KAATSHEUVEL In memoriam Jan Kemmeren DRUNEN Levensschool Drunen en omstreken reikte 33 diploma'sgilt OPNIEUW AANDACHT VOOR MIDDEN-BRABANT Uit do Langstraat Ogen vragen briilen van STASSAR Dit jaar nieuwbouw gereed DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JULI 1964 67 SLUITINGSAVOND JONGERENCURSUS *wwwww*wwvwwws NUTS-U.L.O. SCHOOL WAALWIJK Bevorderd van I naar II A. G. Bax, E. Dercksen, A. van Drunen, H. Dudok, L. Ecker, H. Fa ro, G. de Jong, J. Jubbega, J. Kloot wijk, J. P. Konings, C. M. Kuijsten, C. P. H. de Man, J. M. Mandema- kers, E. Mous, H. v. d. Nieuwegies- sen, S. Pijnenburg, W. Reuvers, G. Schimmel, J. H. van Seist, E. Soff- ner, F. P. Somers, Th. Verhoofstad, E. P. Werther, J. v. d. Wiel, A. E. de Wind, J. A. Zwart, P. Couwen- bergh, B. M. Treffers, allen te Waal wijk. G. J. van Bergen, A. A. Boezer, J. M. Kraak, H. W. Vos, J. van de Werken, L. H. Zwart, allen Sprang- Capelle; H. N. Verhulst te Waspik. Niet bevorderd: 11. Van H naar Hl R. Bertsch, W. Boot, F. E. de Bou- ville, W. H. J. Ecker, T. G. J. van Gammeren, L. P. Heurter, A. J. van de Laar, M. K. Langbroek, A. G. G. Louter, P. F. de Nijs, P. M. de Rooij, H. Rijken, I. v. d. Schaft, B. Schoon- dermark, A. Soeters, J. Z. Treffers, allen te Waalwijk. J. Rosenbrand, C. A. Sprangers te Sprang-Capelle; E. J. de Jongh, H. F. M. Meijer te Drunen. Niet bevorderd: 7. Van III naar IV A. S. Gravelijn, J. J. Heij, C. T. de Rooij, H. Schimmel, M. F. J. Schoenmakers, P. G. Vermeer, G. H. van Engelen, te Waalwijk. M. E. de Jongh, T. M. de Lange te Drunen. J. M. de Bie te Sprang-Capelle, E. Calbo en I. Calbo H. M. C. Frodyma J. Kracke te Drunen. zonder het recht examen af te leggen in 1965. Niet bevorderd: 1. In 's-Hertogenbosch slaagde voor het Mulo-B diploma P. F. Tu- panno te Waalwijk. Voor diploma A slaagden P. J. G. v. Gameren en A. Hamburg te Waal wijk, A. Nieuwenhuijzen te Sprang- Capelle en A. E. Boll te Doeveren. De examens duren voort. Bij de storm van zaterdagavond zijn 3 personen verdronken en een fietser door de bliksem gedood. MET BROMFIETS GEVALLEN Zondag om even over 3 kwam de bromfietser B. uit Waalwijk op de kruising Ambrosiusweg-van Lo- venlaan te vallen. Hij wilde vanaf het fietspad naast de Ambrosiusweg de Van Lovenlaan indraaien en raakte daarbij een paaltje. Het let sel dat hij daarbij opliep werd door Dr. de Blois, die eerste hulp ver leende, van dergelijke ernstige aard geacht, dat hij de onfortuinlijke brommerbestuurder naar het zie kenhuis liet overbrengen. 4-JARIG JONGETJE STAK PLOTSELING DE WEG OVER Donderdag werd op het Laag einde het vierjarig zoontje van de fam. B. door een personenwagen aangereden en daarbij zodanig ver wond, dat Dr. Hermans, die eerste hulp verleende overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Het jongetje stak van achter een geparkeerd staande vrachtauto plot seling over en een juist passerende personenauto bestuurd door Mevr. B. uit Den Haag, kon het kind niet meer ontwijken. Het slachtoffertje liep enkele schaafwonden en een hersenschud ding op. GEVONDEN Zwarte poedel, herenhorloge, kin derbeursje, polshorloge, gouden ring, portemonnee, blauwe regen jas, zwembroek, kinderfietsje, da mestas met inh., paar handschoe nen. VERLOREN Gouden broche, div. dames- en herenhorloges, bruine portefeuille met inhoud, div. portemonnees, re genjas, bruine handtas, div. zwem- kaarten herenbril, div. badpak ken enz wembroeken met handdoe- doeken, damesbril, zwarte dames handtas, slaapzak. AGENDA Zondag 12 uur: repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen". Musis Sacrum: vanaf a.s. donder dag: „Briljanten des doods", 14 jaar. Tien