Peloton van Olympia's tour zorgde voor pijnlijke verrassing WAALWIJK Nederland won met 2-0 Henk Koopmans finishte als eerste in Waalwijk maar van de voorhoede geen doelpunten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 MEI 1964 OPBRENGST COLLECTE BE- JAARDENREIS OVER DE 1700.- Sprang-Capelle Drunen Handboog HUUB v. d. Hout R.K.C. Uno Animo Volleybal papier, maar kan toch nog wel re kenen en de schatting draait uit op 90-- oftewel 720.-. „O.K. mate, begin er dan maar aan, zo gauw je kan. See ye." De eerste dagen van de week zijn erg rustig de duiten zijn op en eerst woensdag en donderdag komt het geleidelijk weer op gang. Op de rustige dagen komt de jeugd van Nor lane op bezoek. Iedereen hier heeft een flinke tuin en de kinderen hebben altijd wel een stukje in gebruik. „Hi, man", vroegen ze eerst, „can I get a plant?' Natuurlijk is 't de bedoeling dat het voor niks gaat. Moeder geeft ze misschien wel een paar pennies, maar die gaan op aan lollies. Dat onpersoonlij we „man" beviel ze maar matig. Ze zeurden en za nikten net zo lang tot ik mijn naam noemde. De hele club schreeuwt nu: „Hi, Keith" Hoe ik daartoe kwam?, ik weet 't niet. Zelfs na 5 jaar verblijf hier in dit gemakkelijke land, ben ik toch nog een te stijve Hollander geble ven, om toe te laten dat die snot apen „Peter" zeggen. Als de redactie het goed vindt, hoort U nog wel eens meer van „Keith". w -k s~ De winnaar van de 2e etappe Henk Koopmans met de bloemen die hij, met de overwinningskus, ontving van Miss Veronica. Door een beslissing die misschien niet helemaal juist maar sportief gezien de enig juiste was, hebben wedstrijdleider Bram Koopmans en zijn secondanten vrijdag de tweede etappe in Olympia's Tour door Ne derland gered. De strijd die gedu rende deze etappe een boeiend ver loop had gekend dreigde in Waal wijk te ontaarden in 'n chaos, toen niet, zoals verwacht werd de negen koplopers, maar het grote peloton op het circuit arriveerde. Pas enige tijd later volgden de vluchters, die in de Hoofdstraat te Kaatsheuvel, op nog geen 5 km. voor de finish een verkeerde richting waren in geslagen, doordat zij ruim een kwartier eerder Kaatsheuvel be reikten dan de plaatselijke politie had verwacht. Strikt genomen blijft de beslissing van de jury echter fout, want ar tikel 26 van het wedstrijdreglement zegt nu eenmaal duidelijk dat iede re renner geacht wordt de route te kennen. In protest gingen vijf, zes armen omhoog. De leiders wilden reeds afstappen op het moment dat zij voor de eerste maal de eindstreep passeerden. Doch Bram Koopmans, juist gearriveerd greep tijdig in. „Ga door", brulde hij tot de groep, waarvan ook zijn zoon Henk deel uitmaakte. Grimmig kromden zich weer de ruggen. Voorlopig was de zaak ge red. Ijlings lichtte Koopmans de andere juryleden in over het ge beurde en slechts enkele minuten later kwam de sensationele beslis sing: de oorspronkelijke koplopers blijven de leiders, het aantal te rij- den ronden voor het peloton wordt ingekort van zes tot vier. Bij het passeren werden de renners van deze besluiten op de hoogte ge bracht en wonder boven wonder liep alles betrekkelijk goed af. De negen leiders van de oorspron kelijke groep van tien-was de Gro ninger Harmen Smit in Kaatsheu vel wegens kramp teruggevallen begrepen in ieder geval, dat alles nog niet verloren was en sprintten snel om de eerste plaats. Tot 20, 25 meter voor de finish leek Henk Koopmans, hoewel fel belaagd door de