wAALwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK Enorme belangstelling bij 70ste verjaardag van A. TH, SCHUWER I heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat STASSAR tel. 2971 Bambino'speciaalzaak C ER Tl NA en Korte berichten VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 85e JAARGANG No. 73 Drogisterij MIOCH n.h. kerk, waalwijk n.h. kerk, besoijen Blijft gezond! Wordt slank! „DE BIEKORF" BRENG UW VROUW IN /-» e BAR Verse haantjes „FAZANT" PRISMA HORLOGES WAALWIJK Cafetaria G. de Jong Vochtarme huid?? van Oss-v. Buren D. De Tc ho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 -f- 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (1.00 -j- 5ct. inc.k.) j'WS p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief i j. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO' ZONDAGDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Pollmann. TANDARTSENDIEN ST Uitsluitend voor spoedgevallen van 17 tot 17.30 uur: Tandarts: A. v. d. Wiel, Waalwijk Til, 3071, Grotestr. 327, Waalwijk Zondag 20 september 1964 10.00 uur: Ds. J. Breeuwsma Bediening van de Heilige Doop. Zondag 20 september 1964 10.00 uur Ds. J. Vink 18.30 uur: Ds. Broere, Dinteloord. In beide diensten extra kollekte. voor de kerkvoogdij. N.H. KERK, BAARDWIJK Zondag 20 september 1964 9.00 uur: Ds. J. van 't Kruis Najaarzending kollekte. GEREFORMEERDE KERK Zondag 20 september 1964 10.00 uur Ds. W. R. Barkema 17.00 uur: Dr. M. J. Mulder. Tarwe „special" 9 Rogge nieuwe oogst 9 Frans stokbrood Luxe Bakkerij Verwiei OPENINGSUREN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Openingsuren bibliotheek en lees- Grotestraat 196 a - Tel. 3787. maandag van 7 tot half 9; woensdag en vrijdag van 3 tot half 6, van 7 tot half 9; zaterdag van 10 half 1, van half 2 tot half 5. Uitleen voor de jeugd: vrijdag van 4 tot half 6; woensdag van 3 tot half 6. Voorlezen voor de jeugd: elke woensdagmiddag van half 3 tot 3 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend van vrijdagavond 7-8 uur en zondagmorgen van "|2.*| uur. CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen. Besoijensestraat 3, geopend donderdagsavonds van 7.30 - 8.15 u. Tijdelijke aanbieding 2 flessen Moesel voor 4.30 Z fl. Beaujolais voor 4.70 Z fl. Druivensap voor ƒ3.00 Gedistilleerd - Wijnhandel „DE LANGSTRAAT" Grotestraat 200 Waalwijk De zaak met uitsluitend kwaliteitsdranken GESLAAGD Onze stadgenoot de heer C. Marks slaagde te Breda voor het diploma vakbekwaamheid dameskappen. AMSTERDAMSE BANK KOOPT POSTKANTOOR IN DRUNEN Juist nu deze week een begin wordt gemaakt met de bouw van net Noodpostkantoor wil de Am- terdamsche Bank graag bekend- eih dat zij het huidige postkan- J'b Grotestraat 133, heeft aange lat om daarin een bankkantoor- te vestigen. rw1^3* ^et kij de vele zakelijke acten vanuit Waalwijk meer meer bleek, dat een vestiging n een handelsbank in een ge beente als Drunen met 9300 inwo- noodzakelijk is, was de Am- lij, "nnusche Bank reeds geruime J doende te trachten een pand verkrijgen. n verband met de fusie tussen tors S amscIle Hank en de Rot- amsche Bank zal het mede voor vele relaties van beide banken Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 0 4160-2351 plezierig zijn te vernemen dat het kantoor van de Amsterdam-Rotter dam Bank in Drunen zal worden geopend. Aangezien het noodposttkpnfoor naar dlle waarschijnlijkheid nog dit jaar gereed zal komen, wordt verwacht, dat na enige verbouwing 'aan het pand Grotestraat 133 te hebben aangebracht, het bankkan toor begin volgend jaar in gebruik genomen zal kunnen worden. De vestiging in Drunen zal res sorteren onder Waalwijk. Het woongedeelte van pand Grotestraat 133 in Drunen zal t.z.t. worden be