KAATSHEUVEL Sprang-Capelle I - Gouden bruiloft te Sprang Volksuniversiteit besloot geslaagd seizoen met „De Lachende Kerk" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 APRIL 1964 2 I 3 Waai wij kse jongeman (Harry Duyvelaar) werkzaam in Congo Zestig Nederlandse gezinnen Congolezeif werken hard en goed De kledinsr Uitgaansmogelijkheden „B.V. van den Brandt" uit Waalwijk, kampioen van Nederland Driebanden Sprang Capelle Voor een vakantie van enkele maanden verblijft de thans 26-ja- rige Harry Duyvelaar, zoon van de bekende dirigent van de harmonie St. Crispijn en van het R.K. Kerkkoor van de parochie St. Jan te Waalwijk, de heer G. Duyvelaar, in de woning van zijn ouders aan de Parallelweg na twee jaar als leider van 'n looierij van Rata in Congo te zijn werkzaam geweest. We hadden het genoegen, met deze kranige en sympathieke oud-stadgenoot 'n onderhoud te hebben, om van hem een en ander te vernemen omtrent zijn verblijf in dit verre land. Harry Duyvelaar in de hoofdstraat van Leopoldsville „Op 16 mei 1962 werd ik", aldus de heer Duyvelaar, „voor Bata uit gezonden naar Leopoldville in Con go. Tevoren had ik te Waalwijk ge studeerd aan de HBS en later aan de Rijksvakschool, waarna ik bij Bata-Best terecht kwam en ik mij kon inwerken in de algehele looie rij, om daarna te worden uitgezon den naar Leopoldville, waar Bata, i naast een looierij, ook een schoen-, een rubber- en een plasticfabriek exploiteerd. Met nog een collega vertrok ik op 16 mei 1962 per vlieg tuig van de „Sabena" vanuit Lon den naar Leopoldville, waar wij werden opgevangen door mensen van Bata. Ik kreeg direct een eigen woning toegewezen en schafte mij een „boy" aan, die voor mijn huis houdentje zorgde en voor mij het eten bereidde." „Bij mijn aankomst in Leopold ville was ik echter heus niet de enige Nederlander, want niet min der dan zestig Nederlandse gezin nen waren hier reeds gevestigd. Ik raakte dus, aldus Harry Duyvelaar, reeds spoedig ingeburgerd, mede dank zij een volkomen Nederlandse club, die o.a. beschikte over een bar, een biljart en een leestafel met bibliotheek. In verband hier mee kan ik zeggen, dat het in de bedoeling ligt, binnen afzienbare tijd een recreatiemogelijkheid te scheppen voor de kinderen. Deze Nederlandse club heeft een eigen bestuur, bestaande uit negen leden. De leden van deze Nederlandse club bestaan niet alleen uit em ployes van het Bata-concern, doch tevens uit leden van de Ambassade, van de Shell en andere daar geves tigde maatschappij en w.o. de Ne derlandse Afrikaanse Handels Ven nootschap. De onderlinge verstand houding is prima. Hoewel ik spoe dig vertrouwd raakte met de daar gesproken voertaal Frans, werd ik tevens vertrouwd met de daar ge sproken taal Lingala, die uitslui tend door de zwarten wordt gespro ken en tevens door de daar geves tigde handelslui, zodat deze taal kan worden beschouwd als de „han delstaal" die in geheel Congo wordt gesproken. De looierij van Bata, waar Harry Duyvelaar een leidende functie be kleedt, werkt met een personeel van 60 man. In het gehele fabriekscom plex zijn ca. 1000 personen werk zaam, alleen mannen, want vanwe ge het grote mannenoverschot, mo gen geen vrouwen in de fabrieken tewerk worden gesteld. Dit is in Congo absoluut verboden. De man nen werken echter hard en goed, volgens Harry Duyvelaar beter dan in Europa. Over het algemeen is de Congolees vrij voorkomend. Het leer dat in de Congolese looierij wordt gelooid, wordt in de eigen schoenfabriek