II Gemeenteraad Waalwijk Waalwijk i Gemeenteraadsvergadering duurde onverwacht lang Aardgas, Kunstkring en openbare kleuterschool vroegen veel aandacht Vóór 1966 nog geen aardgas in Waalwijk. Gemeente betaalt on kosten van ombouw gasapparaten Kunstkring vraagt en krijgt hogere garantiesubsidie. Lidmaatschap niet uitsluitend voor exclusieve groep Geen eenstemmigheid bij benoeming waarnemend hoofd openbare kleuterschool. Mej. Hoog Antink benoemd. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JUNI 1964 Onbewoonbaar verklaring „Normapparaten" geschikt voor aardgas Budgetrecht van de raad „Kunstkring populariseren!" DE MAN MET DE LUCIFER JAARVERGADERINNG „VOLKSONDERWIJS" Sprang-Capelle De agenda van 20 punten deed niet vermoeden dat het 10 uur zou worden voordat burgemeester Teijssen als voorzitter van de raad van Waalwijk de openbare vergadering kon sluiten. De meeste voor stellen van B. en W. werden hamerstukken, maar er bleken toch enkele addertjes onder het gras te zitten: een schrijven van de fir ma Zeegers vergde beraadslagingen van ongeveer 'n uur, de discus sie over garantie-subsidieverhoging voor de Kunstkring kon de voor zitter tamelijk kort houden, maar voor de benoeming van een waar nemend hoofd voor de in september te openen openbare kleuter school was een geheime vergadering van drie kwartier nodig en na dien nog een openbare bespreking van een kwartier. Wethouder v. Heeswijk en de heer Smits waren afwezig. De woningen Grotestraat 130 b en Winterdijk 16, 17 en 18 werden door de raad onbewoonbaar verklaard. De hoofdinspecteur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid, waarnemend inspecteur van de volksgezondheid te Den Bosch, had zulks geadviseerd. De ontruimings termijn is gesteld op 6 maanden, omdat het vanwege de hier nog steeds voorkomende woningnood niet mogelijk zal zijn binnen de ge stelde termijn van 3 maanden an dere woonruimten aan de betrok ken huurders te verschaffen. De subsidieregeling voor de kruis verenigingen zal worden gewijzigd. In ons blad van vorige week maan dag besteedden wij hieraan de no dige aandacht. Voor de aanschaf van meubilair ten behoeve van de r.k. Kleuter school - centrum, stelde de raad 8.326.beschikbaar, 25.900. yoor de gedeeltelijke vernieuwing van de verwarmingsinstallatie van de St. Petrusscholen en 10.113,42 voor nieuwe vloerbedekking en klassemeubilair voor de St. Michaël- Ulo. De subsidie voor de openbare leeszaal en bibliotheek werd op ad vies van de staatssecretaris van O. K. en W. verhoogd. De gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg blijkt voor 1963 een tekort te hebben van 5.377,De raad stelde dit bedrag in de vorm van een subsidie be schikbaar. Het tekort van de Ge meente Sociale Werkplaats over '63 bedroeg 6.187,03. De raad voteer de ook dit bedrag. Voor de somma van 12.500,- zal de apparatuur van de telefooncen trale in het gemeentehuis worden verbeterd en uitgebreid. Een sur veillance-auto van de gemeentepoli tie zal worden vervangen door een nieuwe. De inruilwaarde bedraagt 2300,de verplaatsing en her ziening van de mobilofooninstalla tie kost 400,zodat de gemeente een bedrag van 3000,nodig zal hebben voor deze aangelegenheid. Het was de heer Duyvelaar opge vallen dat de te vervangen auto nog een boekwaarde had van 3000, De raad staat hierover nog een voorstel te wachten, aldus de voor zitter. Aan de firma „Troka" te Waal wijk zal het haar in 1963 in erf pacht uitgegeven industrieterrein aan de Elzenweg worden verkocht. Zonder dat de agenda er aanleiding toe