KAATSHEUVEL Ruim baan voor „Werktuigendagen" te Liempde Het Brabants Orkest verzorgde 250ste Kunstkringuitvoering te Waalwijk Dit jaar grote verbetering van de accomodatie 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 APRIL 1964 6 Drunen WOENSDAG RAADSVERGADE RING GEMEENTE LOONOPZAND Lopn op Zand Mickey Biljarten mans Kerkstraat 113, J. Kleijssen Re- né de Clerstr. 13, H. Korthout Cris- pijnstraat 16 en mevr. Hoevenaars Boekelaarstr. 50 allen uit Waalwijk, die elk f 5.88 ontvangen, evenals mej. A. van Bokhoven Torenstr. 90 Drunen; allen hadden het juiste be drag geraden 196.40. 2e prijs A. Severijns Geert Grote straat 39 's-Bosch, f 19,64, geraden bedrag f 196,44. 3e prijs J. v. Osch Grotestr. 119c, M. Kuijs Burg. Smeelelaan en H. Bruurmijn Besoijensestr. 125, ieder f 3,27, die allen f 196,30 hadden geraden. De jeugd van Tachos dankt allen heel hartelijk en spreekt daarbij de wens uit dat men de weken die nog resten nog eens zal laten zien dat men de Tachos-jeugd wil steunen in de uitoefening van haar sport. AANRIJDING Zondagavond rond 7 uur had op de kruising Burg. SmeelelaanPut straatAmbrosiusweg—Parallelweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, die werden bestuurd door W. J. en J. v. d. C. Laatstge noemde kwam vanaf de Smeelelaan en verleende J., die de kruising vanaf de Parallelweg naderde, geen voorrang. Een inzittende van de au to van J. werd bij de botsing uit de wagen geslingerd en op advies van dr. Hermans, die eerste hulp ver leende, naar het ziekenhuis overge bracht. Beide auto's werden aan zienlijk beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: portemonnee, dames bont, Parker-vulpen, regencape, kin derportemonnee, stofbril, sjaal, zes veilingkisten, step, herenbril in plas tic hoes, herenschoen, rozenkrans. Verloren: kleinbeeld-camera in foudraal, twee rubberblokken, arm band, beige actetas, paar handschoe nen, bruine diplomatentas, porte- fgeuille met inhoud, herenbril, ring met 3 sleutels, zwarte regencape, herenschoen, herenportemonnee met inhoud. AGENDA Musis Sacrum: vanaf a.s. donder dag „Liefde op Staatsbevel"; 18 j. KONINKLIJK ZILVER VOOR 50-JARIGE JUBILARESSE. INBRAAK IN STALEN MEUBELENFABRIEK Vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag hebben een of meerdere inbrekers zich via een raam toegang verschaft tot de kan toren van de firma v.h. v. B., sta- lenmeubelenfabriek, gevestigd in de Grotestraat in Drunen. Bij nader onderzoek is gebleken dat er enkele honderden guldens zijn verdwenen. Van de daders ontbreekt tot op heden elk spoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. Mej. Joh. Stokkermans is vrijdag middag door directie en personeel tij dens een feestelijke bijeenkomst in zaal van Boxtel aan de Antoniusstraat op waardige wijze gehuldigd voor het feit dat zij 50 jaar bij de N.V. Stocko in Kaatsheuvel werkzaam is geweest. De viering van dit jubileum, dat te vens een afscheid was van de jubila- resse, kreeg zijn hoogtepunt, toen burgemeester L. van Erp mej. Stok kermans de eremedaille in zilver op spelde, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau De jubilaresse werd tijdens de hul diging toegesproken door haar broer, de directeur van de N.V., de heer A. Stokkermans, die haar huldigde voor haar vele activiteiten, die een on schatbaar aandeel hebben geleverd tot de verdere uitbloei van het bedrijf. De heer Stokkermans bracht na mens de directie de dank over aan de jubilaresse, die al die jaren werkzaam is geweest in de