VLIJMEN KAATSHEUVEL Uit de Langstraat N.V. Lederfabriek L. Mombers huldigde zilveren jubilaris Nieuwkuijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JULI 1964 Capelle Raamsdonk JAARVERGADERING HANDBALVERENIGING D.E.S.K. Loon op Zand RIT VAN OUDEN VAN DAGEN EEN KWALIJKE GRAP VAKANTIEWERK VOOR DE JEUGD WORDT EEN GROOT SUCCES Het vakantiewerk voor de jeugd van 4 tot 20 augustus iedere dinsdag en donder dag belooft een groot succes te worden. Het wordt voor ruim 1000 kinderen geor ganiseerd door de Parochiële Stichting Jeugdraad. Het begin werd gemaakt met een oproep voor jeugdleiders. Hierna kwam de collecte en voordat de kinderen van school met vakantie gingen werd een prima verzorgd programma uitgereikt met een in schrijfformulier en na enkele dagen kon de balans worden opgemaakt, ruim 1000 kin deren doen mee. Het .straattekenen heeft 170 deelnemers, poppenkast 220, 't poppenbureau voor klei ne meisjes 130, Olijmpische dag 130 enz. Het belooft iets groots te worden. GESLAAGD Op de UTS in Den Bosch slaagde voor de afd. Werktuigkunde J. Th. M. van Beij- nen, alhier. WIELRENNEN DE ZWALUW De laatste wedstrijd van de zomeravond- competitie van de wielerclub De Zwaluw was als volgt: Amateurs: 1. N. de Haas, 2. J. v. Heyst, 3. Heesbeen, 4. G. Hairwasser, 5. W. Hair- wasser. Nieuwelingen: 1. Ketels, 2. W. Nicols, 3. van Zon, 4. H. v. Vught, 5. Cretier, 6. Dirkse, 7. Heymans, 8. Couwenberg, 9. v. Schijndel, 10. Kuyten, 11. Lokven, 12. Vugts. Adspiranten: 1. v. Zandbeek, 2. G. Ki viets, 3. J. v. d. Dungen, 4. v. d. Heyden, 5. Kleyzing, 6. Coret. De eindstand is als volgt: Amateurs kampioen: J. Heesbeen, 2. N. de Haas, 3. J. v. Herpt, 4. H. v. Heyst, 5. G. Hairwasser, 6. W. v. Heyst. Nieuwelingen kampioen: 1. H. v. Vught, 2. W. Nicols, 3. L. v. Zon, 4. L. Ketels, 5. N. v. d. Griendt, 6. W. Cretier, 7. P. Derks 8. Th. Lokven, 9. A. Couwenberg, 10. M. Heesbeen. Adspiranten kampioen: 1. J. v. d. Dun gen, 2. N. Henskens, 3. H. v. Zandbeek, 4. G. Kivits 5. R. Kleyzing, 6. R. v. d. Heij den, 7. G. Verharen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven vanuit Chimay, België, afstand 194 km., los 7.30 uur, eerste duif 9.52.57, laatste prijswinnende duif 10.09.13. Uitslag als volgt: H. Zeeuwen 1 2 21 37 52; L. Meesters 3 22 23 34 42 61 66 73; J. de Vaan 4 18 50 51 74; H. de Laat 5 54 59; H. v. Beynen 6 19; M. Nicols 7 25 26; J. v. d. Wiel 8 38; Th. Stupers 9 41; H. v. Overdijk 10 45; P. v. Bers 11 12 29 40 79; M. Laros 13 48; M. v. Heeswijk 14; Sj. v. d. Wiel 15 17 65; K. Kivit 16 60 67; J. Merkx 20 47 49 56 68 71; R. v. Esdonk 24 70; M. Libregts 28 33 57; Fr. v. Bok hoven 31; Jo v. d. Hout 32 36 39 46;' K. v. d. Wiel 43 44 58; J. Oosterwaal 53; A. v. Heivoort 55; P. Wijkmans 62 72 76; L. Parijs 69; M. v. Dal 75; H. Maas 77 78. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag hield de postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht met jonge dui ven vanuit Duffel België, afstand 82 km. Eerste duif 9.28.18. Uitslag: P. Diepstraten 1 3 6 52; J. Kuys W. 2 7 8 23; H. Berkelmans 4 20; Th. v. Overdijk 5 13 22 48; S. v. d. Ven 9 25 39; J. Koks 10 19 46; P. Vermeulen 11 17 27 44 49 51 52; B. Herman 12 28 29; Kuys VB 14 26 34 38 40; G. v. d. Wiel 15 24; W. v. Ravensteyn 16 21 54; R. Berkelmans 18 43; Jos Kuys 30 36 37; H. Boom 31; J. Wilhart 32 50; G. v. Esdonk 33 45; J. Kivits 35; P. v. Dal 41; Jo v. d. Heuvel 42; A. v. d. Heuvel 47. CONCOURS LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND Zondag 26 juli werd op de banen van Rozenjacht