Midden-Brabant op tweede plaats Twee zilveren jubilarissen Smidje Verholen en de rare alchimist Sprang-Capelle ZOMERPOSTZEGELS Provinciaal nieuws sprang j „Oerby" Schoenfabriek M.V. Waspik DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 APRIL 1964 Biljarten Haarsteeg Raamsdonk dragen voor de 25e keer hel „Stempel van Levensvreugde" - Jubileumserie in leken van Dierenbescherming - De nieuwe zegels Verkoopapparaat CapelEe ««f/M - f0 Enige weken geleden heeft staats secretaris Bakker van het ministerie van Economische Zaken, een werk boek aan onze provincie gebracht. Bij deze gelegenheid heeft de staats secretaris aan de pers verklaard, dat de problemen van West-Brabant wel de grootste waren in onze provincie en de achtergebleven industrialisatie en andere problemen van Midden- Brabant werden elegant maar duide lijk naar de tweede of een nog ver dere plaats geschoven. Het een en ander is voor de heer drs. A. Verdijk te Moergestel, lid van de Tweede Kamer, aanleiding gewor den om zich met een aantal vragen te richten tot staatssecretaris Bakker. Deze vragen luiden als volgt; Vraag 1 Is het de staatsecretaris bekend, dat verschillende verslagen van de persconferentie, welke na zijn werkbezoek aan Brabant op 23 en li maart j.l. is gehouden, wordt aan getroffen een benadrukking door excellentie Bakker van de ernstige problematiek van West-Brabant en deze problematiek niet aanwezig wordt geacht voor Miden-Brabant, al zouden de vraagstukken van dit laatste gebied op het departement nog bestudeerd worden? Is deze pers-weergave juist te achten? Vraag 2 Zo vraag 1 positief beantwoord kan worden, zou de staatssecretaris dan de motieven willen kenbaar maken op grond waarvan hij deze gedachte heeft gevormd respectie velijk materiaal beschikbaar willen stellen, waaruit deze conclusie kan worden getrokken Vraag 3 Is de staatssecretaris bereid de be schouwingen in de Provinciale Sta ten van Noord-Brabant ten aanzien van de problematiek van Miden- Brabant en het feiten-materiaal, dat op korte termijn in het door de Pro vincie uit te brengen welvaartsrap port zal beschikbaar komen, te be trekken in z'n beslissing ten aanzien van de aanwijzing van zogenaamde spreidingsgebieden Twee zilveren jubilarissen, de heren p. Emmers, afkomstig uit Waspik en W. Roos, woonachtig in Raams- donksveer, zijn vrijdagmorgen door directie en personeel van Schoen fabriek Derby N.V. gefêteerd. De huldiging ging gepaard met de over handiging van cadeau's zowel na mens de directie als namens het personeel. De heer Brokx, directeur van de N.V. richtte eerst het woord tot de heer Emmers, die als zwikker bij dit bedrijf werkzaam is. Hij memo reerde dat de heer Emmers onder zeer moeilijke omstandigheden in het bedrijf zijn intrede had gedaan. „Mede door uw toewijding", zo be ioogde de heer Brokx, „zijn wij, deze ook voor. de schoenindustrie (zeer moielijke jaren doorgekomen". De heer Emmers, die op latere leeftijd bij Schoenfabriek „Derby" zijn intrede deed, zal binnen niet al te lange tijd het bedrijf i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd, weer gaan verlaten. „Weet dan', aldus de heer Brokx, „dat gij bij ons bekend zult blijven als de man, die steeds paraat was en voor wie nooit iets te veel was". De heer W. Roos stikker na reeds op 14-jarige leeftijd aan het arbeidsproces deel. Hij begon zijn loopbaan met het verichten van verschillende lichte karweitjes,maar wist zich in de loop van de jaren op te werken tot een uitstekend vakman. De beer Brokx wees erop, dat de heer Roos zich in al die jaren nooit had opgedrongen, maar toch steeds door iedereen werd erkend. ,Uw werk hier wordt in hoge mate gewaardeerd", aldus de directeur van Derby N.V." Hij zei zich bij zonder gelukkig te zullen