wAAlwijkse en lanqstRAAtse couRAnt VERHOGING A.O.W. EH A.W.W. VERLAGING BELASTING MET !0'/( NIEUWS Armoede Tienjarenplan Optica Bogaerts Scheepsbouwer Verolme gaat het met metalen gordijnen proberen In Normandië begon de victorie bruining PiGiriaderm fws Regering wil IN HET KORT Hoe het begon Harde strijd Canadese oud-strijders op bezoek in Waalwijk en bescherming Verkeerde strategie Enkele cijfers Tegeninzet De zak van Falaise VROUWELIJKE KAPELAAN VRIJDAG 5 JUNI 1964 85e JAARGANG No. 43 De tcho VAD het Zuièen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) 305 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" juni 1944 De vijfde juni 1944, nu 20 jaar geleden, een minuut over half twaalf n.m. stegen van verschillende Engelse vliegvelden zwaarbeladen bom menwerpers op met bestemming de Franse kust, waar de tien voor naamste Duitse kustbattarijen enkele uren later zouden worden be stookt als nooit te voren. Deze bombardementen leidden in het door de Nazi's bezette gebied dan eindelijk de lang verwachte maar nog steeds niet verkregen bevrijding in van Frankrijk, België en Neder land, die vijf jaar lang onder het meedogenloze, angstaanjagend be wind van de „Führer" hadden moeten leven. Maar voor de definitieve capitulatie van de Duitsers zou volgen, zou den nog duizenden mannen, vrouwen en kinderen ten offer vallen voor de vrijheid. Bij het aanbreken van de dag ste gen nog meer vliegtuigen, nu Ame rikaanse, op om de taak van de RAF over te nemen. Inmiddels waren verschillende zwaar bemande convooien met Britse, Canadese, Amerikaanse, ge vluchte Nederlandse, Franse en Bel gische militairen uit de veilige En gelse havens vertrokken, om straks met bruut geweld het aan Duits land verloren land te heroveren. Honderden parachutisten werden afgeworpen boven het Franse land achter de kustverdedigingswerken van de nazi's en trachtten in de bij zonder sterke, menselijkerwijs ge sproken onneembare Atlantikwal 'n bres te slaan voor de troepen die zouden volgen. Direct nadat de Britse bommen werpers hun taak hadden verricht, kwam de artillerie van de vloot in actie. Het geschut van 5 slagschepen 2 monitors, 19 kruisers, 77 torpedo- bootjagers en 2 kannonneerboten, bestookte de kustbattarijen meedo genloos, en onder hun dekkingsvuur trachtten de eerste landingstroepen vaste voet aan land te krijgen. Hoevelen zijn in dit eerste uur van de strijd gesneuveld, hoeveel niet niet opgetekende heldendaden zijn hier verricht? Hoevele keiharde ke rels huilden hier als een kind? Toen de landingstroepen ondanks ontzettende verliezen op vijf ver schillende plaatsen, bekend onder codenamen Sword, Gold, Omaha en Utah, met bovenmenselijke inspan ning vaste voet aan land kregen, konden deze gebieden, welke nog van elkaar waren gescheiden, de volgende dagen geleidelijk aan wor den uitgebreid terwijl de bevoorra ding uit Engeland over zee lang zaam op gang kwam. Op 12 juni waren de verschillen de troepen zover gevorderd, dat een aaneengesloten bruggehoofd tot stand kwam, dat zich uitstrekte van de Orne tot Montebourg. Het tijdsstip en plaats van de landing waren voor de Duitsers een volkomen verrassing. Het duurde dan ook nog al enige tijd, voordat de Duitsers een doeltreffende ver dediging hadden georganiseerd, dit Donderdag 11 juni zullen 14 Canadese oorlogsveteranen a.m. een bezoek brengen aan Waalwijk. De oud-strijders «uilen die dag per bus de rou te door Noord-Brabant volgen, waarlangs het Canadese leger in 1944 oprukte naar 't noor den. Zo zullen zij o.m. langs Bergen op Zoom, Breda, Geer- truidenberg, Raamsdonksveer en Den Bosch rijden. De groep Canadezen arri- 1 veerde dinsdag uit Montreal op Schiphol. Het gezelschap vormt de officiële delegatie van de „Royal