aldaar ver werkt en via een eigen verkoop organisatie worden de schoenen in eigen winkels verkocht. Deze win kels zijn allen ultra-modern inge richt en staan onder leiding van 'n blanke chef, terwijl het overige pèrsoneel uit Congolezen bestaat. De bevolking van Congo, aldus de heer Duyvelaar, koopt over het geheel, alleen wat chic en modern is. Dit ligt misschien ook wel ge deeltelijk aan het feit, dat deze be volking op het gebied van b.v. hout snijwerk zeer kunstzinnig is aange legd, evenals in het verwerken van ivoor, vooral op religieus gebied. De bewoners van Leopoldville zijn overwegend katholiek en bestaan, vooral in de buitenwijken voor 90 procent uit zwarten. Leopoldville is een moderne stad met ongeveer 1.400.000 inwoners. De heren in Congo gaan Euro pees gekleed. De dames dragen de panja, die is te-vergelijken met de Indische sarong, waarin kinderen door de dames op de rug gedragen worden. De panja is vervaardigd van prachtig bedrukt katoen en wordt zeer modieus om het lichaam gedrapeerd. Naast de bijeenkomsten in Nederlandse club zijn er verder be trekkelijk weinig uitgaansmogelijk heden. Zaterdags na de siesta, die de van 2 tot 5 uur wordt gehouden, gaat men in de stad eten, terwijl 's avonds gewoonlijk een bioscoop wordt bezocht of een club in Leo poldville. De voedselvoorziening is momenteel goed, doch alles is zeer duur. Overwegend worden „Belga" sigaretten gerookt, een goede si garet, die in Congo wordt geprodu ceerd. De hygiënische toestanden zijn in /Congo niet slecht en bewegen zich steeds meer in stijgende lijn. Er /bevinden zich doktoren van alle nationaliteiten, terwijl vele jonge Congolezen studeren aan buiten landse universiteiten, w.o. in Ne derland. Tijdens zijn vakantie, die de heer Duyvelaar thans in Waalwijk door brengt, gaat hij een cursus bij Ba- sta volgen en zal voor zijn vertrek in het huwelijk treden, om dan met zijn echtgenote wederom naar Leo poldville te vertrekken en zijn werkzaamheden aldaar weer op te nemen. We kunnen niet anders dan grote bewondering hebben voor deze Waal wij kse jongeman, die in een ver en vreemd land een toekomst heeft opgebouwd, die hem ondanks de vele moeilijkheden die hij moest overwinnen, hem reeds grote vol doening heeft verschaft. Wij twij felen er niet aan, of Harry Duyve laar zal, gesteund door zijn jonge echtgenote het in Congo waarachtig wel klaren, iets wat wij hem en zijn vrouw gaarne toewensen. Op zijn verzoek zullen wij deze energieke Waalwij ker wekelijks „De Echo van het Zuiden" toezen den, want het nieuws uit Waalwijk en omgeving heeft nog steeds zijn grote belangstelling. Intussen vergezellen onze beste wensen Harry Duyvelaar en zijn jonge vrouw. Het viertal van de B.V. „van den Brandt" dat kampioen van Neder land werd in het driebanden en uitgevonden wordt naar de Euro pese kampioenschappen te Kiel. V.l.n.r.: J. van Alphen, C. Soeterboek, W. Soeterboek en H. de Ruyter. Door een 80 overwinning j.l. woensdag behaald op de B.V. „Ca- land" uit Rotterdam is de Waalwijk- se B.V. „van den Brandt" defeni- tief kampioen geworden en zal het kranige viertal van Henny de Ruy ter van 4 t.m. 7 juni a.s. deelnemen aan de finalewedstrijden om de Europa-cup, die op die data in Kiel in Duitsland zullen worden ge speeld. Op ondubbelzinnig wijze heeft B.V. van den Brandt uit Waalwijk getoond de sterkste driebanden club van Nederland te zijn. Drie van de vier ontmoetingen werden met 80 gewonnen. Alleen tegen B.V. DCB uit Breda moesten 2 