TT "S& wAAlwijkse en UnqstRMtse couraiu L. van Drunen sr. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Blok van Heijst huldigde mededirecteur W. Hornman P. van Eeten 50 jaar bij I. G. Mortier op treffende wijze gefêteerd W. Roestenberg 40 jaar in dienst bij Van Dooren de Greeff Zilveren jubilaris genoot grote belangstelling Jubilaris werd onderscheiden met Koninklijk brons DE STRIJD IN JEMEN DE KENNEDY-RONDE f 60.000 GEROOFD UIT BRANDKASTEN BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk DONDERDAG 7 MEI 1964 85e JAARGANG No. 35 De tcho van het Zuióen Abonnement p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) ƒ1.05 Uitgever: - - p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) ƒ3.10 HoofdredacteurJAN TIELEN J T (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Gironummer 1069687 Advertentieprijs: 11 cent per mm. Dit blad verschijnt 2x per week Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002Telegram-adres: „ECHO" op de voet Onder grote belangstelling heeft vrijdag 1 mei, de heer W. Hornman, mede directeur van schoenfabriek Blok van Heijst, het feit herdacht 25 jaar in dienst te zijn bij dit bedrijf. De belangstelling die hij deze dag genoot was meer dan overweldigend. Vooral tijdens de receptie uren, 's middags in Hotel Verwiel kwamen velen hem de hand drukken. Het aanbieden van de gelukwensen ging veelal gepaard met de over handiging van een of meerdere cadeau's. Burgemeester J. Teijssen feliciteert hier de heer W. Hornman met zijn zilveren jubi leum. De receptie werd o.m. ook bezocht door de wethouders van Heeswijk en van Laack en door de gemeente-secretaris mr. Hagemans. In de morgenuren reeds was de heer Hornman gehuldigd door zijn mede-directeur, de heer Blok en het personeel. De zilveren jubilaris werd alvorens het personeel de gelegenheid kreeg hem in de bloemetjes te zetten, ten huize van de heer Blok ontvangen, waar hij de eerste huldiging in ont vangst moest nemen. Hierna vond om 11 uur de huldiging door het perso neel plaats. De heer J. Kooke sprak de jubilaris toe namens 't leidingge vend en administratief personeel. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een cadeau. De heer G. Brok, lid van de ondernemingsraad, fêteerde de heer Hornman namens het gehele personeel. Ook hier bleef een cadeau niet achterwege. DRUKKE RECEPTIE Tijdens de druk bezochte receptie in de middaguren werd de heer Horn man nog gehuldigd door de heer J. de Kort namens de Waalwijkse schoenfabrikanten. De heer de Kort betoogde dat de heer Hornman met zijn 25-jarig jubileum een belangrijke periode in zijn leven afsloot. Hij verklaarde dat de heer Horn man in deze 25 jaar, waarin de schoenindustrie een enorme revolutie doormaakte, een markante rol heeft gespeeld. "Wij hebben in deze jaren steeds graag van U gebruik gemaakt wanneer er iets positiefs gezegd of gedaan moest worden over of voor de schoenindustrie die vooral de laat ste tijd nog al eens een veeg uit de pan krijgt". De heer de Kort gewaagde verder van een tweetal belangrijke facetten in de evolutie in de schoenindustrie. Hij noemde allereerst het feit, dat de schoenindustrie van een ambachtelij ke een sterk gemechaniseerde indu strie was geworden. Statistieken wij zen uit dat de produktie sedert 1946 met ruim 200 is toegenomen door een steeds groter gebruik van kunst materialen en door een ver doorge voerde mechanisatie. Vervolgens wees de heer de Kort op het feit, dat de schoenindustrie van een verbruiksgoederen-industrie een mode-industrie was geworden. "Vooral in deze ontwikkeling heeft de jubilaris een markante rol ge speeld", zo zei hij. "Gij hebt