Canadian Le gion" en staat onder leiding van Mr. F. O'Brecht en Mr. D. M. Tompson, resp. voorzit ter en secretaris van deze or ganisatie. De groep is inmiddels van Schiphol naar Londen gereisd, om vandaar op 6 juni D- Day in Normandië deel te nemen aan de vele herden kingsplechtigheden ter gele genheid van het feit, dat het die dag 20 jaar geleden is dat de invasie plaats vond. Vanuit Normandië zullen zij per bus vrijwel dezelfde route volgen die aan duizenden strijdmak kers toen het leven kostte, maar de bezette landen uitein delijk de bevrijding bracht. Na nog wat vakantiedagen in ons land, zullen de Cana dezen op 13 juni ons land ver laten. kwam mede door het feit dat men de opperste grootheid van het „Her- renvolk" niet midden in de nacht durfde te wekken, en dat de Duitse bevelhebber Rommel juist die nacht niet was te bereiken, omdat hij er tussen uit was geglipt om zijn ja rige vrouw te bezoeken! Hierdoor waren de geallieerden wel enigzins in het voordeel, maar naar gelang het verrassingselement verdween, stuitte men hoe langer hoe meer op weerstand van de Duit sers, die zich hardnekkig verdedig den en tegenaanvallen deden, ten einde het verloren gebied te her overen. Nu pas ontbrandde een hevige strijd die zou ontaarden in een hel voor troepen en burgers. Duizen den soldaten en burgers sneuvelden op de velden van het prachtige Nor- mandische landschap, waar de mees te dorpen zwaar beschadigd of to taal plat geschoten hun tol voor de vrijheid duur betaalden. Doch de geallieerde legers hieden stand en met behulp van het ondergrondse verzet, dat weer opbloeide, en de dagelijks aangevoerde versterkin gen uit Engeland wist men steeds meer terrein op het gehate regiem van de Führer te winnen. De Duitsers bezaten toen nog 2 sterke legers te weten het 15de ten noorden van de Seine en het 7de om het bruggehoofd van de geali- eerde troepen. Bovendien hadden zij in het zui den van Frankrijk nog vele strijd krachten, die na het tot stand ko men van 't bruggehoofd om Caen en Cherbourgh werden samengetrok ken met nog verschillende pantser divisies die aan het Russische front streden, om tot elke prijs de ze twee steden te behouden. Van het leger dat ten noorden van de Seine lag konden de Duitsers slechts mondjesmaat afstaan, daar nabij Calais een raketbasis van V-1's was gestationeerd, en men dit noordelijk front niet al te zeer durfde verzwakken, daar men bang was dat een tweede invasie zeker hier zou landen en de enige hoop op behoud dan ook zou zijn ver vlogen, als deze basis in handen van de vijand zou vallen. Hitler had bij het begin van de invasie direct het opperbevel in handen genomen over de toepen die moesten zien te voorkomen dat de geallieerden een doorbraak zouden forceren. En hij had dan ook het bevel gegeven koste wat kost de vijand tegen te houden. Van terug trekken over de Seine wilde hij niet weten. Dit zou hem noodlottig worden. Nu werden alle beschikba re manschappen en materieel die maar enigzins gemist konden wor den gedirigeerd naar het strijdto neel in Normandië, hierdoor ver zwakte niet alleen de Noordfranse linie, maar bovendien bood het de geallieerden de gelegenheid, toen eenmaal de aanleg van voorraden en 't zenden van troepen en materi aal over zee opgang was gekomen, de vijand danig te verzwakken. Er liep zelfs een onderzeese olielei ding van Engeland naar Frankrijk. Veertien dagen na de eigenlijke landing, waaraan 3000 vliegtuigen waren voorafgegaan, en waaraan in totaal 1000 schepen, zowel oor logsbodems, en landingsschepen, hadden deelgenomen, waren er bij de 8 divisies die toen aan land gin gen nog eens 15 divisies bij geko men, terwijl de Duitsers toen over 25 divisies beschikten. Bij Arronmanches kwam een ge hele drijvende