stikkerij, waarbij zij tevens optrad als instractrice. Na mens de directie bood hij haar een Lourdesreis aan. Burgemeester van Erp prees haar, niet alleen om het feit, dat zij vijftig jaar haar aandeel had gehad in de produktie, maar vooral omdat zij in haar functie van instractrice de meis jes die onder haar toezicht werkten, ook een zekere levenshouding had weten mee te geven. Hierna spelde hij haar de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. Namens het DE HEER EN MEVROUW VAN EIJL HARTELIJK GEHULDIGD Met een grandioos concert in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven acoustisch de beste zaal van heel Brabant, heeft er Hein Jordans van gezegd vierde de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap haar 250ste uitvoering. Onder leiding van Hein Jordans concerteerde Het Brabants Orkest met solistische medewerking van Gerard van Blerk, piano. Het programma vermeldde drie werken, t.w. Variaties op een thema van Mozart op. 132 van Max Reger, het grootste pianoconcert in a kl. t. op. 54 van Robert Schumann, op een fascinerende wijze gespeeld door Gerard van Blerk, samen met Het Brabants Orkest, en na de pauze de symfonie no. 4 in c kl. t., de Tragische, van Franz Schubert. Het was een buitengewoon goed concert, waarover iedere bezoeker zeer enthousiast moet zijn geweest. Huldiging van de secretaris. Tijdens de pauze betrad de voor zitter van de Kunstkring, dr. Leng let, het podium. Hij was dankbaar voor het feit, dat de Kunstkring zijn 250ste uitvoering op zo'n voortref felijke wijze mocht vieren. Hij her innerde aan de grote financiële zor gen van de laatste jaren, maar hij meende toch dat de Kunstkring een zonniger toekomst tegemoet kan zien. Vooral de heer v. Eijl was hij uitermate dankbaar voor alles wat hij voor de Kunstkring, sinds de op richting in 1945, heeft gedaan. Hij verleende daarna het woord aan burgemeester Teijssen, die de heer en mevrouw v. Eijl hartelijk huldigde, op de eerste plaats in zijn functie van ere-voorzitter van de Kunstkring. Hij complimenteerde 't gehele bestuur, bestaande uit de heren Lenglet, v. Eijl en Van den Hoven. De heer v. Eijl noemde hij de motor van de Kunstkring, die haar in de jaren van haar bestaan inhoud en vorm heeft gegeven. „U hebt er in volle overgave en doel bewust naar gestreefd om Waalwijk op het gebied van de cultuur te verschaffen wat binnen de moge lijkheden ligt. Eenieder is u daar voor veel dank verschuldigd". Als blijk van grote waardering bood de ere-voorzitter de heer v. Eijl een fraai boekwerk aan met de in dit verband enigszins paradoxale titel „Ondergang der beschavingen". Hij maakte daarbij de opmerking, met een gerust hart juist dit boek te durven geven, omdat hij de heer v. Eijl kende als iemand die het tegen deel is van een cultuur-pessimist. In zijn functie van voorzitter van Het Brabants Orkest getuigde bur gemeester Teijssen van zijn waar dering over het feit, dat het Bra bants Orkest door de jaren heen concerten in Waalwijk heeft mogen verzorgen, steeds onder de auspiciën van de Kunstkring. Hij was dankbaar voor de hartelijke samenwerking tussen 't secretariaat van de Kunst kring enerzijds en de administratie en directie van Het Brabants Orkest anderzijds. Hij bood de heer v. Eijl een eerste grammofoonplaat aan van Het Brabants Orkest, t.w. de 'derde symfonie, de „Eroica" van Beethoven. Als voorzitter van het gemeente bestuur van Waalwijk dankte bur gemeester Teijssen de heer v. Eijl voor 't vele werk, verricht in dienst