Raad van Loon op Zand wil geldleninig aangaan met Algemeen Werkloosheidsfonds Rond de raad van Drunen Ook heren vertegenwoordigd op L'heure des dames VD te is de eerste voot de tweede mode mm 9 Najaarsshow Frits van deR Ven <?L VROOM DREESMAHH J4-' 90/ SE 2 Bé 5 BéV VéGéC 3 Vei DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 Sprang Vrijh.-Capelle alleen tr-M 4.75 VéGc 55 TAN 80 DE de terreinen, gebruik willen maken, zoals de scholen, bedrijven en an dere sportverenigingen. Uiteraard kunnen op de terreinen behalve voetbal ook andere takken van sport beoefend worden. In verband hier mee lijkt het B. en W. aan te be velen dat de gemeente het beschik kingsrecht over het sportpark in ei gen hand houdt. B. en W. willen de raad derhalve voorstellen de voetbalterreinen met de daarbij behorende accomodaties ter beschikking te stellen aan RK- DVC voor dié tijdstippen, waarop 't voor wedstrijden en oefeningen de velden voor gebruik nodig heeft en welke vooraf met de gemeente zijn overeengekomen. Dit betekent dus dat het sportpark niet in zijn ge heel of voor een gedeelte aan RK- DVC wordt verhuurd, zoals dit tot nu toe gebruikelijk was. Het is B. en W. bekend dat de vereniging slechts over geringe fi nanciële middelen beschikt. Wil zij uit de huidige impasse geraken en het spelpeil opvoeren, dan is het noodzakelijk dat zij meer gelden be steedt aan training, hetwelk 't bud get in sterke mate beïnvloedt. Een en ander is oorzaak dat RKDVC niet bij machte is een hoge vergoeding aan de gemeente te betalen. Wil de gemeente de helpende hand bieden, dan is het noodzaak dat een drage lijke vergoeding wordt vastgesteld. B. en W. geven er daarom de voor keur aan de gemeente mee te laten delen in de opbrengst der recettes van de vereniging. Wanneer over enige tijd de financiële situatie van RKDVC gunstiger wordt, zal de ge meente daarvan kunnen mee profi teren. Zowel voor de vereniging als voor de gemeente lijkt B. en W. dit aantrekkelijk. Met het bestuur van de voetbal vereniging is overeenstemming be reikt over een afdracht van 33 1/3% van de recettes, zulks met inbegrip van de vermakelijkheidsbelasting, alsmede 1/3 deel van de opbrengst der seizoen-kaarten voor donateurs. De vereniging zal voorts alle ver bruik van stroom en water betalen, alsmede zorg dragen dat de velden en lokalen na afloop der wedstrij den worden opgeruimd en schoon- gehouden. Uiteraard zullen aan het gebruik van de velden nog bijzondere voor waarden worden gesteld, waardoor de instandhouding en een behoor lijk gebruik der velden kan worden geëist. Ter oriëntatie van de raad zij meegedeeld, dat RKDVC de beschik king nodig heeft voor het eerste elf tal over het hoofdvoetbalveld één keer per 14 dagen voor competitie- en bekerwedstrijden e.d., over de 2 bijvelden elke week, eveneens voor evengenoemde wedstrijden van de lagere elftallen en over een oefen terrein. De kosten van onderhoud en bemesting blijven voor rekening van de gemeente. Over de door B. en W. voorgestel de regeling was men het in grote trekken wel eens. De hëer v. Lam meren vroeg in dit verband hoe hoog de bijdrage van DVC kon worden geschat en ten tweede hoe men dacht te handelen als meerdere ver enigingen zich zouden aanmelden om dit terrein te mogen gebruiken. De voorzitter wilde daarom de re geling maar voor een jaar handha ven, waarna de zaak opnieuw zou moeten worden bezien. Een en an der was ook met de sportcommissie besproken. Voor wat betreft de ge schatte bijdrage van DVC, deelde de voorzitter mee dat deze geschat zijn op plm. 600. Tenslotte sprak men de hoop uit dat het DVC gegeven mag zijn op dit nieuwe terrein spoedig tot ho gere prestaties en goede successen te komen. DIVERSEN Aan de Fanfare te Elshout werd een extra subsidie van 1400. verleend voor de aanschaffing van uniformen. Deze aanschaffing zal 'n bedrag vragen van 7000.Door het comité vrienden van de fanfare is in de afgelopen maanden 3600.