60 JAAR NIEUWE MAASMOND (thans Bergsche Maas) x KAATSHEUVEL Zusters van Liefde vijftig jaar in Berndijk „De Kinkenpolder" 2 dagen in «0e Toch 64» sfeer Een^stukje historie mi BBS STASSAR Waalwijk 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 MEI 1964 18 J A Braaf B.W M v.d Lee Halve eeuw onderwijs ver zorging ouden van dagen, wijkverpleging Gedenkboek Jubileumgeschenk Verrekijkers A. Govers 3278 Daarop nam Hare Majesteit het woord en zeide: Ik ben diep getroffen door de har telijke ontvangst, welke den Prins en mij van de zijde van Heusdens ingezetenen is te beurt gevallen en ik verzoek u der bevolking dezer gemeente mijnen warmen dank te willen overbrengen voor de vele be wijzen van aanhankelijkheid en trouw, welke zij ons gedurende ons kortstondig bezoek gegeven heeft, waar de geheele burgerij zich heeft opgemaakt, om ons een hartelijk welkom toe te roepen en door vlag- gentooi en kwistige versiering harer straten aan te tonen, dat deze dag een feestdag voor haar is, heeft zij ons zoo ondubbelzinnig bewezen hoe warm haar hart klopt voor mij en mijn stamhuis. Zoo wordt heden den band, in be narde tijden van dreigend gevaar tusschen mijnen dierbaren vader en deze oude stad gevlochten, opnieuw bevestigd en, zoo dit mogelijk ware, nog nauwer aangehaald. Ik besluit met den wensch, dat de thans uit gevoerde werken aan den Maasmond zullen bijdragen tot vermeerdering van den bloei dezer gemeente. En nadat nogmaals blij gejuich geklonken had, schreed het Vorsten paar naar buiten, waarop de salvo's van bravo's opdaverden uit de me nigte. De stoet trok stapvoets ver der door de stad, waar vijf fanfare korpsen schalden door het feestge- druisch. Over ,de oude Vischmarkt heen en onder 't aardige bruggetje door, dat vroeger de haven van Heusden overspannen heeft, die in verband met de werken van de Maas gedempt is, hield het vorste lijk rijtuig stil voor den vroolijk ge- tooiden aanlegsteiger aan de Maas. Daar stonden de kinderen van de scholen geschaard en die zongen Hare Majesteit toe: „De Koningin Zij leve! In Haar, nog d'eenige Konings- bloem, Leeft heuglijk voort Oud-Hollands roem De Koningin Zij leve!" Mejuffrouw Colette Verhoeven bood weer bloemen aan en na een hartelijk afscheid, schreed het Vor stelijk paar door een dubbele rij van raadsleden en leden van de feestcommissie heen aan boord van het koninklijk jacht de Krayenhoff, dat vastgemeerd lag tegenover de rivier de Maas en aan den ingang van de nieuwe rivier. Maar eerst nog bood een der oud ste werklieden uit het volk van den aannemer der werken tot opening van den Maasmond, de heer P. A. Bos, die daar ruim vierhonderd mannen sterk fnede stonden ge schaard, aan de Vorstin de spade aan waarmee de dam bij Heusden is doorgestoken en het eerste Maas water naar de nieuwe rivier ge bracht. Maar de Krayenhoff had nu, als koninklijk jacht, haar werkpakje voor een weelderige gala omgewis seld. Zij was geheel wit geverfd, af gezet met goud. De raderkasten prijkten met de koninklijke Kroon en op het achterschip was het wa pen van Nederland aangebracht. De kajuit was gestoffeerd tot een echt vorstelijke salon. Een lambriseering van crème zijde, in Louis-XVT-stijl gedecoreerd, waarboven zeegroene voille-stof gespannen was. Op de damasten gordijnen voor de raam pjes waren wapens van de Konin gin, de Oranjeboom en het wapen van den Prins geschabloneerd en 'n rood Smyrna tapijt met een goud geel motiefje dekte den vloer. De ingangen waren gemaskeerd door portieres van zeegroen fluweel, ter wijl het plafond was versierd met een incruste applicatie van goud of wit. Een breede Smyrna-looper leidde langs de trap naar dek, dat geheel vrij en open was gehouden, opdat de gasten er naar alle kanten kon den uitzien en zich gemakkelijk be wegen. Op de Krayenhoff waren ter ont vangst van het Vorstenpaar aanwe zig: mr. J. C. de Marez