De Echo van het Zuiden Boerenleenbank Waalwijk vierde SO jarig bestaansfeest VLIJMEN Wi des Langstraat Gemeenteraad Sprang-Capelle Huwelijk van Prinses Irene later in beeld Ogen vragen brillen van STASSAR W. v. d. Mee, oud kassier, gefêteerd met 40 jarig jubileum In café ,,'t Vosje" hield de Boe- renleenbank Waalwijk donderdag avond ter gelegenheid van het dia manten feest van de bank een feeste lijk vergadering, waarbij behalve de jaarlijks terugkerende zaken ook eni- ge andere agendapunten werden af gewerkt. De vergadering ademde een sfeer van feestelijkheid, temeer nog laar er deze avond nog een jubilaris viel te huldigen in de persoon van de leer W. v. d. Mee, oud-kassier van le bank en president van de Raad van Toezicht. De heer P. J. Verkruijsen uit Eind- loven huldigde de heer v. d. Mee namens de Centrale Bank, waarbij hij le jubilaris, die 37 jaar als kassier en 3 jaar als president van de Raad van Toezicht voor de Boerenleenbank werkzaam is geweest, een oorkonde en de medaille van verdienste aan bood. SP AARONTWIKKELING De heer L. Keetels, kassier van de Bank, gaf in het kort een overzicht van de resultaten over het jaar 1963. Hij memoreerde hierbij de minder gunstige spaarontwikkeling van de laatste vier maanden van het jaar. Deze ontwikkeling was volgens de heer Keetels toe te schrijven aan de loon en prijsronde, die het sparen niet stimuleerde. De heer Keetels wees verder op de overstelpende aan vraag van voorschotten, die volgens hem zou zijn ontstaan door een ze kere investeringsmanie. Speciale aandacht in 1963 kreeg de Zilver Vloot. Het afgelopen jaar hadden 341 jeugdspaarders een boekje bij de Waalwijkse Boeren leenbank. Zij spaarden ruim honderd duizend gulden bij elkaar. In 1963 werden er in totaal 900 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven, f 1.200.000 werd er aan nieuwe voorschotten uitgegeven, terwijl er in totaal aan f 30.000 werd afgelost. De totale omzet van de Boerenleen bank bedroeg in 1963 ruim 39 mil joen gulden tegen 27 miljoen gulden in 1962. De netto winst van de Boerenleen bank bedroeg f 13.173,66. Door de steeds verder gaande ont wikkelingen ziet men zich genood zaakt over te gaan tot personeelsuit breiding en tot mechanisatie van de werkzaamheden. Uit de winstuitkeringen werden de volgende bedragen toegekend f 75 aan de plaatselijke N.C.B., f75 aan de R.K. Boerenhand, 25 aan de r.k. Jonge Boerenbond en 't Roode Kruis, f 50 aan het T.B.C.-fonds. VERKIEZINGEN Bij de verkiezingen die hierna volg den werd als lid van de Raad van Toezicht gekozen de heer P. Klerken met 43 stemmen. De heer P. Klerkx was voorgedragen namens de Boe renleenbank. De heer J. van Esch, voorgedragen namens de leden, kreeg 15 stemmen, de heer M. Pullens even eens voorgedragen namens de leden kreeg 14 stemmen en de heer P. v. d. Hoven, namens de N.C.B., 5 stem men. De heer H. Klerkx, die zich te rugtrok als lid van de Raad zal dus opgevolgd worden door ade heer P, Klerkx. De heer P. Pullens stelde zich in verband met zijn vertrek naar elders niet meer beschikbaar als lid van het bestuur. Door de Boerenleenbank was de heer M. Pullens als candidaat ge- steld. Hij kreeg 55 stemmen op zijn naam uitgebracht. Hij zal de heer W Pullens als bestuurslid opvolgen. De heer C. Pullens door de N.C.B. als candidaat gesteld, kreeg 17 stem men op zijn naam, 5 stemmen werden ongeldig uitgebracht. Zowel de heer H. Klerkx als de heer W. Pullens werden door de voorzitter de heer R. van Loon har telijk dank gebracht voor de ver richte arbeid. Zij kregen beiden een polshorloge overhandigd. De heer H. van Nooy werd als lid van de Raad van Toezicht herkozen. BELANGRIJKE FUNCTIE. Tijdens de huldiging van de heer v. d. Mee door de afgevaardigde van de' Centrale Bank in Eindhoven, de heer Verkruysen, wees deze laatste op de belangrijkheid van het feit, dat een belangrijke