waalwijkse en UnQStRMtse couRAnt Waalwijker G. van Blade! nam - ietwat ongewild - deel aan de t mei parade in Moskou FILMJOURNAAL Krijgt Waalwijk een eerste klasser? POLAROID Luxor Musis Sacrum Rooms en onrooms vereend bij Eerste Priesterfeest te 's-Gravenmoer Bijwoning van godsdienstplechtigheid bezorgde hem angstig avontuur Stassar Waalwijk VELE REIZEN VANUIT BRUSSEL TWEE TOLKEN TWISTEN VOOR RUSSEN VERBODEN GROOT AVONTUUR ANGSTIG MOMENT OP DE VINGERS GETIKT VOOR SCHURKEN GEEN GENADE de Brillenspeciaalzaak OPTICA BOGAERTS HOUDT BOGAERTS VOOR OGEN GERONIMO DE LAATSTE DER APACHEN Vlijmen VRIJDAG 15 MEI 1964 De tcho van het Zuióen Ahnnnpmpnt 85e JAARGANG No. 37 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) f 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) f 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariei ECHO" Telegram-adres Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 -2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 De 32-jarige G. van Bladel, uit de Grotestraat 312 in Waalwijk kan nu na een min of meer angstig avontuur in het hartje van Moskou, thuis weer opgelucht ademhalen. Nederlanders die „klandestien" hebben deelgenomen aan de grote 1 mei parade in Moskou zullen waarschijnlijk op één hand te tellen zijn. Guus van Bladel heeft het gepresteerd om in het hartje van de Sowjet CJnie, op het Rode Plein in Moskou, mee te trekken met de duizenden die op die dag hun aan hankelijkheid kwamen betonen aan de machtigste man in de Sowjet Unie: Nikita Kroetsjew. Het is puur toeval geweest dat hij erin is geslaagd aan dit evenement deel te nemen, omdat het voor bui tenlanders streng verboden is deze 1 mei parade anders dan vanaf een door de Sowjets aangewezen plaats gade te slaan. veel. Zij staan dan ook dagelijks in de rij, zowel om hun inkopen te doen, als om iets te gaan bezichti gen. De 32-jarige Guus van Bladel, die normaal' een administratieve func tie bekleedt bij de Amsterdamse Ballast Maatschappij en momenteel als assistent personeelschef tewerk is gesteld bij 'n dochtermaatschap pij van deze N.V. namelijk bij de N.V. Scheepswerf en Machinefa briek „De Liesbosch" in Utrecht heeft het reizen altijd in het bloed gezeten. Hij heeft practisch de ge hele wereld bereisd. Hij was ook een van de eerste uit Waalwijk, die na de Tweede Wereldoorlog bij de marine in dienst trad. Als marineman ver bleef hij 1% jaar op Nieuw Guinea en nam hij deel aan de reis van Koningin Juliana en Prins Bern- hard in 1955 naar Curagao. Maar ook na zijn definitief afscheid als marineman bleef het avonturiers- bloed hem door de aderen stromen. Dit is dan ook de oorzaak geweest dat hij dit jaar op het idee kwam om ter gelegenheid van de 1 mei parade Moskou aan te doen. In Nederland kon Guus van Bla del nergens een reisbureau vinden, dat ter gelegenheid van de Dag van de Arbeid een speciale reis naar Moskou had gereserveerd, maar in België had hij meer succes. In Brus sel n.l. vond hij een reisbureau, dat met een luxe bus deze reis ging maken. In totaal 40 personen, die te samen 13 verschillende nationali teiten vertegenwoordigden, hadden zich laten inschrijven. De reis leidde vanuit Brussel, via West- en Oost-Duitsland naar Poz- nan in Polen, vanuit Poznan rich ting Warschau naar Minsk en van hieruit via Smolensk naar Moskou. Van Warschau weet de heer van Bladel o.m. te vertellen, dat, waar men ook kijkt, nog enorm veel puinhopen, daterend uit de Twee de Wereldoorlog zijn te vinden. Wel heeft men getracht deze door middel van omheiningen zoveel mogelijk aan het oog te onttrekken. Bijzonder opvallend is het Getto Monument, dat herinnert aan de vreselijke jodenvervolging, die Warschau heeft gekend. Warschau is een stad waar men