DRUNEN VLIJMEN S.S.C. klaar voor start in topklas van zaterdagvoetbal Sprang-Capellenaren zetten alles op alles do Langstr 1 Sprang-Capelle Waspik ijvert voor nieuw Kruisgebouw Actiecomité moet f 15.000 bij elkaar brengen üi 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 7 Overgang Veel publiek Sprang versterkt KOPPELBAZEN Raamsdonk Elshout Sprang Vrijh.-Capelle Capelle was het 5 W, er Mmbinee,,' de Voort, l°uden e, 5 kwam,, Qy scoorjj en vurige 'oor hete; nt°g 5~i lde kwau NEO ®(t riaamsdonj 'Portterrej; tas 2 '3 hee rijd ges, «n def' (gen ze Ret ft a voorzet ;t stukkei ger afgejj «schoten «n recht ot en Kt ie kopbal r t van. het UITKBEt Sociale l Warner 'n bracht te 'grens voo «n wets is voor l werkje salarissen kloosheiè het aanha :it de mis snging n ieze ven 26 wekei in de uitke tkeringssc e gehuwc nemers v; )f niet); ie ongeh er zijn te ïer zijn ei en;- )g wel bij de minis! nd voor ring ten mers, die uitkering (omdat a :n" zijn) huispers wet verzei ritkerings is maxiiE ie uitkeii de en oi :r zijn di r oi r zijn es en, en Si n. ers die tien onfii dswet ling, uitkering i wet, die: woordigii ar de mi net de nil idsvoorzie inde) in en. Hoe zal SSC het er in de tweede klas afbrengen, de club uit het 6500 inwoners tellende Sprang-Capelle een paar jaar geleden nog in de vierde klas speelde. Trainer Piet de Jong - oud-speler van het Til- burgse Willem 2, heeft belangrijk bijgedragen tot het succes van de- ze bijna tien jaar bestaande vereni ging. Hij is een uitstekend oefen- meester. De overgang van de vorig jaar gevormde derde klas Zuid naar de tweede klas West is tamelijk groot. gen rekent er in Sprang-Capel le op dat SSC het zwaar krijgt. Trainer De Jong zei: „Als we ons in de tweede klas kunnen handha ven zijn we tevreden. We zullen in ieder geval alles op alles zetten. We trainen nu voortaan twee keer per week. De jongens hebben er alles voor over zo goed mogelijk voor de dag te komen. Het is ook een eer te kunnen aantreden te gen de westelijke coryfeeën van 't zaterdagvoetbal. Maar een zorg is dat SSC niet over voldoende re- Trainer P. de Jong we hopen ons te handhaven serves beschikt. Raken er straks spelers geblesseerd dan zitten we moeilijk. En in de lagere elftallen hebben we nog geen talenten kun nen ontdekken". SSC komt door de veel grotere reizen voor belangrijk hogere uit gaven te staan. Om de kosten te drukken zal men echter de trips zoveel mogelijk met auto's van pa- ticulieren maken. Men verwacht bij wedstrijden veel publiek, vooral ook uit plaatsen als Waalwijk en Kaatsheuvel. Alleen al de beker ontmoeting tegen Kozakken Boys trok ruim duizend toeschouwers. Sprang is zijn eeuwige concur rent SSC kwijt, zodat de derby's voorlopig tot het verleden beho ren. Sprang kon zich maar net in de derde klas handhaven. Maar voor het komend seizoen staan de tricolores er niet slecht voor. Ze beschikken over een aantal goede reserves. Bovendien is de club ver sterkt door de komst van Van Leeuwen, van Wijk en Spierings van Berkdijk uit Kaatsheuvel (een zondagclub die degradeerde naar de eerste klas van de afdeling Bra bant). Onder leiding van trainer Broers uit Tilburg zullen de Sprangenaren trachten een plaats je in de kopgroep te veroveren. WETSONTWERP TEGEN Minister Veldkamp (Sociale Za ken) heeft een wet;.omwerp inge diend tegen koppelbazen. Le wet stelt de minister in staat de kwa lijke uitwassen van