Songfestival voor Christa Labordus en Corrie van Cuyk Rietje Afink terecht Parathionmoord te LoonopZanil Indt en I Gemeenteraad Sprang-Capelle N Onderhandse aanbesteding brandweer garage met droogtoren annex garage gemeentewerken DE ft DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 Vakantievreugd ten einde Zusjes Ligtvoet eerste bij 7 tot 11 jarigen Capelle Vrijh.-Capelle Raamsdonk Vacantievreugd voor Waalwij ks jeugd is ten einde. De mensen, die in de omgeving van „De Gecroonde Leersse" wonen, hebben dat goed kunnen merken. Zaterdagmiddag daverde het in de zaal van enthou siasme voor de jeugdige zangeres sen, zangers en musicerende kinde ren. De prijsuitreiking van de vele nummers heelt, behalve bij de kin deren die er bij betrokken waren, nauwelijks aandacht gehad. Begrijpelijk, want wat er voor het voetlicht werd gebracht, was aller aardigst. In het geweld van de goede pres taties raakte de kampioene van het vorige jaar, Riki de Vaan, haar titel kwijt. Misschien dat ze met haar accordeon op een stoel met leuning onvoldoende in haar spel kon ko men en dat ze daardoor wat uit haar concentratie raakte. We weten het niet zeker, maar we hebben het gevoel dat de concurrentie sterker was dan het vorige jaar. Bij de leeftijdsgroep van 7 tot 11- jarigen wonnen Ada en Henny Ligt voet de eerste prijs met een aller aardigst liedje over „Jan dé Spreeuw, die wil gaan trouwen". De jury, bestaande uit een senioren-af deling en een jeugd-afdeling, gaf daarvoor 175 punten. Riki de Haan, die op haar accordeon de Erika-wals speelde, haalde 171 punten. Met een Duits walsje, gespeeld op de piano, kwam Miriam de Jong op de derde plaats. De jury gaf 167 punten. DE SHOW GESTOLEN Jammer, dat er op één punt een verschil van inzicht bestond tussen de „jeugd" en de „ouderen" in de jury. Deze laatsten konden zich ge steund weten door de zaal, toen zij Liesbeth van Breugel met haar ver tolking van „Sag" mir wo die Blu- men sind" het hoogste aantal punten verleende. Het Duits van het meisje was voortreffelijk en het lied werd met veel verve gebracht. De jeugd- jury was echter onverbiddellijk in haar oordeel. De senioren-jury ver leende het meisje achteraf echter 'n eervolle vermelding. De jury bestond bij de ouderen uit mevr. Verhoe ven-v. d. Lugt, mevr. Gunther, mej. L. Broeks en de heren J. Remie, M. v. d. Hoven en M. v. d. Velden. De jeugdige tegenpolen waren Marie-José Rodehüse, Hanny Ber- tels, Gerard Sars, Jan de Vaan en Gerard Zeegers. SPANNEND Bij de oudere jongens en meisjes (1216 jaar) was de strijd bijzon der spannend. Het piano- en accor deonduo Christa Labordus en Corry v. Kuijk verkreeg voor een nage noeg vlekkeloze Sneeuwwals 185% punt. Het zangduo, gevormd door de zusjes Schoemans kwam echter ook tot 182% punt met het liedje „Good Bye". De kleine Dina Verhelst ver gaarde met de Sneeuwwals, ge speeld op haar accordeon, ook 179% punt, voldoende voor een derde plaats. PRIJSUITREIKING Van enkele onderdelen van de ac tiviteiten op sportgebied van „Va cantievreugd" werden zaterdagmid dag de prijzen uitgereikt. Al die on derdelen zijn met ruim 1600 deel nemers uitstekend verlopen. De oriëntatierit was gewonnen door Joke Nijssen met 476 punten. Leny van Dongen kreeg de tweede prijs met 445 punten en de derde en vierde prijs kwamen in handen van Leon Zijlmans (420) en Peter 'Castelijn (410 punten). Bij de rolschaatsen ging de eerste prijs naar Bert Spitters, de tweede naar