DRUNEN VLIJMEN KAATSHEUVEL Euphonia officieel heropend Uit do Langstraat P. M. van Boxtel R.I.P. Ogen vragen brillen van STASSAR Nieuwkuijk 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 JUNI 1964 2 Haarsteeg Zusters van Schijndel in parochie Berndijk vierden 50-jarig bestaan van hun klooster Waspik UITBREIDINGSPLAN NOULANDEN. Deze week zijn een groot gedeelte van de straten in het plan Noulanden gereed gekomen. Hiermede is meer tekening gekomen in de werkzaamhe den in dit plan. Was het plan West een bliksemplan, voor dit deel zal dit zeker niet minder zijn. Inmiddels is men begonnen met de bouw van een aantal woningwetwoningen in dit plan. De aannemersfirma van der Aa is begonnen met het grondwerk voor 32 woningen, terwijl voor de Stich ting woningbouw Lips N.V. ook be gonnen is met de bouw van 50 wonin gen. De plannen voor de bouw van een aantal flats, welke de noordelijke begrenzing moeten vormen van dit plan, zijn in een vergevorderd stadi um. In het plan Noulanden zal ook aan de Prins Hendrikstraat naar alle waarschijnlijkheid ook geplaatst wor den de noodkerk voor de St. Jozef - parochie. Deze noodkerk zal vermoe delijk dit jaar nog worden geplaatst. De definitieve kerk voor deze pa rochie zal gebouwd worden aan de Oranjestraat in Plan-Braken-Oost. De stichting van de St. Jozefparo chie, waarvan de grenzen inmiddels zijn vastgesteld, wordt deze week of ficieel verwacht en vermoedelijk zon dag afgekondigd. ZWEMBAD. De werkzaamheden aan het nieuwe zwembad vorderen thans zo goed dat verwacht mag worden dat de opening hiervan zal kunnen geschieden einde juli-begin augustus, zodat in de druk ke vacantiemaand dit nieuwe bad ge bruikt zal kunnen worden. DRUNENSE DUINEN. De belangstelling voor de Drunen- se en Loonse Duinen wordt steeds groter. Zonder directe getallen te noemen kan worden vastgesteld dat de belangstelling voor deze duinen steeds groter wordt. Het aantal toe risten dat per auto, fiets en andere voertuigen in de weekends naar dit recreatie-oord trekt is enorm. Gele genheden zoals de Rustende Jager, Theehuis, Duinrand en Giersbergen zijn in de weekends steeds zeer druk bezet. Het kampeercentrum de Klin- kaert is deze zomer steeds drukker bezet geweest als vorig jaar in de zelfde periode. De verbetering van wegen en fietspaden heeft hieraan zeker bijgedragen. Naar wij vernemen heeft het VVV in Kaatsheuvel een kaart uitgegeven van de Loonse en Drunense duinen, waarin ook naast alle wegen en fietspaden, alle zand wegen en alle door ons hierboven ge noemde plaatsen zijn opgenomen. Dit zal voor de toerist die dikwijls in dit uitgestrekte gebied zijn ontspanning zoekt een kaart zijn die hij zeker niet wil missen. Niet alleen dat hij in dit gebied van natuurschoon niet behoeft te verdwalen, maar ook omdat zij hem eèn wegwijzer kan zijn voor mooie plekjes. JEUGD-VAKANTIE-VREUGD. Ook dit jaar zal in de laatste week van de vacantie voor de jeugd een aantal spelen en andere vermakelijk heden worden georganiseerd. Het comité dat jaarlijks deze spelen or ganiseert, heeft deze week een bij eenkomst gehouden, waarop in grote trekken het programma voor dit jaar werd besproken. Ook dit jaar zal in de laatste week van de vacantie iede re dag voor de jeugd in diverse leef - tijdsgroepen wedstrijden worden ge houden. Ook zal waarschijnlijk deze zomer de zaterdag als wedstrijddag worden gebruikt. Op deze dag zullen diverse ouders hun medewerking ver lenen. Ook zullen mogelijk in deze week zwemwedstrijden worden ge houden. E.H.B.O.