wAAlwijksG en lancstQ&Atsc couRAnt van da Rus langzaam omhoog (Hl) Overeenkomstig belofte GEMEENTERAAD DRUNEN Knelpunt: DE LANDBOUW Ogen vragen brillen van STASSAR A.O. W.-verhoging MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 72. wwwwwvwvwwvw Borduren Pliseren Stofknopen Stofceintuurs Knoopsgaten Stoppen Verkorten van rokken en mantels Damesmode Tilburg WONINGBOUW EN WONINGVERKOOP vliegen a Verdelg® spuitbus, li 30r U VOO® [ERIJ d drogist) 3 Tel. De tcho vv\n het Zuióen Stoomdrukkerij Antoon Tielen ifdredacteurJAN TIELEN 1069687 verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24+ let. inc.k.) f0.23 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertentiesgpecjpal tarief 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Opperbaas Chroestsjov heeft in het Kremlin de nodige donderspeeches «houden tegen zijn agrarische deskundigen. Het zit Rusland nog steeds heel hoog, dat na de oogsten van vorig jaar voor miljoenen dollars graan moest worden gekocht in de Ver. Staten en Canada om een dreigende hongersnood in de communistische „heilstaat" Rusland te voorkomen. De graan- en vleesproductie was vorig jaar lager dan 0Oit, Dit knelt des te meer omdat Moskou de landbouw altijd heeft beschouwd als de pijler bij uitstek van de Sowjet welvaart. Of de donderspeeches resultaten allien hebben moet worden afge dacht. Voor wat de graanopbreng- :ten betreft ziet het er in 1964 in geval wat beter uit. Aan de cpervlakte akkergrond is begin van dit jaar ruim driemiljoen hec- lare toegevoegd. Het totaal aan akkergrond is nu 240 miljoen ha., «na elf procent van het gehele jppervlak van de Sovjet-Unie. De graanoogst voor 1964 wordt «eraamd op 182 miljoen ton. Dit gunstige cijfer heeft men durven opstellen na de gunstige weersom standigheden in de eerste maanden m dit jaar. In de winter is over vloedig sneeuw gevallen, terwijl de lente veel regen gaf in anders door te geteisterde streken, zoals Moldavië, de Zuid-Oekraine, het ïolgagebied en de nieuwe akker lieden in Kazachstan. Heel wat pessimistischer zijn de vooruitzichten voor de veeteelt, ïen verkeerd beleid en gebrek aan toedergranen hebben de Russische veestapel aanzienlijk doen slinken. Hier dreigt voor dit jaar hetzelfde als de ramp met de granen vorig jaar. Het rundvee is afgenomen van miljoen stuks in 1963 tot 85.3 miljoen in de lente van dit jaar. t Aantal schapen nam af van 139.7 miljoen tot 133.6 miljoen, geiten van 6.6 tot 5.6 miljoen. Het meest zalige was de ontstellende shteruitgang van de varkensstand: 1963 nog 69.7 miljoen, nu 11 miljoen stuks. Merkwaardig is, dat het aantal koeien is toegeno- uen, terwijl gelijktijdig de melk- poductie is gedaald. Dit wijst op ie slechte toestand van de dieren. achteruitgang in de varkens land leidde er toe, dat in het eer- ste kwartaal van dit jaar de pro ductie van vet en vlees bijna 90% was dan in de eerste maan den van 1963. Moskou heeft nu richtlijnen uit geven voor verdere mechanisatie tan de veehouderijOok wil men e uitbreiding van de fabrieken krachtvoer. Chroestsjov heeft cok in augustus een nieuwe organi se van de agrarische bestuurs- ïcrmen aangekondigd, de zoveelste in de laatste jaren. Evenals de in dustrie gaat de Russische landbouw ((bukt onder een lastige bureau- uatisme, dat elke vooruitgang be teert. Chroestsjov wil nu in TWEE DODEN EN VIJF GEWONDEN. Twee personenauto's zijn donder- dazavond omstreeks half 10 op de Den Bosch - Eindhoven ter van het landgoed Venrode on der de gemeente Boxtel frontaal op iaar gebotst. Daarbij zijn twee do den en vijf gewonden gevallen. Op slag gedood werden de 26-jarige me- wouw R. Albus-Pou'blon uit Alk- ■ar, die met haar echtgenoot juist terugkeerde van een buitenlandse hu- wlijksreis en mevrouw J. Valken- Iffig-Sinke, 41 jaar