N.V. Philips Waaiwijkse zal geen beroep woningmarkt doen op de Gemeente Waalwijk zal ruim 60 kinder speelplaatsen krijgen Smidje Verholen en de? Vare alchimist B, en W. in antwoord op de Raad: Ogen vragen brillen van SïASSAI? DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 19 MEI 1964 2 W erkgelegenheid bijzonder kort Centraal autobusstation op Vredesplein Geëigende redenen 771 woningzoekenden Eenvoudige woningen in „Groenewoud" Badhuis sluiten Bijstandswet Aardgas Begrotingscommissie adviseert winst te maken op verkoop van grond bestemd voor duurdere woningen Tegenvoorstel Verdeling speelplaatsen Overige punten DE NATO-C ONFERENTIE KLM ONDERHANDELT OVER SUPERSONE VLIEGTUIGEN BADMEESTER HOUDT PUBLIEK BUITEN ZELFMOORDPOGING MISLUKT Duivensport Vrijh.-Capelle nemers partij aangenaam getroffen was dat het verzoek van de Waai wijkse toneelvereniging tot wijzi ging van de bestaande subsidirege- ling een gunstig onthaal heeft ge vonden. „Er mag van een verbete ring gesproken worden" zo besloot hij zijn subsidie gedachte. Een specifiek werknemersbelang noemde hij de werkgelegenheid in de gemeente. Hij noemde het schep pen van een goed klimaat en het tijdig benutten van alle mogelijk heden waardoor de werkgelegen- zonder rekening te houden met het algemeen belang is verwerpelijk" De heer van Seters noemde vesti ging van industrie niet behorende tot de traditionele Schoen- en Le derindustrie van grote betekenis om de eenzijdigheid te doorbreken. Hij knoopte hier dadelijk de waarschuwing aan vast de arbeids markt niet onevenredig te over spannen. De heer Brouwer (eenmanspartij) hield het bijzonder kort. Hij zei het met de vele punten die door heid bevorderd kan worden niet j zijn voorgangers waren aangehaald alleen voor de werknemers, maar voor de gehele gemeenschap van eminent belang. „Dit alleen te zien door eigen bril, veelal roerend eens te zijn. Hij pleitte vervolgens voor een snelle afwikkeling van de woning verbetering. Laat de mensen niet langer in de rommel zitten dan strikt noodzakelijk" Ook de heer Brouwer zei de mening te zijn toe gedaan dat tal van jeugdverenigin gen in hun activiteiten werden be lemmerd door een al te star subsi diebeleid. Hij nam vervolgens de verkeers situatie aan de Akkerlaan onder de loupe. Hij zei de overtuiging te zijn toegedaan, dat de Akkerlaan in het bijzonder voor de voetgan gers gevaarlijk terrein is. Hij stel de voor om tijdens de maanden dat het zwembad is geopend het rij wielpad tot voetpad te bestemmen en de wielrijders gebruik te laten maken van de rijweg. Tos slot pleit te de heer Brouwer voor de tot standkoming van een overdekt zwembad in het gebouw waar nu nog het badhuis is ondergebracht. Donderdagavond laat, heeft het college van B. en W. na een half uur in beraad te zijn geweest, geantwoord op de vele vaak indringende vragen die door de vier verschillende sprekers in hun algemene be schouwingen zijn gesteld. Uiteraard moest dit antwoord vaak erg oppervlakkig blijven omdat het voor het college ondoenlijk was in een half uur tijd op alle gestelde vragen gedetailleerde antwoorden op papier te zetten. Ondanks dat mag worden aangenomen dat de be antwoording door B. en W. bij de vragenstellers begrip en bevredi ging heeft kunnen vinden. Ten aanzien van het laat op tafel komen van de begroting 1964 ant woordde burgemeester Teijssen dat hiervoor zeer geëigende redenen ■zijn geweest. Het college wil echter alles in het werk stellen om de be groting voor 1965 vroeger onder de aandacht van de raad te brengen. Vervolgens zijn B. en W. voor nemens om de raad een nota in zake de subsidiëringen van het jeugdwerk en het culturele leven ter plaatse te doen toekomen. Burgemeester Teijssen zei dat 't college ervan overtuigd is, dat zo wel de sociale jeugdverenigingen als de jeugd sportverenigingen niet