functie aan de Boe renleenbank gedragen wordt door mensen uit de eigen kring. Hij betoogde dat de functie van beheerder van een bank een groot inzicht van de betrokken persoon vraagt. "De functie van beheerder", zo zei hij, "is een zeer moeilijke func tie, waarbij men het vertrouwen moet genieten van de plaatselijke bevol king". In het feit dat de heer v. d. Mee de functie van kassier zo Icing had kunnen bekleden, zag hij het be wijs dat hij dat vertrouwen van ieder een genoten had. Tot slot dankte de heer v. d. Me, de scheidende bestuursleden, waarna de aanwezige 77 leden nog genoten van de aangeboden tractaties. Haarsteeg telefonisch aangesloten onder nummer 04167 - 3306 Sprang Vrsjh.-Capelle Capelle Bij het ter perse gaan van ons nummer van vandaag bereikte ons het navolgende bericht. De woordvoerder van de familie De Bourbon heeft bekendgemaakt dat er in Italië en Nederland géén directe tv-uitzending van het huwe lijk van prinses Irene zal zijn. De prinses meent dat zo'n uitzen ding haar zenuwachtig zou maken. Alleen film-opnamen voor een la tere tv-uitzending zullen worden toegestaan. Adjunct-directeur J. Castelijns van de KR O-televisie, die op het ogenblik in Rome besprekingen voert ten behoeve van een directe beeldreportage over het huwelijk van prinses Irene heeft de program maleiding van AVRO en KRO ge telefoneerd, dat de Italiaanse tv zich bereid heeft verklaard, de volledige technische verzorging van een even tuele directe uitzending op zich te nemen. Voor een directe uitzending zou den behalve bruid en bruidegom ook het Vaticaan en de pastoor van de Santa Maria Maggiore toestem ming hebben moeten geven. MAANDAG 27 APRIL 1964 85e JAARGANG No. 33 RECEPTIE VLIJMENSE BOYS. In verband met het behalen van het kam pioenschap van de Vlijmense Boys zal er in het clublokaal, café Het Centrum bij Ant. Peijnenburg, op zaterdag 2 mei een receptie worden gehouden van 3 tot 5 uur namid dag. Grote belangstelling wordt zeker ver wacht. Naast de genodigden zijn de vereni gingen uitgenodigd en ook de supporters vereniging van de Boys zal present zijn. OPENING KLEUTERSCHOOL. Zondagmiddag om 4 uur werd door de Z.E. heer Pastoor 't kleuterschooltje inge zegend; tevens was er gelegenheid de kleu terschool te bezichtigen. Dames met naald hakken werden verzocht thuis te blijven. Voor opluistering zorgde het bekende Huisorkest Siegers uit Vlijmen. STICHTING JEUGDBELANGEN. Uit een onderzoek op de lagere school naar de wensen van de jeugd, bleek dat 63 kinderen interesse hadden voor gymnastiek, 17 meisjes voor balletles; 43 kinderen voor handenarbeid; 11 voor een zangkoor en 31 voor jeugdtoneel. Nu dit bekend is t de stichting proberen aan deze wensen te geven. DAHLIAVER. ONS GENOEGEN. A. van Beurden won wisselbeker. Op de jaarvergadering van de Dahlia- vereniging Ons Genoegen zijn de prijzen uitgereikt van de tafel- en veldkeuruing. A. van Beurden mocht de beker in ontvangst nemen die door de heer H. Mommersteeg sr beschikbaar was gesteld voor de tafel- heuring. De heer H. Mommersteeg reikte de prijzen uit, maar eerst maakte hij bekend vol lof te zijn over de dahliatuin, zoals die er vorig jaar uitzag. Hij sprak daarbij de hoop uit dat door de verplaatsing van het dahliaveld naar- de Meliestraat, naast café van Beijnen, ook de inwoners van Vlijmen van de bloemenpracht zullen kunnen genie- Ion. De uitslag van de wedstrijd: tafelkeu ring: 1 B v Beurden 73 pt., 2 J Appeul 64, 3 B Verhoeven en J v Zon 63, 4 mevr. v d foe en G v Kessel 61 pt. Veldkeuring1. B Verhoeven 16 pt., 2 mevr v d Lee 15 pt. Tijdens de vergadering had de bestuurs verkiezing plaats, de aftredende heren A. v. Zon en H. van Kessel werden herkozen. De penningmeester gaf zijn kasoverzicht voor de kas-contróle werden benoemd mej. B v d Wagenberg en de heer A v Bejirden. Tijlens de rondvraag werd voorgesteld de dahlia's volgens