KVP Tweede-Kamerleden, die zitting hebben in de vaste Ka mercommissie voor economische za ken, hebben donderdagmorgen een werkbezoek gebracht Zevenbergen, waar zij ontvangen werden door de Zekluzo-commissie en 's middags hebben zij in het paleis-Raadhuis te Tilburg geluisterd naar de beto gen van het directorium van de Streekraad Midden-Brabant. De aanleiding van dit bezoek moet gezocht worden in de de jong ste industrie-nota van de Staatssec retaris Bakker van Economische Zaken, waarin het aantal „kern"-ge- meenten, dat aanspraak kan maken op velerlei steun en faciliteiten, drastisch is beperkt. Bovendien wordt in de nota met geen woord gerept over de leefgemeenschappen die niet zozeer als ontwikkelings gebied, maar wel als noodgebied kunnen worden bestempeld. Dit heeft een ware storm van alarmerende reacties en uitnodigin gen tot werkbezoeken opgeleverd, vertelde ons drs. L. J. M. van Son, voorzitter van voornoemde KVP- delegatie. De industrienota, aldus de heer van Son, bouwt voort op een 15 jaar oud industrialisatiebe leid. Het is de commissie inmiddels wel van alle kanten duidelijk ge maakt, dat er behoefte is aan een geheel nieuwe ontwikkelingsfiloso fie, voegde hij hieraan toe, die aan dacht schenkt aan structurele pro blemen. In Zevenbergen hebben de bur gemeesters van de Zekluza-gemeen- ten: Zevenbergen, Klundert, Hooge- en Lage-Zwaluwe met overtui gingskracht gepleit voor uitbreiding van de werkgelegenheid in de noord-westhoek van Noord-Brabant als remidie voor de intensieve pen del vanuit dit gebied. Zij hebben de commissie een structuurplan voor het grondgebied van de drie gemeenten toegelicht, welk plan binnen enkele weken aan de raden als definitief concept zal worden aangeboden. Verscheidene commis sieleden verklaarden ons getroffen te zijn door de „sportieve wijze van samenwerking" tussen de Zekluza- gemeenten. Is de noordwesthoek een duide lijk voorbeeld van een gebied dat nog vrijwel aan het begin staat van een industriële ontwikkeling met alle lasten die hiermee gepaard gaan, Midden-Brabant - met als centra Tilburg en Waalwijk-is een streek met een totaal andere pro blematiek. Dit van oudsher reeds een industriegebied, dat evenwel kampte met de traditionele textiel- en lederindustrieën die niet in staat blijken een voldoende bijdrage te leveren aan de noodzakelijke indu strieën die nog niet in staat blijken een voldoende bijdrage te leveren aan de noodzaklijke industriële eenzijdigheid vele nadelen, waar van de economische kwetsbaarheid wel erg zwaar weegt. De problemen en de wensen, die de Tweede-Kamerleden te horen kregen komen vrijwel overeen met die door burgemeester mr. C. Becht vorige week woensdag op de Tilburgse persdag naar voren zijn gebracht. Dit is dus op de le plaats de wegenkwestie, met als voornaamste knelpunten de ver binding Tilburg-Korteven en de weg Tilburg-Gorinchem en de ver betering van het Wilhelminakanaal, minstens tot aan Tilburg. Verder is er gesproken over me- definaciering door het Rijk van de aan te leggen industrieterreinen en van de haven te Waalwijk. GENERAAL PARDON KLAN- DESTIENE VLUCHTELINGEN Minister Scholten (Justitie) heeft de voorwaarden bekend gemaakt waaronder hij bereid is het verblijf te wettigen van thans nog klandestien in ons land aanwezige bonafide vluch telingen. De voorwaarden behelzen a. De datum van illegale binnenkomst moet op of voor 24 juni 1964 liggen. j b. Zij moeten zich voor 1 september 1964 hij de politie aanmelden. c. Alsnog een verzoek indienen tot 't aanvaarden van hun verblijf als vluchteling. Zoals minister Scholten de Tweede Kamer onlangs al verzekerd heeft zullen geen