haven uit Engeland over en hier alleen al gingen 30- duizend soldaten aan land, tewijl hier voor elke man 1 ton materiaal uit Engeland werd overgebracht'. In de laatste weken van juli even voor de grote doorbraak van de ge allieerde troepen waren bijna J miljoen Amerikaanse en Britse D-DAY troepen aan land of op weg er naar toe. In de loop van de strijd om de vrijheid die bij Normandië een aanvang had genomen, vochten 90 divisies voor de bevrijding van het door de Duitsers bezette' gebied in West-Europa, te weten 61 Ameri kaanse, 13 Britse, 5 Canadse, 10 Franse en 1 Poolse. En als wij dan bedenken dat 1 divisie uit 17.000 soldaten bestond dan moet er wel een koude rilling over onze rug lopen, dat zoveel mannen, meestal jonge kerels ons tenslotte de vrij heid hebben teruggeven. Men wilde zo spoedig mogelijk Caen bereiken om van daaruit het gehele bezette westen te bevrijden, doch het verzet bleek hier zo he vig, dat men dit plan niet kon ver wezenlijken, zodat het zwaartepunt van de operaties werd verlegd naar St. L8, waar de Amerikaanse lan dings- en luchtlandingstroepen er in geslaagd door te breken tot Avranches. Van hieruit begon het 3de Amerikaanse leger op 1 augus tus zijn vermaarde opmars naar de Loire, ter verovering van Bretagne. Op 7 augustus brak een groot scheepse Duitse tegenaanval los over een front van ruim 10 km., die aanvankelijk op een Duits suc ces begon te lijken, maar het in zetten van de 2de tactische lucht macht van de geallieerden deed ook deze aanval teniet gaan. Inmiddels hadden de Canadezen kans gezien door het sterk verzwak te Duitse front van Caen door te breken. Nog waren de Duitsers niet verslagen, doch dit zou slechts een kwestie van enkele dagen blijken te zijn. De Amerikanen waren reeds op gerukt tot Argenton, de Canadezen tot Falaise. Hierdoor bleef er voor een Duitse terugtocht slechts een opening van 18 kilometer. De Na zi's streden als wanhopigen, want deze opening was nog hun laatste kans om aan het geallieerde geweld te ontkomen. Er ontbrandde een zoveelste hevige bloedige strijd, „The battle of the pocket" genaamd. De geallieerden trachtten de ring te sluiten, de Duitsters trachtten nog zoveel mogelijk materiaal en manschappen te redden. Tenslotte op 19 augustus werd de laatste ontvluchtingskans van de Duitsers definitief afgebroken, toen de Candezen en Amerikanen con tact maakten, waardoor de „zak" van Falaise, het gebied ten noorden van Avranches, Vire, Condé, Ar- gentan, Fraise en Caen, werd afge sloten. Hiermede was de strijd in Normandië gestreden, en waarmee de ingesloten Duitsers zich overga ven. Hiermede werd tevens het startschot gegeven tot een volledige bevrijding, een bevrijding, die duur betaald moest worden, tevens een bevrijding, die duizenden bevrijders niet meer mee mochten maken. In Amerika vereisen grote plannen de grote trom en. president Lyn don Johnson heeft de goede gedachte gehad een tienjarenveldtocht tegen de armoe te proclameren. Behalve de 3 miljard dollar, die thans reeds aan steun worden gegeven krijgt de opperbevelhebber in deze veldtocht Sargant Shriver, zwager van wijlen president Kennedy, voor het eerst jaar 1 miljard voor dit doel en de volgende jaren 2, 3 4 tot 6 miljard dollar. De regering zal op korte termijn wetsvoorstellen indienen tot ver laging van de loon- en inkomsten belasting met ongeveer een mil jard gulden en tot optrekking van de A.O.W. en de A.W.W. per 1 ja nuari 1965 tot een sociaal minimum, d.w.z. tot 3540 voor gehuwden en voor de weduwen met kinderen en tot 2478 voor ongehuwden en voor weduwen zonder kinderen. Deze be dragen zijn welvaartsvast door kop peling aan de regelingslonen. Als streefdatum voor de belastingverla ging is gesteld 1 januari 1966. Maar