prijzen, wanneer de heer Roos ook zijn gou- den jubileum bij Derby Schoenfa- j briek N.V. zou mogen vieren. j Hierna overhandigde de heer Brokx beide jubilarissen een cadeau onder couvert. De beide echtgenoten kre gen een ruiker anjers en fresia's aangeboden. De heer L. van Diem voerde na- de hr. Emmers, 't woord die hij een televisietafeltje aanbood. De heer Roos werd namens het perso neel toegesproken door de heer G. Luijten. Hij kreeg een pendule overhandigd. BILJARTSÉANCE. Ten aanschouwe van een groot aantal biljartliefhebbers heeft de bekende biljar ter Henk Scholte uit Eindhoven, meermalen Nederlands en Europees kampioen, zon dagmiddag in café W. v. d. Loo getoond een biljarter van internationaal formaat te zijn. De bekende biljartclub DES alhier, met biljartanimator Cees v. d. Loo aan het hoofd, was er in geslaagd om hem bereid te vinden een seance te komen verzorgen. Men heeft 2 uur lang kunnen genieten van zijn meesterspel. Scholte gaf zich in de 2 partijen die hij tegen Cees v. d. Loo speel de ten volle en demonstreerde daarna nog een aantal kunst- en fantasiestoten, die de aanwezigen in extase brachten. Eerst werd een partij van 400 libre gespeeld. Van der Loo miste de afstoot en liet de ballen in goede positie achter. Slechts enkele stoten had Scholte nodig en 30 min. later had hij de 400 car. in één beurt vol gemaakt. De wijze waarop dit geschiedde getuigde van grote klasse. De partij van 300 car. kader 38/2 leverde Scholte weer een grote zege op, in twee beurten met series van 75 en 225 maakte hij ook deze partij uit. Cees v. d. Loo maakte in twee beurten 65 car. Een groot aantal kunst- en fantasie-stoten die Scholte tot slot demonstreerde vormde het slot van deze geslaagde middag. Een fraaie keu, die werd verloterd ter bestrij ding van de onkosten, kwam in .het bezii van Bart van Bijnen. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. In de jaarvergadering van de Boerenleen bank werd de heer A. v. d. Brandt dooi de voorzitter dank gebracht voor het vele dat hij voor de bank heeft gedaan en werd hem een kist sigaren aangeboden. De kassier gaf een toelichting op het fi nancieel verslag, waaruit bleek dat de om zet in 1963 belangrijk is toegenomen. Van de spaargelden bleek 50 pot. afkomstig van niet-agrariërs. Bedroeg de omzet in 1962 ca. 14 miljoen gulden, in 1963 steeg die tot ca. 17 miljoen en men verwacht in 1964 'n omzet van ca. 20 miljoen te bereiken. In 1963 bedroegen de stortingen op de spaarrekeningen f 804.684,78, de terugbe talingen f 489.621,72. Hierdoor ontstond 'n spaaroverschot van f 315.063,06, waardoor het totaal der spaargelden op 31 dec. 1963 steeg tot f 1.634.730,06, verdeeld over 1004 spaarrekeningen. Het gemiddelde te goed per inlegger bedroeg f 1627,81. Aan rente werd in 1963 f 44.290,66 bijgeschre ven. De tegoeden in lopende rekening be. droegen per 31 dec. f 320.349,37. Het to taal der toevertrouwde gelden was op deze datum f 1.955.079,43. In 1963 werd aan nieuwe voorschotten geplaatst f 335.750,-, terwijl f 135.888,34 aan aflossingen werd ontvangen. In het afgelopen jaar werd to taal f 922.025,93 aan voorschotten ver strekt, verdeeld over 187 personen; de krie- dieten in lopende rekening beliepen per 31 dec. f 48,696,92. Na reservering voor be lasting van f 1300, bedraagt het netto-re sultaat f 3.871,61Deze winst werd als volgt verdeeld: NCB f 75; RKJB f 75; KAV f 75; Boerinnenbond f 75; Gezinsfonds f 50; Wit-Gele Kruis f 50; Ponyclub f 75 en Kon. Harm. Cecilia f 75. Bij de bestuursverkiezing werd in de i van A. J. v. d. Brandt gekozen M. v. Falier; in de vacature in de raad van toe zicht die hierdoor ontstond werd voorzien door de benoeming van P. v. d. Brandt. Medegedeeld werd dat de bank is over gegaan tot beschikbaarstelling van