gaf, is tijdens de raadsver gadering van afgelopen donderdag uitvoerige gediscussieerd over aardgas-aangelegenheden en in het bijzonder over gasapparaten, die voor aardgas geschikt moeten worden gemaakt. Aanleiding tot deze discussie was een schrijven van de firma Zeegers aan B. en W. en de raad, waarin deze firma bezwaren maakte tegen het feit, dat de ombouwkosten van na 1 juli 1964 verkochte niet-normappa- raten geheel voor haar rekening zouden komen. De firma zou de voorraad niet-normapparaten nooit vóór die datum kunnen verkopen. Een en ander was de Waalwijkse installateurs van gemeentewege meegedeeld. niet het vereiste etiket hebben. De ongerustheid van de fa. Zee gers en van de andere installateurs was wel gerechtvaardigd: het ge meentelijk schrijven bevatte nogal wat onduidelijkheden. Voor het publiek is het van be lang te weten, dat men bij aanschaf van een gasapparaat moet letten op het etiket „normgastoestel". Een niet-normtoestel echter, dat gemerkt is door de gemeente, kan men ook zonder bezwaar kopen. B. en W. hebben door deze maat regelen alleen maar willen voorko men dat Waalwijk „dumping ground" werd van niet-normappara ten en dat de gemeente straks met de onkosten zal zitten. Wethouder v. d. Hoven zette uit een, waarom de gemeente was over gegaan tot het nemen van maatrege len. Binnen afzienbare tijd zal ook Waalwijk aangesloten kunnen wor den op het aardgasnet, overigens niet vóór 1966, zei de voorzitter. De kosten van ombouw van gasappara ten, die nog niet op aardgas zijn be rekend, zullen door de gemeente worden vergoed, ook van de voor raden, die de erkende installateurs thans nog hebben. Ze moeten er echter wel voor zorgen dat zij geen gasapparaten meer inkopen pon der het etiket „normgastoestel". Niet-normapparaten zullen van ge meentewege worden gemerkt en die komen straks ook in aanmerking voor ombouw op gemeentekosten. De installateurs hebben de gemeen te opgave verstrekt van hun voor raad; gebleken is, dat 127 toestellen De heer v. Engelen vond dat het gemeentebestuur, dat zonder over leg met de gemeenteraad tot het nemen van deze maatregel was overgegaan maatregelen die voor de gemeente financiële consequen ties hebben inbreuk heeft ge maakt op de bevoegdheden van de raad, in het bijzonder op het bud getrecht. De raad had toch minstens in de zaak gekend moeten worden, opdat het in principe besluiten had kunnen nemen. De voorzitter antwoordde hierop, idat B. en W. volgens Algemene In stallatievoorschriften tot het nemen van deze maatregelen bevoegd zijn. Overleg met de erkende installa teurs, hetgeen de heer v. Engelen voorstelde, heeft nog weinig zin, zei wethouder v. d. Hoven. Er kan met betrekking tot het aardgas nog wei nig positiefs gezegd worden. Men weet nog niets over de prijs, het •aandeel dat de Gas-unie gaat beta len van de ombouwkosten en even min wanneer aansluiting kan plaats hebben. De heer v. Seters tenslotte merk te op, dat de opmerkingen van de heer v. Engelen met betrekking tot het budgetrecht wel zijn instemming •hadden, maar gezien de onoverzich telijke ontwikkeling, vond hij de maatregelen van B. en W. toe te juichen, temeer omdat ze ten doel hebben zowel de handelaar als de consument te beschermen. Bij schrijven van 18 mei heeft het Kunstkringbestuur de aandacht van het gemeentebestuur gevestigd op de zeer ongustige financiële positie van de Kring, o.m. als gevolg van de hoge uitkoopsommen, die door de beroepsgezelschappen wordt bedongen, terwijl ook de toenemende exploitatiekosten niet voldoende worden