Schoonheidsnieuwtjes Europa-cup in Waalwijkse handen Smidje Verholen en de rare alchimist gezondheid voor de vrouw die jong en mooi wil blijven Titelstrijd volgend jaar waarschijnlijk in Waalwijk t 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 JUNI 1964 2 J A Braat B.W M v.d Lee DE MAN MET DE LUCBFER V Wat is het fijn, dat we dit jaar al zo vele malen van de zon konden profiteren. Voor onze huid is het ook gezonder dan de sneeuw- en hagelbuien en de koude wind. die we 's winters zo vaak in ons land mee moeten maken. Maar toch is het nodig u ernstig tegen de zon te waarschuwen. Voor al in de vakantietijd doet bijna iedere vrouw mee aan de mode van het bruin worden. Dit is niet zo erg, mits we de zon maar niet buitensporig gaan aanbidden. Door jaar in jaar uit de huid sterk te laten verbranden, mag men werkelijk van een verwoestende invloed spreken. Want niet alleen wordt de Alle produkten van dit bekende schoonheidshuis verkrijgbaar bij DROGISTERIJ - PARFUMERIE VAN OSS-VAN BUREN Stationsstraat 63 Waalwijk huid hier ouder van, maar soms komen er ook van die rode vlekken op het gezicht die gaan verharden en wratachtige plekjes wor den en na zo'n acht of tien dagen zonnen absoluut onuitroeibaar zijn. Dus wees voor zichtig met het zonnebaden, en dit geldt speciaal voor de vrouw iboven der dertig jaar; de kwaliteit van een jongemeisjeshuid is nog wdl zo goed in de meeste gevallen, dat zij nog wel een keer roekeloos kan zijn zonder dat er straf op volgt. De huid beschermt zich zelf ook tegen de zonnestralen. Ten eerste door het pigment, dat het verbranden tegen gaat. Maar ook door een extra dik hoornlaagje te fabrice ren, dat wel praktisch, maar nu niet direkt mooi genoemd kan worden. Een doorschij nende huid is toch wel de frots van iedere vrouw. Daarom is het na de vakantietijd in de schoonheidssalons zo druk, omdat er veel dames zijn die het opperste hoornlaagje la ten verwijderen door een peeling of een schilkuur. Vanzelfsprekend as het van groot belang onze' huid voortdurend dn te wrijven met een goede zonnebrandolie of -crème. Neem deze vooral van een goede kwaliteit. U be hoeft er geen grote hoeveelheden van te gebruiken, maar wrijft u de huid. er wel steeds opnieuw mee in. Voor een vette huid minstens ieder uur; voor een droge huid ieder1 half uur. Voor een vette en normale huid zijn er lotions; voor de erg droge huid oliën. Op het ogenblik maken milks veel opgang, omdat deze niet te vet en niet te droog zijn, maar halfvet. Zo zijn zij ge schikt zowel voor een vette alseen droge huid en zijn ook bijzonder prettig in het gebruik. Door de zon en de warmte wordt er veel vocht aan uw huid onttrokken. Als u met een gespannen huid van een dag zonnen thuis komt, neem dam eens een maskertje, zodat uw huid weer wat soepeler wordt. Ook kunt u als u uw huid goed hebt schoon gemaakt met een reinigingsmilk vochtige compressen nemen met rozewater of kom- kommernat. Verder uw lotion en lait royaal gebruiken, want uw huid heeft een enorme behoefte aan vocht. Het is van het grootste belang, vooral in deze tijd, uw huid een goede verzorging te geven. Als we dit serieus van plan zijn moe- j ten we in de eerste plaats weten wat voor soort huid we hebben. In sommige gevallen is dat vrij eenvoudig te konstateren. Een vette huid heeft een vettige glans, grote po riën, soms gevuld met meeëters en een slechte tint. Een droge huid is te herkennen aan z'n fijnheid, dunheid en matheid. Maar meestal is het niet zo gemakkelijk het huid type vast te stellen; in zulke gevallen is ze ker een goede huiddiagnose nodig door een gediplomeerde schoonheidsspecialiste. Van zo'n ihuidddagnose immers 'hangt dn de eer ste plaats af welke preparaten we moeten gaan