het uitleensys teem van arbeidskrachten tegen te gaan. Bij algemene maatregel van bestuur kan hij 1) uitzendbureaus verbieden arbeidskrachten ter be schikking te stellen en 2) onderne mingen verplichten schriftelijk de minister te melden dat zij door be middeling van een koppelbaas ar beidskrachten in dienst hebben. VAKANTIEVREUGD VOOR DE DRUNENSE JEUGD. Net als andere jaren heeft ook dit jaar het comité van de actie „Voor de jeugd, vakantievreugd", weer ge tracht de Drunense jeugd in de week van 16 tot 23 augustus aangenaam bezig te houden. Maandag 16 aug. startte men met 'n voetbalwedstrijd en drie wandel tochten van resp. 5, 10 en 15 km. Deze duinwandelingen werden door de 254 deelnemers, ondanks het vrij warme weer, met succes volbracht. Aan de tekenwedstrijd, die zoals gewoonlijk werd gehouden op 't as falt van de Oranjestraat, namen wins- dagmorgen 244 kinderen deel. Bij de zwemwedstrijden, die na de middag in het nieuwe Drunense zwembad ge- GESLAAGD. i van van twtr- ellen jzen. Voor 't examen bouwvakopleiding Bouw bedrijf slaagden A. Assing, timmerman en H, v. Kuijk en S. Timmermans, metselaars. OLYMPISCHE SPORTDAG BESLUIT JEUGDVAKANTIEWEEK TE VLIJMEN Donderdag was de laatste dag van de jeugdvakantieweek te Vlijmen. In het kader van deze vacantieweek hebben de kinderen dinsdag een dierendag gehouden. De 63 deelnemende kinderen brachten niet min der dan 70 dieren voor de jury. De uitslag van deze wedstrijd in het verzorgen van die ren was Pony's: 1 Adri Boom, 2 Ad van Ooyen. Honden: 1 Raymond de Loos, 2 'Marijke v d Griendt, 3 Keesje Koks. Konijnen: 1 Henri van.Vugt, 2e Josje van Son. Postduiven: 1 Th v Bokhoven. Tortelduiven: 1 Cisca van Bokhoven. Poesen: 1 Jan Kivits. Verder vielen nog in de prijzen: J v d Po', aiet zijn parkiet, Corrie Wilhart met een sierhaantje en Ad je v d Beug met een dwergpapagaaitje. De grote Olympische Sportdag van don derdag werd een groot succes. Omstreeks 9 Br startte een groot aantal fakkeldragers vanaf de grenzen van de gemeente naar het Kerkplein, waar ruim 116 kinderen voor 't erepodium opgesteld stonden en wachtten op de ontsteking van de Olympische vlam op de hoge Olympische zuil. Die ontsteking vond plaats om half tien. Onder het spelen van de harmonie ging de Nederlandse vlag in de mast, naast de Brabantse. De 6-jarige Willy Klerks, de iongste deelnemer aan de sportdag, ontstak bet vuur op de zuil, dat de hele dag bleef branden. Onder het zingen van het jeugd- vacantielied werd de Olympische vlag gehe sen. Na de plechtigheid vertrokken de kin- deren.naar de sportterreinen achter de Vijf- boeven. Verdeeld in 10 leeftijdscategoriën onnen de kinderen aan een tienkamp, le uit korfwerpen, ver- en hoog springen, hardlopen, schijfwerpen, touw trekken, bussenwerpen, bussenlopen, bal wrpen en hindernislopen. De op deze on derdelen vergaarde punten zouden bepalen we op het ereschavot zou komen. Tot half rijf waren de kinderen met de wedstrijden bezig. Voorafgegaan door de Harmonie Concor dia trokken de 500 kinderen om half 5 weer oaar het Kerkplein, waar de prijzen werden uitgereikt. De heer de Poorter, administra tor van de wedstrijden, moest nog even rekenen. Intussen sprak de heer J. v. Vugt, voorzitter van de Stichting Jeugdbelangen, to woord van dank aan het adres van de jeugdleidsters en jeugdleiders, die zo'n foot aandeel hadden gehad in het slagen van de vacantiewfeek. Dank