een vast schema op te zetten. Tot slot dankte de voorzitter de heer J. van Appel de beide keurmeesters de heren v. Oers en de Ronde voor hun belangeloos werk'. KONINGINNEDAGVIERING Het programma van de Koninginnedag te Vlijmen is als volgt samengesteld. Om kwart voor 9 is er een H. Mis tot intentie van onze Koningin voor alle schoolkinderen, om half 10 is er een zanghulde bij het gemeen tehuis van de schoolkinderen met begelei ding van enkele leden van de Jeugddrum band, declamatie door twee kinderen en hierna toespraak door Burgemeester Schweitzer. Hierna krijgen de kinderen een tractatie.. Dan is er een feestprogramma voor de kleuters van de kleuterschool. Het bestaat uit enkele filmpjes en tractatie en uitreiking van ballonnen en vlaggetjes. Om 11 uur is er een filmvoorstelling voor de leerlingen "van de 4e, 5e en! 6e klas in het Lido-theater; om 1 uur een fietsenralley voor kinderen van 13 tot 17 jaar; de start is op de speelplaats voor de Vijfhoeven. Om half drie treedt in de 'hal van de meis- jessdhool voor de leerlingen van de le, 2e en 3e klas een goochelaar op. Om 7 uur is er op het Plein een concert, waaraan me dewerken de Harmonie Concordia, het Mannenkoor en Gemengd Koor. Tijdens het concert vindt de prijsuitreiking plaats van de ralley van 's middags. ZIEKENTRIDUUM. In Vlijmen zal weer een ziekentriduum worden gehouden in de week na Pinksteren. De Z.E. heer Pastoor vraagt hiervoor aller medewerking van de parochianen. Vooraf gaande triduums zijn alle goed geslaagd. Werkt mede door een goede bijdrage, waar voor de collectanten huis aan huis zullen komen. Steunt dit mooie doel. VOETBAL Vlijmense Boys - OJC 0-3. Voor de wedstrijd huldigde de OJC- voorzitter de Boys met het behalen van het kampioenschap. Hij feliciteerde de spelers, waarvoor de voorzitter van de Boys harte lijk dankte. De vele supporters die op een spannende wedstrijd hadden gerekend, kwa men bedrogen uit. De Boys, die vooral voor de rust niet de mindere waren, hadden niet de stootkracht om de OJC-ers te overrom pelen. Het kampioensfeest zat de Boys nog in de benen. Wat betreft de wedstrijd OJC was het eerst in de aanval; enkele goede aanvallen, maar de Boys-doelman bracht redding. Dan gaan de Boys in de aanval; de linksachter kon niet anders dan de bal corner werken. Bij een volgende aan val komt de Boys-rechtsbinnen vrij voor doel, maar mist zijn kans. Dan is OJC weer weg, een aohterspeler van de Boys ver oorzaakt een vrije trap, maar deze wordt door de midvoor juist over geschoten. Met een de Boys weer op het OJC-doel, maar geen stootkracht voor succes ;even later weer een kans voor de Boys, Verschuren mist een goede kans. OJC weet het spel weer te verplaatsen, de bal wordt door een Boys-speler corner gewerkt, deze wordt goed voor doel geplaatst, de Boys-doelman is ver slaan, maar de Boys linksachter Parijs kopt de bal uit het doel. OJC komt weer terug, een aanval van links, de snelle linksbuiten kopijt goed in, maar doelman de Wijs is op zijn po6t, werkt weg met een goede Boys- aanval, van Overdijk schiet naast en OJC brengt de bal vanuit de verdediging goed samenspelend op, komt bij de linksbuiten, die onhoudbaar inschiet, na 30 min. spelen. OJC blijft aanvallen maar doelman de Wijs werkt steeds goed weg; de linksbuiten van OJC blijft gevaarlijk en geeft enkele goede boorzetten, die niets opleveren. Dan komt de bal bij de rechtsbuiten, dezeplaatst goed voor doel, de midvoor van OJC werkt zich vrij en schiet prachtig in 0-2, waarmee de rust ingaat. Na de rust pakten de Boys meteen flink aan, ieder dacht dat de thee de Boys goed gedaan had, zij kregen enkele goede kan sen, maar spoedig waren de Boys uitge speeld, van Overdijk was vervangen door Maas, maar dit gaf ook niet de kracht. OJC kwam weer opzetten en bracht steeds verwarring in de Boys-verdediging, waar alleen Parijs in staat was