- bijeen gebracht, terwijl men nog 2000.hoopt bijeen te krijgen door het uitgeven van renteloze aan deeltjes van 25. In het uitbreidingsplan Oost wer kten twee nieuwe straatnamen ge geven, nl. v. Arckelstraat en v. Mal- senstraat; zowel de v. Arckels als de v. Malsens zijn heren geweest van de heerlijkheid Drunen. De na men werden door de heemkundige kring geadviseerd. Openbare vergadering van de raad deze gemeente op woensdag 16 sep tember 1964 om kwart voor 8 in de vergaderzaal van het gebouw Open bare Werken. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening, groot 300.000, met het Algemeen Werkloosheids fonds. PRE-ADVIES Tijdens een speciaal daartoe be legde spoedeisende vergadering, werd op 1 augustus jl. door de raad besloten tot het aangaan van een vaste geldlening, groot ƒ500.000, In het desbetreffende pre-advies hebben B. en W. de raad een uit eenzetting gegeven van de moeilijk heden welke de gemeenten onder vinden bij het aantrekken van lang lopende leningen tengevolge van de heersende krapte op de kapitaal markt. De door ons gesignaleerde moei lijkheden duren nog steeds voort en worden thans nog verergerd door dat het voor de provincie Noord- Brabant geldende leningsplafond afgekondigd door de rijksoverheid op grond van de wet Kapitaaluitga ven Publiekrechtelijke Lichamen dezer dagen is bereikt. Een gevolg hiervan is, dat vóór 1 november '64 geen nieuwe leningen meer voor goedkeuring in aanmerking komen en omdat in verband hiermede aan de eis van vaste financiering niet kan worden voldaan inves teringen, waaromtrent nog een be slissing moet worden genomen, tot genoemde datum door Gedeputeerde Staten terzijde zullen worden gelegd. B. en W. prijzen zich gelukkig er in geslaagd te zijn nog vóór het be reiken van dit leningsplafond door vooroverleg met Ged. Staten toe stemming te krijgen een geldlening aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 300.000,Hoewel dit be drag niet toereikend is om te voor- Kerkebouw, straataanleg, grond- verkoop en woningbouw in plan Oost vroegen vrijdag herhaalde malen de aandacht van de raad. De St. Jozef parochie welke zich heeft gevormd in plan Oost, zal op korte termijn een noodkerk gaan bouwen in de Prins Hendrikstraat. Hiervoor stelde het gemeentebestuur bij het besluit van de gemeenteraad gratis grond beschik baar. Deze grond welke is voorbe stemd voor de bouw van een school welke binnen drie jaar toch nog niet zal kunnen worden gebouwd, zal nu voor drie jaar worden afgestaan aan de St. Jozefparochie, die er dit jaar nog een noodkerk, waarvan de onder delen reeds ter plaatse zijn gearri veerd, gaat bouwen. De plannen voor nieuwbouw, zowel van kerk als over de plaats waar deze moet komen, zijn momenteel in studie. De nieuwe kerk zal straks gebouwd worden in de Oranjestraat, maar dit houdt in dat de oorspronkelijke plan nen van straataanleg etc. aldaar nu enige wijzigingen moeten ondergaan. Dit alles blijkt volgens mededelingen van Burg. Stieger thans in studie te zijn van de stedébouwkundige dienst. Dat deze studie al reeds ver gevor derd is, mag worden afgeleid uit het feit dat enkele straten reeds werden verlegd, terwijl een plein dat in het oorspronkelijke plan werd gecreëerd, geheel wordt verlegd. Dit plein, dat de naam kreeg van Deken Goppens- plein, is voor wat ruimte en naam be treft, nu bestemd als een plein voor de nieuw te bouwen kerk. In uitbreidingsplan Oost werden ook twee nieuwe straatnamen gege ven, n.l. de van Arckelstraat en de van Malsënstraat. De Heemkunde kring, welke omtrent het geven van straatnamen werd geadviseerd, heeft de namen van twee geslachten welke in de 12e eeuw heer van Drunen zijn geweest nu laten vastleggen in twee straatnamen. In ieder geval zal in de komende tijd steeds meer aandacht geschonken moeten worden aan uitbreidingsplan Oost, dat nu gezamenlijk met uit breidingsplan