KAATSHEUVEL WAALWIJK 48 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 AUTOTOCHT VAN DE OUDEN VAN DAGEN JUBILEUM-SHOW VAN GIMBRÈRE zoekt kantoorwerk Bouvier platte boerenwagen „«.ING GESPREKSGROEPEN Sn"DE PAROCHIES VAN 8,1 kaatsheuvel n» beweging, welke in het bisdom Bosch op gang is gekomen, on- stuwende leiding van mgr. iBekkers, zal ook in de komende „Hor haar weerslag vmden m f narochies van Kaatsheuvel Het Send dat er na het Concilie S ommissie zal blijven voortwer- aan de hervorming van de Li- L om binnen het verband van Sochie-gemeenschap te komen ft een steeds dieper „beleven van of en Sacramenten. Hierop is jfjook het thema van de gespreks- in de komende winter ge- ■>hf ui heel het bisdom zal men 'leken en priesters tezamen, be ach zinnen op onze eenheid in Christus binnen de Kerk in Geloof en Sa- trament. Het samen vieren van de teilige Mis is hierbij het hoofd- Cde zaal van restaurant Eupho ria kwamen dezer dagen, onder lei- jj van kapelaan J. Pas, de diver- leiders der gespreksgroepen reeds ieen om samen kennis te nemen Jan dé richtlijnen, welke dienen om Je gesprekken in de groepen zo ef fectief en prettig mogelijk te doen verlopen. Er bestaat blijkbaar veel voor deze activiteit binnen je parochies, want kapelaan Pas Jeelde mee, dat de medewerking ;jer spontaan is, waardoor de in druk wordt gewekt dat men 't van- zelfsprekend vindt dat ook in Kaats heuvel door bezinning op de hoog ste levenswaarden een bijdrage ge leverd wordt aan de komende her vormingen in de liturgie in het bis dom. Er zijn thans reeds 12 van leze gespreksgroepen gevormd ter «rootte van 10—15 mensen, waarbij Jok een zuster of broeder en een priester aanwezig zullen zijn. ""ij kunnen de komende gespreks groepen niet beter toewensen dan: „veel succes!" STEENTJES-ACTIE VOOR SEMINARIEBOUW IN BRAZILIË Kortgeleden maakten wij melding van de nieuwe plannen, die het en thousiaste en actieve comité, onder van de heer C. Grootswagers, opstapel had staan om te helpen bij de verwezenlijking van de bouw van het seminarie in het missiege- van onze oud-plaatsgenoten, de rs Sjef van de Louw en Roes- in Brazilië, waarnaar laatst genoemde binnenkort vanuit Kaats- teuvel weer hoopt terug te keren, i van deze plannen betreft een steentjes-actie, waarmee 't co mité zaterdag 3 oktober op een grootscheepse wijze van start zal Met 'n grote boerenwagen, waar op als blikvanger een half af ge douwd seminarie, zal men vanaf «morgens negen uur tot zes uur 'savonds door geheel Kaatsheuvel trekken. Tegelijkertijd zal een leger van verkopers en verkoopsters, dat zich voor deze actie spontaan be schikbaar heeft gesteld, bij de be woners komen aankloppen om steentjes van de hand te doen. Ter onderstreping en verduidelijking zal men via een geluidswagen het doel van deze actie nog eens extra ken baar maken. Voor de rest hopen de initiatiefnemers dat geheel katho liek Kaatsheuvel zich met deze prachtige onderneming solidair zal tonen en de steentjes met handen vol zal accepteren. De bouw van "t seminarie vordert immers maar in een zeer matig tempo, omdat er een schreeuwend tekort is aan geldmid delen bij pater van de Louw c.s. Er is dus alle reden om deze actie una niem naar vermogen te steunen. Maar bovendien bestaat er voor de kopers een kans dat zij er zelf ook materieel wel bij varen. Het comité is er namelijk in geslaagd een aan tal prijzen bijeen te zamelen, waar van een fortuinlijke steentjeskoper winnaar kan worden, zoals destijds bij de bekende SUS-actie. Ter aan