dusdanig gesubsidieerd worden dat zij zich volledig kunnen ontplooi en. Vooral ook doordat deze vereni gingen een nieuwe groei door ma ken en zich veelal gesteld zien voor nieuwe problemen is terreinverken ning dringend noodzakelijk gewor den. Burgemeester Teijssen zei het bijzonder prettig te vinden, dat de sociale jeugdraad zich reeds aan 't reconstrueren is. „Zeer spoedig zal dan ook door het college nader con tact worden gezocht met deze „ge reconstrueerde" sociale jeugdraad", aldus de heer Teijssen. Ook de subsidieregeling, zo bleek uit zijn antwoord, ten aanzien van het culturele verenigingsleven is voor herziening vatbaar. „B. en W." aldus de voorzitter, „willen de cul turele verenigingen niet alleen die waardering geven waarop zij recht hebben maar bovendien ook die ba sis geven die nodig is." Hij betoogde dat het culturele leven niet gezien diende te worden als een aanhang sel van het leven, maar vooral en voornamelijk als een functie: Met nadruk verklaarde burge meester Teijssen hierna, dat door de N.V. Philips geen beroep zal wor den gedaan op de gemeentelijke woningmarkt. „Wanneer Phlips be hoefte voelt aan meer woningen be stemd voor eigen personeel, zal zij die zelf wel bouwen", zo meende hij. Vervolgens bestreed burgemees ter Teijssen dat hij gezegd zou heb ben dat de N.V. Philips geen be roep zou doen op de Waaiwijkse beroepsbevolking. Uit de verklaring van burgemees ter Teijssen bleek dat in de periode van september tot oktober 1963 door de gemeente een enquête is gehou den om een beter inzicht te krijgen in de reële woningnood in de ge meente. In oktober 1963 stonden er 943 woningzoekenden ingeschreven. Na de gehouden enquête konden er 172 worden afgevoerd, zodat begin december van dat jaar nog 771 wo ningzoekenden op de lijst voorkwa men. Burgemeester Teijssen noemde 't ten aanzien van de verkeersonvei ligheid in de gemeente van belang, de verkeerssituatie in zijn alge meenheid onder ogen te zien, om zodoende na te gaan welke maatre gelen er getroffen dienen te wor den om tot een goede verkeers-af- wikkeling te komen. Inmiddels heeft de streekraad het initiatief genomen om gemeenschap pelijk voor de streek een verkeers plan op te laten stellen. Het college van B. en W. stelt voor om na de vergadering die de Streekraad hier toe op 22 mei houdt, de raad van Waalwijk een krediet te vragen voor de bekostiging van een onder zoek in de gemeente. Dit onderzoek zal dan binnen 4 maanden gereed moeten komen. In antwoord op een vraag van de heer Dercksen om te komen tot een commissie van financiën, deelde voorzitter Teijssen mee, dat het college zich hierover nader zal beraden. Zowel door de heer Dercksen als door de heer van Seters was er in de beschouwingen op aangedrongen te komen tot een mogelijkheid voor het bouwen van kleinere woningen. Burgemeester Teijssen verklaarde naar aanleiding hiervan, dat in het uitbreidingsplan Groenewoud 'n mo gelijkheid hiertoe zal worden ge schapen. Ten aanzien van het krot opruiming- en saneringsplan zei de voorzitter dat een plan hiertoe reeds in voorbereiding is, met de bedoe ling dit bij de raad ter vaststelling aan te bieden. Ten aanzien van het Cityplan verklaarde de voorzitter dat het college van B. en W. hoopt de raad zo spoedig mogelijk over de realisering hiervan te informe ren. In zijn antwoord deelde hij ver volgens mee dat het college van B. en W. momenteel zeer goede con tacten heeft met de B.B.A. Er is nagenoeg overeenstemming bereikt om te komen tot een centraal auto busstation op het Vredesplein. Dit zal niet alleen bestaan uit bushaltes maar ook uit een wachtkamer. Een en ander houdt in dat de lijnroutes zullen worden verlegd. Sprekende over de werkgelegen heid verklaarde de heer Teijssen dat deze in de gemeente verder zal moeten worden ontwikkeld. Het voorstel van de heer Brouwer