processen-verbaal worden opgemaakt wegens illegale binnen komst of verblijf hier te lande, noch wegens daarmee samenhangende strafbare feiten, zoals het verschaffen van nachtverblijf zonder aanmelding en het verrichten van van werk zonder werkvergunning. JUBILERENDE KARDINAAL De jubilerende kardinaal Alfrink heeft vrijdagavond in Tivoli een H. Mis opgedragen die werd bijgewoond door gelovigen afkomstig uit het ge hele aartsbisdom Utrecht. Tijdens deze H. Mis werd het ge schenk van de gelovigen van 't aarts bisdom aan de kardinaal symbolisch overhandigd: een bedrag van om en nabij de 100.000 gulden. De Kardi naal wenst het geld te besteden aan lekenaktiviteiten in de missie. Het juiste bedrag is nog niet bekend, om dat nog enkele parochies moeten af dragen. Bij Schinveld (L) zijn een jon gen van 18 en een meisje van 16 jaar door een auto aangereden en gedood; zij waren met hun ouders uit Rotterdam in Valkenburg met vakantie. Op de weg van Maastricht naar Valkenburg heeft zaterdag nacht een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij 2 personen werden gedood en 2 ernstig gewond KAMPEERDERS ZWAAR GETROFFEN DOOR WINDHOOS De windhoos, die zaterdagavond ook in Kaatsheuvel de nodige lidte kens achterliet, was vooral 'n ramp voor de vele kampeerders in de campings ,,'t Hoekske" en „Duin- lust". Onder hen waren vele bouw vakkers, die zaterdagmorgen pas waren gearriveerd. Het werd voor al deze mensen een vreselijk ogen blik toen de windhoos aan hun ten ten begon te rukken, die men met man en macht poogden te redden. Vele onderkomens werden met bed den door de lucht gevaagd, zodat diverse nieuwkomers hun vacantie reeds op de eerste dag zagen afge broken en nog dezelfde avond met hun kapotte spullen naar huis kon den. Anderen vonden in de kantine der camping onderdak. JONGEN (14 jaar) IN ZWEMBAD VAN EFTELING VERDRONKEN Donderdagmorgen omstreeks half twaalf is de 14-jarige Henny Holt- maat, afkomstig uit Luttenberg (ge meente Raalte) en studerende op 't gymnasium van de Norbertijnen te Hees wijk, in het zwembad van het natuurpark De Efteling verdronken. De jongen was met 'n aantal mede studenten op kamp in Udenhout, vanwaar zij voor een dagje naar Kaatsheuvel waren gekomen voor een bezoek aan De Efteling. Een tweetal jongens van de le vensschool te Kaatsheuvel zagen het lichaam op de bodem van het diepe bassin liggen en brachten het naar boven. Onmiddellijk werd de mond- op-mond-beademing toegepast en dokter Raaymaakers gewaarschuwd. Toen de pogingen om de levensgees ten op te wekken geen succes had den, liet de dokter het slachtoffer per ambulance naar de beademings afdeling van het St. Elisabethzieken- huis te Tilburg overbrengen, doch bij aankomst aldaar bleek hij te zijn overleden. Vermoedelijk is de jon gen, die de zwemkunst niet machtig was, bij de kettingafscheiding van het ondiepe naar het diepe bassin door de hellende bodem verrast en onder water verdwenen. Hoewel het druk was in het zwembad, heeft nie mand iets van het ongeluk gemerkt. TENTOONSTELLING GEOPEND Voor een klein, maar select audi torium, heeft burgemeester L. M. J. van Erp van Loon op Zand donder dagavond in het restaurant van De Efteling een tentoonstelling van te keningen en beelden van Geertruid Charpentier en Frans Peeters geo pend. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de tentoonstel lingsdienst van het provinciaal ge nootschap onder auspiciën van de V.V.V.