De Echo van het Zuiden Dames moeten nog even wachten Knapperige frites met hygiënische teneem-tühe! FILMJOURNAAL jÉÜi <pü ledenvergadering gond van ouden van dagen B.B.A.-bus kantelt van Capelse Dijk Musis Sacrum Luxor MET ULTRA-WASWERKING ttQOftS van-donderdag- tot-donderdag itieiuu./ t! 12 kritiek op biljartvereniging „Slechtste traject In Brabant Zes gewonden Tot kwart voor drie f] Drie jaar „Schandmuur" „Profetes" geeft zich over Peter Post ook in achtervolging Korte berichten Opticien STASSAR heeft vakantie 14 AUGUSTUS 1964 85e JAARGANG No. 63 Woensdagmiddag hield de afdeling Waalwijk van de Bond van Ouden van Dagen en Gepensioneerden in het Parkpaviljoen een goed bezochte al gemene ledenvergadering, onder voor zitterschap van de heer H. van Ber- jtel, die de vergadering opende met de Chr. groet, allen welkom heette en vervolgens verslag uitbracht van de in de Irenehal gehouden vergadering met bet hoofdbestuur. Volgens voorzitter van Berkel hebben op deze vergade ring verschillende sprekers de belan gen van de Ouden van Dagen naar voren gebracht, o.a. kwam ook de ver- bosing van de A.O.W. ter sprake, en de voorzitter vertrouwde dat de voor stellen dienaangaande bij de Kamer een goed onthaal zullen vinden. In ieder geval hoopt de voorzitter, dat bij de Kamerdebatten het gezond ver stand zal zegevieren. De notulen der vorige vergadering werden hierna zonder op of aanmer kingen goedgekeurd en vastgesteld, waarna de secretaris de heer L. Kroot een uitstekend verslag uitbracht van de diocesane vergadering die in den Bosch is gehouden. Voor zijn keu rig verzorgde verslagen mocht de se cretaris een hartelijk dankwoord van de voorzitter in ontvangst nemen, dat door de vergadering met applaus werd onderstreept. Hiema werd voorlezing gedaan van een ontvangen schrijven van de bil jartvereniging 't Zwaantje, waarin de leden van de afdeling werd aangebo den tegen gereduceerde prijs op vrij dagavond 28 aug. de driebanden- wedstrijden bij te wonen. Zoals be kend organiseert deze biljartvereni ging op 28, 29 en 30 aug. a.s. een groot driebanden-biljarttournooi ter gelegenheid van 'haar 25-jarig be staan. Met het aanbod van 't Zwaan tje konden verschillende leden zich moeilijk verenigen en meenden dat de ouden van dagen van Waalwijk, even als bij de enkele jaren geleden gehou den Europese kampioenschappen, vrije toegang tot de wedstrijden moest worden verstrekt. Het aantal ouden van dagen dat deze wedstrijden wil bezoeken is niet zo bijzonder groot. Er ontspon zich een discussie, het geen tenslotte tot gevolg had, dat na der contact met de B.V. 't Zwaantje zal worden opgenomen, om te trach ten een beter resultaat voor de Ouden 1Altijd vers! 2. Makkelijk meenemen! 3- Handig doseren en garneren! van Dagen te bereiken. De voorzitter van de B.V. 't Zwaantje zegde toe, de ze kwestie met zijn bestuur op te ne men. Hierna kwam de a.s. feestdag ter sprake. De vergadering was van me ning dat de organisatie hiervan veilig aan het bestuur kan worden overge laten, waarmede het bestuur accoord ging. De datum van de feestdag zal nog nader worden vastgesteld Aan de ze feestdag zullen de dames der leden kunnen deelnemen; de kosten hier van zijn f 4 per dame. Bij de rondvraag deed de heer Nic. van Gorkum de verheugende mede deling dat de afdeling nog steeds kan beschikken over een bedrag van f 50, die door het bestuur ded plaatselijke afdeling van de KAB zijn toegewe zen. DAMES LID Een voorstel om ook dames als lid van de afdeling toe te laten, was aan- leiding tot een uitgebreide discussie, met als resultaat, dat het bestuur de ze kwestie nog eens terdege onder het oog zal zien. Het voorstel werd dus aangehouden en het bestuur zal hier op t.z.t. terugkomen. Voordat de voorzitter zijn slotwoord