Opening muziekfeesten Kon. Harmonie Sophia's Vereeniging te Loon op Zand KAATSHEUVEL Officiële herdenking ■wOÊm Sprang-Capelle Gouden bruiloft te Sprang 6 6 100-jarig bestaan Kon. Harmonie Sophia's Vereeniging Een schat van geschenken als blijk van waardering Prins Bernhard feliciteerde de 100 jarige Capelle Vlijmen ^Jieuwkyïjk Haarsteeg Na maandenlange voorbereidingen zijn vrijdagavond de muziekfeesten van de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging geopend. In de muziekhal, welke op het feestterrein na bij het oude kasteel is opgesteld, verzamel den zich vele genodigden om de 100-jarige een warme hulde te brengen in de vorm van een grandioos concert, aangeboden door de plaatselijke Muziek - en zangverenigingen. Hoge gasten. Nadat de zaal tot in alle hoeken gevuld was opende de heer G. Eijkemans, voorzit ter van het feestcomité, de bijeenkomst en heette vooral de hoge gasten welkom. Als eerste vooral de commissaris van de Prov. Noord-Brabant, Mr. Kortmann en zijn echt genote, die op deze manier nader kennis kwam maken met het muzikale leven in Loonopzand, vervolgens Burgemeester Van Erp, die eveneens vergezeld was van zijn echtgenote en het voltallig gemeentebestuur. Alle plaatselijke verenigingen hadden acte de précense gegeven op de oproep van het feestcomité. Kortom de hele gemeenschap was er. In zijn welkomstwoord betrok de voorzitter dè leden van de adellijke familie Verheijen. Direct verleende de1 heer Eijke mans het woord aan Burgemeester van Erp. Deze herhaalde de felicitatie welke hij op 19 febr. - de verjaardag van de harmonie - reeds heeft gedaan, maar ook nu was hij graag bij deze gelegenheid. Met zijn harmonieën in de gemeente was het net als met het natuurschoon. Beide hebben door ontwikkeling bijgedragen tot een harmonieus geheel: het ene op cultureel, het andere op recreatiegebied. Men heeft de optimale kant tot ontwikkeling weten te brengen tot bloei en klank in de gemeenschap. Een hoge waardering. Namens het gemeentebestuur had burge meester van Erp nu een extra boodschap te brengen aan de familie Verheijen. Het was destijds zijn voorganger, burgemeester Jan Baptist Verheijen, die uit de beide dorps fanfaren Harmonie Sophia - genoemd naar zijn eigen moeder - heeft weten te vormen. En nu, nu de gouverneur van H. M. in N.-Brabant, Mr. Kortmannn hier in Loon opzand bij de 100-jarige Harmonie Sophia aanwezig is, zijn er weer banden welke ook uit deze familie gegroeid zijn. De adellijke familie Boret, verwant aan de Verheijens had eveneens een gouverneur in dienst van zijne Majesteit, zodat hier een stukje ge schiedenis werd besproken. De genoemde Verheijens hebben op een bepaalde wijze hun goede gaven willen spreiden over Loon opzand, hetgeen in de harmonie tot uiting is gekomen. Zo heeft zich dit alles een stem pel weten te drukken op de oude heerlijk heid, dat zich alles afspeelde rond de oude toren. Hij bracht dank aan deze familie. Ere-burger Ook andere krachten hebben aan de op bouw van de harmonie gewerkt. De burge meester wilde er slechts één noemen. Hei was de heer J. D. E. v. d. Heuvel, welke reeds 60 jaar lid is en 40 jaar lang het voorzitterschap heeft bekleed. Hij dankte hem en mevr. v. d. Heuvel-Vermeeren har telijk voor dit werk, maar er was nog meer. Zijn werk in federatief verband mag niet vergeten worden. Thans, op dit Sophia-feest paste het hem de heer v. d. Heuvel te be noemen tot eerste erer-burger van de ge meente