Limburger Harry Stevens, on betwist te gaan zegevieren. Toen kwam Cor Schuuring in enkele fel le rukken naar voren, waarbij hij Stevens insloot. Nek-aan-nek sto ven Koopmans en Schuuring op de streep af, waar velen meenden Schuuring als winnaar te zien. De beslissing van de jury luidde ech- teranders: Koopmans le, Schuuring 2e en Bart Zoet, nog voor Stevens 3e. Wim van Beek, ploegleider van Dextro-Energen, lachte breed, toen na enkele minuten de uitslag werd bekendgemaakt. Behalve de over winning van Henk Koopmans, nam door de klassering in de kopgroep van Zoet en Pieterse zijn ploeg de leiding in het ploegenklassement over. UITSLAG De uitslag van de tweede rit van Hoogvliet naar Waalwijk (131 km.) luidt: 1. Henk Koopmans (Dextro Energen) 3.01.37 m. bon. 3.00.37; 2. Cor Schuuring (Amstel Bier z.t. m. bon. 3.01.07; 3. Bart Zoet (Dex tro Energen) z.t. m. bon. 3.01.22; 4. Henk Stevens (Samson-Rih-Fon- gers), 5. Hennie Schouten (Amstel- Beir); 6. Nol Kloosterman (Bata- vus); 7. Niels Baunsoe (Denemar ken); 8. Jan Pieterse (Dextro Ener gen); 9 Ole Ritter (Denemarken); allen z.t. als de winnaar, 10 Harmen Smit (Fongers-Rih) 3.03.24; 11. Noel van Clooster (België) 3.03.26; 12. Coen Visser (Caballero) z.t.; 13. Alfons Bogaerts (België) z.t. 14. Willy Vanneste (België) 3.04.16; 15. Henri Vannrooy (Vredestein). Zaterdagmiddag om half een gaf- burgemeester Teijssen op het Vre- desplein het startschot voor de 3e etappe die van Waalwijk naar Sit- tard leidde. In het 3e organisatie-communi qué, van de tweede etappe van Vlaardingen-Waalwijk op vrijdag j.l. schrijft de samensteller o.m. onder de titel „Dankbetuiging" „De Burgemeester van Waalwijk, de heer J. L. P. M. Teijssen, de Gemeentepolitie en de Dienst Ge meentewerken en in het bijzonder de heer A. Tielen, secretaris van Waalwijks Belang, worden namens de organisatie „Olympia's Tour" van harte dank gezegd voor de zeer correcte wijze van organisatie. Het is ons opgevallen, dat aangezien dit voor de eerste maal georganiseerd is als étappe-aankomstplaats, alles op een bijzondere vlotte wijze is verlopen. Waalwijkse sportvrien den, wij hopen, dat dit niet de laatste maal is geweest dat Olym pia's Tour" als étappe-aankomst plaats zal aandoen". Ook op andere wijze, door de luidsprekers vanaf de Markt werd door de organisatoren, officials en anderen, publiekelijk uiting gege ven aan hun dankbaarheid en waardering voor de gehele Waal wijkse gemeenschap, voor autori teiten, voor Waalwijks Belang, enz. Anderzijds mag hier getuigd wor den, dat dit alles niet zulk een uit stekend en vlot verloop had kun nen hebben, zonder de van het be gin af prettige en sympathieke sa menwerking met de organisatoren van Olympia's Tour en Waalwijks Belang, speciaal met de hoofdlei ders de heren Koopmans en Reuve- ,kamp. De Caballero Avondshow die vrijdagavond op het Vredesplein werd gegeven genoot een enorme belangstelling. Vooral de teeners waren in grote getalen naar het Vredesplein gekomen om deze show die gratis toegankelijk was, te zien. ETAPPE-UITSLAGEN 3e etappe: Waalwijk-Sittard( 183 km.) 1. Cor Schuuring 4.30.59; 2. Bart Zoet 4.31.44; 3. Henk Stevens 4.31.44; 4. H. Hoekstra 4.43.16; 5. Coen Visser 4.32.37; 6. M. van Gin- neken; 7. Henk Peters, 8. Nico Lute 9. G. Deijekens; 10. M. Paul, allen z.t. als Visser. Ploegen-tijdrit Sittard-Heerlen 35 km: 1. Caballero, 45.32; 2. Am- stel 45.44; 3. Witte Molen 46.15; 4. Batavus 46.17; 5. Dextro 46.21; 6. Polen 