de OJC-voorhoe- de in bedwang te houden; zelfs gaf hij een goede bal naar de Boys-linksbuiten, deze gaf goed voor doel, kwam bij Verschuren die de vrijstaande Maas een opgelegde kans gaf, maar jammerlijk overschoot. De Boys ko men weer over links terug, Ekels krijgt een kans, het harde schot wordt door de goede OJC-doelman goed weggewerkt. OJC komt er steeds beter in, maar voor het doel is de afwerking niet voldoende, de B°ys"veI*dedi- ging kan steeds op tijd ingrijpen. Dan is Ekels op de linksbuitenplaats weer weg, plaatst goed voor doel, van Esdonk kopt juist over. Dan trekt OJC weer op het doel af, forceert enkele corners, die echter niets opleveren. Dan weer een snelle aanval van de actieve linksbuiten van OJC, een goede voorzet en de midvoor kopt juist over de lat. De aftrap wordt onvoldoende wege- werkt. OJC forceert hieruit een corner, goed voor doel geplaatst en de rechtsbinnen schiet onhoudbaar in, 0-3.Met nog enkele minuten te spelen probeerden de Boys de eer nog te redden, maar de OJC-verdedi- ging met de doelman aan het hoofd, weet deze aanvallen af te slaan en met de stand 0 - 3 in het voordeel van OJC komt het einde, met de eerste nederlaag van dit sei zoen op eigen terrein. Boys dat moet zondag beter! GEMEENTERAAD VLIJMEN. De gemeenteraad van Vlijmen komt van avond, maandag 27 april, om 8 uur, in open bare vergadering bijeen, ter behandeling van onderstaande agenda 1. Vaststelling notulen van de raads vergadering van 23 maart 1964. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan in onderdelen voor de kom Nieuwkuijk. 4. Voorstel tot aankoop van het pand Heidijk 15 met bijliggende grond van W. v. Bijnen en echtgenote, wonende Heidijk 15, alhier. 5. Voorstel tot onttrekking aan het open baar verkeer van een aantal weggedeelten in het kerkdorp Vlijmen. 6. Voorstel tot vestiging van een zake lijk reCht als bedoeld inart. 5, lid 3, sub b van de Belemmeringenwet Privaatrecht ten behoeve van de aanleg en instandhouding van riolering in het de Gez. Musch, Mom mersteeg 16, alhier, in eigendom toebeho rende perceel kadastraal ekend gemeente Vlijmen, sectie B nr. 1747. 7. Voorstel tot het vestigen van een erf dienstbaarheid op een aantal de gemeente Vlijmen in eigendom toebehorende en in Het Ven gelegen percelen ten behoeve van het leggen, hebben en onderhouden in die percelen van electrische kabels door de N.V. Waterleidingmaatschappij "Oost-Brabant" te 's-Hertogenibosch. 8. Voorstel tot het garanderen van een aantal aansluitingen op de waterleiding langs de Nassaulaan, alhier. 9: Voorstel tot vaststelling bezoldigings verordening gemeenteperdsoneel 1964. 10. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex art. 50 der kleuteronderwijswet aan het bestuur van de R.K. Kleuterschool Nieuwkuijk voor uitbreiding van de speel plaats en het plaatsen van een afrastering. 11. Voorstel tot verhoging van het ere- diet t.b.v. herstellingen e.a. voor de R.K. jongensschool voor g.l.o., Prins Bernhard- laan, alhier. 12 A en B. Voorstel tot verlening van medewerking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor de aanschaf van leermiddelen en meu bilair voor de Prot. Chr. School voor g.l.o. op de Vliedberg. 13. Voorstel tot verhoging van het voor schot op de exploitatie-vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 voor 1964 van het bestuur van de R.K. g.l.o.-school op de Vliedberg en het bestuur van de Prot. school voor g.l.o. alhier. 14. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding vakonderwijs, bedoeld in art. 101 bis der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1963 voor de R.K. v.g.l.o.-school voor meisjes, alhier. 15. Voorstel tot vaststelling van de ex ploitatievergoedingen voor de bijzondere kleuterscholen voor het jaar 1963. 