-Kaatsheuvel en in samen werking van het natuurpark De Ef teling en het gemeentebestuur. Burgemeester v. Erp vond 't jam mer dat zo weinigen aan de uitno diging om bij deze opening aanwezig te zijn gevolg hadden gegeven. An derzijds stemde het hem tot verheu genis dat dit type tentoonstelling in De Efteling gehouden werd, waarin hij qua artisticiteit een binding zag met het natuurpark, waarmee door gegaan moest worden en beslist niet alleen voor de vreemdeling, maar ook voor de eigen bevolking. Hij meende dat deze eigentijdse kunst vooral via de scholen ingang moest vinden en langs deze weg de be langstelling van de bevolking berei ken. „Ik hoop dat wij in de exposi ties een bepaald ritme kunnen bren gen", aldus de burgemeester. De heer Domien van Gent, hoofd van de tentoonstellingsdienst, haak te hier onmiddellijk op in. Zijn oor deel was, dat de kunst een onder deel van het recreëren vormde en daarom paste kunst te midden van al het fraais dat De Efteling te bie den heeft. Het was hem dan ook een genoegen een tweede grotere ten toonstelling te kunnen aankondigen, die in de tweede helft van de maand augustus zal worden gehouden. Al vorens de werken van de beide kun stenaars bij de aanwezigen te intro duceren, inviteerde hij deze op een heerlijk glas wijn op het rustige ter ras van het restaurant. De tentoonstelling is geopend van 17 tot en met 26 juli, dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur, terwijl men dinsdag 21 en donderdag 23 juli 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur „hardop" kan kijken, onder leiding van Domien van Gent. GESLAAGD SCHOOLHANDBAL- TOURNOOI Zaterdagmiddag kon op het Prins Mauritsplein het wegens weersom standigheden uitgestelde schoolhand- baltournooi worden gehouden. Even dreigden ook nu rond half één een hevig onweer spelbreker te worden, maar gelukkig was dit van korte duur en konden met een kleine ver traging de wedstrijden op de vier speelvelden een aanvang nemen. De handbalvereniging DESK, die dit tournooi had voorbereid en de prijzen beschikbaar had gesteld, zorgde vanuit een ruimte in 't aan grenzende politiebureau via een ge luidsinstallatie voor een vlotte orga nisatie, zodat de wedstrijden, waar aan door 24 teams werd deelge nomen, volgens het vastgestelde schema op tijd konden worden af gewerkt en beëindigd. Voordat de voorzitter van DESK, de heer A. Vlak, na afloop tot de prijsuitreiking overging, dankte hij het gemeentebestuur voor het be schikbaar stellen van de speelruim te, de rijkspolitie, die haar gebouw en stoelen ter beschikking had ge steld voor de organisatie en waarin de jongelui zich konden verkleden en verfrissen, de bewoners van het Pr. Mauritsplein, die voor dit laatste ook hun deuren open hadden gezet, de hoofden der scholen en de scheidsrechters. De jongens en meisjes hebben zich ondanks de tropische warmte ten voile gegeven om het beste resul taat voor hun school te bereiken en het geheel werd een prachtige pro paganda voor de handbalsport, waar mee diverse scholen middels dit tournooi na een korte voorbereiding voor het eerst kennis maakten. Het ligt dan ook in de bedoeling om van dit schoolhandbaltoumooi een jaar lijks evenement te maken. De eind uitslag was: Poule D, heren-junioren: 1. Le vensschool B 8 p. (beker); 2. Ulo Pius X-A 6 p. (zilv. med.); 3. Le vensschool A 4 p. (bronzen med.); 4. St. Jansschool 2 p.; 5. Ulo B 0 p. Poule A, jongens-aspiranten 12 13 jaar: 1. St. Jansschool A 6 p. (be ker); 2. St. Jansschool B 4 p. (zilv. med.); 3. Leonardusschool 2 p. (br. med.); 4. Pr. Wilhelminaschool 0 p. Poule B-C, jongens-aspiranten (1112 jaar): 1. St. Jansschool D 8 p. (beker); 2. St. Jansschool E 6 p. (zilv. med.); 3. St. Jansschool F 5 p. (br. med.); 4. St. Jansschool C 4 p.; 5. Openb. school De Moer 2 p.; 6. Leonardusschool 2 p.; 7. Pr. Wil helminaschool 1 p.; 8. Openb. school