SPORTSPIEGEL J. H. Vesters sr. overleden -f DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 31 MAART 1964 R.K.C. W.S.C. R.W.B. Vlijmense Boys Haarsteeg R.K.D.V.C. Berkdijk Wit Zwart N.E.O. Duivensport J. Kwetters, hoofd der Prot. Lagere school, in deze functie, een voorstel tot aanvaarding in beginsel van het door de Streekraad Mid- den Brabant uitgebracht Interim-verslag, 'n voorstel tot intrekking van een raadsbesluit, houdende het garanderen van een vaste geldlening aan Intergas, een voorstel tot verkoop van een aantal percelen bouwgrond, een voorstel tot vaststelling van de gemeen tebegroting en dié van het GIMZ, 'n voor stel tot aanvragen van voorschotten tot ver koop van enkele woningwetwoningen, een voorstel tot verkoop van industrieterrein aan N.V. Pacros te Dongen, en een voor stel tot begrotingswijziging. STREEKRAAD MIDDEN-BRABANT In de raadsvergadering zullen de leden moeten beslissen over het al of niet meespe len in een structuurplan in streekverband van Midden-Brabant. Een en ander behelst een ontwikkelingsplan voor de streek waar onder 24 gemeenten ressorteren. De streek raad heeft zich diepgaand beraden om trent de optimale ontwikkelingskansen die de streek heeft en tevens omtrent de meest gewenste richting waarin de toekomstige ontwikkeling van de streek is vastgelegd en waarin aan de diverse kernen een functie- toekenning is toebedeeld. Dit laatste nu is voor de komende vergadering belangrijk. Het verslag immers tipt Waspik slechts als woongemeente, al is de mogelijkheid tot uitbreiding van de industrie uitdrukkelijk vermeld. In het verslag wordt tevens ge pland de expansie van de tuinbouw. Drs. J. v. d. Lest, als socioloog verbonden aan het Opbouw Orgaan Tilburg en medewer ker van prof. Godefroy, heeft in een bijeen komst de raad hierover geinformeerd. TEKORT OP BEGROTING Door de uitvoering van een aantal kapi- taalswerken is voor 1964 een tekort ont staan op de gemeentebegroting van onge veer f 64.000. De gewone dienst vermeldt aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 1.163.945,17. De kapitaalsdienst geeft aan inkomsten f 4.326.414,80 en aan uitgaven f 4.227.637,14. Om de gewone dienst van de begroting van het GIMZ sluitend te ma ken zal de raad een subsidie moeten toeken nen van f 42.440,69. Deze dienst sluit dan op f 55.942,75 terwijl de kapitaalsdienst aan inkomsten en uitgaven aangeeft resp. f 1.212,31 en f 250.-. NIEUWE INDUSTRIE Op het industrieterrein aan de Veerstraat zal binnen enkele maanden een nieuwe fa briekshal verrijzen. De N.V. Pacros te Don gen wil hier nl. 10.000 m2 industrieterrein kopen (kostprijs 4,75 m2) om daarna zo spoedig mogelijk te beginnen met de bouw van een nieuwe fabriek, waarvan de vloer oppervlakte 1000 m2 zal gaan bedragen. Binnen 5 jaar hoopt de directie het com plex met nog twee van deze fabriekshallen uit te breiden. Over 3 maanden hoopt men met de productie te kunnen starten, die be staan zal uit het vervaardigen van alle mo gelijke schuimrubber en schuimplastiek pro ducten voor toelevering aan diverse indus- triën. De N.V. is in 1962 ontstaan uit de van ouds bekende fourniturenhande] D.L.F. te Dongen van P. A. Schrauwers. In Kaats heuvel is een nevenbedrijf gevestigd, de P.A.S. Textiel- en Foumiturenhandel. Als de productie in Waspik ter hand zal worden genomen zullen een 15-tal arbeidskrachten waaronder enkele geschoolden te werk worden gesteld. Dit aantal zal geleidelijk tot ongeveer 40 worden uitgebreid. Het aan trekken van arbeidskrachten noemt de di recteur geen probleem: „Het is een vrij be roep dus we kunnen en zullen ook goed betalen. Dan komen de mensen vanzelf." R.K.C.