opgevangen door een groter bezoekersaantal. Gelet op het grote plaatselijke be lang, dat door de Kunstkring wordt gediend, stelden B. en W. de raad voor de voor 1964 toegekende garantiesubsidie van 750,— te brengen op 1250,als gevolg waarvan dus, indien de financiële uitkomsten van de Kring daartoe aanleiding geven, dit jaar maxi maal een gemeentelijke subsidie van 2.500,zal kunnen worden verleend. De heer v. Engelen merkte op, dat de gemeente weer een bedui dend bedrag op tafel zal moeten leggen voor een betrekkelijk kleine groep. „Doen wij er als raad wel verstandig aan", aldus de heer Van Engelen, „dit geld beschikbaar te stellen zonder garantie voor demo cratisering of popularisering van de Kunstkring?" Hij was van mening dat de schouwburgen van Tilburg en Den Bosch een te grote zuig kracht op het Waalwijkse pubhek uitoefenen, waardoor de belangstel ling voor de uitvoeringen in Waal wijk minder is. „Onze accomodatie is niet best, dat weten we", merkte de heer Brouwer op, „maar ze is toch niet zo gering van omvang dat aan de vraag naar plaatsen niet kan wor den voldaan. Integendeel, er komen steeds te weinig mensen naar de uitvoeringen". De heer v. Eijl bestreed het ex clusief karakter van de Kunstkring en als ze dan al exclusief is, dan ligt dat niet aan het bestuur, maar aan de houding van het publiek. Vorig jaar zijn huis-aan-huis folders verspreid, aldus de heer v. Eijl. Aan de amateurgezelschappen is reduc tie toegezegd; door één gezelschap is een paar keer van deze reductie gebruik gemaakt. Drie of vier be drijven kopen regelmatig abonne menten voor hun werknemers; toch zijn alle bedrijven aangeschreven. Het is een kwestie van educatie, al dus de heer v. Eijl. Adamo trok een uitpuilende zaal: toegangsprijzen 4 gulden; een Kunstkringuitvoering kost 2,50. De zuigkracht van Tilburg en Den Bosch werd volgens de heer Dercksen door de heer v. Engelen overschat. De ware reden van de moeilijkheden bij de Kunstkring is ongevoeligheid en de onverschillig heid voor kunst bij het overgrote deel van het publiek. Hij vond de subsidie zelfs te laag. De heer v. Seters was van mening dat de Kunstkring niet uit de moei lijkheden zou komen. Hij gaf o.m. de televisie de schuld van de ge ringe belangstelling. Hij vond het overigens wel van belang dat de raad de Kunstkring blijft steunen. De voorzitter verklaarde dat het voorstel alleen betrekking had op 1964. De Kunstkring moet in staat zijn voor het komende seizoen de nodige contracten af te sluiten. Wij moeten de toneelgezelschappen aan Waalwijk gebonden houden, in het belang van Waalwijk. Waarschijn lijk in september zal de raad de toegezegde nota inzake de subsidië ring van het jeugdwerk en het cul turele leven ontvangen. Bij de be handeling van deze nota zal er vol doende gelegenheid tot discussie zijn. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad met het voorstel accoord. In verband met de vermoedelijke opening van de openbare kleuter school in de gemeente per 1 sep tember, hebben B. en W. oproepen geplaatst voor de betrekking van hoofdleidster. Er meldden zich twee sollicitanten: mevr. Passier en mej. Hoog Antink. B. en W. stelden de raad voor mej. Hoog Antink te belasten met de waarneming van de functie van hoofdleidster. De waarneming kan niet langer duren dan 6 maanden, doch B. en W. deelden de raad in het desbetreffende pre-advies mee, dat zij voornemens zijn t.z.t. aan de minister van O. K. en W. verlen ging van deze termijn te vragen. B. en W. tekenden hierbij aan, dat een definitieve benoeming