sprak, richtte hij enkele behartens- waardige woorden tot de vergadering, waarbij hij speciaal wees op het min der behoorlijke gedrag van enkele le den bij gelegenheid van de gehouden reis van de Ouden van Dagen. Hij hoopte en vertrouwde dan ook dat iets dergelijks zich in de toekomst niet meer zal voordoen. We moeten dank baar zijn, aldus de heer van Berkel, voor hetgeen het Comité Ouden van Dagen ons elk jaar aanbiedt. Hierna sloot hij met de Chr. groet deze vruchtbare, zeer geanimeerde verga dering, doch niet nadat hij de leden had aangespoord, om op de a.s. feest dag zoveel mogelijk de H. Mis bij te wonen. 47 passagiers, voor het meeren- deel vakantiegangers, die per BBA- bus onderweg waren naar „De Ef- teling" in Kaatsheuvel, hebben even buiten Capelle een hachelijk avontuur beleefd. De chauffeur van de bus, A. S. uit 's-Hertogenbosch, moest met zijn bus (lijn 23, die om vijf over half elf uit Waalwijk naar Den Bosch moest vertrekken) terug naar de rechter weghelft na het inhalen van een fietser. Bij deze manoevre raakte de bus - acht en een halve ton zwaar - in een slip, raakte een lantaarnpaal juist aan de westelijke zijde van het huis van de familie Tactor, Capelse Dijk 44, schoof langs het huisje af en belandde vijf meter verder on der aan de dijk in de tuin van de heer de Bruin. De buspassagiers brachten het er wonderwel af: zes personen moesten naar het ziekenhuis wor den vervoerd. De meesten van hen konden na behandeling weer huis waarts keren. Slechts een 69-jarige inwoner van Dalem liep een gebroken arm en twee gebroken ribben op en twee kinderen kregen een lichte hersen schudding. Na het ongeluk onstond er in de bus een lichte paniek. Door het in drukken van de achterruit konden de passagiers - velen met bloed van schaafwonden besmeurd - de bus verlaten. De chauffeur, geassisteerd door 'n collega van een passerende bus, ver leende eerste hulp. Ziekenauto's uit Waalwijk en Raamsdonksveer wa ren spoedig ter plaatse. De meeste passagiers kwamen bij omwonenden wat op verhaal en werden daarna met taxi's naar huis vervoerd. Er was een meisje, dat met de bus onderweg was naar het ziekenhuis in Tilburg. Zij werd daar per taxi heengebracht door de heer Wassen- berg uit Waspik. De familie Tactor, die pas het huisje aan de Capelse Dijk 44 hele maal had opgeknapt bleef de schrik bespaard: de familie was met vacantie. Het duurde tot kwart voor drie in de middag, voordat twee takel wagens van de firma Huybregts uit Zevenbergse Hoek de bus weer bo ven op de dijk hadden. Een enkele keer dreigde een van de takelwa gens zich zelf om te trekken. Toen het gevaarte tenslotte weer op de weg stond, bleek dat de rechterzij de zwaar beschadigd was. Het zal wel enige tijd duren vóór de bus •weer ingezet kan worden. Gevraagd naar de omstandighe den van het ongeluk deelde men van B.B.A.-zijde mede, dat het tra ject waarop het ongeval geschiedde, het slechtste is van heel Brabant. De weg staat inderdaad bol en wan neer het wegdek nat is, is het bij zonder glad. JW v. fritessaus, pindakaas, chocoladepasta mayonnaise, chonota, peanutbutter etc. KID GALAHAD Elvis Presley bokst en zingt zich een weg in zijn nieuwe film „Kid Galahad". Met zijn vuisten en gui taar weet hij een weg te banen door de rijen nieuwe songs en rijen meis jes. Al twistend bereikt hij z'n doel. Na zijn diensttijd gaat hij als bok ser carrière maken waardoor hij de bijnaam Kid Galahad bekomt. Elvis krijgt door zijn capaciteiten kennis aan een zus van de bokser Grogan, maar dat gaat niet van 'n leien dak je. Op onsportieve manieren gaan de bokswedstrijden door, waarbij Walter Gulich - Elvis -het slachtof fer wordt. De rollen keren zich om en Grogan schaart zich aan de kant van Elvis zodat hij zijn zus Rose beslist krijgt. De