het derde en laatste concours gehouden van de Langstraatse Kruisboog- bond. Uit de uitslag blijkt wel dat Rozen- jacht een klasse apart is. Met grote voor sprong werden alle eerste prijzen behaald. Corps A: 1. Rozenjacht, Vlijmen, 521 pnt. 2. Willem Teil, Vlijmen 478; 3. Spruit wordt een boom, Oisterwijk 470. Corps B: 1. Rozenjacht 2, 464 pnt.; 2. Wil lem Teil, 424; 3. Spruit wordt een boom 307. Ereteken: Jozef v. Beynen 131 pnt., Willem v. Engelen 127 pnt., Sj. Doleweerd 125 p. Koningskruis: J. v. Beynen, Rozenjacht 136 pnt. B. Herman, Willem Teil 125 pnt. Wisselbeker corps A is blijvend bezit ge worden van Rozenjacht. Wisselbeker corps B voor tweede maal in bezit van Rozenjacht 2, Extra aanbieding A: Rozenjacht 55 pnt. Extra aanbieding B, Rozenjacht 2 49 pnt. Personelen A: 1. G. v. d. Hout, 25 pnt.; 2. W. v. Engelen 24 pnt.; 3. B. v. d. Hey den 24 pnt.; 4. B. Herman 24 pnt. Personelen B: 1. A. v. Beynen 24 pnt.; 2. Joh. v. Beynen 24 pnt.; 3. J. v. Engelen 22 pnt.; 4. M. v. d. Heuvel 22 pnt. rencorps en de goede sfeer op de school. Veel geslaagden gaan doorstuderen op de HTS of Kweekschool. De school beschikt thans over een nieuwbouw met vijf lokalen en een houten dependance met twee loka len. De school telt acht klassen. Men ziet reikhalzend uit naar de rijksgoedkeuring voor de bouw van een, soortgelijke vleugel, zoals er nu al een staat. Ook zit de school te springen om een gymzaal. KLEUTERSCHOOL Men verwacht na de vakantie de rijks- goedkeuring voor de bouw van de nieuwe kleuterschool met vier speel-werklokalen op de Vliedberg. Architect H. Cooijmans uit Den Dungen is de ontwerper UITVAART RAADSLID WILGERS Maandag j.l. had de plechtige uitvaart plaats van de plotseling overleden heer J. Wilgers. De heer Wilgers was 66 jaar en was van 1927 tot 1935 reeds raadslid van de toen zelfstandige gemeente Nieuwkuyk en daarna vanaf 1935 raadslid van de ge meente Vlijmen. Vanaf 1936 was hij tevens wethouder. De begrafenis had een grote belangstel ling. AFSCHEID VAN KLEUTER ONDERWIJS Zondagmiddag nam de parochie Nieuw kuyk afscheid van de Zusters Franciscanes sen. Op 1 september zal de kleuterschool, die tot nu toe aan de zorgen van de zusters was toevertrouwd, aan leken worden over gedragen. Het afscheid had een bijzonder accent doordat het tevens het afscheid van de Moeder Overste van het St. Gertrudis- gesticht betekende en ook van zuster Maria Mediatrix, die jarenlang inde derde klas van de meisjesschool het onderwijs gaf. Na de serenade van de harmonie en drum band werd aan de zusters namens de paro chie een geschenk aangeboden. Hierna wenden alle parochianen in de ge legenheid gesteld om persoonlijk afscheid te nemen waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield zondag j.l. in samenwerking met de P.V. De Reisduif Op verzoek van de abt der abdij „Ma- riënkroon" te Nieuwkuyk is tot godsdienst leraar benoemd aan de St. Paulus HBS te Tilburg, pater drs. G. Meijs van de Cister- ciënserorde alhier. NIEUWE INDUSTRIE Op de Vliedberg zal zich wederom een nieuwe industrie gaan vestigen rt.l. de sui kerwerken- en chocoladefabriek Lutti N.V. Nederland. Na afgifte van de rijksgoedkeu ring kan men met de bouw beginnen. SUCCES ULO-SCHOOL De onlangs opgerichte ulo-school op de Vliedberg heeft een knappe prestatie gele verd. Alle 30 kandidaten voor het eerste eindexamen zijn geslaagd. Het succes kan vooral worden toegeschreven aan het lera- uit Waspik een wedvlucht vanuit St. Ghis- lain afstand 161 km. De uitslag was als volgt: S. Selders W 1 2 18 19 26; B. Pols 3 4 29 30 44; C. Blok 5; H. Dalmaijer 6; C. de Cloe 7 22 34; P. v. d. Elshout W 8 32; E. Haverhals 9; G. Ie Sage 10 124 1; A. Kuij- ten W 11 24; Jac. Rozenbrand 13 33 38; J. IJpelaar 14; P. Nieuwenhuijzen 15 40; P. v. Raamsdonk 16; LI. Nerings W 17 21 31 47; F. v. Hoof W 20; Pulles 23 45 48; J. v. Tilbargh W 25 37 43; M. v. d. Ga- liën 27; A. Bakkeren 28 42; H. v. Campen sr. 35; C. Boer 36; D. J. v. Helden 39; A. v. Beek 46; A. de Wit W 49;H. de Jong 50. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou-' den vanuit Noyon, afstand 272 km. OPENBARE KLEUTERSCHOOL PRINSES BEATRIX Onder leiding van het personeel der school alsmede van enkele leden van de oudercommissie maakten de kleuters van de Pr. Beatrixschool een reisje naar het Euro- strand. De kleintjes hebben zich heerlijk vermaakt aan het strand en natuurlijk ook in de speeltuin. Het laat zich indenken, dat alle kinderen des avonds in beste stemming weer bij de school arriveerden. Vorige week heeft men afscheid genomen van de kleuters die met september naar de grote school gaan. De leidster had, in over leg met de oudercommiissie, een afscheids avond belegd. De presidente van de com missie, mevr. Oerlemans-Aalfs, sprak een kort openingswoord, waarbij zij 'grote waar dering toonde doordat deze avond zovele vaders van kleuters deze bijeenkomst bij woonden. Voor de pauze deden de oudste kleuters enkele dansjes, hetgeen zeer in de smaak- viel. Tijdens de pauze kreeg men koffie en limonade. Na de pauze werden een tweetal toneelstukjes opgevoerd door de leerlingen van de kleuterschool. In haar slotwoord dankte mevr. Oerlemans de leid sters, mej. van Engelenburg, voor het vele werk, dat zij in het afgelopen cursusjaar voor de school had gedaan. Ook spoorde zij de ouders aan de naam der openbare kleu terschool hoog te houden. GESLAAGD Voor het muziekexamen te Waalwijk slaagden van de leden van harmonie St. Ba- vo, voor het diploma A: Corrie Jansen, cla rinet; Diploma B: Han van Dongen, Stel- lahoorn, Piet Kuysters, bariton, met lof. De geslaagden waren leerlingen van de Stichting Langstraatse Muzikantenopleiding te Waalwijk. - Voor 't diploma le gezel brood en ban ket (part-time) slaagde aan de R.K. Nijver- heidschool te Tilburg de heer W. van On- zenoort. BOERDERIJ AFGEBRAND Zaterdagmidag omstreeks half vier is een boerderij, eigendom van de Verzekeringsmij. N.V. Noord-Bra- band en bewoond door de landbou wer J. G. Klijn, v. Haestrechtstraat 42 in het buurtschap 't Hoekje, tot de grond toe afgebrand. De brand bleek, vermoedelijk door kortslui ting, te zijn ontstaan in de motor van de besproeiingsinstallatie. Met een schuimblusser en daarna met een van zijn buurman, probeerde de bewoner het vuur nog te bedwin gen, doch toen de inhoud van deze apparaten was verbruikt, moest men. lijdelijk toezien dat de weer op laaiende vlammen vat kregen op 't kurkdroge rieten dak, waarmee schuur en woonhuis bedekt waren. Voordat de plaatselijke brandweer, die overigens vlug ter plaatse was, onder leiding van commandant A. Dekkers eerst met hoge- en daarna met lagedrukstralen kon ingrijpen, had het vuur zich met grote snel heid over het hele pand verspreid, zodat er geen redden meer aan was. Inmiddels hadden de bewoners met assistentie van in de nabijheid kam perende vakantiegangers nog een deel van de inboedel kunnen red den. De rest, alsmede circa acht ton hooi, een maai-, hooi- en zaagma chine gingen verloren. Ook een kalf kwam in de vlammen om. De brandweer had tot in de avond werk met de nablussing en