Oyens, mi nister van waterstaat, handel en nij verheid; F. Doffegnies, referendaris, hoofd der afdeling watersaat; W. F. Leemans, hoofdinspecteur-generaal van de waterstaat; C. F. M. H. Schubbelle, inspecteur-generaal in de 2de inspectie; B. Hoogenboom, hoofdingenieur-directeur der groote rivieren; E. van Konijnenburg, ar rondissement-ingenieur, Den Bosch (Nieuwe Maasmond): E. H. van Nes van Meerkerk, hoofdingenieuf-direc- teur in Noord-Brabant, Den Bosch; J. P. Wijtenhorst, arrondissements ingenieur, Den Bosch: J. C. Ramaer, hoofd-ingenieur in de 7de directie Breda en van Manen, inspecteur- generaal van de 7de inspectie. Dwars door den regen en den wind ging de Koningin opgewekt aan boord en wuifde heel hartelijk de natte kindertjes, de natte werk lieden en de druipende notabelen toe. Meteen stoomde de Krayenhoff op en de Vorstin bleef lachende staan rondzien over het woelig don kere golfwater, nu en dan de hand aan den hoed, in den storm bespat van het bruiswater, van het water dat door de zeilen heenlekte en van de woeste vlagen die striemend kwamen aangejaagd. En waarbij al le genoodigden de lust wel langza merhand verging, bleven Hare Ma jesteit en de Prins wel onverstoor baar opgewekt. De lunch werd ech ter beneden gebruikt. Het Koninklijk jacht stoomde in- tusschen alleen de Nieuwe rivier een eind weegs op tot even beneden het Heusdensche Kanaal. En met zijn steven voer de Krayenhoff de ijzerdraadversperring door, die daar gespannen was tusschen twee be- vlagde baggermolens. Trompetten schalden, kanonschoten rolden van over het blijde land, want Koningin Wilhelmina had de Nieuwe rivier geopend. En van de booten met ge nodigden van de regeering: de Lee mans Inspecteur Rose, President Kruger en President Steijn, waar de aanzienlijkste mannen van het land aan boord waren, die het vreugde geluid hoorden galmen, terwijl zij reeds naar Andel opstoomden, en tegenover Heusden van de lange file overvolle vaartuigen, alle kleurig gepavoiseerd, die de nieuwsgierigen uit den wijden omtrek hadden aan gevoerd, joelde het blij gejuich het water over. Om half twee kwam de flotielje te Andel. Daar ligt in de rivier, dwars over een breed glooienden dijk, de af sluitdijk, met naar links een sluis- werk. Van een kleine zandplaat naast die sluis was een trap opgezet naar het dijktalud en een platboom- schuit vormde er een aanlegsteiger, waartegen de „Krayenhoff" aanleg de. Thans noodigde de minister van waterstaat Hare Majesteit en den Prins uit den dam te willen bestij gen en daar de gedenkzuil te ont hullen. De regeeringsgenodigden aan de plechtigheid, aangebracht met „W. F. Leemans", „Inspecteur „Rose", „President Kruger" en „President Steyn" van Gorinchem, hadden daar hun staanplaatsen al ingenomen op twee tribunes, elk van vier treden, die schuin bezijden de gedenknaald stonden, waarvan het omhulsel door den storm was weggesleurd, door den regen tot modder geslagen. Eerbiedig blootshoofds zagen de heeren leden der hooge staatscolle ges het Koninklijk Paar den dam bestijgen en plaats nemen in het vóór de zaal uitgezette Koninklijk paviljoen. Het was daarboven een wel arme lijk gezicht, de zoo feestelijke bij eenkomst op den zanddijk en rond om de Maas, met een massa schepen, waarvan de vlaggentooi mede zeer geleden had. Dichtbij, rechts, schil derachtig bijeen een groot aantal visscherschuiten onder vlaggen en wimpels. Plots werd het stil de hoera's en de muziekgalmen uit de verte verstrooiden die stilte niet te zeer en de minister van waterstaat sprak Hare Majesteit toe met hel dere wijdklinkende stem. Mevrouw, Nu Uwe Majesteit zich bereid heeft willen verklaren om, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, de opening van den Nieuwen Maasmond door Hare hooge tegenwoordigheid op den afsluitdijk te Andel in deze plechtige ure tot een geschiedkun dig feit te stempelen, zij