Elvis-fans krijgen hier maar liefst zes nieuwe liedjes te horen. Donderdag en vrijdag om 8 uur. zaterdag om 6 en 8.30 uur. 14 jaar. JUNGLE DUIVELS De Jungle Duivels is een sensati onele, ruwe en medogenloze film. De geschiedenis is een episode uit de twee wereldoorlog, welke zich af speelt enkele dagen voor de slag van Bougainville op een eiland daar in de buurt. Er zijn radiografische berichten door gegeven en mari niers krijgen opdracht om te onder zoeken of dit wel juist is en of zij van de Franse planter Bouchard afkomstig zijn. Op het eiland zijn veel Japanners waardoor er spoedig enkele mariniers verdwijnen. Dwars door alle gevaren heen weten sergeant Fletcher (Frank Lo- vejo) en Burke (Tony Curtis) de juiste toedracht te vinden en kun nen daardoor vele mensenlevens redden. De film is opgenomen in techni color op het eiland Kauai van de Hawaii eilanden en is rijk aan sen sationele gebeurtenissen. Toch is er een vleugje romantiek in dit kei harde verhaal van echte soldaten- kerels. Zondag om 6.00 en 8.30 uur. Maandag en dinsdag om 8 uur. 18 jaar. SASKATCHEWAN Zaterdag en zondag 15 en 16 aug. om 3 uur matinee. Voor liefhebbers van echte indi anen films zal dit matinee 'n kost bare middagvulling zijn. Het is 'n buitengewone film waarin Allan Ladd en Shelly Winters hun bele venissen in de mooie natuur laten zien. 14 jaar. UIT DE BRAND BEN JE Voor de jeugd zal de film „Uit de Brand ben je" vertoond worden. Het is de bedoeling van Musis Sa crum ook nu, in de vakantietij d de jeugd aan hun trekken te doen ko men. Het is een dolkomische film geworden van vrolijkheid en ple zier. SEXY EN NACHTCLUBSENSATIE IN TOKYO Een film met oosterse attracties welke aan hem een bijzonder ca chet geven. In Japan is Tökyo de lichtstad, waar tienduizend nacht clubs de bezoekers trekken. Bij een bezoek aan deze stad kijken we bij „Het Lido", waar de Blue Bell Girls optreden. In andere gelegenheden treden danseressen op, op alle mo gelijke wijzen en wedijveren zij in raffinement en talent. In deze film maakt het publiek kennis met de bekoorlijke Keiko en met de hoogtepunten van het To- kyorama - 't nachtleven van de stad. Als de dag aanbreekt dooft al les uit, gelijk het neonlicht dat zachtjes aan uitgaat. Deze filma een sprankelende cock Deze film is een sprankelende cocktail, die, „gedronken" wordt bij de vele attracties. Vrijdag 8 uur, zaterdag en zon dag om 6 en 8.30 uur. 18 jaar. Donderdag was het 3 jaar geleden dat de Berlijnse Muur werd opge richt. Ter herdenking van dit som bere jubileum heeft het bestuur van het Westelijk stadsdeel zijn 2,2 mil joen onderdanen opgeroepen om 's avonds tussen zes en zeven uur stilte in acht te nemen. Als aan de wens van burgemeester Willy Brandt en zijn medebestuurders in derdaad gevolg geven, dan rijden er dat uur geen auto's, dan zijn de openbare lokaliteiten dicht, dan zit de Westberlijner thuis. De „profetes" Alice Lensjina, leidster van de verboden sekte van de Loempakerk in Noord-Rhodesië, heeft zich aan de regeringstroepen overgegeven. Zij is met haar echtgenoot en enige van haar kinderen onder be waking gesteld. Waar zij zich be vindt is onbekend. Zij heeft zich be reid verklaard met de regering sa men te werken om een einde te ma ken aan het bloedvergieten. Daar toe zou zij haar volgelingen (tus sen de 25.000 en 100.000) hebben op geroepen hun verzet tegen de re geringstroepen te staken. Ondertussen zijn er een 300-tal mensen vermoord. HET RENDEZ VOUS IN DE NACHT Hier draait alles weer om „De olie". John Kellermann is een heer ser, zowel in zijn privé leven als in de zakenwereld. Ondanks de druk die hij op z'n dochters oefent, doen zij wat zij willen. Een losbandig le ven kenmerkt het leven dezer zus ters Edith en Daphne. Het gehele gezin wordt