oud, uit Hei- and, De twee slachtoffers van dit onge- 4 die op slag werden gedood, zijn Boxtel geborgen. De vijf gewon den zijn opgenomen in het Boxtelse St. Lidwina ziekenhuis. Een fatale inhaal-manoeuvre is de ®rzaak van dit verkeersongeluk ge west. De bestuurder van de perso nenauto uit Helmond, komende uit de richting Den Bosch, was een mili tate vrachtauto met aanhanger aan «et inhalen en was reeds tussen deze *en een tegenligger doorgekomen, 'jen de door de 'heer Albus bestuurde olkswagen hem tegemoet kwam. Gelegenheid om terug in te voegen «ter de militaire wagen, kreeg de Helmondse bestuurder niet meer. Zijn schampte de militaire wagen en 0°g daardoor naar het linker weg- Meelte, frontaal op de hem tege- rDoetkomende Volkswagen van het e®tpaar Albus. De Helmondse auto s°eg over de kop. De militairen, die '•b 'V waren naar Oirsöhot, moesten Ween breekijzer de inzittenden be- ^i"®. De bestuurder van de Volks- T,agen^de heer Albus, zat bekneld 1 stuur. Zijn jonge echtgenote op slag dood. iedere provincie raden instellen, die de verantwoordelijkheid en de supervisie over de agrarische gang van zaken krijgen. De vraag is echter of dit veel zal helpen. Naast deze provinciale raden zullen voor- 'al plaatselijke „grootheden" hun ietwat oubollig gezag blijven uit oefenen, waardoor iedere coördina tie weer verloren gaat. Juist aan dit samenspel ontbreekt in Rusland zoveel. Dit blijkt vooral uit de voorziening van de boerengemeen schappen met hulpmiddelen, zoals tractoren, machines en voedergra- nen. De landbouwbedrijven hebben zelf het beheer over de landbouw, machines, maar onderhoud, repa ratie en levering van brandstof zijn in handen van weer een speci aal apparaat. Hierdoor komt het, dat op tal van bedrijven tractoren staan, welke niet kunnen worden gebruikt doordat de reparaties uit blijven. De grote nadruk op de chemische sector van de industrie, die Chroestsjov heeft afgekondigd, is vooral bedoeld om de productie van kunstmest op te voeren. De aan kondiging van dit plan heeft ook typisch bureaucratische gevolgen gehad. Allerlei plaatselijke leiders dachten tegen de partijdiscipline te zondigen als zij de aanwezige na tuurlijke meststoffen zouden ge bruiken. Zij vergaten echter, dat de kunstmest pas in de tweede helft van dit jaar in grotere hoeveelhe den beschikbaar zal komen en dan pas invloed zal hebben op de oog sten van 1966. Een andere moeilijkheid is de verwaarlozing van oude landbouw gronden door de campagnes voor ontginning van nieuwe gebieden, terwijl in de nieuwe gebieden zelf ook niet alles blijkt te kloppen. Uit gestrekte delen van Kazachstan hebben bijvoorbeeld door een ver. keerde bewerking zwaar te lijden van bodemerosie. Ook worden daar veel te weinig graansilo's en stallen gebouwd. Het ziet er al met al naar uit, dat de problemen nog lang niet zijn verdwenen uit de Russische landbouw. En daarmede ook niet uit de Russische economie, ondanks de langzaam stijgende welvaart. Heuvelstraat lé Telefoon 26S82 Overeenkomstig de aankondiging van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Veldkamp in het vorige najaar - zijn belofte, zoals de bejaarden de toen gespro ken woorden hebben opgevat - heeft de bewindsman deze week zijn wetsvoorstel tot optrekking van de AOW-uitkeringen naar een „sociaal minimum" bij de Tweede Kamer ingediend. De minister heeft dat niet kunnen doen zonder de te genstroom te overwinnen, die een aantal critici onder afwijzing van deze verhoging en met ingang van 1 januari a.s. veroorzaakten en ook niet zonder een aantal politieke en technische problemen de baas te worden. Vanwege het belang dat deze plannen hebben voor de be jaarden in de eerste plaats, maar ook op algemeen politieke gronden, die voor de signatuur van het gehe le kabinet van betekenis zijn, mag hier een woord van hulde voor de minister en de zijnen op zijn plaats worden geacht, omdat aan het een maal gegeven woord gestand is ge daan en dr. Veldkamp deze zaak op zijn eigen lijst van „prioriteiten" nu tot aan de rand van de verwe zenlijking heeft gebracht. Voldoen de parlementaire steun voor de algehele afronding zal hem stellig niet worden onthouden. Een vraag, welke als een der eersten naar voren komt, betreft natuurlijk de hoogte van het door de minister gekozen „sociaal mini mum" - te weten f 3540.