LAMPE Badpakken Pantalons Rokken Blousen Jumpers Philips Waalwijk jongens meisjes k 'z De Echo van het Zuiden Boekhandel „DE BIEB" Eet nu SLACHTKUIKENS GESLAAGD! Meisjes modinette? COWA Confectie-ateliers i 7f Is er T/LBUm a 1.75 per kg. m DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JULI 1964 HEUVELSTRAAT] schoolboeken en schoolbenodigdheden Koopjes KOOPJES Verdonk's Schoenhandel prima en C. A. Kuijsten X Dagrondvaarttochten m.s. „De Zilvermeeuw" Een goede baan is geld waard nette hulp in de huishouding 2-pers. tenten Het laatste rcieyj de echo 4*. f* "f* r™ Dsi bo.it h™ zo, DE MAN MET DE LUCIFER De Heer en Mevrouw van Waesberghe-Taminiau geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon WILLEM JAN Beneden Leeuwen, 19 juli 1964 Zandstraat 62 TE KOOP: I éénloops jachtgeweer kal. 16 1 flobert geweer 6 mm. 1 jachthond Griffon teef 5 pups 1 baby-weegschaal Te bevragen: Grotestraat 128, Waalwijk Tel. 2333 Geen zorgen in uw vakantie door tijdig uw te bestellen bij Markt 11 Telefoon 2634 Waalwijk van 10 tot 20% KORTING op onze schoenen Hoekeinde 12, Waalwijk In onze nieuwe vestiging zijn nog plaatsingsmogelijkheden voor Zijn ook geschikt voor de DIEPVRIES voor de montage van televisieappa raten. Voorafgaande ervaring is niet nodig Indien U er iets meer over wilt weten kunt U dagelijks terecht in ons atelier M r. van Coothstraat 9 Waalwijk. Bovendien op donderdag 23 juli a.s. tussen 7 en 9 uur 's avonds. Wij verstrekken U geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtingen omtrent loon en arbeidsvoorwaarden. Te bevragen bij 4 v. d. Duinstraat 1, SPRANG X Telefoon 04167 - 3003 100 km. Vertrek: Capelle 8.00 uur, aankomst 19.00 uur 29 juli 3 augustus 4 augustus 12 augustus 13 augustus DordrechtBiesbosch DordrechtBiesbosch DordrechtBiesbosch WillemstadBiesbosch GorinchemBiesbosch Kosten per persoon: 0 tot 4 jaar gratis 4 tot 8 jaar 3, 8 tot 14 jaar 3,50 14 jaar en ouder 5,25 Kaarten verkrijgbaar bij N. Kamerman-Vos Eindschestraat 51, Drongelen (N.Br.). Lamb. Vos Schrevelstraat 1, Capelle (N.-Br.). JA Alle meisjes die het afgelopen jaar de cursus V.O.C. (Vakopleiding Confectie) bij ons gevolgd hebben, zijn GESLAAGD Ze zijn nu vol leerde, 1ste klas MODINETTES en hun loon is met sprongen omhoog gegaan die de lagere school doorlopen heb ben en niet meer leerplichtig zijn, kunnen zich vanaf heden reeds la ten inschrijven voor onze V.O.C.- cursus (Vakopleiding Confectie) in onze Bedrijfsschool (met GRATIS cursus KNIPPEN!) welke 1 septem ber a.s. aanvangt. Hebt U interesse om opgeleid te worden tot Kom dan eens bij ons praten Loeffstraat 93 -101 Waalwijk Tel. 04160 - 2223 (achter het Gemeenschapshuis Baardwijk). Voor direkt gevraagd bij: J. M. v. Brunschot-Tielen Grotestraat 199-201 Waalwijk Telef. 2593 KS-201 doek 65- Zuid Ned. Dekkleden- en Tentenfabriek L. HOEBEN N.V. Korte Schijfstraat 8-10 TILBURG Tel. 04250-34840° vindt u ook op de advertentie^ van VAN HET Zr "II» bi». M. él het plaatselijk nlee», dal h(J rijn vaderlijke plicht erdoor verzaakt Dal kén. Wan! wat In de naaste omgeving plaats heeft en wat déér te koop tt.i dat wil geen ingezetene missen. Men wacht op die krant 1 Adverteren In dit blad - het kan niet anders - moet wel succes geven. van deze krant wil men niets missen, geen letter Publikjtlt i N«d«rW Nieuw#; FEUILLETON VAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door