min of meer betrokken bij familieschandalen, welke veel verwikkelingen geven, die het dag licht niet direct kunnen verdragen. De Kellermann-dynastie wordt hier door zeer geschokt, vooral wanneer er doden bij vallen. Eveneens komt in deze film weer een vroegere ge liefde ten tonele en dat maakt de zaak nog (ingewikkelder. (Kortom als de juiste dader van de moord ge vonden wordt, keert de rust bij de Kellermanns weer. Maandag en dinsdag om 8 uur. 18 jaar. 100.000e TELEFOON IN BOSSCHE DISTRICT Het telefoondistrict Den Bosch heeft als eerste van de 13 districten in Nederland de 100.000e telefoon aansluiting tot stand gebracht en wel in het bedrijf van AMP Holland N.V. aan de Rietveldenweg in Den Bosch- West. Burgemeester mr R. Lambooy heeft deze aansluiting dinsdagmorgen in bedrijf gesteld door een gesprek te voeren met de directeur-generaal van de PTT, prof. ir. G. Bast. De directeur van 't Bossche tele foondistrict, ir. W. Engelenburg, verwacht dat in 1975 reeds een aan tal van 270.000 aansluitingen in het Bossche district bereikt zal zijn. Voor de komende twee jaren wordt een aantal aansluitingen van 11.000 per jaar voorzien. Toch zal de wachtlijst nog steeds blijven toenemen, omdat ook de vraag naar telefoon nog steeds sterk toeneemt. De krachtige bevol kingsgroei en de welvaart met de daarbij optredende, nevenverschijnse len zijn daarvan de voornaamste oorzaken. De centrales van Tilburg en Den Bosch en Boxtel zullen in de ko mende jaren worden uitgebreid, ter- j wijl in Eindhoven en Den Bosch wijk- centrales zullen worden gebouwd. Voor verschillende kleinere plaat sen wordt de situatie moeilijk, als niet op korte termijn middelen tot uitbreiding worden gevonden. FRONTALE BOTSING EIST TWEE DODEN De 46-jarige E. Bregoenje uit Rot terdam en een Zwitser, die bij hem lo geerde, werden op de Kruisweg in Hoofddorp gedood, toen hun perso nenauto werd aangereden door een vrachtwagen, die moest afremmen en op de linker rijbaan terecht kwam. De echtgenotes van beide slachtoffers werden met ernstige verwondingen in een ziekenhuis te Haarlem opgeno men. De Amstelvener Peter Post is door de KNWU alsnog ingeschre ven voor de strijd om de wereldti tel achtervolging professionals, zo dat Nederland op dit nummer met twee renners zal uitkomen. Post blijft in tegenstelling tot Henk Nijdam, die louter op de ach tervolging wil concentreren, tevens beschikbaar voor de strijd op de weg. Eerder werd ten onrechte gemeld dat mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong algemeen chef d'équipe zou zijn. De heer Van Ballegoyen de Jong is echter slechts chef d'équipe van de wegploeg. Wat de baanploeg betreft wordt deze functie waarge nomen door de heer A. Zwartepoor- te. - Een der belangrijkste treinro vers in Engeland (32 milojen), die tot 30 jaar gevangenisstraf was ver oordeeld, is ontsnapt. Onbekenden hebben een gevangenisbewaarder neergeslagen en met z'n sleutels de celdeur van de beruchte Wilson ge opend en zijn met hem verdwenen; tot dusverre is geen spoor gevonden. - In Eindhoven zijn twee Duitse jongelui van 17 jaar met hun brom mer tegen een tank gereden en beiden gedood. - De olieproductie heeft 't vorig jaar 1300 miljoen ton bedragen, dit ajar denkt men tot -400 miljoen ton l komen. Suml Y De Spaanse stierenvechter Paco Camino is donderdag door een stier op de horens genomen en ernstig gewond. Een van de 56 op het strand van Hoek van Holland zoekgeraakte kinderen was de zes-jarige Jac queline Smit uit Rotterdam. Om 3 uur meldde haar moeder, dat ze werd vermist. Met man en macht werd naar haar gezocht, totdat. om half negen een verlossend tele foontje uit Scheveningen kwam, dat het kind daar was. Ze had een wan deling van 16 km. gemaakt. Het echtpaar Tommy Carpen ter in