hypo theken voor de woningbouw. DUIVENSPORT. Uitslag wedvlucht vanuit Duffel: Cor van Helvoirt 1, 2, 6, 8, 13, 14; Chr. van Esch 3, 9; Leo Klerks 4; P v Gestel 5, 12! Gebr. van Bladel 7, 16; Henk v Bla- del 10, 11;! Gerrit Ketels 15. BREDA - HAARSTEEG. Door de uitwedstrijd tegen Breda met 4-3 te winnen heeft Haarsteeg haar overwm- ningenreeks voortgezet. Haarsteeg scheen in het begin maar weinig moeite met het technisch goed spelende Breda te hebben. Er was nog maar een kwartier gespeeld of Haarsteeg leidde met 0-1 door van Hooff, die er na een half uur 0-2 van maakte. Kennelijk een grote nederlaag vrezende ver hoogde de thuisclub haar tempo en de mid- voor slaagde er in te scoren, 1-2, maai Haarsteeg kwam terug en bracht de stand op 1 - 3 en jan van Hooff verrichtte even later de hattrick en het was 1-4. Vlak vooi de rust maakt de thuisclub er nog 2-4 van., Na de thee bleken de bordjes te zijn ver hangen en nu was het de thuisclub die de toon aangaf, maar Haarsteegs achterhoede toonde een gesloten vesting te zijn en men laagde er in doelpunten te voorkomen. Toch wist Breda er nog 3 4 van te maken, waarmee het einde kwam. GEMEENTE-AMBTENAREN VOETBALDEN. Donderdagavond traden 11 Raamsdonkse gemeente-ambtenaren in het strijdperk te gen een team gemeente-ambtenaren uit Geertruidenberg op het gemeentelijk sport terrein te G'berg. De Raamsdonkers wisten door hun veldmeerderheid de ruststand op 1 - 3 te brengen. Na de rust was Raams donk superieur. G'berg wist in de 2e helft nog eenmaal te scoren en Raamsdonk zorg de dat de eindstand 2-8 in het voordeel van Raamsdonk werd. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Rosenbrand-v. d. Wijngaar den vierde donderdag j.l. zijn gouden huwe lijksfeest. Het werd slechts in huiselijke kring gevierd. De dag daarop werd het met de buren feestelijk herdacht en als aanden ken kreeg het gouden paar een mooie kroon- lamp. RAAMSDONK - MADESE BOYS 3-4. In deze wedstrijd heeft de wind een be langrijke rol gespeeld. Madese Boys startte met een felle wind in de rug en wist al gauw de stand op 0 - 2 te brengen door doelpun ten van Ligtvoet en van Stokkum. Een kwar tier voor de rust maakte Raamsdonk er 1-2 van door een mooie kopbal van Rekkers. De rust was Raamsdonk betex, maar toch wist door een misverstand in de achterhoede de bal in eigen doel werd geschoten. Na de rust das Raamsdonk beter, maar toch wist Madese Boys het eerst te scoren door van Stokkum. Raamsdonk kwam echter terug en de stand werd 3-4 door doelpunten van C. Oome en J. Zijlmans. Een paar minuten voor het einde miste Raamsdonk nog een paar prachtige kansen en liet hierdoor een gelijk spel langs haar neus voorbij gaan. VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND Derde Klas Driebanden. Door het hoofdbestuur van de KNBB is aan het district Waalwijk de organisatie op gedragen tot het spelen van voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland, 3e klasse driebanden. Op haar beurt heeft het districtsibestuur de organisatie van de voor wedstrijden opgedragen van de b.v. OOG, gevestigd bij de heer J. Hoevenaar, Grote straat 35 te Waalwijk. Pas enkele weken geleden heeft de heer Hoevenaar een prach tig biljart, groot 285 x 142 Vl geplaatst. De lengte der partijen is 25 car. De deel nemers zijn: C. van Boxtel van NAS Kaats heuvel; W. Herman van Ons Genoegen Waalwijk; C. van Muilékom van 't Zwaan tje Waalwijk; H. Pelders van BVO Waal wijk; J. van Rooij van Euphonia Kaatsheu vel en Jac. Verhiel van KOT Kaatsheuvel. Het programma is als volgt Vrijdag 24 april: 7,15 uur C. vsn Boxtel - Herman; 8.45 uur C. van Mudlekom - H. Pelders; 10.30 uur J. van Rooij - Jac Verhiel. Zaterdag 25 april 12.30 uur C. van Muilekom- C. van Boxtel; 14 uur W. Her man- J. van Rooij; 