De Ech Sprang-Capelle Zuiden De idee achter het werk PEUCECT Garage Bols en Kooyman NIEUW HUIS ZONDER TE VERHUIZEN, schilder het met FLEXA-verf van FIRMANAAM Drog. «De Pelikaan» Sprang Capelle deelname festival. Kaatsheuvel Hockey Loon op Zand Een goed loon is nu overal te verdienen. Dat weet iedere man die z'n vak verstaat. Maar een zekere toekomst? Vooruitgang? En vooral: een werkkring waar je elke dag weer met plezier naar toe gaat en van thuis komt? Die combinatie komt minder vaak voor. Dat weten veel mannen, die heus wel behoorlijk betaald worden, maar eigenlijk toch niet écht plezier in hun werk hebben. En dat weten ook hun vrouwen, hun verloofdes. Daarom moesten méér vakmensen méér van De Gruyter weten. Van De Gruyter van nu, 1964. Van het vitale, internationale grootbedrijf, met z'n unieke kansen om vooruit te komen, waar een baan te vinden is waar wat inzit en wat achter staat. Ze werken daar samen en hard. Maar ze werken d'r ook met plezier en voldoe ning. Vaklieden worden in dit bedrijf hoog aangeslagen. De voedingsvakman die de grondstoffen bewerkt, maar ook zij die aan de machine het product z'n uitein delijke vorm geven. Samen staan ze achter één idee: 't steeds beter maken en't steeds beter hebben. Ja inderdaad: De Gruyter-snensengelukkiger mensen Sollicitatiekansen bij De Gruyter: Wilt U er meer van weten? HILVARENBEEK ,,'n wonder op wielen" ffimD*2225559ïiï - Uno Animo 7 C 9. De uitslagen van zaterdag 4 aprii waren Uno Animo 5 - Hieronymus 5 2 - 3 en Uno Animo 7 - RKC 8 4-0. Zondag 11 april speelt in de 2e klas 206: Raamsdonk 2 Uno Animo 3 ;Veers Boys 4-Uno Animo 4; Uno Animo I en 2 zijn vrij. DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST D. J. van Oss-van Buren WAALWIJK Stationsstraat 63 "DE ALAD" BESTAAT 40 JAAR. Vrijdag is het 40 jaar geleden dat op bescheiden wijze de "ALAD" te Wijk en Aalburg, die dienst begon tussen deze plaats naar Den Bosch. Eerst een wankel oud busje voor 15 - 20 man en thans 33 comfortabele wagens, voor lijndiensten in 't Land van Heusden en Altena naar de Oos telijke Langstraat en Den Bosch en voor toerritten door geheel Nederland en Europa. A.s. zaterdag wordt receptie ge houden waarop het de heren C. en A. Bouwman terecht niet aan belang stelling zal ontbreken, waar hun be drijf tot een onmisbare schakel in 't vervoer onzer streek en ver daar bui ten is uitgegroeid. VRIJDAG 10 APRIL 1964 "ER OP UIT" HIELD JAARVERGADERING. De wandelsportvereniging "Er op uit" hield j.l. vrijdagavond jaarvergadering in Je conferentiezaal van het gemeentehuis, waarvoor vele leden op waren gekomen. De voorzitter de heer J. P. de Vos open de de vergadering met een kort en hartelijk welkomstwoord waarin hij zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst en de me dewerking die men steeds van de leden mag ondervinden wanneer zulks nodig is. Na het lezen van de notulen van de vo rige jaarvergadering bracht de secretaris de heer P. Vos een uitvoerig jaarverslag uit. Hierin werden weer de voornaamste gebeur tenissen genoemd en aan de hand van dit verslag kon men tot de conclusie komen dat er in 1963 door de vereniging weer veel activiteiten waren ontplooid. Het financieel verslag van de penning meester de heer J. Vos, werd hierna uitge bracht en daaruit bleek dat de boeken met een batig saldo waren afgesloten. :De voorzitter bracht een hartelijk dank woord aan de beide functionarissen voor :t veie werk dat ook in het afgelopen jaar weer door hen was verricht en hij wees er de leden op dat deze functionarissen voor het administratieve gedeelte de steunpilaren der vereniging waren. De vergadering on derstreepte deze woorden met een hartelijk applaus. In de controle-commissie werden be noemd mevr. Rosenbrand-Wagemakers en de heer C. van Zeist. De aftredende be stuursleden mevr. de Vos, P. Blom en J. Vos werden weer herkozen. Het wandelprogramma voor 1964 voor de 25 km groepen werd ook