wAAlwrjkse en LanqstRAatse cour An t f MISTER CONSERVATIVE 175 GESLAAGDEN moderne herenhuizen rak M. P©is en van Heïjst Diploma uitreiking L.T.S. van hel uw aan Nelson A. Rockefellers nederlaag Wie is Goldwater Vóór de atoombom NEDERLAND WINT OP HET SONGFESTIVAL TE KNOKKE TEXTIELFABRIEK FAILLIET Een proefrit kost U NJETS1 Uw D KW-dealer is: ihedenbièdf1 mogelijk' lof GELD WORDT SCHAARS IN NEDERLAND TE KOOP iT MAKELAARSKANTOOR J.J.M. STOK N.V. TILBURG FABRIEKSTR.3 -TEL. 31.300 Na kantooruren 04250 - 31759 04250 - 34320 MAANDAG 20 JULI 1964 85e JAARGANG No. 56 vAn het Zuióen Uitgever i ffaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN bij Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) J V 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief 2249 Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO Barry Goldwater niet gestopt De Republikeinse Conventie heeft senator Barry Gold water aangewezen als de man, die het in de presidents verkiezingen op zal moeten nemen tegen Lyndon B. Dfl®n Johnson. Goldwater behaalde bij de eerste stemming 883 stem men. Dat betekende 218 meer dan nodig voor de be noeming. En dat, terwijl de eerste stemmingen op de conventies nagenoeg nooit uitsluitsel opleveren. De Conventie stemde er mee in, dat partijvoorzitter Miller als kandidaat voor het vice-presidentschap zal optreden. Hiermede is een verbijsterende climax bereikt in de politieke zegetocht van een man, die zich door zijn extremistische houding ten opzichte van bepaalde po litieke problemen op voorhand bij Amerika's bondge noten onmogelijk heeft gemaakt. Wie is deze man vereis! Tijdens de z.g. voorverkiezingen in Californië op 2 juni j.I. werd de liberale gouverneur van de staat New-York A. Rockefeller glansrijk verslagen door de tot dan toe onbekende senator Goldwater. Deze onverwachte overwinning bevestigde als het ware tegelijkertijd de te ruggang in macht van de liberale vleugel in de republikeinse partij. Nelson A Rockefeller was toch tot aan zijn politieke nederlaag, ge houden voor de ambtswisseling in het Amerikaanse staats-president- schap, een invloedrijk en machtig Bman. Hij was dit én door zijn ambt _van gouverneur van de staat New- York, doch ook en méér nog, door de wel zeer vooraanstaande plaats, die hij - nog steeds - bekleed in de liberale vleugel van zijn partij. Het hoofdbestuur van de repu blikeinse partij, geschrokken van de niet verwachte slag aan Rocke feller toegebracht, nota bene de figuur die door de leiding van de partij waardig werd bevonden en uitverkoren was om mede te din gen naar de kanditatuur voor het hoogste ambt in de Verenigde Sta ten, vergaderde op 8 juni in aller ijl in geheime zitting in Cleveland (Ohio). Deze vergadering werd o.m. bijgewoond door de vader van het Amerikaanse liberalisme Dwight D. Eisenhower, door de oud-vice-presi- dent Nixon en door een zestigtal gouverneurs van staten. Op de agen da stond slechts één punt van be spreking en wel: „Goldwater". Het besluit, dat ten slotte viel, was het consigne: „Stop Goldwater" Doch Goldwater viel niet te stop