Zondagmiddag trekt de Sacramentsprocessie door de parochie St. Jan te Waalwijk Sacramentsprocessie SPORTSPIEGEL Smidje Verholen en de rare alchimist personeel 14 14 UITNODIGING zondag 31 mei Dirks van Oers' machinale afdeling meubelmakerij R.W.B. Tafeltennis Duivensport DE MAN MET DE LUCIFER I Zondagmiddag zal de Sacraments processie weer door een gedeelte van Waalwijk trekken. Ditmaal is de route gelegen in de parochie St. Jan. De processie wordt opgesteld in de Victoriestraat en op het Vredsplein vanwaar om vijf minuten over drie wordt vertrokken. Via de Mgr. Zwijsenstraat trekt de stoet door de Pater v. d. Elzen straat - Pie ter Vreedestraat - Thor- beckelaan - Oranjeplein - Mgr. Zwijsenstraat - Putstraat - Grote straat naar het Raadhuisplein, waar om ongeveer kwart over vier een kort sluitingslof zal worden gehou den. Het Allerheiligste wordt door ka pelaan Lempens, die op deze zondag ook zijn zilveren priesterfeest viert, gedragen. Op het Raadhuisplein zal kapelaan Lempens een korte predi katie houden. Het Stichtingsbestuur van de Sa cramentsprocessie rekent erop, dat zondag 31 mei tussen 13 en 17 uur geen festiviteiten of sportwedstrij den zullen plaatsvinden. Men re kent in deze op de volle medewer king van de katholieke Waalwijkse verenigingen. In verband met de niet al te gro te breedte van de straten waardoor de processie trekt, worden de be woners aan de route dringend ver zocht tijdens de processie geen auto's in de betreffende straten te parkeren. Wanneer het weer te slecht is om de processie te laten doorgaan zal, om precies half twee de kerkklok in alle parochies worden geluid. De gezinnen die langs de route wo nen worden verzocht de vlag uit te steken. Tussen 10 en 11 uur zon dagmorgen zal huis-aan-huis om strooibloemen (uit eigen tuin) wor den gevraagd. De processie wordt dit jaar ge lijktijdig met het zilveren priester feest van kapelaan Lempens ge houden. Zelf beschouwt de jubila ris de processie als een der hoogte punten van zijn jubileum. Kapelaan Lempens zal het dan ook op prijs stellen, wanneer zoveel mogelijk leden van de verenigingen waar van hij adviseur is aan de processie zullen deelnemen. Als intenties voor de processie van dit jaar zijn opgegeven: Voor een zalige levensstaat; voor een goed besef van Christelijke liefde; voor de zieken van Waalwijk; voor priester- en kloosterroepingen. VOLGORDE 1. Processiekruis met akolieten en lichtdragers. 2. Jachthoorncorps Cornu Copiae. 3. Leerlingen van de lagere meis jesscholen. 4. Leerlingen van de lagere jon gensscholen. 5. Groep KOORZANG. 6. Gymnastiekvereniging O.W.S. 7. Gymnastiekvereniging Kunst en Kracht. 8. MARIAGROEP. 9. Bruidjes. 10. LIJDENSGROEP. 11. Bruidjes. 12. TARCISIUSGROEP. 13. Bruidjes met Lam Gods. 14. SACRAMENTSGROEP. 15. Vrouwelijke religieuzen. 16. Mannelijke religieuzen. 17. Priesters. 18. Akolieten met lichten, bellen, bloemen en wierook. Gilde St. Ambrosius van Baard wijk. DE HEILIGE EUCHARISTIE. Gilde St. Chrispinus en Cris- pinianus van Besoyen. Pastoor Oomens draagt het Allerheiligste in zijn toekom stige parochie en kapelaan Lempens in de parochie St. Jan 19. Kerkbestuur van de parochie^ St. Antonius, St. Clemens, H. Bernadette, St. Jan en O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. 20. Gemeentebestuur van Waal- wijk. 21. College van collectanten van de parochie van St. Antonius, I St. Clemens, St. Jan en O. L. j Vrouw Onbevlekt Ontvangen. St. Vincentiusverenigingen. R.K. Raadsfractie van de ge meente Waalwijk. 