Grote belangstelling voor recipiërend R.K.G Verkiezingen in de Verenigde StatenBIKKELHARD VLIJMEN DRUNEN Uit tip Langstraat 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JUNI 1964 2 Harmonie St. Crispijn bracht muzikale gelukwens KRASNAPOLSKY Elshout Nieuwkuij'k TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Bestuur en spelers van het naar de le klas gepromoveerde R.K.C. heb ben zaterdagmiddag tijdens de receptie, die naar aanleiding van het be haalde kampioenschap in de 2de klas en de daarop volgende promo tie naar de le klas, van 2 tot 5 uur in zaal De Gecroonde Leersse werd gehouden, een enorme belangstellng mogen genieten. In een nagenoeg onafgebroken rij kwamen f deputaties van verenigin gen bestuur en spelers hun gelukwensen aanbieden. De meesten kwa men niet met lege handen, maar lieten hun felicitatie vergezeld gaan van een meer stoffelijk blijk, bestaande uit een cadeau onder couvert, voetbal, voetbalschoenen of een bloemstuk. Een hoogtepunt tijdens de receptie was zeker de muzikale gelukwens die harmonie St. Crispijn kwam aanbieden. De heer Fr. Smolders voerde namens St. Crispijn het woord. De rij van belangstellenden werd geopend door de deputatie van Waal- wijks Belang, bestaande uit de heren J. de Kort, A. Tielen en E. Weijers. De heer de Kort noemde het behaal de kampioenschap en de promotie naar de le klas een flinke prestatie. Hij zei het enigermate betreurd te hebben dat Waalwijks Belang tijdens de officiële ontvangst op het gemeen tehuis niet in de gelegenheid was ge steld daar hun gelukwensen te komen aanbieden. "Vroeger", aldus de heer de Kort, "is wel eens opgemerkt, dat versnippering van clubs de resultaten niet in de hand zouden werken, maar R.K.C. heeft nu het tegendeel bewe zen". De heer de Kort wees op de goede geest en samenwerking die er bij het bestuur en de spelers leeft. Hij sprak de hoop uit, dat dezelfde geest en kameraadschap bij RKC zouden blijven voortleven. Namens de jeugddrumband kwa men architect Mekel en broeder Hen drik gelukwensen aanbieden. Archi tect Mekel betoogde dat R.K.C. nu een mijlpaal heeft bereikt. "U bent in opgaande lijn". Hij spoorde bestuur en spelers aan ook in de le klas deze lijn te handhaven. De receptie werd verder bezocht door het bestuur van de voetbalver enigingen Schijndel, Heusden en Val- kenswaard. Ook deken P. Maessen gaf deze middag acte de presence, evenals inspecteur Hoog Antink en adjudant Hellings namens de ge- meente-politie. (Brief uit Amerika IV) Wij zagen verder het bestuur van de K.A.B. Waalwijk, het bestuur van Bladella, waarbij het woord werd ge voerd door de heer v. d. Hoven, oud voorzitter van R.K.C. en nu voorzit ter van Bladella. Hij bracht o.m. hul de aan broeder Sidonius, die hij de grondlegger van het le elftal noem de en aan de heer IJpelaar, jeugdlei der bij R.K.C. De jeugdleiders van R.K.C. lieten het overigens deze middag ook niet afweten, evenals de voetbalverenigin gen Baardwijk, R.W.B. en W.S.C. Behalve pastoor Lam kwamen ook pastoor v. d. Brekel en kapelaan van Gastel, hun gelukwensen aanbieden. Ook de lagere elftallen van R.K.C. waren deze middag vertegenwoor digd. Verder gaven van hun belang stelling blijk Baardwijks Toneel, O.O.G., de Liedertafel en het bestuur van het Waalwijkse Jachthoornkorps Cornu Copiae. Ook het bestuur van Reussel Sport kwam bestuur en spelers van R.K.C. de hand drukken en evenals de vete ranen van de gymnastiekvereniging "Ons Huis". Namens