bracht de heer van Vugt ook aan do schenkers van de prijzen, vooral de Boe renleenbank betrok hij daarbij vanwege de spaarboekjes en de waardebonnen. De ge hele parochie werd in de dank betrokken voor de gulle gaven bij de collecte. De har monie Concordia voor de medewerking en moester Peters en de Eerw. Zusters voor bon onmisbare medewerking. De heer de Poorter reikte hierna de prij zen uit. De 3e prijs ging naar Gerard v. d. Berg, de 2e naar Henk Ekels en Noud van Esdonk werd in de gele trui gehesen, omdat hij de grote winnaar was. De drie winnaars werden in de bloemen gestoken en de 500 deelnemers zongen een "Lang zullen ze le ven". Het was Tokio in het klein en bij voorbaat. Ir van Vugt besloot de feestelijk heden met een laatste dankwoord aan het adres van allen die hadden meegewerkt aan het welslagen van de vacantieweek en doof de het Olympisch vuur. VEENEN WINT TE OUDE TONGE Zondag j.l. namen de amateurs P. Vee- nen en Fried Libregts deel aan de ronde van Oude Tonge en niet zonder succes. Veenen won de wedstrijd, waaraan de se- lectieploeg voor Tokio deelnam. Fr. Libregts werd goede derde. Het zal een spannende strijd worden tussen deze twee renners als. op 6 september de Ronde van de Vliedberg voor eigen publiek verreden wordt. P.V. DE ZWALUW. De derby-vlucht op Orleans behoort weer tot het verleden. De vlucht was ook dit jaar bijzonder zwaar. Boven België en Frankrijk was er flink noodweer. In Vlijmen waren er 106 duiven ingezet, waarvan er zaterdag 17 thuiskwamen. Zondag moest er doorgeklokt worden. De stand voor de kampioenschappen jon ge duiven 1964 is na St. Denis: M v Heeswijk 1, 3; J. de Vaan 2; H. Zeeuwen 4, 6, 10; J v d Dungen 5; J v En gelen 7; K Kivit 8; P v Bers 9. Hok-kampioenschappen: 1 H Zeeuwen; 2 J de Vaan; 3 M v Heeswijk; 4 J v d Ven; 5 J Merkx; 6 M Nicols; 7 J v d Dungen; 8 Sj v d Wiel; 9 L Meesters. DODELIJKE AANRIJDING. Toen het zoontje Peter van de fam. de W. met zijn vriendjes langs een polderweg aan het spelen was, stak het plotseling de weg over, juist op het ogenblik dat een auto in snelle vaart kwam aanrijden. De chauf feur remde uit alle macht, maar een aan rijding was onvermijdelijk. Dr. Wijffels, die de eerste hulp verleende, bracht het kind in zorgwekkende toestand naar het St. There- sia-ziekenhuis te R'veer, waar het reeds de zelfde avond aan de bekomen verwondingen bezweek. A.s. dinsdag om 9 uur zal de En- gelenmis worden opgedragen, waarbij al de kleuters tegenwoordig zullen zijn. OVERGEPLAATST. Zuster Gemma-Maria, onderwijzeres aan de St. Theresiaschool, is overgeplaatst naar Lieshout. In haar plaats komt zuster Jo hanna. SUPPORTERSCLUB BIEDT GOOD LUCK GESCHENK AAN. In de vergadering van de supportersclub van Good Luck werd besloten bij de opening van het nieuwe sportveld een passend ge schenk aan te bieden in de vorm van een stel nylon doelnetten en een bedrag onder couvert. houden werden, waren 183 kinderen present. Donderdag werd de j'eugd in twee groepen gesplist. De laagste 4 klas sen van de lagere school togen, 219 man sterk, naar de Drunense duinen, waar ze in groepjes werden verdeeld en de dag doorbrachten, spelend en stoeiend in het zand, om te 5 uur met paard en wagen weer naar huis terug gebracht te worden. De hogere klassen namen deze dag deel aan 'n lange maar tevens zeer in teressante oriëntatierit. Op vrijdag 21 aug. werd Drunen plotseling omgetoverd in één groot ganzenbord. 