moediging adviseren wij de inge zetenen van Kaatsheuvel om eens een kijkje te gaan nemen in de eta lage van drogisterij De Vries tegen over de St. Janskerk, waar deze prijzenschat vanaf heden te zien is. Ongetwijfeld zal men dan verlan gend naar 3 oktober en de steentjes uitzien. Even nog willen wij alvast de aan dacht vestigen op het andere, niet minder grootse, plan van 't comité, namelijk het songfestival. Gelukkig zijn deze gebeurtenissen, waarin en- Me jaren terug danig de klad dreigde te komen, wat minder druk aan de orde, waardoor de waarde ran dit komende zangfestijn alleen maar kan stijgen. Wanneer wij nu reeds terloops verklappen dat hier aan o.a. medewerking zullen verle nen Trea van der Schoot, een van de grote vier die onlangs in het Belgi sche Knokke Nederland winnaar maakte van de zangwedstrijd tus sen diverse Europese landen, als mede de niet minder bekende Annie he Reuver, dan zal men begrijpen nat het weer storm zal lopen naar e Gildenbond, waar dit songfestival weer zal plaats vinden en waarvoor als data zijn vastgesteld 14, 15, 21 22 november a.s. Aanmelding I°n deelname is vanaf heden mo- MjJk bij de heer C. Grootswagers, 'anastraat 26, Kaatsheuvel. VERTREK PATER VAN BROEKHOVEN UITGESTELD Het vertrek van pater Jan van roekhoven uit Kaatsheuvel naar j-Mgo, dat eerst op vrijdag 11 sep- ®ber was bepaald, is voorlopig 'gesteld tot 23 september a.s. Hij tving namelijk enkele dagen te- j ten van zijn bisschop bericht, dat dn ?len h°t in zijn bisdom zijn rongen. DEMONSTRATIE MOND-OP MOND BEADEMING Het bestuur van de R.K. E.H.B.O.- vereniging „Damiaan" te Kaatsheu vel organiseert op woensdag 16 sep tember 's avonds om 8 uur in 't Wit- Gele Kruisgebouw een demonstratie van de mond-op-mond beademing, welke reddingsmethode om haar succesvolle toepassing de laatste tijd zeer actueel is geworden. De demon stratie, welke ook voor niet-leden van „Damiaan" toegankelijk is, zal worden verzorgd door de E.H.B.O.- vereniging te Dongen. Een mooie gelegenheid voor iedereen om met deze methode van nabij kennis te maken. GUNNINGEN Onder architectuur van de heer H. Prins te Kaatsheuvel, zijn de vol gende werken opgedragen. Het bou wen van een schoenfabriek voor de firma Gebr. van Gastel op het in dustrieterrein te Kaatsheuvel, aan de aannemer J. de Kort te Kaats heuvel. Het bouwen van een fa briekshal annex verbouwing van de kantoren voor de firma Jac. v. d. Assem te Kaatsheuvel, aan de aan nemersfirma S. J. Pepping te Kaats heuvel. Het bouwen van 15 woning wetwoningen in opdracht van het gemeentebestuur van Loon op Zand te Kaatsheuvel, waarvan negen wo ningen aan de Kon. Emmastraat te Kaatsheuvel en zes woningen aan de v. Rijckevorselstraat te Loonopzand, aan de firma Gebr. van der Ven te Tilburg. Het verbouwen van een woonhuis voor de heer W. Frederiks te Kaats heuvel aan aannemer J. de Kort te Kaatsheuvel. „Wij kunnen er tot onze grote spijt geen hele dag van maken", wist ons de voorzitter van het comité voor de Ouden van Dagen te ver tellen na de bijeenkomst van vrij dagavond j.l. De burgerij heeft niet op die wijze op de oproep gerea geerd dat de mooie plannen tot uit voering kunnen worden gebracht. Zoals was becijferd, zouden de kos ten 1000.groter zijn dan voor een halve-dag-reis. Per deelnemer zouden de kosten 15.bedragen, die voor een halve dag gereduceerd kunnen worden op 10.per deel nemer. Het comité moest dus, tot zijn spijt het plan voor een hele dag laten vallen. Dezer dagen gaan de kaarten uit met de mededeling, dat de reis