het medisch Sportcentrum, de Jeugdraad en het Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal werd het woord gevoerd door de heer de Rooij. Tot slot werd de receptie bij gewoond door een deputatie van de tafeltennisvereniging R.K.C., de bil jartvereniging O.G. en de voetbalver enigingen S.S.C. uit Sprang-Capelle, en D.E.S.K. uit Kaatsheuvel. Behal ve afgevaardigden van verenigingen gaven ook talloze Waalwijkers acte de présence, zodat deze middag voor be stuur en leden van R.K.C. een groot succes werd. De jeugd van RKC biedt namens de jeugdleiders het gepromoveerde elftal een voetbal aan. lijk een enorme tegenstelling tus sen de groepen die de candidaten ondersteunen. Op onze vraag of het nu niet moeilijk was om in officiële verkiezingen zijn partijcandidaat te steunen, als men hem in de voor verkiezingen van alle ondeugden van de wereld had beschuldigd werd heel eenvoudig beantwoord met de opmerking, dat men zo'n candidaat ook niet steunde. In Texas b.v. waar tot voor kort de democratische partij alles voor het zeggen had, is de republiekeinse partij erg sterk geworden als con servatieve oppositie nu de vooruit- strevenden meer en meer de demo cratische partij gaan overheersen. Dez vooruitstrevende groep in Texas heeft destijds geijverd voor Kennedy. Een staaltje van weinig piëteit toonde die groep naar Eu ropese maatstaven met een visite kaartje waarop een foto van de vermoorde president en daarboven de woorden „Hij gaf zijn leven. U kunt uw stem geven". Aan de vooruitstrevende demoertaen dan. Deze groep steunde ook een an dere dan bovenvermelde Yarbo- ough als tegencandidaat voor het gouverneurschap van de staat Tex as. Van de weersomstuit heeft toen de huidige gouverneur Connolly, de man die in dezelfde auto als Ken nedy in Dallas werd aangeschoten, dit feit in zijn campagne op weinig kiese manier uitgebuit. Hoewel de strijd in de voorverkie- zingen fel is - in staten waar één partij de dienst uitmaakt zijn zij belangrijker dan de officiële ver kiezingen-hebben de kiezers een grote invloed op de benoeming van partij candidaten. Het is dus niet zo als in Nederland veelal, dat de partijen de candidatenlijsten nage noeg volledig controleren. Wellicht schuilt daarin de on verschilligheid van vele Nederland se kiezers. Het belangrijkste in het geheel van de. voorverkiezingen is natuur lijk die voor het presidentschap. In het democratisch kamp is ie dereen ervan overtuigd, dat Presi dent Johnson de candidaat zal zijn. Er is dan ook weinig animo om te gencandidaat te zijn. Op dit stuk zijn de democratische primaries dan ook weinig interessant. Belangrijker zijn echter de voor verkiezingen bij de republiekeinen. Meer en meer spitst de strijd zich toe tussen de oer-conservatieve Barry Goldwater en Nelson Rocke feller. Tot voor kort was iedereen ervan overtuigd, dat Goldwater het wel zou halen als republiekeins candidaat. Totdat gisteren - 15 mei - de pry- mary in Oregon geheel onverwacht een overwinning opleverde voor Rockefeller. New York, 16 mei 1964 Deze brief, waarde lezer, wordt niet .meer in de Verenigde Staten gepost. Het Canadese deel van on ze reis is door onvoorziene omstan digheden komen te vervallen en daarom gaat de groep politieke 3 ongerenleiders terug naar Europa op 17 mei. Ik ben op het idee gekomen wat te schrijven over de Amerikaanse verkiezingen, toen ik vanmorgen enkele leden van onze groep naar de verkiezingskantoren van Rocke feller was