pen en alle maatregelen, actie en propaganda voor de republikeinse kandidaat Rockefeller ten spijt, kwam de conservatieve senator in Californië als overwinnaar uit de bus. Op de partijdag van de repu blikeinse partij waren 432 van de 1308 afgevaardigden zonder meer verplicht om Goldwater voor het presidentschap kandidaat te stel- lenn. Hieraan viel na de uitslag dier zogenaamde voor-verkiezingen biets meer aan te veranderen. Senator Barry Morris Goldwater, bijgenaamd „Mister Conservative", is 55 jaar oud en gehuwd. Het echt paar Barry en Margaret Goldwa ter heeft één dochter, Peggy. Goldwater werd in 1953 gekozen tot afgevaardigde van de republi- kijnse partij in de Amerikaanse senaat. Hij is woonachtig te Was hington. Hij is een kleinzoon van de gelijknamige Russische emigrant 'van Joodse afkomst, thans woon achtig in Arizona, die daar bekend is als warenhuisbezitter en miljo nair. De senator vervulde in de V.S. zijn militaire dienstplicht en hij be kleedt thans de rang van reserve- generaal-majoor der Amerikaanse luchtstrijdkrachten. Goldwater is in het bezit van een vliegbrevet met de aantekening: „Geschikt voor het besturen van straaljagers." Hij is de aanvoerder en spreek buis van die leden van de partij die over de tot nu toe gevoerde politiek van de huidige (liberale) partij leiding niet te spreken en dus voort durend in oppositie zijn. Mr. Convervative is een voor stander van politieke en admini stratieve decentralisatie in zijn land van het individualisme en van het 'isolationisme, dat hij zowel in de Verenigde Staten zelf, doch ook naar buiten, wil toegepast zien. Hij wil voorts van een zogenaam de „co-existentie", een vreedzaam naast elkaar voortleven van oost en west, niets weten en hij is een groot voorstander van het gebruik van atoomwapenen in de strijd in en rond Zuid-Viëtnam. Hij is voorts van mening, dat „de zorg voor de oude dag" in de V.S. gebaseerd moet zijn op vrijwilligheid en niet „ge dwongen" kan worden opgelegd middels wetgeving en belastinghef fing. Goldwater, zo is gebleken, is een felle tegenstander van de Ver. Na ties, daar deze organisatie Amerika hindert in de strijd tegen het com munisme. Ten opzichte van het zo urgente rassenprobleem verklaarde hij, dat dit ophoudt een probleem te zijn, indien de zaak langs de weg van het gezonde verstand wordt benaderd. Hij stemde persoonlijk tegen de Wet op Burgerrechten, maar zegt tegen rassendiscriminatie te zijn, doch niet voor de federale wet op de rassengelijkheid te heb ben gestemd omdat z.i. elke staat afzonderlijk hierover zal dienen te beslissen. Afgewacht zal thans moeten wor den of en in hoeverre de zegetocht van Goldwater zal voortduren en tot welk einde deze zal worden ge bracht. 