het is mogelijk dat de verlaging in twee etappes wordt ingevoerd: de eerste per 1 juli 1965, de tweede na januari 1966, doch uiterlijk 1 janua ri 1967. De verhoging van de uit keringen krachtens A.O.W. en A.W.W. wordt gefinancierd door 'n premieverhoging die voor de werk nemers neerkomt op ongeveer 1%, terwijl de regering er 150 miljoen per jaar uit de schatkist voor be schikbaar stelt. NOG GEEN JUISTE DATUM BEKEND Dit heeft de regering aangekon digd in een adviesaanvrage aan de SER over het in 1965 te voeren so ciaal-economische beleid. De begro- tingspolitiek van de regering is er op gericht dat de rijksuitgaven niet meer stijgen dan de groei van de nationale produktie (vier procent per jaar). Hiervan uitgaande, kan gestreefd worden naar verlaging van loon- en inkomstenbelasting, waaraan de regering een hoge prio riteit toekent. Het gaat hier om het verzachten van het zogenaamde pro gressie-effect (waardoor de belas tingdruk in verhouding steeds 'zwaarder wordt, naarmate het in komen stijgt), correctie voor de /prijsstijgingen en verhoging van de grens beneden welke geen loonbe lasting hoeft te worden betaald. Voor de bepaling van het tijdstip waarop de belastingverlaging wordt ingevoerd, zal rekening worden ge houden met de situatie van de Ne derlandse economie. De belasting verlaging zal voornamelijk een ver groting van de bestedingen tot ge volg hebben. Deze bestedingsvergro ting zal op een zo gunstig mogelijk 'tijdstip moeten komen. Vandaar de speelruimte die de regering voor de invoering in acht neemt. De belas tingverlaging zal in totaal tien pro cent bedragen van de totale druk der loon- en inkomstenbelasting (thans tien miljard). UITKERINGEN Het optrekken van de uitkeringen van A.O.W. en A.W.W. veroorzaakt een lastenstijging van 2.3 procent 'van het premieplichtig inkomen in 1965. Doordat de premiebetaling voor de invaliditeitswet gaat ver vallen en de premie voor de werk loosheidswet enigszins wordt ver laagd, kan de lastenverhoging met 0,5 procent worden verminderd. Dan resteert een stijging van de premie voor de werknemers met 1.9 pro cent. De regering stelt zich voor, dat de helft van de premiestijging gecompenseerd wordt, zodat uitein delijk voor de verhoging van A.O.W. en A.W.W. voor de werknemers een premiestijging van 0,95 procent res teert. (De premie voor de A.O.W. is nu 6,8 procent, voor de A.W.W. 1,3 procent). Men kan met enige verwonde ring vragen: Is het in de nieuwe wereld mogelijk, dat er armoede is? Het land, dat letterlijk van melk en honing overvloeit (want de overproductie in melk en ho ning moest ten koste van ruim 4 miljoen dollar worden opgeslagen). Het land met meer dan 100.000 mul timiljonairs! Het land met de hoog ste lonen en de hoogste winsten! Het land met een totaal volksinko men per jaar van 600 miljard! Het land, waar 19% van de bevolking meer dan 100.000 dollar per jaar verdient! Ja, zegt de regering, maar een vijfde deel van dit volk leeft be neden de bestaansgrens van een ^behoorlijk gezin, gesteld op 3000 dollar per jaar (dat zijn er dus 38 miljoen zielen). En een vijfde deel van hen komt niet boven de 1000 dollar per jaar. De nood begint bij de werkloos heid, die 4y2 miljoen mensen om vat. De toenemende automatisering veroorzaakt dit. De katoenplukma- chines zorgden ervoor dat meer dan 250.000 plukkers bun baantje ver loren. De mechanisering van dp landbouw maakt dat kleinen nood lijdend worden; van de 3,3 miljoen boerenfamilies halen 2 miljoen de 1000 dollar per jaar niet. In Virgi nia halen 40.000 kompels meer ko len uit de grond dan vroeger 160- duizend man enz. En werkloos worden in de eerste plaats de ongeschoolden, die in hun jonge jaren të vroeg aan het werk togen en niet voldoende vakkennis