van de gemeente Waalwijk. Namens het gemeentebestuur bood hij een tweede plaat aan. Burgem. Teijssen betrok ook mevrouw v. Eijl in zijn huldiging. Hij zei er van overtuigd te zijn dat zij een groot deel van 't werk voor haar rekening nam. Na mens het gemeentebestuur bood hij mevrouw v. Eijl een fraai boeket bloemen aan, daarmee namens de Waalwijkse bevolking eer en dank brengend, die zowel mevrouw als de heer v. Eijl toekomt. De heer v. Eijl dankte het Kunst- kringbestur, het bestuur van Het Brabants Orkest en het gemeente bestuur van Waalwijk voor de ge schenken. Hij dankte ook de leden van Het Brabants Orkest, die steeds de moed hebben weten op te bren gen om in Waalwijk, waar de acco- modatie niet zo geweldig was, te komen concerteren. De leden van de Kunstkring zouden hem geen schoner geschenk kunnen aanbieden dan door zoveel mogelijk de uitvoe ringen te bezoeken. Hij dankte ten slotte allen, die de Kunstkring zo veel jaren daadwerkelijk hebben ge steund. - De suiker is met ingang van deze week met 1 cent per kilo ver hoogd. - De Koningin en Prinses Beatrix zullen in een afzonderlijk vliegtuig naar Nederland terugkeren. personeel en de thuisstiksters over handigde de heer v. d. Mee de jubi laresse een gouden speld met saffier. Mej. A. Stokkermans bood haar na mens de familie twee wit-gouden oor bellen bezet met diamantjes aan. Zowel van het personeel als van de chefs mocht de jubilaresse bloemen in ontvangst nemen. De gemeenteraad van Loon op Zand-Kaatsheuvel komt woensdag avond om half acht in de verga derzaal van het gebouw Openbare Werken bijeen ter behandeling van onderstaande agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling van de definitieve vergoeding bedoeld in artikel 75, lid 3, van de Kleuter onderwijswet. 3. Voorstel tot het vaststellen van begrotingswijzigingen Begroting gemeente 1963: 65e wijziging: arti kel 72 Lager Onderwijswet 1920 St. Emiliusschool. Begroting gemeente 1964: le wijzi ging: uitbreiding gasbedrijf. 2e wijziging: artikel 72 Lager On derwijswet 1929 St. Emiliusschool. 3e wijziging: extra subsidie Sophia's Vereeniging. Begroting gasbedrijf 1964: le wij ziging: uitbreidingen. 4. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 5. Behandeling interim-rapport streekraad Midden-Brabant. 6. Voorstel tot goedkeuring van de begroting van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg voor 1964 en vaststelling van de gemeentebegro ting en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1964. MEISJE VIEL IN KOKEND WATER Terwijl het vijfjarig dochtertje van de fam. D. in de Marktstraat bij buren op de rand van een met heet sopwater gevulde ketel zat, schoof plotseling het deksel weg, waardoor het kind zijn evenwicht verloor en in het hete sop terecht kwam. Nadat dokter Raaymakers de kleine de eerste hulp had ver leend, werd het met ernstige brand wonden overdekt naar het zieken huis te Waalwijk overgebracht. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP 2e KLAS LIBRE KNBB TE KAATSHEUVEL De biljartliefhebbers van Kaats heuvel en omstreken zullen het ko mende weekend weer in de gele genheid gesteld worden getuige te zijn van de strijd om een nationale biljarttitel, welke in het district Kaatsheuvel zal worden verspeeld. Toen de biljartvereniging HGL, gevestigd in café Th. van Boxtel, in 1962 haar 25-jarig lidmaatschap van de KNBB en tevens haar 25- jarig bestaan herdacht, werd haar door een Bondsafgevaardigde de organisatie van een belangrijk kam pioenschap in het