met Ameri kaanse dollars veel kan bereiken. De officiële koers is 24 slottis voor 1 dollar, op de zwarte markt geeft men het drievoudige voor dit Ame rikaans geldstuk. De aankomst aan de Russische grens werd getypeerd door de 2 tol ken van het Russische reisbureau Intourist, die zich bij het reisgezel schap voegden en die 't gezelschap tijdens de gehele reis geen minuut alleen hebben gelaten. Zij sliepen in hetzelfde hotel en aten aan de zelfde tafel als de touristen. Ergens tussen Smolensk en Moskou heeft Guus van Bladel het niet kun nen nalaten om op 30 april samen met het gehele gezelschap de ver jaardag van koningin Juliana te vieren. De reis werd onderbroken, de heer van Bladel ging weldoend rond en zo goed als mogelijk was, werd 't Wilhelmus aangeheven tot stomme verbazing van de twee Rus sische tolken. Van de stad Moskou heeft de heer van Bladel ontelbare herinnerin gen bewaard. In een van de vier voor buitenlanders bestemde ho tels maakte hij het mee, dat enkele Russische jongelui werden gearres teerd omdat zij op Amerikaanse dansmuziek gespeeld door 'n Rus sische band aan het twisten sloegen. Voor de Russen zelf is de twist ta boe. Toeristen staan in Moskou in het middelpunt van de belangstel ling. Voortdurend omringen jonge lui de buitenlanders in de hoop dat er iets te grazen valt. Zij liggen b.v. op hun knieën voor een ballpen, die in Rusland belachelijk duur is. Guus van Bladel maakte het mee, dat er op het Rode Plein een op stootje ontstond rond een blinkende Amerikaanse Chevrolet. Op merkelijk is dat de Russen alles willen zien. Geen moeite is hen te Het grote avontur begon voor hem op 1 mei, de dag van de parade. Op die dag werden alle buitenlanders 's-morgens genodigd evenwel zonder de mogelijkheid tot weige ren in Hotel Nationale aan het Rode Plein het ontbijt te gebrui ken. Eenmaal in het hotel aange komen kreeg men te horen dat tij dens de parade niemand het hotel mocht verlaten en dat men vanaf deze plaats de parade gade kon slaan. Omdat de heer van Bladel vroeger op de morgen aan zijn me dereizigers te kennen had gegeven niet te ontbijten, om zeker tijdig genoeg op 't Rode Plein 'n plaatsje te bemachtigen, ontkwam hij, zon der dat de Rusen er iets van wis ten, aan deze maatregel. Terwijl de heer van Bladel tij dens de parade, van zijn mederei zigers, die nauwgezet door een driedubbele bewaking van agen ten, militairen en geheime politie werden „bewaakt" een foto wilde ZONNEBRILLEN maken, werd hij op een gegeven moment door de voorbijtrekkende Russen in de parade meegenomen. Toen de heer van Bladel de kans schoon zag, nam hij een enorme rode vlag van een Rus over en trok al zwaaiende voorbij mr. Kroet sjew en Ben Bella die ter gelegen heid van de 1 mei-viering in Mos kou verbleef. Tijdens de parade heeft hij toch kans gezien foto's te maken van Kroetsjew, Ben Bella en het Opperste Presidium en de vele ho ge militairen. Aan het eind van de parade liep de heer van Bladel echter in de fval. De Russen merkten dat zij met een buitenlander hadden te doen en onmiddellijk werd hij opge bracht. Woedende Russische solda ten ondervroegen hem en brachten hem terug naar het hotel waar ook de andere touristen verbleven. Hier werd hij met gejuich ontvan gen. Twee nachten achtereen is Guus van Bladel toen in zijn hotel opgebeld waarbij hem alleen de vraag werd gesteld „Bent u van Bladel?" Daarna werd de hoorn er opgelegd. Ondanks navraag heeft de heer van Bladel niet kunnen achterhalen wie hem 's nachts bel de. De portier van het hotel zei tel kens van niets te weten Bang is de heer van Bladel ge weest tijdens de bijwoning van 'n kerkdienst in een Russisch Ortho doxe kerk. Tijdens de processie die rond de kerk trok en waaraan