vastgesteld, terwijl het voor de 10 en 15 km groepen reeds vastgesteld was door de leidsters on derling. Hierna werden een aantal leden die vanaf de oprichting der vereniging lid zijn door de voorzitter hartelijk toegesproken en hier bij wees hij hen op de trouw die ze voor de vereniging betoond hadden. Door het be stuur was besloten om in het vervolg aan ieder die 5 jaar lid is der vereniging een speciaal daartoe ontworpen speldje te over handigen. Derhalve kan de voorzitter nu voor de eerste maal overgaan tot het uit reiken van deze onderscheidingen, hetgeen hij deed met daarbij passende felicitaties. De leden die dit speldje voor de eerste maal ontvingen waren de dames: W. de jong, W. Martinus, E. Muis, E. Pieterse, R. Pruijssers, R. de Roon, T. Rozenbrand en j. van Zeist, terwijl aan enkele leden die eveneens reeds 5 jaren lid zijn, doch ver hinderd waren de vergadering bij te wonen, de speldjes alsnog zullen worden uitgereikt. De tweede voorzitter de heer P. Hamers reikte het speldje uit aan de voorzitter der vereniging de heer J. P. de Vos, waarbij hij dank bracht aan de heer de Vos voor het véle werk dat door hem en zijn echtgenote in het belang der vereniging was verricht. Na de rondvraag werd deze gezellige vergadering gesloten door de voorzitter met een woord van dank voor de goede opkomst. BELANGRIJKE STREEKVERGADERING. Woensdag 15 april zal in het Willem van Oranje College te Waalwijk een streekver- bandvergadering belegd worden voor de Ge reformeerde jongelui uit de Langstraat. Op deze avond zal iemand die al 12 jaar in Kameroen is en momenteel met verlof in Nederland, aan de hand van dia's alles ver tellen over dit land, zijn bevolking en levens wijze. Tegelijkertijd weten de jongeren als ze met de actie "één miljoen van Kame roen" starten, waarvoor zij werken. Op Hemelvaartsdag (bondsdag 1964) zal n.l. aan het 150-jarig Ned. Bijbelgenoot schap één miljoen gulden aangeboden wor den voor een bijbels verhalenboek voor de mensen in Kameroen. Overigens zijn op deze avond ook andere belangstellenden welkom. Aanvang 8 uur. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 12 APRIL 1964 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. A. Schipper jeugdpredikant van Doeveren. Geref. Kerk 10 uur en 3 uur Ds. H. Volten, Studen tenpredikant van R'henen-Wageningen. ANGST OM DE LIEFDE. Wij herinneren nog aan de uitvoering te geven door de Toneelvereniging "Gezellig heid", zaterdagavond om 8 uur in de zaal van de Ohr. Volksbond. Onder leiding van regisseur C. Dekkers zal dan voor de twee de maal worden gebracht het toneelspel in drie bedrijven van F. Drost: "Angst om de liefde", waarvan vorige week een volle zaal reeds heeft genoten. DOKTERSDIENST Gedurende het weekend zal de dokters- dienst worden waargenomen door dokter Wijffels uit Waspik, tel. 04168 - 250. VOORLICHTINGSAVOND. De streekverbetering Sprang-Capelle, af deling huishoudelijke voorlichting, zal op Maandagavond 13 april a.s. te 7.30 uur, in de Chr. Streekhuishoudschool alhier een voorlichtingsavond houden over de aanschaf van een uitzet, getiteld: "Wat kopen wij"? JEUGD-ORKEST. De muziekvereniging Kunst na Arbeid alhier stelt momenteel weer pogingen in het werk om te komen tot een jeugdorkest. Het streven van het bestuur der vereniging, kun nen wij niet anders betitelen als "uitste- ond Men ziet in de oprichting van een jeugdorkest niet alleen de belangen der Moziek, doch ook het grote belang van een zoor goede en op de meest verantwoorde *tjze van vrijetijdsbesteding. Vanaf deze P aats kunnen wij dit loffelijk streven zeer oejuichen en verwacht wordt dan ook dat e jeugdige personen, zowel jongens als dit'o kS' Z'°'1 zu"en °P§even a's I'd voor h ïh /""Menvereniging Kunst na Arbeid esloten deel te nemen aan het festi- "rtgeschxeven door de fanfare Concor dia te Liempde. Deelname-datum is 30 mei. "DE MAASMOND" In verband met het 40-jarig bestaan van de hengelsportvereniging De Maasmond al hier, op 15 mei, zal a.s. zaterdagmiddag 2 uur in café Ph. van Til'borg, een ledenver gadering plaats vinden. RONDWANDELING. Op 30 april a.s. (verjaardag van H. M. de Koningin) hoopt onze plaatselijke mu ziekvereniging Kunst na Arbeid een muzi kale rondwandeling te maken door een deel der gemeente. Aanvang 6.30 uur. TOTO H.N.C. Inleg f 345,50; le prijs f 51,80, gera den f 345.50 door G. Melis Lijsterbesstr. 