van mej. Hoog Antink niet kan plaats vinden, aangezien zij o.m. nog niet beschikt over de voor een dergelijke benoe ming vereiste diensttijd als vast of tijdelijk leidster. De behandeling van dit voorstel maakte een besloten vergadering noodzakelijk en toen na drie kwar tier de openbare vergadering werd hervat, verklaarde de heer v. Eijl niet accoord te kunnen gaan met dit voorstel, omdat aan de oproep on voldoende bekendheid was gegeven. Hij stelde voor, 't voorstel van de agenda af te voeren en hij nodigde B. en W. uit oproepen te plaatsen in de bladen die uitgegeven worden namens de verschillende onderwijs- FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door Ids. van der Ploeg 18) „Die telt niet mee - integendeel, hoe eerder ik hier de deur voorgoed achter mij kan dichtgooien hoe lie- ver Reydel keek hem opmerkzaam aan. „Zei u laatst niet, dat uw vader u in deze richting heeft gedreven?" „Ja, alleen om Gramshof een slag voor te zijn. Mijn vader heeft een harde natuur, waaronder mijn moeder en ik erg geleden hebben". „Uw moeder is gestorven?" „Enige jaren geleden - drie maanden later nam Dora Höck haar intrek in ons landhuisje". „Wie is Dora Höck?" „Een kelnerin uit Wenen. Vader was daar om zaken te doen; kort daarna zat dat mens in moeders stoel". Kiljan deed moeite zich te beheer sen; zijn gelaat stond opeens zo ver wrongen van haat, dat Reydel er van schrok. „Uw verhouding tot uw vader is wel buitengewoon slecht, vermoed ik" „Steeds geweest Moeder en ik trokken één lijn, maar tegen zijn wil is niets bestand". ,,U zei dat uw vader Gramshof een slag vóór wilde zijn, wat bedoelt u daarmee?" „Wel, Gramshof heeft geen opvol ger in de zaak. De jaren door heeft dit moeilijkheden gegeven tussen de firmanten. Natuurlijk heeft Grams hof steeds zijn best gedaan om een huwelijk tot stand te brengen tussen zijn dochter en de zoon van zijn com pagnon, maar Loes en ik passen al heel slecht bij elkaar". „Heeft uw vader hierop nooit aan gedrongen?" „Integendeel - dit is misschien de enige zaak waarin mijn vader en ik gelijk denken". „En Loes?" „U hebt haar gezien, mijnheer Rey del - het is niet fair om hier veel van te zeggen; mijn aspiraties gaan uit naar een ander type". „Voor Nonhebei een gelukkige om standigheid". „Ja - overigens een hopeloos ge val voor hem. U moet weten dat zij samen zijn opgegroeid. Christiaan is 8 jaar ouder ;hij was al in zijn Sturm- und-Drang-periode, toen zij nog een klein meisje was. Het is niet moeilijk te raden hoe dat is gegaan. In die tijd j sloeg hij geen acht op het kind, voor wie hij misschien hoogstens eens een doos chocolade meebracht - hij heeft eens een langdurige reis ge maakt in het buitenland, waarover veel werd gekletsttoen hij weer hier kwam, vond hij zijn nichtje terug als een schoonheid van 17 jaar. Van dat ogenblik af. kende zijn leven maar één doel. Zoals ik zei, hij jaagt schimmen na". „Kent u hem goed?" „Hij is moeilijk te doorgronden, onevenwichtig, innerlijk kapot, ge loof ik. Soms betwijfel ik of hij wel helemaal normaal is." „Hoe is zijn verhouding tot zijn oom Gramshof?" „Slecht, in één woord - onver klaarbaar slecht zou ik willen zeggen. Toen het eenmaal vaststond dat Grams'hofs huwelijk verder kinder loos zou blijven, heeft hij getracht zijn neef Christiaan wegwijs te maken in het bankiersvak. Tegen de, tijd, dat ik mijn studie zou hebben voltooid, zou Christiaan hier al 'n vaste plaats hébben veroverd. Vader liet het toe, waarschijnlijk omdat hij wel wist, dat het experiment zou mislukken. Non hebei