-NIEUWS. Vrijdag 5 juni j.l. werd de EHBO- diploma-cursus afgesloten met het examen. De cursus werd georgani seerd door de R.K. EHBO-vereniging te Drunen en stond o.l.v. dokter P. v. d. Wouw. Van de 26 cursisten slaagden er 24. De geslaagden zijn de dames: M. v. Drunen, J. Elshout, M. Elshout, A. de Gouw, H. Klomp, J. Knippels, G. Wagenmakers, W. v. d. Wiel, A. Zwaaneveld en mevr. Rommen-Sleenhof allen uit Drunen en de dames M. Brok, M. Bink, A. Bink, W. v. Huiten, allen uit Elshout en de heren W. v. Beek, J. ter Borg, J. v. Iersel, P. Koks, M. Litjes, H. Smits, A. v. d. Poel allen uit Drunen en de heren J. 'Hesselmans en H. van Huiten uit Elshout en H. Mimpen uit Vlijmen. Bij de bekendmaking van de uitslag wees de examinator dokter van Oir- schot uit Helvoirt nog eens speciaal op het belang van de herhalings- oefenavonden. Medio september, bij de viering van het eerste lustrum zul len de diploma's worden uitgereikt. SUCCES VOOR WACHTMEESTER ROMBOUTS Wachtmeester Rombouts uit Drunen behaalde met zijn hond Kastro op de gehouden keuring van politiehonden door de K.N.P.V. te Moergestel het Certificaat. SCHOUWBURGSUCCES VOOR ROMANTICA EN HAAR DIRIGENT Op zaterdag 6 juni j.l. heeft het meisjeskoor Romantica op wel zeer officiële wijze het seizoen 1963/64 voortreffelijk afgesloten. Het koor had een uitnodiging ge kregen om in de Tilburgse schouw burg als speciale gast op te treden op een avond die georganiseerd was t.b.v. de verwoeste stad Skopje. De manier waarop dit gebeurde was zonder meer indrukwekkend. Dit was ook te constateren uit de reactie van de zaal, die het koor na een enthousiast applaus om een toegift vroeg. Hieraan werd gaarne voldaan. Buiten de goede zang en show viel vooral te waarderen de orde en rust vvaarmee de meisjes hun nummers presenteerden. De dirigent van Romantica Man- ders die reeds eerder had deelge nomen aan een voorselectie voor deze avond en daardoor in de fi nale raakte, behaalde na enig ge harrewar met defecte microfoons een zeer eervolle en verdiende 3e plaats. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zaterdag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvludht vanuit Angouleme Fr. De duiven werden gelost om 6.15 uur; le duif 15-58-19, laatste prijswinnende duif 16-52127. Uitslag: Gebr de Vaan 1; M Ni- cols 2; Th v Bokhoven 3, 6, 10; M Libreets 4, 12; M Laros 5; J v d Wiel 7; L Meesters 8; H v Beijnen 9; H v Overdijk 11; J Oos terwaal 13; De le prijsdudf zat o:ok natio naal voor afd. Oost en behaalde in de krding Midébo ook de eerste prijs, en voor de afd. Oost maken gebr. de Vaan ook een goede kans naar de le prijs. Wedvlucht Pont St. Maxcense Zondag hield de Zwaluw een wedvlucht vanuit Pont St. Maxcense, afstand 324 km; los 9 uur, le duif 14-25-32, laatste prijs winnende duif 14-58-23. Uitslag'. K Kivits 1, 4, 6, 13; M Nicols 2, 14; P v Bers 3, 25; Gebr de Vaan 5, 15; JvdDungen 1; J v En gelen 8; v d Hout 9, 22, 27; R de Laat 10; H v Beijnen 11, 16, 23;P Wijkmans 12, 19; M v Heeswijk 17, 18; A v Helvoirt 20; Jo Merkx 21, 24; H C de Laat 26. WEDVLUCHT DE REISDUIF. Zondag hield de Reisduif een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 370 km, uitslag: B v Esdonk 1, 2, 6, 8; P Diepstraten 3; J Wilhard 4, 15; P Vermeulen 5; W v Ra- vensteijn 7, 14; Jos Kuijs 9; Nic v Dal 10, P v Dal 