winstpunten aan de tegenpartij af gestaan worden en behaalde B.V. van den Brandt een 62 overwin ning, De uitslagen tegen B.V. Caland uit Rotterdam waren als volgt: B.V. v. d. BrandtB.V. Caland H. de Ruyter 50 carJ. v. d. Els- hout 26 car, in 55 beurten. W. Soeterboek 50 car.J. Schorel 18 car. in 62 beurten. C. Soeterboek 50 car.J. J. Kats 48 car. in 69 beurten. J. van Alphen 50 car.G. v. Hasselt 44 car. in 60 beurten. We twijfelen er niet aan of het kranige viertal van B.V. van den Brandt, bestaande uit Henny de Ruyter en J. van Alphen uit Waal wijk en de gebroeders Wim en Cor Soeterboek uit Kaatsheuvel, zal Ne derland ook in Kiel op waardige en laten we hopen op succesvolle wijze vertegenwoordigen. JEUGDTOTO „MARIJKE". Heden, maandag 13 april, zal voor de eerste maal de jeugdtoto voor „Marijke" - waartoe B. en W. vergunning verleenden - een aanvang nemen, terwijl op 20 april a.s. de eerste maal de toto zal worden toege wezen, onder politietoezicht in de zaal van de Chr. Volksbond. Daar „Marijke" voor grote financiële uitgaven staat, die maandelijks meer dan f 150.- boven de normale inkomsten lig gen en „Marijke" momenteel een moeilijke periode doormaakt, hoopt het bestuur dat deze toto een succes zal worden. Dat is ook mogelijk wanneer bestuur en leden doorvoor hun best doen en alle ingezetenen daaraan hun medewerking verlenen. Elke week zal in dit blad de uitslag be kend gemaakt worden, voor het eerst op donderdag 23 april a.s. "GEZELLIGHEID". Voor de tweede maal en voor een goed bezette zaal, bracht de toneelvereniging "Gezelligheid" j.l. zaterdagavond het be kende toneelspel in drie bedrijven van F. Drost: „Angst om de liefde" voor het voetlicht, in de zaal van de Chr. Volks bond. "Gezelligheid" oogstte ook ditmaal weer veel succes. Het stuk werd onder re gisseur Dekkers vlot en met veel gevoel ge speeld en oogstte dan ook veel bijval. ZAALDEMONSTRATIE "PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging "Pro Patria te Sprang-Capelle is voornemens om op vrijdag 17 april a.s. des avonds kwart voor acht een zaaldemonstratie te geven voor haar donateurs en genodigden, en op zaterdag 18 april voor belangstellenden. Zoals gewoonlijk zal het Pro Patria op deze avonden zeker niet aan belangstelling ontbreken. Er is ijverig geoefend om de be zoekers een mooie avond te bezorgen. WELFARE-WERK. Donderdagmiddag was in de conferentie zaal van het gemeentehuis de sluitingsmid dag van de opleiding voor Welfare-werkster. Eenmaal per week gedurende een tiental weken volgden 13 dames de cursus. Bij ge brek aan behoorlijke vergaderruimte kon men deze sluitingsmiddag houden ten ge meentehuize. Op deze bijeenkomst, die eigenlijk het begin is van het werk, waren o.a. aanwezig, mevr. Schokking uit Den Haag, hoofdleadster van dit werk, mevr. de Beer, die de cursus heeft voorbereid, de cursusleidster mevr. Snijders uit Arnhem, alsmede burgemeester van Prooijen en wet houder Minnaard. Van de afdeling Waal wijk van het Roode Kruis was aanwezig' Notaris Peters. Na een kort openingswoord door mevr. de Beer werd het woord gege ven aan mevr. Schokking, die nog eens de bedoeling van het Welfare-werk benadrukte. Het Welfare-werk geschiedt op basis van algehele vrijwilligheid, die zieken proberen hun ziek zijn, handicap of wat ook, door prettige bezigheid te doen vergeten. Op deze cursus zijn onderwerpen behandeld door j een plaatselijke arts over rheuma, t.b.c., ter- wijl een plaatselijke predikant een uiteen zetting heeft