ook zon dagmiddag moest deze nog in actie komen, omdat het vuur in de pak ken hooi opnieuw oplaaide. Hoewel verzekerd, betekent deze brand voor de bewoner een schadepost. Hij is met z'n gezin, totaal elf per sonen, in een toevallig leegstaand pand voorlopig ondergebracht. LEVENSSCHOOL TE RAATSHEUVEL BESLOOT CURSUS MET UITSTAPJE en originele diploma-uitreiking aan 41 tweedejaars De Levensschool te Kaatsheuvel heeft met een jaarlijkse traditie ge broken. Hiermee bedoelen wij de diploma-uitreiking aan de tweede jaars deelnemers, welke zich ieder jaar afspeelde in de zaal van de Gildenbond in tegenwoordigheid van ouders en werkgevers, gewoon lijk gevolgd door een sportdemon- stratie van de jongens en besloten met toneel of iets dergelijks. De di recteur van de Levensschool, de heer Annegarn, heeft dit jaar met deze traditie gebroken en zeer waar schijnlijk voorlopig voorgoed. Want hetgeen hij hiervoor in de plaats presenteerde was wel zo origineel en sloeg bij de deelnemers zó in, dat deze wijze van afscheid nemen van de Levensschool nog menigmaal een reprise zal krijgen. Woensdagmorgen vertrokken na melijk 41 tweede-j aars met hun lei ders per bus uit Kaatsheuvel met als hoofddoel het vliegveld Valken burg bij Leiden, waar men onder deskundige leiding met de dagelijk se bedrijvigheid werd geconfron teerd en voorgelicht. Het andere belangrijke programmapunt van dit uitstapje werd in de vooravond in Made bereikt, waar de jongelui in een gelegenheid een afscheidsdinee- tje kregen voorgeschoteld. Hieraan werd ook deelgenomen door het be stuur van' de Levensschool, dat in middels uit Kaatsheuvel was gear riveerd. „Dit wordt jullie galge maal", aldus de heer Annegarn in zijn toespraak tot de jongens, waar in nog eens even in het verleden werd gegrepen en verder de hoop werd uitgesproken dat zij in hun verdere leven veel profijt zouden hebben van hun belevenissen en ervaringen op de Levensschool. Dit galgemaal werd overigens nog op aanschouwelijke wijze geïllustreerd door een miniatuurgalgje, dat de jongens naast hun bord aantroffen, maar dat voor hen geen beletsel vormde om zich het etentje uitste kend te laten smaken. En toen de heer Annegarn na afloop hiervan onder een toepasselijk woordje de diploma's (uitreikte, was iedereen het er over eens dat het een buiten gewoon gelukkig idee was geweest dit jaarlijkse afscheid van de twee- de-jaars op deze wijze te spelen. De diploma's ontvingen: Anton Damen, Jan van Doorn, Gerard van Heumen, Walter Maas (eerv. verm.), Wim de Man, Harrie Muskens (eerv. verm.), Jan Verbo- ven (eerv. verm.), Jos v. d. Ven (eerv. verm.), Kees v. Amelsvoord, ■Gerard Brekelmans, Bertus v. Gu- lik, Bennie Hamers, Rini Jacobs, Martijn de Kort, Antoon Leijtens, Henk Netten, W. v. d. Nieuwenhui- zen, Jan van Seters, Henk Versteeg, Theo Voogd (eerv. v.), Jos Vugts, Jan v. Wanrooij, Bennie van Beers, Jac. v. Boxtel, Joke v. Boxtel, Har rie van Broekhoven, Willy Damen (eerv. verm.), Giel Dingemans, Henk van Esch, Conny Hamers, Jo. han van Heeswijk, Mari v. Heumen, Cor Hoevenaar, Frans Laros, Chris v. d. Linden (eerv. verm.), Bertus de Man, Jan van Riel, Peter v. d. Velden, Joseph Verboven, Theo Voogd en Ad Voogd. JONGERENCURSUS IN KAATSHEUVEL 19 MEISJES GESLAAGD Donderdagavond vond in de zaal van de Gildenbond de sluiting plaats van de Jongerencursus en werden de diploma's uitgereikt aan 13 meisjes van de twee-jarige en 6 van de één-jarige opleiding, deze laatsten omdat zij niet in de gele genheid waren de twee-jarige cur sus te volgen. De bijeenkomst