—St. MICHIELSGESTEL 2-1 Een merkwaardige, grillig ge speelde wedstrijd is zondag j.l. op het RKC-terrein te zien geweest. Men zou het ook de wedstrijd van vele gemiste kansen kunnen noe men, want beide ploegen lieten vele uitstekende kansen onbenut. Maar naast Vele halve missers en paniek voetbal in de verdedigingen is er ook veel goed opbouwend a anvals- spel te zien geweest. Daarbij ge voegd dat de spanning er werkelijk tot de laatste minuut inbleef en dat de sportiviteit geen moment verlo ren ging trouwens Gestel staat hier bekend als een zeer sportieve ploeg dan zijn de vele bezoekrers toch nog goed aan hun trekken ge komen. RKC liep direct al hard van sta pel en er zal nauwelijks een paar minuten gespeeld zijn geweest of Herman Bool slaagde erin een der eerste voorzetten met het hoofd af te ronden tot 10. RKC opereerde veel op de rechterwing en van Hel- vert wist tweemaal een goede voor zet te lanceren, die beide gevaar op leverden. Toen Henk Pasier na een misser van een der backs een kans kreeg, schoot hij rakelings langs de paal. Gevaar ontstaat er voor het RKC- doel als een verdediger onder de bal door kopt, doch Eekels dorziet de situatie en vangt klemvast. Ges tel bouwt via hun linksbuiten een gevaarlijke aanval op doch onze achterhoede weet dit te klaren. Uit een goed genomen hoekschop wordt juist over del at gekogeld. Na geraffineerd aanvalsspel komt Henk Passier een stap te kort bij de de snel uitlopende doelman. Een snelle aanval van Gestel levert een zuiver gericht schot op. Doelman Eekels was reeds kansloos geslagen doch Rini v. d. Leur redt precies op de doellijn. Plotseling ontstaat er 'n kans voor van Helvert. Hij probeert nog met een sliding te doelpunten, doch het leder gaat naast. Aan de overkant lost de rechtsbuiten van Gestel een keiharde schuiver, waar uit de bal gelukkig voor ons doel langs achter gaat. Bij een mooie aanval over rechts weet de doelman van Gestel 2-maal met suces in te grijpen. Weer een snele aanval over rechts. Van Hel vert benut z'n goede schietkans niet doch plaatst naar Henk Passier, die in nog betere positie stond. Zeer goed bedoeld, doch jammer genoeg is kijn aangeven niet zuiver. Na dit wapenfeit is het meteen rusten. 3 Minuten na de hervatting is RKC het eerst gevaarlijk en bij een verrassend schot is net iets te hoog gericht. Een scrimmage voor het Gestel-doel loopt goed af voor de gasten. Gestel zorgt voor afwisse ling, doch ook onze verdediging geeft geen krimp. Het spel wordt nu zienderogen slechter en onzui ver. Een kopbal van Kuijs haalt de Gestel-doelman secuur uit 't hoekje. Na 21 minuten volgt er weer een scrimmage voor het Gestel-doel, doch weer volgt geen doelpunt. Dan na 24 minuten, even goed sa menspel in de RKC-voorhoede en Bool passeert beheerst met een lis tig tikje de uitgelopen Gestel-doel man 20. RKC put hieruit blijkbaar moed en weet diverse goede aanvallen op te zetten. De fanatiek spelende Ges telnaren blijven echter sportief doorvechten en RKC mag zich ge lukkig prijzen als na een prima voorzet van rechts geen der Gestel- voorwaartseri de bal met het hoofd kan bereiken. Doch een minuut la ter wordt het zwoegen van de ge hele Gestel-ploeg beloond 21. Het is ongelooflijk welk een om mekeer dit doelpunt in het spel van Gestel brengt en onder zware druk verlopen de laatste minuten, al dient vermeld dat H. Bool bijna de hattrick verrichtte, toen hij ach ter een goede doorspeelbal aanging en de ver uitlopende doelman juist op het nippertje redding kon bren gen. Resumerend; een hoogstaande wedstrijd, met veel spanning en uit