vooruitzicht ge steld. HGL accepteerde deze toe zegging uiteraard volgaarne en gaat hieraan thans uitvoering geven door de organisatie van de finale van het Nederlands kampioenschap van de 2e klas libre. De perfecte regeling, welke HGL destijds aan een gewes telijk kampioenschap besteedde, staat er borg voor dat ook deze strijd om een nationale titel tot in de puntjes verzorgd zal worden. Vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 april zijn de wedstrijddagen en café „Torenzicht" van Th. van Box tel de plaats van handeling, waar de volgende deelnemers op twee Wilhelmina-biljarts elkaar slag zul len leveren. Voor het gewest het Westen, J. Bredius, Vlaardingen van b.v. ,,'t Oosten", kampioen district Schie dam; gewest Brabant-Zeeland I, J. v. Hamers£eld, Breda, b.v. nAk, kampioen district Breda; gewest 't Noord-Westen, B. Hos, Assendelft, b.v. ABC, kampioen Zaanstreek; gewest het Noorden, C. Kamstra, Sneek, b.v. „Leeuwen", kampioen district het Noorden; gewest het Oosten I, M. v. Mourik, Nijmegen, b.v. 't Centrum, kampioen district Nijmegen; gewest Limburg, A. Otte, Brunssum, b.v. DSK De Kroon, kampioen district Zuid-Limburg; gewest het Oosten II, W. Pronk, Emmeloord, b.v. „Tholen", kampi oen district Zwolle; gewest Bra bant-Zeeland II, W. Wijnen, Oss, b.v. SOKO, kampioen district Oss. Het gemiddelde voor deze klasse bedraagt 3.00 tot en met 4.50. De partijen, welke gaan over 150 ca ramboles, worden gespeeld volgens het Avé-systeem, zodat maar één ronde is vastgesteld. De wedstrijden beginnen vrijdag middag om 13.30 uur op biljart I met v. Mourik-Bredius, op biljart II met Pronk Wijnen; om 14.45 uur met de partijen Hos-Kamstra en v. Hamersveld-Otte. De aanvangs tijden van de tweede ronde zijn: 16.00 en 19.30 uur en van de derde ronde op deze dag 20.45 en 22.00 uur. De aanvangstijden op zaterdag zijn hetzelfde als die op vrijdag. Zondag wordt eveneens om 13.30 uur begonnen, terwijl de laatste partij om circa 15.00 uur aanvangt, zodat de prijsuitreiking omstreeks vijf uur kan plaats hebben. BRAND Voor de derde maal in een week ging de sirene. Brand werd gemeld om plm. half 4. Terstond toog de vrijwillige brandweer naar de plaats van het onheil. Ditmaal was het een flinke heidebrand aan het einde van de Klokkenlaan. Een flink complex heide en jonge dennebomen ging in vlammen op. Gezien' de nabijheid van het Nato-terrein werden de nodige maatregelen genomen. De brandweren van Tilburg en de Moer waren ook ter assistentie opgeroepen. De droogte van de heide veroorzaakte het snel om zich heen grijpen van het vuur. Nogmaals wordt voorzichtigheid gevraagd in bos en heide. In dit seizoen komen nogal eens vuilverbrandin gen - bermbrandjes - voor, welke niet on gevaarlijke gevolgen kunnen hebben. DE KERKEBOUW EN DE CHARITA TIEVE INSTELLINGEN. Pastoor Mommers heeft zondag een be roep gedaan op de welwillendheid van de parochianen van Loonopzand en in het bij zonder op hen die zich de laatste 2 jaren in de parochie hebben gevestigd. De parochianen zal in de loop van april de halfjaarlijks of jaarlijkse kwitantie wor den aangeboden voor de Kcrkebouw en de collecte voor charitatieve instellingen. De pastoor moet per ziel f 4 aan het bisdom afdragen per jaar om aan de episcopale voorschriften te kunnen voldoen. De nieuw gevestigde inwoners zullen speciaal worden bezocht. Uit de opbrengsten van de kerk- collecte en het plaatsengeld is het onmoge lijk het zeer groote bedrag te voldoen, als we hierbij denken, dat ons dorp 3500 