wAAlwnkse en LAnqstRAAtse couraiu 2 leerlingen 2 nette MEESJES K Begrafenis Mgr. W. Mutsaerts woens WaaSwijkse Stoomdrukkerij Asitoosi Tielen prijzen (in guldens) Loon vóór loonsverhoging 6.000 9.000 12.000 24.000 Loonsverhoging 12 720 1.080 1.440 2.880 nieuw loon 6.720 10.080 13.440 26.880 'inkomstenbelasting volgens tarief 1963 vóór de loonsverhoging 536 1.164 1.950 6.705 inkomstenbelasting volgens tarief 1963 na de loonsverhoging 672 1.427 2.388 8.107 dit is t.o.v. 't vóór de loonsverho ging verschuldigde bedrag meer 136 263 438 1.402 tarief na de loonsverhoging 495 1.150 1.961 6.747 dit is t.o.v. het vóór de loonsver hoging volgens het tarief 1963 verschuldigde bedrag minder 41 14 meer 11 42 en t.o.v. het na de loonsverho ging volgens tarief 1963 versohui - 327 DEN BOSCH HELMOND MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 85e JAARGANG No. 66 rkplaats 'S 1 ziek c V'H tl tol: (Mail De €cho van het Zuióen Uitgever faalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Qjt blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) ƒ1.09 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux: Giotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 -2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO" RUIM MILJARD BELASTING VERLAGING Tussen de drie- en vijfhonderdduizend Nederlanders behoeven uiterlijk vanaf 1 januari 1966 in het geheel geen loon- en inkomstenbelasting meer te betalen. Alle andere werkende Nederlanders krijgen dan een belastingverlaging. Minister Witteveen en staatssecretaris Van den Ber ge hebben dit donderdag in een wetsontwerp voorgesteld aan het parle ment. De voorgestelde belastingverlaging omvat een bedrag van 1050 miljoen gulden. De beide bewindslieden noemen deze belastingverla ging van een tot nu toe ongekende omvang". Deze fiscale tegemoet koming verlaagt de huidige loon- en inkomstenbelasting met rond 20 percent en de totale belastingdruk met bijna 7 percent. PROGRESSIE GEMATIGD De belastingverlaging concentreert zich geheel op de loon- en inkomsten belasting. Ze beoogt volgens de in dieners voornamelijk drie doelen uitbreiding van het aantal inkomen trekkers dat vrijgesteld wordt van het betalen van loon- en inkomstenbelas ting (kosten voor de schatkist 300 miljoen gulden); het ongedaan maken van de belas tingdruk die is ontstaan door de stij ging van de nominale lonen sinds de vorige belastingverlaging van 1961 (kosten voor schatkist 650 miljoen gulden); matiging van de progressie in de tarieven voor de middelgrote inko mens tussen de 10.000 en 24.000 gulden (offer voor de schatkist Onge veer 100 miljoen gulden). OOK VERRUIMING KINDERAFTREK Minister en staatssecretaris hebben als datum voor de invoering van de belastingverlaging in het wetsont werp 1 januari 1966 vastgelegd. Om dat conjuncturele omstandigheden dit tijdstip ongewenst kunnen maken voor invoering van de volle belasting verlaging, willen beide bewindslieden de mogelijkheid hehben om bij Ko ninklijk Besluit de belastingverlaging eventueel in twee gelijke delen te splitsen. Het eerste deel wordt dan in ieder geval op 1 januari 1966 van kracht, maar als de conjunctuur het TWEE DODEN NA BOTSING OP OVERWEG Tengevolge van een botsing tus sen een personenauto en een trein, derdagmiddag bij Ruurlo, zijn Ina Bakker (19) uit Lichtenvoorde en J. Elferink (20) uit dezelfde plaats, om het leven gekomen. Het meisje was op slag dood; de jongen stierf don derdagavond in 'het ziekenhuis te Groenlo. PAUS PAULUS 6 DECEMBER NAAR BOMBAY Het Indiase katholieke persbureau C.N.I., meldt, dat Paus Paulus' be zoek aan India gepland is op 6 de cember, de sluitingsdag van het in ternationaal eucharistisch congres, dat van 28 november tot 6 december hl de Indiase hoofdstad zal worden gehouden. Van Indiase zijde is herhaaldelijk verklaard, dat de H. Vader naar Bom bay zal gaan. Het Vaticaan heeft tot au toe geen officiële toezegging ge daan. toelaat ook eerder, „bijvoorbeeld op 1 juli 1965". Het tweede deel van de belasting verlaging zal niet later dan 1 januari 1967 in werking treden. Als tot split