gebruiken om tot de beste resultaten te komen. Het gaat erom, met die prepara ten de huid in een betere konditie te bren gen. Daarom is het nodig 'bijvoorbeeld een vette huid ze te beïnvloeden, dat deze min der vet, als het kan normaal wordt. U be grijpt, dat we weer heel andere stoffen no dig hebben om bij een droge huid tot een normale toestand te komen. De preparaten, die hij de verzorging van de huid nodig zijn onderscheiden we dn de volgende vier groe pen: 1. de sdhoonheidspreparaten, dus de cleansingmilks en cleansingcrémes, die ge bruikt worden om de huid te reinigen van make-up resten, stof, dode huidcellen en vet. Deze milks en crèmes reinigen dus niet alleen de huid aan de oppervlakte, doch ook in de poriën. Zo'n preparaat moet dus de eigenschap hebben, dat het vuil en vet op lost zonder dat het door de huid wordt op genomen. 2. De stimulerende preparaten, dus de lotions en tonics. Deze lotions en tonics zijn vloeistoffen, getrokken van planten, kruiden of vruchten. Lotions hebben een behoorlijk percentage alcohol en worden daarom ge bruikt voor de vette 'huid. In tonics wordt maar een klein percentage alcohol gebruikt en worden dus gébruikt voor de neutrale, droge en gevoelige huiden. 3. De voedende preparaten, de nacht crèmes. Deze bestaan uit dierlijke of plant aardige vetten, waardoor de voedingsstoffen door de huid kunnen worden opgenomen. Zij 'bevatten allerlei stoffen die de huid en het onderhuidse weefsel tot celvernieuwing aan zetten, zodat de elasticiteit van het weef sel zo 'lang mogelijk bewaard blijft en het verouderingsproces wordt uitgesteld. Men probeert dus stoffen, die bij oudere mensen niet meer dn het lichaam worden geprodu ceerd te vervangen en via de huid toe te dienen. En dat er op dat terrein al veel be reikt is, kan iedereen zien als hij een ver zorgd, goed onderhouden gezicht vergelijkt met dat van iemand die er niets aan doet. 4. De dagcrèmes. Deze kunnen vloeibaar of vast zijn. In de zomer verdient het aan beveling een vloeibare dagcrème te gebrui ken, daar deze frisser is. Deze crèmes die nen er voor de huid te beschermen tegen de poeder, rouge en andere make-up-artikefen en ook tegen stof en vuil. Tot 'besluit wilde ik u nog even dè laatste nieuwtjes vertellen op 'het gebied van de schoonheidsverzorging. Deze maand is er een nieuw soort make up uitgekomen, n.l. "Make-up Accent". Dit is een mengsel van vloeibare make-up en rouge en dient er voor onze -tint nog fleu riger te maken. Deze tube is te koop dn drie tinten. Nog een nieuwtje, n.l. een toverlotion ge naamd Touch of Youth (rimpelverdirijver). Deze lotion vaagt dn enkele minuten uw kraaiepootjes, zorgen- en lachrimpeltjes voor uren weg. In het voorjaar zijn er weer di verse merken, die met een nieuwe kleur lip stick zijn uitgekomen. De mooiste kleur is wel 'Sakoura, dit betekent Japanse Kersen bloesem, met bijbehorende nagellak en rou ge. Voor de zonnige dagen een prachtige kleur. En nu fijn van de zon genieten, maar wees wel van één ding heel goed doordron gen: bruin branden mag dan mode zijn, uw huid verbranden is een ramp. ANS. RUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk Wat aan de late kant, maar zeker niet minder spontaan, vond maan dagavond de huldiging plaats van het kampioensteam van B.V. v. d. Brandt, dat na vijf jaar kampioen van Nederland te zijn geworden, begin deze maand in het West-Duit se Kiel de Europa-cup naar Neder land en naar Waalwijk wist te brengen. Henny de Ruyter, Wim Soeter- boek, Cor Soeterboek en Broer v. Alphen, hun echtgenotes en club genoten waren onder leiding van voorzitter J. van Loon maandag avond om half zeven de gasten van het College van B. en W. van Waal wijk. Het districtsbestuur van de