het mij vergund als hoofd van het Departe ment van Waterstaat, Uwe Majesteit en Haren Koninklijken Gemaal eer biedigen dank te betuigen voor de hierdoor betoonde groote belangstel ling in dit waterstaatswerk, dat in den loop der vorige eeuw voorbe reid en aangevangen, in het begin der nieuwe eeuw tot een goed einde mocht worden gebracht. Getrouw aan haar traditiën van Haar Doorluchtig Vorstenhuis, be wijst Uwe Majesteit thans opnieuw, hoezeer Haar de verbetering van voor de volkswelvaart schadelijke toestanden in ons dierbaar Vader land ter harte gaat. Het was Uwer Majesteits over grootvader, Z.M. Koning Willem I, die door benoeming, in 1821 en daarna in 1828 van riviercommissiën den eersten stoot gaf aan de zoo noodige verbetering der hoofdrivie ren des Rijks. Mocht het door Krayenhoff aange geven plan tot scheiding van Maas en Waal aanvankelijk geen bijval vinden, in het rapport van 1861 door de Inspecteurs van den Waterstaat uitgebracht, werd zijn denkbeeld warm aanbevolen. Een daarop van Regeeringswege ingesteld onderzoek heeft ten slotte tot de uitvoering geleid en zoo zal thans door Uwe Majesteit de kroon gezet worden op den onder de Re geering en met de krachtige mede werking van Uwer Majesteits voor vaderen, ontworpen en ter hand ge nomen arbeid. Het zoo juist bevaren gedeelte van de Maas is, allerminst in dezen zomer, in staat een indruk te geven van wat deze rivier vermocht toen hare wateren nog ongebreideld daar henen stroomden naar het punt van samenkomst met de Waal. Maar, de geschiedenis der veel vuldige dijkdoorbraken en over stroomingen in vorige eeuwen heeft geleerd, hoe deze thans zoo kalme rivier zou aangroeien tot een wil den stroom, die zijne oeverbewo ners in breeden omtrek met verlies van vee en have en zelfs van hun leven bedreigde. Oorzaak daarvan was de samen vloeiing van Maas en Waal te Wou- drichem en de gemeenschap tus schen deze rivieren ter plaatse van de Heerenwaardensche overlaten bij hooge waterstanden. Door die over laten werd meermalen een zoo aan zienlijke hoeveelheid water van de rivier de Waal op de Maas gebracht, dat dijkbreuken en overstroomingen ontstonden. Ook bleven ijsverstop- ping en de treurige gevolgen van dien niet uit, zoo dikwijls met het Waalwater drijf ijs naar de Maas werd afgevoerd. Bovendien veroorzaakten de hoo ge waterstanden op de Waal in voorjaar en zomer, tengevolge van uit het Alpengebied afstroomend water, hooge standen op de Maas, waardoor juist dan de afwatering der op de Maas situeerende lan den was belemmerd. Was dit, gedurende een reeks van jaren een bron van onheil voor Noord-Brabant, ook Gelderland moest nu en dan niet minder door dezen ongewenschten toestand lij den. Immers was de onttrekking van zooveel water over de Heerewaar- densche overlaten aan de Waal, oor zaak dat de stroomsnelheid van deze rivier belangrijk verminderde, zoo dat op het gedeelte beneden die overlaten ijsverstopping ontstond. Er zijn er ongetwijfeld in dezen kring, die zich nog den grooten wa tersnood van 1861 herinneren, toen de Waaldijken op meerdere plaat sen doorbraken en o.a. de geheele Bommelerwaard en Het Land van Maas en Waal geïnundeerd werden. Maar aan die droeve herinnering paart zich aanstonds de dankbare herdenking van het bezoek door Uwer Majesteits beminden vader, Z.M. Koning Willem III, aan de ge teisterde streken gebracht, waarbij de Koning zich door vermoeienis, noch gevaar liet weerhouden zoo veel mogelijk tot leniging van de zen volksramp bij te dragen. En het was Koning Willem III die uit eigen ervaring, doordrongen van het groote gewicht van het werk, welks voltooiing wij thans vieren, de wet van 26 januari 1883 (Staats blad no. 4) bekrachtigde, welke de overweging inhoudt: „dat in het algemeen rivierbelang en ter verbetering van den water staatstoestand van Noord-Brabant noodig is, tot volledige