22. Godsdienstige verenigingen t.w. Congregaties Maria Legioen Vereniging van het H. Sacra- Bestuur en leden van Waalwijks Katholieke godsdienstige verenigingen, caritatieve verenigingen, jeugd- en sportverenigingen, stands- en vakorganisaties met alle onder afdelingen, overige organisaties en instellingen Bestuur, onderwijzend personeel en leerlingen van de Dr. van Beurdenschool, de Huishoud- en Industrieschool, de jongens ulo-school, de Levensschool, de Mater Amabilisschool, de meisjes mulo-school, het Dr. Mollercollege, de Nijverheidsschool voor Waalwijk e.o. worden bij deze uitgenodigd deel te nemen aan de Waalwijkse Sacramentsprocessie op Inlichtingen voor deelnemers zijn te vinden op blad zijde 3 van het programma, dat deze week huis-aan- huis wordt bezorgd. Bestuur van de Stichting Sacramentsprocessie Waalwijk ment in de parochie van St. Antonius Derde Orde van de H. Fran- ciscus. Genootschap van de Stille Om gang Missie-comité's Processie Waalwijk-Handel. 23. Caritatieve verenigingen t.w. St. Elisabethverenigingen. Sociaal Caritatief Centrum. Caritas Groep van de parochie van St. Antonius. Katholieke Gezinszorg. 24. Onderwijsinstellingen t.w. Dr. v. Beurdenschool Huishoud- en Industrieschool Jongens Ulo-school Levensschool Mater Amabilisschool Dr. Mollercollege Muloschool voor meisjes Nij verheidsschool Vereniging „St. Bernardus". 25. Zangkoor, samengesteld uit le den van de vier Waalwijkse kerkkoren. 26. Jeugdbewegingen en sportver enigingen t.w. Verkennersgroepen uit de vier parochies Meisjes jeugdverenigingen uit de vier parochies Jeugdraad par. St. Antonius Jeugdraad par. St. Clemens Stichting Jeugdbelangen par. St. Jan De Terp Mixed Hockeyclub Waalwijk R.K.C. W.S.C. 27. Stands- en Vakorganisaties en overige instellingen t.w. St. Adelbertvereniging ARKA St. Cristoffel Boerenstand Bond van Bejaarden K.A.J. K.A.V. K.A.B. met 11 onderafdelingen K.J.M.V. St. Michaël Middenstandsvereniging met de 9 onderafdelingen l N.C.B. Onderwij zer sbond W erkgeversver eniging Werknemende Middenstand. 28. Alle toeschouwers, die de Pro- cessie willen volgen om op het Raadhuisplein het Sluitingslof bij te wonen, kunnen zich aan sluiten achter groep 27. Men gelieve te lopen in rijen van 4. MEUBELFABRIEKEN, WAALWIJK le Zeine 88 tel. 04160 - 2851 vraagt voor de en Wij geven de voorkeur aan mensen met vakkennis, maar dit is beslist niet vereist. Ook zij, die graag een echt vak willen leren, zijn van harte welkom. Komt U eens praten wat de mogelijkheden voor U zijn. Schikt U dit overdag niet, maakt U dan eens een afspraak in de avonduren met een van onze mede werkers, Ganzerikstraat 23 te Waalwijk. RWBGilze (3e ronde KNVB-Beker) Zaterdagavond om 6 uur speelt het le elftal van RWB in het sport park „Elzenhoven" voor de 3e ron de van de KNVB-beker voor ama teurs tegen Gilze. Alhoewel het reeds enkele seizoenen geleden is dat door Besoijen tegen deze te genstander in competitieverband is gespeeld zijn wij ervan overtuigd dat Gilze nu evenals toen, zeer moeilijk te verslaan zal zijn. Het sterk gewijzigde en verjongde RWB-team zal dus tegen Gilze met heel veel elan moeten aantreden om door een overwinning op 7 juni a.s. in de 4e ronde te komen. De tegenstander zal ook vast van plan zijn om dit te bereiken, zodat a.s. zaterdag om 6 uur het publiek een wedstrijd te wachten staat, waarin twee op papier gelijkwaar dige elftallen elkaar zullen bestrij den. Wie uiteindelijk hieruit als overwinnaar te voorschijn zal tre den valt niet te voorspellen. Laten we hopen dat het best spelende elf tal dit zal zijn en dat het dan RWB is. Scheidsrechter is de heer Roovers uit Breda. Wellicht ten overvloede merken wij nog op, dat voor bekerwedstrij den de bepaling geldt, dat iedere bezoeker aan deze wedstrijden en tree moet betalen. Wij hopen dat dit onze leden en houders van sei zoenkaarten sportief zullen opne men en evenals het overige publiek zaterdag met de portemonnaie in de hand zich aan de loketten zul len vervoegen. „COWA" BEDRIJFSTAFEL- TENNISCOMPETITIE In Waalwijk is deze week een be- drij fszomeravond taf eltenniscompe- titie van start gegaan, waarvoor bij verschillende bedrijven grote be langstelling bestaat. De organisatie van dit evenement berust bij de nog zo jeugdige tafeltennisvereni ging „Cowa". De volgende bedrijven nemen aan deze competitie deel: 1. Stahl Chemical Industries N.V. (3 teams). 