Koen Brummels en de derde naar Annelies Strikkers. Voor de prijsuitreiking' aan de winnaars van de viswedstrijd kwam de heer Rozen zelf nog op het po dium. Hij had dan ook veel gedaan voor de jeugdige vissers. Van de ■overvolle zaal kreeg hij een warm applaus. Er was een keur van prijzen: niet minder dan 13 vishengels, geschon ken door „Visscherslust". Wij volstaan met de vermelding van de eerste vijf prijswinnaars: 1. J. Merkx 60 punten 2. K. Mulder 45 punten 3. M. van Dam 33 punten 4. T. Schellekens 30 punten 5. W. Muilekom 27 punten Nog 27 punten hadden Dini Schel lekens (eéh meisje! weer aanleiding tot warm applaus uit de zaal) en H. van Tuijl. Loting weesi de hier vermelde volgorde aan. Het zwemmen in „Het Hoefsven" gaf voor de meisjes van 9 tot 11 jaar het volgende resultaat te zien: 1. Wilma Hoffmans 58,5 2. Olga Smits 1.00,5 3. Mieke Raaijmakers 1.01,5 Bij de meisjes van 12, 13 en 14 jaar was de uitslag: 1. Ine van Osch 50,5 2. Leonie de Bont 51,8 3. Helène Rullens 54,- De jongens leverden maar één groep op, die het in het water wil de uitvechten. Het resultaat: 1. Ad van Well 53,2 2. Henk Hurkmans 3. Koos Mans 54,2 56.- De meisjes waren bij het roeien weer minder talrijk. In de roeivij- ver van het recreatiecentrum bij 't zwembad boekten zij de volgende resultaten: 1. Winny van Bokhoven 2. Anny van Dongen 3. Leny van Dongen De jongens roeiden in twee groe pen. De uitslag: jongens van 9, 10 en 11 jaar: 1. Bert de Brouwer 1.14,5 2. Caspar Maassen 1.15,3 3. Frits van Helvoirt 1.18,9 jongens 12, 13 en 14 jaar: 1. Hans Brok 2. Nico Snoeren 1.10,5 1.10,8 Voor de 180 deelnemende kinde ren aan de Veilig Verkeer-wedstrijd had de heer Marcelis, die ieder jaar de organisatie daarvan voor zijn re kening neemt, niets dan lof. Niet minder dan 20 kinderen legden het parcours, dat toch werkelijk niet ge makkelijk was, foutloos af. De vast stelling van de prijswinnaars was dan ook niet zo eenvoudig, omdat nu het aantal lofuitingen van de jury-leden de doorslag moest geven. De jongste deelnemertjes waren het meest succesvol. De 7-jarige Joost Verhoeks kreeg de meeste waarde ring van de jury en werd eerste. Twee 9-jarige jongens bezetten de tweede en derde plaats: Jan v. Esch en Peter Muis. Lucy Hurkmans, die geruime tijd de leiding in het klas sement had gehad, werd tenslotte toch nog naar de vierde plaats ver drongen. Maar ook zij had geen en kele fout en veel waardering. Ze is zeven jaar LEIDING De leiding van de feestelijke slot middag was in handen van de heer B. Brom, die de kinderen telkens opnieuw enthousiast de handen op elkaar deed brengen. Voor alle lei ders en leidsters van „Vacantie vreugd voor Waalwijks Jeugd" ont lokte hij een dikwerf „hoera" uit de jonge kelen. De heer Brom reikte, wegens ziek te van de heer J. A. de Waal, voor zitter van „Vacantievreugd", de prij zen uit. Het bestuur van de actie, die dit jaar het eerste lustrum vierde, kan weer op een zeer goed geslaagde va- cantie-activiteit van de jeugd terug zien. Dit bestuur bestaat uit de he ren J. A. de Waal, voorzitter; J. v. Nunen, B. Brom, M. v. d. Velden en K. C. Mekel. VOPERETTEGEZELSCHAP De jury van de zo geslaagde kin- 'derzangwedstrijd heeft zaterdag middag nog even zitten nakaarten tover de prestaties. Het voorlopige resultaat daarvan was, dat zeer bin- inenkort opnieuw de koppen bij el kaar gestoken zullen worden om te komen tot een kinder-operette-ge- zelschap. ENTHOUSIASME Om de