11; W Broeren 12; jan Kuijs-v B 13; Th v Overdijk 16. Uitslag le etappe zesdaagse van de Reis duif' - B v Esdonk-J Wilhard; 2 Jo v d Heuvel-] Kuijs sr; 3 G v d Wiel-A v d Heu vel' 4 P Diepstraten-H Berkelmans; 5 J Ki- viets-J Kuijs v B; 6 H Boom-G v Esdonk; 7 Nic v Dal-W Broeren; 8 P Vermeulen- B Herman; 9 Th v Overdijk-] Koks; 10 P v Dal-Jos Kuijs. FEESTAVOND. Zaterdagavond kwamen de kampioenen, Vlijmense Boys 3, in café Ant. Peijnenburg bijeen voor een feestavond dn verband met t behalen van het kampioenschap 2e klasse Brab. Bond. De avond had een gezellig ver loop. De voorzitter van de Boys, de heer v. Heivoort, sprak de kampioenen hartelijk toe. FORUMAVOND In het kader van hetontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw is per 1 mei een regeling van kracht geworden, die financiële uitkeringen in t vooruitzicht stelt aan boeren en tuinders van 55 jaar en ouder die hun bedrijf willen beëindigen en vol doen aan bepaalde voorwaarden. Aangez/en deze regeling nieuw as en voor velen niet geheel duidelijk, heeft de streekverbete- ringscommissie een voorlichtingsavond ge organiseerd op donderdag 9 juni a.s. om 8 uur in café De Ster te Nieuwkuijk. De heer Ir M. Schretten van de voorlichtingsdienst van de NCB zal op deze avond de regeling nader toelichten, waarna onder leiding van de heer Kamp een deskundig forum zal worden gevormd, waarin naast de heer Schretten zitting zullen nemen ir. A. Corten, Rijkslandbouwconsulent, dhr. Vinkenvleu- gel, hoofdassistent Rijkstuinbouw-voorlich- tingsdienst en ir Franke, ingenieur bij de Cultuur Technische Dienst. OECUMENISCHE BIJEENKOMST. Enkele tientallen paters van de Abdij Ma- riënkroon worden op zaterdag 27 juni a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Vlijmen verwacht waar een dienst wordt gehouden. Een der paters zal dan een meditatie houden over wat de katholieke verstaan onder heiligen verering, terwijl ds. Fritsche zal spreken over verering van de protestanten van Jo hannes de Doper, wiens feest 23 juni wordt gevierd, aan wie de Herv. kerk gewijd is en die ook afgebeeld staat op het plafond van de kerk. De paters van Mariënkroon zullen in de meditaties de ongeveer een uur du rende eredienst met koorzang besluiten. De Dienst begint om 4 uur n.c. Na afloop wordt een maaltijd aangericht voor 120 personen, onder wie de abdijbewoners ip een speciaal daarvoor in te richten stal van de heer van Heivoort, ouderling van de herv. gemeente. Deze unie ekbijeenkomst is een vervolg op een samenkomst die op 7 maart j.l. op de abdij alhier is gehouden. Toen hadden vele protestanten uit de Langstraat in de kapel een gemeenschappelijke dienst met de abdij bewoners. CONTINU-W ONIN G-BOUWPLAN. Naar we vernemen zal de gemeente Ros malen niet deelnemen aan het plan om sa men met Vught en Vlijmen 600 woningen te bouwen. De raad van Rosmalen besloof na ampele discussie van deelneming af te zien. Secretaris Achten deelde dit mede. De gemeente Vlijmen heeft nog geen stappen genomen dn afwachting van een officieel be richt van Rosmalen. Volgens de secretaris behoeft het!niet zeker te zijn dat het terug trekken van Rosmalen het niet doorgaan van het bouwplan tot gevolg zal hebben. In de laatste raadsvergadering is gedeeltelijk in besloten zitting, uitvoerig gesproken over de consequenties van het bouwplan, omdat ook in Vlijmen inwoners zouden zijn die een toezegging om te bouwen teniet zagen