gaat naar Scheveningen, Madurodam enz. Het comité hoopt, ondanks de te leurstelling voor velen, toch een uit stapje te kunnen aanbieden, dat al len zal voldoen. Veertien keer in opvolging heeft het honderden te vreden mensjes thuisgebracht. Het hoopt deze keer op eenzelfde succes. heer Dekkers ook dat deel van de Hoofdstraat, het feitelijke winkel centrum van de plaats, weet uit te breiden naar dat deel, dat in de toe komst ongetwijfeld door verdere straataanleg met het centrum tot één midden zal groeien. De wijze waarop hij dit door deze verbou wing reeds heeft voorbereid, ver dient een woord van respect en hul de. Hij respecteert de spontane medewerking ook door de heer Dekkers, betoond in de oprichting van een showroom aan het Gemeen telijk Gasbedrijf en spreekt de hoop uit dat zijn zaken die vlucht zullen nemen die hij er van verwachten mag. Direct na de officiële opening-volg de een druk bezochte receptie en een grote belangstelling, zowel van in als buiten de plaats. Het pand heeft zowel in exterieur als interieur een wijziging onder gaan, die de ondernemer alle eer aandoet. Maar wat meer tot de ko per gaat spreken is, wat de heropen de zaak in alles wat verwarming, sanitair en apparaten voor keuken en huishouden betreft, presenteert. Wij zeggen heus niet te veel als we verklaren dat de zaak Dekkers, zo 'ze dit nog niet was, dan toch zeker thans een vergelijking met 'n stads- zaak glansrijk kan doorstaan. Wij wensen de firma Dekkers goede zaken. ijvvv*u^/Lfu'Artnru*/i/VLrrrrr'u^r^iV,'rr^M*'i* Programma der feestelijkheden op 19 september 1964 bij gelegenheid van het 12^-jarig ambtsjubileum van de edelachtb. heer J. L. P. M. Teijssen als burgemeester van Waalwij::. 10.00 uur: Plechtige zitting van de gemeenteraad ter huldiging van de jubilaris en zijn gezin. 12.00-13.00 uur: Receptie ten stadhuize voor het gemeente-personeel. 14.00-16.00 uur: Openbare receptie ten stadhuize voor de bevolking en andere belangstellenden. Gezien het algemene karak ter dezer receptie, zijn hiervoor geen persoonlijke in vitaties verzonden. 16.45 uur: Défilé op het Raadhuisplein van schooljeugd en plaat selijke verenigingen. Vertrekpunten: Gemeenschaps huis in het stadsdeel Baardwijk, St. Antoniusplein in Waalwijk-zuid, Hertog Janpark in stadsdeel Besoijen en St. Petrusschool in het centrum. Vanaf deze punten begeven de deelnemers aan het défilé zich naar het Vredesplein, vanwaar gezamen lijk naar het Raadhuisplein wordt getrokken. 20.00 uur: Taptoe op het Vredesplein. 21.30 uur: Groot vuurwerk ten noorden van de provinciale weg (ter hoogte van het stadhuis), aangeboden door Han del en Industrie van Waalwijk. EEN HEROPENING IN STIJL Weer mochten we bij de firma H. P. Dekkers-v. d. Vliet in de Hoofd straat een heropening van de van ouds bekende kachelmagazijnen meemaken, welke opnieuw het be wijs levert dat deze firma, oud in jaren, geheel nieuw blijft in de wij ze waarop het bedrijf gevoerd wordt. Het is voor de zoveelste keer een modernisering geworden, die getuigt van durf en stijl. Architect Prins uit Kaatsheuvel was de ontwerper en het bouwbe drijf Pepping was de uitvoerder van het smaakvol en practisch opgezette winkelcomplex, dat om half 3 door de zeereerwaarde heer Pastoor v. d. Spijker werd ingezegend en met 'n zeer toepasselijk woord door bur gemeester v. Erp officieel werd ge opend. De burgemeester wees er in zijn toespraak op, dat deze oude firma gelijke tred weet te houden met de eisen, die momenteel aan de zaken doende middenstander