eindelijk 2 toch verdiende punten voor de thuisclub. RKC blijft de leider op de voet volgen. Concordia SVDWSC 31 In een wedstrijd, die zeker niet verloren behoefde te worden liet WSC beide punten in Den Bosch. Wij kunnen ons niet van de indruk onttrekken, dat diverse spelers van het le elftal niet bewust zijn van de stand van zaken, als wij tenmin ste hun slap en ongeïnteresseerd spel zien zoals tegen Baardwijk en nu weer tegen Concordia. Om even over half drie trapt con- cordia af en direct zagen wij dat er niet veel boeiends te genieten zou zijn, wederzijds werd slap ge speeld alleen doelman van de An ker moest een prachtsafe verrichten in de 15e minuut om voor WSC voorlopig erger te voorkomen. Aan de overzijde komen steeds te lage voorzetten van links, en wordt er te onbesuist geschoten om succes te hebben. De Bosschenaren speelden zuiverder en hadden het beste van het spel. Toch kwam hun eerste doelpunt onverwachts, als hun mid- voor de bal aangespeeld krijgt van zijn rechtsbuiten, en via de binnen kant van de paal ver buiten bereik van Anker verdwijnt deze in het Waal wij ks doel, 10 na 23 minuten. Tegen de verhouding in zelfs een 2e Bossche doelpunt, uit een mis verstand van de WSC-defensie, uit een kopbal van de Blauw witte aan valsleider. 20 na 27 minuten. Of schoon de aanvallen op het Concor- dia-doel vrij talrijk waren, werd er voor rust niet gedoelpunt door WSC, en een iets geflatteerde voor sprong voor Concordia werd er ge draaid. Blijkbaar heeft er peper inplaats van suiker gezeten in de thee der Waal wij kers, want van begin af na de rust nemen zij het initiatief, dat reeds na 3 minuten succes heeft, wanneer een diverse malen inge schoten bal uit een scrimmage door v. Becht over de lijn wordt gewerkt 21, alles was mogelijk, zelfs een overwinning, maar ondanks hard werken en serie aanvallen op het Bossche doel, bleef de bal met kunst en vliegwerk uit het Concordiadoel en de ruim verdiende gelijkmaker bleef uit. Doch een nederlaag zou onherroepelijk worden, een achter speler der Waal wij kers dreef de bal tot over de helft der Bosschenaren, doch zijn onzuiver afgeven wordt WSC noodlottig. De slecht afge speelde bal wordt direct voor de blauw-witte buiten geplaatst, die met alleen doelman v. d. Anker voor zich de uitlopende WSCer met een beetje geluk verschalkt. 31 met nog 9 minuten te spelen. Het slotoffensief der Waal wij kers haalde niet uit, want op wonder baarlijke wijze hield de prima Con- cordia-doelman zijn doel schoon, en bij het laatste fluitsignaal gaf WSC absoluut onnodig 2 puntjes cadeau, ofschoon ze er best nog een paar kunnen gebruiken. WSC 3 Kampioen Het derde elftal van WSC is in zijn afdeling kampioen geworden in de laatste competitiewedstrijd te gen Right-Oh 2. Door deze wedstrijd met 51 te winnen zijn ze definitief de beste gebleken uit de afdeling en werd de kroon op het werk gezet. De ruststand was reeds 31 en na de rust werden daaraan nog 2 doelpunten toegevoegd. De spelers, die hieraan meewerk te verdienen dan ook allen hulde voor het bereikte resultaat, dat me de door een goede onderlinge ver standhouding werd bereikt. Dat het 's avonds een gezellig feest is geworden, kan men natuur lijk wel begrijpen en ook, dat de spelers met hun dames nog menig glaasje gedronken zullen hebben op hun kampioenschap. Proficiat WSC 3. De volgende spelers hebben dit kampioenschap behaald: J. Bergmans, H. Brok, B. v. Bladel, R. Kleevens, P. v. Bladel, P. Brok, H. Hens, C. v. Hilst, P. Blijlevens, J. Muskens, H. Appels. W. v. d. An ker en A. J. v. Bladel waren wegens blessure niet beschikbaar. RWBBaardwijk 22 