16. Voorstel tot vaststelling van de ex ploitatievergoedingen bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920, voor de bijzondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. voor 't jaar 1963. 17. Voorstel tot aankoop van de Ven nootschap onder de firma Gebr. Keetels, gevestigd te Vlijmen van perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie IT. nr. 3848 groot 0.50.00 H.A.. 18. Voorstel tot verhuur aan de Vennoot schap onder de firma Gebr. Keetels, geves tigd te Vlijmen van een gedeelte, groot circa 0.28.00 H.A., van perceel kadastraal be kend gemeente Vlijmen sectie H nr. 3843. 19. Begrotingswijzigingen. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Chatelet, af stand 151 km, los 8 uur, eerste duif 10-47- 53, uitslag als volgt: H C de Laat-Parijs 1, 2, 6, 7; J Oosterwaal 3, 46; J de Vaan 4, 14, 25; J Merkx 5, 27; M v Heeswijk 8, 35; J v d Wiel 9, 56, 57; H v Beijnen 10; Gebr. de Vaan 11, 55; P v Oers 12, 50; C de Ronde 13, 47; Jo v d Hout 15, 26, 36, 48; H Oosterwaal 16, 54; R v Esdonk 17, 40, 45; Th v Bokhoven 18, 39; K Kivit 19, 23, 33, 53; H v Overdijk 20, 21, 34; M Libregts 22, 32, 52; M v Dal 24; M Laros 28; Fr. v Bokhoven 29, 58; M Nicols 30, 31, 42; H Maas 37; A v Hélvoort 38, 41; P Wijkmans 43; A Dekker 44, 49; J v d Dungen 51. VIERING KONINGINNEDAG. De viering van de verjaardag van H. M. de Koningin Juliana op 30 april a.s. zal geheel in het teken staan van de school jeugd. Het oranjecomité heeft in samen werking met het onderwijzend personeel van de scholen een programma vastge steld dat de jeugd bijna de hele dag zal bezighouden. Voor de jeugd van de hoog ste klassen staat er des voorm. een oriën- tatierit op het programma en een kaartlees- rit. De leerlingen van de laagste klassen zul len zich bezighouden met een tegenwedstrijd. Te ca. 12 uur zullen de balonnen worden losgelaten, 's Middags staan er voor de leer lingen van de hoogste klassen op het ter rein achter café van Oyen diverse spelen op het programma en de leerlingen van de laagste klassen zal in genoemd café een filmprogramma worden aangeboden. Een tractatie vormt het slot van deze dag. Voor de ouderen is er 's avonds in enkele café's gelegenheid om te dansen. RIG SSS - HAARSTEEG 2-1. Toen Haarsteegs aanvalsleider Bertus v. d. Heijden een kwartier na rust met een kopstoot de score opende leek het er op dat niets meer een zege in de weg kon staan. Het overwicht van Haarsteeg werd steeds groter, de kansen namen toe en men kon verwachten dat de score spoedig zou worden opgevoerd. Maar het plotseling uitvallen van Haarsteegs midvoor deed het spelbeeld veranderen, de stootkracht verdween, het verband was zoek en de SSS-achterhoede kon het spel naar de overzijde verplaatsen. Daar ontstonden toen de meest gevaarlijke situaties en tweemaal had een SSS-door- braak succes, zodat de gasten nog met lege handen de terugreis movsten aanvaarden. Met wat meer activiteit had Haarsteeg beslag kunnen leggen op de punten. AANSCHAFFING KOLKENZUIGGER. - BOUW INDUSTRIEHAL HUUR KOOP VOOR TRICOTFABRIEK L. TE STRAKE N.V. - AANKOOP BOER DERIJEN. - VERKOOP BOUWGROND VOOR EEN 6-TAL PARTICU LIERE WONINGEN AAN DE BURG. VAN DIJKSTRAAT. De gemeenteraad van Sprang-Capelle kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester M. van Prooijen. Met kennisgeving was afwezig deheer H. Winkelman. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend en was voorgegaan in gebed, wer den de notulen van de vorige vergadering na een opmerking van de heer Kuijsten be treffende een kleine tikfout, goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen, evenals een wijzi ging van het verplaatsingskostenbesluit. Bij de goedkeuring van een wijziging der statuten van het Dorpshuis, merkte de heer de Vos op dat het dorpshuis moet steunen op de plaatselijke verenigingen; hij vroeg of de verenigingen gekend waren bij de sa menstelling van de statuten. De voorzitter merkte in zijn antwoord op dat de