wAAlwijkse en lAnQStRMT.se couRAnt Ruim drie en halve ton meer gemeenterad Waalwijk Gemeenteraad Wlijmen DIE 1962 PRIJZEN DAN IN OVERHEMDEN TEGEN NOG VOORDELIGER ZIJN VROOM DREESMANN Ogen vragen brillen van STASSAR MAANDAG 27 JULI 1964 85e JAARGANG No. 58 MET VOOR AANLEGIRECONSTRUCTIE AKKERLAAN, DRUNEN SE WEG, DE COUBERTINSTR. EN GROENEWOUDSTR. Busonderneming Kivits verplaatst bedrijf INVOER STIJGT TE STERK DEBUUT SJOUKJE GROOT SUCCES 90 woningen extra voor „Zwolsman" Holland Heating breidt uit Vlijmense Boys gaan naar sportpark „H°ge Heide" Vlijmen krijgt sportraad Let wel met al deze voordelen: snel gewassen zo droog nooit strijken blijvend kreukvrij perfect afgewerkt uitmuntende pasvorm moderne dessins en boordvorm extra sterk De tcho van het Zuióen rjitgever iffaalwliksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur J AN TIELEN Gironummer 1069687 Dit hlad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00 3 et. inc.lt.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) f 3.10 p. vzeek (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. kwrt. p. post f 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariei Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" De agenda voor de gemeenteraad van de gemeente Waalwijk, die don derdag bijeen komt is als volgt: 1 Vastelling van de notulen. 2 Iingekomen stukken. 3' Voorstel tot onbewoonbaar ver klaring der woning Grotestraat 99. 4 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 56.580.- voor de aanleg van een centraal antenne systeem ten behoeve van het in uitvoering zijnde bouwproject van 230 woningwetwoningen. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van f 750.- voor oprichting in het plantsoen bij de openbare school van een sokkel ter plaatsing der beeldengroep, aange boden door de N.V. Koninklijke Chroomlederfabriek „De Amstel", vh. L. S. Gompen. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor aanleg/reconstructie van de Akker laan, de Drunense Weg, de De Cou- bertinstraat en de Groenewoudstr. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor uitbreiding der industriehal, in huurkoop bij de N.V. „Holland Heating" 8. Voorstel tot wijziging, van het raadsbesluit van 5 oktober 1960, tot waarborging tijdige betaling van rente en aflossing van geldle ningen, gesloten door de Deken van Riel Stichting ten behoeve van de bouw en de inrichting van 'n streek ziekenhuis. 9. Voorstel tot vastelling van een verordening tot uitvoering van de artikelen 29 en 38 der algemene bijstandwet. 10. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de in richting der openbare kleuterschool. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig .aiy tikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor de aanschaffing meubilair, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Oranjeschool. 13 Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig arti kel 72 der lager onderwijswet '20, voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St. Bernadetteschool te Besoyen. 14. Voorstel tot aankoop van de panden Mr. van Coothstraat 19 en 21 van A. Appels. 15. Voorstel tot aankoop der pan den Stationsstraat 90e, 90f, 90g en 90h van C. Jacobs. 16. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Zomerdijkweg en ten zuiden van het Richtpad, van de r.k. kerk van Besoyen. 17. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van het Richtpad van R. J. van der Hammen. 18. Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding inzake de ont eigening van grond ten behoeve van de aanleg van industrieterrein ten westen van de Zomerdijkweg. 19. Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding inzake de ontei gening van grond ten noorden van de Drunenseweg ten behoeve van de aanleg van een begraafplaats. 20. Voorstel tot verkoop van bouw terrein tussen de Dr. van Karne- beeklaan en de Dr. Donkerstraat aan de N.V. Maatschappij voor Stadsontwikkeling. 21. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Grotestraat aan mevrouw P. C. Spaan-Matheijssen. 22. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burgemeester de Goeylaan aan J. G. Brok en A. C. Vermeer. 23. Voorstel tot verkoop van bouw terrein ten oosten van de Klooster- weg, aan J. Schuwer. 24. Voorstel tot verkoop van het winkelpand Stationsstraat 2 aan R. J. J. Sanders. 25. Behandeling nota aanmerkin gen der Gedeputeerde Staten op de begroting 1964. 26. Voorstel tot wijziging der be heer sverordening bedrijven. 27. Wijziging begroting. 13 Voorstel tot uitbetaling van 'n schadeloosstelling aan B. C. van Bij- nen, Heistraat 2 n.w. alhier, wegens voortijdige beëindiging van diens pachtrechten op een aan zuidzijde van de Nassauiaan gelegen perceel bouwland. 14. Garanderen van de tijdige be taling van rente en aflossing van een door een tweetal eigenbouwers onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. 15 Garanderen van een tijdige be taling van rente en aflossing van een achttal personen onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening t.b.v. de bouw van evenzovele Bogaertswoningen. 16. Voorstel tot verhuur van de sportterreinen c.a. van het sport park „De Hoge Heide" 17. Voorstel tot instelling van een sportraad. 18. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. de bouw van een nieuwe kleuterschool te Vlijmen. 19. Voorstel tot verlening van Xtf K huurcompensatie aan het gemeente- personeel. 20. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der L.O.-wet 1920 aan de R.K. Jon gensschool voor g.l.o. aan de Prins Bernhardlaan voor de aanschaf van een motormaaier. 22. Begrotingswijzigingen. 23. Voorstel tot onttrekking van een zevental nummers aan de lijst van te onteigenen percelen. De firma Kivits te Vlijmen heeft voor haar bedrijf - '„en busonderne ming - aan de pastoor van Akenstr. geen ruimte genoeg. Het komt re gelmatig voor, dat diverse bussen van de firma op straat geparkeerd worden. Dat is zowel nadelig voor het straatbeeld als voor de ver keersveiligheid. In 1962 reeds deed de firma Ki de steeds meer in omvang en bete kenis toenemende taak, die de ge meentelijke overheid heeft ten op zichte van lichamelijke opvoeding. Regelmatig overleg tussen de sport verenigingen is bevorderlijk voor het geheel van het plaatselijk sport leven. De sportraad zal bestaan uit elf vertegenwoordigers van sportver enigingen, alsmede twee gemeente ambtenaren, door B. en W. aan te wijzen, die resp. als secretaris/pen ningmeester en technisch adviseur zullen optreden. De Nederlandse handelsbalans is door de sterk gestegen invoer flink achteruitgegaan. Over de afgelopen zes maanden is zoveel ingevoerd, dat de uitvoer de import nog maar voor 78 percent dekt. Vorig jaar beliep het dekkings- pecentage over het eerste halfjaar nog 83 procent. Minister Andries- sen van Economische Zaken geeft als commentaar op de voorlopige in- en uitvoercijfers die door het CÊS zijn berekend, dat de handels balans belangrijk is verslechterd. De invoer is het afgelopen half jaar met 23 procent gestegen en de uitvoer met slechts 15 procent. Daardoor is een tekort op de han delsbalans ontstaan van niet min der dan 2803 miljoen gulden. Vorig jaar beliep dit tekort 1725 miljoen gulden. Met lof is Sjoukje Dijkstra in Valkenburg vorige week geslaagd voor haar ijsrevue-examen. Pessi misten, die haar vele kampioensti tels toeschreven aan feilloos rijden, maar niet aan haar gracieuze en sierlijke kür, hebben ongelijk ge kregen. Ruim drieduizend toeschouwers zagen in de Eurohal Sjoukjes de buut in de Amerikaanse ijsrevue „Holiday in Ice". Een vlekkeloos debuut, ondanks een kleijre val, toen haar schaats achter een onef fenheid in het ijs bleef steken. Het applaus van het publiek was over weldigend. Sjoukje is reeds bij haar eerste optreden volledig als revue ster geaccepteerd. Talrijke bloemen na afloop waren hiervan een dui delijk bewijs. In deze première van de Ameri kaanse ijsrevue, die in zijn geheel op 'n hoog peil stond, wist Sjoukje toch naar voren te treden. Haar fameuze kür, waarmee zij het we reldkampioenschap en het olym pisch goud