Met een prachtig schot van 25 meter afstand, een goed kwartier na de rust, bracht B. Verhoofstad de stand op 22. Als een gra naat sloeg de bal hoog in het net buiten bereik van de goed keepende doelman v. d. Houdt. Toen werd de strijd ook feller en zagen de toe schouwers ook beter voetbal want voordien stond het gehalte van de wedstrijd nu niet direct op een hoog peil. Al vrij vlug na het begin kwam RWB op 10, toen Han Bruurmijn doorbrak, zijn schot via de Baard- wij ker Slaats iets van richting ver anderde en in het doel verdween. Met wederzijdse aanvallen ging de strijd tot aan de rust gelijk op, al was Baardwijk op het middenveld iets sterker. De aanvallen van RWB waren echter niet ongevaarlijk. Vlak voor de rust kwam RWB op 2—0, toen Han Bruurmijn uit een vrije trap van v. Daalen wist te sco ren. Na rust zagen we weer om beur- beurten beide doelen in gevaar. In de 7e minuut volgde een doorbraak van Baardwijk waarbij v. d. Schans een overtreding beging in het be ruchte gebied. De toegestane pe nalty schoot rechtsbuiten Bruurmijn van Baardwijk hard in. 21. En kele minuten later zag de scheids rechter zich genoodzaakt om rechts back Slaats van Baardwijk naar de kleedkamer te verwijzen, toen deze zich even vergat tegenover Mayers van RWB. De strijd werd toen har der, waarbij de scheidsrechter soms eigenaardige beslissingen nam. Na de prachtige gelijkmaker van Baardwijk kwam RWB haast voort durend in de aanval. Zo zagen we een goed schot van v. Daalen door de uitstekende keeper v. Genen ge stopt, terwijl hij na 30 minuten speten een pracht kopbal van de zelfde speler met een mooie safe wist te keren. De aanvallen van Baardwijk wa ren ook geenszins van gevaar ont bloot, maar de RWB-verdediging, met een vooral prima spelende rechtsback Schaafen, wist het toch te klaren. Beide elftallen hielden zo elk één punt over, een verhouding die o.i. toch wel de beste was. RKJVV - Vlijmense Boys 2-4 2e Paasdag speelde Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen RKJVV in Den Bosch, 'n ploeg die de punten goed kan gebruiken om uit de gevaarlijke zone te komen en de Boys waren op winst belust om de kampi- oensvlag zo vlug mogelijk te kunnen hijsen. Daarom was er grote belangstelling van weerszijden, want een spannende strijd werd verwacht. Dit is ook het gval geweest. In het begin ging de strijd gelijk op, maar spoedig namen de Boys een overwicht en uit een goede pass van v. Engelen kreeg Oremans een kans en het was 0-1. RKJVV wilde het spel verplaatsen, maar de Boys kwamen terug, een corner werd door de linksbuiten voorgezet en v. Engelen kop te prachtig in. Het spel golfde hierna op en neer en 1 minuut voor rust kwam een voor zet van rechts goed voor doel en van Over- dijk plaatste buiten bereik van de doelman in het net. 0-3. Na de rust dachten de Boys een veilige voorsprong te hebben, namen het wat kalm- mer op en RKJVV profiteerde hiervan en haar linksbinnen strafte dit met een doel punt af. 1-3. RKJVV bleef sterker, paal en lat brachten redding voor de Boys. Vlij men zag het gevaar in en pakte wat beter aan en uit een voorzet van links sohoot Ver- schuuren prachtig in. 1-4. Nu kwam RKJVV opzetten en de Boys-verdediging kreeg handen vol werk. Een kwartier voor het einde gelukte het RKJVV de stand op 2 - 4 te brengen. Flink aangemoedigd trok RKJVV weer ten aanval en 10 min. voor tijd kreeg het een penalty te nemen die ech ter door de doelman van Vlijmen prachtig werd gestopt. RKJVV gaf zich nog niet ge wonnen en 2 min. voor het einde sohoot de midvoor nog tegen de lat. Met de 2-4 stand voor Vlijmen kwam het einde van deze matige