Loonopzand. De gemeenteraad van 22 april j.l. heeft eenstemmig hiertoe be sloten. Na het arbeiden voor de harmonie heeft de heer v. d. Heuvel veel gedaan als kerkmeester en als gemeenteraadslid. Het laatste was ook mede oorzaak van zijn hoge uitverkiezing. Zijn verdiensten in de ge meente zijn van groot belang geweest. Spreker wenste de harmonie veel succes voor de komende eeuw en kon hierna de muziekfeesten voor geopend verklaren. Grandioos concert. Als eerste betrad de feestvierende har monie het podium om een concert te geven aan de gasten. Het openingsconcert dat o.l.v. haar dirigent Anne de Vries werd ge geven, was in één woord bijzonder prach tig. De accoustiek in de zaal was prima verzorgd en het publiek werd iets goeds ge bracht. Vermeldenswaard is zeker Capricio Italien en Three Invitations. Kortom een concert waar bijzonder veel werk aan is be steed. Voor intermezzo's zorgden de Zangver eniging Echo der Duinen en het Jongens koor, welke een vocaal gedeelte voor hun rekening namen. Tot slot vergaste de Kon. Erk. Harmonie Concordia de aanwezigen op een stukje muziek dat werkelijk gran dioos was. Sef Pijper, haar dirigent, werd door de voorzitter van Sophia alle lof toe gezwaaid en hun execitanten deelden in de grote ovatie die werd gebracht. Het con cert was voor allen een groot succes. Als zo deze feesten mogen verlopen, dan is er nog al wat te verwachten. Een goed woord. Namens de Harmonie dankte de heer M. v. Esch alle verenigingen uit het dorp, wel ke hun muzikale medewerking hadden ver leend. Hij was vol lof over het gebodene. De hoge gasten werden eveneens dank ge bracht. Het verheungde hem dat de hoog ste autoriteiten in provincie en gemeente kennis hebben kunnen nemen van het mu zikale gehalte van Loonopzand. Vooral Con cordia's dank werd onderstreept. Receptie. Na de concerten heeft het gemeentebe stuur in het W.G.-Kruisgebouw een kleine receptie gehouden ter ere van de ere-burger de heer J. v. d. Heuvel. Zaterdag en zondag. Een receptie voor de vereniging wordt zaterdag om 15 uur ge houden in de feesthal. Dan wordt ook het feestgeschenk aangeboden. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM Vrijdag vierde de heer J. C. Schoenmakers te Kaatsheuvel zijn 25-jarig dienstverband als chauf feur-besteller bij Van Gend en Loos. Vanzelfsprekend ging deze viering gepaard met de gebruike lijke huldiging, waartoe de direc teur van het agentschap van Van Gend en Loos te Kaatsheuvel, de heer A. Vlak, en een deputatie van het personeel zich naar de woning van de jubilaris begaven. Direc teur Vlak bracht de heer Schoen makers dank voro zijn trouw en toewijding gedurende de gepas seerde 25 jaren aan het bedrijf en offreerde als blijk van waardering een geschenk onder couvert. Mevr. Schoenmakers deelde in de hulde Een uitzonderlijk grote hulde is de 100- jarige harmonie Sophia's Vereniging ten deel gevallen of de officiële herdenking welke zaterdag in de grote feesthal heeft plaats gehad. Vele felicitaites, bloemstukken, een geweldige schat van geschenken en de nodige contanten zijn werkelijk het gevolg van een prachtige ouderdom en niet minder van de eensgezinde uitgebreide Sophia-fa- milie. Cultuur van eigen bodem. Geen authenticiteit heeft de har monie uit het verleden kunnen brenger,, maar wel een bijzonder goed overgeleverde geschiedenis, welke onze voorouders het hui dige geslacht hebben bewaard. Hiermede opende de voorzitter van het feestcomité de