Garland, Texas, heeft vrijdag al zijn acht kinderen naar het zie kenhuis gestuurd om de amande len te laten verwijderen. „Het gaat zo in een moeite door", zo redeneerden de ouders. Na een tip heeft de Noorse po litie een inval gedaan in een op slagplaats van smokkelaars. De buit: 4500 flessen whiskey, jenever, congnac en ander geestrijk vocht. Totale waarde van de buit 150.000 gulden. En dan te bedenken, dat de smokkelaars hun waar voor Neder land hadden bestemd. De gemeente Groesbeek heeft 'n aantal maatregelen genomen om 't overdreven stoere rijden van brom- nozems in het centrum van het dorp te beteugelen. Een idee. De communistische partij van Rusland heeft zusterpartijen uit 25 janden naar Moskou uitgenodigd om het ideologische conflict met China te bespreken. Vroeger zouden deze partijen wel „ontboden" zijn. Een teken van de gewijzigde verhoudingen. De federale Amerikaanse rege ring zal 160.000 dollar besteden aan voorlichting over de aan roken ver bonden gevaren. Wie in Engeland niet tevreden is met een kale naam, kan volgende maand in Colchester op 'n veiling een adellijke titel kopen. Er gaan 25 eeuwen oude titels onder de ha mer. Badgasten, die te ver in zee gaan en moeten worden gered, krijgen in Denemarken voortaan de rekening gepresenterd. Die zal dan f 13.000 bedragen. De Amerikaanse luchtmacht gaat 24 kunstmanen in de baan om de aarde brengen om een wereld omvattend communiecatiesysteem op te bouwen. De jongste - vrouwelijke bus chauffeur van ons land heeft maan dag voor 't eerst een gezelschap streekgenoten door Nederland ge reden. Het is de 21 jaar oude Gea Meens uit Musselkanaal, dochter van een touringcar-ondernemer. Het meisje reed al stiekum auto toen zij 15 was. Sinds haar 18e jaar heeft zij al on der toezicht bussen van haar va der langs Neerlands' dreven gere den. Stationsstraat 88, Waalwijk van 17 tot en met 29 augustus I» i» Wim Zonneveld heeft moeilijk heden met zijn drummer, de heer J. P. Korzelius. Deze kreeg zijn ont slag „wegens niet correct optreden op het toneel". De drummer nam het niet en heeft een advokaat in de armen genomen. In ieder geval hebben beide weer wat reclame. In de kinderboerderij „De Hoef slag" te Gasselte heeft een Ethiopi sche Sojaschaap vijf lammeren ter wereld gebracht. In februari deed 'n andere schapenmoeder dat ook al. Een vruchtbare boerderij daar in Gasselte. Sinds de dag van de oprichting van de „schandmuur" in Berlijn, 13 augustus 1961, tot eind juli 1964 zijn zijn er 19.705 Oostduitsers in ge slaagd naar het Westen te vluchten. Ruim honderd Oostduitsers verlo ren bij vluchtpogingen het leven. China gaat in Engeland schepen bestellen. ■Mevrouw Jacqueline Kennedy is op haar Europese vakantiereis in Porto Ercole neergestreken. Ook de Nederlandse koninklijke familie brengt daar de vakantie door en heeft haar reeds ontmoet. De rechter in Groningen vond dat de officier van Justitie het toch al te bont maakte door van een jonge dief te verlangen drie jaar niet met zijn meisje, dat hij tot ste len had aangezet, om te gaan. De jongen kreeg wel een jaar gevange nisstraf met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het meis je kreeg drie maanden. We hebben er weer naast ge grepen. Lord Beaverbrook, schat rijk Engels krantenmagnaat, die dit jaar op 85-jarige leeftijd stierf en twaalf en een half miljoen dollar naliet, heeft het grootste deel daar van aan een liefdadige instelling vermaakt. Minister Andriessen heeft de prij zen voor 't pierewaaien, die Zwols- man's EMS van 50 cent op één gul den had gebracht, weer gereduceerd tot 55 cent. In Wassenaar is het par keren inmiddels ook met 100% ge stegen. Daaraan doet de minister niets. Het is waarlijk al te zot 1

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 11