wedstrijd. Haarsteeg - SVG 3-1 Op vrij gemakkelijke wijze heeft de thuis club over SVG gezegevierd. Om even over half drie bracht de Haar- steeg-midvoor H. Beaard de bal aan het rollen en meteen ging het op het SVG-doel af. De thuisclub toonde met goede voorne mens te zijn bezield en was de eerste 10 minuten sterker. Dit overwicht werd in een doelpunt uitgedrukt want uit een pass van v. d. Heijden schoot de Haarsteeg-midvoor onhoudbaar in. 1-0. Hierna kwam SVG i iets meer los, maar de achterhoede van Haarsteeg gaf geen enkele kans weg. Spoe dig wist men het spel te verplaatsen en di rect ontstond er het nodige gevaar. Een prachtkans kreeg v. d. Heijden toen hij op het SVG-doel afstormde, maar de doelman kon op het nippertje redden. Het bleek ech ter uitstel want uit een scrimmage schoot v. d. Meijden in. 2-0. Fel trachtte SVG terug te slaan, maar de Haarsteeg-defensie gaf geen terrein prijs. In de tweede helft domineerde Haar steeg over alle linies maar men wilde het te mooi doen. Het pleitte echter voor het moreel van de Tilburgers dat zij fel bleven vechten voor een beter resultaat. De meeste kansen kreeg de Haarsteeg-voorhoede maar de meeste gingen verloren. Tenslotte was het rechtsbuiten van den Bosch die met een beheerst schot de score op 2 - 0 bracht. In de slotfase kwamen de bezoekers nog terug en met een prachtig schot wist men er 3 - 1 van te maken. Met deze stand kwam het einde van deze wedstrijd. R.K.D.V.C.Linge Boys 0—0 D.V.C. kon het in deze thuiswed strijd niet verder brengen dan een gelijk spel, ondanks dat ze toch wel verschillende keren kansen had, maar deze middag konden ze het gat niet vinden. Een doelpunt werd direct na de rust gemaakt, maar het werd door de scheidsrechter afge keurd. De achterhoede van de Boys gaf geen krimp, ondanks de druk die er keer op keer werd uitgeoe fend en zo bleef de stand precies eender als dat ze begonnen waren, dubbel blank 00. BerkdijkSSS 05 Bovenstaande cijfers zouden doen vermoeden, dat de gasten geen kind aan hun tegenstanders hebben ge had. Niets is echter minder waar. Tengevolge van enkele ongelukkige momenten van scheidsrechter Geurts ontstond er in de tweede helft een jammerlijk incident toen de Berkdijk-speler J. v. Wanrooij zich niet meer kon beheersen en de scheidsrecht enkele gevoelige klap pen toediende. Het duurde nogal even voordat deze laatste zich daar van had hersteld, terwijl de betref fende speler intussen door een van de bestuursleden van Berkdijk naar de kleedkamer werd getranspor teerd. Da.arna ging de wedstrijd weer normaal door, want de ver houding tussen beide partijen had tengevolge van het incident niets geleden. Dat kort nadien nog enkele spelers van de thuisclub zich moes ten laten vervangen was o.i. meer het gevolg van enkele ongelukkige botsingen. Toen de gasten een kwartier voor het einde met 04 de leiding hadden, gaf ook de Berk dijkstopper er de brui aan, omdat volgens hem het derde doelpunt duidelijk met hand was gescoord. Hij nam blijkbaar het zekere voor het onzekere voordat hij' ook het verkeerde voorbeeld' van zijn col lega zou volgen. De overige spelers van de thuisclub namen het verlies sportief op en drukte hun tegenstan ders na afloop de hand, terwijl ook de scheidsrechter geen strobreed meer in de weg werd gelegd. Het eerste half uur ging de strijd gelijk op, waarbij Berkdijk echter een paar maal jammerlijk de goe de richting voor het Udenhoutse doel miste. In de 38e minuut kreeg de Berkdijk-stopper het leder via zijn lichaam per ongluk tegen zijn hand, hetgeen voor de arbiter ech ter geen beletsel vormde om naar de witte stip