gaan door het tot stand komen van bedoeld bouwplan. BENOEMD. De heer W. Kok uit Helmond is benoemd als 3e leerkracht aan dg lagere Voetius- school voor prot. onderwijs op de Vliedberg. KONINGSVISSEN. In de z.g. Wieltjes, het viswater van de Haarsteegse Visclub, had zaterdag het jaar lijkse koningsvissen plaats. Ca. 25 leden na men hieraan deel. Om 5 uur werd begon nen en er werd tot half 7 gevist. Slechts enkelen wisten iets te vangen. Toen later in het clublokaal de stand werd opgemaalct bleek dat het lid I,. v. d. Heijden de meeste vis had gevangen en voor een jaar tot koning werd uitgeroepen; 2e werd W. de Gouw en M. v. d. Heijden 3e. KORFBAL. In café van Oyen hield de r.k. dames korfbalclub Haarsteeg een ledenvergadering, die noodzakelijk was omdat er een streven merkbaar is om ook jongens als lid toe te laten en dn gemengd verband te gaan spe len en aan de competitie deel te nemen. De opkomst van mannelijke gegadigden was dan ook groot, waaruit bleek dat een gemengde korfbalclub we! levensvatbaarheid bezit. Na bespreking werd daartoe besloten en als naam werd voorlopig aangenomen Wit- Zwart '64. Zij die nog lid wensen te wor den, kunnen zich opgeven bij 't bestuur. BILJARTEN. Zoals wij reeds berichtten zijn be bekende biljarters, de gebr. C. en P. v. d. Loo, op genomen in de kernploeg van de KNBB. Ze zullen een aantal lessen ontvangen van de bekende Belgische grootmeesters Vin- gerhoedt en Wafflaar. Van 8-11 juni zal Cees v. d. Loo met nog drie bekende spe lers in Amsterdam worden getraind door Vingenhoedt; in september volgen dan nog eens 4 dagen. Piet v. d. Loo zal op een ander tijdstip worden getraind door Waff laar. Inidien deze biljarters de lessen ter harte nemen, zal dit hun spelpeil nog. veel ten goede komen en kan er nog veel van hen worden verwacht. In verband met het feit dat de concert- en danszaal met de kegel banen van Euphonia een moderne verbouwing ondergingen, tevens ter verwelkoming van de nieuwe ex ploitant, de heer Govers, werd za terdag 6 juni de officiële opening gevierd van deze veranderingen. Om met deze modernisering te begin nen, mogen we met allen die de moeite genomen hebben hiervan kennis te nemen, verklaren, dat zb- wel de verbouwing der kegelbanen met de automatische opzetmachine, als de totale interieur-verandering van de concertzaal met aparte mo derne bar en de inrichting der toi letten en de vestiaire met loketten aan de hoogste eisen voldoet en de bezoeker de indruk geven dat hjer getracht en bereikt is iets te bieden, dat ten volle aan de eisen des tij.ds voldoet. De weledelachtb. heer burgemees ter v. Erp had zich ook daarom be reid verklaard de officiële herope ning van de zaal en de kegelbaan te verrichten. Toen om goed 4 uur de met vele ingekomen bloemstuk ken keurig versierde zaal vrij be hoorlijk bezet was, heette de heer W. v. Nieuwstadt, president van 't Kon. Muz. Gez. Euphonia en voor zitter van de zaak Euphonia, de aanwezigen en speciaal de edelacht bare heer burgemeester welkom. Hij benadrukte hierbij, dat hij 't vooral een eer vond voor het gezelschap dat de burgemeester bereid gevon den was de officiële opening te ver richten. En burgemeester v. Erp verrichtte deze opening op een wij ze, zoals we die in de korte tijd dat hij hier als eerste burger de leiding heeft, reeds hebben leren kennen. Waar hij spreekt, doet hij dat niet zonder zich vooraf degelijk op de hoogte gesteld te