wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant Gemeenteraad Waalwijk Noodkerk van pastoor J. Oomens wordt straks gemeentelijke sporthal Bomen in de Antoniusstraat moeten plaats maken voor parkeerhavens Straatnamen in Meerdijk worden ge noemd naar de zeventien Verenigde Nederlanden en naar belangrijke Hol landse, Vlaamse en Brabantse schilders Biljartvereniging „Ons Genoegen" mocht talrijke felicitaties in ontvangst nemen Voordelen Op korte termijn GRONDONTEIGENING EN AAN- EN VERKOPEN VAN GROND MAANDAG 23 MAART 1964 86e JAARGANG No. 23 De ucho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon TieleB Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" De gemeenteraad van Waalwijk komt woensdag 25 maart 's-avonds om half acht op het gemeentehuis bijeen ter behandeling van onder staande agenda 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den op 18 februari, 27 februari en 10 maart 1964. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woning Grote straat 101. Onteigeningstermijn is gesteld op een half jaar. 4. Voorstel tot vaststelling van straatnamen. 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor recon structie der St. Antoniusstraat. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de plaat sing van openbare urinoirs. De De nieuwe urinoirs zijn geprojec teerd aan de Pastoor Kuyperstraat, hoek Molenvlietstraat, Groen van Prinstererlaan en hoek Heeremans- laan, Burg. v. Heijstlaan. Tot slot zal nog een openbare urinoir ge plaatst worden nabij de r.k. kerk aan de Loeffstraat en op het sport park „Elzenhoven". Hiermee is een totaal bedrag gemoeid van f 15.300.-. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van krediet voor de inrichting van een speelterrein in Waalwijk- fcuid. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het aan brengen van groenvoorziening rond de St. Michaël-ulo-school en de St. Aloysiusschool. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig arti kel 50 der kleuter onderwijswet ten behoeve van de eerste inrichting der r.k. kleuterschool „De Zand hoek". 10. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding ingevolge artikel 101 der lager-on- derwijswet 1920 en artikel 34 van het besluit Wiitengewoon lager on derwijs 1949. 11. Voorstel tot vaststeling van het voorschot op de vergoeding in gevolge artikel 101 bis der lager- onderwijswet 1920, voor het jaar 1964. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig arti kel 72 der lager-onderwijswet 1920 voor aanschaffing van schoolmeu- belen ten behoeve van de St. Cle- mensschool. Er wordt een bedrag van f 14.414.- voor gevraagd. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig arti kel 72 der lager-onderwijswet 1920 voor de bouw van een nieuwe rij wielbergplaats ten behoeve van de St. Michaël-ulo-school. De totale kosten bedragen f 14.000.-. 14. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een aanvullend krediet voor de afbouw der r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Taxandriaweg. 15. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het ver- gemeentelijke gymnastiekzaal aan de Mr. van Coothstraat. De berg ruimte zal met een oppervlakte van 4.53 bij 2.70 worden vergroot. Hier toe moet een krediet van f 4500.- worden gevoteerd. 16. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een aanvullend krediet voor de bouw van een industriehal ten noorden van de Zandonkweg. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de r.k. kerk, parochie H. Bernadette, inzake de oprichting van een nood-kerkge bouw, geschikt voor sporthal en gymnastieklokaal. 18. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van f 33.000.- meters. voor aanschaffing van electriciteits- 19. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van f 187.400.- voor aankoop en plaatsing van 10 hoogspanningsinstallaties ten be hoeve van de electriciteitsvoorzie- ning. 20. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet van 179.390.- voor uitbreiding en reconstrutie van het hoogspanningsnet Eerste Zeine (oost) Burgemeester Smee- lelaan Bloemenoord. 21. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aankoop en montage van een hoogspannings- en laagspannings—installatie voor W aal wij k-Centrum. 22. Voorstel tot wijziging van de verordening, regelende de finan ciële verhouding tussen gas- en electriciteitsbedrijven en hun af nemers. 23. Voorstel tot voorlopige vast steling van een plan tot onteige ning van gronden, gelegen ten oos ten van de haven. 24. Voorstel tot onteigening van een perceel grond ten zuiden van de Groenewoudstraat. 25. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Zomer- dijkweg, van de erven van Spaan donk. 26.Voorstel tot aankoop van ver schillende percelen grond, van W. Klerx. 27. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Liniedijk, van de erven van Heyst. 28. Voorstel tot overname in beheer en onderhoud van een ge deelte der Derde Zeine, van het Waterschap „De Binnenpolder van Waalwijk". 29. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de Ambrosius- weg, aan G. M. O. Klerx. 30. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Oostzijde van de Klosterweg, aan L. Th. P. Zigen- horn en C. J. Zigenhorn. 31. Voorstel tot verkoop van niet-woningwetwoningen aan de huurders. 32. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding inzake pachtont- binding. 33. Voorstel tot vaststelling van het maximum bedrag, tot hetwelk door burgemeester en wethouders gedurende de maanden april, mei en juni 1964. 34. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1964. 35. Wijziging begroting. Een commissie, belast met het voorbereiden van de straatnaamge- ving voor het stratenplan Meerdijk, heeft zich in een tweetal bijeen komsten met deze voorbereiding bezig gehouden en is met betrek king tot de naamgeving tot volle overeenstemming gekomen. De straten, gelegen in dit uitbreidingsplan ten westen van de Burgem. Smeelelaan zullen worden genoemd naar de zeventien verenigde Nederlanden en de straten gelegen ten oosten hiervan, krijgen hun namen naar bekende en belangrijke Hollandse Vlaamse en Bra- bantse schilders De commissie bestaat uit wethouder J. J. M. v. Heeswijk als voorzit ter en de heren P. Brouwer, M. H. J. v. Eyl en F. Kemperman als leden. De chef van de afdeling Algemene Zaken van de gemeente secretarie heeft in deze commissie zitting als toegevoegd secretaris. De wijk, gewijd aan de zeventien verenigde Nederlanden, omvat 26 namen, waarbij valt op te merken, dat in de kringen der historici en staatsrechtbeoefenaren geen over eenstemming bestaat met betrekking tot de namen van de 17 delen. Ook wordt de mening verkondigd, dat het getal zeventien slechts symbo lisch moet worden opgevat. Toch kan men op verschillende manieren tot een aantal van zeventien Neder landse gewesten komen. In de ge- groten der opbergruimte van de kozen oplossing zijn afgaande op De noodkerk van pastoor J. Oomens, die binnen niet al te lange tijd in het uitbreidingsplan Laageinde gebouwd zal worden, komt, wan neer de parochie van de H. Bernadette straks - voor 1 januari 1970 - de beschikking heeft gekregen over een definitieve kerk, in eigen dom van de gemeente Waalwijk, die de noodkerk de bestemming van sporthal