werd geopend door de leidster van de Mater Amabilis- school, mej. Broers. Het was voor haar een prettige bzezigheid in haar welkomstwoord diverse moeders van de meisjes te kunnen betrek ken, een bewijs dat deze geïnteres seerd waren in de opleiding van hun dochters. Ook enkele vertegen woordigers van bedrijven hadden aan de uitnodiging om deze slui tingsavond bij te wonen, gevolg ge geven, en tot deze richtte mej. Broers zich ook in het bijzonder om haar waardering en dank uit te spreken voor de medewerking van de bedrijven om de meisjes in de gelegenheid te stellen de jongeren cursus te volgen. Verder waren aan wezig bestuur, geestelijk adviseur pastoor H. Simkens en docenten. De voorzitster van de Mater Ama- i bilisschool, mevr. J. van der Wee- I Brenninkmeijer, reikte vervolgens de diploma's uit aan de geslaagden en feliciteerde hen met het behaal de resultaat. Zich tot de aanwezige moeders richtend, wees zij op de mogelijkheid om hun dochters na deze jongerencursus de Mater Ama- bilisschool te laten bezoeken. Ge zien de grote belangen die er voor de meisjes op het spel staan in ver band met hun toekomstige taak als huisvrouw, drong zij er met klem op aan deze unieke kans voor de vorming van hun kinderen zoveel mogelijk uit te buiten. Er was op deze avond ook nog een ander afscheid, namelijk dat van twee leraressen, de dames Rob ben en Wieringa, die door het be stuur dank gebracht werden voor hun werk, hetgeen met bloemen werd onderstreept. Ook de cursisten bleven hierbij niet achterwege en zij boden hun scheidende leraressen een leuk cadeautje als herinnering aan hun verbondenheid met de jon gerencursus. De meisjes getuigden ook van hun waardering voor het werk van mej. Broers, door deze bloemen te offreren. De aanwezigen kregen op deze avond ook nog wat amusants aan geboden en daarvoor zorgden enkele tweedejaars cursisten, die onder lei ding van mej. Robben het toneel stukje „Hazenpeper" hadden inge studeerd en dat zij nu voor 't voet licht brachten. Nadat men vervol gens tijdens een pauze van een ver frissing had genoten, werd de avond besloten met een gezellig dansje. Het tekort aan jeugdige mannelijke partners werd op keu rige wijze opgelost door de Levens school, die gezorgd had dat een aan tal hunner deelnemers aanwezig was om als zodanig te fungeren. The Playing Rockets zorgden er voor dat het een gezellige boel werd. Het diploma voor de twee-jarige cursus ontvingen: Rietje Bergmans, Corrie van Boxtel, Toos v. d. Hout, Hennie v. Broekhoven, Ria Herman, Annie Dekkers, Truus Kemmeren, Ellie Brok, Gerrie de Benis, Corrie v. Oostrum, Lucie v. Wanrooij, Ton- nie Bergmans, allen te Kaatsheuvel en Gerdien v. Leeuwen, Loon op Zand. Het diploma van de één-jarige cur sus werd uitgereikt aan: Betsie Se vers, Lia Ligtvoet, Helma Labée, Christien v. Dijk, Dinie Dingemans, Annelien v. d. Broek. Twaalf meis jes komen terug voor het tweede cursusjaar. RECTIFICATIE In ons blad van vrijdag vermeld den wij abusievelijk dat voor het eindexamen gymnasium B te Bergen op Zoom was geslaagd Herman van Gulik. Dit moet zijn: Herman Dirk- sen. Ere wie ere toekomt. GESLAAGD Voor het diploma vakbekwaam heid pedicure, slaagde onze plaats- genote mej. Joke Didden. Tijdens de goed bezochte jaarver gadering van de Handbalvereniging Desk zaterdagavond in haar club lokaal, Café de Steenbakker, kon voorzitter A. Vlak met genoegen wijzen op het groeiend ledental. Ook de financiële positie was vol gens het verslag van de penning meester gunstig, mede dank zij het succesvolle