lezers een indruk te geven van 't enthousiasme van de leiders en de kinderen, die deelnamen aan „Vacantievreugd voor Waalwijks Jeugd", laten we hieronder 'n spon taan verslag volgen van de op 20 augustus gehouden viswedstrijd. HENGEL WED STRIJD Begunstigd door fraai hengelweer en ten aanzien van vele toeschou wers (sters), vond deze wedstrijd plaats in het Kanaal, welwillend daarvoor vergunning verleend door Waalwijk II „Maar geduld hebben". Ondanks de jeugd, verliep de wed strijd heel ordelijk en geen geschil deed zich voor. Om 2 uur aan het viswater, ontving elke deelnemer twee rolletjes snoep. Na het signaal van de hoofdcontroleur, de heer Fr. de Vries, secretaris van „Maar ge duld hebben" en bijgestaan door 'n aantal vrijwillige controleurs, begon de wedstrijd, elk op de aangewezen plaats die door de heer André van Eggelen van „Visscherslust" netjes door paaltjes was uitgezet. Vol vuur begonnen de kleintjes zich, bewust van hun taak, ijverig en volhardend te vissen. Van de 104 deelnemers kwamen er slechts 87 op. Er werd 143 stuks vis gevangen, in totaal 157 punten, verdeeld over 32 hengelaars die vis vingen. Vóór het vertrek ontving elke deelnemer een zonne- klep, met als reclame „Rivella" en in de rust kreeg ieder een flesje „Rivella" aangeboden door de Frie se Vlag Melkproducten en de heer Brouwer van de W.A.M.I. Waalwijk. Wel bedankt, heren, namens ons en de kinderschaar. Het geheel stond onder leiding van de heer M. A. v. d. Velden, secre taris van .Vacantievreugd' Besoijen. Na de wedstrijd kon de prijsuit reiking niet plaats vinden. Deze uit reiking had zaterdag j.l. om half 2 plaats in de „Gecroonde Leersse", tijdens het zang- en muziekfestival der jeugd, Wat de wedstrijd betreft, door de hengelsportvereniging „Visschers lust" Waalwijk I centrum, werd voor deze wedstrijd 'n 13-tal prach tige hengels beschikbaar gesteld, waarmee we een heel eind uit de brand raakten, want ons stond slechts een klein bedrag voor prij zen beschikbaar. Ook zorgde „Vis scherslust" voor de benodigde admi nistratie, door middel van de heer Rooze. Dertien deelnemers die meer of minder vis vingen, stonden deze prijzen ter beschikking, waarvan de eerste keus was voor hem die de meeste punten verzamelde. De ove rige 16 deelnemers die eveneens 1 visje vingen, is bij loting hun prijs je toegewezen. Deze zijn reeds bij de winnaars thuis bezorgd. Dus heeft ieder die vis ving, toch een prijsje, mede dank zij „Visscherslust". Deze vereniging hebben wij reeds op haar jaarvergadering hiervoor mon deling dank gebracht. Overigens al le medewerkers vriendelijk dank voor hun vrijwillige medewerking, waardoor voor een groot gedeelte de wedstrijd uitnemend is geslaagd. BOSDAG ANTONIUSPAROCHIE Vrijdag heeft de jeugd van de An- toniusparochie in het kader van de actie „Vacantievreugd voor Waal wijks Jeugd" een zeer geslaagde bosdag gehouden. Er waren 150 deelnemende kinderen, die onder leiding van drie Broeders en begun stigd door prachtig weer, de bossen zijn ingetrokken. Pastoor Lam heeft alle 150 kinde ren op pruimen getracteerd. SLUITING VACANTIEJEUGD WERK ST. CLEMENS Zondag had in het Gemeenschaps huis de inmiddels traditioneel ge worden sluiting plaats van het Va- cantiejeugdwerk. Vele kinderen brachtén 's morgens hun planten en bloemen bijeen om de jury, bestaan de uit de heren v. Bladel, voor een moeilijke taak te stellen, n.l. het toewijzen van de prijzen. Wel was direct zichtbaar dat