2. van Gent en Co. N.V. (2 teams). 3. Belastingkantoor (2 teams). 4. Mombers Lederfabriek (1 team) 5. Cowa Confectiebedrijf N.V., (3 teams). Deze teams zijn ondergebracht in twee pools A en B. Aan het eind van de competitie spelen de nrs. 1 en 2 van iedere pool om het be- drijfskampioenschap van Waalwijk. De winnaar ontvangt een wissel beker welke beschikbaar is gesteld door de directeur van de N.V. Co wa, de heer A. J. v. d. Ven. Het team dat driemaal achtereen kam pioen wordt mag deze beker be houden. Wij zijn er van overtuigd dat deze competitie een groot succes zal worden en wensen alle deelne mers veel sportgenoegens. DE POSTDUIF, WAALWIJK Zondag 24 mei hield De Postduif een wedvlucht vanuit St. Denis. De vlucht had een zeer traag ver loop doodrat de duiven onderweg met zeer slecht weer te kampen hebben gehad. De prijzen werden behaald als volgt: Th. de Ronde 1 6 57; P v Esch 2' H Pullens 3 11 26 41 58 72; Jos v d Pas 4 44 51 81 86 90; C v Bijnen 5 77; J v d Meijdenberg 7 43 79 85- Groeneveld 8 15 20 39 42 76; H Lombarts 9 17 34 50; Jos v Bladel 10 68; G Schoemans 12 24 61; L v Son 13 69; Kleijssen 14 40; van Schaik 16; A v Baardwijk 18; G v Soelen 19; H Schafer 21 45 82; Adriaanse 23; Joh Verhagen 22 54 65; Adr. Leijtens 25; Strengers 27; A v Eeten 28 53; C de Man 29; Sars 31 37; Th v d Meijdenberg 32; J Verwiel 33 36 92; D Blok 35 53 55; A v Hilst 38 60 73; Schilders 47 64' A v Huiten 46 67 84 96; P L Pul lens 48; J Leijtens 49 71; Fr. Schoe mans 52 80; A Vermeer 59 87; J Hamers 62 70; C v Gelder 63; A de Jong 86; J Bax 74; G Strijk 75; Bakkere 78; J v d Pennen 83; Rek kers 88; J v Beek 89; Duivekam 91; M v d Grindt 93; Schoelitz 94; A v d Linden 95. De Belgische artsen hebben het verzoeningsvoorstel van de rege ring afgewezen. In een kasteel (thans pension) bij Luik is brand utgebroken, waar bij 17 gasten in de vlammen om kwamen. Het 14-jarig meisje Rietje Afink uit Amsterdam, dat vorige week van huis wegliep, omdat ze haar schoolrapporten had vervalst, is in Oostende gesignaleerd, waar zij werk vond in een hotel. De laatste Nederlandse delin quent uit de Nederlandse oorlogs misdadigers, de 64-jarige F. F. La- mgrs, is voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Tegen hem werd in 1949 de doodstraf geëist, later gewijzigd in levenslang en daarna in 20 jaar. In een Duits plaatsje dicht bij Enschede is een 21-jarig meisje vermoord. Zij werd gewurgd in 'n slootg evonden. COPYRIGHT STUDIO AVAN 98. Professor Nosco verwijderde zich en smidje Verholen ging aan de arbeid. Eerst onderzocht hij de hoofdleidingen, doch die waren al lemaal in orde. De fout zat dus bin nen het huis en niet daarbuiten. „Toch is er iets raars aan de hand," mompelde de smid. „De draden ko men het huis binnen bij het scha kelbord, doch van het bord is een nieuwe draad afgetapt, die weer naar buiten loopt. Kijk, daar ver dwijnt hij bij het kelderraampje. Maar waar zou hij heengaan? Dat moet ik weten." Hij opende het raampje en stak het hoofd naar buiten „En, beste Zachie, zoek je soms iets?" klonk toen de stem van de professor, maar nu wel overdreven vriendelijk. On middellijk vatte de smid