met behulp van uw creatief talent het mo de-element ingevoerd, niet alleen ten dienste van Blok van Heijst, maar ten dienste van de gehele Nederland se schoenindustrie. Vervolgens wees de heer de Kort op het aandeel dat de heer Hornman heeft gehad in hel meer mode bewust maken van o.a. detailist en schoenfabrikant. De heer de Kort zei te menen dat de invoering van het mode-element in de schoenindustrie het werken in deze industrie veel prettiger maakte, doordat het monotome steeds meer op de achtergrond wordt gedrongen. De heer de Kort bracht de heer Horn man dank voor het vele dat hij voor de schoenindustrie verrichtte, waar bij hij ook nog even tipte aan de ver diensten die de heer Hornman heeft gehad en nog heeft voor de cursus Schoenontwerpen en modeleren. De heer Hornman mocht uit handen van de heer de Kort enkele fraaie ge schenken aannemen. VOOR DE GEMEENTE. De heer van Drunen is sedert 1945 actief lid geweest van de gemeente raad van Drunen, waarvan de meeste jaren als wethouder. Bovendien heeft de heer van Drunen tot tweemaal toe zijn functie van loco-burgemeester waar moeten maken en wel bij het vertrek van burgemeester v. d. Heij den en burgemeester Snels. Na de oorlog heeft de heer van Drunen een belangrijke bijdrage geleverd aan de expansie van de gemeente. De heer van Drunen vormde zoals burgemeester Stieger het uitdrukte "het stabiele element, dat sedert 1945 de ontwikkeling van de gemeente enorm heeft gestimuleerd". Burge meester Stieger karakteriseerde de heer van Drunen als volgt; "U bent de persoon die het oude en nieuwe in zich wist te verenigen". VOOR DE GEMEENSCHAP. Het aantal verenigingen waarin de heer van Drunen als voorzitter zitting heeft gehad zijn welhaast ontelbaar. Zo was hij o.m. voorzitter en me de-oprichter van de gezinszorg in de gemeente. Vanaf de oprichting is hij bestuurslid geweest van het Interpa rochieel Sociaal Charitatief Centrum. Hij zette zijn gehele persoon in voor het comité bejaarden, Dat alles deed hij uit een innerlijke bewogenheid. Ook de belangen van de jeugd na men bij de heer van Drunen steeds een grote plaats in. Zo was hij de oprichter van de Gymnastiekvereniging tevens voetbal vereniging, vervolgens nam hij actief deel in de Jeugdcentrale. Niet alleen binnen de gemeente grenzen ontwikkelde hij velerlei ac tiviteiten. Ook daarbuiten leerde men hem kennen als een energiek persoon vol werklust. Zo was hij bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noordelijk Noord-Bra bant en lid van het Curatorium van het Dr. Mollercollege te Waalwijk. Burgemeester mr. Stieger speldt de heer L. van Drunen sr. de versierselen op be horende bij zijn onderscheiding en benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Mesiouw van Drunen kreeg uit handen van burgemeester Stieger een boeket rozen aangeboden. Maandagmiddag is de_ heer W. Roestenberg woonachtig in Nieuw- kuyk en werkzaam bij de Waal wijkse Chroomlederfabriek Van Dooren de Greeff, onderscheiden met de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De heer Roestenberg is als leerlooier werkzaam. Nadat burgemeester Teijssen de jubilaris met zijn 40-jarig jubileum van harte gelukgewenst had, speld de hij hem de versierselen ver bonden aan deze onderscheiding, °P- De directeur van het bedrijf bracht de jubilaris hulde voor de wijze waarop hij zijn werk steeds had verricht. Hij overhandigde de jubilaris een geschenk onder cou vert, terwijl de echtgenote van de heer Roestenberg een boeket bloe men in öntvangst mocht nemen. Namens het personeel werd een infraphillamp aangeboden Bijzonder treffend was de huldiging die de heer P. van