Noulanden zal worden afgebouwd. Wij hopen dat wat be treft opzet en uitvoering deze uit breidingsplannen even mooi zullen worden als de voorgaande en dat men er aandacht aan zal besteden dat er ruimte blijft voor pleinen en groen stroken. Inmiddels is ons ook bekend ge worden hoe groot de noodkerk is. De ze heeft een oppervlakte van 31 x 13 m. Hopelijk is het echt een noodkerk, die de bouw van een definitieve kerk alleen maar kan bespoedigen. Hoewel wij niet mogen klagen 'over het tempo van de woningbouw in Drunen, zal er op dit gebied mogelijk in de komende jaren nog meer te zien zijn. Het contingent woningwet woningen dat thans 16 is, zal naar alle waarschijnlijkheid in de continu- bouw worden opgenomen, waardoor dit contingent dan voor drie jaar zal worden gegeven, dus 48, terwijl dit dan tevens met 25 zal worden ver hoogd. Het totale contingent wordt dan 60. Bij elke raadsvergadering blijkt steeds weer dat de groei van Drunen doorzet en steeds weer in een ver sneld tempo. Bekend is inmiddels ook weer geworden dat de Amsterdamsche Bank zich in Drunen zal gaan vesti gen, die hiervoor het oude postkan toor, Grotestraat 133, heeft aange kocht, In dit verband mogen wij ook nog eens de aandacht vestigen op de winkelpanden wélke de laatste tijd in Drunen gereed zijn gekomen, of waar men aan verbouwing en uitbreiding is begonnen. Dit alles wijst op een groei welke naar ieder verwacht zich in de komende jaren nog zal doorzetten ten het vertrouwen dat ook de nering doenden en de middenstand in deze groei heeft. Dat in een groeiende gemeente zich dan wel eens moeilijkheden kunnen voordoen op gebied van onteigening is begrijpelijk. Gelukkig zijn er dit niet veel, omdat meestal, dank zij het royale aankoopbeleid van Lips N.V. en de gemeente tot een minnelijke schikking komt. Dit blijkt niet altijd mogelijk. Ge lukkig is er dan altijd de rechter nog die er een objectief en eerlijk oordeel over kan uitspreken. In het geval v. Belkom, waarvan ons ook de details niet geheel zuiver bekend zijn, hopen wij alleen maar dat de betrokken we duwe er niet als de gedupeerde uit te voorschijn komt. Mogelijk kan goede voorlichting soms in zulke gevallen veel misverstand voorkomen. zien in de werkelijke kapitaalbe hoefte, worden de beperkte moge lijkheden op investeringsgebied hier mede toch weer enigermate ver ruimd. Bovengenoemde geldlening kan worden aangegaan met het Algem. Werkloosheidsfonds. De aanbieding daartoe bereikte B. en W. door tus senkomst van het Bankierskantoor Staal Co. te 's-Gravenhage. De voorwaarden, welke door de geldgever worden bedongen, zijn: rente 5%% per jaar, halfjaarlijks te voldoen, koers 100%. Looptijd 10 jaar, af te lossen in 10 gelijke jaar lijkse termijnen, op te nemen per 1 oktober 1964. Aan de bemiddelaar, Staal Co. te 's-Gravenhage, is tenslotte nog een éénmalige provisie te betalen van y8% berekend over het nomi naal ter leen op te nemen bedrag. B. en W. stellen de raad voor tot het aangaan van deze geldlening te besluiten. De naj aars-modeshow van Frits van der Ven kan in alle opzichten uitstekend geslaagd worden ge noemd. Er was veel en kritisch pu bliek, dat enthousiast reageerde wanneer modellen werden getoond die in de smaak vielen. Zoals altijd, werd de bontmode 't meest onder de aandacht gebracht en hierbij bleek dat persianer num mer één blijft voor oudere dames. Roodvos-kragen waren een nieuw tje, hoewel deze ook wel in nerts waren uitgevoerd. Eveneens nieuw was rivierotterbont, dat prachtig glanst en zeer soepel is. De mantels zijn deze winter van voren getail leerd en soms voorzien van sierstik- sels, met in het sportieve genre een dubbele sluiting. Bij de costumes treden de camel pakjes vooral op de voorgrond en de schouderpassen waarmee zij 'meestal gesierd zijn, doen sterk aan militaire uniformen denken. De geklede jurken blijken over 't algemeen mouwloos te zijn, terwijl