gegeven over de geestelijke verzorging. Vele technieken van handen arbeid waren uitgestald op een tafel hetwelk een zeer fleurige aanblik bood. Het is de bedoeling, dat de cursisten dit werk uitdra gen bij de patiënten. Hierna gingen notaris Peters en mevr. de Beer over tot de uitreiking van de diploma's, alsmede tot het opsteken van het Welfare speldje. Na de thee, die als vanouds op voortref felijke wijze door mevr. van der Schans werd geoffreerd, werd het woord gevoerd door burgemeester van Prooijen die er dank over uitsprak, dat oök voor langdurige zie ken in de gemeente iets gedaan kon worden. Vervolgens weiden enkele films gedraaid over "Met de Henri Dunant op vacantie", de Roode Kruis-boot, waar de chronische 1 patiënten etc. het gehele jaar door mee uit kunnen. "De muur doorbroken" ,was een film over het Welfare-werk en over de ver dere Roode Kruis-hulp. Mevr. Overweel sprak een kort dank woord en overhandigde de cursusleidster een fraai bloemstuk. Mevr. van der Schans werd dank gezegd voor de goede zorgen, terwijl zij werd aangewezen om het teamwerk te verdelen en de contactpunten te leggen, waarvoor de algemene leiding haar zeer dankbaar zal zijn. Gelet op haar vroegere opleiding tot Welfare-werkster, aldus mevr. Snijders, kan men deze taak aan U over laten. In samenwerking met enkele andere dames zal zij dit werk in onze gemeenschap in goede banen leiden. LEDENVERGADERING ALG. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE. De afdeling Capelle van de algemene be drijfsgroepen-centrale hield j.l. vrijdagavond in de zaal van de heer Pruijssers een alge mene ledenvergadering. De voorzitter de heer de Jong, sprak een kort openingswoord waarbij hij speciaal welkom heette de distr. bestuurder de heer Drabbe uit Breda. Het jaarverslag van de secretaris werd i.v.m. de viering van zijn 121^-jarig huwelijksfeest op deze dag, voorgelezen door de voorzitter. De heer de Jong bracht vervolgens het fi nancieel verslag uit, waaruit bleek dat er een mooi batig saldo was. De kascontrole commissie had schriftelijk zijn bevindingen uitgebracht, waaruit bleek, dat alle beschei den in orde waren bevonden. In verband met het vertrek van het be stuurslid de heer Sprangers werd tot lid van het bestuur gekozen de heer Kommers. De heer Drabbe verkreeg hierna het woord, waarbij hij allereerst dank bracht voor al datgene wat de heer Sprangers voor de afdeling had gedaan en hoopte dat zijn opvolger zich ten volle zou geven voor het afdelinigswerk. Spr. behandelde in het kort enkele punten van de nieuwe afgesloten C.AO..S, waarop een bespreking volgde. In zijn sluitingswoord dankte de voorzit ter de heer Drabbe voor zijn heldere uit eenzetting van de diverse behandelode C.A.O.'s en spoorde allen aan om bij voort during de belangen van de leden te blijven behartigen en meer in het algemeen van de gehele organisatie. P.V. DE LUCHTVAART. De plaatselijke postduivenvereniging De Luchtvaart organiseert thans in samenwer king met de P.V. De Reisduif uit Waspik wedstrijdvluchten. J.l. zondag werd de eerste vlucht gehouden vanuit Duffel, afstand 73 km. De uitslag was als volgt A Tactor 1, 17, 37 ;G le Sage 2; H v Campen jr 3, 25, 27; A Kuijten W 4; C de Cloe 5, 12, 42; A Klootwijk 6, 19; A v Beek 7; H Dalmaijer 8; P ieNuwenhuizen 9; H Verduijn 10, 18, 48, 49; F Huijps 11, 40, 44; A Bakkeren 13, 36; A Kuijten W 14, 21; M Bax 15; C Boer 16, 37; A v Oosterhout 20, 41; J IJpelaar 22, 23, 32; J Smits W 26; C Blok 28, 31, 45, 