K.N.B.B. Waalwijk was evenals de voorzitter van de biljart-bond, ir. C. Scheepers en de penningmeester de heer Walda aanwezig.. Burgemeester Teijssen van Waal wijk had voor de huldiging op zijn gemeentehuis ook zijn ambtgenoot van Loon op Zand genodigd. Dit omdat de heren Soeterboek uit Kaatsheuvel komen. Namens het gemeentebestuur van Waalwijk sprak de burgemeester de kampioensvereniging toe. Hij prees de wijze waarop de eer van Waalwijk als biljartstad was hoog gehouden en sprak de hoop uit, dat deze Coupe d'Europe spoedig een vaste plaats in het verenigings lokaal zou vinden. De vier Europa-cup-winnaars kregen elk later tijdens de huldi ging de door de heer Teijssen reeds aangekondigde biljartkeu overhan digd door loco-burgemeester van Heeswij k. Namens de vereniging „Van den Brandt" dankte de heer J. van De „Europacup"-winnaars V.l-n.r.: J. v. Alphen, Cor Soeterboek, Wim Soeterboek, H. de Ruyter Loon het gemeentebestuur voor de ontvangst. Na vijf jaar lang geen ruchtbaarheid te hebben gegeven aan het behalen van de Nederland se clubtitel Driebanden deed het hem goed, dat de Europese titel op de juiste waarde is geschat door het gemeentebestuur. Hij deed 'n beroep op Waalwijk vooral Henny de Ruyter tijdens de wereldkam pioenschappen te Ostende moreel te steunen. Wim Soeterboek sprak een dank woord namens het team. Op de hem eigen smeuiige wijze schil derde hij de spanning in Kiel en de manier waarop het team zich door die spanning heen geworsteld had. Prestaties van topformaat le verde elk van de spelers in één van de rondes. En altijd was daar nog de mascotte, Toontje Voogd, waaraan zoveel succes te danken is geweest. RECEPTIE Na de ontvangst op het gemeen tehuis is het gezelschap naar het verenigingslokaal in Hotel de Ruy ter gegaan voor een receptie. Daar werd het woord gevoerd door ir. C. Scheepers, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond, die het vooral betreurde dat een kampioenschap als dit zo weinig reliëf in de Nederlandse pers heeft gekregen. De biljart- praeses dacht, dat hieraan iets te doen zou zijn als het kampioen schap volgend jaar in Nederland zou kunnen worden gehouden. Namens het Bondsbestuur bood hij de spelers een vierkleurenballpoint met inscriptie aan. Op de suggesties van de bonds voorzitter haakten de districtsvoor zitter, Piet van Engelen, in, als mede de heer J. de Kort, die na mens Waalwijks Belang gelukwen sen aanbood en die verzekerde, dat een eventuele organisatie in Waal wijk op de volledige steun van zijn stichting kon rekenen. Op de zeer geslaagde receptie voerde ook de districtsvoorzitter van Kaatsheuvel de heer J. v. d. Kaa het woord. Verder waren daar nog o.m. B. van Loon namens de vereniging WSC, wethouder J. van Heeswijk, maar nu als vice-voorzitter van RKC, Tom Burmanje namens BV ,,'t Zwaantje" en vice-voorzitter van het district Waalwijk, Theo Verdonk van BV „Ons Genoegen" en J. Jozen van BV KOT uit Els- hout. Bijzonder prettig waren de woorden van de heer Hermus van de biljartvereniging DCV uit Bre da, het team met kopman M. Bro- sens, dat reeds twee jaar met een tweede plaats in de strijd om de Nederlandse titel genoegen moest nemen. Wim Soeterboek sprak namens het kampioensteam een treffend dankwoord. Voor de oudsxs Rijschool met „VAMOR" in SPRANG-CAFELLE en omgeving naar Telefoon 04167 - 2753 en Telefoon 04160 - 3707 Ook DAF en SCOOTER NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND 105. Toen smidje Verholen een veilig eindje uit de buurt van Stef's huis was gekomen, bracht hij de oude auto op gang en onder hevig geknal begon te motor te draaien. Hij stuurde het vehikel het dorp uit, reed door de stille landouwen en zette koers naar het Knekel woud. „Jonge, jonge, wat