zijn rolle tje weer op en grijnsde: „Da's ook toevallig, dat je d'r net aankomt geleerde, want ik wou je net eens vragen waar die leidingen naartoe gaan. Misschien zit daar de sluiting wel in." - „Ik denk van niet, Zach ie," antwoordde professor Nosco. ,Die leiding is namelijk gloednieuw.' Ze verdwijnt hier onder de grond en komt ginds in mijn garage en laboratorium weer boven." - De smid keek naar de aangewezen richting en ontwaarde een groot, garage-achtig bouwwerk, dat stevig gesloten was door een stalen schuif deur en een groot slot. „Zo zo zo en heb de geleerde een mooie ga- raaziezei smidje Verholen bewonderend. „En heb de geleerde dan misschien een mooie auto?" „Welnee, goede Zachie," lachte de professor. „Ik bewaar daar mijn fiets, mijn grasmachine en nog wat ander tuingereedschap. Voor mooie auto's heb ik geen geld." „Nou sta je me te bedottendacht de smid, want duidelijk afgetekend in de natie aarde van het tuinpad zag hij de sporen van de autoban den staan, die in de richting van de garage liepen Maar de pro fessor merkte blijkbaar waar de smid naar keek, want droog voegde hij eraan toe: „Zo'n garage is wer kelijk heel gemakkelijk als men vrienden op bezoek krijgt, die wèl over een auto beschikken. Die hoeft dan niet in de regen buiten te blijven staan. Maar ja, je keurig geharkte tuinpad wordt er niet mooier door FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door Ids. van der Ploeg 8) „Hier is de polis, mijnheer, we hebben door deze brand een grote strop. Om de maand wordt het ver zekerde bedrag herzien in verband met de aanvoer en de aflevering der goederen. Toevallig is 't bedrag nu erg laag; vorige week kwam de „Yusamata-Maru", 'n Japans schip, met een lading watten voor ons aan. Van Hongkong af tot hier aan behoorlijk verzekerd. Na de los sing hield het risico voor de Zee- verzekerings-Maatschappij op, wej moesten onze eigen brandpolis ver hogen met minstens anderhalf ton, maar dat is verzuimd en dan durft die idioot van „Vandaag" te schrij ven, dat we met opzet de boel hoog verzekerd hebben." Hij wilde nog verder gaan, maar Reydel hield hem tegen. „En nu wilt u genoegdoening?" „Niets anders." „Duel?" Visdrager schoof zijn lorgnet naar boven, tot in de bedding tussen z'n wenkbrauwen en stamelde ,,'n Duel?" „Ja u eist genoegdoe ning. Als politieman mag ik 'n duel niet toestaan, maar ik begrijp, dat ik in dit ernstige geval een oogje dicht moet doen. Vroeger werd zo'n tweegevecht meestal gehouden in de vroege morgenuren, buiten de poorten van de stad, ergens onder de muren van een kasteel.Deze romantische omgeving moet u nu missen, maar toch is er wel ergens een goede gelegenheid te vinden". ,,'t Kan ook wel op de binnen plaats van de kazerne", zei De Braauw geestdriftig. „We hébben hier ook brancards en verbandmid delen." ,Ik geloof, dat de heren mij niet begrijpen", steunde Visdrager. „Toch wel," antwoordde Reydel beminnelijk. „Toevallig ken ik de schrijver van dat artikel, hij is on getrouwd, u behoeft er dus geen zorg over te hebben, dat u een ge zin ten gronde richt. Berkevoort was indertijd een goed scherpschut ter. ik zou de degen kiezen, als ik u was." „Ik wil geen degen." „Dan maar pistolen", zei Reydel gelaten, „u moet het zelf maar we ten". „Er is hier een misverstand", schreeuwde Visdrager hoe langer hoe opgewondener. „In ieder geval wilt u bloed zien". „Veel bloed", viel De Braauw bij. „Neeneeik wil geen bloed, geen degen en geen revolver". Reydel richtte zich wat hoger op en zei op strenge toon „Hoor eens, mijnheer Visdrager, als u vergift of iets dergelijks ge bruiken wilt, dan zal ik mij daar- eentegen verzetten, 'n Eerlijk duel is tot daar aan toe, maar