afscheiding der rivieren de Maas en de Waal over te gaan". Ter uitvoering van die, op het ge bied van de Nederlandschen Water staat zoo gewichtige wet, werd aan de Maas een nieuwe uitmonding gegeven naar den genormaliseerden Amer, werd te dezer plaatse een af sluitdijk gelegd en werden de Hee- rewaardensche overlaten geheel af gesloten. Bovendien kwamen tot stand tal rijke door den nieuwen toestand ge vorderde werken ten behoeve van waterontlasting, waterinlating en waterkering. Mevrouw, niet allen behooren nog tot de levenden, die tot het bevor deren, ontwerpen of uitvoeren van dit werk of zelfs in de allerlaatste weken op deze zelfde plek tot voor bereiding van deze plechtigheid hebben medegewerkt. Een weemoe dige gedachte aan het snellijk afge sneden worden, maar tevens een ge dachte welke het besef verleven digt van het groote voorrecht, hun te beurt gevallen, die gedurende ge- ruimen tijd of zelfs van den aan vang af tot nu toe hunne gaven en krachten aan dit werk mochten wij den en het nu niet slechts voltooid, maar ook in deze onvergetelijke ure met hare Koninklijke goedkeuring bekroond zien. Moge het door Gods gunste strek ken tot vermeerdering van den wel vaart dezer landen en alzoo want Oranje en Nederland zijn één tot verhoging van den roem van Uwer Majesteits gezegende Regeering. Uwe Majesteit heeft kunnen goed keuren, dat ter plaatse zelve van de scheiding van Maas en Waal naar oude zede een gedenkteeken zou worden gesticht, waardoor voor den nazaat de herinnering zou worden bewaard van hetgeen als vrucht van diepgaande studie, volhardende ar beid en aanzienlijke offers uit de schatkist ten bate van het gemeen tebestuur door dit geslacht werd tot stand gebracht. Moge 't Uwe Majesteit thans be hagen over te gaan tot onthulling van dit opgerichte teeken der schei ding van Maas en Wael. Hare Majesteit antwoordde met heldere stem: Ik voldoe gaarne aan Uwe uitnoo- diging dezen gedenksteen te onthul len, welke aan het nageslacht kond zal doen van het reuzenwerk dat hier gewrocht is en het bewijs zal leveren van de offervaardigheid van het Nederlandsche volk, waar het geldt zulk eene uitgestrekte land streek te verlossen van het element dat haar gedurende lange jaren zoo zeer geplaagd heeft.De vruchten van den bodem, door eene nijvere bevolking gekweekt, werden vaak vernietigd door een ongunstigen waterstand, welk door deze werken verbeterd is. Ons volk mag met trots zien op den zoo dikwijls met goeden uitslag gevoerden strijd tegen zijn ouden vijand, wien het op zoo vernuftige wijze zijn prooi weet te ontwoeke ren. Met genoegen gedenk ik de be langstelling, door mijne voorzaten in de plannen tot verlegging van den Maasmond betoond en evenzeer verheug ik mij in het feit dat de naam van mijnen onvergetelijken vader op zoo bijzondere wijze is saamgevlochten met de jongste ge schiedenis dezer geteisterde landau- wen. Zoo herhaling der rampen van 't jaar 1861 met Gods hulp door deze werken voorkomen worden, zal dit in de eerste plaats te danken zijn aan de bekwaamheid van onze amb tenaren van den Waterstaat, wien ik, evenals de bevolking dezer stre ken, geluk wensch met den dag van heden. Moge deze volbrachten arbeid haar tot zegen strekken! Thans voldeed Hare Majesteit aan de uitnodiging van den minister en deed met een druk van haar hand het tapijt vallen, dat vóór de zuil was aangebracht. De gedenkzuil is een puntig toe lopende naald, één stuk graniet, 4,25 m. hoog, 2,40 m. breed en 1 m. dik, 29.000 kg. Het opschrift in vergulde letters luidt: „Op den 18den Augustus 1904 i werd deze steen onthuld door Ha- j re Majesteit de Koningin, in te- j genwoordigheid van Zijne Ko- niklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden, ter herdenking van de scheiding van de Maas en de Waal". Een geweldig „Leve de Koningin" dreunde van alle zijden op en ver over de vlakke