de warme zo mer het voor de kinderen moeilijk had gemaakt de planten in leven te houden. Het percentage van de mee dingende planten was dan ook veel lager dan andere jaren en wel spe ciaal voor de zaaibegonia's. Van de -± 400 deelnemers brachten slechts pl.m. 100 hun planten op de ten toonstelling. De eerste drie prijzen van elke soort gingen als volgt weg: Begonia's 1. Sjaak de Gouw; 2. René de Bruijn; 3. Adje Schilders. Fuchsia's: 1. Harry Mulders; 2. Lia Mol; 3. Gerry Leijtens. Coleus: 1. Kees Driesprong; 2. Marian Mol; 3. Jeanne Pullens. Als beste plant van de totale in zending werd de Coleus van Kees Driesprong aangewezen. Een woord van waardering aan de firma L. v. Bladel is zeker op z'n plaats; er kwam n.l. geen enkele kritiek op de toekenning van de prijzen. Voorts stelde deze firma nog en kele zeer mooie prijzen beschikbaar voor een loterij, die ter bestrijding van de kosten werd gehouden. De stichting Jeugdbelangen St. Clemens mag terugzien op een bij zonder geslaagd programma van het Vacantiejeugdwerk. Wanneer volgend jaar nog meer ouderen hun medewerking willen geven, zal het Vacantiejeugdwerk in deze parochie uitgroeien tot een hoog peil, waarvan vele kinderen zullen kunnen genieten. Het was prettig dit jaar wederom te mogen ervaren dat ook de Waalwijkse overheid 't nut van dit soort jeugd werk ten volle steunt. WAARDEVOLLE VONDST IN WRAK VAN DE „BATAVIA" In het wrak van de in 1629 bij de westkust van Australië gezon ken Nederlandse koopvaarder „Ba tavia" hebben duikers van een Australische expeditie voor de tweede maal een astrolabium ge vonden, waarvan de waarde op ruim 100.000 gulden wordt geschat. Een astrolabium, is een hoekme ter, 'n oud instrument voor graad meting aan de hemel en op het land, dat vroeger door zeelieden werd gebruikt. Voor zover bekend zijn er op de hele wereld slechts negen astrolabia in musea te vin den. Onder leiding van burgemeester M. van Prooijen kwam de raad van Sprang-Capelle j.l. vrijdagavond in openbare vergadering bijeen; afwezig waren de heren Dekkers, Kuijsten, v. d. Made, Ros en Winkelman. (Het voornaamste punt van de meer dan 20 punten bevattende agenda, die binnen een half uur werd afgewerkt, was wel het voorstel van B. en W. om over te gaan tot onderhandse aaribe- stering van de brandweergarage an nex gerage gemeentewerken.: Onderhandelingen hebben er toe geleid dat thans aannemer A. H. Wil- lemse zich bereid heeft verklaard de bouw van de brandweergarage met droogtoren annex garage gemeente werken, op de hoek Emmastraat - Oranjestraat uit te voeren voor de som van f 136.000. - In deze som zijn niet begrepen de kosten van ze ven kanteldeuren, centrale verwar ming en van directie en toezicht, waarvoor nog f 32.000 benodigd zal zijn, zodat de totale kosten f 168.000 zullen 'bedragen. Nadat de heer de Raat gevraagd had wanneer de garage gereed zou zijn en de heer de Vos had geïnfor meerd of de aannemer boete ver schuldigd is wanneer de oplevering niet tijdig volgens bestek zou plaats vinden, waarop de voorzitter beves tigend antwoordde, werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Aan de hoofdleidster van de open bare kleuterschool te Capelle, mej. A. W. Engelenburg, werd eervol ontslag verleend in verband met haar benoe ming te Aalst. De voorzitter was dankbaar voor de toewijding welke mej. Engelenburg had betoond in het belang van de kleuterschool. Tot hoofdleidster in deze vacature werd met