zielen telt. Heel veel worden de parochianen niet lastig gevallen door collecten, doch de pas toor verwacht een zeer goede behartiging van deze belangrijke aangelegenheden. GOUDEN KLOOSTERFEEST FRATER CONSTANT CHAMBON. Op het Fratershuis St. Eligïus is zondag het gouden feest gevierd van de eerw. frater Constant Chambon, welke reeds een tweetal jaren in het rusthuis alhier verblijft. Intiem is dit feest herdacht temidden van zijn con fraters, welke voor hem een mooi feest had den bereid. De nog zeer vitale frater is die dag in de bloemetjes gezet en het gehele convent vierde het mee. Ondanks zijn gou den feest was de jubilaris omgeven door zijn eenvoud, welke zijn omgang met zijn mede broeders siert, in een steeds constant - zo als zijn kloosternaam reeds zegt - even wichtig gemoed. Frater is te Tilburg geboren. Hij volgde de kweekschool te Goirle en had na zijn grote professie op 12 april 1914 een zeer vruchtbaar leven achter de rug. In het on derwijs zullen velen hem nog herinneren te Raamsdonksveer, Tilburg, Utrecht, Grave. Zijn laatste onderwijsjaren had frater Con stant te Medenblik, waar hij liefst 21 jaren heeft gestaan. Inderdaad hebben vele con fraters, oud-leerlingen en bekenden de ju bilaris hun gelukwensen aangeboden. Het bestuur van de Fratercommuniteit was bij deze herdenking aanwezig en feliciteerde hem hartelijk. Tevens was aanwezig de Z.E. heer Pastoor Mommers, terwijl het jongens koortje van Frater Angelico een en ander 'n feestelijk entourage gaf. Het familiefeest voor de gouden frater heeft a.s. zondag 19 april te Loonopzand plaats. Het zij de jubilaris gegeven, dat hij nog vele jaren te midden van zijn collega's zal mogen verblijven. Hij is graag in Loonop zand en hoopt hier een rustig leven te mo gen hebben. Moge de goede God hem dit schenken. Frater Constant, ook wij wensen U alle goeds en Ad muitos Annos. SCHOOLVOETBAL - PAASTOERNOOI. Wat vorig jaar niet gelukt is, is dit paas- toernooi wel mogelijk geworden. In de pou les B 1 en B 2 van het jeugdvoetbal heeft de jeugd van de Lagere school alhier zich in het bezit weten te stellen van een beker. In de eerste finale is het vorige week door gedrongen, doch in een beslissende wedstrijd moest het in Korvel Tilburg een meerdere erkennen, maar bij de eindfinale kwam de Loonse jeugd na een goede wedstrijd met een 1-0 uit de bus, door een club van de Gen Smutslaan te verslaan. Het spel was in handen van de iets technisch betere Loonse club, maar ondanks dit heeft het team van Gen. Smutslaan zich verbeten weten te ver zetten. Vanuit een goede hoekschop wist Loonopzand het enigste doelpunt te maken voor de rust al. Na de rust bleef het zo, on danks dat er voor Loon meerdere kansen worden gdboden. Weer een mooi resultaat voor Loonopzand, dat thans reeds plannen maakt om het volgende jaar nog beter en georganiseerder hoopt op te komen, daar de stichting Jeugdbelangen ook de school- voetbal in betere banen zal gaan leiden. Met steun van plaatselijk, als met gemeentelijk initiatief staat het er zeer goed voor. Ook met de Kaatsheuvelse scholen is de paas- voetbal bedreven en gezien de zeer goede verstandhouding en goed gemormeerde plannen kan straks een gemeentelijke uitvoe ring van dit er van mogelijk tegemoet gezien worden. Nu maar weer aan de studie! ZILVEREN JUBILEUM R.K. E.H.B.O. ST. RAFAËL. Dezer dagen heeft het bestuur van de R.K. Vereniging voor EHBO St. Rafaël de eerste besprekingen gevoerd met het voor lopige comité, dat is samengesteld voor de