15.30 uur C. van Box tel - H. Pelders; i7 uur C. van Muilekom - J. van. Rooij; 18.30 uur H. Pelders - H. Herman ;20 uur C. van Boxtel - J. v. Rooij; 21.30 uur H. Pelders - Jac. Verhiel; 23 uur W. Herman - Jac. Verhiel. Zondag 26 april: 13 uur C. van Muile kom- Jac. Verhiel; 14.30 uur H. Pelders - J. van Rooij ;16 uur C. van Muilekom-W Heralan; 17.30 uur C. van Boxtel - Jac Verhiel; 19 uur C. v. Boxtel-W Herman; 20.30 uur C. van Muilekom - H. Pelders; 21.30 uur J. van Rooij - Jac. Veihiel. DISTRICT WAALWIJK KNBB J. Jozen van b.v. KOT Elshout Kampioen Driebanden Klasse A. Na uiterst spannende en sportieve wed strijden, gespeeld in het clublokaal van de b.v. Keesje, is de heer J. Jozeh van de b.v. KOT uit Elshout als districtskampioen van deze klasse uit de bus gekomen. Voor deze fraaie prestatie werd hij zaterdagavond na afloop van de wedstrijden door het distri.- bestuur hartelijk gehuldigd. De voorzitter van het district de heer P. van Engelen was van mening dat dit wel het spannendste tournooi is geweest van het gehele seizoen. Hij dankte op de eerste plaats de familie van Hilst voor het beschikbaar stellen van hun prima materiaal en de -b.v. Keesje voor de uitstekende verzorging van de organisa tie van dit kampioenschap. Daar drie leden van het disrtictsbestuur en drie leden van zijn eigen vereniging de b.v. 't Zwaantje aan de wedstrijden hebben meegedaan, wil de de voorzitter zich beperken tot de drie hoogst geklasseerden, waarbij hij zich het eerst richtte tot de heer C. v. d. Sanden die als no. 3 is geindigëd. Hij dankte de heer v. d. Sanden voor zijn sportief gespeel de wedstrijden, die hem een alleszins ver diende derde plaats hadden opgeleverd. De als no. 2 geëindigde Fr. Kleijn van KOT Elshout feliciteerde de voorzitter met het bereikte resultaat, nog te meer omdat de heer Kleijn als reserve was ingevallen en naast zijn .fraaie 2e plaats ook nog de hoog ste serie (8 car.) had gescoord. Zich richtend tot de kampioen zei de heer van Engelen: Door uw spelinzicht en uw taai doorzettingsvermogen is u de uitgespro ken kampioen en met dit kampioenschap fe liciteer ik u dan ook namens het districts- bestuur volgaarne. Nadat de heer van En gelen ook de b.v. KOT uit Elshout had ge feliciteerd, reikte hij de kampioen de heer J. Jozen de fraaie wisselbeker en het daarbij behorende diploma uit. Namens de b.v. Keesje bood de heer H. Mutsaerts de kampioen een fraai bloemstuk aan, terwijl hij de spelers namens de familie v. Hilst een rokertje aanbood. Dq heer André Hamers sprak namens de deelnemers en bracht op de eerste plaats darik aan de familie van Hilst voor het pri ma materiaal en voor de genoten gastvrij heid. Verder dankte hij de. tellers en schrij vers voor het vele dat deze hebben gedaan om dit kampioenschap te doen slagen. Ten slotte overhandigde hij de kampioen een fij ne fles cognac. Ook de b.v. KOT uit Els hout liet zich niet onbetuigd. Namens deze vereniging overhandigde de heer H. Kleijn de echtgenote van de kampioen een prachtig bloemstuk, naast hartelijke gelukwensen aan zijn clubgenoot. Deze sprak als laatste een welgemeend dankwoord tot het districtsbestuur, tot zijn medespelers en tot allen, speciaal tot de heer A. van Hilst, die aan het welslagen van dit kampioenschap hebben medegewerkt.. De einduitslag was als volgt 1 J. Jozen, KOT E., car. brt. h.s. gem. pt. 167 364 6 0.458 12 2 Fr. Kleijn, Kot E., 160 336 8 0.476 10 3 C. v. d. Sanden, Ons Genoegen 163 352 5 0.462 8 4 P. v. Engelen, 't Zwaantje, 158 381 4 0,414 8 5 A. Hamers, 't Zwaantje 159 417 4 0.381 6 6 A. van Gelder, Centraal, 144 382 2 0.376 6 7 H. Pelders, BVO, 141 402 6 0.350 4 8 C. van Muilekom, 't Zwaantje 132 428 4 0.308 2 Hoogste serie Fr. Kleijn van KOT E. met 8 car.; hoogste partijgem. J. Jozen van KOT E. met 0.781. Gedegradeerd naar klasse B: C. van Mudlekom van b.v. 