opdeden. In de tijd van de automa tisering is vakkennis een eerste vereiste. Wie dat mist ligt er het eerste uit en komt er dan niet meer in. Onder de negers spreekt dit het sterkste, aangezien ze voor heen de kans misten om genoeg te leren. Teenagers, die van school af werk zoeken zonder zich beter voor te bereiden, kunnen wellicht een poosje werk vinden, maar komen onherroepelijk op straat. En de so ciale voorzieningen zijn lang niet zo uitgebreid als in onze landen. Men vindt in de USA mannen, die 20-30 jaar werkloos zijn. De niet- invaliden krijgt geen steun. Maar als de man wegloopt krijgen vrouw en kinderen wèl steun (in Leslie County liepen bijna alle mannen om deze reden weg). Shriver begon zijn tienjarenveld- toch direct. Het eerste was: de teenagers, van wie 12% geen werk heeft, deels in een nationaal ar- beidscorps onder te brengen, deels op beroepsscholen. Een volgend punt betreft de verbetering van de sociale voorzieningen met name:, werkloosheidsverzekering, ouder- domsverzekering en ziekteverzeke ring. Armoe is als de kanker, zegt de Amerikaan; als men ze zich aan zichzelf overlaat, wordt ze hoe langer hoe erger; ze moeten wor den aangepakt, enerzijds eventu eel met arbeidsdwang en gedwon gen vakcursussen voor wie het BUDDEMEYER dienxiscH reinigen grotéstraai 95 waalwijk ELASTIEKEN KOUSEN STEUNZOLEN Grotestraat 220 WAALWIJK PNEM BESTAAT 50 JAAR Op 1 juli wordt feestelijk her dacht dat de N.V. Provinciale Nrd.- Brabantse Electriciteits-Maatschap- pij vijftig jaar bestaat. In de Casi no-Schouwburg in 's-Hertogenbosch zal 's middags de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, dr. C. N. M. Kortmann, de herdenkings rede uitspreken. Het Brabants Or kest zal onder leiding van Evert v. Tright een muzikaal intermezzo ver zorgen. In de Stadsschouwburg in Tilburg wordt 's avonds onder regie van Wim Bary het muziekspel „In Lichte Laaie" opgevoerd met mede werking van Het Brabants Orkest, het Scapino Ballet, het Nederlands Mime-theater en het Philips Phil- harmonisch koor. 'Eindelijk zullen dan ook in Neder land de opzienbarende metalon gor dijnstoffen worden aangeboden. Producent is groot-industrieel Verolme, die na contact met enkele Duitse ingenieurs besloten heeft de productie ter hand te nemen van deze metaalachtige gordijnen. Het De moeder-overste van het zus terklooster in Nizia Floresta in Rio Granda del Norte (Brazilië) is door de bisschop van Natal benoemd tot kapelaan van de parochie in Nizia Floresta, met de kapelaans functie verbonden. De parochie van Nizia Floresta heeft geen eigen priester. Alleen 's zondags komt een priester ui? Natal om er de mis te lezen en biecht te horen. Moeder-overste heeft thans de officiële opdracht om de zielzorg op zich te nemen. Samen met nog twee zusters geeft zij godsdienstles, verzorgt zij de liturgische vorming, doet zij so ciaal werk en leidt zij met groot succes in de kerk de godsdienst oefeningen. bijzondere is dat deze gordijnstof fen 's zomers de warmte weren en 's winters de kou buiten sluiten. NIEUW PROCEDé De gordijnstoffen worden in drie awaliteit'en gefabriceerd. Ze zién er precies uit als normale vitrage. De kleuren waarin men ze kan ver krijgen zijn lichte pasteltinten. Naar gelang de kwaliteit zijn ze wel of niet minder doorzichtig dan ter- lenka-gordijnen. De stof voelt aan als nylon, organza of ascetaat. Men kan de gordijnen wassen - maar zo min mogelijk kreuken - en ze na een uur weer voor de ra men hangen. Ze zijn bruikbaar voor woonhuizen, ziekenhuizen en kan toorgebouwen. Metalon Thermosstoffen - de naam waaronder dit product wordt ver kocht - zullen worden gefabriceerd in een nog te bouwen fabriek in IJselmonde. Voorlopig loopt de de levering via de Duitse