wAAlwijkse en lAncstRAAtse couRAnt wnüüSf. goede entree in eerste klasse ft.K.C. - T.O.P. 3-3 R.K.S.V.A.-R.W.B. 1-5 Concordia-Baardwijk 1-4 Margriet - W.S.C. 1-2 iiernen Groen bij achtervolging Jaap Oudkerk bij de amateur-stayers IN.B. STERK BEGONNEN Grootse vorm van W.S.C.-doelman MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 72. De tcho vAn het Zuióen 16ever: flaalwijksche )fdredacteur onuni Dit Wad Stoomdrukkerij Antoon Tielen JAN TIELEN x per week Abonnement: ,p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mud. (1.00 -f 5 ct. inc.k.) v J5 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post f 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariei Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO lie wereldtitels voor Nederland Nederland heeft het zondag af floten wereldtiteltournooi met ere de rug toegekeerd. Niet minder dan drie regenboogtruien werden Biee naar Nederland gebracht. jan Janssen opende de rij, Tie nen Groen onderstreepte zijn won- dertalent en Jaap Oudkerk bewees dat hij enkele maanden geleden lerecht van de achtervolging had overgeschakeld op carrière als stayer. De overwinning van Oud- lerkwas er een van grote overmacht. Gangmaker de Graaff voerde hem direct na de start naar de eerste plaats en de Nederlanders bleven daar: met snelheden, die soms bo ven de 80 km per uur uitkwamen en met een gemiddelde snelheid van 78,055 km per uur. Tegen het einde kreeg Oudkerk een geweldige inzinking, maar de snelheid eerder in de course had de anderen voor nog grotere proble men gesteld. Niettemin kwam voor de Neder landse suporters het eindschot als een bevrijding uit een bange droom dat het misschien toch nog juist mis zou gaan met die derde we reldtitel. HEMEN GROEN. Het feestgedruis om Jan Jansen was nog niet verstomd, of Nederland ton weer juichen om een wereld kampioen. Daarvoor zorgde de 18-ja- rige Fries Tiemen Groen, die in het Paree des Princes te Parijs als een •root kampioen de wereldtitel in de achtervolging voor amteurs verover- Js. In de finale eegevierde de jonge Fries met een voorsprong van 60 m over de Belg Van Loo. Na zijn overwinning verklaarde de dolblije Groen „Dit is het gelukkig ste tmoment in mijn leven. Ik wist dat it de favoriet was, zelfs voor de kampioenschappen begonnen, maar Je druk was voortdurend zwaar. Ik ben blij dat het allemaal voorbij is en Jat ik kampioen ben". Gevraagd of hij plannen had om professional te worden, zei Groen „Zeker niet, mijn bedoeling is om zo veel mogelijk wereldtitels te behalen Er waren niet minder dan 80 Frie zen per bus als supporter naar Pa rijs vertrokken. In het hartje van Follega barstte donderdagavond de vreugde los in de boerderij van veehouder Meine Groen. De inwoners, die de wereld kampioen der achtervolgers, hun 18- jarige Tiemen, niet naar Parijs waïen gevolgd, dromden samen op het erf. Burgemeester Brouwer, die zo snel als hij kon naar de hoeve was gere den, kreeg de eer mevrouw Groen als eerste geluk te wensen met het succes van haar zoon. Later volgde een groot deel van de overige 200 dorpelingen. In het begin van de week hadden drie bussen 80 supporters uit Follega en uit de omgeving van het Fries plaats je naar Parijs vervoerd. Onder hen bevond zich vader Groen en de 76- jarige Simon Dirk de Vries, oud-on derwijzer van de wereldkampioen. Nauwelijks had Groen in de finale de Belg van Loo verslagen, of het bestuur van de wielervereniging Olympia trok zich in geheim beraad terug om de drager van de regenboog- trui bij zijn terugkeer in Follega een groots welkom te bereiden. OVERIGE REGENBOOGTRUIEN De overige baantitels van dit weekeinde gingen naar: de Italiaan Maspes voor de sprint.profs; de Belg Bracke voor de achtervolging profs; de Fransman Trentin voor de sprint-amateurs; de Spanjaard Timoner bij de prof-stayers; Duits land voor de ploegenachtervolging. HNC-OLYMPIA 2-5. Midvoor Meeuwis gaf Olympia met een laag schot de leiding, 0-1. Voor de HNC- ers zich konden herstellen bracht r.