waalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Toneelvereniging O.O.G. recipieerde ter gelegenheid van 40-jarig bestaan gepromoveerd R.K.C. op gemeentehuis PEUGEOT GARAGEBEDRIJF BOLS EK KOOIMAN Fotoclub van de Terp exposeerde samen met die van Landis en Gyr N.V, Di. Mollercollege en Willem van Oranje' 'College Sprang-Capelle Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ 5ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24+ let. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post S 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux. Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" O.O.G. heeft zondagmiddag in zaal De Gecroonde Leersse tijdens een receptie, die o.m. werd bezocht daor burgemeester Teijssen, wethouder van Heeswijk, wethouder van Laack en gemeentesecretaris mr. Hage- mans, op stijlvolle wijze het 40-jarig bestaansfeest gevierd. In deze afgelopen veertig jaar heeft de toneelvereniging "Ons Onderling Genoegen" vele tegenslagen te incas seren gehad. In 1924 werd de vereniging opge richt, waarbij het als clubhuis koos café De Lindeboom van de heer P. v. Daelen. In dat zelfde jaar trad O.O.G. reeds voor het "voetlicht" en wel tijdens een gezamenlijk optreden met het or kest van Blauwe Jan in een kermis- matinee. Het eerste grote werk dat op de planken werd gebracht was "De verwaande boer". De grote belang stelling die O.O.G. in die beginjaren genoot, nam een einde in het seizoen 1927 - 1928, toen tijdens een stren ge winter het publiek verstek liet gaan met het bittere gevolg dat inkomsten achterwege bleven. Ook de ambitie bij de leden nam sterk af, waardoor van de 24 leden slechts zes trouw ble ven. Aan hen is het voornamelijk te dan ken dat O.O.G. afgelopen zondag het veertig-jarig bestaansfeest kon vie ren. Het programma dat werd opge steld ging er in als koek, terwijl het krachtig optreden van de heer H. van Engelen de vereniging weer op de wal hielp. In 1929 volgde de aan sluiting bij de r.k. Nederlandse To- neelbond, waardoor O.O.G. deel kon nemen aan de door deze bond opge zette competities. 1931 bracht de vereniging bijna aan de top van haar prestaties. In dat jaar werd O.O.G. tweede in de strijd om het landskampioenschap. Na het ter ziele gaan van de r.k. bond nam O.O.G. deel aan de competities ge organiseerd door het Plankenland. Met het spel "Heb ik mijn kind ge dood", bereikte Ons Onderling Ge noegen de top, namelijk het kampi oenschap. In 1935 veranderde de vereniging van clubhuis, terwijl in 1938 voor de eerste maal gemengde stukken op de planken werden gebracht. Het jaar daarop werd de heer C. Dekkers aan gesteld tot regisseur, met spoedig daarna de heer M. v. d. Heijden, even eens regisseur. In de oorlogsjaren heeft O.O.G. de opvoeringen stop moeten zetten, om dat het weigerde zich aan te sluiten bij de Kultuurkamer. De na-oorlogse jaren brachten een heropbloei van 't verenigingsleven. In 1949 werd op grootse wijze het zilveren bestaans feest gevierd. De jaren die daarna volgden brachten nieuwe moeilijkhe den met zich mee. De grootste moei lijkheid school in het feit, dat de ver eniging slechts met de grootste moei te mannelijke krachten aan kon trek ken. Op 't ogenblik beschikt O.O.G. over een uitstekende kern, die wordt gevormd door echte toneelliefheb bers. Tijdens de receptie die gisteren werd gehouden, mocht O.O.G. vele blijken van belangstelling ondervin den. Tijdens de receptie zagen wij o.m. het bestuur van de