heer Eijkemans de feestvergadering, waarin lof werd toegezwaaid aan de familie Verheijen. De in 1864 gevormde Sophia s Vereniging is heden kerngezond, getuige de prachtige Jeugdharmonie die zij nu heeft. Hij bracht dank aan de twee oudste leden t.w. Jan Nieuwenhuizen en Jan IJpelaar, resp. 75 en 62 jaar lid van de harmonie. Spreker duidde op de geweldige openings avond met de excellente concerten, welke getuigden van de viering van dit eeuwfeest tot ver buiten de vereniging zelf. Zaterdag werd cultuur van eigen bodem gebracht. Opnieuw sprak Burgemeester L. v. Erp namens de gemeente, die alle harmonieën in de gemeentes een warm hart toedraagt, maar nu moest Sophia zeer zeker in de bloemetjes gezet worden. Hij deed dit op nieuw door de aanbieding van een compo- sitie "van gehalte". Het werk is opgedra- gen aan de voorlaatste dirigent der vereni- i ging de heer Ton Kotter. Dit als hommage I t.a.v. zijn kundigheid en goede verhouding tot de harmonie. Na zijn redevoering bracht burgemeester van .Erp een toast uit op de jubilerende Harmonie, voor het vele goede wat zij in de gemeenschap heeft bewezen. Een parel. Namens de Nederl. Federatie van Harm, en Fanfaren sprak de heer van Ommen en noemde de beide harmonieën in Loonop zand, elk voor zich, een parel aan de kroon van hun Federaties. Pastoor Mommers be zag dit jubileum door „zijn Pastorale bril". Misschien mocht hij zich met dit grote feest feliciteren, want in zijn eigen parochie is iets groots door haar verricht. Hij sprak over het liefdesgebod, dat immers tot alles in staat is en waarin de "harmonie" de bo ventoon moet voeren. Bij opluisteringen op kerkelijk gebied was Sophia eveneens pre sent, waarvoor de pastoor haar dankte. Voor de jeugd-afdeling van Sophia had hij een zeer goed woord. Zij was geboren uit de oude harmonie, welke op een zeei gevorderde leeftijd was. Eveneens een parel was de harmonie voor mevrouw ten Horn, die immers in hart en ziel een Verheijen is. De moeder van de koninklijke Sophia. Haar dank ging uit naar 't bestuur en vooral naar de leden, welke haar jongens zijn. In het bijzonder ging haar erkentelijk heid uit naar allen, die de familie Verheijen door de tijden heen goed gezin zijn geweest. De jeugd. Het aandeel dat de jeugd in dit feest heeft is van onschatbare waarde. Dit heeft niet alleen de heer Eijkemans en mevr. ten Horn gezegd, maar ook Jonker Arnold Verheijen. De laatste betrok zijn dochter Marie-José hierbij, want zij is de beschermvrouwe van het jeugdcorps. Het vaandel dat jhr. Arnold schonk was voorzien van het wapen van de familie. Nog meer is gedaan voor de jeugd. Hiervoor hebben immers de dames van de muzikanten gezorgd. Zij completeerde het bedrag dat door de burgerij is geschonken. Ook de mannen hebben zij niet vergeten. Zij zullen telkens bij hun repetities herin nerd worden aan de bezorgdheid van hun ega's. Vermeldenswaard is dat in een oud instrument een groot bedrag aan geld door hen was verborgen; 'n leuk idee. Onderdanigheid. Namens de Raad van Bestuur richtte de heer Jan v. d. Heuvel zich tot de vereni ging. Hij is de grote stuwkracht van de raad. Alvorens zakelijk te worden, dankte hij allereerst het gemeentebestuur en bur gemeester van Erp voor zijn benoeming als eerste ere-burger in de gemeente. "Al ben ik ere-burger, dan nog aldus dhr. v. d. Heuvel - wil ik alle onderdanigheid aan de Eerste Burger blijven betonen". Dr. ten Horn gaf daarna uitleg over het wel en