sing wordt besloten, dan zal in de eerste fase in ieder geval de belas tingvrije voet waar beneden geen be lasting wordt geheven, volledig tot het voorgestelde bedrag worden op getrokken. VRIJE VOET Deze belastingvrije voet is thans voor echtparen zonder kinderen 2700 gulden. Dit wordt straks 3600 gulden. Voor echtparen met één kind wordt dat straks 4320 gulden tegen thans 3300 gulden; voor echtparen met twee kinderen straks 5130 gulden te gen nu 3990 gulden; voor gehuwden met drie kinderen straks 6030 gulden tegen nu 4770 gulden; gehuwden met vier kinderen straks 7050 gulden te gen nu 5580 gulden; gehuwden met vijf kinderen straks 8160 gulden te gen nu 6480 gulden; met zes kinde ren straks 9330 gulden tegen nu 7560 gulden; met zeven kinderen straks 10650 gulden tegen nu 8760 gulden; met aCht kinderen straks 11970 gul den tegen nu 9960 gulden; met ne gen kinderen straks 13320 gulden te gen nu' 11160 gulden en met tien kin deren straks 14640 gulden tegen nu 12360 gulden. Ongehuwden die thans bij een inkomen van 1950 gul den per jaar belasting moeten beta len gaan dit straks pas doen bij een inkomen van 2610 gulden. KINDERAFTREK De belastingverlaging heeft ook ge volgen voor de kinderaftrek. Deze be draagt tot nu toe 360 gulden per kind. Dat wordt in het wetsontwerp ver- hoofd tot 420 gulden. Ook de aan vullende kinderaftrek wordt ver hoogd. Andere aanpassingen in de voor gestelde belastingverlaging zijn verhoging van de bijzondere aftrek voor de. groep bejaarden (boven 65 jaar) en invaliden. Deze aftrek be draagt thans 702 gulden en wordt straks 832 gulden; het loonbelastingtarief voor de ge huwde werkende vrouw wordt terug gebracht van 15 naar 12,5 percent van het belastingplichtige loon na af trek van 50 gulden per maand, of 11,50 gulden per week c.q. 2 gulden per dag; de maximum heffing van 70,5 per cent die thans voor gehuwden de in komens treft van 140.000 gulden per jaar of meer wordt opgetrokken tot 165.000 gulden en voor ongehuwden van ruim 120.000 gulden tot 140.000 gulden. In feite hebben de bewindslieden niet 1050 miljoen maar 1125 miljoen gulden beschikbaar voor belastingver laging in hun regeringsperiode van vier jaar (1964- 1967). Het wets ontwerp verlaging loon- en inkom- stenbelasting gaat vergezeld van een wetsontwerp, dat de tijdelijke verho ging van omzetbelasting op sigaren en van het bijzonder invoerrecht op ben zine moet bestendigen. Uit deze duur zame belastingverhogingen (per 1 april 1965) krijgt de regering onge veer 135 miljoen gulden per jaar ter beschikking. Daarvan willen de be windslieden 75 miljoen gulden be stemmen voor belastingverlichtingen die reeds grotendeels neergelegd zijn in de algemene herziening van de in komsten-, loon- en vermogensbelas ting, die thans bij de Eerste Kamer ligt. Voorts wil de regering 25 mil joen gulden bestemmen voor opvoe ring van de woningbouw (extra voor zieningen voor bouwverlet, bijzondere scholing voor bouwvakkers enz.). De omzetbelasting op sigaren vervalt. ^Loonsverhoging en belastingverlaging. (tariefgroep II) digde bedrag minder 177 427 1.360 In deze staat is een beeld gegeven van de betekenis van de belasting verlaging bij loonsverhoging. Aangetoond wordt dat voor belangrijke inkomensgroepen na de recente loonsverhoging - waarvoor een per centage van 12 is aangehouden - de belasting verschuldigd volgens het ontworpen tarief nog iets minder of slechts iets meer bedraagt dan de belasting volgens tarief 1963 over het inkomen vóór de loonsver hoging. Ook is aangegeven wat men onder het nieuwe tarief minder gaat betalen dan onder het tarief 1963 na loonsverhoging. Men dient wel te bedenken dat voor 1964 nog het hogere tarief 1963 geldt. Kardinaal Alfrink, de nuntius mgr. Beltrami, het voltallig Nederlands episcopaat, de bisschop van Antwer pen, de hulpbisschop van Mechelen en enkele missie-bisschoppen verge zelden de kist naar de St. Janskathe draal; een felle opklaring deed hun purper vlammen tussen de mensen hagen die de korte route omzoomden De uitvaartmis, die gecelebreerd werd door de kardinaal, was geen