zal geven. Het gemeentebestuur heeft met het kerkbestuur van de Bernadette- parochie uitvoerige besprekingen gehouden, waarbij er naar werd ge streefd een dusdanige noodkerk te realiseren, dat deze noodkerk met een enkele verandering geschikt kan worden gemaakt om als sport hal dienst te doen. De noodkerk van pastoor Oomens zal aan de Dr. Schaepmanlaan worden gerealiseerd. Zowel voor het kerkbestuur als voor het gemeentebestuur biedt deze oplossing bijzonder aantrekke lijke voordelen. De parochie kan nu van de ge meente een perceel grond van 1200 vierkante meter huren, waarop het noodkerkgebouw, waarvan de bouw kosten ongeveer 182.000 bedragen en dat door de parochie volledig zal worden gefinancierd, kan worden gerealiseerd. De gemeente verplicht zich het door de parochie tot stand te brengen gebouw over te nemen, zodra een nieuw kerkgebouw in ge bruik kan worden genomen, tegen de kosten waartegen het gebouw zal kunnen worden gesticht, vermin derd met 1% afschrijving voor ieder vol jaar, dat sedert de datum van de overeenkomst is verstreken. De verplichting van de gemeente tof overname zal evenwel slechts gel den tot 1 januari 1970. Mocht op dat tijdstip de overname nog niet zijn geschied, dan zal de gemeente ofwel de huurverhouding met betrekking tot de grond kunnen voortzetten en terzake de overname na dat tijdstip nadere regelingen kunnen treffen, dan wel ter keuze van de ge meente de parochie gehouden zijn de grond van de gemeente aan te kopen, zodat de parochie aan het gebouw zelf een bestemming zal moeten geven. Op deze wijze zal de parochie op korte termijn kunnen voldoen aan de grote behoefte aan eigen kerk diensten in de snel groeiende wijk en tevens kan men op deze wijze tot een snellere opbouw van een eigen gemeenschap komen. Het t.z.t. uit de overname som weer beschik bare kapitaal zal de parochie weer kunnen aanwenden voor de stich ting van een definitief gebouw. De gemeente van haar kant kan er nu van verzekerd zijn binnen en kele jaren te kunnen beschikken over een sporthal, die tevens kan dienen voor het geven van gymnas tiekonderwijs voor scholen. Het ge bouw zal voldoen aan alle eisen voor gymnastiek en turnen, basketball, volleybal, badminton, tafeltennis, judo en krachtsport. Bestek en te keningen en tevens de gunning van de bouw aan de aannemer zullen de goedkeuring van het gemeentebe stuur behoeven. Bovendien zal van gemeentewege het nodige toezicht op de bouw worden uitgeoefend. De in het gebouw aan te brengen centrale verwarming is volledig af gestemd op de toekomstige bestem ming van het gebouw als sporthal. de titels van Karei V het markie- zaat van Antwerpen en het graaf schap Zutphen meegeteld, al had den die geen afzonderlijk bestuur. In de gekozen oplossing o.m. ge volgd in het onderricht aan de rijks- archiefschool te 's-Gravenhage, be staan de zeventien verenigde Ne derlanden uit vier hertogdommen (Brabant, Limburg, Luxemburg en Gelre), 6 graafschappen (Holland, Zeeland, Vlaanderen, Artesië, Hene gouwen en Namen), 5 heerlijkheden (Friesland, Groningen, Utrecht, Overijssel met Drente en Mechelen), benevens het oude mar- kiezaat van Antwerpen en 't oude graafschap Zutphen. De overige na men in het westelijk deel van het plan zijn meer in het bijzonder ge wijd aan de Meijerij en haar vier „kwartieren" (Oisterwijk, Maasland, Kempenland en Peelland), omdat Waalwijk gelegen is in het onder deel „De Meijerij" (kwartier Oister wijk) van het oude hertogdom. De naam Woeringen heeft betrekking op de roemrijke overwinning, in 1288 bij die plaats bepaald door hertog Jan I van Brabant tegen een BUDDEMEYER chemisch