wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Cor Vermeer 25 jaar bij fa. de Kort-Wingels t 0% Vtë* Een figuur waarvoor men veel respect heeft FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor ll MET ULTRA-WASWERKING van-donderdag tot-donderdag Ill vragen brillen van Sprang-Capelle I'll I VRIJDAG 24 JULI 19G4 85e JAARGANG No. 57 De tcho vAn het Zuióen ^lwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen oofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 rat blad verschijnt 2 x per week 04160 Grotestraat 205, Waalwijk Bureaux: Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 op de voet I Vrijdagmorgen in de directiekamer van de firma De Kort-Wingels. De chef van de finish-afdeling zal worden „gehuldigd" in verband met het feit, dat hij 25 jaar bij de firma is. Samen met zijn echtgenote wacht hij gelaten af wat er komen gaat. JJw verslaggever ook. Dan komt de directie binnen: de heren Cor, Christ en Henk de Kort. In een oogwenk is het ijs gebroken. Er wordt honderd uit gepraat. Over vroeger natuurlijk, over de veranderde tijden. Natuur lijk. Over de jeugd, die zich niet zo meer inzet voor één bepaald bedrijf. Is dat nou wel zo?, vraagt iemand hardop denkend. Dan als het ware zich zelf excuserend en het jammer vindend het gesprek te moeten onderbreken vraagt directeur Cor de Kort het woord. De heer de Kort speelt even met de jaartallen, die dit 25-jarig jubileum omlijnen: 1939 - 1964. Het zouden artikelnummers of paren kunnen zijn. Maar het zijn jaartallen midden in 'n bewogen eeuw, jaartallen die een tijd markeren, waarin Cor Vermeer zijn beste krachten aan „La Reine" heeft gegeven. Een tijd, die geweldige so ciale veranderingen te zien heeft ge- 1 geven. Twintig jaar heeft Cor Vermeer ge fungeerd als chef van de finish- en expeditie-afdeling. De leerschool in die eerste jaren is hard geweest, me moreert de heer de Kort. Toen was er 'n groot overschot aan arbeidskrach ten. Nu is Cor Vermeer chef in een 1 tijd, dat er een tekort aan arbeids krachten is. Als oudste van de drie firmanten vindt de heer Cor de Kort, dat hij zijn bewondering moet uitspreken voor de wijze, waarop Cor Vermeer met zijn i heftig reactievermogen en onpartij dige kritiek op juiste wijze met zijn medewerkers in het bedrijf kon om gaan. In die vijf en twintig jaar heeft Cor Vermeer soms moeten vechten voor de verbetering van het product. Soms moet volgens de heer de Kort hem daarbij de moed in de schoenen gezonken zijnimmers leek het bij de toenemende importen van goedkope en kwalitatief goede schoenen, niet op een „vechten tegen de bierkaai"? De school, die je bij vader gevolgd hebt, zo zegt de heer de Kort tot de jubilerende Chef, was hard maar juist daardoor ben je voor ons bedrijf zo'n waardevolle kracht. De heer de Kort betreurt het, dat 25 jaar trouwe dienst geen recht geeft op een koninklijke onderscheiding. De waardering van de directie is er echter niet minder om, zo verzekert hij. Cor Vermeer heeft bewezen, dat men ook in de schoenindustrie een carrière kan opbouwen, waarop men met voldoening kan terugzien. De heer de Kort spreekt de hoop uit dat Cor Vermeer over 25 jaar nog nog steeds bij de firma zal werken. Voor de zilveren trouw van de af gelopen jaren overhandigt de heer Cor de Kort mede namens zijn broers een gouden polshorloge. Tevens ont vangt de jubilaris een geschenk onder couvert en krijgt mevrouw Vermeer een prachtige ruiker bloemen voor de vele uurtjes, die zij haar man omwil le van de „finishing touch" aan mon sters of omwille van de aflevering van een spoedorder moest afstaan. In de directiekamer wordt dan na de felicitaties van de heren Christ de Kort, Henk de Kort en procuratie houder J. IJpelaar, een heildronk uit gebracht op de jubilaris en zijn echt genote. En dan wordt het gesprek hervat, waarmee het gezelschap begonnen was. Dat gesprek - nu overgoten met wijn - wordt nog één keer on derbroken voor het dankwoord van Cor Vermeer. Hij hoopt werkelijk zijn gouden jubileum nog in de beste sfeer met deze directie te halen. In de namiddag heeft het perso neel ook de gelegenheid Cor Vermeer geluk te wensen. Namens de zg. be- nedenafdeling spreekt dan de heer A. Damen op bijzonder geestige wijze de jubilaris toe. Er is geld bijeenge bracht voor keukenstoelen. Dat wordt overhandigd. Omdat stoelen zonder tafel niet staan biedt de heer J. Ver haren namens de collegae-chefs een tafel aan. 's Morgens sohoot Cor Vermeer in zijn dankwoord jegens de directie het gemoed vol. In zijn dankwoord te genover zijn collegae revancheert de jubilaris zich op zich zelf. Hij biedt tenslotte het gehele personeel een traktatie aan. OPTlCllN WAAIWUK Te kort heeft Jan Remmeren, die 17 juli j.l. overleed, van zijn pen sioen mogen genieten. In april van dit jaar ging de vroegere vertegen woordiger van de N.V. P. H. Vloe mans genieten van een welverdien de rust, na 52 jaar arbeid bij Pé- havé. Hoe zeer Jan Remmeren een ge ziene figuur was in de schoenen wereld bleek wel, toen hij in decem ber 1962 werd gehuldigd in ver band met het feit dat hij vijftig jaar Dij Péhavé werkte. Het komt ons meest passend voor de woorden te memoreren, die de heer P. Vloemans, directeur van P. H. Vfoemans Schoenfabriek N.V.' op die elfde december 1962 tot Jan Remmeren richtte. Jan Remmeren, zo memoreerde de heer P. H. Vloemans toen, deed op zeer jeugdige leeftijd zijn intre de in het bedrijf. Al spoedig bleek, dat hij de aan gewezen persoon was om het fa- bricaat in het land te vertegenwoor digen. In die afgelopen vijftig jaar is er veel gebeurd. Twee wereldoor logen kondigden zich aan, terwijl de crisisjaren het werk niet gemakke lijker maakten. Ondanks dat is de heer Remmeren, zo benadrukte de heer Vloemans het zelf, in de schoenindustrie een figuur gewor den, waarvoor men veel respect heeft gekregen, deels door zijn enorme verkoop-ervaring, deels ook door zijn grote takt en eerlijk heid, waarmee hij de klanten be diende. Als devies hield de heer Rem meren aan: datgene te verkopen wat de klanten in hun zaak, gezien de plaats van vestiging, het beste konden gebruiken. Nadat hij zich hoofdzakelijk ging koncentreren op de drie zuidelijke provincies, wist hij een klanten kring op te bouwen, waar menig een jaloers op zou zijn. Bij grotere relaties in het westen van het land was de heer Remme ren een geziene persoonlijkheid. De heer Remmeren had hart en ziel voor het bedrijf, waarin hij •werkte, want naast de tijd die hij nodig had om zijn beroep als hoofd vertegenwoordiger goed uit te oe fenen, bleek hij steeds tijd te kun nen vinden om bij te springen in het werk, dat weer gedaan moest worden voor het samenstellen van de monstercollecties, de voorberei ding van diverse schoenenbeurzen en tentoonstellingen. „Ik kan zo aanvoelen", zo sprak de heer Vloemans," dat U in Uw kwaliteit als hoofdvertegenwoordi ger, dit werk voor U, vooral in de laatste jaren, een groot aanpassings vermogen heeft gevergd. Niet al leen door de tijd, die in deze