viering van het zilveren jubileum van deze vereniging. De voorzitter de heer J. Too- rians verwelkomde allen zeer hartelijk en zette in het kort de voorbije 25 jaren uit een. Tevens werden enige suggesties naar voren gebracht wat betreft de viering van dit jubileum. Gezien de inhoud van deze vereniging, die uitsluitend haar werk doet voor de evenaasten in geval van nood, of wanneer deze hulp nodig hebben, is het ge wenst hieraan even aandacht te besteden. Vijf en twintig jaren heeft deze vereniging haar beste krachten gegeven en diverse cur sisten opgeleid om op elk ogenblik hulp te bieden. Gezien dit feit is het bestuur van de R.K. EHBO-ver. van plan dit zilveren feest niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Het comité dat is samengesteld uit de na volgende personen L. Hornman, voorzit ter ;M. Magemakers, vdce-voorzitter; M. Brands, secretaris; J. Hornman, penningen.; mevr. van Esch-Leltz, mej. A. van Lier; Fr. Gelevert, J. v. d. Lee en J. v. d. Velden, leden, zal trachten de plannen te verwezen lijken. Het ligt in de bedoeling dit feest te vie ren op de zondagen 8 en 15 november a.s. De oprichting is geweest eind november '39. Het programma in de feestvoering zal be staan uit een zondag uitsluitend voor de le den en de vereniging, met op de andere zondag een EHBO-wedstrijd. Het distriots- bestuur van Noord-Brabant heeft reeds toe stemming gegeven deze wedstrijd te houden. Indien het Culturele Centrum géreed zal zijn zal de laatste in dit gebouw plaats heb ben, daar hiervoor veel plaatsruimte nodig is. Zodra de plannen concrete vormen heb ben aangenomen, zullen deze worden be kend gemaakt, doch, daar in het jaar nog meerdere feesten worden gehouden moeten nu reeds voorbereidingen worden getroffen. P.V. DE LUCHTBODE. De eerste vlucht van de Postduivenvereni ging De Luchtbode in gehouden vanuit Duffel, afstand 72 km. Deelname 444 dui ven; gelost om 9 uur met ZW wind. Aan komst le duif 9-43-45; de uitslag is als volgt van de eerste 50 duiven: K v Es 1, 7, 31, 41 ;C v Dongen 2, 33, 36, 38; P v Dongen 3; J Aarts 4; M Vera 5, 30, 37; A Kuijten 6; H M v d Velden 8; A Berendonk 9, 17; B v Iersel 10; H v d Linden 11; A Krol 12; Sjef v Dongen 13, 27, 32, 44; A Beerens 14, 42; Gebrs IJpelaar 15, 23; A Aarts 16; H Leermakers 18; A C v d Velden 19; M v d Ven 20, 28, 35; W v d Ven 21; J v Dongen 22, 50; P v d Velden 24; A Leer makers 25; A Spapens 26; A J v Dongen 29, 43; J v Broekhoven 34; M Goutsiers 39; M v d Velden 40; M v Steen 45 ;A v d Vel den 46; M Maas 47; Gebrs Boons 48; P v Noije 49. A Maas overduif. A.s. zaterdag 18 april inmanden van 2-3 uur, vlucht uit Vilvoorde. DES, KAATSHEUVEL Heren 1—MEP 0—1 Gisteren startte DES met de pro motiewedstrijden. Zoals wij reeds vrijdag jl. schreven spelen vier clubs om 3 plaatsen in de 2e klas, •waarbij tevens het doelpuntenge- middelde mede beslissend kan zijn. De eerste thuiswedstrijd heeft jammer genoeg geen punten voor DES opgeleverd. Het werd 'n kleinst mogelijke nederlaag 01. En toch wel terecht, want o.i. was op een belangrijk punt de Boxtelse club beter nl. het plaatsen van de bal. Dit onderdeel drukt bij deze tak van sport nog meer zijn stempel op de wedstrijd dan bij welke andere sport dan ook. Al heeft men nog zo'n groot enthousiasme of goede conditie, mist men het plaatsen, dan loopt het spaak, zoals bij DES het geval was. Vooral de voorhoede maakte zich hieraan danig schuldig hoewel wij niet persé willen bewe ren dat DES hierdoor heeft verlo ren. MEP was juist