t.a.v. de Akkerlaan kan volgens de voorzitter niet gerealiseerd worden omdat dan de verwarring ter plaat se nog groter zou worden. Wethouder van Heeswijk ant woordde de leden ten aanzien van de problemen die er rond het ge meentelijk badhuis waren gerezen. Hij betoogde dat het college al ja ren de mening is toegedaan dat hier ingegrepen dient te worden. „Eer daags zullen wij ons voor de beslis sing gesteld zien het badhuis buiten werking te stellen", zo verklaarde hij. Inmiddels is reeds de mogelijk heid bekeken om het badhuis be stemming van schoolbad te geven. Hij verzekerde dat het plan, het badhuis om te bouwen tot 'n warm waterbad zeker bij de overheid geen goedkeuring zal vinden. Plannen dienaangaande zijn voor gemeenten met minder dan 75.000 inwoners niet haalbaar. Wethouder van Heeswijk zei zich moeilijk voor te kunnen stellen dat de sportvelden niet goed zouden worden onderhouden. Hij verklaar de deze aangelegenheid graag in 't ■bijzijn van de heer van Eijl te wil len bekijken. Ook het voorstel van de heer Dersksen om te komen tot bezui niging bij de reinigingsdienst zal worden bekeken. Wethouder van Laack antwoord de de heren van Eyl en Dercksen t.a.v. de Bijstandswet, die op de 1-1-1965 in werking treedt. Uit de verklaringen van de hr. van Laack kwam vast te staan dat een colle ge van Bijstand door B. en W. kan worden ingesteld. Het college van Bijstand, zal dan krachtens de de legatiebepaling de bijstandswet die nen uit te voeren. De heer van Laack betoogde, dat bij het college de mening leeft dat een dergelijk College van Bijstand bijzonder zinvol zal zijn. Een der gelijk College zal er dan ook ze ker komen. Over de samenstelling- van dit college zal verder beraad plaatsvin den. Ten aanzien van de Commissie van advies verklaarde wethouder van Laack, dat deze inderdaad door de raad kan worden ingesteld. Deze commissie, die zal dienen te bestaan uit minstens vijf en hoog stens 15 leden, moét voor 3/5 deel bestaan uit personen die een diep gaande kennis bezitten van stands- en vakorganisaties, maatschappelijk werk etc. Ook in deze is het college van B. en W. de mening toegedaan dat een dergelijke commissie bijzonder waardevol kan zijn. Wethouder meer licht in de gasbel affaire. Hij zette uiteen dat de omschakeling op aardgas belangrijke investerin gen zal gaan vragen. Voor Waal wijk zal deze omschakeling tussen de 1,3 en 1,5 miljoen gaan vergen. Bij een jaarverbruik van 0 tot 300 m3 zal de prijs 0,25 per m3 gaan bedragen en een vastrecht van f 12 per jaar. Bij een verbruik van 300 tot 600 m3, 0,20 per m3 en f 27.- vastrecht per jaar, een verbruik van 600- 2100 komt op 0,10 per m3 en f 87.- vastrecht en bij een verbruik van 2100 - 100.000, 0,09 per m3 en een vastrecht van f 108.-. Hierbij dient in acht te worden genomen, dat het aardgas een ho gere calorische waarde heeft. Het mijngas, dat in Waalwijk momen teel geleverd wordt heeft een cal orische waarde van 4200 tot 4600 calorieën, het aardgas ongeveer 8000 calorieën. Wat betreft het toezicht op het bewonen van gemeentewoningen door huurders verklaarde wethou der v. d. Hoven dat vorige week de aanstelling is geschied van een functionaris die hiermee zal wor den belast. Bij monde van de heer Duijve- laar heeft de begrotingscommissie donderdagavond het college van B. en W. dank gebracht voor de snelle beantwoording van het rap port op de begroting, zoals dat. eni ge tijd geleden door de commissie is ingediend. Bij de beantwoording heeft één punt geen volledige be vrediging gegeven. Het betrof de opmerking en de suggestie zoals die door de commissie was gemaakt bij het Gemeentelijk Grondbedrijf. De heer Duij velaar stelde dat 't antwoord van het college van B. en W. wel aangeeft hoe het beleid van het college momenteel is, maar er is niet ingegaan op de door de ■commissie gedane