geweest. Inderdaad, kantoren. En wel in een van de duurste straten van New York, Fifth Avenue. Daar heeft Nelson Rockefeller, gouver neur van de staat New York, en candidaat voor het Presidentschap van de V.S. binnen zijn republie keinse Partij, zijn medewerkers en zijn verkiezingsapparaat. Vandaaruit besteedt zijn campag neleider meer geld in de verkiezin gen dan in Nederland de parle mentsverkiezingen, statenverkie zingen en gemeenteraadsverkiezin gen samen kosten. Deze voorverkiezingen, primary is het Amerikaanse woord, vormen een essentieel onderdeel in de ver kiezingscampagnes. Niet alleen voor het presidentschap, ook voor lagere functies als afgevaardigde naar het Huis of de Senaat, voor 't gouverneurschap evengoed als voor de baantjes als gemeentelontvanger en soms de befaamde „dog-catsher". In de primary maakt de partij uit wie haar zal vertegenwoordigen in de officiële verkiezingen tegen over de andere partij. Of beter gezegd: de partijleden maken dat uit. In Amerika ben je niet automa tisch kiesgerechtigd, zoals in Ne derland, waar je als je 21 bent, bij de eerstvolgende verkiezingen je stembiljet thuis kiijgt. In Amerika moet men zichzelf als kiezer laten registreren. Men wordt geaccepteerd, wanneer men aan bepaalde voorwaarden heefjl, voldaan. Deze voorwaarden ver schillen van staat tot staat. In het Zuidé|n worden die voorwaarden vaak opgeschroefd om de negers van het stemrecht uit te sluiten. Bij deze registratie moet men opgeven tot welke partij men ge acht wil worden te behoren. Er zijn drie mogelijkheden bij het ant woord: democraat, republiekein of onafhankelijk. Naar gelang men zich laat registreren valt daarbij natuurlijk af. Een tegenwerping zou zijn, dat op deze manier de geheimhouding van de stemming in gevaar komt. -Dat is echter niet zo: de registratie geeft slechts het recht binnen een bepaalde partij uit te maken wie de officiële candidaat zal zijn. Men kan bij de officiële stemmingen rustig op iemand anders stemmen. Dit betekent, dat over een weer in de partijen vaak georganiseerde infiltratie plaats vindt, bv. om in de democratische partij een can didaat met conservatief-republie- keinse ideeën te steunen. Je komt dan voor merkwaardige zaken te staan. In Houston, Texas, waren wij op Verschillende verkiezingskantoren van candidaten voor de nationale senaat. Binnen de demoncratische partij bestond de grootste tegen stelling tussen de conservatieve McLendon en de vroegere Ken nedy-supporter Yarborough. De. campagne tussen deze twee partij genoten was lang niet zachtzinnig. Juist toen wij daar waren had Mc Lendon zijn tegenstander ervan be schuldigd geld voor zijn verkie zingscampagne te hebben aange nomen, dat niet was verantwoord. Zowel de partijen als de comité's voor bepaalde candidaten moeten hun inkomsten en uitgaven verant woorden. Het geval waarop McLendon doelde zou zich vier jaar geleden hebben afgespeeld. Hij had getui gen, dat Yarborough in een restau rant niet minder dan 50.000 dollar van iemand had aangenomen en aangezien persoonlijke giften van meer dan 2000 dollar verboden zou zijn, zou de gehele gift niet gere gistreerd en verantwoord zijn. Namen en adressen van getuigen werden in alle publicaties erbij ge noemd. Een beschuldiging als deze, die de integriteit van een candidaat in discussie brengt, zou in Nederland werkelijk ongehoord zijn. In de V.S. is het echter een normale zaak en in dit geval hadden de conservatie ven in Texas er