-buiten Vreijsen met een hoge center de stand op 0-2. Olympia bleef gevaarlijk opereren en door Oerlemans en Meeuwis werd het zelfs 0-4. De strijd was toen reeds beslist, al werd het door Kees Mandemakers 1-4 en had een schot van 1-half Verduijn tegen de paal beter lot verdiend. HNC kon na de rust nog eens via IC Mandemakers met suc ces terugkomen, 2-4, maar de thuisclub was weer even ver toen Meeuwis de Dongenaren naar 2-5 schoot. Ook HNC 2 had geen suc ces. Het verloor met 6-1 van JPS uit Til burg, na met de rust al met 3-1 te hebben achter gestaan. KOGELVANGERS - WIT Zwart 1 - 4 R-buiten A v Beek gaf Wit Zwart na 'n half uur met 'n fraai doelpunt de leiding. Kogelvangers streed enthousiast voor 'n te- genpunt, maar de Capellenaren wisten de voorsprong te behouden. De betere techniek van 't sterk verjongde Wit Zwart gaf na de rust de doorslag. L-buiten H v Beek schoot zijn club naar 0-2 'en 1-half M v d Galiën maakte er 0-3 van. Door 1-binnen G Stoman kon de ploeg uit Willemstad even terugkomen, 1-3. Maar 't was H v Beek die met 'n doelpunt van klasse de wedstrijd ro yaal in 't voordeel van W-Zw. besliste 1-4. Ideaal voetbalweer, een massale be langstelling en een stoer tegenstand biedend R.K.C., waren evenzovele pluspunten die ons een boeiende en spannende voetbalmiddag bezorgden. Over het resultaat mogen we tevre den zijn, maar zou de winst geheel in Waalwijk zijn gebleven, dan zou ook dat zeker niet onverdiend zijn ge weest. Het vertrouwen dat wij in RK C hieven stellen, ondanks minder gunstige resultaten in het Zilveren Schoen-nederlaagtournooi, is niet be schaamd geworden. En al kreeg TOP dan voor de rust 2 doelpunten ca deau door fouten in onze verdedi ging, diezelfde verdediging heeft na rust mennige stormloop van de rood- witten doeltreffend opgevangen. Doelman Eekels heeft zijn heilig dom, behoudens die paar aarzelingen met uitlopen, waarvan hij zeker niet alleen de schuld draagt, met groot machtsvertoon verdedigd. Wat de ve le supporters vooral gaarne zagen, was, dat de hele ploeg, zonder uit zondering, zich volledig heeft inge zet voor een zo goed mogelijk resul taat. De sterk gewijzigde voorhoede heeft goed voldaan, zowel de vleugel de Peffer van Laak op links, als Onder de deskundige leiding van scheidsrechter M. C. Smulders heeft RWB de competitie geopend met een dik verdiende 5-1 overwinning. Nog nimmer tevoren heeft de Be- soijense ploeg meer dan één puntje uit Schijndel mee naar huis gebracht et ook deze keer was op zeer heftige tegenstand gerekend. De vele supporters, die veelal met eigen vervoermiddel naar Schijndel waren getogen, zullen dan ook hun hart hebben vastgehouden, toen de thuisclub reeds na twee min. scoorde. Doelman Avontuur kreeg bij een corner namelijk zo lastig de zon in djn ogen dat hij misgreep en center voor Castelijns, kersvers overgekomen van Wilhelmina, keihard inschoot, 1-0. Twee minuten later was de stand reeds gelijk, toen D. van der Schans een prachtige pass gaf naaT midvoor Bruurmijn, die niet faalde met een lage schuiver de. doelman het nakijken gaf, 1 - 1 'Vijf minuten later dachten we Avanti te zien doelpunten toen Avon- tuur, weer gehinderd door de zon, onder een hoge bal doorliep, doch de attente RWB-stopper trapte de bal n°g juist voor de doellijn. Dit was voor de RWB-ers het sein om er een schepje op te gooien en geregeld trokken zij met goede com binaties ten aanval. Na ongeveer een kwartier spelen gaf Huub Bruurmijn een mooie pass aan zijn broer en deze 'et met een mooi schot 1-2 aante kenen. Snel ging het spel in deze fase van de strijd op en neer. Om beurten kwa men beide doelen in gevaar, doCh de Avanti-voorwaartsen liepen tever geefs storm. Even voor de rust schoot Maijers tweemaal uit moeilijke posi tie naast. Pruijssers schoot prachtig in, doch even fraai werd zijn harde schuiver gestopt. Eén seconde voor de rust tikte Maijers goed door naar de RWB-midvoor, die nog een te genstander omspeelde, om tenslotte de hattrick te verrichten, 1-3. Na de rust pakte