voetbalver eniging R.K.C., bestuur van de Ge combineerde Pluimvee en Konijnen- fokvereniging, Baardwijks Toneel, de toneelvereniging D.Y.S.V., het be stuur van het Waalwijks Jachthoorn korps Cornu Copiae, verschillende broeders, een deputatie van de Werk nemersvereniging en een deputatie van Waalwijks Belang. Verschillende lieten hun gelukwen sen gepaard gaan met de overhandi - ging van een cadeau onder couvert of andere stoffelijke blijken. Tegen het eind van de receptie ver schenen burgemeester Teijssen, wet houder van Heeswijk en wethouder van Laack, vergezeld van gemeente secretaris mr. Hagemans. Burgemeester Teijssen zei graag ge komen te zijn, om namens het gemeen tebestuur uitdrukking te geven aan de waardering voor datgene wat O.O.G. op cultureel gebied heeft gepresteerd. "U heeft het gepresteerd"aldus bur gemeester Teijssen, "om, door het smeden van goede banden een niet te onderschatten bijdrage te leveren in de mogelijkheid tot een juiste vrije tijdsbesteding". Hij zei dat O.O.G. niet alleen in Waalwijk veel betekenis heeft maar in en voor de gehele omgeving. "Ik heb respect", zo besloot burgemeester Teijssen, "voor uw volharding, toe wijding en prestaties". Op 13 juni zal O.O.G. tijdens een feestavond in zaal De Gecroonde Leeersse, de heer M. v. d. Heijden, die 25 jaar lid van de vereniging is en tevens een evenzo lange tijd als regisseur, huldigen. Eveneens in 1964 zal de heer C. Dekkers worden gehuldigd i.v.m. zijn veertig-jarig lidmaatschap. Het ker- mismatinee zal geheel in het teken van het veertig-jarig jubileum staan. College van B en W ontving Het voltallig college van B. en W„ bestaande uit burgemeester Teijssen en de wethouders van Heeswijk, van Laack en v. d. Hoven, heeft, daar bij vergezeld door gemeentesecretaris mr. Hagemans, het naar de le klas gepromoveerde elftal, trainer en bestuur van R.K.C.zaterdagmorgen op het gemeentehuis een warm onthaal bereid. Vreugde Burgemeester Teijssen zei tijdens de officiële ontvangst het vermoeden te hebben dat de spelers zich waar schijnlijk beter thuis zouden voelen op de groene grasmat dan in de raad zaal. Hij betoogde dat het college er be hoefte aan had gevoeld, de geluk wensen die het R.K.C. Tweede Pink sterdag had doen toekomen, nog eens - en nu met een meer officieel ka rakter - te herhalen. „Het gemeentebestuur wil hiermee',' zo zei hij, „nadrukkelijke blijk geven van vreugde, waardering en verwach tingen". Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van Waalwijk, dat zich een voetbalclub, de naam Eerste klasser mag permiteren. Volgend jaar gaat de vereniging het 25-jarig be staan vieren. R.K.C. ontstond 25 jaar geleden uit een hundeling van drie bestaande club, waarvan H.E.C. zich eenmaal in de Tweede klas heeft we ten te plaatsen. „Nu steekt ge door uw prestaties toch wel ver uit boven de andere clubs", aldus burgemeester Teijssen. Hij noemde een promotie van de der de naar de eerste klas in zo'n kort tijdbestek een hele prestatie. Waardering De heer Teijssen zei dat bij het ge meentebestuur naast vreugde ook waardering leeft. "Het gemeentebe stuur is in de afgelopen jaren begon nen die accommodatie te scheppen waaraan behoefte bestond. Hij voeg de hieraan toe dat het gemeentebe stuur toen ook geschrokken was van de omvang en de financiële conse quenties. Hij zei achteraf te mogen constateren, dat de besluiten die toen genomen zijn bijzonder gepre zen mogen worden, "omdat", zo ver klaarde hij, "goede