004 Nederland heeft voor de eerste maal het Festival van het Lichte Lied in Knokke gewonnen. In de finale tegen België kreeg Neder land 64 punten meer. Nederland be haalde in totaal 449 punten tegen België 385. De overwinning bete kende de beloning voor wekenlang hard werken door Lou van Rees en Willeke Alberti, Biluska, Shirley, Rita Hoving en Trea v. d. Schoot. Het waren ook dagen van span ning in Knokke. Niemand durfde het hardop te zeggen, maar ieder - eendacht aan een mogelijke over winning, vooral toen Nederland in deze Tour de Chant tot tweemaal toe het hoogste puntenaantal be haalde. Ook de deelnemers van de andere teams waren het er over eens: het Nederlandse vijftal was 't sterkst. Gisteravond kwamen de meeste van hen de Nederlandse meisjes gelukwensen. De „Westerschelde Textielfabrie ken" zijn donderdag door de recht bank in Middelburg failliet ver klaard. Tot curator is benoemd mr. H. B. L. Rechter uit Hulst. De Wes terschelde Textielfabrieken zijn een volledige dochteronderneming van 't textielbedrijf Meijerink Co uit Winterswijk, dat onlangs surséanse (opschorting) van betaling heeft verkregen. niënbroek; M. Oosterwaal, Kaats heuvel; J. Paans, Kaatsheuvel; A. Papenhoven, Kaatsheuvel; J. van d. Piuym, Nieuwkuyk; J. Pol, Waal wijk; M. de Roon, Waalwijk; P. Scherff, Meeuwen; G. v. Sleeuwen, Waalwijk; C. Smetsers, Waalwijk; A. Smits, Drunen; P. Smits, Waspik; P. Snoeren, Kaatsheuvel; P. Spuy- broek, Sprang-Capelle; C. Timmer mans, Heusden; H. v. Tuyl, Waal wijk; J. Warns, Drunen; G. Weck, Heusden; G. v. Wezel, Élshout; W. v. Wijnen, Wijk en Aalburg. Niet gediplomeerd: 2 Afdeling SCHOENMAKEN: M. Brok, Drunen; A. Damen, Dru nen; J. Damen, Kaatsheuvel; A. v. Esch, Loon op Zand; A. v. Leeu wen, Loon op Zand; J. v. Leeuwen, Loon op Zand; C. v. d. Mortel, Kaatsheuvel; C. Rombouts, Waal wijk; A. de Ruyter, Waalwijk; M. de Ruyter, Vlijmen; H. Smits, Kaats heuvel; J. Vermaas, Haaften; A. Verschuren, Waalwijk; F. Vesters, Drunen; F', v. d. Vleuten, Waspik; H. Vugs, Waalwijk. Niet gediplomeerd: geen. Afdeling TIMMEREN: J. v. Alphen, Sprang-Capelle; A. van Baardwijk, Sprang-Capelle; P. van Beek, Sprang-Capelle; G. van Beynen, Waalwijk; A. Bouman, Wijk en Aaalburg; J. Brok, Drunen; H. v. Dongen, Waspik; P. de Haan, Waal wijk; Th. Hagen, Vlijmen; A. Ha mers, Kaatsheuvel; J. Hamers, mers, K'heuvel; J. Hamers, Kaats heuvel; G. Hens, Waalwijk; C. v. d. Hoeven, Dussen; A. v. d. Hoven, Drunen; A. Klijn, Kaatsheuvel;; C. Kolf, Heusden; H. Kosters,Heusden; A. Kouwenberg, Udenhout; J. de Man, Elshout; D. Mandemakers, Sprang-Capelle; M. Martinus, Was- lulzenden Kilometers VH'Innaar D KW™ SPORT Stationsstraat 108 Waalwijk Telefoon 2749 Het was warm en de lijst was lang. Zo zou de diploma-uitreiking aan 175 geslaagden van de L.T.S. getypeerd kunnen worden. Eén lijst was niet lang genoeg, naar het oordeel van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kort, Vóór de diploma-uitreiking, vrijdagmiddag in de aula van de school, hield deze nl. een toespraak, waarin hij nader in ging op het ver schijnsel, dat er zo weinig leerlin gen zijn in de afdeling schoenma ken. Er wordt wel beweerd, aldus de neer de Kort, dat de toenemende mechanisatie in de schoenindustrie Mankracht daar overbodig maakt. Niets is echter minder waar. Juist °or de toenemende mechanisatie Zlin er steeds meer vakbekwame Mensen nodig, vooral bij de voorbe reidende werkzaamheden als