algemene stemmen benoemd mej. J. C. van der Jeugd te Breda. Mej. v. d. Jeugd was de enige sol licitante; de voorzitter sprak er zijn blijdschap over uit dat een opvolgster voor mej. Engelenburg was gevonden, want er is een groot gebrek aan kleu terleidsters, waardoor reeds vele kleuterscholen wegens gebrek aan personeel moesten worden gesloten. De punten van de agenda betrof fen voorts hamerstukken, die vlot werden goedgekeurd, als een wijzi ging van de beheersverordening voor het gemeentelijk grondbedrijfeen re geling van de inbreng van gronden in het gemeentelijk grondbedrijf en een wijziging van de controle-regeling van het gemeentelijk grondbedrijf; de aanstelling in vaste dienst van de ge meentewerkman G. van Beek; de vast stelling van een spaarverordening ten behoeve van het gemeentepersoneel; een wijziging van de Rangen- en Be zoldigingsverordening en de toeken ning van een compensatie aan het ge meentepersoneel als gevolg van de huurverhoging per 1 juli 1964. Voorts werd de legesverordening gewijzigd en voor bouwvergunningen verhoogd tot het niveau in de omlig gende gemeenten. De heer Rijkers merkte op dat wat deze verhoging be treft "Zwolsman er nog niets bij is", waarop de voorzitter antwoordde dat de absolute cijfers niet hoog zijn en de gemeente er ook niet op zal ver dienen. Nog werd goedgekeurd het voor stel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing en invordering van haven- en kadegelden en een wij ziging van de verordening tot uitvoe ring van de artikelen 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet. De verlening van voorschotten op de 5-jarige afrekening aan de bijzon dere lagere scholen over het tijdvak van 1958 tot 1963 werd eveneens vastgesteld. Het raadsbesluit d.d. 27 sept. '63 tot grondaankoop van mevr. Zwart- Spierings werd ingetrokken, omdat bedoelde grond ter realisering van de Korte Nieuwstraat niet nodig 'bleek; aan de Woningbouwstichting Sprang- Capelle werd grond verkocht voor de bouw van 12 premiewoningen. Het genot van de jacht op de ge meentelijke landerijen werd verhuurd aan J. Kemmeren te Waalwijk; H. Spierings, J. van Dongen en H. Cové te Sprang-Capelle. Tot slot werden enkele begrotings wijzigingen goedgekeurd, waarbij on der meer een crediet van f 15.300. - werd gevoteerd ter realisering van de straatverlichting in het uitbreidings plan ten westen van de Nieuwevaart. De voorzitter deelde nog mede dat vanwege de directie van de Gasfa briek te Kaatsheuvel in een besloteh vergadering in het najaar een uiteen zetting zal worden gegeven iri verband met het toekomstige aardgas. Hierna sluiting. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag in samenwerking met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvludht vanuit Vilvoorde, afstand 92 km. De uitslag was als volgt Oude duiven A Klootwijk 1, 42, 44; A v Oosterhout 2, 6, 13, 20, 41; H Nerings W 3, 19, 25; A Kuijten W 4, 7, 14, 24, 26. 30, 46; C Boer 5, 38; S Selders W 8, 9, 11, 40; C de Cloe 10; J v Tilbirgh W 12; C Fitters W 15; J Langermans W 16, 23, 27. 29, 33, 34, 43; H v Campen Sr 17, 36; G le Sage 18; B Yerduijn W 21, 28, 45; Jac Verduijn 22; M Bakx 31; F v Hoof W 32, 35; A v Iersel 37; H Damen W 39; P Nieu- weiïhuijzen 47; H Smits 48. Late jonge: J IJpelaar 1; C de Cloe 2; H Nerings W 3, 6; A Klootwijk 4, 11, 19; N Smits W 5, 14, 16, 21; C Fitters W 7; J Meter 8; E Haverhals 9; A Kuijten W 10; J Langermans W 12, 27; G Treffers 13, 20; P v d Elshout W 15; H v Campen jr 17; H v Campen sr 18, 24; S Selders W 22; Dr de jong 23, 26; H de Jong 25; H Dalmaijer 29; A v Beek 30; H v Dam 31. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Neufvilles. LEDENVERGADERING. De voetbalvereniging H.N.C. houdt a.s. vrijdagavond 8 uur, in zaal Pruijssers, een algemene ledenvergadering. BILJARTCLUB H.K.S. De biljartclub Het Kalme Spel, geves tigd in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers heeft de zomercompetitie be ëindigd. Kampioen is geworden de 'heer M. Boeser, die hiervoor een tweetal pracht be kers in ontvangst mocht nemen. De volgen de drie plaatsen werden bezet door de heren J. de Rooij 2; 'W. de Jong 3 en A. Spie rings 4. ONDERLINGE TUINBOUWVER. De onderlinge tuinbouwvereniging Capelle maakte j.l. vrijdag een uitstapje naar Mid- delharnis. Alvorens naar Middelharnis te rijden werden in Breda enkele tuinbouwbe drijven bezocht. In Middelharnis werd een bezoek gebracht aan de tentoonstelling Fluzy. LEZINGEN. Op woensdag 2 september a.s. zullen in het gebouw Eltbato een tweetal lezingen ge houden worden. Over de opleiding voor ge zinsverzorgsters spreekt mej. Smith uit Eind hoven en over de opleiding voor bejaarden helpsters zal mej. Carrière uit den Haag een inleiding verzorgen. Aanvang 7.30 uur. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht hield een wedvlucht vanuit Parkestone. Dui ven gelost 9 uur; eerste duif 11.45, laatste prijswinnende duif 12,12 uur. Uitslag: 1 C Verhagen; 2 A Spierings; 3 M' Mesch; 4 W Nieuwenhuijzen; 5 A J Ophorst; 6 A Spuijbroek; 7 P Meter; 8 A v Tiggelen; 9, 12 E Braspeninng; 10, 11 Alb. van Zeist. Vrijdag inmanden tussen 6,30 en 8.30 u., voor oude en jonge duiven voor Vilvoorde. GEMEENTEN RAAMSDONK EN GEERTRUIDENBERG GAAN SAMEN WERKEN BIJ DE ONTWIKKELING VAN DE DONGEMOND. In de laatste jaren is herhaaldelijk ge sproken over het mondingsgebied van de Donge, dat bijzonder gunstige perspectieven biedt voor de gemeente Raamsdonk en Geertruidenberg. Zo wordt o.m. het in dustrieel ontwikkelingsplan voor Midden- Brabant, dat in oktober 1962 door het W. E. B. werd gepubliceerd, duidelijk gewezen op de mogelijkheden die er in dit gebied liggen, zowel in industrieel opzicht als met betrekking tot de uitbouw van de woon- en verzorgingsfuncties. Opvallende aandacht werd hierbij besteed aan de gemeenschap pelijke betrokkenheid van de beide ge meenten. In het streekplan West-Brabantse riviermonden, dat door G.S. van Noord- Brabant is voorbereid, wordt eveneens de aandacht gevestigd op een intergemeentelij ke aanpak van de ontwikkelingskansen van onder andere de Dongemond. Op verzoek van de colleges van B. en W. van Raamsdonk en Geertruidenberg heeft het E.T.I. zich bereid verklaard als advi seur mede te werken. Hiertoe werd door beide gemeenteraden donderdagavond zon der hoofdelijke stemming, met dit instituut een contract aangegaan met een looptijd van 5 jaar. Per jaar is hiervoor nodig een be drag van f 20.000, dat over de beide ge meenten zal worden verdeeld naar rato en inwonertal. Alvorens het betreffende besluit in de raden in stemming werd gebracht, werd de opzet ervan uitvoerig toegelicht door de ad junct-directeur van het E.T.I.drs. Speet- jens. Om te beginnen wees deze er op dat de intergemeentelijke samenwerking nood zakelijk is, als het regionale inkomen niet ten achter wil komen liggen bij het inkomen van het westen van 'het land. Met klem wees