verenigingen geen leden worden, want een stichting kent geen leden; wel zijn de verenigingen bevoegd aanbevelingen te doen voor de benoeming van bestuursleden. De verenigingen dragen geen enkele verant woordelijkheid en de statuten zijn daarom door de raad goedgekeurd. De heer de Vos meende dat het niet be vorderlijk zal zijn voor de activiteiten in het dorpshuis als de verenigingen daartoe niet geactiveerd worden, waarop de voorzitter zei dat de activiteiten van het dorpshuis toch straks niet van de gemeente zullen uit gaan. Burgemeester van Prooijen sprak nog de hoop uit dat de goedkeuring voor de bouw van het dorpshuis niet lang meer op zich zou laten wachten. Bij het voorstel tot de beschikbaarstelling van een krediet van f 13.000 voor de aan schaffing van een kolkenzuiger met bij-be horen, zei de heer Kuisten het voorstel toe te juichen, maar hij vroeg naar de werking van bedoeld apparaat met het oog op het geringe benodigde crediet. De voorzitter antwoordde dat de motor van bedoeld appa raat in beweging gebracht wordt door de motor van de beschikbare tractor. Wanneer de volledige riolering, gereed zal zijn, zal dit apparaat misschien niet voldoende zijn, maar voorlopig kan de gemeente met be doeld apparaat volstaan, dat bij proefnemin gen uitstekend Jieeft voldaan. De gemeente heeft thans pl.m. 8V2 km riolering. BOUW INDUSTRIEHAL. De heer de Bie meende dat besloten was de grondprijs op f 12.50 per meter te stel len, maar de voorzitter zei dat dit voor wo ningbouw was. De voorgestelde lagere prijs is de kostprijs voor het industrieterrein en wanneer men industrie wil aantrekken, moet de grond zo goedkoop mogelijk beschikbaar worden gesteld. De heer Kuisten vroeg of er nog wel vol doende gelegenheid voor eventuele uitbrei ding zou zijn en of voor eventuele gegadig- AUTO-RIJSCHOOL H. BOUMAN Julianalaan 26 Sprang-Capelle den uit de gemeente ook een industriehal gebouwd zou worden. De voorzitter ant woordde dat de firma de grond van voldoen de grootte achtte. Op de vraag of voor in gezetenen eventueel ook eep industriehal zou worden gebouwd, meende de voorzit ter moeilijk te kunnen antwoorden, zolang men de situatie niet kent. Bij de aankoop van de boerderij met grond van de heer van Pelt te Kaatsheuvel, vroeg de heer de Bie waarom men een boerderij onder Kaatsheuvel wilde kopen, waarop dé voorzitter antwoordde dat alleen een weg de boerderij van Sprang-Capelle scheidt en het prettig is, wanneer de ge meente bij eventuele gelegenheden grond beschikbaar heeft ter ruiling. De boederij van de heer Achterberg is nodig omdat deze in het uitbreidingsplan is gelegen en t.z.t. zal moeten verdwijnen. Beide voorstellen tot aankoop werden goedgekeurd. VERKOOP BOUWTERREINEN. Aan de heren J. de Rooij 2e Zeine 3 te Waalwijk (240 m2), C. Haisma Kerkstraat 31 270 m2), A. L. Bogers Kerkstraat 89 (pl.m. 270 m2, L. H. Bogers Oosteind 16 (pl.m. 270 m2), G. J. Molegraaf Stations straat 85 te Waalwijk (pl.m. 240 m2), wer den percelen bouwgrond verkocht, gelegen aan de Burg. van Dij-kstraat te Sprang, voor woningbouw. De heer de Vos zei hierbij dat het hem verdriet deed dat de toegewezen premie woningen niet gebouwd konden worden om dat tegen het toegestane percentage geen geldlening kon worden aangetrokken en hij vrcteg of er al enig zicht was dat deze als nog kunnen worden gerealiseerd, waarop de voorzitter meedeelde dat de minister de hu ren voor de betreffende woningen thans van f 80 op f 100 per maand heeft verhoogd, zodat de mogelijkheid tot bouwen van deze woningen daarmee is geschapen. Nadat nog enkele begrotingswijzigingen waren goedgekeurd, ging de voorzitter in dankgebed voor en cloot de vergadering. GOUDEN BRUILOFT. Vrijdag herdacht het echtpaar J. v. d. Schans en E. v. d. Schans-Osterwalder, van der Duinstraat 65, de dag waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk werden ver bonden. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling van het gouden paar dit feit slechts in intieme familiekring te gedenken en alle uiterlijk feestbetoon achterweg te laten, zo dat geen buurtcomité werd gevormd. Toch mocht het gouden paar j.I. vrijdag van ver schillende zijden blijken van belangstelling ontvangen. Zo kwamen naast de buurtbe woners o.m. Burgemeester van Prooijen en Wethouder Vos het jubilerende paar hun gelukwensen aanbieden. Wij voegen onze hartelijke felicitaties gaarne bij de vele goede wensen die het gouden echtpaar mocht ontvangen. KONINGINNEDAG. Met de schooljeugd zal a.s. donderdag de verjaardag van H. M. de Koningin fees telijk worden gevierd. Door de Oranjever eniging worden daartoe in samenwerking met het personeel der scholen, kinderspelen georganiseerd, die in de voormiddag op een terrein tegenover het bejaardencentrum zul len plaats vinden. Voor de jeugd bestaat verder de gelegenheid fietsen enz. te ver sieren, waarvoor door een jury prijzen zul len worden toegewezen. In de namiddag zal voor de leerlingen der hoogste klassen een z.g. sterrit worden georganiseerd. De schooljeugd wordt natuurlijk royaal getrakteerd. DODENHERDENKING. Op maandag 4 mei a.s. zal zoals gebrui kelijk de dodenherdenking weer worden ge houden, met een gecombineerde dienst in de Ned. Herv. Kerk en een stille tocht naar het monument aan de Tilburgse weg. P.V. NOOIT GEDACHT. Uitslag concours vanuit Duffel op zater dag 25 april. Deelname 400 duiven. Gelost om 12.5 uur. H Hendriks I, 40; Jac Ophorst 2, 23, 43, 49, 60, 70, 80; L Kemmeren 3, 20, 97; A Spuijbroek 4, 52, 53, 55; A Tacto'r 5, 72, 89; A v Zeist 6, 8, 28, 31, 73, 79, 90, 94, 95; M Netten 7, 9, 42, 56; A v Tiggelen 10, 24, 59; A Vos 11, 54, 77, 93; H Vos 12, 26, 59, 65; M Treffers 13, 44, 76, 82, 91; A Kramer 14, 17, 75; Jo Sterrenburg 15, 19, 27; C Verhagen 16, 69; M Mesoh 18, 34, 41, 47; P Blom 21, 46; G Mole graaf 22, 84; F Tacor 25, 33, 37; Joh Ster renburg 29, 92; P Meter 30, 35, 57, 83; W Nieuwenhuizen 32, 61, 96; J v Zeist 36, 48; G Rozenbrand 38, 62; A Nieuwenhuizen 39, 81, 88; E Braspenning 40a; A Brouwers 45, 50, 78; A v d Schans 51, 63; Jos Ro zenbrand 64, 71; L Vos 67, 86; C v Til- borg 68; C Broeks 66, 74; D v Os 87; A Snaphaan 98. De hoofdprijzen werden ge wonnen door Jac Ophorst 1, A. Spuijbroek 2, A. Tactor 3 en A. van Zeist 4. A.s. vrijdag inmanden voor Vilvoorde van half zeven tot half negen. COöP. BOERENLEENBANK 's-Capelle. In het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers alhier hield de Coöp. Boeren leenbank 's-Grevelduin-Capelle j.I. vrijdag avond de algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer A. Timmermans, op, dat het zeer te be treuren was dat zo weinig leden deze verga dering bijwoonden. Men kan hierin ener zijds zien een vertrouwen in het bestuur, doch anderzijds kan het toch niet tot dank baarheid stemmen. Spr. deelde vervolgens mede, dat het afgelopen jaar niet ongunstig was geweest. De winst over 1963 liep op van f 3523,91 tot f 9207,64, aldus de voorz. Na nog medegedeeld te hebben, dat de se cretaris i.v.m. het bijwonen van een raads vergadering niet aanwezig kon zijn, werd de algemene ledenvergadering voor geopend verklaard. Als secretaris voor deze vergadering werd aangewezen de heer J. van Tilborg. De no tulen der vorige ledenvergadering werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Aan het verslag van de toestand over het dienstjaar 1963 van de bank ontlenen wij 't volgende: Het dienstjaar 1963 kan over het algemeen 'bevredigend worden genoemd. Na afschrijving van f 1150.