wee van de Raad van Bestuur. Deze raad heeft zich van zijn beste kant laten zien en heeft diep in de zak getast. De jaartallen 1853, verhuis van het ge meentehuis, 1857 de verkoop van de heer lijkheid van de Salm-Salms aan de Ver heijens; 1864 de geboorte van Sophia'sVer- eniging uit "twee mannen" en 1910 waarin de vrucht uiteen viel, zijn voor de Loonse geschiedenis van belang, zei Dr. de Vries. In het teken van onderdanigheid en goed willendheid is dit grote feest nu gevierd kunnen worden, met deze mooie resultaten. 'n Harmonieus. Van de zijden van muziekverenigingen was grote belangstelling. De heer Harrie v. d. Heuvel, van de oude Echo der Dui nen, de heer Bisselink namens de Kaats heuvels verenigingen, dé heer Vérhagen van Harmonie Schijndel en de heer Kusters van Kapelle St. Jan te Tilburg, spraken allen over broederlijke samenwerking op har monieus terrein. Om in harmonietrant te blijven, deed dhr. Mar. Snoeren, lid van Sophia, namens de leden zijn felicitaties gelden op een ken merkende manier. Hij citeerde Churchill: Give us the tools. Inderdaad heeft het be stuur de leden de werktuigen gegeven en... zij hebben het werk gemaakt, tot wat de Sophia-Vereniging nu is geworden. Hij had bewondering voor de heer Jan v. d. Heu vel, en Dirigent Anne de Vries, welke hij namens de leden hartelijk dankte voor alles wat zij deden. Geschenken. Vanzelf passen bij een jubileum stoffelijke blijken. Welnu Sophia heeft daar niet bij te klagen gehad. Het publiek van Loonop zand, aangevuld met de industriëlen bracht niet minder dan f 2300 bijeen. Er komt nog meer! Couverts bleven binnenkomen me vrouw ten Horn, voor haar jongens. De dames voor het Jeugdkorps 1000 gld. in 't instrument; van de Raad van Bestuur f 2000 plus een aanzienlijke temoetkoming voor drukkosten van de feestgids, en ga zo maar door. Het comité der dames schonk voor elke muzikant een lessenaar. Ook de diri gent werd door hen niet vergeten. De fede ratie bood het bestuur de gouden medaille aan. Het genoemde vaandel voor de jeugd harmonie was een geweldige ovatie waard, welke met het Wilhelmus door de Vereni ging werd gevolgd. De firma Birker te Til burg schonk de harmonie een concerttrom. Er komt geen eind aan en het is ondoen lijk alles te verwerken, als we zien, dat de receptie alles bijeen 2Vl uur heeft geduurd. Het wederhoor. Dit alles werd muzikaal omlijst door pit tige marsen van de harmonie, maar tot be sluit kon de voorzitter de heer van Esch niet beter doen dan alle sprekers de revue te laten passeren. Hij had voor ieder een hartelijk woord, dat indruk maakte. Kortom de receptie was geweldig, ja, zeker een eeuwfeest waardig. Verdere viering Na de grandioze concertering en de plechtige herdenking van vrijdag en zater dag j.l. gaat de feestviering onverminderd door. Naast de twee officiële gelegenheden heeft zaterdagavond in de grote feesthal op het terrein van het kasteel een mooie radio- en t.v.-show de vele honderden gasten ver maakt. De zaal was geheel gevuld en de aan wezigen hebben bijzonder genoten van de artiesten. Onder hen was het Peter Pikos, die als conferencier de bekende sterren aan vulde. Om er maar enkelen te noemen, die de hele zaal meesleurden: Willi Albert! - de grootste troubadour die Nederland kent ,- de Wama's met hun dwaze kluchten, Anme de Reuver en vele anderen. Voor iedereen was er wat, zodat hier de jongeren, zowel als de ouderen aan hun trekken kwamen. Na deze show heeft een