hij op de mogelijkheden die er in de gemeenten Raamsdonk en Geertruidenberg liggen en wel in drie opzichten, t.w. de in dustrie, het toerisme en de verzorgende sec tor. Ten aanzien van de industriële ontwik keling wees hij op de uitstekende verbin ding te water (coasters kunnen de beide ge meenten bereiken), en op de gunstige lig ging aan internationale verkeerswegen. Hierna behandelde de heer Speetjens uit voerig wat het E.T.I. zich voorstelt in de ge geven omstandigheden te doen. Allereerst, aldus spreker, willen wij trachten een gun stige sfeer te scheppen, die als gevolg zal hebben dat elk der deelnemende partijen zijn standpunten te berde zal brengen, glas hard, maar objectief en vol vertrouwen. Vanuit deze standpunten zullen we moe ten trachten een gemeenschappelijke 'home- gene visie op te bouwen. Bij de uitvoering van de concrete plannen die daaruit voort vloeien zal het E.T.I. de beide gemeenten zoveel mogelijk begeleiden, vooral wat be treft de argumentatie bij de diverse heidsinstanties. Ten slotte wees hij Jf op dat ook adviserend werk kan verricht t.a.v. grote middenstandsbedri' die zich in een van de grote gen,J eventueel zouden willen vestigen. Bij dit alles staat slechts één doel ogen verbetering van het regionale iï men. Dit geldt niet alleen voor de beide? trokken gemeenten, maar kan ook van i lang zijn voor omliggende gemeenten misschien mettertijd ook in de plannen l' trokken zullen worden. Het hoeft nauweljk betoog dat over de concrete gang van zal op dit moment nog weinig te zeggen valt" Alvorens het voorstel door de raad Raamsdonk werd oedgekeurd werd door heer Kamp gevraagd zo snel mogelijk.' komen tot een duidelijke stellingname t aanzien van de agrariërs die rechtstreeks l" een eventuele grondverkoop in de Dombo! bij het ontwikkelingsplan zijn betrokken JEUGDTOTO. De inzet van de 2e door de rkw Raamsdonk georganiseerde jeugdfoto wat f 760,70. De le prijs f 114,10 ging naar de heer C. Smits, Vaartje 68, Waspik. De prijs f 76,07 ging naar dhr. P. v. Boxtel Sterrestraat 11, Geertruidenberg. BOOTTOCHT MET HENRY DUN ANT. Het Roode Kruis, afd. Raamsdonk, beeft ook dit jaar weer 2 personen gelukkig ge maakt met een boottocht van een week met de "Henry Dunant". Het zijn mevr. Pruijs. sers R'dorp en dhr. Joossen R'veer. Rietje Afink, het 14-jarige Am- sterdamse ULO-meisje, dat 30 april j.l. zogenaamd op schoolreis ging, is weer terecht. De oplettendheid van een kelner van het „Ameii ka-hotel" in Hoek van Holland werd haar noodlottig. Het meisje gaf, toen zij zich liet inschrijven, haar werkelijke leef tijd op. Terstond werd de politie in kennis gesteld. Rietje verdween spoorloos uit de lobby van het ho tel. Een taxi-chauffeur, gealar meerd door het gerucht van de aanwezigheid van het reeds vier maanden vermiste meisje, reed haar naar de politie. 's Morgens was het meisje al in Amsterdam gesignaleerd. Rietje Afink is op 30 april j.l. niet met een schoolreisje naar En geland gegaan, zoals zij haar ou ders vertelde, maar naar Parijs. Daar heeft zij onderdak gevonden bij een Algerijn en later bij een Algerijnse familie. Talrijk waren de speurtochten, die naar 't meisje werden ingezet. In geheel Europa verscheen een opsporingsbericht op de politie-telexen. Men veron derstelde destijds, dat Rietje ver dwenen was omdat zij bang was, dat haar geknoei met haar rappor ten uit zou komen. NIEUWE CRISIS OP CYPRUS Uno-secretaris-generaal Oe Thant heeft de