accommodatie voor een juiste sportbeoefening on misbaar is. Het sportpark, dat door R.K.C. gebruikt wordt, krijgt door deze promotie een geheel ander ka rakter, omdat R.K.C. de naam van Waalwijk nu nog verder uit kan dra gen, dan tot op heden het geval is geweest, terwijl ook andere elftallen gebruik zullen gaan maken van dit sportpark. Het complex zal daardoor nog meer gaan spreken als een waardevol be zit", zo meende hij. Verwachting "Als een club dit echter weet te presteren, dan houdt dit ook ver wachtingen in", zo ging burgemees ter Teijssen verder. "Want", zo meen de hij, "wanneer R.K.C. door goede teamgeest en goed spel in staat is van de 3e naar de le klas te promoveren, dan is de verwachting gerechtvaar digd, dat R.K.C. zijn plaats in deze le klas waar weet te maken." Burgemeester Teijssen zei met na druk dat deze roemvolle plaats niet zonder meer veroverd was. "Daarvoor hebt gij u in moeten stelten door hechte training op niveau". Hij zei vervolgens er zeker niet aan voorbij te willen gaan, dat er opnieuw een hech te gemeenschapsband gesmeed is. "R.K.C. is een hechte club, heeft een goede geest en betekent wat", zo complimenteerde de heer Teijssen be stuur en spelers en trainer. Zich spe ciaal tot de spelers en trainer richtend, zei hij: "Gij zijt het geweest die de prestatie hebt moeten leveren." Hij wenste vervolgens het bestuur geluk met het kampioenschap en de promo tie. "R.K.C. heeft een actief en steeds zorgend bestuur en gij voorzitter moogt trots zijn op uw spelers". Burgemeester Teijssen sprak de hoop uit, dat het de club gegeven zou mogen zijn, in de toekomst nog zeer veel op sportgebied te kunnen ver richten. Hij zei tot slot met nadruk, gaarne met het bestuur van gedachten te willen wisselen over de wijze waar op de accommodatie van gebouwen en terreinen kan worden aangepast. Hierna overhandigde hij de voorzit- de heer Dekkers, voorzitter van der van het elftal, de heer v. d. Leur, de lauwerkrans. Op de tribune "Deze krans hopen wij het vol gend seizoen vooraan op de tribune te kunnen hangen", zo antwoordde de heer Dekkers", voorzitter van R.K.C., burgemeester Teijssen veel betekenend Hij zei dat bestuur, spelers en trai ner wel onder de indruk waren geko men van de officiële ontvangst op 't gemeentehuis. Hij zei de overtuiging te zijn toegedaan dat het gemeente bestuur R.K.C. steeds een warm hart heeft toegedragen. De heer Dekkers besloot met te zeggen "Ik hoop dat ik het volgend jaar het college van B. en W. een eer volle plaats kan aanbieden op ons sportpark. U, burgemeester, begrijpt wat ik bedoel Waspik 'n wonder op wielen" Op DONDERDAG 28 mei 1964 van 19—22 uur, VRIJDAG 29 mei 1964 van 10—17 uur, 1922 uur, ZATERDAG 30 mei 1964 van 10—17 uur, organiseren wij een Show van Peugeot automobielen te WAALWIJK in RESTAURANT „LIDO" Vijverlaan 10 (recreatieoord). Wij tonen U de nieuwste modellen. y g UAoriMDE'irR DOELENSTRAAT 42 niLVAIfEiraoEiEiirV Telefoon 04255 - 313 en 336 Official Dealer Krupp - International - Morris B.M.C. - Peugeot Vert.: F. G. Hensen, tel. 2424 - Waalwijk. Leden van de fotoclub van De Terp, Landis en Gyr N.V., het Dr. Mol lercollege en het Willem van Oranje College hebben vrijdagavond, zater dag 'en zondag in het Terpgebouw aan de Irenestraat een expositie ge houden van de door hun gemaakte foto's. De inzendingen werden beoordeeld door de fotografen de Bont, Oud- kerk en Schuurman, terwijl door dezelfde heren en door fotograaf jle Leuw, de