij Horsham en het meisje een niet zo fraai spelletje met óns pro beren te spelen", mijmerde Sohmity. „Het kan wel doorgestoken kaart zijn...., misschien vonden ze het alle bei beter dat ze voor een poosje ver dween. „Kunnen we dan niet beter gelijk naar de kolonel gaan en zeggen wat we er van denken? Waar maken we ons dan druk om?" Schmitty grinnikte. „Laat ons daar mee nog even wachten", zei hij, „tot we meer inlichtingen hebben uit Ame rika en Engeland. Tot zover is alles nog maar theorie en bij de kolonel moeten we met feiten aankomen". Intussen waren we bij ihet reisbu reau aangeland. We gingen naar binnen en vroe gen naar hotel Paz. Ze hadden er nog nooit van gehoord. De bediende neus de in alle hotelgidsen. Hotel Paz was er niet in te vinden. „Kan het geen nieuw geval zijn?", opperde ik? „Een hotel dat nog niet op de lijsten voorkomt?" De bediende betwijfelde het, maar hij was zo doortastend om het mi nisterie van Verkeer op te bellen. Ook daar wisten ze van niets. „Ik heb nog een ander idee zei ik. „Het kan zijn dat de jonge dame de straatnaam verwisseld heeft met de naam van het hotel. Dat kan gebeuren als je zenuwachtig bent. Schmitty dacht na. „Is er 'hier dan een straat die Paz heet?" vroeg hij. „Ja, dat is de straat waar die schoenmaker woont waar ik het gis teren over had, die kerel die speciale maatschoenen maakt, 't Is de Calle Paz". (Wordt vervolgd) huk

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2