toestand op Cyprus „poten, tieel explosief" genoemd. De ernst van de nieuwe crisis blijkt opk uit het feit dat Thant'een nieuw spoed, rapport heeft opgesteld voor de Vei. ligheidsraad. Donderdagavond werd de toestand plotseling weer op de spits gedreven door een nieuwe ac tie van president Makarios. Hij ver bood Turkije de Turkse troepen op Cyprus af te lossen, waartoe de Tur ken krachtens overeenkomst gerech tigd zijn. Oe Thant legde zijn ver klaring af op 't Kennedy-vliegveld kort voor zijn vertrek naar Genève, waar hij vrijdag arriveerde. In Ge nève staat hij in voortdurend con tact met alle bij het geschil betrok ken partijen. De Verenigde Staten hebben ronduit de partij van de Turken gekozen. Bekentenis na 7 jaar HAARLEMSE VERDRONK BABÏ De 25-jarige, gehuwde vrouw M. F. uit Haarlem, heeft zeven jaar geleden haar pasgeboren baby in een emmer water om het leven gebracht. „Door innerlijke span ning gedreven" heeft ze dat vrij dagavond vrijwillig aan de politie in haar woonplaats verteld. Ze wees de 62-jarige magazijnbedien de T. B. aan als vader van het kind en beschuldigde hem er van haar tot de moord te hebben gedwon gen. De inmiddels aangehouden magazijnbediende heeft toegegeven de vader te zijn. Hij bevestigde, dat de vrouw het kind in een em mer water heeft verdronken, maar ontkende pertinent haar tot deze daad te hebben aangezet. M. F. was in 1957 ze was toen 17 jaar dienstbode bij de maga zijnbediende. Ze bracht haar kind in het geheim en zonder enige me dische hulp ter wereld. Vóórdat ze het kind verdronk heeft de moeder het enige dagen verborgen gehou den in een schuur achter de wo ning van de magazijnbediende. ALLE Luierwask binnen en t jeeitailleen 100% roeil pleet met bodemroost De dood van de 5-jarige André B. uit Loon op Zand op zondagmid dag 23 augustus is veroorzaakt door parathion, het zware landbouw- vergif, dat door de tante van An dré, mevrouw M. B.-v. d. H„ waar hij op verjaardagvisite was, is zijn glas limonade was gedaan. De tante van André heeft zelf twee kinderen, jongens van 3 en 6 jaar. Zij heeft het vergif gekocht in Kaatsheuvel. Reeds direct na de dood van de jongen, een half uur nadat hij li monade had gedronken, deden ge ruchten over moord de ronde. De verkoper van het bedrijf, waar me vrouw M. B.-v. d. H. het vergif had gekocht, heeft de politie hiervan op de hoogte gesteld. Enkele da gen speuren heeft toen het net rondom de tante van André toege trokken. Vrijdagavond legde zij 'n bekentenis af, waarna zij naar Breda werd overgebracht om voor de Officier van Justitie te worden geleid. Jalouzie zou de oorzaak van het drama zijn geweest. In int wijze, door i Metal Electr ie ve, aan d> nisatii dat dt die vt dat hi dat d Hier koi kt televisii progra ts in z noet kan vederwoorc iet "fair p ïalistiek O] een tedium als el van jeboden, di 'verdedigin ralstrekte m utopie ijk anders 1 inder op t| de prog toegepast. 1 ie richting pomen,w jen door de T.V.-pi en or jeoordeeld i van ijle beteke ersoonlijki ;n ges ind di riveau dat rauwelijks 'OST-Pl FIGURE! Zo wekk sdruk, aid T.V.-n teinse figu: persoonlijk maatschap] en. Deze «vestiging streeks gei „DE ECI dooi 42) Hij was e surséa Sen.Vermi ken, Er w hard werl Tenslotte "it, dat ie ven.. Daarna en vertelt e® dame ?"e van iedeï ge len laste ng. „Komt mg"? wil chef wete „Nee!" af. Berkev kantoor i king met wolkjes i overigens de versla

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2