50; G Remmeren W 26; P v d Elshout W 29, 39; B Pols 30, 35, 43; H v Campen sr 34; P v Raamsdonk 38; A v Beek 46; H de Jong 47. A.s. zondag wordt een vlucht gehouden vanuit Vilvoorde. Voor Capelle inkorven a.s. zaterdagmorgen tussen half 12 en 12 uur in het clublokaal. DE MAASMOND. De visclub De Maasmond gevestigd in café Havenzicht van de heer Ph. van Til- borgh, kwam j.l. zaterdagmiddag in verga dering bijeen. Deze bijeenkomst stond in het teken van het 40-jarig jubileum, dat de ver eniging op 15 mei a.s. hoopt te vieren. Aangezien juist in die tijd het visseizoen weer geopend is, kwam men j.l. zaterdag middag in het bijzonder bijeen om een ju bilaris te huldigen. Het betrof het jubileum van de heer J. Kraak, die 40 jaar lid en bestuurslid is van de Maasmond. De voor zitter, de heer Treffers, sprak een korte huldigingsrede uit. Spr. schetste in het kort het vele werk, dat de heer Kraak voor de vereniging gedaan heeft en hoopte dat het de heer Kraak gegeven mocht zijn nog vele jaren werkzaam1 te zijn voor de visclub. En dit werk is niet gering, als men bedenkt dat bij de oprichting 14 personen lid waren en ditaantal thans is uitgegroeid tot ruim 140. Namens de vereniging werd een vistas en visstoel aangeboden, alsmede een bijzonder uitgevoerde hengel. De bijeenkomst werd bijgewoond door een hoofdbestuurslid van de Ned. Hengelaarsbond, n.l. de heer Jan sen, die de heer Kraak feliciteerde en hem de gouden bondsspeld opspelde. Deze on derscheiding werd door de heer Kraak zeer op prijs gesteld, temeer als men bedenkt, dat dit insigne ditmaal pas voor de 3e maal werd uitgereikt. De heer Kraak sprak hier na een kort dankwoord. In verband met 'het a.s. 40-jarig jubileum zal de vereniging op 16 mei a.s. recipiëren in café Havenzicht. COöP. BOERENLEENBANK. De Coöp. Boerenleenbank 's-Grevélduin- Capelle zal op 24 april a.s. een alg. leden vergadering houden in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers. Aanvang 8 uur. Op de agenda komen de volgende punten voor Opening; Aanwijzing secretaris; No tulen; Verslag over 1963; Verkiezing lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heer L. v. d. Made; candidaten zijn L. v. d. Made en C. A. Quirijns en Verkiezing lid van de Raad van Toezicht wegens af treding van de heer A. J. Verhoeven. Als candidaten zijn gesteld L. van Wijlen en A. H. Kerst; Wijziging van art. 4a van het huish. reglement; Bestemming voordelig saldo en Rondvraag en sluiting. ECHTPAAR VAN VUUREN-NIEUWENHUIZEN Onder grote belangstelling van familie, vrienden en bekenden herdacht het echt paar Sibrecht Arnoldus van Vuuren en Ma ria Nieuwenhuizen, Kerkstraat alhier, j.l. donderdag de dag waarop het voor 50 jaar in het huwelijk werd verbonden. Een buurcomité onder leiding van de heer H. de Bie was reeds enige weken druk in de weer geweest, om deze dag voor het gouden paar en familie tot een ware feest dag te maken. Door de ijverige handen van het feestcomité waren bij de woning gepaste versieringen aangebracht en was een prach tige erepoort opgericht, die 's-avonds keu rig werd verlicht. Bij monde van de voorzitter van het feest comité werden het gouden echtpaar namens de buurtbewoners verschillende prachtige cadeaus aangeboden, bestaande uit een uit- trektafel en een ligstoel met kussens van de gehuwden, een kapstokkleed van de rijpere jeugd en van de schooljeugd een electrisch scheerapparaat voor de bruidegom en bloe men voor de gouden bruid. Met deze mooie cadeaus toonde het gouden