hebben waar en bij wie hij te gast is. Met een vlot heid alsof hij in de bijna 100 jaren de gehele geschiedenis heeft mee gemaakt, schilderde hij het ontstaan, de groei en de veranderingen die de zaak doorgemaakt heeft. Hij vond daarbij verband tussen de lig ging van het pand in de Hoofdstraat, tegenover het majestueuze kerkge bouw en het toonaangevende hotel café-restaurant Euphonia, hiermee dat de vreemdeling de aanduiding geeft dat hen in het centrum van de plaats is, waar hij gastvrij thuis is. Voordat het gezelschap Euphonia de zaak overnam, was er een zgn. herberg, waar de voerman en de passerende vreemdeling aanlegde en zijn boterham met koffie nam. Uit het gilde St. Jan groeide de harmonie Euphonia, die in 1894 het toen bestaande pand kocht en het later uitbreiding gaf met een con certzaal. De verbouwing van 't café tot hotel-restaurant gaf de zaak het aanzien, wat ze nu nog heeft. De verbouwing die nu geschiedde kwam tot stand door samenwerking met de Amstelbrouwerij, die de in terieurverbetering van de zaal en bar onder leiding van architect De Haas op zich nam, terwijl de ver dere modernisering van kegelbaan, toiletten en vestiare onder leiding van architect H. Prins voor reke ning van Euphonia geschiedde, door de aannemers J. de Kort en J. van Hees met als onderaannemers de heren Snels en de Brouwer, die alle lof kregen. De burgemeester wenste Euphonia alle succes met deze veranderingen, heette de nieuwe hospes welkom en sprak de hoop uit dat hij een goede gastheer in dit bedrijf zou zijn. De heer Govers, als nieuwe ex ploitant, dankte voor de tot hem ge sproken woorden en hoopte, dat hij aan de in hem gestelde verwachtin gen zal kunnen beantwoorden. Nadat het bestuur de felicitaties van de aanwezigen had aangeno men, werd een eredronk aangebo den. Toen nam de heer J. Kemmeren als secretaris van Euphonia, maar tevens als voorzitter van de Til burgse Kegelbond (T.K.B.) het woord, waarbij hij burgemeester v. Erp uitnodigde om ook de gemoder niseerde kegelbaan te openen. Naast burgemeester v. Erp zou het oudste T.K.B.-lid, de heer Bas Meenhere uit Tilburg, de eerste bal werpen. Dat Bas poedelde, is voor een 80- jarige, die vaak zijn lauweren op de kegelbanen gevierd heeft, geen schande; dat burgemeester v. Erp een 8 wierp, bewijst dat hij naast de gave van het woord ook een esprit des sports bezit, dat zelfs de beste kegelaar hem mag benijden. De buiten de zaal opgestelde har monie van het Kon. Muz. Gez. Eu phonia had, na de openingsrede van de burgemeester, een mars geblazen waarna een kleine rondwandeling door de voornaamste straten werd gemaakt. In de zaak en de zaal bleef het tot het sluitingsuur gezel lig druk, maar vooral de kegelbaan kreeg zeer veel bezoek, vooral van de T.K.B.-leden uit Tilburg. Er was een avondwedstrijd aan de opening verbonden, waarin drie mooié prij zen voor de damesleden en vijf prij zen voor de herenleden van de TKB te winnen waren met het gooien van 2 x 10 ballen. Het resultaat was: 1. mevr. v. d. Ven 145; 2. me vrouw de Haas 140 en 3. mevrouw Tuerlings 137. Heren: 1. P. Kemme ren 161; 2. A. Verhoeven 154; 3. H. Boons 153; 4. M. Kemmeren 152 en 5. J. Schagen 145. EEN ZWARE SLAG Als een donderslag bij heldere hemel ging vrijdagmorgen om half negen de mare door Kaatsheuvel, dat de heer P. M. (Giel) v. Boxtel, eigenaar van Drukkerij v. Boxtel en Uitgever van de Agenda, plot seling, nog voorzien van