goede dance- party plaats gehad, waaraan medewerkten de bekende band The New Six. Zondagavond was het de beurt voor de Teenagers en... inderdaad beheersten zij de hele avond. Daverend werd Anneke Grön- loh, Willeke Alberti, Ria Valk en Carlo ontvangen. Dit alles werd in muzikale sfeer gezet door "The Dynamic" orkest. De zaal was te klein en het programma voor deze jeugd kon niet lang genoeg, ondanks het toch al late sluitingsuur. Programma voor dinsdag. Dinsdagmiddag een speciale uitvoering voor de kinderen en alle bejaarden uit het dorp, aangeboden door de jubilerende Har monie Sophia. 's Avonds om 8 uur galaconcert door Het Brabants Orkest o.l.v. de gastdirigenten Sef Pijpers en Anne de Vries. Daarna gala-bal, door The New Six dansorkest. Woensdagavond 8 uur grandioze sluiting van de feestelijkheden in de feesthal voor leden en hun dames van de Kon. Harmonie Sophia. Orkest The Bue Stars. De Eerste Burger feliciteert de eerste ere-burger, dhr. Loonopzand. Heuvel, v$n van haar man middels een boeket bloemen. De collega's en het ad ministratief personeel bleven niet achter en boden door hun deputa tie een comfortabele stoel en bloe men aan, waarvoor de jubilaris hartelijk dankte. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S Vrijdag werden in het Apollo- theater vanwege het Verbond voor Veilig Verkeer de verkeersdiplo- ma's uitgereikt aan de kinderen van de vijfde en zesde klas der la gere scholen, die onlangs met gun stige uitslag het schriftelijk en praktisch examen hadden afge legd. Aan dit examen hadden 296 kinderen deelgenomen. Hiervan slaagden 256, waarvan vier jon gens en een meisje met nul fouten. Wegens uitstedigheid van adju dant van Broekhoven, reikte wacht meester J. de Wilde, die de kinde ren voor het examen had voorbe reid, de diploma's uit, hetgeen na tuurlijk gepaard ging met de no dige waarschuwingen en nuttige wenken voor de toekomst. Voor de kinderen was er ook nog een ver snapering en een paar interessante verkeersfilms. GOUDEN BRUILOFT Een gedeelte van de Huygen- straat bood 2e Pinksterdag een feestelijk aanzien, zulks ter ere van het echtpaar Jac. van der Lin den-van den Broek, dat zijn gou den huwelijksfeest vierde. Voorafgegaan door de harmonie Apollo, feestcomité en bruidjes, reed het gouden paar in een ver sierde auto goed 10 uur naar de kerk van de parochie St. Jan, waar pastoor P. van de Spijker de plech tige Hoogmis ter hunner intentie opdroeg. Na de Mis trok de stoet nara de feestzaal in hotel Smit. De harmonie Apollo zorgde hier eerst nog voor een korte serenade en vervolgens werd het gouden paar door de heer A. van der Velden, voorzitter van het feestcomité, toe gesproken en gefeliciteerd, waarbij hij namens de buurtbewoners een geschenk onder couvert en als blijvende herinnering een fraai be werkt receptie-album offreerde. De heer P. Dekkers sprak een kort felicitatiewoord namens de harmo- niet Apollo. Dank zij het fraaie weer bestond voor een en ander veel belangstelling. Ook van de, 's namiddags gehouden receptie werd een goed gebruik gemaakt en het ontbrak zoals gewoonlijk bij zulk een feest niet aan bloemen en geschenken. i HANDBALVER. DESK Reeds verschillende jaren achter een was een vakantiekamp in Zuid- Limburg doelwit van de handbal vereniging Desk om hun vakantie door te brengen. Dit jaar willen de leden voor de variatie eens in een andere streek van ons land de tenten opslaan. Enkele leiders en leidsters hebben de