landen wist men dat nu de symbolische scheiding van Maas en Waal voltrokken was. (Wordt vervolgd) ft Voor de oudste Rijschool met „VAMOR" in SPRANG-CAPELLE en omgeving naar Telefoon 04167 - 2753 en Telefoon 04160 - 3707 Ook DAF en SCOOTER orde. Er werden na enige tijd enkele verpleegden in het kleine gasthuis opgenomen, terwijl door het Wit-Ge- le Kruis, dat in 1918 voor Kaatsheu vel en Berkdijk werd opgericht, de wijkverpleging in beide dorpen aan de Zusters van Berndijk werd opge dragen. In 1926 herbergde het gast huis 8 verpleegden en waren in de taalscholen 121 leerlingen en drie leerkrachten. Momenteel telt de meisjeschool 200 leerlingen, de kleuterschool 120, er worden 22 bejaarden verpleegd, en verder nemen de zusters in alle drie de parochies van Kaatsheuvel nog steeds de lijkverzorging voor hun re kening. Met de ivijkverpleging was dit het geval, totdat deze van over heidswege gesubsidieerd werd. Zoals gezegd, er is reden tot feestviering, ivaarop wij nader terugkomen. De Zusters van Liefde in het Her man Jozef-gesticht van de parochie Berndijk gaan feest vieren en daar is alle reden voor. Vijftig jaar geleden immers vestigden deze Zusters zich namelijk in Berndijk en het spreekt dus vanzelf, dat ook de parochiege meenschap dit jubileum van hun Zus ters niet ongemerkt aan zich voorbij zal laten gaan en er zelfs deel aan zal willen hebben. Deze kloostergemeen schap is namelijk van bijzonder grote betekenis geweest voor de ontwikke ling van de Berndijkers, terwijl zij verder ook in het dorp Kaatsheuvel belangrijk en menslievend werk heeft gedaan. Een goede indruk hiervan krijgt men overigens wel, wanneer men het gedenkboek van deze Congregatie over de stichting te Berndijk raad pleegt. Hierin is o.a. een kort gesprek opgenomen, dat pastoor Eras, in 1906 opvolger van de overleden pastoor Sweens, op zekere dag had met zijn op bezoek zijnde familie, en dat later van beslissende betekenis bleek. 'Heeroom verscheen namelijk slecht gehumeurd aan tafel en de familie begreep 't wel 't was in de kerk catechismus geweest voor de jonge Berndijkers. Op de vraag van z'n zus ter, mevr. v. d. Heuvel-Eras, of het weer zo slecht ging met het opzeggen van de les, kwam pastoor Eras los met "Och, zwijg er me stil van! Ze kennen zowat niks, niks, niks! En da's nou iederen dag ongeveer 't zelf de. Maar wat doe je d'r aan. De va ders en moeders kunnen voor drie kwart zelf niet lezen, de Kaatsheuvel- se Zustersschool zit al vol genoeg, ook zonder mijn bengels. Door de verre afstand komen de slordigsten nog vaak te laat ook en spijbelen ken nen ze natuurlijk tegen de besten." "Wel, als 'k in Uw plaats was, vroeg 'k hier ook zusters!" - dacht mevr. v. d. Heuvel hardop. "Zelf zusters? Zusters hier?" deed pastoor in de uiterste verbazing, dat hij zelf daar nooit idee op had ge had. "Natuurlijk hier! En 't gaat toch om de Berndijk! Voor 't geld hoeft 't niet ongedaan te blijven". Nadenkend staarde pastoor Eras voor zich heen. "Jeannette, ge hebt gelijk! 'k Zal zelf 'n zusterklooster met scholen bouwen! 't Zal 'n mooi geschenk zijn aan de parochie op mijn zilveren priesterfeest! Toen dat besluit vaststond, ging de pastoor met z'n zus alvast de plek uitzoeken, waar 't klooster zou komen te staan, 'n Grote wei aan de over zijde van de weg, juist tegenover de pastorie en behorend bij pastoors eigen boerderij, werd als bouwterrein uitverkoren. Nadat de pogingen van pastoor Eras om zusters van de Congregatie te Veghel aan te trekken de eerste 2 jaar zeker geen resultaat zouden hebben, - dat gebeurde in de winter van 1912 - toog hij op advies van pastoor Sanders te Tilburg, naar het Schijndelse hoofdbestuur, met als re sultaat dat hij op 26 mei 1913, de dag van z'n zilveren jubileum, 't kostbaar geschenk van 'n klooster met zuster school aan zijn parochianen als feest gave kon aanbieden. Dat cadeau