- en f 2478,- voor resp. echtparen en alleen staanden - waarover velerlei me ningen en berekeningen bestaan. De minister zelf heeft ronduit in zijn bij het wetsvoorstel gegeven toelichting verklaard, dat men langs verschillende wegen tot uit eenlopende opvattingen over die hoogte kan komen en dat „zijn" bedrag dan ook zoiets als een ge middelde wil zijn. Vèr wijkt het in alle geval bepaald niet af van het. geen elders werd gevraagd en de eenmaal bestaande wettelijke be palingen zullen er zorg voordragen, dat ook het nieuwe uitkeringsbe drag zich prompt bij de algemene kostenstijging zal blijven aanpas sen, gelijk in de afgelopen jaren geschiedde. Het is natuurlijk ook niet uitgesloten, dat het ontwerp bij de parlementaire behandeling nog enige verbetering ondergaat, al zou daarvoor dan wel wat meer geld uit de schatkist moeten wor den geput dan het bedrag van 150 miljoen gulden, dat dr. Veldkamp van de minister van Financiën thans heeft beschikbaar gekregen om de toch al vrij zwaar geworden premielast wat te drukken. Hoe eventueel nieuwe verhoudingen zich in dat opzicht zouden moeten verdragen, wordt in dat geval een kwestie van nader afwegen van overheids-uitgaven en -inkomsten, welke de Kamers in het lich.t van de nieuwe gegevens in de Rijksbe groting 1965 op actuele wijze zullen kunnen bezien Laat ons over de technische hoe danigheden van dr. Veldkamp voor stellen bij deze gelegenheid niet te zwaar uitweiden, maar voorname lijk onze erkentelijkheid betuigen over het feit van de indiening er. van. De minister heeft naar onze overtuiging terecht niet zijn oor willen lenen aan degenen, die de optrekking van de AOW-normen op de wijze, zoals thans gesugge reerd, afrieden onder meer onder het beding, dat het „sociaal mini mum" van het wetsontwerp te eni ger tijd automatisch toch wel zou worden bereikt. Men kan echter gemakkelijk berekenen, dat die dag nog vrij ver verwijderd zou zijn en minister Veldkamp oordeelde te recht, dat de nood van vele bejaar den, die uitsluitend de AOW-uit keringen tot financiële bron heb ben, met zulk een uitstel en af wachten niet in overeenstemming mocht worden gebracht. Hij heeft met zijn voorstellen ook voldaan aan een belangrijk punt in 't Werk program 1963 van de KVP. Aan het grote gebouw van onze sociale zekerheid zal weldra weer een heel belangrijke steen kunnen worden toegevoegd. De bejaarden die in dat huis in een steeds toe nemend aantal wonen, zullen zich er beter gehuisvest kunnen bevin den, maar ook de toekomstige be woners, de premie-betalers van thans mogen bedenken, dat de on tegenzeglijk vrij zwaar wordende lasten tegen de achtergrond van „later" moeten worden bezien. Zo ergens, dan is „kortzichtigheid" op dit punt verfoeilijk BUDDEMEYER chemisch reiiiifeeüv qrotestraat95 w a a I w |J I ij V ;"v W- PASTOOR TEURLINGS OMGEKOMEN BIJ AUT O-ONGELUK. Pastoor G. W. C. Teurlings uit St. Oedenrode is donderdagmorgen om het leven gekomen bij een verkeers ongeluk op de rijksweg Eindhoven - Den Bosch op het kruispunt van de rijksweg met de St. Oedenrodense- weg en de Nieuwstraat te Best. Pastoor Teurlings kwam met zijn auto de St. Oedenrodenseweg af en reed zonder te stoppen de rijksweg op. Zijn auto werd aangereden door