RWB meteen flink aan en hoewel de gastheren heftige tegenstand boden, moesten zij aan zien dat de gasten geleidelijk aan 'het heft in handen kregen en de ene aan val na de andere op het Avanti-doel ondernamen. De achtefhcrede van RWB, waarin Avontuur zich prachtig herstelde en ook de anderen zeer rustig en soliede te werk gingen, kon het nu wel kla ren en het was volkomen volgens de verhoudingen toen Han Bruurmijn na een kwartier de voorsprong vergroot te toen Maijers bij een scimage de bal voor zijn voeten kopte, 1-4. In de volgende periode kreeg Huub Bruurmijn een mooie pass van zijn broer, doch zijn schot mislukte. Ook Pruijssers had geen succes toen hij na een solo-ren keihard tegen de paal schoot. Juist toen het publiek de tribune ging verlaten, maakte centervoor Bruurmijn zijn vijfde en mooiste doelpunt. Huub Bruurmijn stormde over rechts op het doel aan, gaf vlak voor de uitlijn listig voor, waarna Han Bruurmijn vallende inkopte, 1 5. Frans Passier met Bertus van Soelen op rechts, hebben ontelbaar vele snel le aanvallen opgebouwd, vooral voor rust. Ad Duquesnoy had vandaag niet veel geluk, doch hij blijft een voort durend gevaar voor iedere verdedi ging. RRC begon direct met 2 snelle aan vallen, die doelman Peeters van TOP handen vol werk geven. TOP ant woordde met een schot tegen de paal en een tweetal hoekschoppen. Dan, na 7 minuten, liet de RKC-verdedi- ging een steek vallen en Leo Ouwens profiteerde onmiddellijk en opende de score, 0 - 1 RKC was niet terneer geslagen. Een gevaarlijke doorbraak van van Soelen kon nog precies worden afge slagen 'en Ad Duquesnoy slaagde er bijna in een slechte terugspelbal van TOP op hun doelman in een doel punt om te zetten. Het werd een hoek schop voor RKC. Doelman Peeters liet de 'bal vallen en hij had geluk dat het schot van van Soelen geen doel trof. RKC bezette het middenveld en forceerde een overwicht, dat in de 20e minuut leidde tot een zoveelste aanval over links, besloten met een uitgekiend boogschot van Bart de Peffer over de doelman, hoven in de uiterste hoek, 1 1Een snelle TOP- aanval over rechts leverde een schot op. Eekels wist het leder door een fantastische uitval tot hoekschop te drukken. Opnieuw zeer goed. com binatiespel op de rechtervleugel van RKC. Ook hier was een hoekschop het gevolg. Toen bij een gevaarlijke doorbraak van RKC weer riskant op de TOP-doelman werd teruggespeeld, was Duquesnoy er als de kippen bij om met een sliding een doelpunt te forceren. Doelman Peeters raakte ge blesseerd, doch kon gelukkig weer normaal doorspelen. Zeer fraai samenspel tussen Jan Timmermans en Bart de Peffer be sloot laatstgenoemde met een kei hard schot, dat de bal rakelings naast het doel deed verdwijnen. Nog steeds behield RKC een over wicht en een fraaie combinatie tussen Bart de Peffer en van Laak leverde een schietkans op, waaruit eerstge noemde RKC op een voorsprong bracht, 2-1. Er waren toen 40 min. gespeeld. Zeer goed vleugelspel van van Soelen geeft. Duquesnoy de kans in te koppen. Rakelings 'over de lat.. Weer fraai spel op de rechtervleugel van RKC leverde een voorzet op, waaruit Bart de Peffer de bal met een handige beweging van de linkervoet vrij maakte en met de rechtervoet on middellijk hoog in het doel schoot, 3 - 1 voor RKC, met nog 14 min. te spelen in een strijd tot dan toe een jonge eerste klasser volkomen waar dig. Twee minuten later leverde een TOP-aanval enige paniek en een doelworsteling op, waaruit Rinus Wijnen uiteindelijk onhoudbaar in de linkerhoek schoot, 3-2. Het was precies 5 minuten over tijd - we weten niet hoeveel tijd de arbiter heeft opgenomen voor enkele onderbrekingen - toen TOP op on verwachte en gemakkelijke wijze zijn derde doelpunt langs de uitlopende Eekels kon scoren. TOP kon dus ter stond daarna met een fortuinlijke 3-3 stand naar de thee. De RKC-verdedi- ging ging ook bij dit doelpunt niet vrij uit. Tijdens de pauze gaf het kranige drumband- en Jachthoornkorps Cor- nu Copiae een keurige 'en fleurige de