L. Zandschel 0 p. Poule E-F, meisjes-aspiranten: 1. Openb. school De Moer 6 p. (beker) 2. Herman Jozefschool 6 p. (zilv. med.); 3. Theresiaschool A 4 p. (br. Nadat hij 's avonds nog bij een kennis op bezoek was geweest, is in de nacht van donderdag op vrij dag geheel onverwacht overleden de heer Jan Kemmeren. Met hem ver liest Kaatsheuvel een bekende en vooral zeer gewaardeerde persoon lijkheid. Er kon ter plaatse vrijwel geen openbare gebeurtenis plaats grijpen, of Jan Kemmeren was er bij betrokken en een van de hoofd figuren, die met haast pijnlijke nauwgezetheid zijn taak in de orga nisatie en dat was gewoonlijk een niet geringe verrichtte en tot een goed einde bracht. Veel waardering genoot hij echter in het verenigingsleven, waarbij op de eerste plaats het Kon. Muzeik- gezelschap Euphonia genoemd moet worden. Deze harmonie, waarvan hij jarenlang als secretaris de grote werker was, had zijn grote liefde en voor dit gezelschap betekent zijn heengaan dan ook een onherstelbaar verlies. Niet minder had hij zijn hart verpand aan de kegelsport en met name aan zijn N.O.P., waarvan hij voorzitter was. Reeds vele jaren kon hij in verband met zijn gezond heid zijn geliefde sport, waarin hij vroeger een uitblinker was, niet meer beoefenen, maar hij bleef er nauw bij betrokken. Toen enkele jaren geleden de voorzitter van de Tilburgse kegelbond zijn functie overdroeg, bestond er geen twijfel over zijn opvolger. Met algemene stemmen werd de ijverige secretaris Jan Kemmeren voor deze functie aangewezen.Een laatste groot werk was dit voorjaar de prachtige res tauratie van het kegelhuis in hotel Euphonia met automatische opzet- installatie, waar hij bijzonder trots op was. Voor de jaarlijkse reis van de ouden van dagen stippelde hij tel kens weer een attraktieve route uit en zorgde er mede voor dat 't voor li mm De heer Kemmeren had ook zitting in het stichtingsbestuur van 't pen sion voor ouden van dagen Rosa- gaerde, was enige tijd voorzitter van het plaatselijke Rode Kruis en en kele jaren lid van de gemeenteraad. Dit alles is echter maar een wille keurige greep uit de velerlei func ties die hij vervuld heeft. Als hoofd vertegenwoordiger van de N.V. P. H. Vloemans schoenfabrieken, waar aan hij meer dan vijftig jaren ver bonden was sinds hij enkele maan den geleden gepensionneerd werd, was hij voor dit bedrijf een der cen trale figuren, die in de schoenen wereld grote bekendheid genoot om zijn vakmanschap. In dit verband was hij ook een van de belangrijk ste krachten, die enorm veel werk verzet heeft bij de realisering van de grote tentoonstelling „Schoen '49" te Kaatsheuvel. Moge dit alles voor zijn vrouw en kinderen een steun zijn het verlies met gelatenheid te dragen. med.); 4. Ulo 4 p.; 5. Herman Jozef school A 2 p.; 6. Theresiaschool B 0 p.; 7. Openb. school L. Zandschel 0 pnt. Donderdagavond 23 juli zal in de Gildenbond de sluitingsavond van de jongerencursus worden gehou den. Na de diploma-uitreiking zul len tweedejaars-cursisten het to neelstukje „Hazenpeper", ingestu deerd onder leiding van mej. Rob ben uit Tilburg, opvoeren. De avond wordt besloten met een bal. 1214-JARIG DIENSTJUBILEUM VAN BURGEMEESTER VAN WOENSEL Wij waren zaterdag jl. tegenwoor dig bij de feestelijke viering van 't 12%-jarig ambtsjubileum van bur gemeester J. Th. v. Woensel, onze oud-plaatsgenoot, als burgemeester van de gemeente Hoogeloon ca. We maakten in Hoogeloon een huldigingsmanifestatie mee, die een zilveren jubileum van een ambte naar waardig zóu zijn. Behalve de voltallige gemeente raad, was er een huldigingscomité onder voorzitterschap van de heer L. van den Borne, omvattende