woond door degene die met de da gelijkse leiding zal worden belast. Men verwacht, dat de kantoren van de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamse Bank te Waalwijk, in de toekomst onder één dak komen. Op beide kantoren kampt men reeds lang met gebrek aan ruimte. ANDREAS ZIJLMANS GROEP bereidt zich voor op 30-jarig bestaan. Op 10 oktober 1964 zal de An dreas Zijlmans Groep het 6e lustrum vieren. Staf, welpen, verkenners en wildevaartmatrozen zijn reeds aan de voorbereidingen begonnen. In het week-end van 10 en 11 oktober zal het gonzen van activiteiten. Naar wij vernemen zullen vele verkennersgroe- pen uit Waalwijk en omgeving wor den uitgenodigd om dit jubileum mee te vieren. De verkennersdrumband KINDERWAGENS, WIEGEN, enz. Grotestraat 142 - 144 telef. 4147 Waalwijk "Jeroen Bosch" uit 's-Hertogenbosch zal aan de feestelijkheden een extra klank geven. Ook voor de jeugd van Waalwijk staat er iets groots op het programma. Voor- oud-stafleden zal in de loop van oktober een reünie worden gehouden. Kortom de Andreas Zijlmans Groep gaat dit feest waardig vieren en wij hopen binnenkort over dit jubileum nog meer te vertellen. NIEUWE UITBREIDING BAMBINO Baby-speciaalzaak Bambino heeft haar assortiment met ingang van september uitgebreid met een col. lectie positiekleding. Met de verkoop van dit artikel heeft Bambino ten tweede male 'n primeur voor Waalwijk, daar er tot nog toe ter plaatse geen speci aalzaak in dit genre bestond. H.S.V. „VISSERSLUST" Zoals bekend zal op zaterdag 19 september a.s. het défilé plaats vin den ter gelegenheid van het 12%- jarig ambtsjubileum van de Edel achtbare Heer J. L. P. M. Teijssen als burgemeester van Waalwijk. Aan dit défilé zal ook worden deel genomen door de Hengelsport vereniging „Visserslust"., met vaan del dat door de heer W. van Es zal worden gedragen. Het bestuur van „Visserslust" heeft de leden der steeds voorradig. POELIERSBEDRIJF Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk vereniging verzocht zich om drie uur te verzamelen op de speelplaats van de St. Petrusscholen (centrum) waar de opstelling zal plaats vin den. De leden worden geadviseerd tij dig aanwezig te zijn en zich niet te ver te verwijderen van het vaan- TAPTOE 1964 a.s. ZATERDAG VREDESPLEIN Aanvang 8 uur del, opdat de opstelling van de stoet een vlot verloop kan hebben. Verder worden zij eraan herin nerd dat op 26 september a.s. het derde en laatste concours op de wateren van de federatie ,De Alm' zal plaats vinden. Dit concours zal vermoedelijk worden gehouden onder Werken dam (de juiste plaats is op dit ogen blik nog niet bekend), doch zal in ieder geval aanvangen om half ne gen 's morgens. Opgave van deelname kan wor den gedaan op het secretariaat Bremstraat 23 te Waalwijk, tel. 04160-4114, alleen echter 's avonds na zes uur. Ook zij, die zich als controleurs willen opgeven zijn van harte wel kom. Voor deelname aan het coucours kan men zich aanmelden tot uiter lijk vrijdag 25 september a.s. Het inleggeld bedraagt 75 cent per per soon en dient bij de opgave te wor den voldaan. Zodra de juiste plaats van het te houden concours bekend is, zal dit aan de deelnemers worden mede gedeeld. 