gesteld wor den. Spreker juichte het toe, dat de De gasten die donderdagavond de Najaars Modeshow van Gim- brere bezochten, merkten wel de gelijk dat deze firma een feestelij ke show had. Dit was in verband met het feit, dat het dit jaar 125 jaar geleden was dat de eerste winkel van de Fa. Gimbrère werd geopend. Behalve de prachtige collectie die voor de bezoekers een streling voor het oog betekende, werd het publiek rijkelijk getrakteerd op al lerlei heerlijkheden. De modellen die door de firma uit Frankrijk, Italië en Engeland werden ingevoerd, bleken met de uiterste zorg te zijn uitgekozen, want ze vielen niet alleen op om dat ze modieus waren, doch ook omdat zij alle sporen van draag baarheid vertoonden. Op de eerste plaats werd tijdens haar show door de Fa. Gimbrère aandacht geschonken aan de sport- kleding, in het bijzonder aan après- skikleding. Het viel hierbij op dat de pijpen van de gebrachte pan talons zeer strak waren en soms waren de schoenen hieraan beves tigd. De jasjes die hierop gedragen ho. ren te worden zijn van drie-kwart lengte en hebben soms bontkragen. Mantels hadden over het algemeen drie-kwart mouwen, terwijl ze zelf zeven-achtste tot lang waren. Voor regenmantels werd een nieuwe stof gebruikt, tegal ge naamd. Deze stof blijkt ideaal te zijn voor regenjassen en kan ge makkelijk gewassen worden. Ver der zij vermeld, dat mantels dik wijls zijn voorzien van schouder- passen en afneembare bontkregen, zodat ze ook in de winter behaag lijk in het dragen zijn. Een keur van mantelcostuums werd door de mannequins getoond. Meestal in de „horse guard" stijl, terwijl ook de zgn. amazonestijl erg in de belangstelling staat. De_ ze amazonestijl behelst jasjes met strakke taille, brede kraag, korte revers en splitten in de rug. Ook de collectie hoeden oogstte veel ap plaus. Hier vielen vooral de hoed jes op die een combinatie vormen met de kraag in dezelfde bond- soort, maar ook de Greta-Garbo- hoeden vielen bij het publiek in de smaak. Ofschoon het merendeel van het publiek van het vrouwelijk ge slacht was mocht de herenmode show zich over veel belangstelling verheugen. Opvallend waren de ski-pantalons en de sportieve trui en die werden getoond. BENOEMD Onze stadgenote mej. Angelique Bergmans vertrok zaterdag j.l. naar Rome. Zij is benoemd tot secreta resse van het Indonesisch Episco paat, tijdens de duur van de 3e zit- jting van het Concilie. CONTACTDAGEN IN BAARDWIJK Het bestuur van de Sint Vincen- tius.vereniging in Baardwijk zal evenals vorig jaar op woensda gen gedurende de herfst- en winter maanden zg. contactmiddagen be leggen voor bejaarden en gehandi capten. Op deze middagen kan er gebil jart en gekaart worden door de he ren. Van de dames wordt verwacht, dat zij de middagen al breiende, keuvelende of lezende doorbren gen. In het Gemeenschapshuis is de koffie en thee op deze middagen tegen sterk gereduceerde prijzen; te krijgen. De eerste contactmiddag is op woensdag 16 september om 14.00 u. K.A.V.-AFDELING OPENT SEIZOEN Donderdag opende de KAV afde ling Waalwijk het winterprogram. ma. De Scheepjeswolfabrieken gaven met de wol- en textielzaak „Bea trix" een breishow. In de volle gymzaal van de huishoudschool toonden de manuquins hun model len. Ook heren. Voor alle leden van het huisge zin waren er geschikte modellen: voor de kleintjes voor de school gaande jeugd, voor tieners, voor ijs- en andere wintersporten. Iedere bezoekster van de show ontving een breiboek. Er werd uiteraard koffie geschonken. In ieder geval