alle lagen der bevolking uit de drie kerk dorpen Hoogeloon, Hapert en Cas teren. Daar waren de burgemeesters uit de Kempenkring, ook burgem. burgemeester v. d. Heijden aet echtgenote uit Kaatsheuvel. Spontaan werd de heer v. Woej. sel gehuldigd door wethouder Bre- keimans voor het ontelbaar vele, dsjnipLOMA door de heer v. Woensel voor Hoo. geloon ca. bereikt was, door de ge. Op de S meente-secretaris namens het slaagde hele personeel van alle gemeente re dames: diensten, in een sprankelende feest. Jeanne var rede door voorzitter v. d. Borne mgeppy Cou mens de bevolking daar de vet-L Kooien, wachtingen ten volle in vervullimLys b-grc waren gegaan, die destijds bij de «.L, Rietje huldiging geuit waren: „een burge.;peij'nenbori meester met idealen en een burgeii]gars Corr met verwachtingen"; door de heetciasine V< v. d. Heuvel, die hem namens de it. -7on Rja 1 dustriëlen grote dank bracht voot|nv Korthoi de steeds volle medewerking, wat.!Verhoeven neer het betrof industrieën geves- Marlies T< tigd en verruimd te krijgen; dooi Voor lir de pastoor van Hoogeloon mede na. Car;a Alos mens zijn confraters voor de steekhoven, ondervonden voorkomendheid wat. jnk Mièl neer op zijn medewerking gereken! iLp Din werd, door de burgemeester vat parijs (me Luijksgestel kring, door Dr. Sweens namens dt pA^T'Zoi T? TT Aüb V. .?a™.e.nSLde-..Kempet' je Sa», C< R.K. Federatie van Muziekgezel' Kortho schappen enz. enz. Een schat vat bloemen en waardevolle geschenkei was de tolk van alle zijden voorwal burgemeester v. Woensel in Hooge. loon in de 12% jaar tot stand gebracht. Wiel uit V Weert. Voor he Elly v- d- Zeeuwen Voor he In een keurig woord dankte de|EHy v- d- magistraat voor de grootse huldU- ^on' hem gebracht. Het waren bijna twet ^°°r uren in een temperatuur, die in at.UnnyJ' dere omstandigheden te warm zot Kok, Fran geweest zijn. Nu verdroeg men 4 V°or met graagte, doch de frisse heil- Amyv- 1 dronk na afloop werd met veel Kok, F™" waardering genoten. Voor h< Anny v. I Kok, Ans Jeanne v. Voor h i winkel: Jt Boekhoi kantoor: 1 Francien I Nederla Hannie K 1 Nederlanc kantoorkei Voor de 1 ten bij de Allen va: succes. EERSTE NEOMIS Ir. Th. v. Lammeren reikte vrijdag avond in de zaal van de Hoge Braken 33 diploma's uit aan jongens die de school na twee jaar gingen verlaten. Bij deze gelegenheid zei hij te hopen het volgend jaar de diploma's in een eigen nieuw schoolgebouw te kunnen uitreiken. Verleden jaar kreeg het schoolbestuur, - een jaar nadat de plannen waren gemaakt de goed keuring voor de bouw van een nieuwe school, waarmee vorig jaar in Els- hout reeds is gestart. Vermoedelijk zal dit schoolgebouw per 1 oktober in gebruik kunnen worden genomen. Het nieuwe gebouw heeft een capa citeit van 120 jongens. In het afgelo pen jaar bezochten 88 jongens van totaal 24 bedrijven de school. De voorzitter, de heer van Lamme ren, had veel lof voor de werkgevers welke hun jongens een of meerdere malen per week afstonden aan de school en daarmede arbeid en geld gaven voor de vorming en ontwikke ling van hun jeugdige werknemers. De heer v. d. Heyden, hoofd van de school, merkte op dat de term le vensschool gemakkelijk tot misver standen leidt. De opzet van de school is de jongens met hun mogelijkheden en capaciteiten het maximale te laten bereiken. Pastoor Kamp, tot op heden nog aalmoezenier, gaat zodra de school in Elshout is gevestigd heen als aalmoe zenier, maar blijft als adviseur nog aan het bestuur verbonden. De nieuwe aalmoezenier wordt Pater Stanislaus. Een getuigsohrift en een sportdi- ploma kregen: B. Alessie, Waalwijk; L. v. Ballegooien, Wijk en Aalburg; A. Bolen, Vlijmen; P. v. d. Groen, Den Bosch; H. v. d. Heyden, Dru nen; J. Oome, Drunen; T. v. Oijen, Cromvoirt; W. v. Ravestijn, Haar steeg; A. v. d. Sanden, Drunen; P. v. Spijk, Nieuwkuyk; C. v. Bijnen, Haarsteeg; F. v. Iersel, Vliedberg; K. v. Overdijk, Vliedberg; P. v. Ga len, Drunen; K. Pulles, Drunen; T. v. d. Sanden, Drunen. Een getuigschrift kregen; K. Breuls, Vliedberg; J. Elschot, Vliedberg; M. Strengers, Vlijmen; A. Rijken, Spr.