suggestie. Per complex - zo luidt het ant woord - zijn de uitgifte prijzen van grond zo gesteld, dat er geen ver lies voor de gemeente kan optre den. De heer Duijvelaar betoogde dit niet meer dan normaal te vin den. De bedoeling van de commis sie is echter op grondcomplexen die bedoeld zijn voor villa- en duurdere bungalowbouw winsten te maken ten gunste van complex en waarop arbeiderswoningen moe ten worden gebouwd, zodat de hu ren van deze woningen zo laag mo gelijk gehouden kunnen worden. In het antwoord van B. en W. wordt gezegd, dat de exploitatie opzetten zonodig tussentijds wor den herzien, indien de ontwikkeling daartoe aanleiding geeft. De com missie heeft nu het college verzocht zo spoedig mogelijk na te gaan of 6r momenteel aanleiding is tot her ziening over te gaan. Volgens de nota van antwoord wordt bij prijsbepaling een zekere differentiatie toegepast, waardoor) de prijzen meer kunnen worden af gestemd op onderscheidenen soor ten van beschouwing. De heer Duijvelaar verklaarde dat de commissie de mening is toege daan, dat deze differentatie plaats vindt binnen het raam van ieder complex op zich. Dit verschil in prijs levert echter voor dit com plex in zijn geheel geen winsten op, zoals de commissie die bedoeld. De gemeenteraad van Waalwijk heeft zich donderdagavond alvorens over te gaan tot de begrotingsbe handeling 1964 in een vlot tempo door 'n tiental agendapunten heen- gewerkt. Alleen het voorstel tot het in beginsel aanvaarden van een schemaplan recreatie en groenvoor ziening werd hierbij aan een nadere discussie onderworpen. Het ligt in de bedoeling op ver schillende plaatsen in Waalwijk kinderspeelplaatsen te creëren, waar kinderen met of zonder toe zicht zich kunnen vermaken zonder dat zij hierbij gevaar opleveren voor het verkeer op de openbare weg. In totaal zullen ruim 60 van deze speelplaatsen worden aange legd. De heer van Eijl (K.U.) verklaar de tegen het voorstel te zijn dat door 't college van B. en W. ter ta fel was gebracht. Hij motiveerde dat juist op die plaatsen waar dergelij ke speelplaatsen het meeste nut zou den kunnen afwerpen, er geen zijn gepland. De heer van Eijl zei hierbij te doelen op het stadsdeel dat wordt begrensd door de Antoniusstraat - Eerste Zeine - Smeelelaan - Twee de Zeine en Groenewoudstraat. In dit gedeelte telt men een jaarlijkse aanwas van 250 kinderen. Ondanks dat zijn hier slechts twee kinder speelplaatsen geprojecteerd. De heer van Eijl meende dat juist hier deze kinderspeelplaatsen bij zonder hard nodig waren. Hij be toogde dat deze speelplaatséh in de ze wijk met weinig moeite te cre ëren zouden zijn. „Men heeft, zo be nadrukte hij, „gewoon de moeite niet genomen om de mogelijkheden hier te bekijken." Als bijzonder geschikte plaatsen noemde hij het terrein tegenover schoenfabriek Anita, terwijl ook in de Hadewijchstraat mogelijkheden te over zouden zijn. Burgemeester Teijssen gaf naar i aanleiding van de bezwaren van de heer van Eijl een overzicht waar dergelijke speelplaatsen geprojec teerd zijn. In plan Noord: 3 speelplaatsen voor 2 - 6-jarige kinderen en 1 voor 6 - 14-jarige kinderen, v. Berckenrodelaan: 1 speelplaats voor 2 - 6-jarigen. Loondonk: 1 speelplaats voor 2-6- jarige kinderen. Hertog Janpark: 1 voor kinderen van 2-6 jaar en 1 voor 6-14 jarigen. Wandelpark: 1 voor 2-6 jaar. De bestaande speelplaats in het park zal verder worden ingericht. Vredesplein: 1 voor 2 - 6 jaar en 1 voor 6-14 jaar. Plan Laageinde: 13 voor 2-6 jaar en 7 voor 6-14 jaar. Antonius: 2 voor 2-6 jaar en 1 voor 6-14 jaar. Wandelplaats Olympiaweg: 1 voor 2-6 jaar en 1 voor 6-14 jaar. De 2 bestaande speelplaatsen zullen verder worden ingericht. Bloemenoord: 4 voor 2 - 6 en 1 voor 6-14 jaar. Groenewoud: 6 voor 2 - 6 en 1 voor 6-14 jaar. Meerdijk: 11 voor 2-6 en 1 voor 6-14 jaar. De heer Teijssen deelde mee dat de suggesties van de heer van Eijl zullen worden bekeken. De heer van Eijl zei te vrezen dat het wel lang zou gaan duren voor dat de door hem bedoelde stadswijk van speelplaatsen zou worden voor zien. Hij hield een pleidooi om juist daar te beginnen. Zowel de heren Duijvelaar als Meijs steunden de heer van Eijl. Het college van B. en W. zal zich nader over een en ander beraden waarna een prioriteitsschema ter tafel zal worden gebracht. De raad hechtte verder goedkeu ring aan het voorstel tot beschik baarstelling van een spaarbank boekje met 200.