330 kinderen dobbelden van post naar post en boden de, be woners 'n uniek schouwspel. De week werd zoals gewoonlijk be sloten met de traditionele sportdag. Dit jaar offerden vele huisvaders hun vrije zaterdag op om op de Olympi sche dag 288 kinderen te laten hoog springen of appelhappen. Kortom, de week van 16 - 23 aug. is in Drunen voor de jeugd en niet minder voor de leiders en leidsters, dank zij de goede voorbereidingen en de prachtige organisatie van het co mité, en niet te vergeten door het stra lende weer, wéér een succes gewor den! Prijswinnaars van de sportdag Meisjes le en 2e klas Hindernis baan: 1 B. 'Melis; 2 I. Couwen- bergh, 3 C. Jansen. Hoogspringen: 1 B. Melis, 2 M. Kle- mens, 3 J. Fortuin. Kinklembal1 Jac. v. Hulten, 2 M. van Huiten, 3 I. Spee. Jongens, le en 2e klas Hardlopen: 1 T. van Spijk, 2 C. Verhoe ven, 3 T. Pelders. Zaklopen: 1 T. Pelders, 2 R. Walters, 3 R. van Vuren. Balwerpen 1 Austerman, 2 H. v. Hel- voirt, 3 Jansen. Hindemisbaan 1 H. Austerman, 2 Pel ders, 3 v. Sprundel. Hoogspringen 1 L. Klerks, 2 C. Ver hoeven, 3 H. de Brouwer. Kinklembal 1 G. Ruimers, 2 T. v. Spijk, 3 L. Gevers. Meisjes, 3e en 4e klas Hardlopen: 1 E. Schrovers, 2 S. Smits. Zaklopen: 1 José v. Zon, 2 Ria Spiering. Balwerpen: 1 Ria Verkuil, 2 Ria Spier- rings. Hindemisbaan: 1 S. Kuipers, 2 Ria de Vaan. Hoogspringen: 1 C. Kouwenberg, 2 C. Pulles. Kinklembal 1 Lia Pulles, 2 C. Klerks. Jongens, 3e en 4e klas Hardlopen: 1 Gert Klom, 2 W. Schelle- kens. Balwerpen: 1 Austerman, 2 C. v. Spijk. Hindemisbaan: 1 R. Austerman, 2 T. v. Broekhoven. Hoogspringen: 1 W. Schellekens, 2 A. v. Halder. Kinklembal 1 C. Vinkenvleugel, 2 C. v. Helvoirt. Meisjes 5e en 6e klas Hardlopen: 1 F. Groot, 2 Snaphaan. Zaklopen: 1 I. Groot, 2 A. Kleijberg. Balwerpen 1 I. Spee, 2 G. Ruijs. Hindemisbaan 1 R. Stenis, 2 G. Groot. Hoogspringen: 1 E. Groot, 2 A. v. Zoom. Kinklembal 1 F. Wagenmakers, 2 E. Groet. Jongens, 5e en 6e klas Hardlopen: 1 G. Maas, 2 T. Brok. Zaklopen 1 I. Floris. Balwerpen: 1 G. Vermegen, 2 W. Pulles. Hindemisbaan: 1 Spierings, 2 M. v. Riel. Hoogspringen: 1 J. Floris, 2 L. v. Rooij. ZILVEREN JUBILEUM. Onder zeer grote belangstelling heeft de heer A. Luypen zijn zilveren ambtsjubileum gevierd als ambtenaar bij de P.T.T. Na een diensttijd van 22 jaar als bestel ler in Drunen werd hem het kantoor en de bestelling in Elshout toevertrouwd. Dat hij zich in deze drie jaren als vertrouwensman en vriend van de Elshoutse parochianen heeft weten te maken is wel gebleken uit de grote belangstelling tijdens de receptie. De dag begon met een H. Mis waaronder de Z.E. heer Pastoor Oderkerk een zeer waarderend woord sprak tot de jubilaris en zijn familie. 'Door de heer J. de Bont, directeur van het P.T.T. te Waalwijk werd de heer Luy pen de zilveren insigne opgespeld en woor den van lof toegezwaaid voor de trouwe plichtsbetrachting en de nooit aflatende ijver, waarmede de heer Luypen zijn werk verricht. De druk bezochte receptie was voor de jubilaris en zijn gezin het overduidelijk be wijs hoezeer zijn werk gewaardeerd wordt. We merkten daar op de Z.E. 