- op het bankge bouw en f 400 op meubilair alsmede reser vering van f 1730 voor belasting en Onder ling Raiffeisengarantiefonds bedroeg de winst f 9207.64. De toename van de winst over 1963 in vergelijking met 1962 is voor namelijk toe te schrijven aan de meerdere uitzettingen in eigen kring, waarbij de toe name van de spaargelden geen gelijke tred hield. In 1963 steeg het aantal spaarders met 7 tot 121; het aantal leden met 6 tot 332. De omzet (ontvangsten en uitgaven) is ten opzichte van 1962 toegenomen met f 1.498.368,16 tot f 22.331.260,84. Het belanstotaal steeg met f 242.091,47 tot f 2.428.404,26. De boekwaarde der effec ten bedroeg per 31 december 1963 f 129.378,13; nieuwe stukken waren niet aangekocht en lossingen van obligaties had den niet plaats gevonden. De post overige beleggingen, bestaande uit verstrekte leningen, deelnemingen in le ningen aan publiekrechtelijke lichamen en rechtspersonen bedroeg per 1 januari f 59.053 en door aflossingen per 31 dec. f 55.890,50. Het reservefonds was toege nomen met f 4.966,42 tot f 97.609,69. Na bijboeking van de' winst over 1963 ad f 9.207,64 zal het reservefonds de somma van f 106.817,33 bedragen. De reserve voor te betalen belastingen ad f 2.530 zal waar schijnlijk geheel nodig zijn voor voldoening in de aanslag Vennootschapsbelasting 1963. De spaargelden stegen met f 178.370,60 tot f 2.010.810,19. Deze toename kan niet ver heugend worden genoemd; in 1962 waren ze toegenomen met f 239.215,41, zodat het boekjaar 1963 in dit opzicht achter is ge bleven, wat voornamelijk is toe te schrijven aan de ontsparingen in het laatste kwartaal. De voorschotten namen toe met f 137.848,65 tot f 970.983,08. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van een lid van het bestuur. De perio diek aftredende kandidaat de heed L. v. d. Made werd herkozen. Hierna was aan de orde de verkiezing van een lid van de Raad van toezicht wegens aftreding van de heer A. J. Verhoeven. Vooraleer tot stemming werd overgegaan, werd er bij het bestuur op aangedrongen om bij een volgende vacature enkele jongere leden naar voren te bren gen. De thans voorgedragen kandidaten zijn, aldus de vergadering, over enkele jaren eens aan hun pensioen toe. Het bestuur zeg de toe een volgende maal jongere kandida ten naar voren te zullen brengen. Bij stem ming werd tot lid van de Raad van Toezicht gekozen de heer L. van Wijlen. Wijziging van rat. 4a van het huish. regit, werd goedgekeurd. Voorts werd goedge keurd een verhoging van het presentiegeld. De voorzitter richtte zich hierna tot de heer A. J. Verhoeven die i.v.m. het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd af trad als lid van de Raad van Toezioht. Spr. dankte de heer Verhoeven voor al hetgeen hij in het belang van de bank had gedaan. Als blijk van waardering voor al het werk bood hij de heer Verhoeven een electrisch scheerapparaat aan. De heer Verhoeven dankte het bestuur voor deze geste. Tot slot dankte de voorzitter allen hartelijk voor de vlotte afwerking der agenda. WVWWWWMVVVAWi DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.I. zondag een samenwerking met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 163 km. De uitslag is als volgtC de Cloe 1, 32; G Treffers 2; S Selders W 3, 20, 24, 26; D Smits W 4;. G Kemmeren W 5; Th v Dongen W 6, 22, 28, 40; P v d Elshout W 7; C Blok 8; G le Sage 9, 19, 37; B Pols 10, 17, 31; H de Jong 11, 23, 45; A Kuijten W 12, 14, 16, 18, 41, 42; N Smits 13; H Verduijn 15; F Huijps 21; F v Hoof W 25, 35; M Bax 29; H v Campen jr 30; M v d Galiën 33; P Nieuwenhuijzen 34; H v Campen sr 36; A Klootwijk 38, 43, 47, 50; A de Wit W 39; J Nieuwenhuizen 44; A v Oosterhout 46; A v Iersel 48; A Tactor 40. A.s. donderdag wordt een wedvlucht ge houden vanuit Vilvoorde, afstandMOl km. Inkorven a.s. dinhdagavond tussen 7.30 en 8.30 uur. Zondag a.s; wordt een wedvlucht gehouden vanuit Noyon, afstand 274 km. Inkorven a.s. dinsdagavond tussen 7.30 en 8.30 uur. KONINGINNEDAG. Op Koninginnedag zullen kinderspelen plaats vinden voor de beide lagere scholen

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5