een vrachtauto uit de richting Eind hoven en kwam aan de kant van de weg terecht. Pastoor Teurlings werd uit de auto geslingerd. Hij overleed tijdens het vervoer naar het zieken huis. Hij was 57 jaar oud en sinds 1955 pastoor van de parochie H. Rita te St. Oedenrode (Boskant). INDONESIË BEGINT SCHULDDELGING. De Indonesische regering heeft zich bereid verklaard om terstond een be gin te maken met de aflossing van de enorme schulden aan Nederland. Het gaat voorlopig om een bedrag van enkele tientallen miljoenen guldens. Van Indonesische zijde werd voorge steld de eerste afbetaling vast te stellen in een bepaalde verhouding tot de investering van de honderd mil joen gulden die de Nederlandse rege ring wil garanderen aan het Neder landse bedrijfsleven in Indonesië. De beslissing van de Indonesische regering is tot nu toe angstvallig ge heim gehouden. Om intern-politieke redenen werd er geen ruchtbaarheid aan gegeven, ook niet in' het slot communiqué over de besprekingen tussen de ministers Luns en Soeban- drio, eind juli in Djakarta. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag gaf op dit bericht als enig commentaar ,,In Djakarta werden de wederzijdse discriminaties opgeheven. De verdere uitwerking daarvan moet nog volgen". CONTINU BOUWPLAN VOOR 60 WONINGWETWONINGEN GOEDGEKEURD KREDIETEN VOOR ONDERWIJS 9 BOUW VAN 9 SCHOOLLOKALEN GAAT DOOR VERKOOP WONINGWETWONINGEN EXTRA SUBSIDIE VOOR KERKELIJKE FANFARE GROND VOOR DE BOUW VAN EEN NOODKERK BESCHIKBAAR GESTELD 9 GEMEENTE GAAT RECHTSGEDING VOEREN INZAKE UITBREIDING INDUSTRIETERREIN GEMEENTE GARANT VOOR 12 ZELFBOUWERS De raad der gemeente Drunen, vrijdag in openbare vergadering bij een ten gemeentehuize, had in deze eerste vergadering na de vakantie een 17 punten tellende agenda af te werken, waaronder de hierboven genoemde punten wel de voornaam ste waren. Inzake de woningbouw, werd door B. en W. mededeling gedaan inzake de bouw van 16 woningwetwonin gen, waarvoor inschrijving was bin nengekomen van de Fa. S. J. Pep ping. De mogelijkheid bestaat nog, dat het contingent van 16 woningen zal worden opgenomen in een con- tinubouw, welke zich uitstrekt over drie jaar. De totale toewijzing van drie maal 16 zal dan verhoogd wor den met 25% en derhalve dan 60 woningwetwoningen omvatten. Niet alleen zal hiermee het aantal toe wijzingen worden verhoogd, maar ook zullen de bouwkosten door de mogelijkheid van door bouwen da len, terwijl een vluggere realisering mogelijk is. Aan de heren F. van Drunen en M. Obbens werden garanties ver leend inzake de geldleningen voor de door de genoemde heren te bou wen woningen. De woningen zullen worden gebouwd nabij de Pr. Hen drikstraat en de stichtingskosten worden geraamd op resp 18166. en 15500.—. Voor nog 10 andere gegadigden, waarvoor de administratieve afwik keling spoedig zal zijn beëindigd, stelden B. en W. voor hetzelfde te besluiten. De raad keurde dit goed. Voor een vijftal personen, welke verzoeken hebben gedaan om de door hen bewoonde woningwetwo ning te kopen, is de overdrachts- prijs door de minister definitief vastgesteld. Het betreft hier: P. v. Balkom, Burg. v. d. Heij denstraat 8, taxatieprijs 11.450.—; A. Cales, Lij ster besstr. 1, taxatieprijs 15.907; Th. Floris, Burg. v. d. Heijdenstr. 68, taxatieprijs 12.557.H. Kuijs, Burg. v. d. Heijdenstraat 12, taxatie prijs 11.320.J. Laaracker, Burg. v. d. Heijdenstraat 83, taxatieprijs 12.254.