N.V. Landis en Gyr, het Dr. Mollercollege en een aantal lan delijke firma's prijzen en waardebonnen ter beschikking waren gesteld. ging tot het bekend maken van de prijswinnaars, bracht hij dank aan al len die op enigerlei wijze hun mede werking hadden verleend tot het tot standkomen en slagen van de unieke expositie. Uitslagen In zijn openingswoord memoreerde de heer A. de Kort, dat uit de twee jaar geleden opgerichte fotoclub van de Terp een aardige kern was ge groeid. Voor het eerst trad deze club naar buiten tijdens een kleine expo sitie op het in november 1963 ge houden jeugdweekend van de Terp in de zaal De Gecroonde Leersse. Het bestaan van nog andere amateur-foto- clubjes vormde de aanleiding dat bij de leden van de Terp-fotoclub, de wens groeide hun krachten te meten met die van de leden van de andere Waalwijkse clubs. De Terpstaf heeft dit initiatief niet de kop ingedrukt, maar integen deel gestimuleerd en een omlijnde vorm gegeven. Na enig overleg werd dan ook besloten om te komen tot een eenvoudige expositie, samen met het werk van de leden van de foto clubs vstn de N.V. Landis en Gyr, het Dr. Mollercollege en het Willem van Oranje College. De heer de Kort, die namens het Terpbestuur sprak, zei, zeer gelukkig te zijn met deze samenwerking. Hij sprak de hoop uit dat deze blijvend zou zijn en als het kon nog hechter zou worden. Ofschoon de opzet aanvankelijk sober was gehouden, groeide door het groot aantal inzendingen, de vele toegezegde prijzen en de medewer king van de leiders, de plannen tot 'n omvangrijke expositie. Alvorens de heer de Kort over- F. de Waal, De Terp. A. van Rijen, Landis en A. van Rijen, Landis en J. Coesman, Dr. Moller- R. van Huiten, De Terp. R. van Huiten, De Terp. A. van Rijen, Landis en A. van Rijen, Landis en Sprang Vrijh.-Capelle le prijs: 2e prijs: Gyr. N.V. 3e prijs: Gyr N.V. :4e prijs college. 5e prijs: 6e prijs: 7e prijs: Gys N.V. 8e prijs- Gyr N.V. Eervolle vermeldingen A. van Rijen, Landis en Gyr N.V., J. de Roon, Landis en Gyr N.V. De jury, die bij de beoordeling niet wist aan wie zij de prijzen toekende (de foto's waren voor dit doel ge nummerd), was eenstemmig van oordeel, dat het niveau van de in zendingen hun verwachting belang rijk had overtroffen. Csxpelle MAANDAG 25 MEI 1964 85e JAARGANG No. 40 De tcho vAn het Zuióen DUIZENDEN VISSEN IN KANAAL VERGIFTIGD. Naar schatting is 1500 kg vis omgeko men in het Zuider-afwateringskanaal in de Langstraat. De Visserij-inspectie heeft naar aanleiding van deze vergiftiging een diep gaand onderzoek ingesteld. Duizenden voorns en brasems zijn omgekomen door lo zing van afvalwater van een leerlooierij. TOPPRESTATIE VAN BRANDWEE. De Waspikse brandv/eer heeft op dp re gionale brandwkeerwedstrijden van de kring Tilburg, zaterdag in Dongen gehouden, een bijzondere prestatie geleverd. Van de 21 deelnemende korpseen (vrijwillige en be drijfsbrandweer) klasseerde de brandweer van Waspik zich als 2e achter de winnaar uit Alphen. Deze prestatie krijgt nog meer betekenis als men bedenkt, dat Waspik de landskampioen van het vorig jaar Oisterwijk, achter zich liet. Commandant van het brand weerkorps was Th. de Graauw. Als bevel voeder in Dongen trad op dhr v. Gerwen. SPORTDAG BOEREN. Zondag klasseerde de sportclub van de Waspikse boeren tijdens de eerste sportdag van het seizoen in de kring Breda zich als 5e. De 4 best geklasseerden mogen deelne men aan de interkringwedstrijden, maar 't resultaat op de 2e