Eeten, procura tiehouder bij I. C. Mortier, zaterdagmorgen in Hotel Verwiel heeft moeten ondergaan. Tijdens een officiële bijeenkomst 's morgens om half elf werd hem door directie en personeel een warme hulde bereid, ter wijl later op de dag, zakenrelaties de vele vrienden en bekenden de gelegenheid kregen de gouden jubilaris de hand te drukken. Het meren deel was niet met lege handen gekomen, zodat de jubilaris na afloop van de receptie een schat aan cadeau's voor zich had. Tijdens de officiële bijeenkomst werd als eerste het woord gevoerd door mevrouw de Rooij-Mortier, die een historisch overzicht gaf over de afgelopen vijftig jaar. Zij memoreer de hierbij de opbloei van het aloude schoenmakersvak tot moderne indu strie. De heer van Eeten trad op 12-ja rige leeftijd in dienst van de weduwe Vaags. In 1919 werd deze zaak door |de heer Mortier overgenomen, waarna het bedrijf geheel opnieuw op poten werd gezet. De heer van Eeten begon zijn loop baan als winkelbediende, waarbij hij dagelijks aan de schoenmakers een half onsje en als het allemaal ruim ging een onsje tacks kon verkopen. Zijn carrière van winkelbediende werd al spoedig afgesloten doordat de heer van Eeten op zekere dag de boer op trok. Eerst per fiets later met een auto. Mevrouw de Rooij memoreerde hierbij de moeilijke jaren voor het bedrijf en voor P. van Eeten in de pe riode 1930- 1934 en de oorlogsja ren. "Het waren jaren van hard wer ken en jaren van hele kleine verdien sten", zo zei zij. De naoorlogs jaren brachten echter een kentering. De in dustrie kwam weer op gang en daar mee ook de handel. In 1952 kreeg 't bedrijf echter opnieuw een slag te in casseren, toen de heer Mortier kwam te overlijden. Mevrouw de Rooij me moreerde dat mede en vooral dank zij het werk van de heer van Eeten en de heer Blom, "die", zoals zij zei, "beide het belang van de zaak steeds in ere hebben gehouden", het werk kon wor den voortgezet. Als blijk van waardering mocht de heer van Eeten een cadeau onder cou vert ontvangen. GEDENKPENNING. De heer G. de Leijs bracht de heer van Eeten hulde namens de Neder landse Vereniging van IJzerhandeta- ren. Ook hij ging in op de grote rol die de heer van Eeten heeft gespeeld in de afgelopen 50 jaar. "Het is u wel gelukt de dynamiek van vijftig De gouden jubilaris, de heer P. van Eeten, met rechts van hem zijn echtgenote en links van hem mevrouw Mortier. jaar bij te houden", zo betoogde hij. De heer de Leijs noemde het een hele kunst om 50 jaar onafgebroken tot ieders tevredenheid te werken. Hij stelde hem ten voorbeeld aan de jon gere generatie. Namens de Vereni ging overhandigde hij hem de ge denkpenning. De heer H. de Ven bracht de ju bilaris hulde namens het personeel. Hij overhandigde hem hierbij een ra diotoestel. "Ik ben er eigenlijk een beetje ver legen van geworden", aldus de heer van Eeten in zijn dankwoord. Hij zei bijzonder dankbaar te zijn voor de grote vriendschap, voor het vertrou wen en voor de belangstelling die hij steeds in en voor zijn werk mocht ontvangen. Tot slot memoreerde hij 't voorbeeld dat de heer Mortier steeds had gegeven. "Al wat ik in deze ja ren hier heb mogen ondervinden, zal mij mijn leven lang bij blijven", zo be sloot de jubilaris zijn dankwoord. De Britse strijdkrachten hebben maandag een grote actie ingezet tegen opstandelingen in de Zuid- ar abische federatie, die vanuit Je men worden gefinancierd en van wapens voorzien. Britse vliegtui gen en artillerie openden het vuur op concentraties van de rebellen en op versterkte stellingen, in het Radfan-gebergte bij de grens tus sen Aden en Jemen. De spits van de groep rebellen wordt door