weten de KAV-dames hoe de komende wintermaanden verloren uurtjes opgevuld kunnen worden. WAALWIJKS SUCCES IN HEUS DENS SONGFESTIVAL In „Het Wapen van Amsterdam" te Heusden werd zaterdagavond de finale gehouden van een songfesti_ val. De beide eerste plaatsen gin gen naar Waalwijkse deelnemers. Bij de solisten werd als eerste aan gewezen Henk IJpelaar en werd Leny Broeks tweede. In de afdeling duo's en trio's leg den „The Daffodils uit Waalwijk beslag op de eerste plaats. TRIO REMIE VOOR TELEVISIE We berichtten reeds eerder, dat het Trio Remie erg succesvol is op getreden in het NCRV-programma „Kom er maar eens voor". In verband met de goede pres taties (door het publiek met pun ten beoordeeld) komen de beste optredenden dinsdagavond voor de NCRV-t.v., samen met andere goed gewaardeerde amateurs. Afgelopen donderdag zijn de Am pex.opnamen gemaakt. De gebroe ders Remie kunnen dus dinsdag zich zelf eens beoordelen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: blauwe jack, gele badhanddoek met zwembroek, da messjaal, step, dameshandschoen, damesvest, keeshond (reu). Verloren: nappadameshandschoe- nen, prima regenjas, step, rijbe wijs, herenhorloge, visvergunnin gen, div. portemonnaies m. inhoud, regencape, dachtige tackel, bruine aktetas m. inhoud, kinderbril, hor loge zonder band. AGENDA Musis Sacrum: ,„Er helpt geen lieve vader aan". De film „Cleopatra" vervalt. Woensdag 8 uur: repetitie dames, koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. POSTZEGELTENTOONSTELLING IN „DE TERP" De door de vereniging van post zegelverzamelaars „De Langstraat e.o" georganiseerde tentoonstelling in „De Terp" is bijzonder succesvol- verlopen. Er werden 33 inzendin gen tentoongesteld, waarvan er 7 van jeugdige verzamelaars kwa men. De jury, bestaande uit de heren mr. M. Bernsen en J. Cleij, was vol lof over de kwaliteit van de in zendingen. Zondagavond reikte de voorzitter van de vereniging „De Langstraat e.o." de prijzen uit. Dat waren: Ereprijs: A. Aben, Vlijmen, in zending Duitsland. Eerste prijs: L. Stein, Sprang-Capelle, inzending Oost.Duitsland. A. Elias, Waalwijk, kunst op postzegels. Tweede prijs: J. Smits, Drunen, inzending Duits land; mevrouw C. v. Hoof-van Ier- sel, Waalwijk, inzending Nederl. Derde prijs: W. de Haan, Alphen aan de Rijn, inzending Nieuw-Gui- nea en Nederland; E. Elias, Waal wijk, inzending Vaticaan; P. Wa- gemakers, Waalwijk, inzending, Oost.Duitsland; C. van Dongen, Waalwijk, inzending Ned. Antillen, Jeugdafdeling: eerste prijs: Kees Aarts, Waalwijk, inzending, schil derijen op postzegels. Tweede prijs: Paul Barendregt, St. Michielsgestel, met inzending Ne derland. Derde prijs: Tony Bakkers Waalwijk, met inzending bloemen op postzegels. LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND Zondag j.l. werd door het St. Am brosiusgilde, gevestigd in cafe 't Vosje te Baardwijk onder minder ideale weersomstandigheden het laatste concours van de Langstraat- se Schuttersbond georganiseerd. Vele schutters hebben hier tij dens een felle onderlinge strijd ge vochten om de ereplaatsen. In het algemeen klassement, wat ging over 3 concoursen werd bij de eerste zestallen het St. Hubertusgil- de uit Drunen eerste en bij de twee de zestallen het Gilde St. Crispijn en Crispinianus uit Besoijen. Het koningskruis werd behaald door de heer H. de Leeuw uit Dru nen, die tevens belag legde op het kampioenskruis. Dat echter de schutters van het St. Ambrosiusgilde een hartig woordje meespraken blijkt uit de uitslagen, die we hier