Ids. van der Ploeg 26) „Hoe was de verhouding tussen Kiljan en zijn zoon?" Sinds de geschiedenis met Dora Hoek nogal gespannen, hij nam het zijn vader hoogst kwalijk, dat deze omgang had met die vrouw". „Hier is een motief". „Ik acht Frits niet in staat tot een moord", antwoordde Gramshof een voudig. Reydel dacht even aan het van haat verwrongen gelaat van Frits toen de ze hem de affaire Dora Höck ver telde, doch liet het er verder bij. „Op welke wijze kreeg u kennis van de misdaad?" „Ik verkeerde in spanning over de komst van mijn compagnon, mijnheer Reydel. Om half elf zou hij hier zijn; enkele keren heb ik op de klok ge keken. 't Gekke is, dat ik onder het diner al een voorgevoel had, dat er iets noodlottigs stond te gebeuren. Eindelijk hoorde ik voor de deur een auto remmen. Vanzelfsprekend dacht ik dat er gebeld zou worden, maar dit gebeurde niet. Plotseling hoorde ik buiten rumoer en opgewonde stem men - ik ging snel naar de voordeur - mijn neef Christiaan liep mij te gemoet. Van hem hoorde ik, dat er iets was met Kiljan." „Nog één vraag, mijnheer Grams hof, en daarna wil ik graag een on derhoud hebben met uw dochter. - Koestert u ook verdenking tegen iemand?" „Nee", antwoordde de bankier op vaste toon. „Deze misdaad is mij even noodlottig als raadselachtig". „Ik dank u voor uw openhartig heid," zei Reydel. „Ik begrijp dat 't u heedl wat zelfoverwinning moet hebben gekost met mij over uw privé- aangelegenheden te spreken". Gramshof bette zich met een zak doek het zweet van het voorhoofd weg, zijn gelaat was rood aange vlamd. „Ja, dat heeft het ook", zuchtte hij. Reydel stond op en reikte de ban kier zijn hand. „Ik hoop, dat u uw moeilijkheden te boven komt", zei hij met warmte. „Dank u, dank u", stamelde Gramshof bewogen. „Mijn dochter is op haar kamer, zij heeft gevraagd of u daar wilt komen". Op dat ogenblik rinkelde de huis telefoon. Reydel greep de hoorn en hoorde dat een der fotografen hem nodig had voor een inlichting. Hij begaf zich naar beneden en keek de vestibule eens rond. In een hroek zag hij een trap, die blijkbaar toegang gaf tot het sous-terrain, waar de dienstvertrekken waren. Verder was er een garderobe, die niet door een deur van de vestibule was afge sloten. Hij zag enkele kledingstukken - in de paraplubak lagen dames- overschoenen, die blijkbaar inhaast waren uitgetrapt, de ene schoen lag omgekeerd over de andere heen. De fotograaf vroeg of het nodig was een foto van het huis te nemen. Na een lichte aarzeling gaf Reyled zijn toestemming, hoewel hij het niet belangrijk vond. Aan een dienstmeisje, dat daar rondliep, vroeg hij de weg naar de kamer van Loes. „Op de tweede etage, mijnheer, als u boven komt de eerste deur rechts". Reydel vond het aangewezen ver trek en tikte aan. Toen de uitnodiging om binnen te komen op zich liet wachten, draaide hij de knop van de deur om en trad binnen. Loes lag op 'n chaise-longue, doch stond, toen zij de inspecteur zag, haastig op. „Ik heb met deze zaak niets te ma ken, mijnheer Reydel", riep ze boos. Hij legde zijn notitieboekje op ta fel en verzocht haar plaats te nemen. „Uw naam?" vroeg hij zakelijk. „Die kent U toch?" „Ik dien uw volledige naam te we ten". Eerst na veel tegenstribbelen gaf zij aan de wens van de inspecteur ge hoor. „Beroep?" vroeg hij verder als een ambtenaar van de distributie. Zij keek