wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRant Door warmte 2000 wandelaars minder Kappersduo verrast bij handboog Geen breuk in K.N.V.B. WAALWIJK Russisch bezoek aan Stahl Chemical en Amstel 2 leerlingen jan Hendrik de Rooij-mars in Sprang-Capelle Dr. van Woerden Tafeltennis Korte berichten Spoedeisende raadsvergadering DRUK BEZOCHT AFSCHEID MEJ. J. VAN BERKEL Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen A. VAN DER GOUW WINT ONDERLINGE BEKER MAANDAG 20 JULI 1964 85e JAARGANG No. 56 Fcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 2002 Abonnement p. mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) 3.10 p. v/eek (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post f 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contra^advertentigs^jyDecmaltariel Telegram-adres: „ECHO" De Jan Hendrik de Rooij-mars in Sprang-Capelle had zaterdag niet de belangstelling van voorgaande jaren, althans wat het aantal deel nemers betreft. Het waren er 1884, bijna 2000 minder dan in 1963. De warmte heeft ongetwijfeld velen er van weerhouden naar Sprang-Capelle te komen. Opval lend was ook het veel kleinere aan tal individuelen (398) vergeleken bij vorig jaar (800). Maar hoe de zon ook brandde, het bijna een half uur durende de- filé van een kleine 2000 wandelaars en wandelaarsters, voorafgegaan door de drumband van Marijke te Sprang-Capelle en de harmonie St. Jan uit Kaatsheuvel, trok toch nog honderden toeschouwers naar het centrum van Sprang-Capelle. Vooral 's-avonds bij de aankomst van de deelnemers was de drukte bijzonder groot. Juist toen burge meester M. van Prooyen de prij zen had uitgereikt en de drumband kindervreugd uit Raamsdonksveer een demonstratie gaf, barstte een hevig onweer los. Iedereen vlucht te in paniek weg. De storm rukte een zware tak van de treurwilg naast het gemeentehuis. Het liep goed af. Zo kwam dus wel een heel abrupt einde aan dit jaarlijkse wandelfeest. J90 DAPPER Ondanks het warme weer waren er heel weinig uitvallers. Vooral de kleintjes op de vijf kilometer - voor namelijk kleuterscholen - hielden zich dapper. Van de organisatoren i was het verstandig dat zij deze mars met enkele kilometers hadden bekort. Ook de 25 kilometer-tocht was wat korter gemaakt. Deze mars I en ook de vijftien en tien kilometer- li tocht voerde evenals het vorig jaar door de fraaie, bosrijke omgeving van Loon op Zand. De man die zich koste wat het kost aan de oorspronkelijke route van de vijentwintig kilometer wil de houden was broeder Boudewijn uit Tilburg. Hij liep het hele tra ject uit, en hij was zo goed als bij de finisch toen het noodweer begon. Uitslagen: 25 km.: 1 De Zederikkanters, Hei- en Boeikoop, 453 punten; 2 Volharding Rotterdam (Overschie), 437 pnt.; I 3 Hart van Brabant, Tilburg, 433 punten; 4 Kindervreugd, Raams donksveer, 425 punten. 15 kilometer: 1 Op Mars, Ameide, 675 punten; 2 Vridos, Giessenburg, 668 punten; 3 Voorwaarts Mars, Nieuwpoort, ,664 punten; 4 Nivo Sparta, Zalt- bommel, 658 punten; 5 Sint Mar- tinus, Achtmaal, 655 punten. 10 kilometer: 1 Christofoor, Breda, 666 punten; 2 Prins Bernhard, Leerdam, 661 punten; 3 Christofoor, Breda, 660 punten; 4 Beter Spelen, Gorinchem, 657 punten; 5 Sint Martinus, Acht maal, 656 punten; 6 Hertog Jan, Waalwijk, 654 punten; 7 Nivo Spar- ta, Zaltbommel, 643 punten; 8 Fa- vorita, Rotterdam, 639 punten; 9 Benschop Bloesem, Benschop 634 punten; 10 Kindervreugd, Raams donksveer, 633 punten. 