- voor de 20.000e. Vervolgens werd een krediet ge voteerd van 6.668.000 voor het bouwrijpmaken van gronden gele gen in het uitbreidingsplan bunga low- en villapark Meerdijk en een krediet van 16.803,58 voor het tref fen van voorzieningen aan de nood- school aan de Hugo Verrieststraat. Verschillende percelen grond wer den aangekocht van de N.V. Noord- Braband, terwijl met deze zelfde N.V. grond werd geruild. Vervol gens geschiedde de aankoop van en kele onroerende goederen van het kerkbestuur van de parochie St. Jan en van B. H. Baijens. De NATO-conferentie in Den Haag is geëindigd. Zonder specta culaire politieke resultaten. Maar de ministers van Buitenlandse Za ken zijn toch niet geheel met lege handen gescheiden. De secretaris Generaal van de NATO heeft van de geallieerde ministerraad de op dracht gekregen om als „gemuil korfde waakhond" op te treden tus sen Turkije en Griekenland. Met de kwestie-Cyprus zelf mag hij zich volstrekt niet bemoeien. De Griek se minister hield de aanduiding in het slot-communiqué van de waar- nemerstaak voor de secretaris-ge neraal met klem tegen. De grote druk van de NATO-partners op) Griekenland en Turkije kan vol gens conferentie-kringen toch een zekere verbetering van de betrek kingen tussen beide landen tot ge volg hebben, vooral via meer vol machten voor de UNO-troepen op het onrustige eiland. (Volkskr.) De KLM onderhandelt over een optie op 6 supersonische verkeers vliegtuigen. Dit is door de presi dent-directeur Albarda meegedeeld in de jaarvergadering van de aan deelhouders. De regering heeft de KLM tot de onderhandelingen gemachtigd. De luchtvaartmaatschappij wil leverdatum van drie Concordes re serveren en van drie supersone toestellen van een der types die in de Verenigde Staten worden ont worpen. Het Frans-Britse project Concorde krijgt een snelheid van 2300 kilometer per uur en de Ame rikaanse SST 2900 tot 3200 kilome ter per uur. In de Concorde kun nen 118 passagiers worden ver voerd terwijl het Amerikaanse plan mikt op 150 tot 220 passagiers. Over de financiering van deze supersonische vliegtuigen was de heer Albarda niet optimistisch. „Er is geen sprake van, dat de KLM zes van dergelijke vliegtuigen kan financieren. Samenwerking met an dere bedrijven is daarvoor onmis baar. De Air Union kan een prach tig instituut worden om de finan ciering mogelijk te maken." Directeur Besangon deelde mee, dat de prijs van de Concorde m0. menteel wordt geraamd op minj. maal 40 miljoen gulden; de Ameri- kaanse SST gaat minstens 90 tot 145 miljoen gulden per stuk kosten Hij verwacht niet dat de Concorde vóór 1972 op de markt komt en het Amerikaanse supersonische vliegtuig zal zelfs wel tot 1975 op zich laten wachten. OUD-MINISTER KLOMPÉ WERD ERE DOCTOR Mejuffrouw Marga Klompé, de vroegere Nederlandse minister'van Sociale Zaken, is donderdag aan de universiteit van Leeds met een andere verdienstelijke prominen te onderscheiden met een ere-doc- toraat. Prinses Mary, dochter van wijle koning George V en kanselier van de universiteit zei in haar welkoms woord: „Ik zou bijzonder hartelijk welkom willen heten Miss Marga- retha Klompé, die zulke voortref felijke diensten heeft bewezen aan haar vaderland, onze buur aan de andere zijde van' de Noordzee". Protest