heus wel iets voor over om een Kennedy-supporter ten val te brengen. Zij hadden echter pech, want een van de z.g. getuigen in deze zaak bleek op dat tijdstip, dat hij het overdracht van het geld had moe ten zien, in militaire dienst te zijn en ergens op Hawaii. Op deze manier groeit er natuur- Goldwater heeft aanhangers, die de zotste ideeën hebben. Ik heb ge sproken met een paar Goldwater- fans, die eerlijk meenden, dat de dag na Goldwater's verkiezingen Amerikaanse troepen een einde zouden maken aan het Castro-re- gime op Cuba en dat er in Vietnam atoomwapens zouden worden ge bruikt. Rockefeller denkt in ieder geval niet zo extreem, integendeel hij heeft er de grootste moeite mee aan te tonen werkelijk een repu bliekein te zijn en geen democraat. De persconferentie van deze mor gen heeft wel duidelijk gemaakt, dat hij in ieder geval een verdraaid handige jongen is. Hij heeft echter één handicap: zijn echtscheiding. Na de voorver- kiezingen in Californië kunnen we meer voorspellen over zijn kansen. Maar wie ook de republiekeinse candidaat zal zijn, het zal hem niet meevallen tegen president Johnson op te trekken in de officiële ver kiezingen. Piet van Engelen bestuur nog weinig kan toezeggen. Daarvoor zal eerst nader contact geweest moeten zijn. Na nog een opwekkend woord van de geestelijk adviseur, kapelaan Peeters, die de leden aanspoorde 't nieuwe bestuur de kans en de tijd te geven, besloot de heer v. Gor cum voor de laatste keer als voor zitter deze vergadering. LUCHTBUKSCONCOURS BOS In de zaal van café Gez. Elshout hield de Bond van Oud Strijders, af deling Drunen, een groot luchtbuks concours. Hierbij stond ook 't kam pioenschap van Drunen op het pro gramma. Dit is een open Kampioen schap, zodat ook niet Drunenaren hieraan konden deelnemen. De uit slag van dit kampioenschap was als volgt: 1 en kampioen van Drunen P. Rovers, St. Oedenrode; 2. B. de Gruijter, St. Oedenrode; 3. S. Oome, Raamsdonksveer; 4. J. van Eijnd- hoven, St. Oedenrode; 5. P. Olisla- gers, Raamsdonksveer. De uitslag van de dameswedstrijd was: 1. mej. R. v. Oosterhout, Dru nen; 2. mevr. v. Huiten, Drunen; 3. mevr. v. Haren, Drunen; 4. mevr. de Leeuw, Drunen. Op de geluksbaan was de uitslag: 1. S. Oome, Raamsdonksveer; 2. J. de Bodt, Raamsdonksveer; 3. A. Meekes, Raamsdonksveer. BESTUURSVERKIEZING BIJ Bij de laatst gehouden vergade ring van de spaarclub Krasnapolsky werden in het bestuur gekozen de heren J. v. d. Wiel Mzn. en C. den Teuling. De heren H. Velthuijzen en M. v. d. Wiel hadden zich i.v.m. hun leeftijd niet meer herkiesbaar gesteld. Het bestuur bestaat nu uit de heren G. v. Gorcum, voorzitter, C. den Teuling, secretaris, J. Brok, penningmeester en verder de heren G. Elshout en J. v. d. Wiel. De heer G. v. Gorcum werd op deze vergadering tot voorzitter ge kozen. De spaarclub Krasnapolsky be staat reeds meer dan 75 jaar. JONGENSGILDE Op de jaarlijkse wedstrijden voor het district De Langstraat, werd 't St. Antonius Gilde uit Waalwijk winnaar. Deze wedstrijden werden in Drunen gehouden en waaraan door pl.m. 100 personen werd deel genomen, komende uit Waalwijk, Heusden, Haarsteeg en Drunen, Waspik. Bij de rakkers werd nr. 1 het St Aloysius Gilde uit Drunen; Heus den werd hier, evenals bij Jong Ne derland, nr. 2. De afdelingen Waalwijk en Heus den zullen nu het district De Lang straat straks afvaardigen naar de diocesane wedstrijden te Liessel A v. Heeswijk uit Drunen werd bij de rakkers tafeltennis-kampioen. GYMN.VER ST. JAN. aWMWm*:*- «£jar*a.