46.22; 7. Breda Bier 46.29; 8. België 46.47; 9. Denemarken 46.55; 10. Zweden 47.02; 11 Enge land 47.39; 12. Vredestein 47.45; 13. Samson 47.54; 14. Olympia 48.21; 15. Fongers 48.18; 16. Bulgarije 50.39. Kriterium Heerlen 60 km.: 1. Jan Pieterse 1.27.33; 2. Rudi Liebregts 1.28.03; 3. Henk Peters 1.28.18; 4. Toxvaerd 1.28.33; 5. Kar- sten 1.28.45; 6. Dolman z.t. 7. Mid delkoop z.t.; 8. Lute z.t.; 9. Stevens 1.28.54; 10. Evèrs z.t.; 11 Visser z.t.; 12. Tummers z.t.; 13. van Kemena- de z.t.; 14. Doek z.t.; 15. Zoet z.t.; 16. Hoekstra z.t.; 24. Schuuring 1.29.14. Alg. klassement 1. Cor Schuuring 13.28.10; 2. Bart Zoet 13.29.12; 3. Visser 13.29.16; 4. Henk Peters 13.30; 5. Paul 13.31.08; 6. Stevens 13.31.15; 7. Lute 13.31.24; 8. van Ginneken 13.31.53; 9. Dey- ckers z.t.; 10. Jan Pieterse 13.32.13. Alg. Ploegenklassement: 1. Amstelbier 39.01.12; 2. Breda Bier 39.01.12; 3. Caballero 39.02.59; 4 Dextro 39.04.07; 5 Samson 39.08.44 6 Witte Molen 39.09.18; 7 Dene marken 39.10.05. Putenklassement 1. Stevens (Samson-Rih-Fongers) 64 pnt.; 2. Visser (Caballero) 54 p.; 3. Zoet (Dextro Energen) 49 p.; 4. Schuuring (Amstel Bier) 37 p.; 5. Peters (Caballero) 36 p. Timmermans, Mgr. Prinsenstraat Aantal deelnemers 664. 16, Waalwijk. De Liduinabond dankt alle deel nemers hartelijk voor hun spontane medewerking. AANRIJDINGEN Op het rijwielpad langs de Sprangseweg kwamen twee brom mers bestuurd door J. S. uit Waal wijk en A. van E. uit Kaatsheuvel met elkaar in botsing. Van E. reed helemaal links en de beide brom mers raakten elkaar tijdens het passeren met het stuur, waardoor zij beiden kwamen te vallen. S. werd licht gewond aan zijn hand. De bromfietsen werden beschadigd. Bij een aanrijding op de krui sing Burg. Moonenlaan-Kerkstraat is de Kaatsheuvelse bromfietser G. v. d. V. uit Kaatsheuvel ernstig ge wond. De aanrij ding ontstond, door dat v. d. V. die de kruising vanaf de Moonenlaan naderde geen voor rang verleende aan de voor hem van rechts komende auto bestuurd door van M. uit Waalwijk. De duo passagier van v. d. V., van H. uit Kaatsheuvel werd licht gewond aan zijn voet. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: enkele damespolshor loges, jachthond, kinder jasje, dit Aangenomen moet worden dat de eindopbrengst van de collecte die vorige week huis-aan-huis is ge houden voor het jaarlijks uitstapje van de Waalwijkse bejaarden de 1700.- gaat overschrijden. Reeds nu is bij het comité een bedrag van 1694,37 binnen geko men. Gewacht wordt nu nog op het resultaat dat in Baardwijk wordt geboekt. Ook dit jaar weer heeft de Waal wijkse bevolking royaal gegeven, zodat de Waalwijkse bejaarden ver zekerd kunnen zijn van een bij voorbaat geslaagde tocht. LEERLINGENAVOND ANNIE PASVEER Donderdagavond 28 mei, 's avonds om kwart voor acht geeft Annie Pasveer in Hotel Ver wiel haar jaar lijkse piano-avond, die door haar leerlingen zal worden verzorgd. Als bijzondere attractie treden deze avond tevens op de sopraan Nel Dupont en de bas-bariton Nol van Dongen, die enige solo's en duetten ten gehore zullen brengen. In verband met de onkosten die deze avond met zich brengt zal aan de ouders van de leerlingen een bijdrage van 0.80 en van de ove rige belangstellenden een bijdrage van 1.25 worden gevraagd. VANDAAG WORDT DE NIEUWE OPENBARE LAGERE SCHOOL IN GEBRUIK GENOMEN Vandaag wordt de nieuwe Open bare Lagere School in de De Cou- bertinstraat in gebruik genomen. Het nieuwe schoolgebouw heeft 'n semi-permanent karakter. De Openbare Lagere School in verse regenjassen, kinderschoentje; zwembroek met badhanddoek; knipbeurs met sleuteltje, jacht hond, militaire baret, rode step. Verloren: rode regenjas, kinder trui, diverse portemonnees m. inh.; jongenspolshorloge, div. zwem- kaarten en stallingskaarten, por tefeuille m. inh., loonzakje met 80.