te wijzen, welk pre sentje de gasten dankbaar accep teerden. De rust ging met 0-1 in. Tengevolge van het bovenstaande incident moesten de gastheren met 10 man proberen de schade te her stellen. Tot 10 min. na de hervatting lukte dit vrij aardig, hoewel de voorhoede schromelijk tekort schoot. Toen maakte een der Berkdijkse- verdedigers een grote blunder en dat betekende 0-2. Tien minuten la ter mocht S.S.S. bij de cornerlijn een vrije trap nemen, welke even eens in een doelpunt resulteerde. Weer tien minuten later scoorde de Udenhoutse linksbuiten met een hard schot het vierde doelpunt. In tussen sukkelde enkele Berkdijk spelers en ook een der gasten naar de kleedkamer. De gastheren speel den de wedstrijd met negen uit, in welk periode het vijfde doelpunt viel. Van de zijde van het Berkdijk be stuur gaf men na afloop te kennen, dat zij boosdoener v. Wanrooij, die al eerder voor vier wedstrijden was geschorst geweest, thans voorgoed van d ledenlijst hebben gevoerd en de K.N.V.B. hiervan in kennis zul len stellen. Wit Zwart 2—Roda '55 5 3—0 Al direct na de aftrap ging Wit- Zwart in de aanval. Het schot van P. Dekker werd echter gekeerd door de lat. In de 10e minuut was het wel raak. Uit een schermutseling voor het doel kreeg J. Molengraaf een kans 10. Na ongeveer een half uur spelen loste P. Dekker een schot laag over de grond, waarmee hij de stand op 20 bracht. Na de rust was het weer hetzelfde spelbeeld, maar de aanvallen werden slecht afgewerkt. Uit de vele scooringskansen kon J. Molengraaf een kwartier voor het einde de stand op 30 brengen. Wit Zwart 3—S.S.C. 3 1—5 Voor de rust gaf Wit Zwart 3 uit stekend partij tegen S.S.C. 3. Na een kwartier spelen nam S.S.C. de leiding. Nog voor de rust kon J. Dal- meijer de achterstand wegwerken. Al direct na de rust maakte SSC 3 er 12 van omdat doelman van der Werken meende, dat een schot op het doel over de lat zou gaan. Dit gaf de SSCers moed, met het gevolg dat van de Werken de bal nog drie maal uit de touwen moest halen. Wit Zwart 3Beatrix '63 25 Wit Zwart 3, dat ook 2e Paasdag aan moest treden, heeft uitstekend partij gegeven tegen het sterkere Beatrix '63. Het mag gezegd wor den, dat de kombinaties beter wa ren dan die van de gasten. Nadat Beatrix '63 een 30 voorsprong had genomen kon J. v. d. Schans nog voor de rust tegen scoren. Direct na de rust werd het 14, maar door goed volhouden kon A. van Beek de achterstand terug brengen tot 24. Tegen het einde maakte Beatrix '63 er 25 van. Neo-Arnemuiden 10 Het is NEO dan toch nog gelukt om hun plaats in de derde klas te handhaven door met een verdiende overwinning van koploper Arne- muiden te winnen. Als om kwart over vier de goed leidende scheidsrechter van Belzen voor een zeer talrijk publiek de spelers bij elkaar fluit is het Neo dat ten aanval trekt. En als Vugts goed doorzet is het Challot die hard in het zijnet kopt. Het beloofde spannend te worden. Het spel ging vlug op en neer maar de beide grensrechters klaarden het volkomen. Neo kwam niet verder dan 'n offside doelpunt van d. Rooy en de achterhoede met stopper van Tiggelen als de grote man deze mid dag was geen doorkomen aan. Na de rust het zelfde spelbeeld, twee hardwerkende elftallen die vochten voor een doelpunt want het zat er in wie een doelpunt zou maken de ze middag de winnaar zou zijn. Op de leeftijd van bijna 78 jaar overleed op Tweede Paasdag in het St. Nicolaasziekenhuis te Waalwijk, de Hr. J. H. Vesters in leven de op richter en oud-directeur van de Anita Schoenfabrieken n.v. Hij werd vijf weken geleden in het ziekenhuis opgenomen, zonder dat er ogenschijnlijk