pro- nuktieplanning. Ook in de leidende nineties en creatieve functies is er M>g plaats genoeg. Vooral nu de Mode een steeds sterkere invloed op ?e schoenenproductie gaat krijgen, iji. scHeppende functie in deze inoustrie meer mogelijkheden. Er zou een indrukwekkende lijst ijn samen te stellen van de plaat- „e.n'^ie afgestudeerden van de Waalwijkse L.T.S. in de schoen- idustne thans innemen. De voorzitter van 't schoolbestuur constateerde in dit verband, dat de k» "traditionele industrie" ak ten onrechte een zekere aver- °Pr°ept. Als man uit de praktijk -„n, e schoenindustrie kon hij ga- Xv°r ,^e .L-T.S. zelf had voorzitter mo i? niets dan lof. De school Marcheert goed. Er zijn dit jaar 100 aanmeldingen meer dan vorig jaar, waarvan vele buiten Waalwijk. Het streekkarakter van de school wordt daardoor wel duidelijk onder streept. Het aantal voorbereidende klassen is van 10 op 12 gebracht moeten worden. Deze uitbreiding komt voor rekening van de afdeling metaal en timmeren. Spoedig kan de start van een af deling auto-techniek worden ver wacht. Wellicht moet rekening wor den gehouden met de mogelijkheid, dat het in september 1966 al zover is. BUDDEMEYEB chemisch reinigen grotestraac 95 waalwijk Met de zgn. A-stroom is een goe de start gemaakt. Er zijn wel moei lijkheden geweest, maar deze zijn dusdanig overwonnen, dat het vol gende schooljaar opnieuw hiermede gewerkt wordt. Dit jaar slaagden, dank zij de me dewerking van de leraren buiten de A-stroom om zeven mensen voor de U.T.S. De heer de Kort dankte directeur en leraren voor de zorg aan de leer lingen en de school besteed. Een speciaal woord van dank richtte hij tot Moderator Meeuwisse, die dcor zijn benoeming tot bouw pastoor te Drunen, gedwongen is de school te verlaten. De waardering van het schoolbestuur onderstreep te de heer de Kort met een boeken bom Hierna reikte de heer de Kort de diploma's en de prijzen voor de ver schillende afdelingen uit. Bijzondere prijzen ontvingen Molegraaf, Hoef nagels en Klerks voor hun deelna me aan de landelijke metselwed- strijd van de Baksteenindustrie. Directeur v. Steenderen wees er de geslaagden op, dat het behaalde diploma slechts betrekkelijke bete kenis heeft. Wanneer men goede ga ven heeft, dan heeft men niet meer als de plicht deze te benutten. De directeur dankte de leraren en het schoolbestuur voor hun inspan ningen in het belang van de school. Tot slot van de middag dankte namens elk der klassen één van de leerlingen de leraren. Namens alle leerlingen werd de scheidende Mo derator Meeuwisse een geschenk onder couvert aangeboden, het re sultaat van een inzamelactie. LIJST VAN GEDIPLOMEERDE LEERLINGEN per einde juli 1964 Afdeling METAALBEWERKEN W. Adriaanse, Waalwijk; A. van Bavel Waalwijk; A. Bax, Drongelen; J. van Beek, Kaatsheuvel; J. v. Bla- del, Drunen; J. Blom, Waalwijk; H. Bogers, Sprang-Capelle; J. van Bom mel, Heusden; C. Brands, Kaatsheu- velvel; F. de Bruin, Heesbeen; G. Damen, Waspik; J. Dekkers, Waal- wijk;C. van Delft, Waalwijk; P. van Dongen, Waspik; A. v. Eggelen, Vlij men; H. van Eggelen, Nieuwkuijk; H. van