Sprang- Capelle I Koelkasten I VLIJMEN W wsrsr- -- - - ff SSs zsz&ztt» Uit des Langstraat Electra Aan de ouders van de jongens die graag aan de slag willen: „drukken is een prachtig vak" ïSitf -graa9 onlvanfl E.ndhoïe„, Nieuwkuijk Capelle vragen 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 JUNI 1964 14 Sprang KATECHISMUS AFGESCHAFT brillen OPTICIÉN WAALWIJK Haarsteeg Heusden Een kans ?e ,eerjaar met hoog aangeschreven staa (nteressant kranten, boeken. W,J raden aanr laat uw soon Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen uitbreidingsplan Oud'heusden aan de heer Vissers alhier. 9. Verzoek van het Bestuur van het De partement Heusden der Mij. tot Nut van 't Algemeen om beschikbaarstelling i.g. de Lager Onderwijswet van de nodige gelden voor betaling koopsom van een perceel grond ten behoeve van de stichting van ,een ULO-school. 10. Benoeming lid Commissie Cultuur fonds (vacature van Hexpt). 11. Aanbieding rekening Woning- en Gasbedrijf 1963. 12. Wijziging gemeentebegroting 1963 en 1964. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. OPBRENGST COLLECTE. De AVO-collecte t.b.v. de minder valide medemenc, welke de afgelopen week werd gehouden, heeft in deze gemeente f 93.60 opgebracht. AFSCHEID COMMANDANT VRIJWILLIGE BRANDWEER. Op dinsdag 30 juni zal ten stadhuize, des avonds om 7 uur, officieel afscheid worden genomen van de scheidende commandant der Heusdense vrijwillige brandweer, de heer J. D. van Berge-Henegouwen, die we gens het 'bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd deze functie moet neerleggen. De heer van Berge-Henegouwen werd op 10 okt. 1945 benoemd tot onderbrandmees ter en op 16 jan. 1954 tot commandant. SCHOOLREISJE. De leerlingen van de R.K. Fatima-school gaan vrijdag 26 juni met autobussen een reisje maken. Om 9 uur vertrekt men naar Amsterdam, waar een bezoek aan Artis zal worden gebracht en een rondvaart door de grachten en het IJ zal worden gemaakt. 's Middags wordt een rijtoer gemaakt door Den Haag, waarna de speeltuin Drie- vliet te Rijswijk zal worden bezocht. Om half 9 hoopt men weer in Heusden terug te zijn. DIPLOMA-UITREIKING. Dinsdag 14 juli a.s. zal in "Het Wapen van Amsterdam" te Heusden, 's avonds om half 8, de diploma-uitreiking plaatsvinden aan de leerlingx van het leerlingenestelsel. REIS OUDEN VAN DAGEN. De Heusdense oudjes gaan dinsdag 30 juni a.s, weer 'hun jaarlijkse 'uitstapje ma ken. Het reisschema vermeldt o.a. Eindho ven, het Euzostrand te Winterhoven, het Oorlogsmuseum te Overloon, Grave en Den Bosch. De ouden van dagen uit Hedikhui- zen, Herpt en Oudheusden worden resp. opgehaald om 8 uur, 8.15 uur en 8.30 uur. SCHOOLREISJE. De leerlingen van de R.K. Jongensschool aan dinsda 30 juni hun schoolreisje maken. De feerlinen van de drie laaste klassen aan een bezoek brengen aan de Ef teling en het dierenpark in Tilburg; de leerlingen van de hogere klassen brengen aan Zuid-Lim burg. GESLAAGD. Op het te Eindhoven gehouden examen voor Hoofdleidster Chr. Kleuteronderwijs, slaagde onze dorpsgenote mej. Alie van Vuuren. Naar men ons mededeelde was zij een van de jongste geslaagde cursisten van het hele land. Geslaagde is thans leidster aan de Chr. Kleuterschool aan de Loon- sendijk. JAN DE ROOIJ-MARS. De Jan de Rooij-mars, die door de wan delsportvereniging „Er op uit" te Sprang- Capelle reeds enkele jaren met zoveel suc ces werd georganiseerd, zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 18 juli a.s. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman worden waarge nomen door dokter K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006 KERKDIENSTEN ZONDAG 28 JUNI 1964. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur de heer H. J. Be geer van Hoofdplaat. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. R. Barkema leden meelopen. Aan de opleiding wordt zeer veel zorg besteed, zowel was tamibours als blazers 'betreft. De blazers krijgen een speciale opleiding van deskundige instruc teurs, welke opleiding ongeveer gelijk staat met die van de muziekschool. In 1959 nam de Jeugdband deel aan een concours te So meren en behaalde aldaar van de 30 korp sen van senioren en junioren het hoogste aantal punten van het gehele concours. In augustus 1962 nam de jeugdband deel aan het wereldmuziekconcours te Kerkrade (afd. marswedstrijden) en behaalde in haar af deling het hoogste aantal punten van het gehele concours. De opleiding van de senio- renlband is werkelijk niet licht te noemen. Dagelijks wordt gerepeteerd dn aparte groe pen, terwijl driemaal per week de gehele band aantreedt. De seniorenband is onder verdeeld in vier korpsen: het tamboerkorps, het trompetterkorps, het jachthoornkorps en het vendelkorps. Hoogtepunten van de drumband waren o.m. een optreden voor H. M. de Koningin i.v.m. haar verjaardag, het behalen van de wereldtitel op het mu ziekconcours te Kerkrade in 1958 en 1962 Verder trad men o.m. op te Genève voor de afgevaardigden van de UNO. De Trommelaeren van Roesendaele beho ren tot de allergrootste van de wereld en het mag de O.V. Wilhelmina als een ver dienste worden aangerekend dat zij het aan gedurfd heeft dit korps naar Capelle te laten komen, ondanks de grote kosten die aan dit optreden verbonden zijn. Wereldkampioe nen komen voor een klein bedrag hun kun nen tonen, doch overal waar dit korps op trad trok men duizenden bezoekers. Voorts is het niet uitgesloten dat men te Capelle met een geheel nieuw instrumentarium zal optreden. Het tweede gedeelte van de avond, dat aanvangt om 9 uur, wordt verzorgd door 't bekende radio-orkest "De Tiroler Holzhac- ker Bub'n". Dit orkest trad ongeveer 10 jaar geleden ook voor de vereniging op. Het succes dat toen behaald werd, heeft het be stuur doen besluiten nogmaals dit orkest naar Capelle te halen. Solistische medewer king verlenen o.m. Carla Remy, soubrette; Coby Beek, sopraan; Hans Wiljon, jodel- zanger en Michel van Oss, tenor. Dit orkest zal een- programma van jodelzang en dans ten uitvoer brengen. Oök de operette-zang wordt niet vergeten. Voorts zal men een da mes dirigentenwedstrijd houden. Tot slot zal dit orkest een selectie brengen uit de be kende operette 'Tm Weissen Rösll". De al gehele leiding berust bij de heer G. Lebon. Zoals men ziet biedt dit programma voor elk wat wils. Indien de weersomstandighe den gunstig zijn zulen velen zich weer op maken naar het feestterrein om te genieten van deze beide pracht programma's. Het gebeurt niet elke dag dat een zo overbekende drumband en oikest in een kleine gemeente optreden. We mogen een ieder aanraden om tijdig op het terrein aan wezig te zijn, zodat men niets van het op treden van de drumband mist. Stipt om 7.30 uur wordt aangevangen. We mogen tot slot allen aanraden deze avond vrij te hou den om een bezoek te brengen aan de fees telijkheden georganiseerd door de oranje vereniging Wilhelmina. PLATTELANDSVROUWEN J.l. dinsdag kwamen de plattelandsvrou wen, afd. SprangJCapelle, weer