vijtig jaar wel iets moderner is geworden, maar ook door de grotere konkur- rentie en door Uw klanten, die nu wel iets meer eisender zijn gewor den dan vroeger. Nietemin hebt U dit alles weten te trotseren en wij zijn U vandaag dan ook op een bij zondere wijze dankbaar, voor al uw werk, gedaan met de volle in zet van uw persoon in het belang van onze zaak." Iderdaad, dat was Jan Remme ren. Met dankbaarheid en waar dering zullen nog velen in de schoe nenwereld aan hem terugdenken. Hij ruste in vrede. t LEERLINGEN STREEKHUISHOUDSCHOOL GEDIPLOMEERD Aan de christelijke streekhuis- houdschool te Sprang-Capelle be haalden de volgende leerlingen het getuigschrift van de -tweejarige dagcursus (primaire opleiding): M. van Beek, A. de Bie, A. J Hoefnagel, H. Hoefnagel, C. A. de Jong, M. J. Kuijsten, W. Nie- wenhuizen, A. van Oosterhout, J de Rooij, J. A. Spierings, J. G. Ver hagen, E. Zwijgers, H. G. van Ber gen, J. H. Broeks, L. C. Janson, J. W. Konings, C. Rijken, H. W. van Tilborg, H. Vos, B. A. van Vuuren, en H. Weistra uit Sprang-Capelle; H. van Beek, C. Dekkers, T. van der Schans, en W. G. Timmermans uit Kaatsheuvel; T. A. Rutters uit Waspik; A. E. Knaap uit Raams- donk; E. A. Colijn, J. J. Hensen, H. A. de Jong, S. C. Nederveen en C. A. van der Schans uit 's-Graven- moer. Drie leerlingen ontvingen geen diploma. Het getuigschrift van de avond naaicursus eerste jaar verwierven: A. H. van Vught, J. C. Kruif, J. L. van Veen, L. A. Hoefnagel, T. Tim mermans, J. Mandemakers, J. Splin ters, R. van Hees, J. A. Spuij broek, L. Wagemakers, A. van Baardwijk en E. van der Schans uit Sprang- Capelle; J. Saakes uit Eethen; C. van Loon uit 's-Gravenmoer; HL Heurter uit Kaatsheuvel. Van de avondnaaicursus tweede jaar werden gediplomeerd: M. G. Kuijsten, J. A. Ophorst, J. M. Tim mermans, C. Groeneveld, H. Ver hagen en E. J. de Bie uit Sprang- Capelle; A. van Baardwijk uit Kaatsheuvel; S. Boer en N. Boer uit Raamsdonk. Het diploma van de avondnaai cursus derde jaar werd uitgereikt aan: T. v. Vuuren, D. A. Ophorst, C. van Oosterhout, J. Tactor en A. van Vuuren uit Sprang-Capelle; J. de Rooij uit Waspik. Het getuigschrift van de avond naaicursus vierde jaar ontvingen: J. Boer uit Raamsdónk en S. v. d. Broek uit Waspik. BRILJANTEN DES DOODS Inspecteur Sparrow van Scotland Yard lost in deze film in zijn een tje een complete moordzaak op, die in verband staat met 'n groot scheepse juwelendiefstal. Bij de film zijn nogal personen betrokken die op juwelen uitzijn en het zijn enkele dieven die al gauw de dupe worden van hun daad wanneer zij bij een arrestatie worden gedood. Een makelaar komt dan op de proppen om zijn aandeel van de buit op te eisen en ook hier valt een dode, terwijl ook de makelaar zelf in handen van de politie loopt. Hoe uitgebreid de bende wel is blijkt wanneer na deze diefstal met al zijn moorden weer een juwe lierswinkel wordt gekraakt, waarbij een oud dametje van het leven wordt beroofd. Nu wordt het in specteur Sparrow te gortig en hij gaat de zaak wat harder aanpak ken, waarbij hij zijn munitie en ook zijn vuisten niet spaart. Ook al wordt hem door een overmacht van bandieten het vuur na aan de schenen gelegd, hij weet heelhuids uit het avontuur te komen, waar door hij de commissaris bewijst, dat hij het ook wel alleen afkan. Donderdag, vrijdag en zondag. Toegang 14 jaar. EL CID Nogmaals worden we in de ge legenheid gesteld om de beroemde film El Cid te gaan zien. We krij gen dan het verhaal voorgeschoteld van een