verloop van de jeugd- toto, waarvoor de voorzitter speci aal de heren B. en P. van Gulik dankte. Hij kon ook nog enkele le den gelukwensen, die met gunstig resultaat de cursus van jeugdleider (ster) hadden gevolgd. Tevens be sprak de heer Vlak de a.s. viering van het tweede lustrum, waarvoor o.a. op het programma staan een jeugd- en seniorentournooi op 22 en 23 augustus, alsmede een receptie en feestavond op 5 september. De aftredende bestuursleden, me juffrouw A. Klis en de heer A. Eb bing Sr., werden herkozen. De heer C. v. d. Ven, die zich wegens druk ke werkzaamheden als secretaris niet meer herkiesbaar stelde, werd benoemd tot vice-voorzitter. Het se cretariaat zal tijdelijk door de heer W. van Uhm worden waargenomen. Het bestuur werd verder uitgebreid met de benoeming van de heren J. Ebbing en A. v. d. Ven. Van de rondvraag werd een dank baar gebruik gemaakt, waarna de voorzitter met een dankwoord voor de trouwe opkomst deze bijeen komst sloot. De Bond van Bejaarden, afd. Loon op Zand heeft zaterdag een rit georganiseerd voor de oudjes. Met twee autobussen werd een reis gemaakt met 80 bejaarden, door West-Brabant. Om half tien 's morgens werd gestart en ging het via Dongen naar Breda en Oudenbosch. In de laatste plaats werd een bezoek gebracht aan de basiliek van St. Agatha en Barbara. Velen hebben genoten van deze namaak St. Pieter uit Rome. Te genover de kerk werd even uitgeblazen waarna men verder ging naar de Wouwse Plantages om ook daar een kijkje te gaan nemen. De rit ging nu naar Bergen op Zoom alwaar het park aan de Schelde werd be zocht. Het heerlijke briesje van de zee ver schafte frisheid, want in de bussen was het bijzonder heet. Na even buiten Bergen op Zoom de koffie te hebben gebruikt ging de reis naar Oosterhout via Dinteloord, Steen bergen. Onderweg lieten de chauffeurs de oudjes genieten van al wat maar te zien was. (Hulde aan de bus-onderneming). Bij Co de Nijs in OosteThout was het gezellig, er werd gedanst en gezongen. Vandaar reisde men naar Loon op Zand terug waar allen zeer voldaan aankwamen tegen half tien. Tijdens de reis werden de ouden van da gen nog flink getracteerd. Het bestuur van de afdeling heeft alle eer van dit mooie werk. TBC-DUIVENWED VLUCHT De jaarlijkse duivenwedvlucht voor de TBC-bestrijding, de kinderuitzendingen en poliopatiëriten zal dit jaar gehouden worden op zondag 30 augustus a.s. De loten hier voor zullen vanaf 31 juli te koop worden aangeboden en de prijsuitreiking van de lo terij heeft plaats op zondag 6 september. LECTUURKASTJES NED. RODE KRUIS Het lectuurkastje van het Ned. Rode Kruis in de Kerkstraat staat er al drie da gen. Gelukkig hebben al velen er gelezen lectuur in gedaan voor de zieken, maar wat erg is: Het is al stuk gemaakt. Wat heeft men daar toch aan. Het bestuur doet alle moeite om ook Loon op Zand in het Rode Kruis te laten mee lopen. Maar de boel moet weer kapot! Houdt, waarde lezers, dit werk mee in orde. Het gaat immers voor de zieken. Werkt er allen aan mee. VOLKSCONCERT SOPHIA Vrijdagavond heeft Sophia een volkscon cert gegeven op het Dr. Schaepmanplein te Kaatsheuvel. Weer was het in een niet al te dichtbevolkte wijk waar de kiosk was op gesteld. Wat de muziek betreft, hieraan be hoeven we niets toe te voegen. Maar om voor dit handjevol publiek te spelen, was het eigenlijk niet de moeite waard. Dé jeugd was weer rumoerig. Wat heeft het voor zin om zulke concerten te geven. Het bestuur kan beter in haar eigen muziekzaal concer ten geven en daar haar eigen arkest beluis