10 Drunen en A. v. Dongen, Noordstr. 124 Waalwijk, elk f 26.90; 2e prijs f 34.50, ge raden f 345,49, door L. Mulders, Juliana v. Stolbergstr. 18 Drunen; 3e prijs f 17,30, geraden f 345,45 door L. Stein, Nieuwev. 12 Sprang-Capelle en Leo Timmermans, Gen. Bothastr. 17 Waalwijk, elk f8.65. Zondag aanvang promotie-wedstrijden R.K.M.H.C.—„DES" Kaatsheuvel Na het behalen van de kampi oenstitel gaan de Heren 1 zondag a.s. starten met de promotie-wed strijden. Vier clubs t.w. DES, Mep (Box tel), Huac (Helmond) en Uden of Oirschot (nog onbekend), gaan een halve competitie spelen om 2 plaat sen in de 2e klas. Bij de loting werd bepaald dat DES twee thuiswedstrijden heeft, hetgeen zeer gunstig genoemd mag worden, omdat het terreinvoordeel zeker van doorslaggevende aard zal kunnen zijn in deze wedstrijden waarin met alle inzet van alle krachten gespeeld zal moeten wor den en de diverse teams zeker aan elkaar gewaagd zullen zijn. Het wedstrijdschema is als volgt Zondag a.s.: DESMep Uden/OStschotHuac 19 april MepUden/Oirschot HuacDES 26 april DesUden/Oirschot MepHuac Heren 1Mep De eerste promotie-wedstrijd is dus tegen de Boxtelse club, die nog nooit in de tweede klas uitkwam, terwijl de DES-heren hieruit enkele jaren terug degradeerden. Voorspellingen kunnen en mogen we niet doen, omdat er totaal niets bekend is van de tegenstander, al leen dat zij een uitstekend seizoen achter de rug hebben. Van de 14 ontmoetingen werden er 11 ge wonnen, terwijl een wedstrijd ge lijk gespeeld werd. De score was 36—12. Het heeft natuurlijk weinig nut, hier cijfers van Des tegenover te stellen, omdat in geheel andere om standigheden werd gespeeld, maar de tegenstand in de afdeling van Mep schijnt wel minder te zijn ge weest, omdat op DVS na, alle an dere clubs ver op punten zijn gezet. Nogmaals geen voorspelling. Al leen mogen wij de DES-heren met aanvoerder spil J. Nieuwenhuijzen aan het hoofd op het hart drukken zich van de eerste minuut af ten- volle te geven, en geheel geconcen treerd de 70 minuten te benutten om de nodige openingen te maken, die de doelpunten moeten inleiden. Ja, doelpunten zullen er moeten ko men, niet alleen omdat die eerste men (2punten) een daalder waard is, maar ook omdat aan het einde van de (promotie1-weds|rij den d/ie doelpunten beslissend kunnen zijn (doelpunt-score vóór beslissings wedstrijd). Heren, zet zondag a.s. om half drie je beste beentje voor en laat uw supporters een goede en suc cesvolle wedstrijd beleven. FRATER CONSTANT CHAMBON IN HET GOUD. In het schone landelijk kerkdorp Loonop- zand ligt even buiten de kom van het dorp, Huize St. Eligius, gewoon gezegd het fra terhuis. In dit klooster hoopt op 12 april Prater Constant Chambon te midden van zijn medebroeders zijn 50-jarig kloosterju bileum te vieren. Onopvallend, rustig en vreedzaam woont hier Fr. Constant sinds enkele jaren. Zij het niet in volle gezondheid, toch zal hij nog met grote vreugde en voldoening zijn gouden kloosterjubileum vieren. Wie deze jubilaris ontmoet zal direct ge troffen worden door zijn eenvoud en goed heid. In zijn omgang met confraters en me demensen is hij steeds dezelfde sympathieke frater. Bij hem geldt Hardheid is de dood van al 'het schone. Glimlachend staat hij je te woord, in constant evenwichtig humeur. Dankbaar en blij weet hij 'Gods gaven te ge nieten; de ups en downs van het leven on dergaat hij onverstoord in vertrouwen op God. De vrucht van een schoon en gaaf kloosterleven. Als