reinigen g rote s'tfraat 9 5 vaalyvïj k overmacht van tegenstanders (de aartsbisschop van Keulen, de graven van Luxemburg, Gelre en Gulik en de heren van Valkenburg en Heins- berg). De naam Cortenberg heeft betrekking op het grote charter van Cortenberg van 1312, waarbij her tog Jan II de verhouding van hertog en onderdanen, vrije steden enz., nauwkeurig regelde en een raad van toezicht op de naleving in 't leven riep. Met dit charter, dat voor iede re nieuwe landheer bij zijn „blijde incomste" moest worden bezworen en waarbij de volksvrij heden op deugdelijke wijze werden gewaar borgd, was Brabant de andere lan den ver vooruit. De naam „Blijde Incomste", die het college ook aan een straat in dit complex wil ver binden, heeft vooral betrekking op de beroemde „joyeuse entreé" van hertogin Johanna van Brabant en haar gemaal Wenzel van Luxem burg op 3 januari 1356, bij welke gelegenheid de charter-bepalingen van 1312 zodanig in voor de onder danen gunstige zin werden aange vuld, dat die van het oude charter op de achtergrond geraakten. Bij de namen, toegepast in de schilderswijk, is er naar gestreefd de noord-nederlandse en zuid-neder- landse groep en de oude en de mo derne groep afzonderlijk bijeen te brengen. Bij de afzonderlijke namen waarbij de schrijfwijze is gevolgd die voorkomt in de W. Prins ency- clopaedie valt de volgende be knopte toelichting te geven: Rembrandtpark (1606-1669). Frans Halslaan 1580-1666). Johannes Vermeerstraat (1632-1675) Karei van Manderstraat (1548-1606) Jacob v. Ruysdaelstraat (1628-1682) Paulus Potterstraat (1625-1654). Jan van Goyenstraat (1596-1656). Govert Flinckstraat (1615-1660). Holjbemastraat (1638-1709). Jeroen Boschlaan 1450-1516). Lucas v. Leydenstraat (1494-1533). Jan v. Scorelstraat (1495-1562). Jan Mostaertstraat 1470-1556). Pieter Aertsenstraat (1509-1575). Abraham Bloemaertstr. (1564-1651) Pieter Bruegellaan (de oude, 1525-1569). Jan Steenlaan (1626-1679). Rubenslaan (1577-1640). Rogier van der Wydenstraat (±1399-1464). Frans Snijdersstraat (-1579-1657). Willem Keystraat (±1520-1568). David Teniersstraat (1610-1690). Jordaensstraat (1593-1678). Anthony van Dijckstraat. Jan Gossaertstraat 1478-± 1535) Gerard Davidstraat 1460-1523). Hans Memlingplein 1430-1494). Broederlamstraat (eind 14e - begin 15e eeuw). Van Diepenbeeckstraat (1596-1675). Quinten Matsyslaan (1465-1530). Jan van Eyckstraat (1385-1441). Dierick Boutslaan (1410-1475). Hugo van der Goeslaan(±1440-1482) Jozef Israëlsstraat (1824-1911). Vincent van Goghlaan (1853-1890). Willem Marisstraat (1844-1910). Mesdagstraat (1831-1915). Mauvestraat (1838-1888). Breitnerstraat (1857-1923). Jan Tooropstraat (1858-1928). Hendrik Chabotstraat (1894-1949) en geboren in Sprang. Jan Sluytersstraat (±1881-1957) Mondriaanstraat (1872-1944). Albert Servaesstraat (1883-1963). James Ensorstraat (1860-1949). Permekestraat (1887-1952). Antoon Der Kinderenstraat (1859-1925). Nadat eind vorig jaar de bomen in de Stationsstraat in het kader van de reconstructie van deze straat zijn gerooid, zullen ook de bomen in de Antoniusstraat eenzelfde lot moeten ondergaan. Het college van B. en W. heeft namelijk het plan opgevat om ook de Antoniusstraat aan een reconstructie te onderwer pen. Het ligt in de bedoeling om 't rijbaanprofiel van de Kloosterweg in de Antoniusstraat door te trek ken. Vervolgens zullen aan beide zijden van de straat parkeerhavens worden aangelegd, terwijl hier en daar jonge bomen zullen worden geplant. Na de realisering van de recon structie van de Stationsstraat eri Kloosterweg is de St. Antoniusstr. in het tracé StationsstraatSt. An