Pinksterdagen benut om in de omgeving van Arn hem eens poolshoogte te gaan ne men naar de mogelijkheden van 'n geschikte kampeergelegenheid. Ongetwijfeld zullen zij daarin ge slaagd zijn en wacht de eDsk-leden een prachtige vakantie in deze aan natuurschoon zo rijke streek. GILDE ST. JAN Zondag hield het gilde St. Jan haar vierde schietoefening op de schutsbomen aan de Horst. De stand na 40 schoten is: 1. H. van Balkom 40 p.; 9. P. van Nieuwstadt sr. 38 p.; 3. P. Schoen makers Czn. 38 p.; 4. P. v. Nieuw stadt jr. 37 p.; 5. G. v. d. Kamp jr. 34 p.; 6. P. Schoenmakers Pzn. 33 p.; 7. G. v. d. Kamp sr. 32 p.; 8. F. v. d. Kamp 31 p. KYNOLOGIE Op de internationale hondenten toonstelling, welke 2e Pinksterdag in de Brabanthallen te 's-Hertogen- bosch werd gehouden, behaalden kennelhouders uit Kaatsheuvel fraaie successen. De heer H. Els- hout behaalde met zijn Keeshon den Sigelinski's Sebastiaan in de open klasse 3e Uitmuntend en met Sigelinski's Orlando Peter in de fokkersklas 2e Uitmuntend. De dwergpincher reu Enrico von Hugelicht van de heer F. Elshout werd in de jeugdklasse le Uitmun tend, kampioen en beste alle pin chers. In de erekeuring werd deze hond op een na de beste van alle pinchers en schnauzers. f f ill H Ji#' 3 W. VAN HAM-VERMEER Op de eigenlijke datum - 9 mei j.l. - was het echtpaar van Ham-Vermeer, dat op die dag het gouden huwelijksfeest her dacht, afwezig en werd dit heugelijke feit met familie, vrienden en bekenden j.l. donderdag gevierd. Het gouden echtpaar ontving grote be langstelling van buurtbewoners en kennis sen, die de jubilarissen hartelijk kwamen complimenteren. De heer en mevrouw van Ham mochten talrijke bloemstukken en vele cadeaus in verschillende vorm ontvangen,, terwijl ook vele schriftelijke gelukwensen binnen kwamen. Door de buurt werd het echtpaar een be drag onder couvert aangeboden,, terwijl er voor de bruidegom nog sigaren en voor de bruid bloemen waren. Van het gemeente bestuur ontving het echtpaar eveneens een fraai bloemstuk, terwijl Burgemeester en Mevrouw van Prooijen persoonlijk kwamen feliciteren. Als bekende passagiere van de BBA hadden ook de buschauffeurs een verras sing voor mevr. van Ham; een 12-tal bus chauffeurs kwam het gouden paar felici teren en boden geschenken aan, w.o. een electrische kookplaat. Familie, vrienden en bekenden hebben het gouden paar alzo onvergetelijke dagen bereidt. Ook wij bieden hierbij het echtpaar van Ham-Vermeer nog gaarne onze beste wensen aan. De Harmonie Marijke met drumband zal naar wij vernemen a.s. donderdagavond een serenade brengen. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield in combina tie met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvlucht vanuit Noyon, afstand 272 km. De uitslag was als volgt C de Cloe 1, 3, 23, F v Hoof V/ 2, 8, 18; A Kuijten W 4, 5, 6; I IJpelaar 7; A v Oosterhout 9, 17; i B Pols 10, 13, 44; A de Wit W 11, 27; A Tactor 12, 35; P v Raamsdonk 14, 20, 30, 46; G Treffers 15; R v Raamsdonk 16, 32; N Smits W 17; F Huyps 21, 33; B Verduijn W 22, 25; H de Jong 24; S Selders W 26, 39; G le Sage 28; C Fitters W 29, 41; A v Beek 31; A Klootwijk 34, 36, 40; P v d Elshout W 37; C Blok 38, 48; H Nerings W 42, 43; J Smits W 45; J v Tilborgh W 49; Ph v Tilborgh 50. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit St. Denis afstand 359 km. RECEPTIE "DE MAASMOND" J. Kraak Koninklijk onderscheiden. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de hengelaarsvereniging De Maasmond alhier, werd j.l. zaterdagmiddag in café "Havenzicht" van de heer van Tilborgh een druk bezochte receptie gehouden. Tijdens deze receptie kwam ook het College van Burgemeester en Wethouders hun opwach ting maken. Burgemeester van Prooijen, deelde hierbij mede, dat het Id. M. de Ko ningin had behaagd het lid der vereniging, tevens oprichter en 40 jaar secretaris-pen ningmeester, de heer J. Kraak, te onder scheiden met de ere-medaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Kraak was zeer onder de indruk van deze onderscheiding. Te ongeveer kwart voor vijf kwam de muziekvereniging Kunst na Arbeid hem een serenade brengen, waar bij hij werd toegesproken door de secretaris der vereniging de heer H. M. J. Kommers. Spr. wees op de vele verdiensten van de heer Kraak in het plaatselijk verenigings leven en overhandigde hem namens de ver eniging een kistje sigaren. Tevens sprak hij woorden van felicitatie tot de voorzitter der vereniging in verband met de viering van het 40-jarig bestaan der vereniging en na mens de vereniging bood hij de voorzitter een pracht voorzittershamer aan. BEJAARDENTOCHT 1964. Het plaatselijk bejaarden-comité is weer zijn werkzaamheden begonnen voor de jaar lijkse bejaardentocht, die ditmaal in eigen provincie wordt gehouden. Brabant biedt, aldus het comité nog tal tal mogelijk heden en bovendien kan men beschikken over de benodigde zalen om circa 230 personen tegelijk op te vangen. Veel is ei veranderd, aldus het comité, ten opzichte van de bejaarden. Toch komt het nog wel eens voor, dat oude alleenwonende mensen reeds dagen zijn gestorven, zonder dat de buurt het merkt. Gelukkig komen er steeds meer bejaardencentra, die een zegen kun nen zijn voor hen, die zich kunnen aanpas sen en in teamverband willen leven. Verge ten wordt maar al te vaak, dat de oude mensen soms veel eenzamer leven, dan men denkt. Het comité bejaarden wil een beetje mee helpen de sleur van alle dag te door breken met een gezamenlijke trip door ons mooie land. Elk jaar zien de bejaarden reikhalzend deze dag tegemoet. Samen één dag uit. Samen met elkaar nog eens praten over vroeger. Oude vrienden ontmoeten en oude schoolkameraden zien en elkanders wederwaardigheden uitwisselen. Want dat is het voornaamste, elkaar nog eens te ont moeten, mensen van dezelfde leeftijd na een ingespannen en goed besteed leven.van werken en zorgen. En deze ene dag gunt men natuurlijk de bejaarden zeer gaarne. Het comité zal bin nenkort weer een beroep doen op de inwo ners om financieel te helpjen. Opent daarom uw beurs en geef met gul le hand voor dit mooie doel. De bejaardentocht wordt gehouden op 7 juli a.s. Zorgt U er daarom voor, dat 7 juli a.s. weer een hoogtij-dag wordt voor onze bejaarden. EXPOSITIE. De tentoonstelling van het werk van de leerlingen in de Chr. streekhuishoudschool is door ca. 400 personen bezocht. De leer lingen gaven een show van zelfgemaakte kleding. Ook voerden zij onder regie van de heren J. P. de Vos en A. Faro een toneel stuk op in drie bedrijven. Het was een keu rig verzorgde expositie. De school wordt thans door ongeveer 90 leerlingen bezocht. INBRAAK IN CHR. LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. In de nacht van donderdag op vzrijdag is ingebroken in de Chr. Huishoudschool aan de Heistraat. Door het indrukken van een raam verschafte men zich toegang tot het gebouw, daarna werd een raam geforceerd en kwam men in