trachtte er van te maken, wat er van te maken viel. Hij trok van de ene afdeling naar de andere, totdat zijn oom hem plotseling naar het bui organisaties, o.m. in het Katholiek Schoolblad, zodat de keuze groter zou worden. Dq heer Kemperman stelde voor nu tót benoeming over te gaan, evenals de heer Dercksen. Het voqrstel van de heer v. Eijl werd gesteund door de heren v. En gelen, v. d. Broek en v. Loon. De heer v. Seters kon de bezwa ren van de heer v.. Eijl wel aanvoe len, maar hij vreesde dat er stag natie zou ontstaan. De heer Brouwer zou graag de gulden middenweg kiezen, maar hij vond de benoeming toch wel urgent. De heer v. Engelen vroeg de voor zitter de raad te vertellen waarom de volgorde van de voordracht was 1. mej. Hoog Anting; 2. mevr. Pas sier. De oproepen zijn geplaatst in De Roomse Kleuterschool, De Kleuter school, de Christ. Kleuterschool en in De Echo van het Zuiden, zei de voorzitter. Na de eerste verlenging zal weer een oproep worden ge plaatst. Over de volgorde van de voordracht was gesproken in de be sloten vergadering. Het voorstel van de heer v. Eijl werd met 10 tegen 5 stemmen ver worpen. Vóór stemden de heren v. Eijl, v. Engelen, v. d. Broek, v. Heesbeen en v. Loon, allen leden van de Kath. Unie. Nadien stemde de raad over het voorstel van B. en W. Mej. Hoog Antink kreeg 11 van de 15 stemmen. Zij werd benoemd tot waarnemend hoofdleidster. Er was één stem uit gebracht op mevr. Passier; drie raadsleden hadden blanco gestemd. P.v. d. G. JAARVERSLAG „NOORD-BRABAND" Volgens het jaarverslag over 1963 van de N.V. „Noord-Braband", Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk, was de pro ductie bijzonder gunstig. Zij bedroeg 87.316.811,— (v.j. 77.446.414,—). Het totale verzekerd bedrag steeg tot bijna 515 millioen gulden. De uitkeringen bij overlijden be droegen 1.908.125 (v.j. 1.732.828) en de uitkeringen door expiratie en afkoop ƒ4.629.062 (v.j. ƒ3.880.893). Aan periodieke premiën werd ont vangen een bedrag van 12.707.332 (v.j. 11.977.223). De op veilige grondslagen bere kende wiskundige reserve steeg met 4.418.818.— tot 89.418.814,—. De berekening heeft plaats gevonden met een gemiddelde rentevoet van 3.16%, terwijl de gemiddelde rente der beleggingen 4.96% (v.j. 4.83%) bedroeg. De financiële resultaten waren gunstig; aan de vrije reserves werd 876.397,toegevoegd. Met het gestorte aandelenkapitaal ad 601.000,bedragen de zicht bare extra waarborgen 6.123.701,-. BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk (herplaatsing wegens miszetting). Dinsdagavond jl. hield de afdeling Waalwijk van „Volksonderwijs" haar jaarvergadering in de boven zaal van „de Gecroonde Leersse". Hoewel de opkomst niet groot te noemen was, verliep de vergadering zeer geanimeerd. Na opening door de voorzitter, werden enkele mededelingen ge daan (o.a. ten aanzien van de in september te openen Openbare Kleuterschool) welke reeds dadelijk veel stof tot gesprek uitlokten. Duidelijk kwam hierbij de wens van enige leden tot uiting, nu de school wel wat excentrisch gelegen is, om de gemeente te benaderen over een schoolbus, teneinde de kinderen en kleuters uit Besoijen ook in de ge legenheid te stellen de Openbare School te bezoeken. Volksonderwijs zegde toe, dit belangrijke punt met de Oudercommissie te overleggen. tenland stuurde. Hij bleef jaren weg en ontpopte zich later als architect, waarvoor hij trouwens min of meer in het geheim had gestudeerd. Als hij niet dronken is, kan hij heel aardig over kunst en zo discussiëren, vooral met Bartels en Vemimmen. Mensen, die hem vroeger hebben gekend, zeg- gen, dat hij erg is veranderd - onge durigerrustelozer „Zijn ongelukkige liefde voor zijn nicht.'