—. Aan bovengenoemde personen is bereids gevraagd of zij na het be kend worden van de taxatieprijs hun verzoek tot aankoop handhaven. Momenteel is van alle gegadigden nog geen uitsluitsel ontvangen. De voorzitter deelde mee, dat, zo dra uitsluitsel is ontvangen, dit de raad zal worden meegedeeld. De raad keurde de taxaties goed. GRONDTRANSACTIES In overleg met de gemeente, ligt het in het voornemen van het Kerk bestuur van de parochie van de H. Jozef een noodkerk te plaatsen op een terrein, gelegen tussen de Prins Hendrikstraat en de Dahliastraat. Dit terrein is bestemd voor bijzon dere gebouwen en gereserveerd voor de bouw van een definitieve lagere school, welke t.z.t. de nood- lokalen van de Paulusschool zal moeten vervangen. Dit terrein zal dus de eerste jaren braak blijven liggen of tot tijdelijk plantsoen moe ten worden ingezaaid. Revenuen zal het voor de gemeente zeker niet kunnen afwerpen. Wanneer op het terrein een nood kerk wordt geplaast, heeft dit het voorzitter wees er op dat dit alsnog kon worden gedaan indien zulks nodig mocht blijken. Grond werd gekocht van J. van Hurk en J. C. Fitters in het uitbrei dingsplan. Het door genoemde per sonen eertijds genomen besluit voor de bouw van een woning, is gewij zigd. De bovengenoemde grond werd inmiddels op voorstel van B. en W. doorverkocht aan H. Smits te Giers- bergen en H. van Son te Drunen. Op deze grond zullen genoemde he ren zgn Bogaers-woningen bouwen. Tegen de prijs van 16.65 werd in de Prins Hendrikstraat grond ver kocht aan A. v. d. Heijden, Stations straat 28 en W. v. Gorcum, Grote straat 158a. ONTEIGENING TEN BEHOEVE VAN INDUSTRIETERREIN. Hierover zegt het pre-advies: Bij koninklijk besluit van 28 sep tember 1962 nr. 53, werd het raads besluit van 3 november 1961, gewij zigd bij raadsbesluit van 29 juni '62, tot onteigening van gronden ten be hoeve van de uitbreiding van indus trieterrein in de omgeving van de Kasteeldreef goedgekeurd. De N.V. Lips heeft intussen met de diverse eigenaren herhaaldelijk getracht tot een minnelijke aankoop te komen. Dit heeft tot resultaat gehad, dat van de in het onderhavige onteige- voordeel, dat het terrein niet braak I ningsplan opgenomen gronden blijft liggen en de omgeving niet zal ontsieren. De gemeente kan op deze wijze meehelpen de financiële startmoeilijkheden van de nieuwe parochie zo gering mogelijk te doen zijn. De grond zal drie jaar beschik baar worden gesteld, welke tijd lang genoeg wordt geschat om tot de bouw van een nieuwe kerk te geraken. De betreffende grond zal niet aan het kerkbestuur beschik baar worden gesteld. De heer v. Lammeren merkte op, dat het om niet beschikbaar stellen bij Ged. Staten wel eens bezwaren kon opwerpen en stelde voor een symbolische huur te bepalen. De slechts één eigenaar tot nu toe heeft geweigerd de woning met bijbeho rend erf tegen een redelijke prijs te verkopen, t.w. de Wed. v. Balkom- Schalken, Groenewoud 9. Teneinde te voldoen aan de be palingen van de Onteigeningswet, dient de gemeente uiterlijk 28 sep tember a.s. de Wed. v. Balkom te dagvaarden, daar anders de tot nu toe gevoerde procedure komt te ver vallen. Alvorens de onteigening bij de rechtbank aanhangig te kunnen maken, is echter een goedgekeurd raadsbesluit nodig tot het voeren van een rechtsgeding. B. en W. hebben inmiddels met Mr. J. J. M. Witlox te Den Bosch, die op het gebied van onteigening deskundig is, contact opgenomen, teneinde de onteigening op korte termijn bij de rechtbank aanhangig te maken. De juridisch adviseur van B. en W. heeft inmiddels terzake van deze onteigening een gunstig advies uitgebracht. B. en W. hebben de eer de raad voor te stellen een besluit te nemen tot het voeren van een rechtsgeding inzake onteigening voor uitbreiding van industrieterrein. De voorzitter merkte op, dat het hem betreurde dat in een zaak het zover moest komen dat tot onteige ning moet worden overgegaan nadat de rechter uitspraak heeft gedaan, omdat men niet tot een minnelijke schikking heeft kunnen komen. Spr. wees er in dit verband ook op dat het nog mogelijk was dat na het uit geven van de dagvaarding fiog mogelijk bleef dat