geboren en getogen Til- burger ging hij de gewone gang om frater te worden. Van de parochieschool ging hij via Goirle, naar het moederhuis op de Locht. Na zijn inkleding op 12 apr. '14 be gon zijn lang, rijk gezegend leven als frater onderwijzer. Het moeilijke begin lag in Raamsdonksveer. Achtereenvolgens was hij 19 jaar in Tilburg, een 4-tal jaren in Utrecht en Grave werkzaam en verder tot aan zijn vervroegd pensioen gedurende 21 jaar in Medemblik. Fr. Constant, geve de goede God U nog vele mooie jaren, na deze jubeldag. Uw vele oud-leerlingen en met hen uw confraters zullen U op dezen dag met dankbaarheid en piteëit gedenken. DE EERSTE OUDERAVOND VAN DE GIDSEN. De gidsen-jeugdorganisatie hield dinsdag j.l. in zaal Vermeulen haar eerste ouder avond. Om 8 uur opende mej. J. v. oys, als In 3 fabriekscomplexen - 17 ver schillende fabrieken - is plaats voor: voedingsvaklieden en produkt- bereiders machineleiders en machine stellers meisjes in diverse aardige func ties Schrijf dan een briefkaart aan de Afdeling Personeelszaken of kom eens praten. U kunt dagelijks van 9-12 uur en van 2-6 uur terecht. Bovendien iedere maandag en woensdag 's avonds van 7-8 uur! Het adres is: Orthenstraat 14 of fabrieksportier Visstraat 's-Her- togenbosch. 86e JAARGANG No. 28 dr. A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, tel. 04166 - 250. BALAVOND. In zaal de Echo der Duinen, aan de Ho- gesteenweg, zal zaterdag 11 april een bal avond gehouden worden. De muziek wordt verzorgd door The Playing Rockets. Aan vang 7.30 uur. VOETBAL. Zaterdag 11 april wordt gespeeld in de junioren-competitie van de Brabantse Bond: Uno Animo 6 - Willem II 8; Baardwijk 6 leidster van de "Maria Gorettigroep" deze avond en heette vooral de ouders der meis jes hartelijk welkom. In de loop van de avond sprak mej. Elling, als districts-com- missaresse over het doel en streven van de meisjes-gidsen-beweging. De leden van de junioren- en senioren-groepen voerden eni ge voordrachten uit. Na de pauze had de bespreking plaats van het kamp, dat van 23 - 29 augustus wordt gehouden te Swal- men. De aanwezige ouders hebben op deze avond kunnen zien wat de kinderen in deze mooie jeugdbeweging presteren. Al bij al was het een prachtige ouderavond, welke ge sloten werd op de wijze zoals het de "gid sen" betaamt. BRAND. Voor de tweede keer in een week heeft in ons dorp de brandweer-sirene geloeid. Vanochtend werd om kwart over zes brand gemeld bij Ger. Ligtenberg aan hetLand van Kleef.'Bij het warm maken van de was, was het gas onder de ketel uitgegaan. Hier door ontwikkelde zich gas in de keuken. Bij het 'bemerken hiervan werd het gas opnieuw aangestoken, wat een grote ontploffing ten gevolge had. Mevr. Donders-Ligtenberg, die bij eerstgenoemde inwoonde met haar gezin, rende naar boven, doch direct grepen de vlammen al om zich heen. De brandweer weer zeer spoedig ter plaatse. Deze stond onder leiding van T. Remmeren. Zij kon helaas niet voorkomen, dat het huis, dat slechts 7 jaar oud was, geheel uitbrandde. Niets is er gered kunnen worden. Het 'huis, dat aan de rand van de bossen stond, lever de natuurlijk gevaar op voor de omgeving, doch de wind was gunstig. Met moeite kon worden voorkomen, dat bos en heide wer den aangetast. Mevr. Donders liep brand wonden aan beide benen op. Op nieuw twee zwaar gedupeerde gezin nen in het nog zo jonge jaar 1964. DOKTERSDIEST. Telefoon 0425n - 313 en 336 Official Dealer Krupp - International - Morris B.M.C. - Peugeot Vert.: F. G. Hensen, tel. 2424 - Waalwijk. Zaterdag 11 en zondag 12 april a.s. zal de doktersdienst worden waargenomen door Type 404 SEDAN MET SCHUIFDAK 5-6 pers. 9300.— Iedere Peugeot-rijder is enthousiast over de schitte rende kwaliteiten van deze wagen, die het maximum aan comfort en veiligheid biedt. Vraagt zonder enige verplichting catalogi en proefrit aan bij

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 17