toniusstraatKloosterweg een ver nauwing gaan vormen, die een vlot te doorstroming van het verkeer hoe langer hoe meer gaat bemoeilij ken. De kosten van bovengenoemde voorzieningen worden geraamd op 112.000. Een tweede voorziening die het college van B. en W. in de St. An- toniusparochie wil gaan treffen, is het aanleggen van een speelterrein aan de Guido Gezellestraat Hugo Verrieststraat. A^n deze twee stra ten ligt nog een braakliggend ter rein van 45 bij 50 meter. Van dit speelterrein kan in de toekomst ge bruik worden gemaakt door de St. Michael U.L.O.-school en de St. Aloysiusschool. Bovendien neemt dit terrein een zodanige centrale en gunstige positie in, dat, mede door de aangrenzende nabijheid van een gymnastieklokaal, verschillende De jubilerende Biljartvereniging „Ons Genoegen", gevestigd in café Passier in de Stationsstraat, heeft vrijdagmiddag tijdens de receptie, die werd gegeven ter gelegenheid van het 5<J-jarïg bestaan, talrijke felicitaties in ontvangst mogen ne men. De receptie, die van half twee tot vier uur werd gehouden, werd o.m. bezocht door burgemeester Teijssen, wethouder v. Heeswijk, gemeente secretaris mr. Hagemans en de di recteur van gemeentewerken, dhr. Kobben. Onder de belangstellenden waren uiteraard veel biljartsportliefheb bers. De districtsvoorzitter, de heer P. van Engelen, was een van de eer sten die het bestuur van „Ons Ge noegen" de hand kwam drukken. Hij zei te menen dat men juist in de biljartsport, na een vermoeiende dag zichzelf weer terug kon vinden. De heer v. Engelen liet zijn geluk wens niet alleen uitgaan naar be stuur en leden, maar ook naar hen die in een vroeger stadium er voor gezorgd hebben dat de sfeer bij „Ons Genoegen" bleef groeien. Hij bracht namens het districtsbestuur de dank over aan het bestuur van „Ons Genoegen" voor de wijze waarop deze de nationale kampioen schappen eind vorig jaar had geor ganiseerd. Hij bood de voorzitter, de heer Th. Verdonk, namens het districtsbestuur een zilveren schaal aan. In zijn dankwoord meende de heer Verdonk dat ook de jubilerende ver eniging veel dank aan het district verschuldigd was, in het bijzonder aan de voorzitter, voor de wijze waarop hij zijn medewerking bij 't organiseren van het tournooi had gegeven. De heer A. Uytendaal kwam in gezelschap van de heer Vorstenbosch namens de Bond gij namens 't Ge west zijn felicitaties aanbieden. Ook hij kwam niet met lege handen. Talrijk waren de voorzitters en bestuursdeputaties van de verschil lende biljartverenigingen, die deze middag ter receptie verschenen. On der hen was onder meer de oud- districtsvoorzitter, de heer Th. Bur- manje, die namens de biljartvereni ging ,,'t Zwaaintje" kwam felicite ren. Burgemeester Teijssen betoogde dat de ziljartvereniging „Ons Ge noegen" in deze 50 jaar zich had ontwikkeld tot een vereniging vol vitaliteit en sprankelende energie. Hij herinnerde aan het nationale biljarttournooi, dat hij een waardige wijze van een jubileum vieren noemde. „Ons Genoegen", aldus burgemeester Teijssen, „is een ver eniging die inderdaad genoegen schept". Hij sprak de hoop uit dat „Ons Genoegen" nog een lang ver enigingsleven beschoren zou zijn. Vrijdag was de viering begonnen met het bijwonen van een H. Mis in de Antoniuskerk. Hierna zaten de leden van de vereniging aan een koffietafel aan. Eveneens 's morgens werden de vier kampioenen, de he ren Heuveling, IJpelaar, Pullens en v. d. Sanden gehuldigd. De be schermheer, de heer Fr. Smolders, memoreerde tijdens die huldiging de vooroorlogse jaren, waarbij hij wees op de gemoedelijkheid van de leden. J. Passier tenslotte, bood, nadat zijn