5 kilometer: 1 Kleutervreugd, Sprang; 2 Chris telijke Kleuterschool De Zonnehoek Sprang-Capelle; 3 Oranje Kwartier, Gorkum; 4 Kleutervreugd, Sprang; 5 De Zonnehoek, Sprang-Capelle; 6 Christelijke kleuterschool, Capel- le; 7 Ter Eendenpias, Gorkum; 8 Christelijke school Capelle; 9 Kleu tervreugd, Sprang; 10, Don Sarto Tilburg. iet-wandelsportverenigingen 15 kilometer: 1 Pro Patria, Sprang, 668 punt.; 2 Oni, 's-Gravenmoer, 666 punten; 3 Christelijke school, Sprang, 622 punten; 4 Lukwelgroep Padvinders, Oosterhout, 620 punten. 10 kilometer: 1 Koning Willem II, Raamsdonks veer, 670 punten; 2 ONI, 's-Graven moer, 634 punten; 3 Muziekvereni ging Kunstliefde en Vriendschap, 's-Gravendeel 633 punten; 4 Drum band Marijke, Sprang, 630 punten; Welpen Jan de Rooy, Sprang, 622 punten. In de bedrijf staf eltennis kompe titie zijn de afgelopen weken de volgende wedstrijden gespeeld. Poule A Stahlpoly 3Stahlpoly 1 010 VGOV 2Cowa 2 010 ASOVMombers 100 MombersStahlpoly 3 73 Cowa 2ASOV 55 Stahlpoly 1—VGOV 2 10—0 De stand in poule A is als volgt: ASOV 7—13 Stahlpoly 1 7—12 Cowa 2 7—9 Mombers 7—6 Stahlpoly 3 7—2 V.G.O.V. 2 7—0 Poule B Cowa 1Cowa 3 2—8 Stahlpoly 2—VGOV 1 2—7 VGOV 1—Cowa 3 6—4 LederleeuwStahlpoly 8—2 De stand in Poule B is als volgt: Cowa 1 5—10 Lederleeuw 5—8 Stahlpoly 2 6—4 VGOV 1 6—4 Cowa 3 6—2 DE POSTDUIF WAALWIJK Maandag 13 juli werd een wed vlucht gehouden vanuit Ruffec. De le duif werd werd geconstateerd om 17.24.51. De eerste vijf werden geklokt door: 1 A. v. Huiten, 2 J. v. d. Meijden- berg; 3 v. Bokhoven; 4 Th. Duive- kam en 5 Th. Groeneveld. De uitslag van de wedvlucht op vrijdag 17 juli vanuit Dax is als volgt: 1 M. v. d. Grindt, 2 A. Vermeer, 3 A. v. Huiten; 4 D. Blok, 5 Th. Groeneveld, 6 Th. Duivekam en 7 A. v. Huiten. Onder de beste weersomstandig heden is zondag de derde wedstrijd dag van de handboogzesdaagse van de Handboogvereniging „E.E.M." ge houden. De spanning zat er vanaf 't eerste schot in, maar de grote sen satie kwam toch in de vierde ronde, toen het kappersduo OrbanHom bergen toonde, dat 't nog meer kan dan knippen en scheren. In de eerste ronde trachtte het koppel v. BavelHeeren los te ko men. Het lukte niet. De tweede ronde, tussen Glaude- mans-v. Rooij en De Jong-Verhoe- ven, begon bijzonder fel. Iedereen verwachtte de grote sensatie, maar de spanning was dokter Verhoeven kennelijk te veel. Ook hier dus geen verrassing. Het koppel Glaudemans- v. Rooij probeerde in de derde ron de door te breken, maar door goed volgen van v. Herpt-Verhoeven le verde deze ronde ook niets bijzon ders op. Dan kwam de vierde ronde, die de grote sensatie opleverde. Wat nie mand verwacht had, geschiedde. Na enkele rustige pijlen in het begin, kwam het kappersduo Orban-Hom bergen goed los. Onder verbijstering van de overige koppels werd door het duo een ronde genomen. De uitslagen van de derde dag: 1. Orban-Hombergen 241 pnt. Op één ronde: 2. C. v. Herpt-Th. Verhoeven 228 p. 3. P. v. Bavel-W. Heeren 222 p. 4. A. Glaudemans-A. v. Rooij 221 p. 5. H Verhoeven-Mevr. v. Herpt 211 p. Zaterdag is in Esplanada te Utrecht de buitengewone algemene verga dering van de KNVB gehouden. Moeilijkheden waren er voldoen de na de rel van enkele weken op de sectievergadering van de semi- profs. De bondsvergadering van zater dag kwam niet verder dan een i,nietes-welles" sfeer. De heer Coler, sprekend namens de semi-profs, herhaalde zijn stand punt, dat afgesproken was, dat se- mi-profclubs, die terug zouden ke ren naar het amateurvoetbal, naar sterkte zouden worden ingedeeld. De woordvoerder van de ama teurs, Jaap