-, kinderhalsketting, dames- polshorloge, hond, (malthezer leeuwtje), doublé schakelarmband. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Musis Sacrum: vanaf a.s. donder dag „Wedren met de ooievaar". PLOTSELING STERFGEVAL. Heden, maandagmogen, overleed plotse ling ten zijne huize in de Heistraat dhr. A. Dekkers. Toen hij zich onderweg bevond naar zijn werk, voelde hij zich niet goed, waardoor hij terugkeerde naar zijn woning. Geneeskundige hulp mocht hier echter niet meer baten, daar hij ongeveer half 7 over leed. Dhr. Dekkers zou morgen zijn 44e verjaardag vieren. Daar hij een zeer ge ziene persoon was is de verslagenheid in de gemeente zeer groot. LOUIS VAN DRUNEN SR BENOEMD TOT RIDDER IN DE ORDE VAN ST. SILVESTER. Ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig bestaan van de FEDRA schoen fabriek in Drunen is de heer Louis van Dru nen sr. vanmorgen benoemd tot Ridder in de Orde van St. Silvester. De heer v. Dru nen werd van deze hoge pauselijke onder scheiding op de hoogte gesteld na de H. Mis, die vanmorgen uit dankbaarheid in de parochiekerk werd opgedragen. Onmiddellijk na het beëindigen van het H. Misoffer, maakte deken Werner de be noeming bekend. Later op de dag werd in hotel Ter Hunen een druk bezochte receptie gehouden, waar bij de directie van FEDRA schoenfabriek talloze gelukwensen in ontvangst mocht ne men. Onder de vele geschenken die de heer van Drunen sr. werden aangeboden, behoor de een reis naar eigen keuze, aangeboden door 77 zakenrelaties. Zoals bekend werd de heer van Drunen op 29 april van dit jaar, daags voor de ver jaardag van Koningin Juliana onderschei den met de benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau. NederlandAlbanië heeft voor ons land twee merkwaardige diep tepunten opgeleverd. In de eerste plaats bestond er voor deze wed strijd voor het wereldkampioen schap zó weinig belangstelling, dat het Feijenoord-stadion nog niet voor de helft was gevuld en voorts speelde het Nederlands elftal dus danig matig, dat dit één der aller slechtste wedstrijden werd. Als Albanië van een, verdiende, voor sprong af. Na de rust bracht het begin een opleving bij Oranje en na ruim 2 minuten werd Nuninga vlak voor doel door twee Albanezen geman geld wat een strafschop betekende die door Schrijvers werd benut. Even was Albanië van de kaart, vooral mentaal, wat de stemming in 't veld niet vriendelijker maakte. pleister op de wonde werd er dan Na 7 minuten ondernam Nederland met 20 gewonnen, doch ook dit hield iets merkwaardigs in, omdat onze nu toch wel verbijsterend im productieve voorhoede wederom geen enkel doelpunt scoorde. En kele minuten na rust schoot Schrij vers uit een strafschop de blanke score weg en niet veel later maak te halfspeler Muller er met een prachtig doelpunt 20 van. Alles bijeen is Nederland er dus toch nog goed afgekomen, maar vooral in de eerste helft zag het er daar door het knappe spel van de Albanezen niet naar uit. Zij speelden het spel, zaals het ge speeld moet worden, met nauw keurige, goedgeplaatste passes, en met individuele handigheid ook, doch