veroverde, verliep op de toch veel kleinere ijspiste even vloeiend en stijlvol als in Innsbruck. DE SLUIS WAS NIEUW Honderdvijftig binnenvaartschip pers liggen met hun schepen geblok keerd voor de gloednieuwe sluizen van het Marne-Rijnkanaal te Ribe- court-le-Chateau. De sluis, die tien miljoen frank heeft gekost, is, na 3 dagen gefunctioneerd te hebben, on bruikbaar geworden. De spuigaten in de sluisdeuren zijn defect. Bovendien 'heeft men ontdekt, dat de sluis een halve meter te kort is en dat het gevaarte gebouwd is op een plek waar vroeger een meer is ge weest, zodat de bodem onderhevig is aan veranderingen. Daardoor zijn de sluizen van hun plaats geraakt. Het zal vermoedelijk niet mogelijk zijn 't bouwwerk stevig te verankeren. De nieuwe sluis zal dus weer afgebroken moeten worden. Een noodoplossing is de openstelling van de oude vaar geul. Maar direct na de opening van de nieuwe sluis heeft men die oude gedempt, zodat de schippers geduldig 3 weken graafwerk moeten afwach ten vóór zij weer verder kunnen. Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is het niet eens met een eerder door de raad van Waalwijk aangenomen plan voor de aanleg en reconstruc tie van bovengenoemde wegen, die vooral de interlokale verbinding tussen Waalwijk en Crunen beogen te verbeteren. Op verzoek van Gedeputeerde Staten wordt nu door B. en W. aan de raad voorgesteld het eerder goedgekeurde plan op twee punten te wijzigen. Het noordelijk gedeelte van Ak kerlaan, vanaf de onbewaakte over weg tot aan het kruispunt De Gou- bertinstraat-Drunense Weg zal tot 9 meter moeten worden verbreed. Dit in verband met de te verwach- ten verkeersstroom. Oorspronkelijk zou de Coubertin- straat worden versmald. Dat is door G.S. als slechte zuinigheid be oordeeld. De weg wordt nu overal 7 meter om het parkeren op te van gen. Een en ander gaat de gemeente 361.400 gulden meer kosten, zodat het totale plan op 1.262.200 gulden gaat komen. De N.V. Maatschappij voor Stads ontwikkeling te Den Haag, dochter onderneming van de E.M.S („Zwols man" in wandeling"), heeft in aan vulling op de in aanbouw zijnde systeemwoningen een extra-contin gent van 90 woningen van de minis ter van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid gekregen. Deze 90 wo- vits een verzoek aan de gemeente mngen moeten in de vrije sector Qm verkoop van groncL Door nala. worden uitgevoerd in de gemeente Waalwijk en in dezelfde arbeids besparende bowmethodes als waar mede ze thans worden uitgevoerd. De N.V. Maatschappij voor Stads ontwikkeling wil op korte termijn dit extra contingent woningen uit gaan voeren samen met 21 gepro jecteerde garages. Burgemeester en Westhouders van Waalwijk stellen de raad voor om 95 bouwplaatsen voor woningen aan de M.V.S. te verkopen voor 422.750 gulden en 21 bouwplaatsen voor garages voor 21.000 gulden. Om een betere verkaveling te verkrijgen zijn er vijf bouwplaat sen voor woningen méér opgeno men. De directie van Holland Heating heeft vorig jaar de te verwachten vraag naar haar artikelen verkeerd beoordeeld. Werd vorig jaar een uitbreiding van de fabriekshal aan de Zanddonkweg met 887 vierkante meter voldoende geacht om de stij gende productie op te vangen, thans blijkt, dat men het dubbele opper vlak nodig heeft. De oorspronkelij ke uitbreiding is nog niet gereali seerd door het uitblijven van de rijksgoedkeuring. De nieuwe uitbreiding vergt een investering van 420.000 gulden, waarvoor B. en W. een krediet vra gen aan de raad. De hal wordt in huurkoop aan de N.V. Holland Hea ting gegeven. De agenda van de gemeenteraad van Vlijmen die vandaag bijeen komt is als volgt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken en medede lingen 3. Voorstel tot aankoop van grond van J. A. van Son en echtgenote, Nieuwkuyksestraat 133b, alhier, ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Nieuwkuyk. 4. Voorstel tot aankoop van een tweetal aan de zuidzijde van de Wolput gelegen percelen tuingrond met opstaande woning Wolput 55 en verdere opstallen van P. C. Timmermans en echtgenote,, Wol put 55. 