voornamelijk alleen door oudere vrouwen werd deelgenomen, wer den zij opgewacht door een enorme •menigte die hen uitjoelde en die met stenen begon te gooien. Er was enorm veel politie op de been, die slechts met de grootste moeite de massa tegen wist te hou den. Later zeiden de tolken, dat dit nu een typisch voorbeeld was van de godsdienstvrijheid, „want", zo verklaarden zij, „de politie had de kerkgangers tegen een woeste menigte in bescherming genomen". Overigens telt Moskou maar één katholieke kerkEr wonen ech ter 7 miljoen mensen Vragen over godsdienst werden als volgt door de twee Russische tolken ontzenuwd: „De godsdienst is vrij. De staat bemoeit zich niet met de godsdienst en de kerk be moeit zich niet met de school (jeugd). De kerk is self suppor ting Er zouden nog kolommen vol te schrijven zijn over deze 14-daagse reis naar Moskou van de heer van Bladel, die hij heeft vereeuwigd door het maken van meer dan 200 dia's. Slechts eenmaal is hij op de vingers getikt, letterlijk en figuur lijk. Dat was toen hij een bezoek bracht aan het Mausoleum en een foto wilde maken van het vroegere graf van Stalin. Een Rus, die zijn pogingen door had, sloeg hem de camera uit zijn handen terwijl hij de heer van Bladel toesnauwde: „Njet. rika vraagt zich af hoe dit mogelijk is. De hoogste regerings-functiona- rissen komen er aan te pas en omdat deze mannen wel eerlijk zijn, wordt Geronimo en zijn stamgenoten in het gelijk gesteld en krijgen zij een ge bied aangewezen waar zij geheel vrij mogen wonen. Hiermee is een einde men aan een enorm zware strijd tus sen blanken en Indianen, die voor hun goed recht vochten. Donderdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. Travers heeft zojuist een moord gepleegd en hij is voortvluchtig. Nu wordt een andere man, Clay Santell in verband met de moord aangehou den en hem wacht de strop als hij z n onschuld niet kan bewijzen. Hij weet te ontsnappen en hij gaat op zoek naar Travers, nagezeten door de she riff en zijn mannen. Hij weet deze van zich af te schudden en in een klein plaatsje ontmoet hij Travers, Hij moet nu Travers inrekenen en hem zijn onschuld laten bewijzen. Dat is niet zo maar gebeurd en er volgt dan ook nog een aantal gevechten op leven en dood, die echter in het voor deel van Clay worden beslecht. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. Indien U werkelijk EISEN stelt aan Uw BRIL en oog heeft voor KWALITEIT, AFWERKING en PRIJZEN dan gaat U naar Grotestraat 220 Telefoon 3560 WAALWIJK fraaie happy-ending. Het gaat in de ze film over een jonge advokaat die echter ook heel goed met de revol ver kan om gaan en die voor een ruw leven niet terugschrikt. Hij komt door allerlei omstandigheden bij een ben de veedieven en al spoedig heeft hij de smaak van het boevenbestaan zo te pakken dat hij zelf 'n bende vormt, die echter alleen maar grote zaken aanpakt. Nadat hij een reeks bank en postkoetsovervallen heeft gepleegd wordt hij vogelvrij verklaard en er staat een grote beloning op zijn aan houding. Hij kan zich dan ook ner gens meer zonder gevaar voor zijn le ven vertonen en ten einde raad gaat hij zichzelf maar aangeven. Het von nis van de rechter luidt levenslang, maar door zijn goede gedrag in de cel wordt hem na vijf jaar weer de vrijheid verleend en nu kan hij weer een nieuw leven beginnen. Hij weet het nog ver in de politiek te brengen en na enige tijd is hij de meest geres pecteerde burger in de omgeving. Maandag en dinsdag voor perso nen boven 14 jaar. LELIËN DES VELDS Homer Smith is een protestantse neger, die op zoek is naar een baan. Hij belandt bij een klooster en komt daar zonder benzine te zitten. Als hij bij de zusters om wa brandstof vraagt wordt hem verzocht