't Zwaantje. nen; eveneens werd besloten ook voor 1964 nog een bijdrage af te staan voor de te maken noodzake lijke kosten. Mr. Jenniskens sprak namens de B.B. een kort woord en spoorde tot nog meer samenwerking aan. Gezien de ontwikkeling, die het EHBO-werk thans meemaakt, drong de voorzitter aan op blijvende acti viteit en verzocht hij de afgevaar digden alles in het werk te blijven stellen om het peil van de gediplo meerden nog hoger op te voeren. L. H. Th. S.Kortbeek (St. Jo- sephziekenhuis, Eindhoven) be handelde het onderwerk „hersen letsels"; hij wees de aanwezigen vooral op de gevaren, op de behan deling van deze slachtoffers en noemde in het kort enkele oorzaken op, waardoor deze letsels kunnen 'ontstaan; dat er zowel in de om geving van Tilburg als van Eind hoven nog meerdere wegen zijn, die om ongevallen schreeuwen, be treurde hij zeer; hij wees in dit verband ook op de onvoorzichtig heid, die men ook op deze wegen steeds voor ogen moet houden. Daarna ging hij nog over tot een korte uiteenzetting van de behan deling van deze slachtoffers, wan neer zij na verlening van de eerste hulp in het ziekenhuis terecht ko men. Hij drong er op aan, dat de eerste hulp vaak van zeer groot be lang kan zijn. In zijn slotwoord dankte de voor zitter alle afgevaardigden voor hun komst en sprak hij de hoop uit, dat ook het komende verenigingsjaar zal mogen zijn voor de Brabantse EHBO. JAARVERGADERING Katholieke Nationale Bond voor Eerste Hulp bij Ongelukken, District Noord-Brabant. Op zaterdag 11 april 1964 von de jarvergadering plaats te Tilburg in de Nieuwe Harmonie; deze jaarver gadering werd bezocht door enkele honderden afgevaardigden van de 195 afdelingen uit 't district Noord- Brabant. De leiding van de vergadering berustte bij de heer J. M. A. Muller uit Eindhoven; in zijn openings woord herinnerde de voorzitter aan de vele gebeurtenissendie in het voorbije jaar zowel in het district als in de afdelingen hadden plaats gehad hij bracht hierbij dank aan de bestuurders, die steeds weer ge tracht hadden de afdeling op peil te houden. De heer J. M. A. Muller, voorzit ter, alsmede dokter A. v. Oirschot, Helvoirt (hoofdbestuurslid) werden beiden met algemene stemmen her kozen. Het district telt momenteel ruim 7000 leden; uitgezet zijn ongeveer \500 hoofd- en pl.m. 1000 hulppos ten, verspreid over de gehele pro vincie. De vergadering besloot het voor stel om over te gaan tot her-invoe ring van bondscontributie te steu- PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria te Sprang-Capelle heeft vrijdag 17 april haar jaarlijkse zaaldemonstratie gegeven voor haar donateurs en zaterdag 18 april voor belangstellenden en wij mogen con- stateren dat deze avonden weer is gebleken dat er onder het publiek velen zijn die Pro Patria een warm hart toedragen, want beide avonden was de zaal tot de laatste plaats bezet. Het was zeer jammer dat enkele herrieschoppers uit Kaatsheuvel trachtten de demonstratie in de war te sturen; deze werden uit de zaal verwijderd en later, toen zij versterkt terugkwamen, niet meer toe gelaten. De voorzitter de heer P. Heurter opende de demonstratie met gebed en een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij memo reerde in het kort een en ander betreffende de vereniging, waarbij hij meedeelde dat een nieuwe turnbrug werd aangekocht, wat de vereniging f 1875,- kostte, wat de ver eniging in financiële zorgen bracht Hierna werd de leiding van de avond overgegeven aan de leider de heer Hous uit Tilburg, die met medewerking van de leid sters A. de Roon en L. Vos het program ma verzorgden. Voor de pauze werd het programma geheel uitgevoerd door de jeugd van 6-14 jaar; het