we ook hier een getaileerde voor kant vinden. De nieuwe mode brengt lange avondjurken, waarbij echter afge zien wordt van wijde rokken, die nu door rechte rokken vervangen wor den. Erg in de smaak vielen de bruids japonnen die Frits van der Ven showde, terwijl ook de hoeden, bont- hoeden wel te verstaan, die variëren van enorm groot tot heel strak om het hoofd zittende mutsjes, veel bij val oogstten. De boventoon werd hier echter gevoerd door baretten die op velerlei manieren gedragen "worden. Onder het motto "Bij een goed geklede vrouw past alleen een goed geklede heer", wordt op de Najaars show "L'Heure des dames", die dins dag 15 september in de stadsschouw burg te Tilburg zal worden gehou den, voor de eerste keer ook heren mode geshowd. Deze taak heeft herenmodemaga zijn Maison Moderne op zich geno men en te oordelen naar het voor proefje, dat ons tijdens een perscon ferentie werd gegeven zal dit een be langrijke aanwinst zijn voor "L'heure des dames "et messieurs". "L'heure des dames" wordt, zoals bekend, verzorgd door een aantal Til- burgse zaken, die ieder het nieuwste in hun branche tijdens deze mode show onder de aandacht van het pu bliek brengen. Modehuis Teulings verzorgt de hoofdschotel, namelijk de couture. Mantels, mantel-costuums, japon nen en ensembles, alles naar de laat ste Parijse mode, zullen worden ge showd door buitenlandse mannequins, die de jongste creaties van mode-ko ningen en -koninginnen, zoals Cha nel,, Cardin, Givenchy, Nina Ricci en Balmain met gratie naar voren zul len brengen. De belangstelling gaat natuurlijk vooral uit naar het nieuwe element in de show, de herenmode van Maison Moderne. Het modebeeld is hier afgestemd op klassieke lijnen voor officiële en zakelijke kleding, terwijl de sportieve man naar het Engelse type kostuum zal grijpen. Hierbij kunnen we opmer ken dat Maison Moderne dit najaar een collectie binnen krijgt van de be faamde Engelse kleermakers Reid en Taylor. Als hoofdkleuren worden grijs en beige-bruin genoemd, terwijl het blauw gedoemd zal zijn te ver dwijnen. Ook kostuums met vest zullen meer en meer regel worden, terwijl daarnaast voor mannen die sportief voor de dag willen komen de tweed- colbert met daaronder een beige broek is weggelegd. Behalve kostuums brengt Maison Moderne ook een uitzonderlijke col lectie jassen in velerlei kleuren en modellen, waarbij de ruit en visgraat dessins de boventoon blijven voeren. Dat ook de details zeer belangrijk zijn, blijkt wel uit de ruime aandacht die Maison Moderne tijdens "L'heure des dames" hieraan schenkt. Modehuis Libelle heeft de verzor ging van de dameshoeden op zich ge nomen en naar het blijkt zijn de nieuwste ontwerpen klein en vooral het aantal baretten is belangrijk toe genomen. Ook blijkt er veel belang stelling te bestaan naar de zogenaam de Paola-hoedjes die dan ook ruim aan hun trekken zullen komen tijdens de Tilburgse najaarsshow. Odk worden door Libelle paraplu's en shawls in bijpassende kleuren ge toond. Voor het allernieuwste op het ge bied van schoeisel worden we des kundig voorgelicht door Mode-schoe nenzaak Mesco-exquis. De nieuwe mode schrijft geen hoge naaldhakken meer voor, maar 'brengt een gemak kelijker schoentje met half-hoge hak ken. De nieuwe herenmode brengt 'n iets zwaardere schoen, terwijl hier de zwarte kleur wellicht door natuur- bruin verdreven kan worden. Op uitnodiging van de Fa. v. Eys- den, die de afdeling parfumeriën voor haar rekening neemt, zijn uit Parijs enkele specialisten van de Fa. Elisa beth Arden, naar Tilburg gekomen. Tijdens de pauze zullen zij speciale de monstraties geven op het gebied van de moderne make-up. Tevens zal men gelijkertijd op de hoogte worden gebracht van de nieuwe modekleuren op dit gebied. Tenslotte zal door het Reis- en pas sagebureau Wassing voorlichting ge geven worden op het toeristische i peet, zodat eenieder die dinsda J" dag om 