laten volgen: 1 B. Kleijberg, Baardwijk; 2 G. Heesbeen, Baardwijk; 3 J. v. d. Ha- ge, Vlijmen; 4 G. de Hart, Herpt; 5 J. Hoevenaar, Besoijen; 6 mevr. van Huiten, Baardwijk; 7 Fr. Kleijn, Baardwijk; 8 A. Fitters, Herpt; 9 Fr. v. Tuyl, Baardwijk; 10 J. Bayens, Baardwijk; 11 Fr. Esseling, Kaats heuvel; 12 St. v. Dongen, Besoijen; 13 Chr. Klerx, Elshout; 14 B. van Balkom, Kaatsheuvel; 15 A. de Haan, Elshout; 16 Th. van Daelen, Baardwijk; 17 Ad de Hart, Elshout; 18 Sj. van Huiten, Baardwijk; 19 M. v. Beijnen, Vlijmen; 20 P. van Bal- kom, Kaatsheuvel. VIJF DODEN IN VERKEER. De 17-jarige bij de Kon. Marine werkzame R. Noevers, die zaterdag morgen op zijn bromfiets door een personenauto werd overreden op het Burg. van de Mortelplein in Tilburg, is zondag in het St. Elisabethzieken- ïuis aan de opgelopen verwondingen rez weken. De 14-jarige Nijmegenaar H. Derks werd zaterdag in zijn woonplaats ge dood toen hij van de duo van de mo tor van zijn broer werd geslingerd. De motorrijder, die in botsing kwam met een personenwagen, kwam er met een gebroken pols en een shock af. De luchtmachtaalmoezenier majoor G. W. Letschert van de vliegbasis Deelen bij Arnhem, kwam zaterdag bij een verkeersongeluk om het leven. De 39-jarige priester hotste met zijn auto frontaal op een vrachtwagen. Tijdens het vervoer naar het militair hospitaal in Arnhem overleed de aalmoezenier in de. ambulancewagen. In de nacht van zaterdag op zon dag is een personenwagen op de rijks weg Brammen - Zutphen uit de bocht gevlogen. De auto raakte twee bomen en kwam vervolgens tot stilstand. Het meisje D. G. uit Brammen was op slag dood; twee andere inzittenden, de jongen V. uit Eerbeek en -het meis je Van der W. uit Brammen, werden zwaar gewond chauffeur Sch. uit Eerbeek kwam met de sohrik vrij. - De 25-jarige bankwerker F. P. uit Delft is zaterdag door een auto aangereden en op slag gedood. De man reed met zijn bromfiets op een fietspad toen hij door een slippende auto werd geschept. Een fietser en zijn achteropzittend zoontje werden zwaar gewond evenals de bestuurster van de slippende wagen. VERGIFTIGING IN MOSKOU. Een mysterieuze aanslag op de der de secretaris van de Duitse ambassade in Moskou, Horst Schwirkmann, heeft heftige beroering veroorzaakt in de Duitse publieke opinie en dreigt een ernstige belasting te vormen tus sen de 'bondsrepubliek en de Sovjet- Unie. Hoewel officiële instanties am per bereid zijn nadere informaties te verstrekken, moet worden aangeno men, dat agenten van de Russische geheime dienst vorige week zondag een poging hebben gedaan Schwirk mann te kidnappen. Hij bevond zich toen in de kerk van het beroemde klooster te Sagorsk op een afstand van 70 km van Moskou. Midden onder de dienst voelde hij plotseling een schok tegen zijn lin kerbovenbeen, terwijl tegelijkertijd zijn broekspijp doornat werd. Later bleek de vloeistof een emulsie van 't giftige mosterdgas te zijn, waarmee men kennelijk de bedoeling had, de diplomaat het bewustzijn te doen ver liezen. Door ingrijpen van andere le den van de Duitse ambassade en me de dank zij het feit dat Schwirkmann het bewustzijn niet verloor, kon de po ging hem te kidnappen verhinderd worden. het vliegveld, waar vandaan hij na een hartelijk afscheid door prins Bern- hard per Friendship naar Luxemburg werd gevlogen. - De boter is met ingang van he den met 3 cent verhoogd. - Alleen vrijdag zijn 5 personen in 't verkeer om het leven gekomen. 