spel en de oefe ningen werden keurig uitgevoerd, waarvoor de leidsters zeker een woord van dank toe komt. Het bleek dat zich onder de jeugd reeds goede krachten bevinden, die veel be loven voor Pro Patria voor de toekomst. Vanaf dinsdag 21 april, zijn de nieuwe Zomerpostzegels verkrijgbaar Dit is meer dan één opzicht een bijzondere gebeurtenis, want het is de vijfentwintigste serie: een zilveren jubileum! De Zomerpostzegels, waarvan de opbrengst ten goede komt aan organisaties voor volksge zondheid, maatschappelijk werk en cultuurbevordering, tonen dit jaar in verband met het honderdjarig bestaan van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren afbeeldingen van dieren: een blindegeleidehond, herten, poezen en een wisent met kalfje. De Zomerpostzegels zijn één van de twee series liefdadigheidszegels die de PTT ieder jaar uitgeeft (de andere zijn de Kinderzegels, die m het najaar verschijnen). Als brengers van „meer kindervreugde" hebben de Zomerpostzegels gedurende de achterliggende jaren een goede naam verworven bij het Nederlandse volk. De jaarlijkse terugkeer van deze postale inzamelingsactie heeft de zegels langzamerhand een vast plaatsje bezorgd op het lijstje van uitgaven voor charitatieve doelein den. brengst van 320.000.- werd be reikt (in 1950 was deze nog slechts 107.000.-). Van 21 april tot en met 13 juni aanstaande zullen de nieuwe (jubi leum) zegels weer verkrijgbaar zijn. In verband met de recente wijzi ging in de Nederlandse posttarieven bestaat de serie nu uit vier waar den; in vorige jaren waren het er vijf. Het zijn in offset gedrukte ze gels van 5, 8, 12 en 30 cent, die zijn ontworpen door respectievelijk Jan Stroosma te Leeuwarden, Peter Jansen en Jos van den Berg te Den Haag en Theo van Amstel te Son. Voor de 25e keer zullen de Zo- merzegels het „stempel van levens vreugde" dragen. En dit jaar voor mens en dier. Aan de verkoop van de Zomer postzegels nemen ieder jaar vele duizenden vrijwilligers deel. Want niet alleen in alle Nederlandse postkantoren en agentschappen worden de Zomerzegels verkocht; ook vrijwillige hulpkrachten dra gen in toenemende mate tot een zo groot mogelijke omzet bij. In de j grotere steden en plaatsen zijn spe ciale Zomerzegelscomité's werk- zaam, waarvan men de leden tij dens de actieperiode in de bekende Zomerzegelstalletjes in de postkan toren kan aantreffen. Bovendien verlenen overal in het land particu lieren en leden van organisaties en vrouwenverenigingen grote mede werking. Al deze helpers bewerkstelligden, dat het vorig jaar een record op- In de pauze die volgde werd een kleine verloting gehouden en werd een frisse dronk aangeboden, waarna onder leiding van de heer Hous door de jongens- en herenploe- gen een programma werd afgewerkt dat op hoog niveau stond ;het werk dat door deze ploegen werd gepresteerd getuigde van ge degen studie en viel bijzonder te waarderen. De meisjes- en dames-ploegen gaven ver volgens nog rythomische oefeningen. De lan- ge-mat-oefeningen trokken veel aandacht bij de bezoekers en de kwaliteit van de oefe ningen gaat steeds crescendo. Ook de oefe ningen aan brug en ringen door de dames waren zeer goed, hoewel de accomodatie van de zaal zich niet goed leent voor hef werk aan de ringen en de dames zich hier bij niet geheel kunnen uitleven. Tot slot kreeg men het paardspringen met trimplin; dit attractieve nummer was een waardig slot van deze demonstratie. Een woord van dank en hulde aan leidsters en leider is hier zeker op zijn plaats. De heer van Willigenburg sprak een slot woord, waarin hij leidsters en leider dank bracht, alsmede de leden van Pro Patria, voor het slagen van deze avonden. Hij dank te ook de donateurs voor de ontvangen steun tot instandhouding van de vereniging, waar