'heer Pastoor Oderkerk met de weleerw. heer kapelaan Ramaakers, de beide wethouders de heren L. van Drunen en A. van Herpt, terwijl van de burgemeester een felicitatietelegram bin nenkwam. Het bestuur van de K.A.B.O. was present, evenals de heer M. van Hulten namens het bestuur van het Wit-Gele Kruis. Talrijk waren de cadeaus die werden aan geboden of reeds waren bezorgd, terwijl een schat van bloemen er echt voor zorgde dat de jubilaris echt in de bloemetjes kon wor den gezet. STREEKDAG. Zoals reeds gemeld wordt op zaterdag 5 september in Sprang-Capelle de tweede streekdag georganiseerd, in het kader waar van meerdere wedstrijden worden gehouden en ook een tentoonstelling zal plaats vin den. O.m. wordt ook een fotowedstrijd ge houden, waaraan eenieder kan deelnemen. Foto's kunnen worden ingezonden tot 12 augustus aan het adres Julianalaan 52 te Sprang-Capelle; het betreft kinderfoto's, foto's van dieren en ook foto's van de streek. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende advertentie. BRAND Voor een onbetekenend smeulend vuurtje op het afbraakterrein rond het te realiseren Kerkplein in de nabijheid van het in aan bouw zijnde Herv. Jeugdcentrum, werd j.l. zaterdagmorgen omstreeks 5 uur de brand weer gealarmeerd, die dan ook prompt spoedig ter plaatse was en het vermeende gevaar wist te bezweren. Voor het werk aan 'het reeds flink vor derende Jeugdcentrum was deze "wekker" overigens een welkome medewerker, want niet minder dan een 70-tal vrijwilligers wa ren zodoende vroegtijdig op dit werk om hun diensten aan te bieden. ORANJEFEESTEN. Op een daartoe ingericht feestterrein aan de Raadhuisstraat vonden zaterdag onder ideale weersomstandigheden de jaarlijks door de Oranjeverenigingen Vrijhoeve en Sprang georganiseerde Oranjefeesten plaats. Zowel 's middags als 's avonds was hier voor zowel van de zijde van het publiek uit onze gemeente als uit de verre omtrek veel belangstelling. Het cabaret-gezelschap "De Lachspiegel" onder leiding van Pierre Duro en bestaan de uit bekende radio- en T.V.-artisten, als Bob Vrieling, conferencier, Aty van Paare, cabaretière, Loxias, Magic Dove Show, de twee Franelli's, rijwiel-acrobaten en Sandra, Tienerzangeres, hebben zowel voor de jeugd als voor de volwassenen programma's ge bracht, die uitstekend in de smaak vielen. Men heeft ruimschoots kunnen genieten van het afwisselend programma dat onder het motto "Kijkt U maar" werd gebracht en dat de aandacht van de bezoekers van het begin tot het eind gespannen hield. Een en ander werd muzikaal omlijst door Bas van Dalen, terwijl de plaatselijke harmonieën Sirena en Marijke hun belangeloze mede werking verleenden. De verschillende stands voor verfrissin gen en versnaperingen enz. maakten goede zaken, zodat dit jaarlijkse feest weer uitste kend geslaagd mag heten. De heer Jac. Vos, voozitter van de sa menwerkende Oranjeverenigingen sprak bij de aanvang een welkomstwoord en aan het slot een welgemeend dankwoord aan allen die aan het welslagen van het feest hadden medegewerkt. P.V. NOOIT GEDACHT. Uitslag concours vanuit Creil op zater dag 22 aug.; gelost om 6.50 uur. Joh Sterrenburg 1, 13; A Spierings 2, 4, 26; H Dekkers 3; G Rozenbrand 5, 15, 17, 20, 22, 27; Jac Ophorst 6; 24, 25, 31, 34; C v Tilborg 7, 10; P Meter 8, 11; M Net ten 9, 16, 29; A Nieuwenhuizen 12, 21; A Spuibroelc 14, 18; M Treffers 19; E Bras penning 23; C Pullens 27; L Remmeren 28; H Nieuwenhuizen 30; D v Os 32; A v Tiggelen 33. A.s. donderdag inmanden voor Parke- stone en vrijdag inmanden voor een oefen- vlucht met oude en jonge duiven. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zaterdag in samenwerking met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 472 km. De uitslag was als volgtS Selders W 1, 14, 23, 25; J van Tilborgh W 2, 24, 27; A Kuijten W 3, 9, 15; J Smits W 4; G Treffers 5; H Damen W 6, 10; F Huijps 7; P v d Elshout W 8, 12, 18, 28; H de Jong 11; A Bakkeren 13; A v Beek 16; F Huijps 17; P Nieuwenhuij- zen 19, 32; B Verduijn W 20; H Nerings W 21; A Klootwijk 22; C Boer 26; G le Sage 29, 30. Zondag j.l. werd een wedvlucht met oude duiven en late jonge duiven gehouden van uit Duffel, afstand 75 km. Hiervan waren de uitslagen: oude duiven: A v Oosterhout 1, 17, 35; C Boer 2, 26; M v d Galiën 3, 9, Al enige dagen pogen in Waspik een aan tal keurig verzorgde raamaffiches van de vaardige hand van Theo Gijsman de aan dacht te trekken en de belangstelling te wekken voor een grootscheepse actie t.b.v. de bouw van een nieuw Wit-Gele Kruis gebouw. Een actiecomité wil het bestuur van de kruisvereniging de helpende hand toe steken en heeft zich ten doel gesteld een be drag van minstens f 15.000 bijeen te bren gen, nodig om met de realisering Van reeds lang bestaande plannen van start te kunnen gaan. De eerste van de vele pijlen welke dit actieve comité op haar boog heeft zal vrijdag 28 aug. worden afgeschoten in de vorm van een huis—aan-huis-collecte met medewerking van de harmonie en vergezeld van een geluddswagen die donderdag reeds een rondrit door de gemeente zal maken. Na deze bliksemactie en aan de hand van het resultaat hiervan zal het comité zich be raden over de veTder te nemen stappen. Stichting gebouw kost f 100.000. - Het nieuwe wijkgebouw dat gepland is in de nabijheid van het gemeentelijk gymnas tieklokaal zal moeten voldoen aan de door de Prov. N.-Brab. Bond van het Wit-Gele Kruis gestelde eisen wat indeling en uitvoe ring betreft. Dit houdt in dat bepaalde ruimten en lokaliteiten persé in de bouw moeten worden opgenomen. Van de andere kant zal de ontwerper, ir. Schiks van het ar chitectenbureau van Hulten te Waalwijk, er voor moeten zorgen dat de totale stichtings- kosten inclusief grond, verwarming en in richting de f 100.000 niet te boven gaan, omdat anders de rijksgoedkeuring lang op zich zal laten wachten. Naast het bedrag dat 't bestuur zelf zal moeten inbrengen en/of zal moeten aantrekken, zullen rijk en pro vincie middels het provinciefonds een sub sidie bijdragen van f 15.000, terwijl f 5000 beschikbaar wordt gesteld uit het postzegel fonds. Voorts mag ook gerekend worden op steun van het gemeentebestuur. Er blijft dus nog een respectabel bedrag over, maar in dien het actiecomité er daadwerkelijk in slaagt de Waspikse bevolking f 15.000 te laten bijdragen, dan zal het nieuwe gebouw er komen. De leden zullen echter wel reke ning moeten houden met een contributie verhoging in de toekomst tot f 18 per jaar, omdat dit als eis wordt gesteld om voor subsidie in aanmerking te komen. Verder zal men in Waspik moeten komen tot een nog nauwere samenwerking tussen het Wit- Gele Kruis en het Groene Kruis, hetzij in de vorm van een evenredige bijdrage voor het gebruik van het gebouw of op een an dere financiële basis. In beider belang zou 't zelfs wenselijk zijn als beide kruisvereni gingen tot een fusie konden geraken om ge zamenlijk de lasten die misschien voor ieder apart te zwaar zijn te dragen. Huur opgezegd. Hoe dan ook, een ont werp van het nieuwe gebouw is gereed. Het fraaie complex bevat o.m. een wachtkamer, een