even de dakgoot te repareren, aan welk verzoek hij vol doet. Daarna wil hij op verzoek ook nog wel een oud schuurtje slopen, waar een kapel moet komen staan, maar als hem daarna gevraagd wordt tegen kost en inwoning ook nog deze kapel te bouwen, is het hem welletjes. Hij besluit te vertrekken maar hij kan de smeekbeden van de nonnetjes niet weerstaan en mokkend trekt hij aan het werk. Zijn voorbeeld laat bij de buurtbewoners zo'n goede indruk achter dat binnen de kortste keren een hele werkploeg aan de gang is om de kapel met de meeste spoed gereed te krijgen. Homer, die van deze actie de grote promotor is, wordt de lieve ling van de zusters en hij kan ontzag lijk goed met hen opschieten. Hij ge bruikt zijn loon om wat meer en beter voedsel in het klooster op tafel te brengen en hij leert de zusters zelfs de beginselen van de Engelse taal. Hij krijgt dan ook loon naar werk wanneer hem bij 't gereedkomen van de kapel een enorme hulde ten deel valt. Homer trekt echter onopvallend weg maar hij heeft in het dorp iets achtergelaten dat men nooit zal ver geten. 2e Pinksterdag om 6 en 8.30 uur. DUIVELS VAN DE WEG Zij die van autoraces en van race auto's houden kunnen 2e Pinkster dag 's middags om 3 uur hun hart ophalen aan een spannende film over een jonge auto-ontwerper, die een prachtige sportwagen heeft ontwor pen, doch die nergens geloof in deze auto vindt. Om zijn toekomstdromen toch waar te maken besluit hij nood gedwongen om zelf zonder enige hulp of financiering met de auto in races uit te komen. Hij bewijst dat door zetten de beste methode is om het ver te brengen, want ondanks de vele te genslagen in het begin wordt hij de grote triomfator in de grote wedstrij den. Toegang alle leeftijden. Geronimo is de laatste leider van een kleine Apachenstam die, nadat alle Indianen reeds in reservaten zijn ondergebracht, de bescherming van de blanken niet wil aanvaarden. Hij wordt door honger en ellende ge kweld, er toch toe overgehaald om toch maar in een reservaat te gaan wonen, omdat de leden van de stam tenminste te eten hebben. Zij wor den er door de overheersende blan ken zo vernederd dat op een gegeven moment de maat vol is en de stam 't reservaat verlaat en de Verenigde Staten de oorlog verklaart. Met een groep van 25 krijgers om zich heen weet Geronimo een strijd uit te lok ken en nog te winnen ook. Heel Ame- DE PSYCHOPAAT Een jonge Amerikaanse schilder die de naam Geoff Farrell draagt, gaat in Zuid-Frankrijk wonen om er wat meer inspiratie op te doen. Hij neemt zijn intrek in een café, dat door 'n vrouw, wier man in de gevangenis zit, geëxploiteerd wordt. De vrouw heeft ook nog een dochter, met wie zij samen woont en om dit drietal spint zich een griezelig verhaal, met verraad en moord wel als hoofdthe ma's. De vrouw, Eve genaamd, wil haar man, die ontoerekenbaar werd geacht, weer terug uit de gevangenis hebben opdat hij zich weer met zijn dochter zal verzoenen. Zij heeft haar echtgenoot echter al geruime tijd ge leden uit de weg geruimd omdat zij een verhouding heeft met een andere man, die verpleger is in het gesticht waar haar denkbeeldige man gevan gen zit. Door anderen te bedriegen weet zij Geoff zo ver te krijgen dat hij aan de ontsnapping van haar echt genoot meewerkt. Juist op tijd be merkt Geoff deze bedriegerij en hij moet dan alles in het werk stellen om om zijn fout weer ongedaan te maken. Dat is natuurlijk eerder gezegd dan gedaan en er volgt dan ook een reeks zeer spannende avonturen. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 18 jaar. DE BANDIET VAN OKLAHOMA Dit is een echte western met een 's-Gravenmoer doet iets terug. Wij lezen in De Tijd-Maasbode het vol gende van een harer correspondenten In 't Westbrabantse 's-Gravenmoer, door het onvreedzame rumoer rond de kwestie- Irene geschokt in zijn hoop op de oecumene, moet men tweede pinksterdag eens gaan kij ken. In dit Westbrabantse dorp doet dan pater Godefridus Claassen zijn eerste mis en zulk een plechtigheid kwam nooit eerder voor in deze gemeente van tweeduizend in woners, waarvan zestien gezinnen katholiek en alle overige dorpelingen lidmaat van een der drie protestants-christelijke gemeenten. Maar die verscheidenheid van geloof ver hindert de 's-Gravenmoerders niet om een drachtig te delen in de vreugde van de zeer in aanzien staande familie Claassen, wier zoon Fried half april in de rectoraatskerk van de ongeschoeide karmelieten in Waspik- boven priester werd gewijd. Het feestcomité telt onder anderen drie protestanten en in het ere-comité hebben alle prominenten van het dorp - waaron der dus vele protestants-christelijke vrien den van de Claassens - spontaan zitting genomen. Het dorpshuis natuurlijk bij de protestantse gemeenschap in exploitatie - is van harte beschikbaar gesteld voor de receptie en verdere feestelijkheden. Godefridus Claassen komt uit een gezin van tien kinderen: eerlijk verdeeld in vijf jongens en evenveel meisjes. Fried blijft voorlopig nog studeren. Bij de karmelieten in Smakt bij Venray. De familie Claassen staat in 's-Gravenmoer en verder in het Langstraatse land hoog aangeschreven. Men herinnert zich nog gaarne hoe op de statige hoeve Ravensbosch in de bezettingstijd Rooms en on-Rooms gelijkelijk gul werden ontvangen en geholpen als men door zijn voedselbonnen heen was. Zelfs de drie do minees van 's-Gravenmoer waren om zo te zeggen „vaste klant". Maar nu kan 's-Gravenmoer iets terug doen. Huis en oprit van hoeve Ravensbosch worden op zijn fraaist versierd. En er zijn mooie geschenken voor de neomist. Een kostbaar fototoestel namens de gereformeer den, een dito schrijfmachine namens de Roomse dorpsgenoten. Mooier nog de burgemeester, wethou ders, dominee Van Drie (gereformeerd) en vele anderen hebben de priesterwijding van Fried Claassen in Waspik-Boven bijge woond. Het buurtcomité heeft met het feest comité samen een klinkend feestprogram ma opgesteld, waarvoor alle gezindten hun steentje hebben bijgedragen. Zo is 's-Gra venmoer de laatste weken een lichtend plek je op de vaderlandse landkaart, waar men zijn open tijd verstaat. BLADELLA—RKC MOET BESLISSING BRENGEN Zal er maandag' (2e Pinksterdag) dan toch een einde komen aan de ze zenuwslopende competitie of draait het uit op nog een extra wedstrijd. Degenen die RKC naar Schijndel vergezellen zullen om kwart over vier het antwoord we ten. Want in Schijndel wordt a.s. maandag op het veld van de club van die naam de beslissingswed strijd gespeeld om het kampioen schap van de 2e klasse A, district Zuid I tussen Bladella en RKC. Om hier een prognose te doen is onbegonnen werk. We kunnen wel enkele feiten vaststellen en dat is op de eerste plaats dat beide teams geen onderling krachtsverschil kennen getuige de overwinningen die zij beide op elkaar in hunresp. thuiswedstrijden boekten. Verder weten we dat ze allebei over een hardwerkende en enthousiaste ploeg beschikken die tot de laatste minuut zal strijden voor een zo gunstig mogelijk resultaat. Wan neer de RKC-ers eenaelfde strijd lust aan de dag leggen als thuis te gen Bladella en uit tegen Schijn del dan zullen de jongens uit Bla del een zware dobber aan RKC krijgen. Het is echter een mooie prestatie om in het eerste seizoen dat men in een hogere afdeling uit komt meteen al mee te dingen naar de titel. Jongens we verwachten van jul lie geen onmogelijke dingen, maar je kunt er van verzekerd zijn dat heel sportminnend Waalwijk a.s. maandag naar jullie