. „Ja, maar daarnaast zijn er en kele dingen, die ik nooit goed heb be grepen. Ik weet, dat hij over ruime geldmiddelen beschikt, hij heeft hier een rekening, doch zijn architecten bureau brengt maar weinig op. Dat restaureren van die oude pakhuizen zet geen zoden aan de dijk". „Misschien hebben zijn ouders hem geld nagelaten". „Neen, vader weet, dat die onbe middeld waren". „Dan moet oom Gramshof af en toe in de bus blazen". „Ja, maar dat valt weer moeilijk te rijmen met het feit, dat oom en neef elkaar niet kunnen luchten of zien". „Waarschijnlijk om Nonhebel's af fectie voor Loes". „Hun vijandschap dateert van vroeger. Gramshof kent zijn dochter voldoende om te weten, dat zij nooit verstrikt zal raken in een liefdes avontuur met zijn neef. 't Gaat nu om die geldlening en om het feit dat zo wel mijn vader als Gramshof in de knoei zitten. Als Het Huis met de Kluis ten onder moet gaan, dan zou ik willen, dat dit met ere gebeurt. In deze zin heb ik mij uitgelaten op het privékantoor, maar ik werd uitgelachen en een idealist genoemd. Maar nu het voornaamste, mijn heer Reydel. Vorige week bleef ik, omdat ik druk werk had, tot na slui tingstijd op kantoor. Eindelijk wilde ik - het was al kwart over zeven - weggaan, toen ik in de vestibule zag dat er in de directiekamer nog licht brandde. Misschien wacht vader op Dora Höck, dacht ik; dat gebeurde wel vaker als zij 's avonds naar de schouwburg gingen. Ik wilde de ka mer binnengaan... om... nu eerlijk gezegd, om een scène te maken, toen ik de stemmen herkende van Grams hof en Loes. Aohter de gesloten deur bleef ik staan luisteren, zij spraken tamelijk luid. Blijkbaar had Grams hof iets gezegd over de geldlening, want Loes riep op de toon van een verwend kind: „En ik dan, papaatje, moet ik de vliegerij opgeven en ste no-typiste worden?" Gramshof liep op en neer, duidelijk kon ik zijn voet stappen horen op de parketvloer. Loes viel van de ene jammerklacht in de andere, totdat haar vader uitriep De notulen werden goedgekeurd en de verslagen van secretaresse en penningmeester met belangstelling gevolgd. Het periodiek aftredende bestuurslid, mevr. I. Schuwer, wérd zonder hoofdelijke stemming herko zen. Tijdens de rondvraag werd zeer veel aandacht besteed aan de kwes tie rond de oude Openbare Lagere School en de door het afdelingsbe stuur hiervoor verrichte werkzaam heden. Deze bespreking was in zijn gedetailleerdheid voor velen bijzon der verhelderend; de leden, die uit de aard der zaak niet van elke ac tiviteit van het bestuur op de hoog te gebracht kunnen worden, namen daardoor thans kennis van wat er in het afgelopen jaar voorgevallen en gedaan was. Medegedeeld werd nog, dat in sep tember een propaganda-avond ge organiseerd zal worden, waarna de voorzitter, toch nog vrij laat, de vergadering sloot. VERGADERING BAKKERSVERENIGING. Dinsdagavond Wam de Bakkersvereni ging Sprang-Capelle in de zaal van de heer H. van Veen in vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter de heer J. Kerst. Ook -waren de besturen van de Coöperaties „Ons Belan" te Capetlle en „Broederhulp" te Sprang op deze samenkomst aanwezig. Het belangrijkste punt van de agenda was de bespreking van een schrijven van de Bakkerij-Commissie Mdden-Brabant, over de wijziging Prijzenbeschikking Brood 1964. Met algemene stemmen werd besloten dienovereenkomstig met ingang van maan dag 29 juni de broodprijzen