- Capelle; C. Smits, Drunen; H. Smits, Drunen; L. Elie, Den Bosch; K. Bors- boom, Drunen; A. de Graaf, Drunen; K. Heijstek, Genderen; P. Kamp, Waspik; F. v. Kampen, Vliedberg; J. Kroot, Kaatsheuvel; A. v. d. Schans, Kaatsheuvel; P. Geijs, Drunen; A. v. Gogh, Waalwijk; R. v. Oosterhout, Hedikhuizen. NIEUW ZWEMBAD IN GEBRUIK Zondag 19 juli is in Drunen het nieuwe zwembad gelegen aan de Ho ge Schijf in gebruik genomen. De be langstelling voor dit nieuwe bad was enorm groot en er heerste zondag middag een gezellige drukte. Het nieuwe bad, dat bijzonder fraai is ingericht, is 69 uren per week vooi het publiek opengesteld. Het omval een bassin voor nog minder geoefen de zwemmers, een bassin voor geoe fende zwemmers en een apart kleu terbadje. Bij dit zwembad is ook aan gelegd een grote zonneweide. Zaterdag werden in dit nieuwe Bal reeds voor de jeugd de jaarlijks j eugdzwemvaardigheidsproeven af genomen. TURKSE ARBEIDSKRACHTEN BIJ LIPS N.V. Bij Lips N.V. alhier zullen na de jaarlijkse bedrijfsvakantie een 25-tal Turkse arbeidskrachten te werk wor den gesteld. Deze arbeidskrachten zullen in Waalwijk worden gehuis vest. Bij de afd. Personeelszaken zal 'n speciale kracht worden aangesteld om de belangen van deze mensen ti1 behartigen. NA DE VAKANTIE NIEUWE HUISHOUDSCHOOL GEHEEL IN GEBRUIK Hoewel de officiële opening nog wel tot het najaar zal blijven wachten zal met ingang van 1 september de nieuwe huishoudschool voor Drunen en omstreken in gebruik worden ge nomen. Een gedeelte werd reeds ge bruikt, maar met 1 september zal uit het oude gebouw alles zijn verwij derd. Dit oude gebouw aan de School straat, dat vele jaren heeft dienst ge daan als meisjes-congregatie en na de oorlog geruime tijd het zusterskloos- ter was gevestigd, gaat verdwijnen. In augustus zal het onder de slopers hamer vallen. Bij de officiële opening van de nieuwe school hopen wij nog uitvoerig een en ander te kunnen schrijven. RIETJE KLORIS NAAR DE SHOW Uit het meisjeskoor Romantica kwam onze dorpsgenote Rietje Floris naar voren als een uitstekende soliste- Meermalen zong zij ook op songfes tivals en het gelukte haar daar ver scheidene malen om een soms rumoe rige zaal met haar fijne stem stil en vol aandacht te krijgen. Rietje (14) heeft nu een contract getekend bij het Eindhovens Amusements Orkest waar zij Threa Dobbs gaat opvolgen Rietje gaat in de komende maand 10 shows mee verzorgen, maar dan gaat zij in september weer naar de Waal- wijkse MMS. Zondag rinus G. chiekerk Vlijmen z Om 9.1 de Mgr. langs het naar de sierd en zen. Om volgt was met vlag ging; Me devaande menstrooi nen van Jorisgildt en genod Suis; Ha Om 1( gen door koor in mengd k de Missa Onder di gebracht was tjokv ter mee. straat en Kesselstr Bij aai door de het cade zijnde ee ia. Ovito de jonge een rece spraak d ten een Op de grote he dia, Vlij deonclug nade. H- priester Woen de Zust houden - wat hur ook een stand he gelegeni op te ne deze ge een nat school i opvoedii De t< 3-4.30 hebben die dan zijn. IV De ke Lang bijeenkc ter van getuigst die het lijk heb lingen i gevoerd GESL Meta Eggelei Schoon Timme Electro 'Metseh Part-tii J. van Part-tii

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 6