sportdag, die in Dongen zal worden gehouden is mede bepalend voor de plaats in het klassement. Belangrijk is daarom dat Waspik na deze sportdag, waar voor door 60 afdelingen in Chaam werd aangetreden, slechts 114 pt. is achter ge raakt op no. 1. Waspik veroverde bij de pi- ramidebouw de le plaats, terwijl d, RKJB bij de oefeningen en vrije oefeningen resp. op een 4e en 5e plaats beslag legde. De boerinnen eisten een ëe plaats op in het B- klassement. Persoonlijke prestaties: op de 1500 m. klasseerden J. Wagemakers zich als 9e en J. Kamp als 15e. MARIJKE BRACHT SERENADE. Vrijdagavond bracht de Harmonie Marij ke en de drumband onder grote belang stelling een klinkende serenade bij het gou den echtpaar van Ham-Vermeer aan de Kerkstraat. De voorzitter van Marijke, de heer G. Vos, feliciteerde het gouden paar op hartelijke wijze en wenste de heer cn mevr. van Ham nog vele goede jaren in gezondheid toe, wat met een "Lang zullen zij leven" door Marijke werd onderstreept. GEREF. KERK Bij de gehouden verkiezing van ambts dragers wegens periodieke aftreding, wer den gekozen, tot ouderling de heer P. van Vugt en tot diaken de heer J. Roozenbeek. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht hield zaterdag een wedvlucht vanuit Creil, afstand 325 km. Eerste duif 12 u. 43 min., laatste duif 1 u. 38 min. De prijzen werden behaald door M Mesch 1, 4; Ad v d Schans 2, 18, 49, 58, 61; H Hendriks 3, 8, 67; E Braspenning 5; P Hendriks 6, 29; J Sterrenburg 7; G Geenen 9; J v Zeist 10, 12, 15, 22, 28, 36; P Meter 11, 41, 75; M Treffers 13, 26; C Broeks 14, 40; A Tactor 16, 38, 70, 72; P Blom 17, 65; T de Jong 19; P v Dongen 20; A Florijn 21, 34, 78; H Vos 24, 52; A Nieuwenhuijzen 25; C Pulles 27; G v Leent 30; H de Jong 31, 74; A J Ophorst 32, 63; A Spuijbroek 33, 56, 71; Jac Ophorst 35, 45, 54; A v T'iggelen 37; Cv Tilborgh 39, 69; A Vos 42, 43, 57; G Rozenbrand 46. 47, 55, 68, 73; Alb v Zeist 44; F Tactor 48, 64; A Heiblom 53; W Nieuwenhuijzen 59; D v Os 60; Joh Sterrenburg 62; J Spierings 66; H Spuijbroek 76; A Treffers 77. Vrijdagavond inmanden voor Neufvilles, tussen 6.30 en 8.30 uur op het bekende adres. COöP. ZUIVELFABRIEK "DE TOEKOMST". De melkaanvoier bij de Coop. Zuivelfa briek "De Toekomst" heeft een sterke da ling te zien gegeven. Vorig jaar werd bij de ze zuivelfabriek 840.721 kg minder melk aangevoerd dan het voorafgaande jaar. De aan voer bedroeg in 1963 13.938.436 kg, met een gemiddeld vetgehalte van 3.76 Vorig jaar werd aan 33 melkleveranciers het diploma voor melkhygiëne uitgereikt tegen 45 in 1962. Aan de heren J. van der Lee uit Loonopzand en J. van Loon uit Spr.- Capelle voor de 4e maal. Voor de derde maal ontvingen dit diploma: M. Brekelmans, A. Snijders en P. Nieuwenhuijzen uit Kaats heuvel; P. Quist, 'H. Rijken en L. van Rooij uit Sprang-Capelle; P. Verstijnen uit Waal wijk en P. van Laarhoven uit Loonopzand. Een en ander valt te lezen in het jaar verslag van de Cööp. Zuivelfabriek De Toe komst, waarin de directeur de heer J. v. (1. Heide ook het overlijden van de heer W, Timmermans, die meer dan 40 jaar bij de fabriek in dienst was, memoreert. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield in samen werking met de P.V. De Reisduif uit Was pik een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 360 km. De uitslag was als volgt: G le Sage 1, 44; J v Tilborgh W 2, 5, 19, 39; A v Oosterhout 3, 37, 42, 50; P

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5