Egbers, repliceerde, dat zulks alleen het geval zou zijn ge weest, wanneer werkelijk van een sanering van het betaalde voetbal sprake was geweest. Daarvan kan nu niet gesproken worden. Hoewel de beide heren elkaar de hand reikten bestaat er vooral in de sectie betaald voetbal nog een grote wrevel. Die is nog versterkt door de afwijzing van de resultaten van de Commissie Zelfstandigheid, die de samenwerking van amateurs en semi-profs moeten regelen. Afgewezen is het rapport wel met, maar het is op de lange baan geschoven. De reglementencommissie moet er reglementen van gaan maken en dan - zo vrezen de semi-profs - kan er nog wel eens te veel ten gunste van de amateurs gewijzigd worden. VOOR WAALWIJKSE BILJARTTEAMS DEELNAME AAN LANDSCOMPETITIE MOGELIJK Het College van Contactpersonen van het district Waalwijk van de K.N.B.B. heeft zaterdag jl. besloten dat de districtswedstrijden voor teams voortaan zo worden georgani seerd, dat de districtskampioen kan deelnemen aan de gewestelijke en landelijke competitie. Die deelname is natuurlijk niet verplicht. Een van de belangrijkste discussiepunten tijdens de vergade ring van zaterdag was de vraag of in de C. 1 libre klasse met teams van drie of van vier man de dis trictswedstrijden zouden worden verspeeld. Besloten werd tenslotte dat er twee of meer poules zullen worden ingedeeld, waarvan er één van viermansteams. De bovenste ge plaatsten van elk der poules maken dan tenslotte in wedstrijden tussen teams van drie personen uit, wie er districtskampioen wordt 6. A. Leijtens-P. v. Breugel 208 p. 7. H. de Jong-Dr. Verhoeven 207 p. 8. M. Pullens-H. v. d. Mee 200 p. 9. A. Pullens-C. van Gorp 163 p. Stand na drie wedstrijddagen: 1. Orban-Hombergen 635 p. Op één ronde: 2. C. v. Herpt-Th. Verhoeven 706 p. 3. Glaudemans-A. v. Rooij 695 p. 4. P. van Bavel-W. Heeren 669 p. 5. A. Leijtens-P. v. Breugel 638 p. 6. H. Verhoeven-Mevr. v. Herpt 637 p. 7. M. Pullens-H. v. d. Mee 614 p. 8. H. de Jong-Dr. Verhoeven 597 p. 9. A. Pullens-C. van Gorp 568 p. NEDERLANDS BESTE HONDEN NAAR WAALWIJK Op 26 juli zal de Dresseervereni- ging „Hondensport" te Waalwijk met goedkeuring van de Koninklij ke Nederlandse Politiebond Vereni ging een nationale praktijkwedstrijd houden voor politiehonden. Aan de ze wedstrijd zullen een 8-tal hon den uit het gehele land deelnemen. Juist omdat het een praktijkwed strijd is, kan worden verwacht dat dit de beste honden zijn van het land. De wedstrijd begint 's morgens om negen uur op het terrein nabij Café „Galgenwiel" te Waalwijk. Vóór de middag wordt dan in hoofdzaak de gehoorzaamheidsoefening afgewerkt. Ook het zgn. revieren staat op het ochtendprogramma. Na de middag begint het specta culaire manwerk. Dit bestaat o.m. uit een overval op een bankloper, een stropersdrama en een moord aanslag. Alles zoveel mogelijk afge stemd op de praktijk. De prijzen worden na afloop uit gereikt in Café „Galgenwiel". Als keurmeesters voor de wedstrijden zullen optreden de heren v. d. Kaa uit Kaatsheuvel, Schreurs uit Maas- niel en Kroot uit Waalwijk. Als stropers, moordenaars en overvallers zullen „optreden" de he ren v. Wel en Schilders uit Waal wijk. Als het weer meewerkt, kan zon dag aan „De Galgenwiel" genoten worden van een prachtig stukje sport. Een familie uit Eidhoven is in Italië bij Bonvano in botsing ge komen met een vrachtauto; 3 der inzittenden werden gedood en een ernstig gewond. Dezelfde vrachtwagen had reeds eerder een Nederlands busje aange reden, waarbij 4 inzittenden zwaar en twee licht gewond werden. Bij verkeersrampen zijn in totaal 22 doden gevallen en 6 Ne derlanders in 't buitenland omge komen. Vooral in de Ooster- en Wester- schelde zijn tal van boten omgesla gen; bij Breda en Oosterhout zijn de campings volledig verwoest. 