in vergade ring bijeen. Er stond slechts 1 punt op de agenda, n.'l.: Hoe komt het nieuwsblad tot stand. Voor een goede toelichting over dit onderwerp had men als spreker uitgenodigd Drs. Joep Nanninck. Mevr. Winkelman, presidente, sprak een kort openingswoord, waarin zij speciaal een welkom toeriep aan. de heer Nanninck. Na het zingen van het bondslied werden eerst nog enkele versla gen voorgelezen van de gehouden najaars vergaderingen te Utrecht en Woudrichem. Hierna was het woord aan Drs. Nanninck voor het houden van zijn causerie. Spr. deelde mede geen technisch praatje te hou den, doch een zo goed mogelijk beeld te ge ven van het tot stand komen van een krant. Spr. deelde meede, dat het abonnements geld juist genoeg is om de krant onbedrukt te leveren. Daarbij komt nog het bezorg- loon, zodat er als het ware geld bij zou moeten. Doch voor dit geld zorgen weer de adverteerders. Spr. sprak over de egaüsa- tiepers, over het verzagen van lood. Doch het belangrijkste is het nieuws. Dit moet er eerst zijn. Dit komt per telex binnen en daaruit haalt men dan wat van belang is voor een zekere streek en ook datgene wat voor allen van groot belang is. De redaktie maakt de copy en via toetsenbord met ma- trijzenkast - de koperen matrijzen - wordt alles tot regels verweckt. Het betoog van de heer Nanninck was zo 'boeiend, dat men als het ware de krant tot stand zag komen. Vervolgens gaf de spr. een idee over de di rectie, die uiteindelijk werkt met redacteu ren, hoofdredacteuren, bedrijfsleiders enz. Spr. toonde de dames de indeling van een krant. Hij toonde aan wat bij binnen- en buitenlands nieuws behoorde, bij provincie of gemeente, bij sport of godsdienstig ter rein. Namens als Reuter, Ass. Press, United Press klonken wel bekend in de oren, doch wat het allemaal betekende wist men niet en daarvoor zorgde Drs. Nanninck. Na afloop van zijn betoog werden dan ook vele vragen gesteld. Hieruit bleek wel hoe belangrijk 'het onderwerp was en ook aotueel, wat deze avond werd behandeld. BENOEMD. In verband met ziekte van mevr. Polder vaart is tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school (Kon. Julianaschool) benoemd de heer Huijsman uit Tilburg. Met ingang van 1 september a.s. zal de bestaande katechismus niet langer dienen ais handleiding bij het godsdienstonderricht op school, zo hebben de bisschoppen van Ne derland besloten. Vanaf die datum zal het Hoger Katechetisch Insti tuut onder supervisie van de Bis schoppelijke KatechismuscommijB- die grondlijnen tot herziening van van de schoolkatechese en daarbij aansluitende programma's voor de diverse schooltypen publiceren. Grondlijnen en programma's zul len - nadat zij aan de practijk zijn getoetst - opnieuw worden bestu deerd en bewerkt, - waarbij de Ne derlandse Katholieke Schoolraad zal worden ingeschakeld - en ver volgens ter definitieve goedkeuring aan de bisschoppen worden voor gelegd. Voor de volwassenen is een nieuwe katechismus in voorberei ding. Een en ander is het resultaat van het werk der diverse commissies, die twee jaar geleden opdracht kre gen van de bisschoppen een herzie ning en verlichting aan te brengen in de schoolkatechese. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. In café W. van Baardwijk 'hield de Boe renleenbank haar jaarvergadering. Na opening door de voorzitter de heer Jac. Mostermans, gaf de kassier de heer A. van Son een uitgébreid jaarverslag, die mel ding kon maken van een grote vooruitgang. Werd in 1958 het miljoen aan toever trouwde middelen beréikt, thans is het to taal deze middelen ruim 2,5 miljoen per 31 dec. j.'l. Hiervan is aan spaargeld bijna 2 miljoen, terwijl de rest wordt gevormd dooi creditsaldo in lopende rekening. De spaar gelden stegen in '63 met ongeveer 30 pet. De stijging in de afgelopen 3 maanden van dit jaar bedraagt reeds 20 pet. van het to tale spaartegoed aan het einde van het af gelopen jaar, of wel f 375.000. In 1963 zijn dé toevertrouwde middelen bij de bank met ruim 27 pet. gestegen, De"* omzet steeg in 1963 met ruim 25 pet. tot bijna 25 miljoen gulden. Het aantal spaar rekeningen is in 1963 toegenomen met 21 Maandag 29 juni komt de gemeenteraad van Heusden bijeen in een openbare ver gadering. De vergadering begint om 8 uur en de agenda is als volgt 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Circulaire van het Openbaar Lichaam "Gasvoorziening Zuid-Nederland" inzake de ombouw van Zuid-Nederland met voor stel de ombouwwerkzaamheden in het voor- zieningsgebied der gemeente op te dragen aan de N.V. Gasco, zodra de gemeente op gas wordt voortgezet. 5. 'Circulaire van dg Afd. Noord-Bra- 'bant van de Vereniging van Neder landse Gemeenten betreffende bijdrage Gouden Jubileum N.V. PNEM, bet voor stel tot 'beschikbaarstelling van de gevraag de bijdrage. 6. Vaststelling subsidieregeling plaatse lijke Kruisverenigingen. 7. Voorstel tot aankoop gedeelte perceel grond Sectie B 973 ter grootte van ongev. 140 m2, nodig voor doortrekking weg Ach terstraat - 'Hoofdstraat. 8. Voorstel tot verkoop perceel grond in ONGEVAL Het dochtertje van de fam. v. d. A. in de Dijkstraat stak donderdagavond plotse ling met een step de weg over en werd aan gereden door de wielrijder B. uit Kaatsheu vel. Dokter Winkelman achtte overbrenging van het kind naar het ziekenhuis te Waal wijk gewenst. JEUGD-TOTO HARMONIE EN DRUMBAND "MARIJKE. De inzet van de Jeugd-toto van Marijke was deze week f 143.50. De le prijs was voor W. v. d. Schans Molenstraat 97 en A. van Baardwijk 'Raad huisstraat 49, beiden Sprang, die resp. heb ben geraden f 143.70 en f 143.30. De 2e prijs werd gewonnen door Riet van Zeist Oosteind 34 Sprang; geraden werd f 143.80. De 3e prijs ging naar M. van Alphen Be- soijensestraat 76 Waalwijk, die geraden had f 143.07. DOKTERSDIENST. Gedurende het a.s. weekeinde zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter Gerlach, telef. 350. ORANJEDAG O.V. "WILHELMINA". Zoals reeds eerder in dit blad is aange kondigd houdt de Oranjevereniging Wilhel mina, op 4 juli a.s. de jaarlijkse Qranjedag, zulks in verband met de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, op een terrein ge legen aan de Burg. Vermeulenstraat. Het programma wordt 's middags ge opend met het verrijden van de zg. ronde van Capelle. Voor deze ronde, groot 25 km, zijn diverse aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. Het avondprogramma vangt aan om 7.30 uur, met een optreden van de overbekende drumband De Trommelaeren van Roesen daele uit Roosendaal. Deze drumband werd opgericht op 10 juni 1953 en bestond bij de oprichting uit 28 leden. De opleiding werd terstond serieus aangevangen onder leiding van de heer W. Laros. Reeds spoe dig trad de drumband op naar buiten. Na een 2-jarig bestaan 'behaalde zij op een con cours te Hoogstraten B. een eerste prijs met lof der jury. Er ontstond toen zulk een grote toeloop van leden, dat men ze niet allen kon plaatsen. In 1958 werd