beide partijen tot elkaar kwamen. De heer Brok vond het alles bij een maar 'n eigenaardige zaak. Het deed hem voorkomen dat dit geval maar een proefkonijn was, daar hem en ook B. en W. het toch be kend moest zijn dat in ditzelfde ge bied nog twee gezinnen woonden, waarvan eveneens een onteigening moest plaats vinden. De heer Brok vond het nu vreemd dat juist deze weduwe de dupe moest worden. Het was hem ook bekend dat sinds een jaar door de firma Lips geen enkel voorstel aan de betrokkenen was ge daan, die door van hun huis en grond weg te moeten, zeer sterk ge dupeerd werden. De voorzitter wees er op dat het niet mogelijk was om op details in te gaan en vroeg de raad begrip voor de situatie. Voor wat betreft de op merking van de heer Brok dat er nog twee gevallen in hetzelfde ge bied waren, wees hij er op dat dit beslist niet het geval was. De twee gevallen waarop de heer Brok doel de, waren indertijd bij raadsbesluit uit het uitbreidingsplan gelicht. In deze twee gevallen hadden de be trokkenen bezwaren ingediend, be zwaren die door de Kroon in behan deling werden genomen. Was inder tijd ook door de Wed. van Balkom bezwaar ingediend, dan was het ze ker niet zover gekomen. Tevens wees de voorzitter er op dat de firma Lips een over het al gemeen soepele aankooppolitiek volgt bij de aankoop van gronden voor uitbreiding van haar terrein en was er nogmaals van overtuigd dat een minnelijke schikking moge lijk moest zijn. Verder wees hij er op, dat, al zou het tot een uitspraak van de rechtbank komen, dit in feite geen van beide partijen tenslotte zou bevoor- of benadelen. Een uit spraak van de rechter mag en moet men toch als onpartijdig kunnen be schouwen. Zowel de heer Snoeren als de heer Fortuin konden zich met de gang van zaken niet geheel vereni gen. De heer Fortuin stelde stem ming voor. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte met 4 tegen 8 stemmen vóór aangenomen. ONDERWIJS Voor 't onderwijs werden weder om een aantal kredieten goedge keurd. Voor de aanleg van 'n speel plaats met zandbanken en piasvij ver, kindertuintjes en een buiten berging, werd reeds eerder een kre diet verleend van 33871.de meerkosten vroegen nog om een aanvullend krediet van 1763. De heer Snoeren vroeg om be spoediging bij de uitvoering van 't werk. Een krediet van 1657.werd beschikbaar gesteld voor aanschaf leermiddelen voor de school in de Wilhelminastraat. Voor aanschaf van gymnasiekartikelen werd aan de ULO-school een krediet verleend van 1573. De afrekening over 1962 en 1963 werden onveranderd goedgekeurd. De rekening-courant-overeenkomst met de katholieke Levensschool, die 'tot dusver was bepaald tot een maximum van 10000.werd ver hoogd tot 20000. SPORTPARK Zondag is in Drunen het nieuwe sportpark in gebruik genomen met de eerste competitiewedstrijd van RKDVC. Alvorens dit kon gebeuren, werd vrijdag in de raadsvergade ring bepaald, onder welke kondities men dit terrein aan RKDVC in ge bruik zou geven. Hierover zegt het pre-advies: Het sportpark is na het aan brengen van het terreinmeubilair, hetgeen thans geschiedt, gereed. De velden zijn bespeelbaar. Het oude terrein langs de Kastanjelaan ver keert in een zeer slechte toestand. Het bestuur van RKDVC heeft de gemeente verzocht met ingang van het nieuwe seizoen de nieuwe ter reinen te mogen bespelen. Geregeld dient te worden onder welke kon dities de terreinen aan RKDVC in gebruik zullen worden gegeven. B. en W. zijn van mening dat de gemeente zelf het beschikkingsrecht over de velden moet behouden, waarbij in onderling overleg uiter aard zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de belangen van RKDVC. Er zijn namelijk ook andere gega digden die voor sportbeoefening van

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 1