2500 mensen werden gedupeerd. Het College van Burgemeester en Wethouders van Waalwijk acht de kapitaalspositie van de gemeente van die aard, dat een of meer nieu we vaste geldleningen moeten wor den aangegaan. Burgemeester en Wethouders heb ben een offerte gekregen van de di recteur van de Rijkspostspaarbank voor een vaste lening. De offerte heeft betrekking op een bedrag van twee miljoen gulden, dat geleend kan worden tegen een rente van 514%. De looptijd zal 30 jaren zijn met een jaarlijkse aflossing in on geveer gelijke termijnen. De Raad is voor een spoedeisende vergadering opgeroepen voor maan dagavond om over het voorstel van B. en W. in te gaan op de offerte te besluiten. RECTIFICATIE In de advertentie van Banket- Bakkerij Ant. v. d. Bladel, Loeff- straat 89, in ons blad donderdag j.l., is een fout geslopen. Daarin stond n.l. dat deze firma om 8 uur zijn zaak zou sluiten, terwijl er eigenlijk had moeten staan dat de zaak om 5 uur gesloten zou worden. Verscheidene klanten hebben dit waarschijnlijk wel gemerkt, toen zij na 5 uur de deur gesloten von den. Daar wij dit voor zaterdag ech ter niet meer konden rectificeren, willen wij deze mensen hiermede onze excuses aanbieden. GESLAAGD In Den Haag slaagde onze stad genoot P. S. J. v. d. Griendt voor 't examen Nederlands M.O. A. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen Candidaats-civiel-ingenieur H. A. v. Gent te Waalwijk. Aan de Textiel-Avondschool te Tilburg slaagden voor de afdeling apprêtteren en verven de heren J. van Loon te Loon op Zand en P. Wieringa te Waalwijk. Onze stadgenote mej. I. Hoff- mans legde te Nijmegen met goed gevolg examen af voor de Cursus Voortgezette Opleiding voor Maat schappelijk Werk met de specialisa tie Case Work. BEDRIJFSAALMOEZENIER JANSSEN VERLAAT WAALWIJK Op verzoek van de abt van de Abdij Mariënkroon, heeft Mgr. W. Bekkers, bisschop van Den Bosch, Pater M. Janssen, S.O. Cist., be noemd tot godsdienstleraar aan het Hertog-Jan-college te Valkenswaard. Pater Janssen was bedrijfsaalmoe- zenier van het bedrijfsapostolaat te Waalwijk, dat twee jaar geleden on der zijn leiding startte en heeft hier in deze functie veel goed werk ge daan. Tot kapelaan in de St. Jan-paro chie is nu benoemd kapelaan L. van Berkel, die thans die functie heeft in de parochie van de H. An- tonius van Padua te Best. Kapelaan v. Berkel is tevens benoemd tot aal moezenier van 't Bedrijfsapostolaat en de Werkende Jeugd in het deke naat Waalwijk. Tot kapelaan in de parochie van de H. Antonius van Padua in Waal wijk-zuid is benoemd pater N. Ko men van de Paters van de H. Geest. LERAREN EN PERSONEEL L.T.S. NAMEN AFSCHEID VAN MODERATOR MEEUWISSE Donderdagavond hebben de leraren en het personeel van de L.T.S. af scheid genomen van Moderator Meeuwisse. In verband hiermede was een bij eenkomst belegd in het LIDO. De heer Schellekens overhandigde de 'bouwpastoor een kerkmissaal en een bijbehorende standaard. Ook tijdens de diploma-uitreiking van de L.T.S. werd aandacht be steed aan het afscheid van Modera tor Meeuwisse. De heer J. de Kort overhandigde hem namens het schoolbestuur een boekenbon en namens de leerlingen werd een geschenk onder couvert nangeboden. In de gymnastiekzaal van de St. Michaël-Ulo heeft de St. Antonius- parochie afscheid genomen