teren. Is de gemeente niet rijp voor goede muziek, of wil men dit niet horen? Mogelijk speelt de TV een grote rol, maar om „eigen" mu ziek te horen, daar is toch wel iets voor. Er is dit jaar kans genoeg. Profiteer er dan ook van, want zoals nu, was het doelloos. OPA BEERENS 95 JAAR Een dezer dagen is opa Beerens uit de Weteringstraat alhier 95 jaar geworden. Om precies te zijn was dit op donderdag 23 juli. Martinus Beerens is in Loon op Zand geboren en is gehuwd met Elisabeth de Kok uit De Moer. Opa Beerens is nu bijna 65 jaar weduwnaar Uit het huwelijk werden 4 kinderen geboren t.w. Johanna Beerens die gehuwd is met Corn, van Loon en Willem Beerens, die gehuwd is met A. Mutsaerts en beiden te Loon op Zand wonen. In Kaats heuvel woont P. Kuijsten-Beerens en te Arn hem Piet Beerens-Koot. Uit deze huwelijken zijn vele kleinkinderen geboren, waarvan de meesten in Loon op Zand wonen. Dat ook zij met hun grootvader en overgrootva der meeleven bewijst wel het bezoek dat zij hem brengen. Tinus Beerens, want zo kent men hem in het dorp, is lang vitaal geweest en hij wandelde overal heen. Er is in de duinen en bossen geen plekje dat hij niet kent. Momenteel is hij niet meer zo vlug ter been. Opa Beerens: lang zal ie leven! P.V. DE LUCHTBODE De PV de Luchtbode hield zondag j.l. een wedvlucth vanuit St. Ghislain. Afstand 159 km. Deelname 518 duiven. Gelost 8 uur, met westelijke wind. Aankomst eerste duif 10.17.53. Laatste prijswinn. duif 10.29.23. Overduif M. Boers. De uitslag van de eerste 50 duiven was: Gebr. Boons 1 9 13; A. Arts 2 7 26; K. Aarts 3; Gebrs. IJpelaar 4 25 28; H. v. d. Velden 5 12 37 42; IC. v. Esch 6 35 39 41 45 50; H. v. d. Linden 8 10 33 36; A. v. Laarhoven 11; M. Vera 14 18 24 34; H. Leermakers 15 27; J. v. Broekho ven 16; A. Kuyten 17 20; M. v. d. Steen 19; G. v. Abeelen 21; G. Schoenmakers 22; M. Boers 23; Sjef v. Dongen 29; C. v. Don gen 30 47; M. Maas 31 48; C. v. d. Ven 32; A. J. v. 'Dongen 38 40 43; H. M. v. d. Velden 44; A. v. d. Velden 46; M. Goud siers 49. Kampioenschappen van oude duiven over 1964. Vitesse duif: 1. H. v. d. Linden, ringnr. 155234, 78814 p. 2. K. v. Esch ringnr. 384696 762 V'2 p. 3. A. Aarts, ringnr. 383979 68554 p. Aangewezen hok: 1. A. Aarts 156554 p. 2. A. Beerendonk 144454 p. 3. N. Damen 131554 p. Onaaangewezen hok: 1. M. Vera 3422% p. 2. N. Damen 2339% p. 3. H. v. d. Linden 2320p. Midfond duif: Veten onzer lezers, een col porteur van ons blad en wijzelj zijn de dupe geworden, van een misselijke grap, als 't zo al thans bedoeld is. Een onzer colporteurs was donderdagavond bezig met ie bezorging van ons blad aan het Hoekeinde en had zijn fiets met een pak van ongeveer 250, 300 couranten neergezet tegen het café van Berkel, zoals hij dat steeds doet, terwijl hij in ie omgeving de couranten rond brengt. Men begrijpt z'n schril! toen hij terugkwam en zijn pat couranten van de fiets wilde halen ter verdere bezorging tot zijn ontstelling zag dat het gehele pak was verdwenen. Menende met een grap te doen te hebben, zocht hij de gehele omgeving af, doch zonder re sultaat, terwijl hij nog een klei ne 300 abonné's van hun cou rant moest voorzien, die deie avond dus wel werden gedu- 's Morgens zette de colporteur al heel vroeg zijn speurtocht verder, doch tevergeefs en hij deed direct aangifte bij de po litie, met vermelding van ie personen die hij van deze wan daad verdacht. Onderwijl kregen wij op ons bureau bericht, dat heel Baard wijk vanaf dr. Hermans tot aan de Overlaat lag bezaaid met Echo's, geen hele couranten, maar allemaal losse vellen, dus zo'n 1000 a 1200-tal. Waar zeer vele abonné's nog zonder courant zaten, moesten we redden wat te redden viel 1. N. Damen ringnr. 