na de voorzitter met dankgebed sloot. ORANJEVERENIGING. Het ligt in de bedoeling van de Oranje vereniging Juliana, om in samenwerking met het personeel van de Chr. Scholen, op Ko ninginnedag feestelijkheden voor de school jeugd te organiseren. De kinderen krijgen de gelegenheid fietsen, wagens e.d. te ver sieren, die op het feestterrein door een jury zullen worden beoordeeld en waarvoor prij zen beschikbaar worden gesteld. In de voor middag zullen op een terrein tegenover het Bejaardencentrum kinderspelen worden ge houden, terwijl zo mogelijk voor de grotere schooljeugd in de middag nog een sterrit zal worden georganiseerd. HERV. JEUGDGEBOUW. Een aantal vaklieden, metselaars, timmer lieden enz. hebben zich bereid verklaard in hun vrije tijd het jeugdgëbouw voor de Herv. gemeente te houwen. Met de voorbe reidingen is zaterdag reeds een aanvang ge maakt. Het ligt in de bedoeling het jeugd- geböuw voor de vakanties onder de pannen te krijgen. Voorzeker een mooie daad van de medewerkers om het jeugdgebouw spoe dig te kunnen verwezenlijken. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag in combinatie met de Waspikse dui- venclub De Reisduif een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 94 km. De uitslag was als volgt A Kuijten W 1, 6, 9, 23, 31, 46; J v Tilborgh W 2, 12, 33; G le Sage 3, 39; S Selders W 4, 8, 26; H v Campen Jr 5; C de Cloe 7, 20; P v Raamsdonk 10; Th v Dongen W 11, 41, 48; B Pols 13, 36, 45; D J v Helden 14; F Huijps 15, 19, 25, 27; H Verduijn 16; A de Wit W 17, 49; W Pullens 18; R v Raamsdonk 21, 44; J IJpe- laar 22; A Klootwijk 24; C Blok 28, 29, 40; A v Beek 30; J Nieuwenhuijzen 32; C v Campen 34; A v Oosterhout 35; J Smits 37; A Tactor 38; C Fitters W 42; H Dal- maijer 43 ;Ph v Tiilborgh 47; P v d Els hout W 50. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Neufvilles. DE EERSTE TOMATEN. De heer J. Sterrenburg aan de Wendel- nesseweg heeft hedenmorgen de eerste to maten afgeleverd aan de veiling te Drunen. COPYRIGHT STUDIO AVAN 91) Het zou smidje Verholen gauw duidelijk worden wat ze daar aan het doen waren, want toen hij op de hoop zogenaamde rommel was afgelopen, zag hij dat de onver schillige suppoosten er de meest kostbare antiquiteiten op smeten. „Wat betekent datsteunde de smid, toen hij een suppoost zag na deren met een kostelijk, marmeren beeld. „Niks waard, die ouwe conservatieve rommel," gromde de man. „Ik ben blij, dat mr. de Wael van Nimweeghen de stal eindelijk eens goed uitmest. Eindelijk zijn wij ons de ware schoonheid bewust ge worden, zeg ik maar." En met af grijzen in de ogen nam de smid waar hoe de kerel met een achte loos gebaar de neus van het mooie beeld afsloegPats, daar ging ook het voetstuk. „Pas op!" riep de smid nog. Maar krak ,daar ging de hele kop. Toen wendde de smid zich geheel en al ontredderd tot mr de Wael van Nimweeghen, en zei smekend„O meneertje, waarom smijt U al die mooie dingen hier buiten op een hoop? Wat wilt ge er voor in de plaats hangen?" „Daar heb ik al in voorzien," stel den de directeur hem gerust. „Van een goede relatie kocht ik reeds een voorraad andere kunstwerken. Hij beschikt namelijk over de meest uitgelezen verbindingen met de gro te, buitenlandse kunstcentra. Daar uit heb ik dan de eerste keus, be grijpt U. Komt U maar eens mee, dan zal ik U eens een en ander to nen." Argwanend liep de smid met de directeur mee en weldra was het tweetal in diens werkkamer ,Nu, hoe vindt ge dit?" vroeg mr. de W. van N., op een schilderij wij zend. „Dit is nu een babaïstisch ex- perimenteeltje, gemaakt door Ba rend Oubol. Hoe schoon van kleur en hoe sterk van doorwrochte uit drukking, nietwaar? Het stelt Oome Hein en Tante Neel voor

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 3