verhoogde niet weinig de feestvreugde in de parochie. Spoe dig werd met de bouw begonnen en juist bij de sluiting van het jubeljaar, op 26 mei 1914, konden de vijf eer ste zusters haar intrek nemen in het Berndijkse gesticht, dat de naam kreeg van stichters Patroon, Herman Joseph. Met twee rijtuigen bracht men de zusters naar het in vlaggen tooi gestoken Berndijk, waar drie nichtjes van de pastoor voor het klooster gereed stonden met bloem- boeketten, waar een hunner namens Heeroom, de Berndijkse bevolking en de familie Eras een keurige toespraak deed. Enige dagen later werd de naai en bewaarschool geopend en weer enige weken later de taalschool Het in orde brengen van de kapel vergde door de inmiddels uitgebroken oorlog wat meer tijd, maar ook dat kwam in Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel ur 'V s Het zomerfeest, dat de stichting Jeugdbelangen van de parochie St. Jozef a.s. zaterdag en zondag in het jeugdhuis "De Kinkenpolder" orga niseert, zal zaterdagmiddag om 4 uur door pastoor Simkens worden ge opend. Vooraf maakt de jeugddrum band "De Tirolers van St. Bernard" een rondgang door de parochie om de bewoners nog eens extra op deze fancy-fair te attenderen. Wie nog eens precies wil weten wat er alle maal te doen is, verwijzen wij naar de vele affiches, die overal zijn aange plakt. Hieruit blijkt onomstotelijk, dat het daar in de Kinkenpolder komend weekend een geweldig feest gaat worden, dat, indien de weersomstan digheden een beetje willen meewer ken, ongetwijfeld veel belangstelling zal trekken. OUDSTE INWONER OVERLEDEN. In het St. Felixgesticht te Uden- hout, waar hij de laatste tijd ter ver pleging was opgenomen, overleed de zer dagen in de leeftijd van ruim 95 jaar de oudste inwoner der gemeente Loonopzand, de heer Gerrit Rozen- brand, voorheen wonende te Kaats heuvel, Lage Zandschel 17. De oudste ingezetene de gemeente is thans mevr. de wed. M. A. van de Ven-van den Besselaar, geboren te Den Dungen, die precies een maand na genoemde overledene eveneens 95 jaar is geworden. Zij verblijft gedu rende de laatste 7 jaren in pension Bethlehem, Gasthuisstr., Kaatsheuvel. voor SPORT. TOERISME, TONEEL DUIVENSPORT. De Kaatsheuvelse postduivenver eniging hield zondag een wedvlucht vanuit St. Denis met 717 duiven. De uitslag was: M v Boxtel 1, 7, 61; P Ligtvoet 2, 29L v Geel 3, 68L v d Gouw 4; J Snoeren 5, 34; J v Hees- wijk 6, 37G Schrauwers 8, 14, 43, 49, 55; M Corstanje 9; H v Heivoort 10, 32, 65; M Klijn 11, 28, 39; A Pijnenburg 12; Jac Vloemans 13, 30, 40; J Laros 15; J ICemmeren 16, 58, 70; W v Heijst 17, 56; L v d Ven 18; j Cornelissen 19; C de Bondt 20, 21; G v Gooi 22, 44, 60, 64, 69; C v Ree 23; B Vesters 24; Th Witteveen 25; W v d Ven 26, 42; Fr v d Lin den 27, 41; Jo Hamers 30, 71; P Schoenmakers 31; Fr v d Assem 33; W Pijnenburg 35, 67M Lensvelt 36; L Hamers 38; Chr v Heeswijk 45; H de Man 46H v d Linden 47A v Gooi 48, 57; Fr Dingemans 50, 52; W Hamers 51; P Ligtvoet 53; J Em mers 54; Jos Dirksen 59; J v Bavel 62; G Ligtvoet 63; A v Esoh 66. De C.C. Kaatsheuvel hield een wedvlucht vanuit Noyon met 204 dui ven. De uitslag was Fr v Woensel 1, 2, 3, 5, 6, 14, 28, 36, 37, 40, 46, 48, 50, 52; Jac Hoevenaars 4, 15, 27, 38; M Brokx 7, 11, 17, 18, 25, 29, 33, 35, 42, 49, 53, 56, 64; H v d Linden 8; P v d Velden 9, 10, 13, 21, 24, 55, 57, 63; Jos Lugters 12, 32; C Moreval 16, 22, 39, 66; J Montee 19, 44, 51, 54, 62; Th v Wezel 20, 43, 67; C v Wezel 23, 31, 41, 47, 61; H Couwenberg 26, 65; L v d Velden 30, 34; C Hamers 45, 59; P Klijn 46; v d Zanden 58, 60. OLIEHANDEL v. Heeswijkstraat 30 Kaatsheuvel NIEUW TELEFOONNUMMER AANRIJDING Woensdagmiddag omstreeks één uur werd mevr. S., wonende in de Gasthuisstraat 35, toen zij, na inko pen aan een viswagen te hebben ge daan, de straat wilde oversteken,

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 18