monstratie van muzikaliteit, waarvoor dit korps een verdiende ovatie van het talrijke publiek mocht oogst De hervatting bracht een agressief TOP en doelman Eekels moest direct al handelend optreden, wat hem goed af ging. Maar de snelle tegenaanval leverde een voorzet van v. Soelen op, waaruit doelman Peeters de bal nog juist over de lat kon tippen. TOP her nam en behield een kwartier het ini tiatief. Eekels werd op de proef ge steld doch vergeefs. Een fout van Gijs van Daalen werd bijna afge straft. Bij een volgende aanval redde Eekels fraai in de hoek, doch hij liet de bal voor de open doelmond schie ten. Bakkers bracht nog op het nip pertje opluchting. RKC trok zich nu gesloten terug in de verdediging. Dat leverde TOP een drietal hoekschop pen op. A. Ouwens, de snelle rechts- Het succesvolle RKC-team: v.l.n.r. zittend F. Passier, A. Eekels, v. d. Laak, P. Bakkers, B. v. Soelen; staand: A. Verhoofstad, J. de Leur (grensrechter), B. de Peffer, J. Timmermans, A. Duquesnoy, R. v. d. Leur (aanvoerder), en G. v. Daalen. Op een vrij goed speelveld, be straald door een heerlijke najaarszon, floot om half drie scheidsrechter Geurds voor het eerst, om de com petitie '64-'65 op gang te brengen. De WSC-ers waren enigszins gehan dicapt, door afwezigheid van F. Pul les, H. Pulles en Mandemakers, doch door geestdriftig en enthousiast vol houden tegen deze fel, doch fair spe lende ploeg wisten zij de beide punten mee te brengen. De eerste perioden zijn voor gast heren en de WSC-defensie moet alle zeilen 'bijzetten om onheil te voorko men; doch 12 min. na het beginsig- naal moet de prima WSC-doelman zwichten voor een prachtschuiver van de Osse r.-binnen Valkenburg, na mooi combinatiespel. Even 'bijt WSC van zich af en r.- half P. Hens schiet enorm hard bui ten bereik van de geel-witte doelman tegen de paal. Drie min. later doet hij beter, als hij de 3e corner van WSC buiten het strafschopgebied voor zijn voeten krijgt. Maar nu komt zijn zoe mer tot stand in het opgekrulde Osse net, 1-1. De Margriet-mensen weten ook niet wat kansen benutten betekent, want diverse kansen worden onnodig om zeep gebracht door hun 1.-buiten Pie- kavet, doch ook WSC-voorwaartsen schieten voor open doel naast en over. Tot rust blijft de situatie ongewijzigd. Na de thee zal de WSC-doelman zijn klasse tonen, want aan hem is voor een groot deel te danken dat WSC zijn eerste wedstrijd won. Na enkele mooie safe's, waarin WSC uit een be narde positie kwam, komen de Or.- Zwarten aan bod. Nadat voor open doel een prachtkans werd gemist, zal in de 20e min. WSC op winst komen. Uit een mooie aanval over links, komt de Osse doelman te vroeg uit z'n doel en Ad Couwenberg tikt 'be heerst de bal over hem heen, 1 2. Direct hierop knalt Dalemeerd tegen de WSC-lat, wat geluk betekent vóór de Waalwijkers. In de volgende pe riode komt J. Couwenberg tweemaal voor de Osse-doelman, doch evenzo veel maal wordt deze kans gemist, na dat doelman v. d. Anker enige 'bal len onder de lat uit heeft geplukt, hakt Ad Schilders een voorzet van links tegen de paal. De nu nog te spe- binnen van TOP, had geen geluk, toen hij de bal, al vallend, met het hoofd dicht langs de paal werkte. Dezelfde speler beukte even later eerst de paal en schoot de terugketsende bal toen naast. Maar RKC bouwde tussen de bedrijven door gevaarlijke tegenaan vallen op, waarbij een vliegend schot van v. Laak beter lot verdiende. Toen ontging RKC 10 min. voor het einde de volle winst. Frans Pas sier trok een 'bal voor het doel, Ad Duquesnoy schoot eerst tegen doel man Peeters op en werkte de terug springende bal over de lijn, naar onze smaak een glaszuiver doelpunt, tenzij de scheidsrechter een ongeoorloofd aanvallen van de doelman zou heb ben waargenomen. Later hiernaar ge vraagd verklaarde arbiter Huix uit Eindhoven, dat hij buitenspel had ge constateerd. Hoe dan ook, tot het einde hiel den beide verdedigingen stand en heeft RKC het eerste kostbare eerste klas puntje binnen en hébben de vele aanhangers een