zal die alchimist opkijken, als hij voor 't eerst van zijn leven een auto ziet," gniffelde hij. „En wat zal die Nos- co opkijken, als hij merkt, dat ik hem doorheb! Ja, ja, het zwakke oude baasje spelen, de ongeoefende kamergeleerde. Maar met wat voor reuzekracht rukte hij me die goei- endag en die zwarte toga uit de hand! Nee, nee, Nosco! Jij bent niet die waarvoor je je uitgeeft!" Nog veel meer bedacht de slimme smid en hij kreeg plotseling een schitterend idee. „Wel alle mens- sen," mompelde hij. „Die alarmin stallatie om het Knekelwoud wordt natuurlijk gevoed door de stroom draad, die uit Nosco's kelder naar buiten loopt! Daarom mocht ik er niet naar kijken. En weet je wat ik nou 'es mocht doen? Ik moest 'es met een schaar op die draad af gaan en hem doorknippen. Dan stond de hele zaak zonder stroom pn kon iedereen ongehinderd het Knekelwoud uit- en inlopen! Maar, goeie help! Ik zag de Kludde met een kaars bij al die kostbaarheden in het oude slot staan en. Noseo kocht voor een appel en een ei 'n heel museum leegdus die man paét hoed en donkere bril en flit spuit is ook Nosco! Dat moet wel zo zijn, want ze zijn even groot, hebben dezelfde soort neus en ver der vormen een donkere bril en 'n snor een puike vermomming!" FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door Ids. van der Ploeg 15) Juffrouw De Ridder schrok. „Slapen?" zei ze. „We 'hebben nog niets afgesproken." Doch de dodhter, 'n twintigjarig koket ding met 'het haar op zolder, sleepte de vogelkooi, die tussen de vensters stond, dieper de kamer in... Van een nieuwe jurk en eerf paar peau-de-suède schoerten was ze al ze- ker en moeder kon het hoedje kopen, dat ze laatst op de Nieuwendijk had den gezien., „Alles kan heel gemakkelijk wor den gesdhikt", zei ze. Nonhehël zag wel, dat hij het pleit gewonnen had; hij haalde zijn porte feuille te voorschijn en telde 'het .geld op tafel uit. Juffrouw de Ridder ging er dadelijk mee naar de slaapkamer om het in de linnenkast tussen de la kens te verbergen. Hij bleef met het meisje alleen en vroeg, wijzend op de „Naamlozen": „Wat zit er in die pakhuizen, daar aan de overkant?" Maria dacht even na. „Van de week werden er schuiten met stro gelost", zei ze. Met een afwezige blik 'keek Non hebei het raam uit, 't was alsof plot seling een floers voor zijn ogen trok. „Stro?" vroeg hij peinzend. „Ja, geperst stro, van die vierkan te balen". Hij knikte, borg dan zijn schets boek weg en verliet de woning, de moeder en dochter in een soort feest roes achterlatend. In de namiddag keerde 'hij terug, nu met schildersmateriaal. Juffrouw de Ridder was naar familie gegaan, waarschijnlijk om het grote nieuws te vertellen. Maria had thee gezet en schonk ongevraagd een kopje voor Nonhe bei in. Hij zette de schildersezel bij het raam en begon aan een nieuwe schets van de „Naamlozen". Zij keek ge spannen toe - wat had de man er toch aan die oude verveloze berg plaatsen na te tekenen? Zij zette het kopje op een bloementafeltje naast de ezel en vroeg of hij die dingen verkocht. De vraag drong niet goed tot hem door. Hij legde het stukje conté neer en bleef kijken naar de overkant. Nu reed er een vrachtwagen aan, beladen met grote kisten. Voor de „Naam lozen" hield men stil. Een man die boven op de lading had gezeten, liet zich naar beneden zakken en opende met een grote sleutel de deur van het linker pakhuis. „Kun je zien wat erop staat, Ma ria?" „Waarop?" „Op die kisten. Ga eens kijken; ik zou graag willen weten, wat er in zit." „O, dat zijn werkmansbroeken voor het magazijn „De Concurrent", die komen iedere week. „Zo, zo, alléén broeken?" „Dat denk ik wel. Ik ben er win keljuffrouw geweest, maar toen is 't uitgebrand?" „Wat is uitgébrand?" „De