het administratielokaal, waar men een stalen kast openbrak, waaruit een bedrag van ongeveer f 70 werd ont vreemd. De politie heeft de zaak in onder zoek. Van de dader öf daders ontbreekt elk spoor. P.V. DE REISDUIF Zondag hield de Postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Neufvilles. Uitslag als volgt W v Ravensteijn 1, 8, 13; Th v Overdijk 2; P Diepstraten 3, 4, 5; G v d Wiel 6, 7; Sj 'v d Ven 9; H Boom 10; B v Esdonk 11; Jo v d Heuvel 12; J Koks 14; P v Dal 15; J Kivits 16. P.V. DE ZWALUW De postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, af stand 325 km, los 6,10 uur, eerste duif 9-59-00, laatste prijswinnende duif 10-13-25 uitslag als volgt: Th v Bokhoven 1, 27; Rv Esdonk 2;: H de Laat-Parijs 3, 28; Jo Merkx 4, 21; Gvd Hout 5; M Libregts 6; J v d Dungen 7; L Meesters 8; M v Hees- wijk 9; K Kivit 10; J Oosterwaal 11, 12; J v d Hout 13, 14; M Laros 15; H v Beij- nen 16, 23, 24, 26; P v Bers 17, 18; M Ni- cols 19; H Zeeuwen 20; A Dekkers 22; Sj v d Wiel 25; M v Dal 29. WIELERCLUB DE ZWALUW Zomeravond-competitie. De uitslag van de tweede rit van de Zo- rneravondcompetitie van de Vlijmense Wie lerclub de Zwaluw is als volgt Amateurs: 1 J Heesbeen; 2 J v Heijst; 3 N de Haas; 4 G Leliaert; 5 H v Heijst. Nieuwelingen 1 Nic v d Griendt; 2 H v Vught; 3 M Heesbeen; 4 W Ketels; 5 A Nicols. Adspiranten 1 H v Zandbeek; 2 N Hsnskens; 3 J v d Dungen; 4 G Kleysings; 5 A Kivits. ZIEK ENTRIDUUM. Dinsdag 19 mei zal in Vlijmen het Zie- kentriduum worden gehouden, dat donerdag n.m. zal besloten worden met een lof. De medewerking voor collecte, auto's voor ver voer en hulp voor de zieken alles kan ge slaagd genoemd worden om dit Zieken- triduum te kunnen houden. DEELNAME CONCOURS. De harmonie De Eendracht alhier zal de ze zomer deelnemen aan een federatief con cours in juli a.s. Zij zal uitkomen in de af deling Uitmuntendheid. BEJAARDEN OP REIS. Ook dit jaar weer zullen de bejaarden uit Nieuwkuijk worden uitgenodigd deel te nemen aan het jaarlijks uitstapje, dat wordt georganiseerd door een speciaal comité dat ook nu alle moeite heeft gedaan de bejaar den een aantrekkelijke reis aan te bieden. De reis zal worden gehouden op 24 jum a.s. Het zal voor iedereen wel duidelijk zijn dat een deTgelijk uitstapje veel geld vraagt. Alhoewel door de ingezetenen de auto's be schikbaar worden gesteld, kost de reis veel geld. De bejaarden zal een koffietafel en enige consumptiebonnen worden aangebo den. Daarom besloot het comité voor dit doel een huis aan huiscpllecte te houden. De bejaarden hopen natuurlijk dat de op brengst zodanig zal zijn, dat deze dag voor hen een onvergetelijke zal zijn, HAARSTEEG 2—RKOSC 2 0—2 De Haarsteeg-reserves hebben de huidige competitie met een alleszins verdiende nederlaag afgesloten. Er was voor het bezoekend RKOSC 2 uit Orthen aan deze ontmoeting veel gelegen, want bij een overwinning kwamen ze naast Vlijmense Boys 3, zodat dan nog een beslissingswed strijd noodzakelijk bleek om uit te maken wie beslag op de titel zou leggen. Bij een gelijk spel zouden de Boys kampioen zijn. De Orthenaren hebben met inzet van alle beschikbare krachten om de overwinning gestreden en zijn m hun opzet geslaagd. Met 20 brach ten ze Haarsteeg 2 een nederlaag toe en is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. In de eerste helft was Haarsteeg iets beter, maar de ver zwakte voorhoede bracht er maar

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 6