het H. Sa crament der Zieken, was overleden. Geboren op 6 september 1912 uit het grote gezin van de heer Jos. v. Boxtel-Wagenmakers in de Kruis straat, ontving hij, na de lagere school te hebbben doorlopen, zijn verdere opleiding op het pensionaat te Huibergen, waarna hij zich door eigen studie verder bekwaamde tot een zakenman, die met grote be kwaamheid het oorspronkelijk ne- venbedrijf van de drukkerij Antoon Tielen en De Echo van het Zuiden te Waalwijk, tot een drukkerij van naam wist op te bouwen. Drukkerij v. Boxtel kreeg vooral bekendheid in de naaste en verdere omgeving door zijn speciaal werk in etiketten. Wat de heer v. Boxtel voor zijn bedrijf en gezin geweest is, was hij in zijn jonge jaren ook voor de sport. Reeds vóór de oorlog was hij een van de voormannen van de R.K.V.V. D.E.S.K. Een speler, waar op de club steeds rekenen kon en die gedurende jaren mocht gere kend worden tot een der beste Kaatsheuvelse spelers. Giel was een Desser, waarop de club rekenen kon en die in het veld een graag geziene, faire en toch een voor de tegen stander gevreesde speler bleef. Naast actief speler was hij na de oorlog nog gedurende geruime tijd de accurate penningmeester van de club. Ook in het bestuur van de R.K. Middenstandsvereniging had hij eni ge tijd zitting. Tot voor drie weken, toen hij op medisch advies ontslag nam, was hij bestuurslid van de Ka mer van Koophandel voor de afd. Middenstand en lid van het dage lijks bestuur van het Borgstellings fonds. Kaatsheuvel verliest in de heer v. Boxtel een man, die door zijn drukkerij met velen connectie had. Zwaarder treft zijn plotseling heen gaan zijn echtgenote en de vier nog niet volwassen kinderen en zijn steeds groeiende zaak. Moge God hen de kracht geven dit grote verlies met moed te dra gen. RUIMERE SLUITINGSMOGELIJKHEDEN Tijdens de officiële opening van Euphonia maakte burgemeester v. Erp bekend, dat met ingang van 1 juli in verband met 't steeds groei ende vreemdelingenverkeer, voor iedere vergunninghouder bij wijze van proef voor de komende drie maanden de gelegenheid geboden wordt 10 keer per maand gebruik te maken voor verlenging van het sluitingsuur door tijdige berichtge ving aan het bureau van de rijks politie ter plaatse. Deze verlenging kan alleen gelden voor de door ken nisgeving aangegeven avond. Bij verdere verlenging moet een offi ciële aanvrage aan de burgemeester worden ingediend. JAARVERGADERING ROODE KRUIS De afdeling van het Nederland- sche Roode Kruis, afd. Kaatsheuvel- Loon op Zand, houdt a.s. vrijdag avond in zaal De Leeuw om 8 uur te Loon op Zand haar eerste alge mene ledenvergadering. De agenda staat onder de berichten Loon op Zand vermeld. Het bestuur rekent op aller opkomst. LEVENSSCHOOL GAAT 10-JARIG BESTAAN VIEREN De Katholieke Levensschool voor jongens te Kaatsheuvel bestaat 10 jaar. Vanzelfsprekend zal aan dit feit aandacht worden geschonken, want de Kaatsheuvelse levensschool heeft in de afgelopen tien jaar be wezen een instelling te zijn met levensvatbaarheid, die niet meer gemist kan worden. Dit tweede lustrum zal gevierd Op waardige wijze hebben de Zusters v. Schijndel in de parochie Berndijk het 50-jarig bestaan van hun klooster aldaar gevierd. Dat de weergoden zondag niet meewerkten, vermocht aan de feest vreugde geen afbreuk doen. Het voornaamste punt van het feestpro gramma immers, dat zich buitens huis afspeelde - een bezoek aan het Natuurpark „De Efteling" op uit nodiging van het stichtingsbestuur werd zaterdag afgewerkt. Met auto's van parochianen werden de zusters naar het bekende recreatieoord ver voerd, waar zij onder een stralende hemel genoten van de verschillende attracties. Ook de harmonie St. Jan kon de zusters om vijf uur naar 't parochiekerk begeleiden voor het plechtige lof. Maar zondagmorgen, toen de regen met stromen neer viel, moest de voorgenomen stoet voor de plechtige Hoogmis noodge dwongen achterwege blijven. Pa stoor E. Rietra droeg de H. Mis op en hield ook de feestpredicatie, waarin hij de betekenis van de zus ters voor de parochie Berndijk nog eens schetste en dank bracht voor hun veelomvattende taak. Voordat 's middags in de refter van het Klooster een bijzonder druk bezochte receptie plaats vond, gaf de voorzitter van het feestcomi té, de heer W. de Jong, een over zicht van de verschillende werk zaamheden, die de zusters in de gepasseerde vijftig jaar, zowel voor de parochie Berndijk en daarnaast ook voor geheel Kaatsheuvel heb ben gedaan. Zoals onderwijs, ver zorging van ouden van dagen, wijk verpleging en wijkverzorging. Hij meende dat de parochie bij dit gou- <den jubileum daar wel iets tegen over mocht stellen en verrastte de zusters daarom met een dagreisje naar de Ardennen, alsmede met 'n bedrag van f 500.- voor de bouw van een rouwkamer. Burgemeester van Erp wees op de moeilijke tijdsomstandigheden, waarin de stichting van het kloos ter destijds een feit werd, en gaf uiting aan zijn diepe bewondering en respect voor het werk van deze congregatie. Hij was dankbaar voor •de goede samenwerking tussen de parochianen en de zusters. Gezien hun belangrijke werk op het gebied van de lijkverzorging, zegde burgemeester van Erp sub sidie van f 1500.- toe voor de te bouwen rouwkamer. Hij hoopte dat de zusters hieruit kracht zouden putten om nog vele jaren dit werk te doen. Tijdens de receptie, dankte moe der overste iedereeen die aan de viering van dit jubileum hadden bijgedragen en voor de prachtige geschenken. worden met een feestavond op za terdag 13 juni in de zaal van de Gildenbond, aanvang half acht waarbij niet alleen de deelnemers' maar ook de oud-deelnemers van de partij zullen zijn. Zij zullen die avond getuige zijn van een schimmenspel waarin het wel en wee van de levensschool in de afgelopen tien jaar in beeld en geluid zal worden gebracht. BENOEMING Op 2 juni 1964 werd de heer J. van Broekhoven, zoon van de groepscommandant der Rijkspolitie alhier die was geplaatst op de school voor reserve-officieren te Ermelo, benoemd tot vaandj'ig Thans is hij ingedeeld bij de staf van de Limburgse Jagers in de le gerplaats Oirschot. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat tien jaar geleden, nog twee zoons van genoemde groeps commandant tot reserve-officieren werden benoemd. BILJARTNIEUWS De vriendschapscompetitie, die jaarlijks zo'n prettig zomerpro- gramma aan de organiserende ver enigingen geeft, is maandag 1 juni met groots spel van start gegaan. De uitslagen waren- De Dreef 1—N.A.S. 1 A. Snoeren (6,84)-J. v. Berkel (4,68) 2-0 t o (6.11) 0-2 L. Suiker (3.35)-M. Fijnemans L. Groenendaal (1.22)-Jo Damen (2.96) 0-2 A. Koenen (1,20)-H. Balvers 2.10) 0-2 De Efteling 1-Euphonia I 5.3 B. Dekkers (16.66)-H. Soeterboek (5.76) 2-0 P. Klaassen (6.36)-Ant. Voogd (5.27) 1-1 H. Dekkers 18.57)-J. Kemmeren (9.14) 2-0 J. Hendriks (2.08)-J. van Rooy (7.66) 0-2 KAMPIOEN DERDE KLASSE DRIEBANDEN N.B.B. De heer Driek Snoeren van de bitjartclub K.O.T., gevestigd bij de heer P. van Dun, behaalde te Hil versum het kampioenschap 3e klas se driebanden met een gemiddelde van bijna 0.50, waardoor hij meteen promoveert naar de 2de klasse. WASPIK WON JEUGDTOURNOOI Een jeugdteam van de v.v. Waspik won zaterdag in Capelle het pupillentournooi dat door Wit-Zwart was georganiseerd. In de finale-partij kwamen de Waspikse jongens uit tegen Raamsdonk. Na verlenging ging de overwinningstrofee naar Waspik. WERKGROEP K.V.P. In het gemeenschapshuis in de Kerk straat kwam een 30-tal leden van de werk groep der KVP-afd. Waspik bijeen om te discussiëren over 't onderwerp Recreatie. De deelnemers o.l.v. de gespreksleider dhr, W. v. Gorp, konden op een vruchtbare avond terugzien. DOKTERSVACANTIE. Met ingang van heden t.m. 28 juni zal de praktijk van dokter Wijffels worden waar genomen door dokter Gerlach uit Capelle, tel. 04168-350, in verband met vacantie. VERKIEZING ELFTALCOMMISSIE. Vrijdag 12 juni a.s. zal in café C. Mon- tens op 't Vaartje 'n alg. vergadering wor den gehouden van de voetbalclub Waspik, ter verkiezing van de elftalcommissie voor het nieuwe seizoen. Aftredend zijn de heren A. Kerst, N. Smits, C. Donks, H. de Wit en B. Kuijten. Aanvang 20.30 uur. UITSTAPJE OUDEN VA NDAGEN. Het comité Ouden van Dagen, dat het afgelopen jaar haar activiteiten uitbreidde met het beleggen van wekelijkse sociëteiten, heeft het jaarlijkse uitstapje voor de bejaar den gepland op dinsdag 30 juni. Het reis schema luidt: Zaltbommel, Rhenen, Wage- ningen, Oosterbeek, Arnhem, Nijmegen, Berg en Dal, Groesbeek, Grave, Waspik. In Arnhem zal men een bezoek brengen aan het openluchtmuseum, terwijl in Grave een lunch zal worden gebruikt. Het ligt in de bedoeling van het comité de deelname aan de tocht uit te 'breiden en open te stellen voor bejaarden vanaf 65 jaar. Het zal ech ter van de opbrengst van de collecte welke deze week gehouden wordt afhangen in hoeverre deelnemers tusen 65 en 70 jaar in de kosten (f 10 p.p.) zullen moeten bij dragen. Vanaf 70 jaar is de deelname gratis. NEDERLAAG-TOUNOOI. De biljartclub Altijd Raak heeft van de Waspdkse Biljartbond toestemming gekregen een nederlaag-tcmrnooi uit te schrijven i.v.m. het behaalde kampioenschap. Uitslagen van wedstrijden in deze competitie gespeeld in café De Statie: Fotsers 1-Vriendenkring l 6-4; Fotsers 2-Vrr. Kr. 1 6-4; Uitkijk 1- KOT 2 8-2; Uitkijk 2-KOT 1 10-0; NGD 1 -HGL 2 7-5; NGD 2-HGL 1 4-6; WK 1- Alt. Raak 2 1-9; Alt. Raak 2-HGL 1 3-7; NGD 1 -Uitkijk 2 4-6; Uitkijk 1-Fotsers 2 5-7; Fotsers 1-Fotsers 2 6-4. Vrijdag 12 juni wordt de finale partij gespeeld en vindt de prijsuitreiking plaats. ROKERSRAPPORT HEEFT IN VLOED OP TABAKSHANDEL. I11 de eerste vier maanden van dit jaar het sigarettenverbruik in ons land met 15,4 pet. gedaald, het siga- renverbruik met 1 pet. teruggelopen, het omzetcijfer voor pijptabak nage noeg onveranderd gebleven. De om zet van kleine sigaartjes - de z.g. senorita's - is daarentegen met 61,2 pet. toegenomen. Dit heeft het be stuur van de Amerikaanse tabaks- handel Oscar Romte en Jiskoot n.v. medegedeeld op de in Amsterdam ge houden jaarlijkse aandeelhouders vergadering, als antwoord op een vraag naar de invloed van de publi- katies over roken en longkanker op t tabaksverbruik.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2