ook een jeugdband opgericht, die begon met 40 leden van 5 tot 14 jaar. Thans bestaat de gehele drum band uit ongeveer 200 leden, welke als volgt zijn ondergebracht: seniorenband 80 per sonen; juniorenband 80 leden en de adspi- rantenband 40 leden. Al de shows der drum band zijn gepland op een aantal van 60 per sonen, terwijl in optochten gewoonlijk 80 GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het diploma drogisterij, mej. A. van Engelen. Aan de R.K. Kweekschool Mariënburg te 's-Bosch slaagde voor onderwijzeres mej. J. Pijnenborg. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de P.V. de Zwaluw een wedvlucht vanuit Noyon Fr., afstand 282 km; los 6.30 uur, le duif 9-34-10, laatste prijswinnende duif 9-48-16. Uitslag K Kivit 1, 2, 10, 24; J v d Wiel 3; M Nicols 4, 17, 26; R v Esdonk 5; H C de Laat 6, 20, 21; A Dekkers 7, 11, 19, 23; J de Vaan 8, 9, 16; P v Bers 12, 15; J v d Hout 13, 14; Th vBokhoven 18; J Merkx 22; H v Beijnen 25. Wedvlucht St. Vincent. De nationale vlucht St. Vincent ie voor de Vlijmense duivenliefhebbers van de Zwa luw geen succes geworden. Maandagavond was er nog geen duif op het hok terugge keerd. Wedvlucht Pont St. Maxcense. Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Pont St. Maencense. Inkorven vrijdagavond van 7-8 uur. Zondag wedvlucht met de jonge duiven vanuit Diest België. Inkorven zaterdagmid dag van 2-4 uur. Denk er aan de duiven goed na te zien op ongedierte; ze worden zonder pardon geweigerd. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag wedvlucht van de Reisduif van uit St. Denis Fr.; inkorven vrijdagavond in café H Boom-v d Wiel. Fondvluoht Ruffex. De le duif van de vluchh Ruffex was voör J. Kivits, deze werd geklokt 18,50 uur. JEUGDKAMPIOENSCHAP VAN NE DERLAND VOOR ANDRÉ v. BEIJNEN Op zondag 21 juni werd te Weert een concours gehouden voor de jeugd-kruisboog- sc'hutters van Nederland. Het was André v. Beijnen uit Nieuwkuijk, lid van het Kruis- Kooggezelschap RozenjaCht uit Vlijmen, die hieraan deelnam en met succes. Hij behaal de 86 pt. uit 20 pijlen. Dit ds een unieke prestatie als men bedenkt dat het hoogste aantal punten dat men kan halen 100 is. Hij bleef maar 4 pt. onder de kampioen van de Ere-afdeling der NKB, P. Bastistella uit Roermond, die 90 pt. behaalde. Deze prachtige prestatie voor André van Beijnen, een zeer rustige schutter, is toch wel iets wat de jeugd in de Langstraat moet aansporen. Van Beijnen is pas een half jaar lid van Rozenjacht. Proficiat. JEUDGDVISCONCOURS *1 Zondag werd de eerste wedstrijd gehou den van het jeugdvisconcours van Groot- Vlijmen. Ruim 100 jeugdige vissers namen aan het concours deel; 53 er van wisten vis te vangen en het 'bleef spannend. Gerard Kivïets, die met 20 visjes, ondermaatse, en kele minuten voor 't einde nog de leiding had, werd in d laatste minuut nog de over winning ontnomen door P. Bruurmijn uit Vlijmen, die met een maat-vis de meeste grammen haalde, 265 en de le plaats be haalde; 2e werd Gerard Kievits, 3e Ad v. Keulen, 4e Sjel v. d. Ven, allen Nieuw kuijk. De eerste corpsprijs was voor Haar steeg, 90 gram; 2 Vlijmen 20 gram en 3 Nieuwkuijk. 