'N VLIEGTUIG VOOR DE MISSIE Als U zondag naar de kerk gaat, moet U wat meer geld bij U steken, want aan de kerkdeur zal worden ge collecteerd voor de MIVA, de Missie- Verkeersmiddelen- Aktie, die van 'het ingezamelde geld voertuigen koopt en naar missionarissen zendt. Hoe meer geld, hoe meer voertuigen. De mis sionarissen hebben er een geweldige behoefte aan. Als ze kunnen beschik ken over een brommer, een motor, 'n auto, een motorboot, of zelfs over een vliegtuig, dan kunnen ze heel wat meer doen. Maakt U er nu eens niet met een stuiver of een dubbeltje van af. AANRIJDING Dinsdag is de 14-jarige scholier van T. uit Veen op de Langstraat- weg ter hoogte van de Veldsteeg aangereden. Hij was met zijn fiets onder de afrastering doorgekropen, die daar staat om wielrijders van de gevaarlijke autoweg te houden, en stak zonder te kijken over. Een juist passerende auto bestuurd door de heer A. uit Waalwijk kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met een hersenschudding' moest de knaap naar het ziekenhuis worden overgebracht. PROGRAMMA TAPTOE WAALWIJK 1964 1. Openingsfanfare. 2. Optreden van de Jeugd drumband Ons Genoegen 3. Optreden van de drum band Kracht en Vlugheid 4. Optreden van de harmo nie St. Crispijn 5. Gymnastiekdemonstratie Kracht en Vlugheid 6. Optreden van de W.J.K. Cornu Copiae 7. Show door gezamenlijke Waalwijkse drumbands 8. Infanterie Taptoe (Solo) 9. Opmars tamboers voor finale 10. Roffel en taptoe tamboers d 11. Koraal: „Retraite Fran- Saise (St. Crispijn) 12. Wilhelmus (St. Crispijn) MIVA-kerkdeurcollecte. De opbrengst van de kerkdeurcol lecte, die a.s. zondag wordt gehou den, zal wel niet toereikend zijn voor de aanschaf van een vliegtuig, maar als alle Waalwijkse katholieken eens probeerden om het geld voor een klein autootje bij elkaar te brengen, dan zou dat al een bijzonder fraai resul taat zijn. De MIVA, de Missie-Ver- keersmiddelen-Aktie zamelt geld in, om er voor onze missionarissen voer tuigen van te kopen brommers, mo vers gebraden Haantjes. Hele Haan 3.70 Halve Haan 1.90 Nasi Goreng Nasi Speciaal Bami Goreng Saté Chin. Loempia Laageinde 15 Waalwijk Telefoon 3647 toren, auto's, motorboten, ja zelfs vliegtuigen. Missionarissen zonder 'n behoorlijk voertuig kunnen zo weinig beginnen. Tast eens flink in Uw por temonnee. Ds. SCHIPPER NAM AFSCHEID. "U heeft de spits afgebeten in dit moeilijke werk en daarvoor zijn we U veel dank verschuldigd"zo sprak Ds. P. Bos uit Sprang aan het adres van Ds. A. Schipper uit Doeveren, die gedurende een jaar werkte onder de herv.-geref. jeugd van de Lang straat en het Land van Heusden en Altena. Hoezeer ook de jeugd zelf deze dankwoorden onderschrijft bleek j.l. woensdagavond in de aula van het Willem van Oranje-college te Waal wijk, toen meer dan 400 jongeren af scheid namen van deze jeuegd-do- minee". Die dank werd uitgedrukt in een feestavond, die met zang en de clamatie werd gevuld. Die dank vond een stoffelijke uitdrukking in twee prachtige geschenken een gouden polshorloge voor ds. Schipper en een handmixer voor zijn echtgenote. Het werk van ds Schipper is pio nierswerk geweest. Vandaar de woor den van ds. P. J. Bos, die zijn schei dende collega kenschetste als iemand die met bezieling onder de jeugd werkte en die het vertrouwen van de jeugd wist te wekken. Ds. Jorissen uit Utrecht voerde 't woord namens het hervormd-gerefor meerd bondscentrum en prees de bij drage die ds. Schipper door zijn re gionale activiteiten aan het nationale aanzien van het jeugdwerk had gege ven. Namens de classicalg commissie voor het jeugdwerk sprak de directeur van het Willem van Orane-college, de heer D. Schouten, een dankwoord tot ds. Schipper. Deze memoreerde in zijn slotwoord de enorme samenwerking die hij had mogen ondervinden van de jongeren zelf, van de regionale commissie en van zijn collegae in de classis. Naast dank voor de geschenken hield hij de jongeren zelf het belang van de bijeenkomsten in het jeugd centrum "De Crocus" voor ogen. In dit centrum wordt in kleine kring over godsdienstige zaken en andere zaken waarmee de jeugd geconfronteerd wordt, gesproken. Ds. Schipper zal binnenkort naar Makassar in Indonesië vertrekken, waar hij als studenten-predikant zal gaan werken. Voor het jeugdwerk in het Land van Heusden en Altena en in de Langstraat zal hij worden opgevolgd door ds. K. Jansen uit Schelluinen. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Lambertus J M zv J W T Coenen- van Veldhoven; Willem B M zv B van den Heuvel-Bergmans; Hed- wig J J M dv A H M Vermeulen - de Bont; Anna W M dv J F M van Gestel-van der Geer; Edward A C J zv G Kuis-Lapien te Loon op Zand; Monica FM dv C P J Klerkx-van de Bilt; Henricus JM zv H P P Jansen-Timmermans; Ca roline N dv N van den Hoven-Be geer; Leonardus J zv L A Timmer- mans-Kossen; Elisabeth M dv J W Bouman-van der Schans. Overlijden: Teunis van Zeist, 67 j. echtg. H de Haan; Petrus N van Hilst, 64 jaar, weduwn. E Pelders; Petronella van Herpt, 85 j.; Elisius M Dekkers, 77 j. echtg. A M A Verschure; Wil helmus J Mosselveld, 67 j. echtg. A F van Veldhoven. Zaterdag 19 en zondag 20 sept. "Hoewel de mededeling van de 70e verjaardag van de heer A. Th. Schuwer sr., directeur van de Jim my Joy-schoenfabrieken, beperkt is gebleven tot enige perspublika- ties en een artikel in de „Jimmy Joy Koerier" is de belangstelling woensdag uitermate groot geweest. Van heinde en verre zijn de ge lukwensen binnengekomen: uit Zweden, Noorwegen, West-Duits- land, uit Suriname zelfs. Vele Nederlandse klanten van de N.V. Schuwer verrasten de jarige woensdag. Om maar een indruk te geven: 's avonds om 10 uur nam de jarige afscheid van een winkelier uit Oogstburg. Oude bekenden van de heer Schu wer een rot-genoot uit de Eerste Wereldoorlog b.v. gaven de feestelijke bijeenkomst een „Dit is je leven"-sfeer. En dat ondanks 't feit, dat de jarige de dag het liefst als alle anderen had zien passeren. De reikwijdte van de Jimmy Joy- Koerier en de sympathie die de heer Schuwer sr. klaarblijkelijk in de schoenenwereld geniet hebben met die wens van de jarige gespot. En zo werd deze woensdag voor de heer Schuwer en zijn familie een onvergetelijke dag. Onder de vele gelukwensen die de jarige heer Schuwer in ontvangst mocht nemen waren die van een deputatie van het personeel, die bloemen en een geschenk overhan digde. Op de foto v.Ln.r. mej. R. Dekkers, (daarachter half zicht baar) de heer C. Herman, mej. N. Pullens, de heer J. v. d. Wiel en de heer A. Th. Schuwer sr. Huwelijks-aangiften: C M J C Kouwenberg, 27 j. te Til burg en C E P Timmermans, 22 j. te Waalwijk. Huwelijken: A J M de Witte, 24 j. te Tilburg en A F C M van Loon, 26 j. te Waal wijk; A A M de Ronde, 25 j. en A van der Schans, 21 j. beiden te Waalwijk; A A van Dortmont, 26 j. te Dussen en J A van Geene, 19 j. te Waalwijk. Ingekomen: N J Buurma van Groningen; O M van Heesbeen van Dongen; W A A Fransen van Sprang-Capelle; A L en H C Vergouwe van Argentinië; J H A van Roessel van Drieber- gen-Rijsenburg; G A J Wagema- kers van Loon op Zand; C M J van Elderen van Oisterwijk; J A E Peeters van Hilvarenbeek; A P de Jong en gezin van Fijnaart ca; A M van Osch van Ede; M Kanne- kens en gezin van Dordrecht; M T M Busse van Bussum. Vertrokken: M P Janssen naar Waalre; W C P M Brekelmans naar Tilburg; M G W van Alphen naar Geertruiden- berg; J van de Veen naar 's-Bosch; L J van Puffelen en gezin naar Australië; R E Edwards en gezin naar Rotterdam; N J Gravelijn naar 's-Bosch; R Sibbald naar Bre da; G C A van den Brand naar Nij megen; H H M Vos naar Loon op Zand; A Beekmans naar Eindho ven; E M H Aarts naar Maarssen; H M G Aarts naar Breukelen; A M J van Kempen naar Maarssen; J J Verhoeven naar Sprang-Capel le; C A C M Vos naar Maarssen; P J Brekelmans naar Loon op Zand; A F C M van Loon naar Til burg. SCHOONHEIDSNIEUWTJES voor de vrouw die jong en mooi wil blijven. Ziezo, voor de meeste dames is de jaar lijkse zomervakantie weer voorbij. 