verrichting in Schijndel uitkijkt. Ongetwijfeld zullen vele honderden supporters dé reis naar Schijndel meemaken om de wedstrijd te zien die beslist of Waalwijk maandag a.s. een le klasser binnen zijn grenzen zal herbergen. Op het moment dat we dit schrij ven is de scheidsrechter voor de wedstrijd, die om half drie aan vangt, nog niet bekend. Degenen die de reis willen mee maken kunnen zich tot zaterdag a.s. 12 uur opgeven bij de heer H. v. d. Geld, Schoenenmagazijn, hoek Antoniusplein-Crispij nstr aat. Jongens van RKC 1, probeer a.s. maandag in een sportieve strijd je huid zo duur mogelijk te verko pen, zodat je bij winst of verlies respect bij de tegenstander af dwingt. Denk aan de velen die de wedstrijd volgen en probeer deze niet teleur te stellen. RKC-ers, good luck. In verband met de te verwachten drukte zullen op de bekende adres sen weer kaartjes in voorverkoop worden gegeven. Vanaf vrijdag morgen kan men op de onderstaan de adressen zich van een plaatsje verzekeren. Sigarenmagazijn G. Krielaart, Hoekeinde, Waalwijk en Schoenenmagazijn H. v. d. Geld, St. Antoniusplein, Waalwijk. BOERDERIJ AFGEBRAND Vier runderen omgekomen. Maandagavond om goed 7 uur loeide de sirene; er was brand uitgebroken bij dhr. G. Hoorn, Wolput. Doordat het hele huis in korte tijd één vlammenzee was, konden de bewoners, die gewaarschuwd werden, zich slechts met moeite te redden. De po gingen om de vier runderen uit het bran dende huis te redden mislukten; de eige naar liep hierbij brandwonden op. Een inwoner in de boerderij, de heer Hezik, die een filiaal van een stomerij be heert, kon met behulp van buurtbewoners zijn geld en goed nog juist redden; een pak verbrandde. De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, wist de brand tot de boerderij te beperken. Er was overweldi gende belangstelling. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Maandag om ongeveer half 6 kwam de heer H. v. d. Laar van zijn werk bij de N.V. Lips en werd, toen hij bij café de Wit de weg overstak door een Volkswagen busje aangereden. Van de Laar viel met zijn brommer tegen het wegdek en bleef bewusteloos liggen. Na eerst naar het zie kenhuis te 's-Bosch te zijn vervoerd, werd hij later naar Tilburg overgebracht, waar hij omstreeks half 9 overleed. Hij laat een vrouw met 5 kleine kinderen achter. Van de Laar is 37 jaar. DAMVERENIGING D.V.S. Op woensdagavond 20 mei a.s. om half acht, start de Vlijmense Damvereniging DVS met de wedstrijden om het kampioen schap dammen van de Langstraat. Daar de deelname groot beloofd te worden, is bij loting beslist de wedstrijden te spelen in café De Witte. Degenen die wensen deel te nemen aan deze wedstrijden, kunen zich nog opgeven in genoemd café of bij de heer L. Peijnenborg, tot zondagavond.. Er zijn weer veel mooie prijzen beschikbaar. Ieder een kan aan de wedstrijden deelnemen. KONINGIN WILHELMINA-FONDS. Het actie-comité van de plaatselijke af deling van het Koningin Wilhelmina-Fonds vraagt de medewerking van de Vlijmense ingezetenen voor de kankerbestrijding. Het lidmaatschap kost minimaal f 2.50, zodat iedereen lid kan worden. Een hoger bedrag is welkom. Steunt dit goede doel. WEDVLUCHT DE REISDUIF. De P.V. De Reisduif hield een wed vlucht vanuit St. Ghislain België, afstand 165 km. De uitslag was als volgt: J v d Heuvel 1; G v d Wiel 2, 8; J Kiviets 3, 15; H Berkelmans 4, 13; P Vermeulen 5, 12; P Diepstraten 6, 7; Jos Kuijs 10, 11; G v Esdonk 14. Zondag 17 mei wedvlucht van de Reis duif vanuit Noyon Fr.; inkorven vrijdag avond in café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de Zwalauw van uit Noyon Fr.; inkorven vrijdagavond van 7-8 uur in café Ant. Klerks.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 13