paar zich bij zonder ingenomen. In de zaal van de Chr. Volksbond werd in het begin van de avond een druk be zochte receptie gehouden. Het gouden paar werd voorafgegaan door jonkers en om- ringd door bruidjes naar de zaal gebracht waar zeer velen hen hun gelukwensen kwa men aanbieden en waarop het echtpaar tal van cadeaus in verschillende vorm mocht ontvangen. Talrijke bloemstukken werden ook aangeboden, terwijl eveneens vele schrif telijke felicitaties werden ontvangen. Ook Burgemeester en Mevrouw van Prooijen kwamen het gouden paar met deze heuge lijke dag gelukwensen. De Harmonie Marijke met drumbipid brachten het feestvierende paar een kim- kende serenade, waarbij de voorzitter de heer G. Vos de hartelijke gelukwensen aan bood. De geheel buurt deelde 's avonds ook in de feestvreugde, terwijl de kinderen zater dagmorgen een feest werd bezorgd. Op waardige wijze heeft het gouden paar deze voor hen zo bijzondere dag mogen vie ren en door de bijzondere belangstelling is deze dag voor hen zeker een hoogtepunt in hun leven geworden, waarop zij, naar wij hen toewensen, nog lang zullen mogen te rugzien. De Volksuniversiteit te Kaatsheuvel heeft het seizoen 1963-1964 besloten met een programma, dat evenals de openingsavond gewijd was aan de humor. Voor deze sluitingsavond was de gebruikelijke ruimte in de Levensschool niet toereikend en dat is wel begrijpelijk als men weet dat Fons Jansen met z'n Lachende Kerk op de proppen zou komen. En dus had het bestuur de grote zaal van de Gildenbond gecharterd, die woensdagavond vrijwel geheel bezet was toen de heer Annegarn namens het bestuur van de Volksuniversi teit deze cabaretier met zijn pianist Michel Plemper verwelkomde en een terugblik wierp op het voorbije seizoen, dat qua opzet beter geslaagd mocht worden genoemd dan de drie voorafgaande. Het aantal leden van circa 200 werd gehandhaafd, maar dit noemde de heer Annegarn een teleurstelling, omdat het bestuur hierin meer had hopen te bereiken. De materiële groei van de gemeente hield dus geen gelijke tred met de geestelijke, maar men hoopte door middel van een goede propaganda verbetering te brengen in de be langstelling voor de Volksuniversi teit. Gemeentebestuur, instellingen en parochies werden dank gebracht voor hun finantiële steun, waarna Fons Jansen zijn Lachende Kerk bracht. Met dit cabaret neemt hij op de podiumplanken zo maar een loopje met alles wat schuilgaat achter het gefronste voorhoofd, dat in onze da gen het kenmerk van de ware gelo vige begint te lijken. Fons Jansen heeft een one-man show gescha pen, die naar z'n inhoud uniek is en waarin ontelbare onderwerpen de revue passeren: het huisbezoek, de oude en nieuwe theologie, de col lectes, het concilie en de „vaders", verkering en huwelijk, priester en leek, de kloosters en de preken. En zijn kritiek moge dan al scherp zijn, zij is nimer bot of grof, met soms dodelijk giftige addertjes onder het malse gras. Zijn moppen hebben wel eens een baard, maar er zitten ook directe .gillers' onder, die voor al in de afkondiging van de „kerk- berichten"een daverend hoogtepunt bereikten. „Evenals vorige week is het vandaag de jaarlijkse collecte voor de kerk", „dinsdag trouwt on ze sociale werkster met drie heren. Komt allen!" enz. enz. Verder „mensen, mensen, laten we toch oppassen met al die eer lijkheid. Als we alles eerlijk zeg gen, wat blijft er dan van de waar heid over Dat kost sommigen even 'n mo ment van kauwen. Hij heeft een liedje over„Wie