reden waren tot ernstige bezorgdheid. De laatste dagen deden zich enkele complica ties voor, die een einde hebben ge maakt aan het leven van een man, die in de schoenindustrie een eigen plaats innam. Duidelijk kwam aan het licht toen hem bij het bereiken van zijn 75ste verjaardag een grote hulde werd bereid, die niet alleen de on dernemer gold maar ook de stichter van zijn bedrijf als mens. Met de heer Vesters verdwijnt en der laatsten uit een generatie van Schoenfabrikanten, die voor deze bedrijfstak met een vooruitziende blik een brug wist te slaan van een oud naar een nieuw tijdperk. Hij wist zijn liefde voor het am bachtelijke, dat alle „Schoenma kers" van de oude stempel eisen jwas ook gestalte te geven in de ge stroomlijnde efficiëntie van een dern bedrijf. In 1929 toen de internationale cri sis de wereld in beroering bracht waagde hij de sprong naar een ei- gen bedrijf. Het was een initiatief dat nauwe lijks kansen leek te hebben. Maar de heer Vesters bracht naast ziin vakmanschap ook een groot organi satievermogen met zich mee en vooral de kunst om met mensen om te gaan. Dez factoren en zijn energie stempelen hem tot de „ondernemer" die zijn bedrijf over alle moeilijk- heden heen wist te helpen. Dat bleek vooral duidelijk na de oor log toen de industriële productie nieuwe wegen moest vinden. Hij bouwde daarvoor een nieuw bedrijf, waarin de modernste me thoden werden toegepast om kwali. tatief en kwantitatief product en productiviteit aan hoge eisen aan te passen. Deze ontwikkeling is hem tot in zijn laatste levensdagen blijven interesseren. Met dat alles ging steeds gepaard zijn warme belangstelling voor de mensen in zijn bedrijf. Hij was aan hem met sterke persoonlijke con tacten die gedragen werden door veel humor gebonden. Zijn rechtlij nige markante persoonlijkheid, zijn grote vitaliteit en zijn menselijkheid die hij graag achter milde spot wil de verbergen, zullen in het bedrijf en in de plaatselijke gemeenschap waarvan hij zich volledig deel wist, stellig een leegte achter laten. De plechtige uitvaart en begra fenis zullen plaats hebben a.s. vrij dag 3 april in de parochie van Ma ria Onbevlekt Ontvangenis. En het werd NEO toen Chr. v. d. Schans alleen op doel afstormde. De Arnemuider keeper kreeg de bal nog te pakken, maar niet klemvast, waarop Kuijsten doorliep en de Ar nemuider keeper zich niet kon be heersen en Kuijsten met de vuist bedreigde. De scheidsrechter wees onverbid delijk naar de penaltystip. Dit zou de beslising brengen, derde of vier de klas. Chabot nam de penalty en goed, want onhoudbaar verdween de bal in d touwen en zou NEO zich mét dat ene doelpunt in de derde klas handhaven. Het laatste kwartier werd er door beide ploegen nog van alles gepro beerd om er een doelpunt bij te maken, maar geen van beiden kon het net nog vinden, en zo eindigde dan deze zeer spannende wedstrijd in een overwinning voor de NEO- jongens en dit moet gezegd worden dat ze er allen zeer hard voor ge werkt hebben. Proficiat, jongens. Het derde elftal speelde ook thuis tegen HNC 2 en speelde verdiend gelijk met 11 al had de stand toch in het voordeel van Neo uit kunnen vallen als L. Chalet tegen het ein de geen pynalty gemist had. Maar toch wel een goed resultaat van ons derde. Volgende keer beter. Good-Luck heeft zaterdag in de eerste klas van de afdeling Brabant met 21 de vlag moeten strijken voor Olympia uit Dongen. Olympia liep reeds voor de rust uit tot 02 door doelpunten van Emmen. In de tweede helft bracht midvoor Blom •de Veerse reserves terug tot 12. Good-Luck trachtte toen nog ge lijk te maken, maar het bleef 12. Met nog één wedstrijd voor de boeg ziet het er nu voor Good-Luck don ker uit. In de tweede klas verkreeg Roda een voorsprong op Tholense Boys. De Boys verloren van The Gunners 2 in Breda met 10, terwijl Roda met 61 zegevierde over Seolto 2. Bijzonder op dreef was Dintel- oord 2, want het klopte Good-Luck 3 met niet minder dan 11—0. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Uitslagen zaterdag 28 maart le klas Good-Luck 2Olympia 12 2e klas Dinteloord 2Good Luck 3 110 RodaSeolto 2 61 The Gunners 2Tholense B. 10 2e klas D Wit-Zwart 2Roda 5 30 Heusden 3PTT (Tilburg) 01 Sprang 3—HNC 2 1—1 Wit-Zwart 2—SSC 3 1—5 BeatrixONI 3 42 UITSLAGEN 2e PAASDAG le klas WHSKogelvangers, afgelast 2t klas WHS 2—Roda 2—3 VVN 2—PTT 2—1 3e klas D Wit Zwart 3Beatrix 25 ONI 3Heusden 3 94 Roda 5 PTT (Tilburg) 08 VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie AjaxVolendam 23 HeraclesPSV 13 Feij enoordMVV 91 DWSSparta 11 Fortuna '54Enschede 13 ADOGo Ahead 01 NAC—DOS 0—0 Eerste divisie Telstar—RBC 2—1 Enschedese BoysSHS 24 Willem IISittardia 13 Velox—BW 4—1 ElinkwijkExcelsior 22 VVVFortuna VI. 10 EindhovenVolewijckers 13 DHCVeendam 11 Tweede divisie A TubantiaHilversum 33 RCHZFC 3—1 KFCHaarlem 23 LeeuwardenAlkmaar 04 Zwolse Boys—Be Quick 12 Tweede divisie B XerxesLimburgia 3_o WageningenRoda JC 1—3 WilhelminaNOAD 4—2 NEC—Vitesse 4_j Hermes-DVSDFC 1—0 Helmondia—LONGA 3_o AMATEURVOETBAL Eerste klasse E TOPSpechten 0—1 TongelreMOC '17 1—2 BrabantiaVlissingen 3—3 Sparta '25Valkenswaard 3—3 Tweede klasse A Best VooruitReusel Sport 3—2 UNA—DESK 3_i BudelSarto 6—1 SchijndelUDI '19 6—0 BladellaGemert 5—1 RKCSt. Mich. Gestel 21 Tweede klasse B TaxandriaSteenbergen 0—0 AllianceRoow Wit W. 1—1 TerneuzenInternos 4—3 Kaaise BoysVeerse Boys 1—1 RoosendaalHVV '24 0—0 Derde klasse B RWBBaardwijk 22 OJCBlauw Geel '38 2—0 RKJVV-Vlijmense Boys 34 Concordia SVDWSC 3—1 Zwaluw VFCBerghem Sport 3—1 Derde klasse C RAC—RKVVU 0—4 GloriaTAC 4—0 DongenOns Vios 6—0 SET—SCO 0-1 Vierde klasse B RKDVCLinge Boys 0—0 RKOSC—OVH 0-4 SCBJan v. Arckel 0—2 Vierde klasse E Velocitas '31—Hieronymus 1—3 GSBW—Gudok 3-1 HaarsteegSVG 3—1 BerkdijkRKSSS 0—5 HeusdenOisterwijk 3—2 HilvariaBreda 7—0 Vierde klasse F RaamsdonkVirtus 1—1 Right 'OhSprundel 2—1 AdvendoGroen Wit 0—1 ZigoZundert 4—2 Madese Boys—Bavel 3—3 DHV—VCW 0-4 Competitiestanden Pupillencompeti- tie Kaatsheuvel, Sprang-Capelle en Waspik. Waspik A 5—10 S.S.C. 5-10 Wit Zwart 6— 6 Berkdijk 64 White Boys 63 Waspik .B 6— 1 HOGEVAART De. leden van de Postduivenver eniging „Nooit Gedacht", gevestigd bij de heer C. van Tilborgh, worden er op attent gemaakt dat de alge mene vergadering, die was vastge steld op 3 april, om persoonlijke redenen is opgeschoven naar vrij dag 10 april. Men gelieve hiervan goede nota te nemen en eventueel door te geven. VRESELIJKE RAMP IN ALASKA Alaska, en daarmee Amerika, is vrijdag door de grootste ramp in de geschiedenis getroffen. Op een gegeven ogenblik werd Alaska opgeschrikt door een hevige aardbeving. De straten golfden als 'n deinende rivier, huizen en alles wat zich op de grond bevond, met zich meeslepend. Er kwamen gapingen in de straten van 12 meter breedte, de huizen verdwenen in de diepte, alles met zich meesleurend. Tot op dit ogenblik zijner 66doden gemeld,ver wonderlijk weinig bij zulk een ramp, maar demateriëlesdhade wordtgeschat op385 millioengulden. Overal wor den de mensen geëvacueerd en van allezijden wordt hulp geboden. De vliegvelden en torens zijn ver nield, maar van het KLM-personeel schijnt niemand letsel te hebben be komen.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2