toch in een te traag tempo, waardoor hun dikwijls knappe ac ties geen bekroning vonden in dat gene, wat zij beoogden, doelpunten. Vooral in de eerste helft kregen zij enkele prachtige scoringskansen. Doordat de Nederlandse verdedi ging verre van betrouwbaar speel de kwamen er ook kansen. Tegen over dit goede Albanese spel, dat gelukkig voor ons geen doelpunten opleverde, stelde Oranje aanvallend niets, totaal niets. Verdonk was dit niet kwalijk te nemen, want hij werd haast niet in het spel betrok ken en toen dit eindelijk wel ge beurde schiep hij voor Bergholtz direct een goede kans, maar de rechtsbuiten schoot slecht. De Albanezen waren steeds gevaar lijk dicht bij een doelpunt, maar dank zij de minder goede afwer king en het goed reageren van doelman Pieters Graafland hield Waalwijk kwam enige tijd geleden in de belangstelling fiadat voor het schoolgebouw aan de Stations straat etalages werden opgetrok ken. De Openbare Nuts-ULOschool huist nog in de Middelbare Han delsschool aan de Mr. van Cooth- straat. Donderdag berichtten wij dat de twee klassen van de Openbare Kleuterschool waarmee in septem ber van start zal worden gegaan een onderdak krijgen in de Chris telijke Lagere school aan het Oranjeplein, namelijk de Oranje- school. Dit is niet iujst. In deze school is wel de Christelijke Kleu terschool gevestigd. De Openbare Kleuterschool wordt ondergebracht in de gebouwen van de Openbare Lagere school in de De Coubertin- straat. SCHITTEREND SUCCES WAAL WIJKSE BRANDWEER Op de regionale wedstrijden te Dongen, zaterdag 23 mei, waaraan 22 korpsen deelnamen, heeft het Waalwijkse Brandweerkorps de 2e prijs uit het vuur weten te slepen. Het korps kwam tot deze presta tie onder de deskundige bevelvoe ring van de heer J. Vugts. LENTE-TOTO INVALIDENBOND „ST LIDUINA Toto 21 mei 1964.'Inzet 521.30. le prijs: J. de Reus, Antoniusstraat 116 A, Waalwijk met 521.30. Hij ontvangt f 78.19. 2e prijs: v. Zandvoort, N. Parallel weg, Waalwijk met 521.29. Hij ontvangt 52.13. 3e prijs: Chr. Klerks, Schoolstraat 26, Drunen, met f 521.25. Hij ont vangt 26.06. De prijzen kunnen worden afge haald bij de penningmeester J. Zondag 24 mei is op de banen van de Handboogschutterij E.M.M. de zesdaagse weer begonnen. Door afwezigheid van voorzitter v. d. Mee, sprak de heer Glaude- mans een kort woord en hij hoop te dat allen hun best zouden doen en een sportieve strijd zouden le veren. Direct zat er al spanning in en vooral het koppel A. Leytens-P. v. Breugel trok er tussen uit goed achtervolgd door A. Glaudemans- A. v. Rooy en konden zodoende geen ronde nemen omdat het kop pel H. Verhoeven-mevr. v. Herpt een flinke eindsprint inzette, dus bleef alles in het le klassement te- samen. In het 2e klassement trokken de koppels C. v. Herpt-Th. Verhoeven en A. Glaudemans-A. v. Rooy er direct van door en bleven bij el kaar zodat ook in dit klassement geen ronde werd genomen. In het 3e klassement steeg de spanning maar alles bleef weer bij elkaar. Toen begon men aan het laatste klassement en vanaf de start schoot het koppel M. Pullens- -H. v. d. Mee, dat steeds aan de staart stond er tussenuit. Iedereen dacht daar gaat het gebeuren, maar uit de achterhoede schoot koppel A. Glaudemans-A. v. Rooy naar voren en passeerde hen. Het kop pel Pullens-v.d. Mee pikte weer mee aan en zodoende bleef dit klassement tot aan de laatste pijl onder hoogspanning en niemand zag kans deze zondag een ronde te nemen. De stand is: 