beroemde Spaanse Vrij heidstrijder uit de 11e eeuw, die door zijn persoonlijke moed er in slaagde om zijn land tegen de in vallen van de Moren te vrijwaren. Ondanks zijn moed en het feit dat de onafhankelijkheid van zijn land grotendeels aan hem te danken was, werd hij door zijn eigen koningen verbannen, waarbij hij echter ge troost werd door zijn vrouw, van wie hij zo dikwijls op het slagveld gescheiden moest zijn. Charlton Heston vervult in El Cid de heldenrol, terwijl niemand minder dan Sofia Loren de ontroer- rende rol van Chimene vertolkt. Zaterdag enmaandag. 14 jaar. DE DOODSKLOK LUIDT Arthur Lilley en zijn vrouw ko men in een afgelegen plaatsje aan, waar zij een school willen begin nen. Uit de plaats waar zij vandaan komen zijn zij uit geplaagd, omdat Arthur bij een schoolbrand, waar bij verscheidene kinderen omkwa men, zich erg laf heeft gedragen. Hij begint er ook een school, maar onmiddellijk krijgt hij moeilijkhe den, wanneer twee ontsnapte ge vangenen komen opdagen en zij hem dwingen om de schoolbel te luiden, zodat de kinderen dan bin nen zullen komen. Arthur die het plan van de twee boeven doorziet kan zich niet weerhouden en weer laat hij de kinderen de dupe wor den van zijn lafheid. De twee man nen eisen vrijgeleide naar het bui tenland en zij houden de kinderen als gijzelaars. Nu wordt Arthur gedwongen om zijn onbezonne daad weer goed te maken. Hij doet dit na een zware innerlijke strijd. Hij weet de twee mannen te overmees teren en de kinderen vrij te krij gen. Zijn zelfvertrouwen heeft hij daarmee terug gekregen, maar dit ging ten koste van een groot ver lies: de dood van zijn vrouw. Zondamiddag om 3 uur voor per sonen van 14 jaar en ouder. HET GEHEIME TEKEN VAN D'ARTAGNAN We belanden, wanneer we déze film gaan zien, in het jaar 1632 en samen met een tweetal musketiers trekken we ten strijde tegen het complot dat een aanslag wil ple gen op Lodewijk XIII. De twee musketiers die de luisterrijke na men D'Artagnan en Porthos dragen krijgen de opdracht om de samen zweerders op te sporen en het complot de kop tijdig in te drukken. Met gevaar voor hun eigen leven begeven de twee musketiers zich in het hol van de leeuw waar D' Artagnan en Porthus volgens af spraak alle ontrouwe edelen met het geheime x-teken op het voor hoofd zullen merken, zodat de ko- ningsgezinden hen als samenzweer ders zullen herkennen. Dat deze lieden niet netjes in de rij staan te wachten op hun kruisjes, is van zelfsprekend, maar de beide kame raden weten alle leden van het complot te achterhalen, in bloedi ge gevechten de baas te blijven en hen van het afgesproken merkte ken te voorzien. Wanneer zij dan ook nog twee gevangen prinsessen uit hun isolement verlossen en al lebei zo'n koningsdochter in de ar men sluiten is het verhaal rond en het eind van de film in zicht. Vrijdag, zaterdag en zondag voor personen die de leeftijd van 14 jaar hebben bereikt of deze reeds heb ben overschreden. PAS OP VOOR ZAKKENROLLERS Slechts met medeweten van zijn vrouw en buiten dat van zijn zoon en dochter oefent Max Schilling het minder eerzame beroep uit van zakkenroller. Hij doet dit onder verzekeringsagent. Behalve hij doet Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) IV 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres Sinds de dertiger jaren is Am sterdam van mening, dat het 'n waar dig nieuw stadhuis moet hebben. Re presentatief vooral. Dat zal wel nodig zijn, wanneer de tweede Burgemees ter wordt ingevoerd voor representa tieve taken („official hand-shakeer", is de Engelse term). Het voorlopik definitieve ontwerp van de architec ten Berghoef en Vegter is door de Raad afgewezen. In de Amerikaanse stad Delawa re is in de stad Lewes met zekerheid de plek vastgesteld waar in april 1631 een Hollandse kolonie werd gesticht. SS Boer Koekoek en het C.P.N.