5. Voorstel tot aankoop van grond van de kinderen Klijn, Nieuwkuy ksestraat 121 alhier, ten behoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor de kom Nieuwkuyk. 6. Voorstel tot aankoop van grond van H. Schelle en echtgenote, Nieuwkuyksestraat 133 a alhier, ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Nieuwkuyk. 7. Voorstel tot aankoop van een op de Hoge Heide gelegen perceel bouwland van B.C. van Bijnen, Hei straat 2 n.w. alhier, ten behoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan: „Partiële herziening van het uitbreidingsplan Vliedberg 2". 8. Voorstel tot aankoop van het pand Burg. v. d. Venstraat 49 van H. J. Overdijk te 's-Hertogenbosch e.a. 9. Voorstel tot verkoop van een peceel industrieterrein aan de Pa rallelweg aan Lutti N.V. Nederland. 10. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de noordzijde van de deken van Baarstraat aan W. van Lieshout, Ju- lianastraat 2, alhier, of dienst recht verkrijgenden, ten behoeve van de bouw van twee dubbele woningen. 11. Voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein, gelegen op de hoek Nassauiaan |- Burg v. d. Venstraat aan J. Kivits, Past. v. Akenstraat 24 te Vlijmen. 12 Voorstel tot onbewoonbaar ver klaring van de panden Pastoriestr. 1 n.w. en 3 n.w. te Vlijmen. tigheid van de architect heeft de firma Kivits de bouwplannen zeer laat ter beschikking gekregen. Het college van Burgemeester en Wethouder meent, dat daarom de ze grond aan de firma Kivits ver kocht dient te worden voor dezelfde prijs als waarvoor in 1962 enkele bedrijven industrieterrein aan Nas- saulaan/BUrg. v. d. Venstraat dat gekocht hebben. Dat zal dan 3,87 per vierkante meter zijn. Sportpark officieel open op 8 aug. Het Vlijmense Sportpark „Hoge Heide" is klaar wat betreft de twee tennisbanen (die in april al in ge bruik werden genomen), het hoofd- wedstrijdveld, twee neventerreinen, twee oefenhoeken, kleedgebouw, cantine en bij behoren. Het college van Burgemeester en wethouders wil een en ander thans verhuren aan „Vlijmense Boys", de succesvolle voetbalclub, die on langs naar de tweede klasse K.N.V. B. promoveerde. De vereniging zal het - particulie re - terrein aan de Catharinastraat gaan verlaten en het sportpark in gebruik gaan nemen. B. en W. van Vlijmen stellen de raad voor het hoofdwedstrijdterrein en de twee bij terreinen voor 1250 gulden per jaar aan Vlijmense Boys te verhuren. Voor iedere avond, dat de Boys van de verlichtingsinstal latie van de oefenhoek gebruik ma ken zal vijf gulden extra moeten worden betaald. De gemeente krijgt 10% van de recettes, in zoverre die 10% uit stijgen boven de vermakelijkheids belasting die verschuldigd is. Voor de cantine en kleedgelegen heid moet de voetbalclub nog eens 600 gulden per jaar betalen en voor de rijwielstalling 300 gulden. B. en W. zijn van mening, dat hiermede weliswaar geen aanvaard bare exploitatie van het sportpark complex wordt bereikt, maar dat de vereniging onmogelijk op basis daarvan een huurlast kan worden opgelegd. In dit verband zij er aan herinnerd, dat de „Hoge Heide" een totale investering van 530.000 gul den heeft gevergd. Het college van Burgemeester en Wethouders van Vlijmen heeft het initiatief genomen tot de instelling van een sportraad, die zal funge ren als overkoepelend instituut over en schakel tussen alle plaatselijke sportverenigingen en als schakel tussen alle sportverenigingen en 't gemeentebestuur. De sportraad wordt door B. en W. die een voorstel doen aan de raad, noodzakelijk geacht in verband met Tricot-nylon overhemd van prima Énkalon garens in blijvend hagelwitte kwaliteit. Zeer goede pasvorm. Mo dern gesneden boord. Extra sterk. Nu zeldzaam voordelig Al onze 50 warenhuizen hebben een ruime matensortering voorradig Maar de vraag wordt groot. Zorg er dus tijdig bij te zijn Gedistingeerd Enkalon over hemd met fijne streepjes op wit fond. Zeer moderne boordvorm. Gecontroleerd feilloze kwaliteit. Let op het poes etiket. Nu

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5