526272 IIIOV2 p. 2. A. Bereendonk ringnr. 572927 762 p. 3. H. v. d. Linden ringnr. 364800 71354 p. en gingen mensen van ons bedrijf de bladen bij elkaai zoeken en later in elkaar ste ken en zo kregen we met ie over exemplar en uit andere plaatsen die we afhaalden nog 'n paar honderd couranten hij- een, die wij hoewel laat en mo gelijk wat gekreukt 'en vervuild bij onze abonné's lieten bezor gen, zoveel dit mogelijk was. Onze excuses voor een en an der bieden wij gaarne aan. Het is geheel buiten de schuli van de expeditie of colporteur maar een en ander heeft ons toch zeer gedupeerd. Van de daders, die toch over 'n dergelijke misselijke graf danig aan de tand gevoeld moesten worden, is nog niets bekend. Aangekezen hok: 1. A. Beerendonk 2! 2. N. v. Dongen 2079'i 3. H. v. d. Linden 2033'i Onaangewezen hok: 1. M. Vera 289851 2. N. Damen 280154 3. N. Beerendonk Prestatieduif: 1. N. Damen ringnr. 526272 158751 2. A. Berendonk ringnr. 572927 134951 3. H. v. d. Linden ringnr. 155234 1278!: Duifkampioenschap fond: 1. Joh. VeTa ringnr. 716823 51#' 2. H. v. d. Velden ringnr. 204.705 401; 3. A. J. v. Dongen ringnr. 204744 Vrijdagavond om half 5 vond in de kantine van de N.V. Lederfabriek L. Mombers de huldiging plaats van de heer A. v. d. Kolk in verband met zijn 25-jarig dienstjubileum bij deze N.V. De huldiging werd behalve door de jubilaris en diens echtgenote bijge woond door het voltallige personeel en de vertegenwoordigers. De heer v. d. Kolk werd eerst toe gesproken door de heer L. Mombers, die de moeilijke eerste dienstjaren van de jubilaris, gedurende de Twee de Wereldoorlog in herinnering bracht. Hij sprak zijn waardering uit over de altijd punctuele uitvoering van de niet altijd even lichte taken die de heer v. d. Kolk uit te voeren kreeg. Het speet de heer L. Mombers dat hij hem van overheidswege geen onder scheiding kon aanbieden, maar hij zei zeer verheugd te zijn dat hij namens de Eigen Vervoers Organisatie in Den Haag het „getuigschrift van voortref felijk dienstbetoon en vakbekwaam heid" kon overhandigen. De heer Mombers betrok in zijn huldigings rede ook mevrouw v. d. Kolk voor de medewerking die de N.V. gedurende de afgelopen 25 jaar mocht onder vinden. Hij bood hierop mevrouw v. d. Kolk een bak met kamerplanten aan. Met de beste wensen voor de jubilaris zijn gezin besloot de heer L. bers zijn toespraak waarna het woo: werd gevoerd door de heer P. Mombers die de jubilerende chai feur zijn hartelijke gelukwensen aa bood en die hem schetste als 'n van nauwgezette stiptheid, opwies tijd gerekend kon worden. Hij p® de heer v. d. Kolk om zijn eeuw opgeruimde karakter en was zeer ve heugd het getuigschrift te kunit toezeggen van de Federatie van N| derlandse Lederfabrikanten. Namens het personeel werd de; bilaris toegesproken door de te Suermondt, die hem beschreef alsef goed collega, altijd tot helpen he en altijd even prettig in de omgaf; Hij bood namens het personeel geschenk onder couvert aan ten mevr. v. d. Kolk een 'boeket anjf mocht ontvangen. In gepaste woorden dankte de te v. d. Kolk direktie en personeels de hem gebrachte hulde en voor prettige samenwerking die hij f rende de tijd, die hij bij de N.V.® zaam is geweest heeft mogen oite vinden. Onder het genot van een je koffie en wat geestrijk vochtte men nog gezellig wat nakaarten.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2