boxenkamer, een weegkamer, een art senkamer, een ruimte voor de wijkverpleeg ster, kleedcellen voor groteren, een maga zijn, een desinfectieruimte, toilletten en een loggia, dit alles bereikbaar middels een ball en een gang. Alleen met een dergelijk ge bouw kan de kruisvereniging haar omvang rijke taak zoals bejaardenzorg, prenatale- zorg, schoolkinderzorg, kinderuitzending, ziektenbestrijding, revalidatie, ziekenver pleging, kraamverpleging, kleuter- en zuige lingenzorg, schoolartsendienst en sociaal psychiatrische dienst naar behoren uitvoeren. Weliswaar is bet stationsgebouw waar sinds jaren 't Wit-Gele Kruis is onderebracht, van binnen opnieuw in de verf gezet, zodat t' geheel zo goed mogelijk is verzorgd, feit blijft dat een voldoende accomodatie ten ene male ontbreekt. Het voldoet beslist niet aan de minimum te stellen eisen. Boven dien staat sinds april van het vorig jaar de stok achter de deur van ontruiming. De Ned. Spoorwegen hebben toen n.l. de huur opgezegd, omdat het gebouw op de nomina tie staat afgebroken te worden. Het is te hopen dat de toezegging welke destijds in Utrecht aan burgemeester van Erp is ge daan (het station zou niet worden afgebro ken voordat de kruisvereniging een ander onderdak zou hebben gevonden) gehand haafd kan worden. Het bestuur heeft al meerdere pogingen gedaan om diverse gezondheidsdiensten een betere 'huisvesting te geven. Zo besprak de algemene vergadering nog in april 1962 een plan dat een bedrag van f 160.000 zou gaan vergen. De nodige financiën ontbraken ech ter, zodat geen sluitende exploitatiebegro ting kon worden opgesteld. Later heeft men onderzocht of de voormalige VGLO-school of het pand naast de jongensschool in de Schoolstr. doelmatig zouden kunnen worden verbouwd. Ook hiervoor kwam men niet aan een 'bevredigende oplossing. In feite doktert men al meer dan 10 jaar aan een oplossing van het dringender wordende vraagstuk. Thans is de toestand niet langer houdbaar en men zal dus moet doorbijten. Ieder kan het dan ook als zijn dure plicht aanrekenen zich in te spannen voor de verwezenlijking van het nieuwe gebouw door een daadwer kelijke bijdrage van niet geringe omvang. 25. 31, 37; B Verduijn W 4, 12, 19, 24, 37; A Kuijten W 5, 13, 14, 20, 28, 36; S Sel ders W 6, 10; J Verduijn 7; C Blok 8, 34, 35; F v Hoof W 11; H Damen W 15, 36; B Pols 16, 44; H v Dam 18; H Smits 21, 38, 49; J IJpelaar 22, 41; J Musters 23; F Huijps 29; P v d Elshout W 30; B v Cam- pen 32; C Fitters W 33; Pulles-v Raams- donk 39; H Dalmaijer 40; G Treffers 42; J v Tilborgh W 43; A Smits W 47; G Rem meren W 48; H Nerings W 50; H Damen W 51; P v Turnhout W 52. Late jonge duiven: H Nerings W 1, 7, 8, 16; S Selders W 2, 9, 18, 24; A Klootwijk 3; Jac Verduijn 4, 10; H de Jong 5; B Pols 6; H v Campen jr 11, 33; A de Rooij W 12; G Remmeren W 13; P v d Elshout W 14; C Fitters W 15, 17; J Smits W 19, 20; G Treffers 21, 28; N Smits W 22, 23, 26; F v Hoof W 25; A Smits W 27; A Kuijten W 29; H Dalmaijer 30; H v Campen sr 31; A Tactor 32. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Vilvoorde. De volksgezondheid eist dit! Onder het motto "Stel een goede daad en zet 'het Wit- Gele Kruis niet op straat" zal geheel Was pik zijn steentje moeten bijdragen. PRIOR VAN DE WASPIKSE CARMEL 40 JAAR GEPROFEST. Op vrijdag 28 augustus a.s. zal de Z.E. Pater Romaeus Leuven, Prior van de Was pikse Carmel, de dag herdenken dat hij 40 jaar geleden werd geprofest in de Orde van de Ongeschoeide Carmelieten. P. Romaeus Leuven werd geboren te Dinxperlo op 29 nov. 1904. Na zijn gym nasiale studies aan het Bisschoppelijk Col lege te Sittard trad hij op 20 aug. 1923 te Reissach in Beieren in de Orde van de On geschoeide Carmelieten, waar hij op 28 aug. 1924 zijn H. Professie aflegde. Na zijn phi- losophische studie studeerde hij verschillen de jaren aan de Carmelitaanse Universiteit in Rome en werd op 16 juni 1929 in Rome tot priester gewijd. Verschillende jaren is hij werkzaam ge weest als Lector in de philosophic. Hij be kleedde diverse ambten in de Orde zoals Conciliarius, Definitor, Supprior in Geleen, Vicarius in Groenendijk en werd tot twee maal toe voor 'n periode van 6 jaren tot het hoogste ambt van Provinciaal in de Neder landse Provincie geroepen. Thans bestuurt hij als Prior de Waspikse Carmel. Daarbij geeft hij zijn krachten nog aan zijn levenswerk het Archivum Carme- litanum "Edith Stein", waarin hij de Phi- losophische werken uitgeeft van de in het concentratiekamp overleden Carmelites, de Philosophe Dr. Edith Stein. Op zondag 30 aug. om 10 uur zal P. Ro maeus Leuven in de St. Theresiakerk een plechtige H. Mis van dankbaarheid opdra gen. Na de H. Mis is er tot 12 uur gele genheid om de feesteling te feliciteren. OUD HOOFD DER SCHOOL A. MAAS OVERLEDEN. Woensdagavond is op 72-jarige leeftijd in Tilburg overleden de heer A. F. Maas, oud hoofd der R. K. Jongensschool te Waspik. Na een langdurige ziekte moest dhr Maas de laatste dagen van zijn leven in een ver pleeginrichting worden opgenomen, waar hij woensdagavond in alle rust en zonder tot bewustzijn te komen is ontslapen. De heer Maas gaf bijna 40 jaar als hoofd leiding aan de R.K. Jongensschool. Vele generaties van Waspiks mannelijke bevolking genoten van deze hoofdonderwijzer hun vorming en op voeding. Zijn oud-leerlingen bewaren dank bare herinneringen aan deze pedagoog die met zovele goede eigenschappen en kwali teiten gezegend was en die deze ook steeds voor het welzijn van zijn jongens aanwendde. Vele tientallen jaren was de heer Maas ook voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Wit-Gele Kruis, in welke functie hij zich ook volledig inzette in het belang van zijn medemens. Zaterdag vond de plechtge uit vaartdienst plaats in de parochiekerk van De Goede Herder, waarna het stoffelijk over schot van de overledene ter aarde werd be steld. ZONDER MOORD "MOORDENAAR" De Amsterdamse recherche bevindt zioh in een moeilijk parket. De 25-ja- rige vertegenwoordiger J. O. uit Al melo heeft zich n.l. gemeld met het verzoek hem in te sluiten wegens moord gepleegd in de Belgische bad plaats Knokke. Een onderzoek via In terpol en de Belgische politie heeft echter uitgewezen dat de vertegen woordiger daar geen moord kan heb ben gepleegd. In Knokke heeft men zelfs, geen onopgeloste moord te boek staan. De man blijft hardnekkig bij zijn verklaring "ik heb in Knokke een man vermoord". Het blijkt dat de "moordenaar" onder behandeling is van een psychiater. De Amsterdamse politie zal hem in staat stellen de moord te bewijzen. Hoewel de ver tegenwoordiger op vrije voeten is ge steld, blijkt hij er prijs top te, stellen nog een poosje op het hoofdbureau door te brengen. Toen dat al niet meer hoefde, zat hij er nog

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 7