15 MENSEN GEVLUCHT IN KOELWAGEN. m „Ik was lid van de partij omidat xk daardoor een betere baan kon krijgen. Maar onder die politieke druk was het niet meer uit te houden en daarom besloten wij te vluchten". Dat vertel de de Oostberlijnse chauffeur Ross, die met zijn bijrijder Worm er in is geslaagd beide families van in totaal dertien mensen waaronder elf kin deren naar West-Berlijn te smokke len. De vrouwen en de kinderen gin gen over de grens te midden van be vroren vlees in de reusachtige, verze gelde, koelwagen. Voor het avontuur hadden de vrouwen de kinderen slaapmiddelen toegediend. Bij inspec tie van de wagen hoestte het jongste kind, een baby, maar zijn moeder wist net op tijd het geluid te verstikken door een deken over de baby te druk ken. VVD-ZENDTIJD VOOR KRO-VOORZHTER. Zeven van de tien minuten t.v.- zendtijd, waarover de VVD éénmaal per 8 weken beschikt, worden gere serveerd door „groot-ether-bezitter" mr. H. van Doorn, voorzitter van de KRO. In die zeven minuten (op 26 oktober) krijgt mr Van Doorn de ge legenheid om te antwoorden op de aanvallen, die bevrouw Haya van Someren-Downer zijn inziens heeft gelanceerd op de houding van de om roepen inzake reclame in de televisie. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD: GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters en drukkers BOUWNIJVERHEID Betontimmerlieden Timmerlieden en 1.1. Fabriekstimmerlieden Metselaars en 1.1. Bouwvaksjouwer Tegelzetters Opperlieden Huisschilders Uitvoerder wegenbouw Machinist wegenbouw Stucadoors Glazenwassers Terrazzowerkers Woningstoffeerder Grondwerkers SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE Kwaliteitscontroleur Schoenstikkers-Stiksters OmboeksterS-stiksters Lederwarenbewerkers Overleerstanzers Zoolleerstanzers Schalmers Overhalers Doorzetters Aankloppers Afmakers/Schrooier Hakkenbouwers - Lijmers Ophalers/Ophaalsters Looierij arbeiders voor droog- en nathuis Schavers Slijpers (Suède) Spanners METAALINDUSTRIE Vuurwerkers Plaatwerkers Electr. Lassers Machine-bankwerkers KLEDIN G-REINIGIN G Stiksters-Afwerksters Persers Naaisters Snijders Vrl. arbeidsters wasserij Mnl. arbeiders wasserij 1.1 Herenkapper Electr. monteurs (jeugd) Draaiers Montage-arbeidsters/arbeiders Vrl. personeel evt. gehuwd Automonteurs Naaimach. monteurs VOEDING- EN GENOTMIDD. Banketbakker (halfwas of 1.1.) Vrl. ongeschoolden voor banketfabriek Inpaksters Slagers HOUTINDUSTRIE Mach. Houtbewerkers Meubelmakers Af werkers (Meubel) Meubelstoffeerder (Jeugd.) CARTONNAGE Vrl. personeel Mannelijk personeel Het vervolg van het bezoek van Koning Olof van Noorwegen gold Eindhoven, waar hij enthousiast werd ontvangen en een bezoek hraoht aan de Philips-fabrieken en 't vliegveld; des avonds was hij in Amsterdam de gast van het gemeentebestuur, dat hem een luisterrijk diner aanbood in 't Rijksmuseum. Nadat hij vrijdag de Noorse kolonie had ontvangen, begaf hij zich naar Rotterdam, waar hij, na de inwijding van een Noorse kapel te hebben bij gewoond, aa nboord van zijn jacht Norge, ons koninklijk paar en prinses Beatrix een lunch aanbood. In de na middag maakte hij een tocht door de havens en zat 's avonds aan een diner aan, aangeboden door het gemeente bestuur, waarna een concert van Noorse muziek volgde. Zaterdag-ochtend vertrok hij naar ERVAREN STENOTYPISTE voor halve dagen. Brieven onder no. 4698 aan het bureau van dit blad. TE KOOP 5 maanden, reu Baardwijksestraat 139, Waalwijk, tel. 2161 TE KOOP ir-ll I iM Te bevragen: Burg. Smeelelaan 2 Waalwijk Tel. 2945

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 7