met twee cent te verhogen. "SIRENA" OP REIS. Een groot aantal leden met hunne dames van de Muziekvereniging "Sdrena" maakten een uitstapje per autobus. Om half acht vertrdk het gezelschap 's morgens en via Den Bosch ging het naar Groesbeek, Nij megen en Arnhem, waar een bezoek werd gebracht aan het Openlucht-Museum. Op de Rijn werd een boottocht gemaakt naar de Westerbouwing. De volgende pleisterplaats was de Julia- natoren te Apeldoorn, waar volop genoten werd van de vele attracties. Hierna werd een rit gemaakt door het Nationale Park, waarna men weer in Arnhem kwam, waar het diner werd gebruikt in restaurant „De Kroon". Vanuit Arnhem werd de terugreis aanvaard en werd nog een pleisterplaats aangedaan, n.l. te Heerewaarden. Vandaar ging het via Den Bosch naar Sprang-Ca pelle, waar men omstreeks 11 uur arri veerde. Deze reis was georganiseerd door de jeugdclub van het corps. De voorzitter der vereniging, de heer Jac. Vos, sprak een dankwoord tot het bestuur van de jeugd club voor het vele werk verricht met het organiseren van deze prachtig geslaagde reis, die tot ieders tevredenheid was ver lopen. Hierna sprak de voorzitter van de jeugd club, de heer P. van der Laar, eveneens woorden van dank tot de deelnemers, voor de prettige medewerking, Waarin hij de woorden van de heer Vos onderstreepte, dat het saamhorigheidsgevoel en de onder linge band van het corps mede hierdoor versterkt zullen worden. MOOI SUCCES VOOR "SIRENA". Het fanfare-corps Sirena nam j.l. zater dag deel aan het federatief muziekconcours te Markelo en wist een le prijs te behalen met 107 punten. De vele repetities en 'het vele werk van de directeur de heer v. d. Zanden zijn dus niet zonder uitwerking gebleven. Bij de vele felicitaties die Sirena mocht ontvangen, voe gen wij gaarne de onze en wensen hen in de toekomst no veel succes toe. ANJER-COMITÉ. In het kader van de Anjeractie 1964 zal op woensdag 1 juli a.s. op het terrein van de voetbalvereniging NEÖ aan de Oude straat te Sprang een voetbalwedstrijd wor den gespeeld tussen een plaatselijk elftal en het le elftal van de voetbalvereniging RKC te Waalwijk. De wedstrijd vangt aan des n.m. te 7 uur. Opstelling plaatselijk elftal T. Vos (NEO) C. Groeneveld (NEO) - J. de Rooij (W.Zw.) F. Mandemakers (HNC) - J. Lagrouw (SSC) - M. Verhagen (SSC) M. Spierings (HNC) - M. v. d. Schans (SSC) - G. de Bie (HNC) - J. den Rooijen (SSC) - A. Lagrouw (SSC) Reserves: D. Spierings (doel SSC; F. Moonen (achter) NEO; C. Versteeg (mid den) HNC; A. Rosenbrand (voor) W.Zwart, Scheidsrechter de heer Rekkers. dat alleen een huwelijk uitkomst kon brengen. „Met Frits Kiljan", veron derstelde Loes. „Ja", antwoordde hij, „ik begrijp niet, dat je hier niet voor hebt gezorgd en je laat wel toe dat die idioot van een Christiaan maar steeds om je heen fladdert!" „Christiaan is voor mij even onaan vaardbaar als ik het ben voor Frits", hoorde ik Loes antwoorden. Enige tijd werd er niet gesproken, blijkbaar was de bespreking dood ge lopen. Eindelijk klaagde Loes weer. „Dus armoede - mijn leven lang", waarop haar vader plotseling uit barstte „Neen Loes, ik weet een op lossing, maar jij moet mij daarbij hel pen". „Is het een eerlijke zaak vroeg zij. Op dat ogenblik klonk enig ge rucht in dat gebouw, waarschijnlijk veroorzaakt door de nachtportier, die zijn ronde deed. In ieder geval, hun stemmen gingen over in gefluister, zodat ik niets meer horen kon. De vol gende dag had Gramshof langdurige besprekingen met vader. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2