iets beter ej dat het enige doelpunt uit ee„ strafbal ontstond was alleen jam. mer voor de MEP-voorhoede. Over de wedstrijd het volgende' Onder leiding van twee bondsar- biters begon de kamp met veel re gen en talrijke toeschouwers, dié hebben kunnen genieten van' een aardige partij hockey. De eerste kans was voor DES toen J. Lins fraai doorbrak maar stuitte op de doelman, die de aanval echter bui ten de cirkel onderbrak, wat niet geoorloofd is. De vrije slag hieruit bracht geen schade aan. Dezelfde speler kreeg opnieuw een unieke kans, maar ook deze ging verloren MEP zat echter ook niet stil en DES mocht niet klagen toen de rechtsbinnen te onbesuisd schoot Tevens moest keeper Timmermans enkele malen goed optreden, wilde DES niet met een achterstand gaan rusten. Enkele strafcorners brach ten DES ook geen resultaat. De stand 00 bij de rust was voor beide partijen te aanvaarden. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Het spel bleef open en ook gevaar lijke aanvallen waren niet van de lucht. Zo zagen wij na 10 min. P Nieuwenhuyzen een fraaie solo op- izetten, maar ook hij stuitte op de keeper, evenals de MEP-midvoor die onze doelman op zijn weg vond De wedstrijd bleef het aankijken zeker waard en toen iedereen zich al met een gelijkspel verzoend had kwam het voor DES dramatische moment. Een mislukte pass van MEP werd door Timmermans niet helemaal correct gestopt. Hij viel op de bal en belette zo de tegen partij de bal te spelen, hetgeen 'n strafbal betekende. Zo ontging DES 4 minuten voor tijd nog een kost baar punt. De wedstrijd Oirschot—HIJAC eindigde in een 21 zege voor de thuisclub. MEP 1 1 0 0 2 1-0 Oirschot 1 1 0 0 2 2—1 DES 1 0 0 1 0 0-1 HUAC 10 0 10 1-2 Vrijdag komën wij terug op de wedstrijd tegen HUAC zondag a.s. in Helmond. te zien zijn, waarmee tegelijk kan worden gezaaid. Tevens wordt er o.m. een z.g. „bollen-skelter" ge toond. Het is eigen gemaakte trek ker waarmee de grond voor de bloembollencultuur kan worden ge ëgaliseerd en losgewerkt. Voor geïnteresseerden bij de boomkwekerij is het interessant te weten, dat er een gloednieuwe 3- rijiige plantengeultrekker in Liemp de te zien zal zijn. Aan „regen" ditmaal ook geen gebrek op „Velder". Niet minder dan veertien firma's komen met de benodigde apparatuur naar 't land goed. Daar blijkt wel uit, dat er op droogtegevoelige gronden be langstelling voor bestaat. Het is overigens bijna ondoenlijk het vele op te sommen, dat er deze keer op de „Werktuigendagen" te bekijken is. Een uitzondering daar bij zou nog kunnen worden ge maakt voor een opblaasbare plastic- kas en een nieuwe onkruidspuit, ge construeerd door de Rijkstuinbouw- consulent te Den Bosch, Ir. H. J. A. Slits. Er wordt dit jaar bijzonder veel aandacht besteed aan de verbete- ing van de accomadatie van „Liempde". De werkzaamheden ter verbreding van de toegangswegen naar het landgoed „Velder", waar op 13 en 14 mei a.s. de in de loop der jaren bekend geworden „Werk tuigendagen" worden georgani seerd, zijn thans in volle gang. Er zijn hier reuzen van bomen geval len onder het geweld van bijlen en zaagmachines. Er wordt zodoende snel ruimte geschapen voor de re alisering van de geplande wegver- breding. Tot de nieuwe voorzieningen be hoort ook de verlegging van de spoorwegovergang in Noordelijke richting met aan de ene zijde een verbeterde wegaansluiting en aan de andere kant een geheel nieuwe verbinding met het expositie- en demonstratieterrein. Tevens wordt het langs deze weg gelegen