weet nou nog hoe het moet?" Hij vraagt het aan de filosoof en die vertelt hem dan alles van A tot en met de G van ge loof. Maar hoe moet hij dan gelo ven? Met die kwesties tapt hij naar de theoloog, die hem een eenvoudig recept aan de hand doetbidden. Hoe leer ik bidden? De paedogoog antwoordt hem: met stil te zijn en ingetogen. Dit verschuift het pro bleem naar de psychiater, want hoe wordt een mens rustig? „Bent U soms bang voor dingen die niet mo gen?" vraagt de psychiater. Dan informeert hij bij de moralist wat dan wel en wat niet mag, en deze laat verstek gaan: „daar twisten wij nog dagelijks over".Maar de schrift geleerde weet het: „de medemens is norm". Het komt er nu op aan wat de medemens verlangt. Op naar de socioloog. Deze zegt: „dit dient per situatie te worden afgewogen". Maar zelfs de jurist weet daarvoor niet de juiste methode. Weer ver zeilt hij bij de filosoof: weer niet meer dan van A tot en met de G van geloof. En dan het heimwee: „Waar is de oude, wijze man, die het ons zeggen zal. Wie weet nou hoe het moet?" Hij zingt ook een parodie op een bekend liedje van Louis Davids: Weet je dat al oudje?" Over de tragiek van die brave mensen, die een leven lang in hun rats hebben gezeten over allerlei dingen, die verkeerd heetten. En dan komt er een bisschop, die vertelt dat het al lemaal mag". Fons Jansen voert een engel ten tonele, die de zielen van de afgestorvenen ontvangt in een hemel volgens de oud-theologi sche constructie. Daar moeten lijs ten worden ingevuld. Hoeveel ver diensten van goede werken hebt U aan te geven? Nog wat overgescho ten genade van bijstand in te leve ren? Alles volgens de befaamde ma teriële opvatting van de genade. En: hebt U altijd Uw ochtendgebed gebeden? Wie hier „ja" invult, moet wel omroeper bij de KRO zijn ge weest" Het ging er allemaal in als koek. Fons Jansen is er ook in Kaats heuvel in geslaagd met zijn Lachen de Kerk een bijzonder geamuseerd publiek de gehele avond nagenoeg zonder ophouden te boeien en de nodige lachsalvo's te ontlokken, zo dat deze sluitingsavond, waarvoor ook veel belangstelling was van mensen van buiten Kaatsheuvel, een mooi succes was voor de Volks universiteit. Het bezoek aan Mexico. KONINKLIJKE FAMILIE VEROVERT ALLE HARTEN. Het vriendelijke optreden van on ze vorstin, de belangstelling die zij toont voor alles wat zij doet en ziet en de eenvoud die zij ten toon spreidt heeft de Mexicanen veroverd De koninklijke familie heeft don derdag het Mexicaanse presiden tiële gezin geschenken aangeboden. De Mexicaanse president kreeg een Nederlandse klok met carillon, be stemd om op zijn lessenaar te wor den geplaatst. Mevrouw Lopez Mateos ontving een Nederlandse kristallen vaas, terwijl de Mexicaanse presidents dochter Avecita en houten juwelen- doos kreeg. Donderdagavond beantwoordde koiningin Juliana de heildronk van de Mexicaanse president met een rede. Zij betuigde haar dank voor de buitengewoon hartelijke ont vangst en gaf uiting aan de Neder landse bewondering voor de wijze, waarop men in Mexico de uitdaging van deze tijd verstaat en tegemoet treedt. H.M. verheugde er zich over hier van een indruk te mogen krijgen en tevens een blik te mogen slaan op de prachtige schatten van Mexico's groots en glorierijk verleden. Het slot van haar rede hield H.M. in het Spaans. Zij bracht daarin een heildronk uit op het welzijn van de president met zijn familie en het hele Mexicaanse volk. I

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2