1. A. Glaudemans-A. v. Rooy 248 p. 2. H. Verhoeven-mevr. C. v. Herpt 224 p. 3. A. Leytens-P. v. Breugel 220 p. 4. C. v. Herpt-Th. Verhoeven 219 p. 5. M. Pullens-H. v. d. Mee 211 p. 6. A. Pullens-C. v. Gorp 209 p. 7. P. Orban-J. Hombergen 197 p. 8. P. v. Bavel-W. Heeren 193 p. 9. H. de Jongh-Dr. Verhoeven 183 p. DENK AAN UW GEZONDHEID Besteed met warm weer extra zorg aan uw voeding. Neem daarom een heerlijk stuk licht verteerbare KAAS, bv. diver se graskaas of roomkaas. De beste kaas koopt U bij iedere woensdag op de markt aan die Verkoop wagen eindelijk eens een snelle aanval en Muller goed mee naar voren ge sneld, zette op knappe wijze zijn hoofd onder de voorzet van Berg holtz en doelman Janku geen schijn van kans gaf. 20. Daarmee was de strijd feitelijk gestreden. Pas in de laaste minuten kregen we weer enkele kansen, maar voor al Kruiver miste een unieke kans. Kort voor tijd kreeg Nederland dan de eerste hoekschop pas en had Al banië er al zes genomen. UITSLAGEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AMATEURS PurmersteijnWW 44 ChèvremontVlissingen 32 WWPurmersteijn 21 VlissingenChèvremont 13 le klas E TOP—MOC '17 6—2 3e klas C RKTVV—RAC 0—1 dp Irloo I? RKOSCJ. v. Arckel n.d. GW—DSC 2—3 D.E.S.K. 6—R.K.C. 6 2—3 Door donderdagavond in Kaats heuvel met 32 van Desk te win nen, hebben de A-junioren van RKC zich eveneens verzekerd van de kampioenstitel. De wijze waarop dit gebeurde, heeft bij het publiek gro te indruk gemaakt. Om precies 7 uur werd er afge trapt en Desk ging fel in de aanval. Nadat RKC enkele aanvallen had afgeslaan, kreeg Desk een penalty wegens hands en dat betekende 1-0. Na een kwartier een schitterende save van doelman H. v. Loon. Dit werd voor RKC het sein om de ba kens te verzetten en na 25 minuten scoorde B. Pullens uit een scrimma ge 11. Nog vóór rust bracht de zelfde speler met een fraai schot de stand op 12. In die eerste helft viel vooral het knappe spel op van B. Bool en G. de Vaan op het mid denveld. In de tweede helft kreeg de wed strijd een andere wending toen Desk wegens vermeende hands opnieuw een strafschop kreeg toegewezen. De RKC-linksback liet zich even tegen over de scheidsrechter gaan en werd terecht naar de kleedkamer verwe zen. Na dit voorval benutte Desk rustig de toegekende penalty; 22. Op dat moment gaf niemand meer iets voor de titelkansen van RKC. RKC was even weg en Desk kreeg 10 minuten lang de kans om door te drukken. Luid aangemoedigd door een 200-tal suporters overwon het zesde deze inzinking en begon het doel van H. van Loon mooi af te sluiten. De kleine H. de Ruyter voorzag de voorhoede van goede passes en er werden nuttige tegen acties ondernomen. RKC kroop door het bekende oog van de naald toen de Desk-midvoor tegen de paal schoot. Een Desk-doelpunt werd even later wegens buitenspel afge keurd. Vijftien minuten voor 't ein de kwam dan onverwacht het mo ment waarop Piet de Werd had staan wachten. Na een aarzeling van de Desk-stopper kwam de Werd in het bezit van de bal en schoot die na een felle sprint ijzig kalm langs de Desk-keeper. Een fel slot-offen- sief van de Kaatsheuvelse jongens kon hieraan niets meer veranderen. In de laatste minuten schoot Th. Berkelmans en daarna J. v. Pruys- sen nog rakelings langs. Een pluim ook voor de verdedigers Sj. Leytens, M. Kemmeren en P. v. d. Broek. Bij het laatste fluitsignaal kreeg RKC 6 van z'n supporters een wel verdiende hulde. Jongens, speelt de komende zaterdag