parkeerterrein grondig on der handen genomen door de aanleg van verharde banen naar de par keerplaatsen. Zij, die in de afgelo pen jaren per auto een bezoek aan de „werktuigendagen" hebben ge bracht, zullen een dergelijke ver betering zeker toejuichen. Tenslotte kan nog worden mee gedeeld, dat of) het tentoonstellings terrein zelf nog een 300-meter lange verharde baan wordt aangelegd. De ze krijgt een breedte van 8 meter. In onze Nederlandse samenleving is aardgas een soort toverwoord ge worden. Iedereen spreekt en leest er over, maar hoe het met dit gas nu precies in de agrarische sector zal gaan, weet lang niet iedereen. Daarom dan ook heeft het Instituut voor Tuinbouwtechniek in Wage- ningen besloten een reizende voor lichtingsstand te maken om het een en ander over aardgas uit de doeken te doen. Hoe wordt het op het bedrijf ge distribueerd? Wat zijn de mogelijk heden? Welke beveiligingsmaatre gelen moeten genomen worden? Dit zijn enkele van de vele vragen waarop in deze stand toelichting zal worden gegeven. „Liempde" krijgt de première van het Wage- ningse instituut. Dit instituut heeft overigens nog meer plannen in pet to voor de „Werktuigendagen". On der het motto ,Ga er eens bij zitten' of „Rust uit terwijl U werkt" wordt een boekje uitgegeven, waarin de tuinders wordt verteld, dat heel wat werk beter op een vierwielige dan met een tweewielige trekker kan geschieden. Hier sluiten dan de demonstraties met vierwielige trek kers op aan. Over trekkers gesproken: er zul len er dit jaar ook weer van Rus sische afkomst te zien zijn, bestemd voor het gebruik in de landbouw. Ook ligt het in de bedoeling, dat er een groep Duitsers komt demonstre ren met de zgn. Rau-Kombi. Zij zullen laten zien hoe op snelle wijze twintig verschillende types werk tuigen via een speciaal apparaat achter de trekker kunnen worden aangebouwd en gedemonteerd. Voor deze „Werktuigendagen" heeft zich ook weer een aantal boe ren en tuinders gemeld, die zelf be paalde vindingen hebben gedaan, om het werk op het bedrijf te ver eenvoudigen. Zo zal er een ploeg FINALEWEDSTRIJDEN DRIE BANDEN KLASSE A District Waalwijk KNBB Na het spelen van voorwedstrij den driebanden klasse A in het dis trict Waalwijk van de KNBB heb ben zich de volgende spelers in de finale geplaatst: P. van Engelen en A. Hamers van b.v. 't Zwaantje, F. v. d. Hoof van b.v. BSV; J. Jo- zen van b.v. KOT (E); A. van Gel der van b.v. Centraal; C. v. d. San- den van b.v. Ons Genoegen en H. Pelders van b.v. BVO. Gepromoveerd naar de hoofdklasse zijn: A. van Cromvoirt van b.v. BSV; A. Slaats van b.v. Nooit Vol leerd; K. de Nijs van b.v. DGL. Gedegradeerd naar de B-klasse: A. Verkooyen van b.v. Nooit Vol leerd en P. IJpelaar van b.v. Ons Genoegen. De heer C. v. Muilekom van b.v. 't Zwaantje zal als kampioen van 't vorig jaar het zevental finalisten completeren. De finale-wedstrijden worden ge- spelld op 16, 18 en 19 april in het clublokaal van de b.v. Keesje (zaal Romantica). JUBILEUMTOURNOOI K.O.T.(E) OBK 2, Vlijmen 't Zwaantje 2 Waalwijk 1. A. Peijnenborgh (95) 95 A. Verhoeven (105) 100 2. J. de Wijs (85) 85— C. van Loon (85) 83 3. L. v. Engelen (85) 85— P. Kools (75) 51 4. A. van Son (75) 75 C. van Muilekom (65) 55 Einduitslag dus 80 voor OBK 2, dat hiermee de eerste vereniging is die in het jubileumtournooi de vol le winst weet te behalen. Hoogste partij gemiddelde: L. van Engelen: 2.74. Hoogste serie: 14, A. Peijnenborgn, beiden van OBK.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 6