den Elshout, Waalwijk; G. v. Geenen, Kaatsheuvel; P. v. d. Geld, Waalwijk; Z. Groeneveld, Ba- byloniënbroek; L. van Helvoirt, Waalwijk; G. van Hemert, Waal wijk; L. Herman, Waalwijk; J. van Hooff, Heusden; A. Hooymayers, Raamsdonk; A. v. d. Hoven Drunen; H. van Huiten, Waalwijk; C. Jacobs, Kaatsheuvel; A. de Jong, Waalwijk; H. de Jong Waalwijk; L. de Jong, St. Joachimsmoer; A. Kroot, Kaats heuvel; C. van Kuyk, Nieuwkuijk; J. van Kuyk, Vlijmen; P. van Kuyk, Kaatsheuvel, A. Kuypers, Drunen; H. Kuypers, Drunen; Dirk Kuysten, Sprang-Capelle; C. Leestermans, Drunen; Simon Oerlemans, Babilo- pik; J. Mayers, Sprang-Capelle; P. van Mierlo, Nieuwkuyk; M. Mom- mersteeg, Nieuwkuijk; A. Moonen, Udenhout; N. Moonen, Waalwijk; A. Musch; Nieuwkuyk; A. Musters, Waalwijk; J. Nelis, Drunen; M. Pul len, Nieuwkuijk; H. Pullens, Waal wijk; G. Pulles, Waalwijk; J. Prys- sers, Sprang-Capelle; J. van Riel, Loon op Zand; B. Smits, Sprang- Capelle; A. Timmermans, Waalwijk; W. Timmermans, Waalwijk; A. Tref fers, Genderen; P. v. d. Velden, Kaatsheuvel; J. Verboven, St. Joa chimsmoer. Niet gediplomeerd: een. Adeling SCHILDEREN: M. v. d.'Aa, Elshout; J. van As sen, Waalwijk; W. Combee; Babylo- niënbroek; N. de Haan, Drongelen; M. v. Hooren, Waspik J. Klomp, Drunen; M. Kogels, Waalwijk; A. Kuyten, Waalwijk; A. Moonen, Dru nen; A. Mulders, Drunen; F. Mut- saers, Kaatsheuvel; P. Schalken, Kaatsheuvel; L. Smits, Kaatsheuvel; J. Verhagen, Sprang-Capelle; H. Verreyt, Nieuwkuyk. Niet gediplomeerd: geen. Afdeling ELECTROTECHNIEK: W. Brouwers, Sint Joachims moer; H. v. Diem, Waspik; L. Dol- lekens, Drunen; A. van Dongen, Kaatsheuvel; W. v. Drunen, Gende ren; D. Gouda, Eethen; W. Gun- ther, Waalwijk; J. van Hemert, Gen- deren; G. Hurkmans, Waalwijk; A. Klerks, Drunen; A. Kuysten, Waal wijk;; H. Leytens, Waalwijk; C. v. de Meydenberg, Waalwijk; A. van Pas, Waspik; C. van der Pol, Wijk en Aalburg; T. Prinse, Genderen; H. van der Schans, Waalwijk; J. Schey, Vlijmen; C. Verduyn, Sprang-Ca pelle; N. Verhoeven, Drunen; P. Verhoofstad, Waalwijk; S. Versteeg, Waalwijk; E. Vrinten, Kaatsheuvel; M'. de Waal, Wijk en Aalburg; A. v. Wanrooy, Waalwijk; M. de Wind, Genderen. Niet gediplomeerd: één. Afdeling METSELEN: J. Brok, Waalwijk; J. Dekkers, Vlijmen; A. Haak, Sprang-Capelle; W. v. Heijst, Sprang-Capelle; Adr. Hoefnagel, Sprang-Capelle; F. Hoef nagel, Sprang-Capelle; W. Hooy mayers, Raamsdonk; J. Klerks, Els hout; L. Kuys, Kaatsheuvel; A. van de Lee, Nieuwkuijk; W. Leijtens, Drunen; H. de Louw, Waalwijk; H. Molegraaf, Waalwijk; J. Moonen, Drunen; L. Rentink, Drunen; J. v. d. Schans, Sprang-Capelle; A. Smits, Drunen; F. van der Zande, Drunen; W. v. Zeist, Sprang-Capelle. Niet gediplomeerd: één. PART-TIME CURSUS „A" afdeling SCHOENMAKEN. M. van de Abeelen, Loon op Zand; M. v. Broekhoven, Drunen; P. van Dongen, Loon op Zand; J. v. Enge len, Vlijmen; A. van de Hoek, Kaatsheuvel; J. Hoevenaar, Kaats heuvel; M. van Mook, Drunen; C. Musch, Vlijmen; A. Schaaf stra, Waalwijk. Niet gediplomeerd: één. PART-TIME CURSUS „B" afdeling SCHOENMAKEN. W. v. Dongen, Sprang; J. Evers, Schijndel; J. v. Heeswijk, Drunen; J. v. d. Heijden, Kaatsheuvel; P. Hultermans, Kaatsheuvel; A. Molen schot, Kaatsheuvel; B. de Ruyter, Vlijmen; M. v. Wezel, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: twee. PRIJZENLIJST GEDIPLOMEERDE LEERLINGEN EINDE JULI 1964 Afdeling Metaalbewerken: le prijs: J. van Beek, Kaatsheuvel; J. Blom, Waalwijk; J. Warns, Drunen. 