tegen onveiligheid Badmeester D. Scheffer van het natuurbad De Waranda in Ooster hout wil de verantwoording voor de veiligheid in het bad niet lan ger meer alleen dragen. Hij heeft nu een conflict met het stichtings bestuur van De Waranda. Naar aanleiding van een verdrinkings- geval in het bad van enkele dagen terug, ondernam hij in zijn eentje een protestactie: hij weigerde de badgasten eigenmachtig de toe gang. Waarschijnlijk dn en stemming van wanhoop - een ander motief is bij het beperkte verhoor nog steeds niet gebleken - heeft de 39-jarige metaalbëwerkr H. v. Z. dinsdag morgen vroeg zijn vrouw H. J. van Z.-van der A. gewurgd. Het stoffe lijk overschot heeft hij in een soort kruipkelder onder de gang ver borgen. Daarna heeft hij gepoogd zich door steken met een stiletto en vergassing van het leven probe ren te beroven. Tevoren had hij op een krant een bekentenis ge schreven en na het mislukken van de zelfmoord werd dit hem nood lottig. In het ziekenhuis te Vlaar- dingen, waarheen hij werd ver voerd, legde hij tegenover de politie een volledige bekentenis af. P.V. NOOITGEDACHT Uitslag concours vanuit Noyon op zaterdag 16 mei. Deelname 332 duiven. Gelost om 6.50 uur. Eerste duif 10.53 uur. J v Zeist 1 24 39 52 78; Jac Op- horst 2 29 41 44 73; H Vos 3; P Meter 4 5 51 62 64 79; A Spuibroek 6 38 57; M Treffers 7 8 19 31; P Hendriks 9 50; S v Tilborg 10 18 59 71; A v d Schans 11 34 46 75; A Snaphaan 12 48; M Mesch 13 22; A J Ophorst 14; A Florijn 15 28; G Rozenbrand 16 27 30 53; A v Zeist 17; Jo Sterrenburg 20 68; M de Jong 21 56 66; A Vos 23 43 54 65; F Tactor 25; A Treffers 26; C Broeks 32 61 80 81; P Blom 33 47 67; H Hendriks 35 37 55 82; H de Jong 36; C Verhagen 40 42 69; P v Dongen 45; A v Tiggelen 49 63; J Spierings 58; W Nieuwenhuizen 58; H v Seist 70; L Kemmeren 72; A Nieuwenhuizen 74; M Netten 76; J Pols 77; D v Os 83 84. A.s. donderdag inmanden voor een wedvlucht vanuit Creil, af stand 325 km., inmanden van half zeven tot half negen. iSCO v. d. Hoven bracht 96. „Wel alle kunstschatten nog an toe! gromde de smid. „Had ik nu maar een snellere wagen, dan kon ik hem bijhouden! Maar. wat klets ik toch! Ik hoef hem he lemaal niet bij te houden! Dit is de weg naar Aarpelo en de vracht wagen vol kunstschatten wordt na tuurlijk naar het slot van Balderik de Woeste gebracht! Ik zal daar vanavond eens en kijkje gaan ne men en ik ben ervan overtuigd, dat ik al dat fraais dan terugzie! Ik wil die rare alchimist trouwens ook wel weer eens terugzien". Zo piekerend reed smidje ver holen terug naar Aarpelo, waar Sterke Stef al op hem stond te wachten. „Zo, ben je daar einde lijk," zei deze met een zucht van verlichting. „Jij hebt zeker ook wel verstand van electriciteit, hé? Je hebt tenminste zoveel verstand van auto's, dat ik dacht dat je ook wel verstand van stroom zou hebben". ,Het een heeft met het andere niet veel te maken," zei de smid. „Maar waarom vraag je het?" „Je moet naar 'n zekere professor Nos- co," vervolgde Stef. „Die heeft kort sluiting in zijn huis en kan niet vin den waar het zit. Als wij hem niet kunnen helpen, moet hij een elec- trisjein nemen uit de stad en dat zou jammer zijn voor 't aanzien van het dorp." Zo is het," zei de smid. „Nou dan gaan we er maar op af Je hebt de electriciteitsspullen al op geladen, zie ik." Toen stapte hij op de oude bakfiets en peddelde er vandoor, in de richting van het huis van de professor. „Jonge, jonge, jonge, hoe zal dat aflopen," mompel de hij. „Zou de professor me her kennen? Als dat zo is, zit ik binnen een paar uur weer in het gevang." Maar wie Smidje Verholen kent, weet dat hij een eenmaal begonnen zaakje niet opgeeft. En zie, 'n goed kwartiertje later stond hij al voor de deur van professor Nosco's wo ning en belde dapper aan

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2