10 gram. De tweede wedstrijd wordt gehouden in Vlijmen op zondag 26 juli a.s. pet. In de loop van het jaar zijn 392 nieuwe spaarders toegetreden; de bank had een zeer goed jaar. De balans, verlies- en winstrekening werd vastgesteld op f 2,4 miljoen. Omzet f 25 miljoen. Aan de R.K. Jonge boerenstand werd een subsidie toegekend van f 50; aan de boerinnen'bond f 50; aan de vrouwen bond KAB f 25. Afscheid lid raad van toezicht A. Mommersteeg. Dit afscheid van de 'heer 'Mommersteeg, die 25 jaar lang de 'belangen van de bank en haar leden heeft gediend en behartigd, deed het bestuur pijn. Veel, zeer veel, heeft de heer Mommersteeg voor de vereniging gedaan en zijn advies was vaak van groot belang bij de te nemen (beslissingen. Voor dit alles werd hem namens bestuur en leden hartelijk dank gebracht. Namens de barik werd hem een geschenk aangeboden. In de ontstane vacature werd benoemd de heer P. van. den Brand. In het bestuur werd herkozen de heer J. Mostermans. KORFBAL. J.L zondag namen bedde 12-tallen van de dameskorfbalclub Haarsteeg in Tilburg deel aan een door Zigo georganiseerd tournooi. Vooral 't le 12-tal deed het goed en wist vier wedstrijden te winnen zonder dat de achterhoede een tegenpunt toeliet. De uit slagen van dit 12-tal waren: Zigo-Haar steeg 0-8, Haarsteeg - Topsy 4-0, Sios - Haarsteeg 0-8, Haarsteeg - Klimroos 8-0. Voor deze prestatie ontvingen dé dames een prachtige beker. De junioren deden het ook uitstekend en legden in hun klas beslag op de le prijs. Hier waren de uitslagen: Haar steeg - Fortuin 6-0, Haarsteeg - Deuteren 2-2, ONA - Haarsteeg 0-1 en Zigo - Haarsteeg 0-3. Omdat Deuteren ook 7 pt. behaalde moesten strafworpen de beslissing brengen; de Haarsteegse junioren wisten het meest te doelen en werden hierdoor winnaar. BILJARTEN Invitatie-tournooi om de Sparcoupe. Zondagavond bij 't: opmaken van de stand bleken drie deelnemers nog ongeslagen, n.l. Jo van Engelen Vlijmen, G. de Werdt uit Vught en Ad Treuren alhier. De laatste is lijstaanvoerder met het hoogste gemiddelde. C. Teurlings Waalwijk, Sj. Bergmans uit 's-Bosch en P. Beks Vught bleven zonder 'n enkel winstpunt. Zondagmiddag werd het tournooi voortgezet en eerst kwamen G. de Werdt en Chr. Doomernik tegen elkaar uit. Eerstgenoemde won op overtuigende wijze. Hierna speelde Jo van Engelen tegen Beks. Beks stelde wel erg teleur en kreeg een fikse nederlaag te incasseren. Ook Ad Treu ren had met Teurlings weinig moeite en won met bijna 100 car. verschil. Vervolgens kwamen v. Engelen en Doomernik tegen el kaar uit; ook nu bleef v. Engelen domineren en versloeg Doomernik gedecideerd. P. v. Cromvoirt Waalwijk had met Beks weinig moeite en legde beslag op de punten. Tot slot speelde dan nog Ad Treuren tegen Bergmans 's-BosCh, welke partij door Treu ren werd gewonnen, die zich op de eerste plaats handhaafd. De uitslagen waren G de Werdt 250 28 54 8,92 Chr Doomernik 225 28 37 8,03 Jo v Engelen 250 17 41 14,70 P Beks 68 7 40 5,05 Ad Treuren 250 24 73 10,41 C Teurlings 153 24 25 6,45 Jo v Engelen 250 28 30 8,62 Chr Doomernik 187 28 42 6,44 P v Cromvoirt 250 34 46 7,35 P Beks 170 34 40 5,00 Ad Treuren 250 27 42 9,25 Sj Bergmans 192 27 39 7,33 De stand was zondagavond als volgt: pt. car. 'brt. 'h.s. gem. pt. Ad Treuren 4 1000 87 74 11,48 8 G de Werdt 4 1000 106 69 9,41 8 Jo v Engelen 4 1000 111 47 9,- 8 P v Cromvoirt 3 629 91 49 6,91 4 Doomernik 4 8,75 131 42 6,67 2 C TeurEngs 3 582 82 40 7,09 0 Bergmans 4 803 122 62 6,58 0 P 'Beks 4 474 94 40 5,09 0 Vrijdagavond wordt het tournood voort- gezet en als alles naar wens verloopt volgt zondagavond 8 uur de finale; daarna prijs uitreiking en huldiging van de winnaar. GEMEENTERAAD HEUSDEN. J n*n Haaa Haarlem en Eindhoven. I GROTE STRAAT 205, WAALWIJK 0

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 10