fabriek. Verolme verwacht dat de vier 'nog te bouwen fabrieken in Ne derland en buiten Nederland in de komende jaren 40 tot 50 miljoen vierkante meter zonwerende gor dijnstoffen produceren. werken zijn verleerd, anderzijds door het bestrijden van het gebrek met ruimer verdeling van de Ame rikaanse oogstoverschotten. Voorts zullen speciale tereinen speciaal worden bewerkt, o.a. de slums van de grote steden, waar verschrikke lijke toestanden heersen, de posi tie van de rondreizende landarbei ders, de Indianen-reservaties. Spe ciaal de zwervende landarbeiders (2 miljoen) de akkernomaden, die een 1000 dollar per jaar kunnen halen, de meest uitgebuite arbei ders van het land met gezinnen, die in alles tekort komen, vormen 'een probleem. Ze reizen van oogst naar oogst, van citroenen van Flo rida tot de bosbessen van het noor den. Het is goed, dat deze dingen wor den aangepakt en het „vergeten vijfde deel" nu zorg krijgt. Presi dent Johnson krijgt dit alvast op zijn eredietrekening, wat in een] verkiezingsjaar overigens hem baat kan brengen. Tijdens het bezoek van de Fran se minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville, aan Spanje zijn de handelsbetrekkingen nauwer aangetrokken. Ook in politiek op zicht sprak Couve de Murville van een geslaagde reis naar Franco. De op een vuilnisbelt te Wijs ter (Friesland) gevonden f 31.000 - waren door een nonchalante post beambte in de prullebak van zijn kantoor gegooid. Het bedrag was afkomstig van de Rotterdamse Bank in Den Haag. Scheepsbouwer Verolme wil nog deze week zijn tv-eiland, dat in Ierland werd gebouwd, voor de Nederlandse kust leggen. De heer Verolme trekt zich weinig aan van de regering, die een wetsvoorstel heeft ingediend waarin het uitzen den van een televisieprogramma uit zee wordt verboden. Binnen de E.E.G. is een ernstige crisis ontstaan door de eenzijdige houding van West-Duitsland bij de onderhandelingen over de graan prijzen. IS De voormalige plaatsvervan gend premier van India, Lal Baha- doer Sjastri (59) is met algemene stemmen door de congrespartij ge kozen tot voorzitter. Dit betekent dat hij de onlangs overleden eerste minister Pandit Nehroe als pre mier opvolgt. De bisschop van Den Bosch, Mgr. Bekkers, zou stappen gaan ondernemen om het in vele kringen omstreden bisschoppelijk mande ment aan deze tijd aan te passen. Het gaat hier voornamelijk om het lidmaatschap van katholieken van het NVV. SI Dit weekende komen de Bea- tels naar Nederland. Het belooft een enorm spektakel te worden. De vier miljonairs uit Liverpool, die voor de aardigheid wat mu ziek maken, zullen Blokker voor een verwacht 100.000-koppig teen ager publiek optreden. Per minuut verdienen zij duizend gulden. De televisiekijkende jeugd hoeft niet bang te zijn: woensdag 10 juni zal Pipo de Clown tóch op het scherm komen. Een dief had de auto van de regisseur gestolen, waarin alle papieren en films voor de uitzending zaten. Tot ieders verbazing stond twee dagen later de auto weer voor de deur, keurig afgesloten, met alles erin. De tyfusepidemie in de Schotse stad Aberdeen breidt zich nog steeds verder uit. Men vreest dat de tyfusgolf over zal slaan naar heel Schotland en zelfs naar Enge land. Er zijn namelijk al gevallen ontdekt in Manshester, Londen Glasgow en Elgin. MGR. MUTSAERTS VIJFTIG JAAR PRIESTER Mgr. W. P. A. M. Mutsaerts (74), sedert juni 1960 emeritus-bisschop van Den Bosch, is op zaterdag 6 juni 50 jaar priester. In verband met zijn gezondheidstoestand zal de viering van dit jubileum een strikt besloten karakter dragen. Wel wordt het gouden feest kerkelijk gevierd. Op zondag 7 juni wordt een ponti ficale H. Mis in de St. Janskathe draal gecelebreerd.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 1