van mej. J. van Berkel. Zij heeft vier jaar de leiding gehad van de meisjesschool en gaat thans de school verlaten in verband met haar aanstaand huwe lijk. Mej. v. Berkel ontving van de leerlingen een automatische brood rooster en een vleesmachine, die werden aangeboden door de oudste en de jongste leerlinge van de school: Silvia Bekkers en Toosje v. Nooy. Van haar eigen klas, de zesde, ontving het scheidende hoofd bo vendien nog een electrische kook plaat. Tevoren hadden elk der klassen een af scheidsstuk je voorgedragen en was het woord gevoerd door Pas toor Lam, voorzitter van 't school bestuur, de heer Warnars, inspec teur van het Lager Onderwijs en mej. F. Rek, namens de collegae- onderwij zeressen. Vele ouders maakten van de ge legenheid gebruik persoonlijk af scheid te nemen van mej. v. Berkel na afloop van dit officiële gedeelte. VAKANTIE MELKHANDEL De jaarlijkse vakantie van de plaatselijke melkhandel loopt dit jaar van 20 juli tot en met 15 au gustus. Voor de huisvrouwen geldt in die periode het volgende: Tijdens de vakantieperiode wordt er niet aan huis bezorgd, wel wordt er in iedere straat met de bel ge vent. De produkten moeten aan de wagen worden afgehaald. De ver koop geschiedt uitsluitend a kontant. Het is vooral van belang dat er evenveel flessen worden ingeleverd als er volle worden gekocht. GESLAAGDEN R.K. MEISJES-ULO „MARIA KONINGIN" Twee examenklassen van de R.K. Meisjes-Ulo „Maria Koningin" te Waalwijk, in totaal 47 leerlingen, namen gedurende de laatste dagen van de afgelopen week deel aan de examens ter verkrijging van 't Mu lo-diploma. Vijf candidaten moes ten worden afgewezen. Het meren deel van de geslaagden behaalden tegelijkertijd het Middenstandsdi ploma (M). Maria Aarts (M), Roosje Barkey (M), Carla Beunis (M), Lia van Beijnen (M), Miep van den Boo- gaart (M), Tineke v. d. Broek (M), Lies van Cromvoirt (M), Ria van Cromvoirt (M), Marie-Constance Dingemans (M), Joke v. Geene (M), Ans Grootswagers (M), Maria van Helvoirt, Mike v. Huiten (M), Mar- jo Jacobs (M), Annemies v. Kem pen, Marjo Klijn (M), Anneloes Kruijssen (M), Ineke Lips (M), Ria de Louw (M), Franca Maaywee (M) Annie Mulders (M), Mia Ouwer- kerk (M), Margriet Scheerder (M), Rineke Schoofs (M), Mary Smits (M), Lucy Strijk (M), Sonja den Teuling (M), Janny Versteijnen (M), Janny Vesters, Carla Zeegers (M), Willy v. Zon (M) allen uit Waalwijk. Marijke Brok (M), Judith van Cleef (M), Tonny Sleutjes (M), Lia Kuypers (M), Marga Sikkers (M), Corry Vesters (M) uit Drunen. Ria Kempenaars (M) en Ria van der Wiel (M) uit Elshout. Adriënne de Bont (M) en Betsy van Hoorn (M) uit Waspik. Marijke Smits (M) uit Heusden. „In deze fabriek zijn de arbeids omstandigheden bijzonder gunstig", zo drukte de Russische handelsatta ché zich diplomatiek uit, toen wij hem vrijdag tijdens zijn bezoek aan de Stahl Chemical Industries N.V. te Waalwijk vroegen hoe hij de ar beidsomstandigheden in het bedrijf vond. Daarmede onthield de heer Dolgov zich van een uitspraak over de situatie van de Nederlandse ar beiders in het algemeen. De Russische handelsattaché be zocht samen met zijn assistent Gont- charov en een vertegenwoordiger van de Staatshandelsonderneming, de heer Telechov, de Waalwijkse fabriek van Stahl Chemical Indus tries, die zich specialiseert op 't ge bied van plastic-verven voor over- leder, in verband met de toenemen de belangstelling voor deze verven in Oost-Europa. Het merk, dat de Shahl Chemical voert voor deze verf is genaamd camotex. Het procédé is ontworpen