*ftwi - undlinnr» De tilshoutse gymnastiekvereniging St Jan begon de viering van haar 10-jarig be staan met een rondgang door het dorp, voor afgegaan door de drumband. Het was een prachtig gezicht, de kleurige drumband, ge volgd door de in het wit gestoken 200 Men van de gymclub en dat alles overgoten met stralend zonlicht. De belangstelling voor deze deze keurig voor de dag komende en sympathieke groep was bijzonder groot. De verdere viering van het jubilé zal ge schieden door onderlinge wedstrijden op resp. 3, 4, 11 en 14 juni. Zaterdag 20 juni zal de feestviering besloten worden met een gezellige middag en avond, waarbij tevens de behaalde prijzen zullen worden uitge reikt. Een woord van lof komt zeker toe, be halve aan het actieve bestuur, aan mej'. N Verdijk die al 10 jaar leidster is van de meisjesgym, en aan de heren A. v. d. Wiel en PBoom resp. leider van de jongensgym en van de drumband. VERKEERSEXAMEN. Door de E.A. heer Burgemeester Mr. Stie- ger werd aan de leerlingen van de 5e klas die hadden deelgenomen aan het verkeers- examen voor de jeugd het verkeersdiploma uitgereikt. ONZE DAG. Met de viering van Onze Dag is de mei maand besloten. Waren de H. Missen nog drukker bezocht door vele pelgrims dan op de andere zondagen, bij de grote processie kan men nog duidelijker merken welke plaats de verering van de Wonderbare Moe der voor velen inneemt. Honderden paro chianen, de verschillende verenigingen, de een al fleuriger geüniformeerd dan de'an dere, en talrijke pelgrims trokken devoot zingend en biddend naar de genadekapel. Daar werd gezamenlijk gebeden voor de ver schillende intenties en na de zegen met het Allerheiligste in de kerk met het lied van de Wonderbare Moeder de plechtigheid geslo ten. BRAND. R.K.D.V.C. VERNIEUWDE BESTUUR In café v. d. Geit hield de voet balvereniging RKDVC de jaarlijkse algemene vergadering. Deze verga dering was door de leden zeer druk bezocht. Het voornaamste punt van de agenda was de bestuursverkie zing. Er moesten namelijk niet min der dan vijf nieuwe leden voor het bestuur worden gekozen. Aan de beurt van aftreden waren de heren H. v. Delft en W. Lambrechts, die zich niet herkiesbaar stelden. Ver der stelden de heren Th. de Vaan en A. van de Wiel hun bestuurs functie beschikbaar voor nieuwe leden. De heer P. Verhulst had in de loop van het seizoen als bestuurs lid bedankt. Alvorens tot stemming over te gaan, dankte voorzitter v. Gorcum de scheidende bestuursleden voor 't vele werk dat zij voor de vereniging hadden gedaan. Hij vond het fijn dat ze hadden toegezegd steeds voor RKDVC te willen blijven klaar staan. Namens de afgetreden bestuurs leden dankte de heer de Vaan be stuur en leden voor de prettige sa menwerking, die zij steeds hadden mogen ondervinden. Namens de vertrekkende bestuursleden bood hij de gehele vergadering een con sumptie aan. Na de verkiezing bleek, dat de heren M. Brok, H. Maas, A. Pol, A Vernooij en J. van de Wiel met grote meerderheid van stemmen als bestuursleden waren gekozen. Na enkele mededelingen betref fende contributie, elftalcommissie, trainer en veteranenwedstrijden, werd de vergadering geschorst. Dit om het nieuwe bestuur even gele genheid te geven voor onderling overleg. Dit was nodig omdat de heer v. Gorcum te kennen had ge geven zijn functie als voorzitter te willen neerleggen. Ook moest er voorzien worden in de functie van secretaris door het heengaan van de heer W. Lambrechts. Na schorsing Aspiranten: 1 Zandbeek, 2 Henkens, 3 J bleek, dat het bestuur de volgende A n c voordracht had gemaakt: de heer A. Zondagavond om goed 10 uur brak brand uit bij landbouwer D. aan de Vlijmensedijk. V ermoedelijk is de brand ontstaan door blikseminslag, tijdens een hevig onweer. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist de omliggende boerderijen te behouden. On danks de regen was er veel belangstelling. RECEPTIE VLIJMENS GEM. KOOR. Het Vlijmens Gemengd Koor hield in café De Witte een receptie in verband met het succes op het AVRO-korenfestival, waar met 369 pt. in de afd. D een le prijs werd be haald en hiermede promoveerde naar de afdeling C. Vele verenigingen kwamen hun gelukwensen aanbieden, zoals Harmonie Concordia, Utile Dulci, Vlijmense Boys, Car navalsvereniging Knotwilligenlandverder ere-voorzitter M. Pullens, wethouder J. van Heivoort namens het gemeentebestuur, He ren Geestelijken en vertegenwoordigers van de Stichting Jeugdbelangen. Voorzitter Vorstenbosch dankte de leden en de dirigent de heer Sars uit Waalwijk voor de opoffering voor bet bijwonen van de repetities, waardoor het groot succes werd behaald. Het jury-rapport bevatte 5 tienen, beter kan het toch niet. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Denis Frankrijk, afst. 370 km; los 8 uur, le duif 13-50-06, laatste prijswinnende duif 14-58-12. Uitslag: Gebr. de Vaan 1, 15, 22; K Kivit 2, 16, 37; Jo v d Hout 3, 8, 9, 11, 20,29, 35; M Nicols 4 14; R v Esdonk 5, 34, 46; Th v Bokho ven 6; M v Heeswijk 7, 32; A v Heivoort 10; H v Beijnen 12, 31, 38, 42, 44, 53; Jo Meikx 13, 27, 51; R de Laat 17, 24, 49; J v Engelen 18, 19; P v Bers 21; H Maas 23, 47; M Laros 25; J v d Dungen 26; Sj v d Wiel 28, 45; M Libregts 30, 43, 50; de Vaan 33, 52; H de Laat-Parijs 34, 41; J v d Wiel 36; M v Dal 39; A Dekkers 40; P Wijkmans 48. WIELERCLUB DE ZWALUW. De wielerclub de Zwaluw organiseerde haar 4e Zomeravond-competitie. De uit slag was: Amateurs: 1 de Haas, 2 Hees been, 3 H v Heijst, 4 J v Heijst; Nieuwe lingen: 1 v d Griendt, 2 A Nicols, 3 H v Vught; 4 v Son; 5 Heesbeen; 6 Derksen; Vernooij voorzitter en de heer G. van Gorcum secretaris, terwijl de heer L. v. d. Geit zijn functie als penningmeester zal blijven behou den. Met grote meerderheid van stemmen werden twee eerstgenoem- den in functie gekozen. De nieuwe voorzitter, de heer A. Vernooij, dankte hierna de leden voor het in hem gestelde vertrou wen en hoopte dit vertrouwen waar te kunnen maken met medewerking van alle leden. Hierna werd de heer H. v. Raven- stein door de scheidende voorzitter gehuldigd met het feit, dat hij reeds veertig jaar deel uitmaakt van het bestuur van de voetbalvereniging in Drunen; eerst van de Sporters en sinds de combinatie van RKDVC. Er werd hem een oorkonde en een kistje sigaren aangeboden, terwijl in de loop van de avond bij mevr. v. Ravenstein een taart was be zorgd. Van de rondvraag werd druk ge bruik gemaakt, hoewel het nieuwe v d Dungen, 4 G Kivits, 5 Kleijzings, VOETBAL Vlijmense Boys 3 kampioen na verlenging. Het 3e elftal van de Vlijmense Boys speel de zondag 31 mei een voetbalwedstrijd tegen RKSSC Orthen om het kampioenschap van de 2e klasse van de Brab. Voetbalbond op het terrein aan de Pettelaarseweg. Ondanks de hitte werd er hard gewerkt voor de overwinning; het werd 1-1 en de verlen ging bracht voor de Boys de beslissing, het gampioenschap. Boys