droeve plechtigheid. Heel de menig te zong de gregoriaanse gezangen mee en het „In Paradisum", dat na de absoute werd ingezet, klonk waar lijk als een vreugdezang. „Van een lijkrede mag geen spra ke zijn; wél van Paas-jubel", zei mgr. W. Bekkers, toen hij aan het einde van de plechtigheid een korte toe spraak hield. De bisschop herinner de eraan dat het altijd de grootste vreugde van mgr. Mutsaerts is ge weest te celebreren in een völle kerk die bad en zong. Als wij iets van hem willen meedragen dan is het deze ge dachten blijmoedig en dankbaar te zijn uit een diep innerlijk geloof. Ook in de laatste moeilijke dagen van zijn ziekbed bracht de overleden bisschop een toonbeeld van blijmoedig geloof. „De Kruisweg heeft veertien staties, hoe ver ik ben weet ik niet, maar het is altijd goed zoals O.L. Heer het bepaalt", waren zijn woorden op het ziekbed. Mgr. Bekkers herinnerde ook aan het gouden priesterfeest dat mgr. Mutsaerts nog onlangs heeft gevierd en waar hij naartoe had geleefd, om zijn dankbaarheid te kunnen tonen jegens allen die hem dierbaar zijn geweest. „Wij nemen afscheid van een bisschop die zelf al vier jaar af scheid heeft genomen, na jaren van prachtige samenwerking. Na zijn af scheid bleef alleen een diepe vriend schap bestaan". De kardinaal celebreerde onder de koepel, met het gezicht naar de gelo vigen. Hij werd geassisteerd door mgr. Oomens als presbyter-assistens, deken van Loon als diaken en ple baan van Susante als subdiaken. Links troonde mgr. Bekkers, die na afloop de absoute verrichtte. De uitvaart werd bijgewoond door de commissaris der koningin, dr. C. kunnen wij in ons bedrijf plaatsen. Minimum 7 jaar lager onderwijs of nijverheidsonderwijs. Volledige vakopleiding voor diploma (4 jaar) Goede C.A.O. Lonen met bomilo (boven minimum-loon) Drukken of zetten is een mooi vak en heeft een der beste C.A.O.'s. Stel Uw aanmelding niet uit Ook is er in onze Binderij plaats voor Goed loon en bomilo. Sollicitaties Grotestraat 205, Waalwijk I» I» I» I' I» Kortmann, zijn voorganger dr. J. de Quay, kamervoorzitter F. van Thiel, tal van Brabantse burgemeesters, rid ders van Malta en van het H. Graf en tal van andere autoriteiten. De Schola Cantorum van de St. Jan zong, afwisselend met alle gelovigen, de ge zangen van de Missa Pro Defundis. Onder het dof gebrom van de gil- detrommen en het luiden van de grote klok, werd het stoffelijk overschot om kwart voor twaalf de kerk uitge dragen en formeerde zich de stoet van auto's, die mgr. Mutsaerts naar zijn laatste rustplaats bracht op het kerkhof in Orthen. OMZET PHILIPS STEEG MET ZEVENTIEN PCT. De omzet van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken is in de eerste zes maanden van dit jaar ten opzich te van het eerste halfjaar 1963 met zeventien procent gestegen. Deze toe name is vooral een gevolg van de gro te bestellingen van artikelen voor te lecommunicatie en defensie en van huishoudelijke apparaten en farma ceutische produkten. Ook de verkoop van radio's en grammofoons is aan zienlijk toegenomen. De uitermate sterke groei van de televisie zal zich volgens Philips niet meer in dezelfde mate voortzetten, hoewel de "verzadigingsgraad" nog niet is bereikt. Van de Olympische Spelen in Tokio wordt geen grote in vloed op de omzet van televisietoe stellen verwacht. De nettowinst van Philips steeg van f 156 miljoen in het eerste half jaar 1963 tot f 180 miljoen in de eerste zes maanden van dit jaar. Van het eerste op het tweede kwartaal van dit jaar daalde de nettowinst van f 95 miljoen tot f 85 miljoen. Als regel zij het tweede en derde kwartaal voor Philips echter de slechtste perioden. Het aantal werknemers steeg in de eerste helft van 1964 van 228.000 tot 241.000. In Nederland nam het aantal werknemers met 400 toe. 