de Britten op 700 man geschat. Zij bedreigen de verbinding van Aden naar Dhala. De Britten zijn geschokt door 'n bericht, dat twee Britse militairen van het garnizoen in Aden door de rebellen zijn onthoofd. De hoof den van de slachtoffers werden op twee stokken geplaatst in de Je- menietsche hoofdstad Taiz al dus een Britse generaal-majoor in de kolonie Aden. VOOR HET BEDRIJF. Ook voor het bedrijf is de heer v. Drunen altijd steeds een actief per soon geweest. Hij heeft, zoals ook burgemeester Stieger het benadrukte, door ondernemerszin er van gemaakt wat het nu is, dat wil zeggen een be drijf dat een zeer goede klank in den lande heeft gekregen. De heer Keetelaars had van ons nog een plaatje in de krant tegoed. Deze eer valt hem te beurt omdat hij een van de weini gen in Waalwijk was, wien ter gelegenheid van Koninginnedag een Koninklijke Onder scheiding werd toegekend. De heer Keete laars, postbeambte bij de Waalwijkse PTT, kreeg daags voor Koninginnedag tijdens een korte officiële bijeenkomst de ere-medaille in brons opgespeld door de directeur van het Waalwijkse postkantoor de heer de Bont.. De heer Keetelaars was bereid om even te zijnen huize te poseren, zodat wij in de gelegenheid waren 'n plaat te schieten". Voor de zes Euromarktlanden is de eerste dag van de Kennedy- ronde weinig prettig begonnen. Als enige van de „zes" heeft Frankrijk geweigerd het Ameri kaanse voorstel te aanvaarden de internationale douanetarieven met 50 percent te verlagen. Dit voorstel vormt de basis van de besprekin gen. Tijdens de opening van de Ken- nedy-ronde, in Genève, had de Amerikaanse afgevaardigde Chris tian Herter gezegd, dat er „over eenstemming" bestaat om de on derhandelingen te baseren op een vermindering van de douanetarie ven met 50 percent. Frankrijk heeft evenwel op een vergadering met de EEG-partners voorafgaande aan de opening van de Kennedy-ronde laten weten dat het niets voelt voor 't Amerikaan se voorstel. Frankrijk wil er zelfs niet over discussiëren. De Franse afgevaardigde, die tijdens de offi ciële opening niet aan de debatten deelnam heeft de Euromarkt-part- ners gezegd zelf met een voorstel te komen. In het weekeinde zijn in twee grote steden twee grote brandkast- kraken gepleegd: in Amsterdam verdween 20.000 gulden uit een fi liaal van De Gruyter en in Den Haag 40.000 gulden uit een super markt. In Amsterdam was de winkel van De Gruyter aan de Tussenmeer in Osdorp het doelwit van met ace- tyleenflessen en snijbranders ge wapende krakers. Personeel van de winkel ontdekte maandagoch tend, dat de ramen van het kantoor met karton waren geblindeerd. Dat was gedaan om het licht van de branders niet te laten uitstralen. Brandkastkrakers maakten in de nacht van zaterdag op zondag ruim veertigduizend gulden buit bij 'n inbraak in een Haagse supermarkt. De brandkast werd opzij gescho ven en aan de zijkanten met ace tyleenbranders bewerkt. De be tonnen binnenvullingen werden weggehakt en de binnenwanden weggebrand. De inbrekers lieten 'n deel van hun gereedschap twee acetyleenflessen met meters en slangen achter en namen de -buit waarschijnlijk mee in week endtassen. Die worden tenminste ook vermist. Ter gelegenheid van de 55e verjaardag van Koningin Juliana is vorige week woensdag de heer L. van Drunen sr., directeur van de Fedra- schoenfabriek in Drunen, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer van Drunen viel deze onderscheiding te beurt vanwege zijn gro te verdiensten op het gebied van het verenigingsleven, als lid van het gemeentebestuur, op sociaal gebied en als ondernemer.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5