proficiat. NAT. KAMPIOEN TEGELZETTER. De 19-jarige Willy vé dé Sande, is vrijdag uitgeroepen tot nationaal kampioen tegelzet ter. Drs. A. Bekker, staatssecretaris van. Ec. Zaken, reikte hem in de Jaarbeurs, Utrecht, een legpenning dn brons en een oorkonde uit. Hierdoor zal hij mogen deelnemen aan de Europese kampioenschappen te Lissa bon. Door het landelijk Opleidingsorgaan was hij uitgekozen om deel te nemen aan de kampioenswedstrijden met nog 300 jonge lui. Hij heeft vrijdag zijn beste kunnen getoond met een mooi succes. Zijn werkstuk (een embleem van gekleurde tegels in mo- zaïekvorm), werd geprezen en perfect in uitvoering en feilloos in afwerking. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND Zondag 31 mei werd op de banen van het Kruisbooggezelschap Willem Teil, ge vestigd in café H. Boom-v. d. Wiel de eer ste bondswedstrijd gehouden van het sei zoen 1964. Het werd een spannende strijd met als uitslag: Corps A: 1 Rozenjacht 171 pt., 2 De Spruit wordt een boom Oisterwijk 152 pt., 3 Willem Tel! Vlijmen 151 pt. Corps B: 1 Rozenjacht, 2 De spruit wordt een boom, 3 Willem Teil. Extra aanbieding Afd. A: 1 Rozenjacht 52, 2 De spruit wordt een boom 47 pt. Afd. B: 1 De spruit wordt een boom 50 pt., 2 Rozenjacht 42 pt. Personele afd, A 1 P v Engelen 24 pt., 2 H Verhagen 24 pt., 3 Jan van Beijnen 23, 4 G Kiviets 23 pt. Personele afd. B 1 Jam v Engelen 23, 2 Joh v Beijnen 23, 3 Adrie v Beijnen 23, 4 Sj v d Wiel 23 pt. Koningskruis 1 Jan van Beijnen Rozen jacht; 2 Jan Jansen Spruit wordt een boom, 3 B Herman Willem Teil. Ere-teken: 1 H Verhagen 44 pt., 2 Jozef v Beijnen 42 pt., 3 G Kiviets 41 pt., 4 W v Engelen 41 pt, 5 P v Engelen 41 pt. VIER PRIESTERS IN HET ZILVER. Woensdag 3 juni vieren 4 paters van de Cisterciënserabdij Mariënkroon hun zilve ren priesterfeest. Het zijn de paters prior Paschalis Vermeer, pater Arnoldus Ver meulen, pater Wencelaus van Doorn en pa ter Norbertus Cools. Pater prior Paschalis Vermeer is geboortig uit Loonopzand. Hij is mede-oprichter van de heemkundekring Onsenoort en studeerde kerkrecht te Leuven en doctoreerde aldaar. Pater Arnoldus Ver meulen, in Vught geboren, was jaren rector van het St. Bernarduscollegge, het klein Seminarie van de abdij. Hij is leraar ge schiedenis en Ned. taal en letterkunde en godsdienstleraar aan de Mater Amabilis- school te Tilburg. Pater Wencelaus van Doorn, geboren te St. M.-Gestel is de op richter van de drukkerij op Mariënkroon. Hij verricht veel propagandawerk en in een grote Mariënkroon-loterij organiseerde hij voor de afbouw van het nieuwe abdij-ge deelte. Pater Norbertus Cools is in Tilburg geboren, en is leraar Duits en geestelijk ad viseur van de gezinszorgkringen Waalwijk en 's-Bosch, en is magister van de fraters en preekt veel retraites. GESLAAGD. Mej. Joke Sleegers van de Vliedberg al hier slaagde op het in Utrecht gehouden examen voor het diploma lerares zwem- onderricht. TERUG NAAR DE MISSIE. Zuster Maria Eustella( mej. E. de Bont), die hier enige tijd met vakantie was, ver trok gisteren weer naar haar werkkring in de missie op Borneo. De gehouden collecte voor de te houden tocht Ouden van Dagen is een groot suc ces gewoarden. Het ligt in de bedoeling om op woensdag 24 juni a.s. uit te gaan. Ieder een die tin 1964 70. jaar of ouder is, kan zich voor het uitstapje opgeven. Door de inwoners worden de auto's voor deze tocht gratis beschikbaar gesteld.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2