versterkt vertrouwen gekregen in het optreden van hun fa vorieten. Volgende week gaat RKC naar Valkenswaard om de cluib van die naam te bekampen. Supporters die mee willen gaan, dienen zich uiterlijk a.s. woensdag 18 uur te hebben ge meld hij de heer A. v. d. Geld, An- toniusplein. RKC 2 speelde 'n vriendschappelij ke wedstrijd tegen BW 2 in 's-Bosch en wist een verdienstelijk gelijk spel te behalen. RKC 3 speelde 3-3 gelijk tegen RWB 3 en RKC 4 moest in Raams- donk tegen het 3e elftal van die club het hoofd buigen. Onze hoofdklasse junioren verloren met 2 - 0 in Oss van de dito's van Oss '20, na voortdurend in de meer derheid te zijn geweest. Dat kan al lemaal met voetbal. len tijd, pl.m. 10 min., komt WSC in verdrukking, mede door enige dubi euze beslissingen van de scheidsrech ter op de rand van het strafschopge bied. Maar doelman v. d. Anker is ongenaakbaar en zijn beste safe is 1 minuut voor tijd, als hij de bal plukt van de schoen van de alleen voor hem staande stopper. Na dit huzarenstukje fluit de zeer goed leidende scheidsrechter einde van deze niet goed, maar zeer sportief gespeelde wedstrijd. Van Mosselveld verricht hattrick. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd Concordia - Baardwijk is door Baardwijk met de duidelijke cij fers 1-4 gewonnen. Om precies half drie laat de goed leidende scheidsrechter dhr. de Fey- ter de aanvoerders bij zich komen en het is Baardwijk dat de toss heeft ge wonnen en Concordia brengt de hal aan het rollen. AI direct stormen zij op de Baard- wijk-veste af, maar deze zal zich deze middag zeer krachtig verweren en Concordia slechts een treffer toe staan. Als er ongeveer 15 min. ge speeld zijn, wórdt het overwicht van Baardwijk steeds groter en een doel punt kan dan ook niet uitblijven. Als doelman van Geenen deze middag weer in goede vorm een van zijn ver re uittrappen lanceert, verkijkt de stopper van Concordia zich op deze bal en de attente v. Mosselveld maakt hier direct gebruik van, passeert eerst nog de back, om daarna de uit zijn doel gekomen doelverdediger geen schijn van kans te geven en Baardwijk staat met 1 - 0 aan de leiding. Concordia zet daarna alles in het werk om de gelijkmaker te forceren, maar de B.-achterhoede weet van geen wijken, alhoewel v. Geenen eenmaal op fantastische wijze redding weet te brengen. Met aan beide zijden nog enkele zeer doelrijpe kansen verstrijkt de eerste helft. Na de rust is het Baardwijk dat weer direct in de aanval gaat 'en reeds na 5 minuten zien wij van Mosselveld zijn tweede treffer maken, als een schot van rechtsbuiten Bruurmijn door de doelverdediger niet klemvast wordt gegrepen en hij er als de kip pen bij is en de bal met zijn borst in het doel loopt. Na ongeveer 20 min. spelen ont staat het derde doelpunt en weer is het v. Mosselveld die de Ooncordia- doelman geen schijn van kans geeft. Baardwijk blijft gedurende de ge hele wedstrijd de toon aangeven en de gehele ploeg verdiend dan ook zonder uitzondering een pluim op de 'hoed voir het harde werken. Toch zou door een kleine weifeling in onze achterhoede Concordia onge veer vijf min. voor tijd nog tot een tegenpunt komen, dat werd gemaakt door hun midvoor Tinus. Toen iedereen al genoegen nam met deze uitslag verhoogde B. v. Crom- voirt in de laatste minuut met een lis tig boogballetje de stand tot 1-4, wat tevens de eindstand werd van deze goed en fair gespeelde wedstrijd. Als Baardwijk zo doorgaat kunnen de supporters nog veel plezier van de competitie beleven. ATHLETIEK Zaterdag werden in Drunen de wed strijden gehouden voor Athletiek- kampioenschappen. De uitslagen wa ren; Senioren: 1 J. Brok 2081 pt.; 2 A. v. Huiten 2074; 3 J. v. Drunen 2006; 5-5 B. v. Loon en P. de Kruis 1899 pt. Junioren 1 H. v. Ooijen kampioen 2225 pt.; 2 L. Vugts 2193; 3 M. v. Beurden 1507; 4 C. v. Bijnen 1363; 5 B. v. Huiten 1033 pt. Athletiekkampioen H. v. Ooijen met 2225 pt. heeft de wisselbeker voor 1 jaar in zijn bezit.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5