hem geringschattend aan. „Hoort dat allemaal bij uw onder zoek?" ,,'Uw beroep?" herhaalde hij onver stoorbaar. „U weet heel goed, dat ik geen be roep heb", viel ze scherp uit. „Ik doe alleen aan sport, dat is alles". „Beroep - zonder", zei Reydel, al schrijvend. „Ja, zónder", herhaalde ze sma lend, „en ik vind het nogal vrijmoedig van u om ons huis voor uw detective werkzaamheden te gebruiken". „De omstandighden hebben dit no dig gemaakt", antwoordde Reydel zachtzinnig. „Bovendien heeft uw va der hiertegen geen enkel bezwaar ge maakt". „Maar ik doe het wel", riep ze uit de hoogte, „wij komen er nodeloos door in opspraak". „Toch zult u er verstandig aan doen mijn verdere vragen te beant woorden. Waar heeft u uw domici lie?" „Hier!" „Altijd gehad?" Tijdens debezetting woonden we' buiten. De Duitsers hebben dit huis gevorderd voor huisvesting van een generaal". „Na de bevrijding hebt u deze vil la weer betrokken?" „Ja, maar het uitzicht is bedorven door die bunkers daar op het Ijs- clubterrein". „Waar hebt u de avond doorge bracht?" „Thuis". „U is na het diner niet meer uitge weest?" y „Nee, mijnheer de inspecteur", antwoordde zij op overdreven beleef de toon. „En uw vader?" „Vraagt u het hem zelf. Ik ben op mijn kamer geweest tot negen uur, geloof ik. Toen ben ik naar beneden gegaan om mijn vader gezelschap te houden". „Hebt u een verklaring voor de moord op mijnheer Kiljan?" „Misschien een crime-passionnel, dat zou nog enig cachet geven aan de zaak", antwoordde zij spottend. „Hebt u reden om dat te denken?" „De oude Kiljan had een verhou ding met een dame uit Wenen. Laatst heb ik van Frits begrepen, dat hij de plannen van zijn vader met die vrouw dwarsboomde, 't Moet een furie zijn, die zich de kans van haar leven na tuurlijk niet wil laten ontglippen. Zij stuurde het aan op een huwelijk, maar Frits deed alles wat hij kon om dit te verhinderen". Zij praatte er enige tijd over door en zei, dat ze de plannen van Frits om haar op de een of andere wijze het land uit te krijgen, zoveel mogelijk had aangemoedigd. „Waarom deed u dat?" „Omdat ik Frits graag helpen wil de". „Heeft Frits wel eens blijk gege ven van wraakgevoelens ten aanzien van zijn vader?" „Niet rechtstreeks - Frits heeft een goed karakter, doch hij is eij emotioneel, vaak heeft hij..." Zij brak haar zon plotseling af ij vervolgde dan „Maar ik wil niets zeggen, li hem 'benadelen kan u moet zelf waarheid zien uit te vinden, inspec teur. Uit detective-verhalen weet ii dat speurders op de eerste plaats zoe ken naar motieven, maar Frits is ett man, die niemand kwaad kan doei Hebt u nog meer te vragen? Ik mot; nodig naar beneden om te zien h<* vader het maakt". Reydel stond op en begaf zich naai de voorzijdekamer waar hij Nonhek ontbood. De archttect was een zenuwinstoi- ting nabij. „Ik had gehoopt, dat u mij li eerst in verhoor zou nemen", stootte hij uit. „Ik wil hier weg, de recher cheur van u zei, dat ik wachtel moest, maar ik heb niets met des moordgeschiedenis te maken en bui ten staat de auto met het lijk - 1 heb nog nooit een dode gezien." i Een fel licht, dat dadelijk weei doofde, flitste door de kamer. „Wat is dat?" riep de archte opgewonden. „De fotografen zijn bezig met maf nesium, 't betekent niets", stelde Ret del gerust. „Ik zal de overgordijnei] dicht doen". (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 8