'Hebt u ook goed weer gehad en veel zon? Velen onder u zullen wel met een bruingebrande huid zijn thuisgekomen. Nu is het dan de tijd om weer eens extra aandacht te beste den aan onze huid. Kijkt u maar eens in de spiegel of uw huid nog geleden heeft van de felle zonnestralen. Is uw huid misschien wat gespannen of zijn er een paar kleine rimpel tjes bijgekomen de laatste maand? Of is uw huid extra droog geworden en gevoelig? Dat is een teken, dat er veel vocht aan uw huid onttrokken is en wordt 'het de hoogste tijd een goede vochtinbrengende crème te gaan gebruiken. Wat doet een vochtinbren gende crème in de huid? In de eerste plaats houdt zij het vocht van de huid vast en in de tweede plaats zorgt zij ervoor, dat de huid meer vocht gaat produceren, zodat na enige tijd deze heerlijk zacht en soepel aan voelt. Er zijn vpchtinbrengende crèmes voor 's nachts en voor overdag. Voor de droge en gekombineerde huid kunnen deze crèmes het beste 's nachts worden gebruikt, als de ■huid in rust is. Voor andere huidsoorten onder de dagcrême, als basis voor een goede make-up. Deze crèmes geven nl. precies de goede hoeveelheid vocht en vet die de huid voor een mooie make-up nodig heeft. Hoe kunnen wij zien of onze huid vocht- arm is? Natuurlijk kunnen wij dit vragen aan een schoonheidsspecialiste, maar in vele gevallen kunt u dit zelf ook wel ontdekken. Als onze huid hele kleine rimpeltjes ver toont, b.v. vlak onder de ogen, op het voor hoofd of rondom de mond. Dat zijn nl. wel de plekjes waar het eerste te zien is of onze huid vochtarm is. Deze huid wordt ook wel "craquelé"-huid genoemd. Twijfelt u eraan vraag dan even advies. Het is nu de tijd om deze goed te verzorgen. Vraagt advies aan onze gediplomeerde schoonheids specialiste. Keus uit vele merken: o.a. Lancóme - Dr. v. d. Hoog Inka - Vitamol - Max Factor Hamol - R. Hudnut - Toka- lon. Drogisterij - Parfumerie Stationsstraat 63 Waalwijk ..snaar d.o lcltlierste vindt XJ bij Uw POELIER: Poeliers-bedrijf Wed. A. Kuysten en Zn. ie Zeine 27, Waalwijk Tel. 3264 De laatste maanden is er ook weer een nieuwe crème uitgekomen en wel een fan tastisch preparaat. Deze vloeibare crème verwijdert doeltreffend en snel fronsrimpels, kraaiepootjes en lijnen rond oog en mond. Ze is heel gemakkelijk te gebruiken. Eerst de huid goed schoonmaken, zodat alle ma ke-up verdwenen is. Dan brengt u met de vinger de crème aan op elk gerimpeld plek je van de 'huid. Binnen enkele minuten ver andert nu uw huid op verrassende wijze. Zij wordt gaaf en glad en de rimpeltjes ver dwijnen, u zult het niet kunnen geloven. Nu weet u het geheim van de filmsterren die al de 40 zijn gepasseerd, hoe zij met een rim pelloos huidje op het witte doek kunnen verschijnen. Deze crème is de eerste keer dat u hem opbrengt ongeveer 3 uur werk zaam. Maar als uw 'huid er aan gewend is zullen de rimpels en lijnen wel tot 8 uur na de 'behandeling wegblijven, maar bet u de huid met een paar druppels water, dan wordt de verjongende werking van de crème weer geaotiveerd. Er zijn verschillende mer ken o.a. "Spring Again" en "Touch of Youth". De prijs ligt omstreeks de f 20. - Deze crèmes zijn absoluut veilig en hebben geen schadelijke gevolgen, want zij bevatten natuurlijke eiwitstoffen. Een goede raad is de crème in de koelkast te bewaren, daar zij dan het best haar aktieve werking bewaard. ANS. Woensdag is de Tewde Kamer be gonnen met de behandeling van de Anti-Rem-Wet. In de loop van woens dag kwamen alle fracties aan het woord. Daarbij bleek, dat het rege ringsvoorstel waarschijnlijk wel goed gekeurd zal worden. Alleen de V.V.D. en boer Koekoek waren vierkant te gen de regeringsplannen. f ''lil!;!jij;

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 17