'Het bedraagt thans 80.200. Het ligt in de bedoeling in de naaste toekomst nog 500 Spanjaarden aan te trekken. Phi lips zal dan in Nederland duizend Spanjaarden in dienst hebben. NEDERLANDERS OPNIEUW NAAR DE HIMALAYA Eind deze maand vertrekt van Schiphol onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandse Alpen-vereni ging de - tweede - Nederiandse. Hi- malaya-expeditie onder leiding van de cineast en journalist Jan Boon (Kitz- bühel). Voorts zullen er aan deelne men de studenten A. J. Driessen (Delft), J. G. de Lint (Rotterdam) en F. C. Dufour (Delft), alsmede de Oostenrijkse bergids en skileraar H. Schriebl. De heren Boon en Schriebl zijn reeds tweemaal in de Himalaya geweest, de drie studenten beschikken alleen over alpenervaring. De eerste Himalaya-expeditie in 1962 stond onder 'leiding van prof. Egeler en dr. De Booy. Toen werd de ruim 7000 meter hoge Nilgiri in de Nepalese Himalaya 'n nog onbeste- Van Lookeren Campagne voor de eer ste maal bestegen. Ditmaal is de ruim 7100 meter ho ge Himlung Himal, eveneens in de Nepalese Himalaye en nog onbeste- gen, het doel. Ter voorbereiding zullen passen tussen vier- en vijfduizend meter wor den overschreden. Tijdens de tocht zullen foto's en films van de Mon goolse bevolking en haar omgeving worden gemaakt. Vertrekpunt van de expeditie is de Nepalese hoofdstad Kathmandoe. VOCALISTENCONCOURS IN DEN BOSCH Van maandag 7 tot en met zater dag 12 september wordt in 's-Her- togenbosch voor de elfde maal het in ternationale vocalistenconcours, geor ganiseerd door de stichting 's-Herto- genbosch Muziekstad in samenwer king met de KRO en het Nederlands impressariaat. Aan het concours nemen 72 zan gers en zangeressen uit twintig ver schillende landen deel, onder wie 15 Nederlanders, 11 Duitsers, 9 Engel sen, zes Belgen, vijf Amerikanen en vijf Zwitsers. Van maandag tot en met woens dag zijn de voorselecties. De demi- finale op donderdag en vrijdag en de finale op zaterdag zijn voor het pu bliek toegankelijk. De prijswinnaars concerteren op woensdag 16 september met het Bra bants Orkest in de Casino-schouw burg. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 26 AUG Staand beukenhou ten droogrek, met jylon drooglijnen- Ge heel roestvrij. 8^ m. drooglengte. 50 Verstelbaar 5 „Reela" All-transis- torradio, met 2 golf- bereiken (midden en lang). Groot model met extra grote luidspre ker en ingebouwde Ferrit-antenne. Volle dige schrift. "°SrQ50 garantie GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Rolveger, het vui vliegt weg met deze ge heel metalen rolveger met haren borstel en deelbare steel. ^75 Nu voor slechts Stabiele projectieta fel, met verstelbaar bovenblad en één ver stelbare poot yoor dia- en film- 50 projectie JLj/Ll Extra rek voor diadoos of filmspoelen 6.90 Porseleinen vapo, met een aardig bloem- decor. De handige ver stuiver vóór parfum of eau de cologne. 3 ver schillende 4 75 modellen I Naturel twisted mat ting, de sterke en toch voordelige vaste vloer bedekking voor mo derne woonkamers, maar ook ideaal voor slaapkamers. Qj60 91 br., p. mtr. H Solide wekker, met uitstekend uurwerk en harde bel. Luxe uit voering met goudrand. Radium wijzers en pun ten, dus zichtbaar in 't donker. Eén jaar garantie O Herenpullover, van prachtige lambswool met nylon versterkt. Het V-hals. Fully-fash- ioned. In 8 tinten, waaronder 2 kleuren grijs 'JBO Ringbanden, 17-rings met brede ring. Com pleet met 50 vel dic taatpapier en 4 95 set tabbladen Siffl .V Speciale schoolaanbie- ding! Orlon jongens- pullovers, met V-hals. Verschillende effen tin ten. 14 jr. 16.90 Q90 4 jaar O kleine stijging per maat Extra voordelige aanbie ding: bijzonder leuke flatjes, In moderne na jaarskleuren. A 95 Maten 36-42 *T Hawa'i ananas, mooie goudgele schij ven van een.heerlijk zachte 70c kwaliteit/Per half blik rf Dit is handig! „Kant en Klaar"-broek- zakken, van een stevige kwaliteit. Zeer gemakkelijk in de pantalon te naaien. In zwart, wit, grijs of beige. QPc Per paar 7 3 Mooie kwaliteit witte katoen, voor wieg- en ledikant lakentjes, onderjurken, pettycoats etc. 100 cm. breed, per meter 1.90 4 75 90 cm. breed, per meter I Victoria Pennywafels. Heerlijk bij de koffie. 10 lekkere brosse wafels f ar Mousse-nylon kniekousjes In marine, rood, groen of zwart. 4 85 Maten 5-6 t/m 11-12, vanaf 1

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 1