moeder, mevr. Passier, de bil- art-jasjes officieel had overhandigd, de leden van „Ons Genoegen" een keu-foudraal aan. jeugd- en sportverenigingen voor hun buitensport een dankbaar ge bruik van dit terrein zullen kunnen maken. Het terrein zal worden voorzien van een afrastering. Het college vraagt voor het egaliseren, draineren, het aanleggen van een grasmat en het plaatsen van 'n om heining een krediet van 12.000. Tot slot zullen rond de St. Michaël U.L.O. en de St. Aloysiusschool groenvoorzieningen worden aange legd. Dit voor een bedrag van 20.750.—. R.K. KLEUTERSCHOOL „DE ZANDHOEK" IN APRIL VAN START. De r.k. kleuterschool „De Zand hoek", gelegen aan de Burgemees ter Smeelelaan, zal, wanneer alles volgens plan verloopt, in april voor de kleuters worden opengesteld. Tij dens de raadsvergadering van 25 april 1963 werd door de raad reeds een krediet ter beschikking gesteld ter verwerving van een gebouw t.b.v. de noodhuisvesting van ge noemde kleuterschool. De kosten van inrichting, waartoe op korte termijn azl moeten worden overge gaan, zijn geraamd op 11.927,34. Er gaat nagenoeg geen enkele raadsvergadering voorbij, of de ge meenteraad krijgt te beslissen over de aan- en verkoop van verschil lende percelen grond. Ook tijdens de raadsvergadering van woensdag krijgt de raad enkele grondaan- en -verkopen te behandelen. Boven dien staan er voor de aanstaande raadsvergadering een tweetal ont eigeningen op de agenda. De eerste onteigening heeft be trekking op gronden, gelegen ten oosten van de haven. In het kader van de realisering van de haven plannen, zullen tevens de nodige in dustrieterreinen moeten worden aangelegd. Het gemeentebestuur is reeds geruime tijd bezig met de aankoop van gronden, gelegen ten oosten van de haven. Met verschil lende eigenaren echter heeft het college, ondanks herhaalde onder handelingen, geen overeenstemming kunnen bereiken over de aankoop prijs. Het college stelt dan ook de raad voor, over te gaan tot een ont eigeningsprocedure, gedurende wel ke altijd de mogelijkheid blijft be staan tot een minnelijke overeen komst te komen. De tweede onteigening is gelegen dn het uitbreidingsplan Bungalow ven Villapark Meerdijk. Hiertegen Hierboven de leden van de jubilerende vereniging. De jasjes, die de leden aan hebben, zijn geschonken door mevrouw Passier. zijn geen bezwaarschriften van de betrokkenen binnengekomen, zodat de raad nu tot onteigening kan over gaan. Grond zal vervolgens worden aan gekocht ten westen van de Zomer - dijkweg van P. M., E. M., P. C. en M. J. van Spaandonk. Het betreft hier een hoeveelheid grond van 1.75.40 ha. De grond is nodig voor de aanleg van industrieterrein. Van de heer W. Klerkx uit Waal wijk moeten verschillende percelen worden aangekocht, allereerst 10.25 aren voor de reconstructie van de Drunense weg in het kader van de hieuwe verbinding met Drunen, ver volgens 1.13.40 ha. ten westen van de Akkerlaan in verband met het uitbreidingsplan „Groenewoud" en tot slot 73.90 aren ten oosten van de Gansoyensesteeg, zowel in 't kader van de ruilverkaveling als van de havenplannen. Van de heer A. A. J. M. v. Heijst in Roermond, moet, gelegen tussen de Bloemendaalweg en de Drunen se weg 1.04.60 ha. grond worden aangekocht. Grond zal worden verkocht aan mej. G. M. A. Klerkx in Tilburg voor de bouw van een woning. De grond, 398 m2, is gelegen aan de noordzijde van de Ambrosiusweg. Aan L. Th. P. en Chr. P. Zigenhorn in Waalwijk, gelegen aan de oost zijde van de Kloosterweg. - Nederland zal f 300.000 bij dragen voor de V.N.-strijdkracht op Cyprus.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5