- Tweede Kamerlid Jager hebben sa men een eierjammerklacht van Barne- veldse boeren bijgewoond. Dit omdat de eier-export van ons land met 187 miljoen stuks terugliep. Een huwelijkszwendelaar uit Den Haag werd in Arnhem tot andeïhalf jaar veroordeeld. In verband met de reorganisatie, die Minister de Jong in de Landmacht gaat realiseren, zijn 26 officieren en 179 onderofficieren met verlof ge zonden. Het kan anderhalf jaar du ren. Zorg, dat je er bij komt- Voorlopig geen kinderwagens meer. Jammer voor de 20.000ste van Waalwijk, maar Mutsaerts' Kinder wagenfabriek heeft de rode haan op bezoek gehad. Burgemeester'en Wethouders van Groningen hebben er bezwaar tegen „roofridders" te worden genoemd. In Vlagtwedde was die uitdrukking in verband met de hoge grondprijzen ge bruikt, die het gemeentebestuur van Groningen vroeg voor een uitbreiding van Vlagtwedde. Als die term ge meengoed zou worden, dan liepen er heel wat „roofridders" rond. In Argentinië is een schandaal aan het licht gekomen betreffende de ontduiking van douanrechten tot een bedrag van 6,6 miljoen dollar bij han del in auto-onderdelen. Senator Juan Carlos Milcich bevindt zich onder de arrestanten. In de Verenigde Staten werden in 1963 2.250.00 ernstige misdrijven gepleegd. ■Willy Vlaskamp uit Dordrecht, de dochter van een rijkspolitieman, is waarschijnlijk het eerste meisje in Ne derland, dat op 19-arjige leeftijd 'n hoger technisch diploma heeft be haald. Zij slaagde zaterdag met uit stekende cijfers voor het eindexamen fysische techniek aan de HTS in haar woonplaats. Misschien komt het van pas hij het braden van biefstuk. Een 30-jarige Amerikaanse kor poraal heeft een gevaarlijke plaats uitgezocht om te slapen. Na 'n feest je klom hij op de kerktoren van het Beierse dorpje Stettenhofen en legde zich daar te rusten. De pastoor be merkte de man de volgende dag door zijn luid gesnurk. De Amerikaanse brandweer heeft de korporaal weer op de begane grond gezet. Het geboortehuis van wijlen Pre sident Kennedy in Brooklyn (Mass.) is tot „nationaal historisch monu ment" verklaard. Tewe Venlose wethouders hebben naar de bedelstaf gegrepen. Zij gaan gelden inzamelen voor een overdekt zwembad. Als iedere inwoner van Venlo 4 gulden geeft dan is het bad er zo. de dekmantel van de functie van ook nog een broer van zijn vrouw mee aan dergelijk praktijken, en dat de appel niet ver van de boom valt blijkt wel wanneer ook zijn zoon zich aan diefstal schuldig maakt. Samen met zijn oom een een kennis doet deze jongeman op zekere dag een goed zaakje wan neer zij samen een grote kraak op zetten waar een aanzienlijk bedrag mee gemoeid is. Dit wordt Max een beetje te erg en hij laat nu zien dat hij een zeer goede speurzin heeft, door de schuldigen van de kraak op te spo ren, de politie daarmee flink te hel pen en daarbij zijn zoon buiten schot te houden. De commissaris kan dit wel waarderen en hij geeft Max nu een eerlijker baantje dan hij tot nu toe gehad heeft. Dat Max 'zijn vroegere beroep dan nog wel eens als hobby uitoefent mag dan geen naam hebben. Maandag en dinsdag. Toegang 14 jaar.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5