2e prijs: H. Bogers, Sprang-Capelle; P. van der Geld, Waalwijk. 3e prijs: L. van Helvoirt, Waalwijk; J. van Kuijk, Vlijmen. Prijs voor ijver: A. Smits, Drunen. Afdeling Schoenmaken: le prijs: M. de Ruijter, Vlijmen. 2e prijs: A. de Ruijter, Waalwijk; J. Vermaas, Haaften. Afdeling Timmeren: le prijs: A. Hamers, Kaatsheuvel; A. van de Hoven, Drunen. 2e prijs: D. Mandemakers, Sprang-Capelle. 3e prijs: M. Martinus, Waspik. Afdeling Schilderen: le prijs: M. Kogels, Waalwijk. 2e prijs: J. van Assen, Waalwijk. 3e prijs: A. Kuyten, Waalwijk. Afdeling Electrotechniek: le prijs: W. Gunther, Waalwijk. 2e prijs: A. van Dongen, Kaatsheuvel. 3e prijs: W. van Drunen, Genderen; A. Klerks, Drunen. Afdeling Metselen: le prijs: J. Klerks, Elshout. 2e prijs: A. Smits, Drunen. 3e prijs: N. Molengraaf, Waalwijk. Part-time cursus „A" afdeling Schoenmaken: 2e prijs: M. van Broekhoven, Drunen; C. Musch, Vlijmen. 3e prijs: J. van Engelen, Vlijmen. Part-time cursus „B" afdeling Schoenmaken: le prijs: J. van der Heijden, Kaatsheuvel. 2e prijs: M. van Wezel, Kaatsheuvel. In Nederland is kapitaal op het ogenblik zeer schaars. Bedrijven en particulieren, die geld willen lenen, kunnen nauwelijks terecht. Voor, kredieten en leningen moeten hoge rentes worden betaald. De jongste ontwikkeling op de krappe kapi taalsmarkt zijn: Hypotheken zijn zeer moeilijk te krijgen. De staatslening, waarop donder dag kon worden ingeschreven, is op het randje af volgetekend. Banken blijken zeer terughoudend met het verstrekken van kredieten. 00004 0 0 in het woningbouwplan „LAAGEINDE" te Waalwijk Deze koopwoningen zijn gelegen aan de PROFESSOR NOLENSLAAN, aan de DR. SCHAEPMANLAAN en aan de PROFESSOR BUYSSTRAAT. Hier worden een tweetal typen gebouwd, n.l.: TYPE A Indeling: hall, gang, toilet met fonteintje, kelderkast, keuken met Bruynzeelinrichting, met o.m. roestvrij stalen gootsteen, doorzonkamer 8.00 x 3.60 m.), terras, tuin en berging. le verdieping: overloop, badkamer met vaste wastafel en 4 slaapkamers. 2e verdieping: vaste trap naar grote zolderruimte. TYPE B met garage half vrij staande woningen met L-vormige woonkamer. v 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 De koopprijzen variëren van 39.900,k.k. t/m 48.100,— k.k. In het plan zijn voldoende garages geprojecteerd. Inlichtingen Inlichtingen: op het werk, elke woensdag van 9.00 uur tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 22.00 uur en op ons kantoor te Tilburg. Ook geopend dinsdag- en donderdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. Wij zenden U gaarne geheel vrijblijvend onze „WONINGKRANT VOOR ZUID-NEDERLAND".

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 1