andere middelen verwerp ik misschien is het zelfs beter, dat ik u in be waring stel, totdat uw drift wat is bekoeld". Visdrager graaide met een nij dige grom de papieren van de ta fel en stond op. „Ik ga een ingezonden stuk op stellen", riep hij. „Nergens is recht". „Safe", zei de Braauw toen ze weer alleen waren. „Volkomen", beaamde de inspec teur. „Ik moet eens weten welke agent van de politie daar in de buurt dienst deed. Wilt U mij bij een volgende brand dadelijk waar schuwen, commandant? Ook al is het in het holst van de nacht." Hij nam afscheid en ging naar het bureau Warmoestraat, waar hij de agent vond, die hij nodig had. „Iets bijzonders?" antwoordde de agent op Reydels vraag, „och nee, 't gewone gedoe van iedere zaterdag middag. Tussen 4 en 5 uur is het tamelijk stil." „U hebt, geloof ik, de brand ont dekt en alarm gemaakt?" „Ja, mijnheer Reydel, straatjon gens kwamen me waarschuwen dat er rook onder de deur uitkwam, de pakhuizen zaten potdicht. 't moet daarbinnen een hele tijd fel ge brand hebben, want toen de brand weer de deur forceerde sloeg het vuur meteen loeiend naar buiten." „Hebt U verdachte personen ge zien?" De agent dacht even na en schud de zijn hoofd. „Nee, mijnheer, ik geloof van niet De inspecteur onderkende een lichte wijfeling in zijn stem. ,En toch herinnert U zich iets op het ogenblik?" „Ja, maar het 'heeft waarschijn lijk niets te betekenen, 's Middags kwam ik de Lange Niezel Jan de Schoenmaker tegen. Misschien kent U hem. Hij heeft nooit schoenen gemaakt, maar zo wordt hij nu eenmaal zo genoemd. Hjj heeft 'n vast plaatsje op de Dam, waar hij voor een kwartje schoenen poetst. Later zag ik hem in de Hoogstraat, ook niets bijzonders natuurlijk. Al leen heb ik me verwonderd, dat hij die middag niet op de Dam was. daar is hij altijd om die tijd". Reydel bedankte voor de inlich tingen en begaf zich naar „Het Huis met de Kluis", waar de ban kiers Gramshof en Kil jan hun kan toor hadden. Hij vroeg naar de jon ge Kil jan, maar de bediende, die hem te woord stond, zei dat meneer die ochtend niet gekomen was. In de namiddag bracht de inspec teur een bezoek aan „de La", waar hij de gewone bezoekers vond, be halve de jonge bankier. Nonhebei zat wat achteraf, friemelde met de ene hand in zijn zak en stopte met de andere zijn flodderjas weg. Ver- nimmen declameerde een gedicht, hoewel niemand luisterde en Bar- tels tekende een harem op het me nu. Verheugd toonde Berkevoort een lijst van bijvoegelijke naamwoor den die hij tot nu toe nog niet in brandverslagen had gebruikt. III Aan de Singel, dicht bij de Raad huisstraat, had den Gramshof en Kiljan hun kantoor gebouwd. Een welkome bijdrage tot een voort in „Vandaag" geschreven, met het gevolg, dat hij de volgende dag fraaie „cityvorming", had Bercke- een reprimande kreeg van zijn hoofdredacteur over de slecht ge kozen bijvoeglijke naamwoorden. Hoog en trots rees het gebouw op tussen de omliggende huizen. De bouwmeester had bijna uitslui tend lichtgrijze natuursteen ge bruikt, die harmonieerde met de bezonken kleur van het nabije „Po len". „Het Huis met de Kluis", zoals het pand in de volksmond heette, ontleende verder zijn betekenis aan de moderne safe-inrichting, die tot diep in de grond was gebracht. Maandenlang hadden de Amster dammers, van nature toch al nieuwsgierig en met veel belang stelling voor alles wat met bouwen samenhangt, gekeken naar de bouw put die dieper en dieper werd uitge graven, en en naar de heipalen, die met veel gerucht in de slappe grond werden gedreven, totdat ze houvast kregen op de zandplaat, die op ongelijke hoogte onder Am sterdam golft. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 14