14.30 uur of 's avondtl 20. - uur naar de Stadsschol zal gaan, op het gebied van k J we mode zijn licht op kan steken BEGRAFENIS WIJLEN DE HEER T. VAN ZElSj Onder grote belangstelling wel(] j dagmiddag op de algemene WjAj aan de Tilburgse weg ter aarde bestetót stoffelijk overschot van wijlen de heer T Zeist, die maandag j.l. overleed In de aula op de begraafplaats werd rouwdienst geleid door Ds. P. - op de begraafplaats eveneens w<x troost tot de familie richtte en de gen wees op de Verlosser van zondareT Aan de geopende groeve werd iet gevoerd door de heer G. Vos, voorzitten de Harmonie Marijke, die in dankbare t woord'ingen de overledene herdacht als de-oprichter van de muziekverenigingen'' vele werk memoreerde dat de 'heer v 7 i in het belang van harmonie en drumU heeft verricht. De heer W. J. van 'Willigenbnrg sr, namens de Oranevereniging Juliana van de overledene vele jaren bestuurslid waarna de begrafenisbedienaar de hi Bogers namens de familie dankte voor', medeleven ondervonden tijdens de ziektes bij het overlijden. BEGIN VAN BRAND. De brandweer werd vrijdagmiddag alarmeerd voor een uitgebroken brandji de Koekjesfabriek van dhr. V. De lij weer was spoedig ter plaatse en kon ij vuur spoedig blussen, zodat 'het bij een ringe schade bleef. P.V. NOOIT GEDACHT, Uitslag kasvlucht vanuit NeuMles zaterdag 12 sept. Gelost om 8.40 uur. Dd name 338 duiven. Jac Ophorst 1, 20, 43, 56; J. van Zeist 2, 21, 22; M. Nat 3, 8, 15, 18, 57, 60, 63, 66, 71; A Treft 4, 44, 59; A Snaphaan 5, 7, 54; A S» rings 6, 24, 25; H Vos 9; F Tactor v Tilburg 11, 75; H v Zeist 12, 62 Heiblom 13, 38, 41, 52, 67; A zen 14, 17, 50, 55; A Flodijn 16,37 49, 61; M Romer 19, 40, 42; J Kramer! 39, 48; P v Dongen 27, 68; A v Zeist 45, 69; H Hendriks 30; Jos Rozenbrand> 73; A Spuijbroe'k 32, 34, 46; C Pullens 70; A M de Jong 35, 77; J Spierings M Treffers 47; C Verhagen 51; L Kei ren 53, 72; M de Jong 58; G 74; A Brouwers 76. De hoofdprijzen ij den gewonnen door: M etten 1; A Se haan 2, jac Opihorst 3, 9; J v Zeist 1; Spierings 5; A Nieuwenhuizen 6; A Fk 7 H v Zeist 8. A.s. vrijdag inmanden voor de lui vlucht van dit seizoen vanuit Essen, Ventilator4* net gen10" c>len huis en g («chermroost. #t. Wander ^(tnaximun Witt). Therrnc jilikelt uit bi ivtrvet" a) van I LI o.a. i Zephj Simcs en Cc c) aantri 1) met 1 e) finam I) bel oi interc KERKDIENSTEN. Dinsdag 15 september des avonds 'i i hoopt D.V. voor de Geref. Gemeenteiiit kerkgebouw, Juliana'laan 8, voor Ds. Karens uit Nieuwerkerk. Donderdag 17 september des avonds il uur hoopt D.V. voor de 'Gref. Gemeenlïi |/gQg f{/ hetzelfde kerkgebouw voor te gaan Ds. 1 uit Leerdam. JP* Nylon kanten b.h. met elastieken zij pandjes. Voorgevormd model met af neembare bandjes, beugel en modi euze lage rug. In wit of zwart. A- en B-cups, maten 32-405.95 Pittige panty in slipmodel. Gemaakt van zeer goed wasbaar net-elastiek. Het strakke effen nylon voorpand zorgt voor een prima figuurkorrektie. Uitneembaar kruisje. In wit, M, L en XL7.50 Voorgevormde b.h. geheel van nylon kant op eveneens nylon voering. Mooi boothalsmodel met beugel. Al leen in wit. A- en B-cups, maten 32-40. Goed wasbare lightweight step-in van sterk nylon net-elastiek. Stevig model met versterkt voorpand en in lengterek geweven achterpand. M, L en XL. In wit. 9.75 De rondgestikte cups van deze kom- fortabele poplin b.h. zorgen voor een zeer fraai silhouet en een perfekte pasvorm. Uitgevoerd in wit voor B- en C-cups, maten 32-404.95 Superstevige gaine van sterk net- elastiek met versterkt voorpand en lengterek achterpand. Iets verhoogd model met ritssluiting opzij. ..10.90 Belligna een eigen merk van grote doe M OF Bk „DE „Wil specte' Grai zegger ten of „Da: Museu opzij, soneel hoofdi twee het ht bij he ügust' voorn Kil jat het ni ten o rucht staan lelijk wonii der", „Ei heid, van legde

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2