met hetzelfde en thousiasme tegen Gilze. Tracht door een overwinning op Gilze voor de lste maal in de RKC-historie kring kampioen van Tilburg te worden, met het recht daaraan verbonden deel te nemen aan de Brabantse kampioenschappen. RKC 6 is al wel aangewezen als winnaar van het tournooi om de Bisschopsbeker Kring Tilburg. Op 21 juni a.s. zal de geel-blauwe jeugd daarom deelnemen aan de Brabant se finale. Jongens, toy, toy, toy. TOTO De nieuwe toto-formulieren wor den in de loop van de volgende week opgehaald. De leden die ophouden met voet ballen en zij die lid willen worden van Uno Animo moeten zich mel den bij de heer B. Hamers, Hoge- steenweg 73. Het blad „Uno Geluiden" ver schijnt in de zomermaanden niet. Begin september hoopt de redac tie het eerste nummer weer uit te geven. BRABANTS ZATERDAGELFTAL WON VAN "THOLEN". Het voorlopig Brab. zaterdagelftal heeft zaterdagmiddag Tholen met 3-2 verslagen. Tholen kwam in de 5e en 15e min. met 2-0 voor maar kort voor de rust zagen de ca. 600 toeschouwers rechtbinnen Emmers van het Dongense Olympia tegenscoren, 2-1. Direct na de rust raakte een voorhoede speler van Tholen gewond en moest het veld verlaten, wat een verzwakking betekende; Het Brab. elftal speelde na de rust sterker en in de 25e min. resulteerde dit overwicht In een doelpunt. Het zaterdagelftal drukte toen door en de Zeeuwen konden niet voorkomen dat 8 min. voor het einde de linksbinnen Beekman de stand op 2-3 bracht. Het voorl. Brab. zaterdagelftal speelt op zaterdag 30 mei nog een oefenwedstrijd te gen de 4e klasser VVN te Klundert. Op zaterdag 6 juni zal het in het stadion te Den Bosch aantreden tegen het Zeeuwse en -het Twentse zaterdagelftal. De landelijke finale om de zaterdagbeker wordt gehouden op zaterdag 13 juni in Utrecht. O.W.v.O.C., Waalwijk In de op één na laatste compe titiewedstrijd is het de volleybal club O.W.v.O.C. gelukt, om onge slagen het kampioenschap in de 3e klasse heren van de NeVoBo, af deling Tilburg te behalen, door 'n overwinning met 21 op het Was- pikse Atak 2. Dit is de tweede pro motie van dit team in de twee jaar van zijn bestaan. Twee jaar gele den werd de volleybalclub O.W.v. O.C. (Oud Leerlingen van het Wil lem van Oranje College) mede op initiatief van de heer P. v. Wijk, gymnastiekleraar aan deze school, opgericht. Met één herenteam in competitie werd gestart, terwijl 't afgelopen jaar ook één damesteam de intrede in de competitie deed. In 't competitie jaar 1964-'65 denkt het bestuur twee herenteams en een damesteam in te schrijven, hetgeen zal afhangen van voldoen de belangstelling. Getraind wordt elke zaterdagmiddag van 13.30 tot j 15.30 uur in de gymnastiekzaal van het Willem van Oranje College. Oud-leerlingen en leerlingen van bovengenoemde school die zich aangetrokken voelen deze mooie sport te beoefenen of zich er ver der in willen bekwamen, zijn, evenals degenen die de volleybal- sport een warm hart toedragen als lid of als donateur van harte wel kom. - Prins Juan Carlos van Bourbon stond op het ere-podium naast gene raal Franco, ter gelegenheid der her denking van het feit, dat 't 25 jaar geleden was, dat de burger-oorlog een einde nam. Zijn vrouw, de prinses van Griekenland, zat naast de echtge note van de cadilla. Dit duidelijk eer betoon is blijkbaar een reactie op het kabaal der Carlisten om Prins Carlos van Bourbon Parma, de echtgenoot vai prinses Irene.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 7