winkel op de Haarlemmerdijk. Mevrouw had om half één, toen we een half uurtje om mochten lopen, 'n strijkijzer op laten staan en toen we terugkwamen, stond de boel in de fik." „Heeft het erg gebrand?" „Nogal - de winkel is drie maan den dicht geweest." „Heb je wel eens goed naar een brand gekeken, Marie? Die vlammen zijn vaak heel eigenaardig van vorm, soms kun je er gezichten in zien, vaak ook zijn het net rode fonteinen van vuur en 'bloed; je moet daar eens op letten; 't verandert telkens... laatst toen ik toevallig eens een brand mee maakte, leek het net alsof er binnens huis mensen-heen en weer sprongen en dan die rook.eerst is er alleen maar rook, maar dan begint daarach ter iets te gloeien, net als bij een zons opgang, de rook wordt dunner en op eens breken de vlammen door. 't Vuur wordt geel en als 't heel erg is wit, zo wit als water; later tempert dat weer, dan worden het gele tulpen en rozen, die zich openen en sluiten tot dat er alleen nog maar een ijle damp hoven de huizen uitstijgt. Maria keek hem met grote ogen aan, verlegen en ook een beetje bang. „Uw thee wordt koud", zei ze maar. Haastig dronk hij het kopje leeg; dan gleed zijn hand in zijn zak. Op eens begon hij luid te lachen - te luid, bedacht hij... „Een aardig verhaaltje, niet Ma ria? Toen jij over die brand begon, schoot mij dit te binnen. Ik heb het eens gelezen in een boek. Ik hoop, dat wij het goed samen kunnen vinden." Hij sprak op een natuurlijke en vriendelijke toon. Marie werd er ge heel door gerustgesteld. Hij schoof zijn stoel wat dichter bij de ezel, begon weer te tekenen en zei „Ik zag hier op de gracht een man, die ik goed ken, geloof ik". ,,U zult hier toch wel geen ken nissen hebben, mijnheer." „Nee, maar toch heb ik die man vaker gezien." „Droeg hij een houten bakje?" Ja... ja". „Dat is Jan, de schoenmaker, die woont hiernaast; hij staat altijd op de Dam." „Juist, dan ken ik hem daar van. Hij woont hiernaast?" „Hij ligt er in de kost." „O, ik zou hem graag eens willen spreken; misschien wil hij wel een boodschap voor me doen, als dat zo uitkomt - jou wil ik het niet vra gen." „Ik wil best iets voor u doen." „Heel vriendelijk van je Marie. Maar het is veel gemakkelijker als ik zo'n man bij de hand heb; hij ver dient er misschien graag wat hij." De volgende dag zat Jan de schoenmaker bij Nonhebei voor het venster. Beiden keken lange tijd naar de „Naamlozen". De vergadering van de vereniging „Amsterdamse Belangen" werd ge houden in 't gebouw „Felix Meritis" aan de Keizersgracht. Gramsof raffelde het openings woord in een vlug tempo af - hoe eerder deze zaak aan de kant was, hoe beter. Hij was voornemens ge weest verstek te laten gaan, doch bij nader inzien had hij het toch beter gevonden zijn wagen voor te laten ko men, ook al om mogelijke praatjes over de positie van Het Huis met de Kluis de kop in te drukken. Hij keek de zaal eens in - ze was voller dan gewoonlijk; straks bij de bespreking zou er wat los komen, de atmosfeer was tamelijk geladen. Nu, hij was niet van plan er een protest- meeting van te maken, als ze te ru moerig werden, zou hij de vergade ring eenvoudig sluiten. „Amsterdam se Belanggen" - een mooie naam; hij kende maar één belang: 't zijne, en waarschijnlijk dachten de meesten die daar voor hem zaten er net zo over. Grimmig gaf hij een klap met de voorzittershamer op het groene tafel kleed, 'bedoeld als een uitroepteken achter zijn openingswoord. Hij sprak enkele dankwoorden uit aan het adres van zijn neef Nonhebei, de man die zich zo verdienstelijk had gemaakt met het restaureren van oude pakhui zen en die nu gelegenheid kreeg tot 't houden van zijn causerie. (wordt vervolgd) i

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2