tijdens de Tweede Wereldoorlog, toen Amerikaanse militairen zowel in de tropen als in de poolstreken opereerden. De verf van de schoe nen moest tegen deze temperatuur verschillen zijn opgewassen. De Rus sische belangstelling gaat juist daar om naar deze Camotex (afgekort zit er het woord „camouflage" in) om dat in Rusland ook tropische en arc tische streken bewoond worden. De heer Dolgov vertelde, dat ook in Rusland meer en meer syntheti sche materialen bij de schoenfabri- cage toegepast worden. Dat kan ech ter niet over de gehele linie ge schieden, omdat in de verschillende streken van dé Sovjet-Unie speci fiek streekschoeisel wordt gedra gen. Gevraagd naar de moeilijkheden van transport van sommige tempe- ratuurgevoelige leersoorten (zoals lakleder) wees de Russische delega tie er op, dat die problemen in Rus land nauwelijks aanwezig waren, omdat het luchtvaartverkeer erg goedkoop was. Daarbij kan de tem peratuur worden aangepast. Er zijn ook verwarmde trucks en goederen treinen. Een vliegtuig MoskouLe ningrad kost niet meer dan 10 roe bel (40 gld.) zo werd terloops opge merkt. Dan zou het fabrieksvoetbalelftal wellicht een reis naar Rusland kun nen maken, zo opperde de heer Le- venbach, directeur van Stahl Che mical. Op deze gedachte werd verder niet ingegaan. Het gezelschap gebruikte de lunch in restaurant „De Efteling" en be zocht in de middag de Kon. Amstel- leerlooierij, waar de prducten van de Stahl Chemical Industries bij de 'leerbereiding worden verwerkt. kunnen wij in ons bedrijf plaatsen. Minimum 7 jaar lager onderwijs of nij verheidsonderwij s. Volledige vakopleiding voor diploma (4 jaar) Goede C.A.O. Lonen met bomilo (boven minimum-loon) Sollicitaties Grotestraat 205, Waalwijk Drukken of zetten is een mooi vak en heeft een der beste C.A.O.'s Stel Uw aanmelding niet uit Zondag heeft het Gilde van St. Crispinus en Crispinianus van Be- soijen zijn jaarlijkse onderlinge be kerwedstrijd gehouden. De strijd, die om drie uur begon, was uiter- friate spannend. Na tien ronden was het duidelijk dat A. v. d. Gouw en A. Schalken elkaar de eer zouden betwisten. Een prachtige prestatie Vooral van de oudste gildebroeder v. d. Gouw, die toch waarlijk wel enige moeite moet hebben gehad zich aan het moderne materiaal aan te passen. Ieder gunde gildebroeder A. v. d. -Gouw dan ook voluit de uiteindelij ke overwinning. De koning reikte daarop de beker aan de winnaar uit, waarbij hij 'n passend woord sprak, 's Avonds heeft men de overwinning nog eens gevierd in de gildekamer. OOK WAALWIJK DOOR DE STORM GETEISTERD. Ofschoon verschèidene plaatsen in Nederland door het noodweer van zaterdagavond zwaarder wer den geteisterd dan Waalwijk, heeft de wervelstorm ook in onze woon plaats danig huis gehouden. In de Floris V laan werd een behoorlijk dikke boom door een stevige ruk wind ontworteld en op het weg dek gesmeten. In de Besoyensestraat kwam een dakgoot op gevaarlijk, wijze dicht boven het trottoir te hangen en werd dor de brand weer voor alle veiligheid naar be neden gehaald. Diverse kleine boompjes en paaltjes werden uit de grond getrokken of braken af als waren het lucifershoutjes. In Bloe- menoord sneuvelde bij een krach tige windstoot een grote ruit en werd een pas geplaatste schutting in zijn geheel tegen de grond ge gooid. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan, maar de schade was hier en daar toch aanzienlijk. INTERNIST te Waalwijk houdt op 24 en 28 juli GEEN SPREEKUUR

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5